48 PALCOVÝ TELEVÍZOR LG OLED JE IDEÁLNOU VOĽBOU NA SLEDOVANIE TV A HRANIE HIER NA ŠPIČKOVEJ ÚROVNI

Spoločnosť LG Electronics ponúkne ešte lepšiu grafika a zvuk

Nový rozmer displeja vám ponúkne vynikajúcu 4K kvalitu a k dispozícii zostávajú aj ďalšie veľkosti pre maximálne prispôsobenie vášmu priestoru

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 31. mája 2020
Obsahuje nasledovné témy , , , , ,

Spoločnosť LG Electronics ponúka výnimočnú kvalitu LG OLED TV v celkom novej veľkosti, 48 palcov. Veľkosťou zacieli predovšetkým na zákazníkov, ktorí chcú stredne veľký televízor vyhovujúci priestranným možnostiam. Zároveň sa ale nechcú vzdať kvality obrazu alebo skvelého herného displeja. S 4K Ultra HD OLED 48CX, rieši LG rastúci dopyt po tom najlepšom zážitku zo sledovania s možnosťou výberu ideálnej veľkosti obrazovky. LG tak rozširuje svoj rad OLED televízorov práve o tie so stredne veľkými rozmermi. 4K Ultra HD OLED 48CX doplňuje už tak rozmanitý rad modelov vo veľkostiach 55, 65, 77 a 88 palcov.

 

Novej 48palcovej TV dominuje skvelá kvalita obrazu typická pre LG OLED. Pochváliť sa môže dokonalou čiernou a nekonečným kontrastom vďaka samo svietiacim pixelom. Televízor ponúka ešte živšiu a ostrejšiu kvalitu obrazu 4K vďaka výrazne vyššej hustote pixelov. Osemmiliónové množstvo pixelov na kompaktnejšej obrazovke je hustota zrovnateľná s hustotou 96palcovej 8K TV. Rozlíšenie 4K UHD (3840 x 2160 px) na 48palcovej OLED obrazovke ponúka taký zážitok zo sledovania v kategórii televízorov strednej veľkosti úplne po prvý krát.

Hráči budú nadšení

LG OLED 48CX stavia na odkaze televízorov LG OLED posledného desaťročia. Je skvelou voľbou taktiež pre nadšených hráčov, pretože spája vynikajúcu kvalitu obrazu so skvelými hernými funkciami a technológiami. U televízorov kompatibilných s NVIDIA G-SYNC® môžeme očakávať dokonale vykreslenú grafiku, ktorá hráčov vtiahne priamo do deja. Obnovovacie frekvencie televízoru sa naplno prispôsobia na snímkovú frekvenciu pripojeného hardwaru. Technológia LG OLED využíva presnosť individuálneho ovládania pixelov k vytvoreniu výnimočnej kvality obrazu. Nízke meškanie na vstupu a extra rýchla doba odozvy, tak ponúka bezchybný a pohlcujúci zážitok z hry, ktorý nie je sprevádzaný nežiadúcim sekaním či trhaním obrazu.

48palcový televízor LG OLED CX podporuje rad populárnych formátov HDR10 a Dolby Vision s rýchlosťou až 120 snímok za sekundu pre 4K UHD obsah. Využíva pokročilé špecifikácie HDMI, ako sú režim automatickej nízkej latencie (ALLM), vylepšené prepojenie s audio zariadením (eARC) a variabilné obnovovacie frekvencie (VRR). Televízory LG OLED 2020 podporujú rozhranie HDMI VRR, čo ich robí kompatibilnými s širokou škálou herných zariadení, ako sú grafické karty a konzole.

Ešte lepšia grafika a zvuk

Okrem už spomínaných technológií ako sú variabilné obnovovacie frekvencie a ultra rýchla doba odozvy, ktoré poskytujú ohromujúcu grafiku, má LG OLED 48palcový model CX a s ním aj všetky ostatné televízory LG OLED 2020 herný profil HDR Gaming Interest Group (HGiG). To znamená, že si môžu hráči vychutnať vysoko kvalitnú grafiku pri hraní HDR hier prostredníctvom konzol na svojich LG televíziách.

Aby sa hráči cítili skutočne vtiahnutí do hry, podporuje LG OLED 48CX taktiež Dolby Atmos a novú LG funkciu umelej inteligencie Acoustic Tuning založenú na technológii „deep learning“. Umelá inteligencia dokáže vnímať akustické prostredie, a upraví zvuk tak, aby bol ešte presnejší a realistickejší.

Novinky LG OLED 2020 podporujú taktiež funkciu BT Surround. Umožňuje dvom Bluetooth reproduktorom simultánne pripojenie tak, že mixuje reálny 2.0k vstup do virtuálneho priestorového systému 4.0k pre skvelú zvukovú kulisu.

„LG opäť predstavuje množstvo inovácií. Ponúka jedinečný obraz na veľkosti televíznej obrazovky, ktorá je omnoho prístupnejšia,“ hovorí Park Hyoung-sei, prezident LG Home Entertainment Company. „A práve vďaka novej veľkosti televízorov bude môcť oveľa viac zákazníkov zažiť jedinečný výkon televízorov LG OLED,” dodáva.

LG OLED 48CX vstúpi na kľúčové európske a ázijské trhy v júni. Severná Amerika a ďalšie krajiny budú nasledovať.

 

 

Čítajte aj ďalšie podobné články:

Nové headsety SteelSeries Arctis 7 sú kompatibilné s next-gen konzolami

Bezdrôtový headset pre Xbox Series X | S

Headsety Arctis 7X a Arctis 7P reprezentujú hojne oceňovanú sériu a prináša jej prednosti na next-gen konzoly. Využívajú pritom inovatívne USB-C bezdrôtový adaptér prvýkrát uvedený s modelom Arctis 1 Wireless.

7. októbra 2020

ROG uvádza na trh najvýkonnejší 14-palcový herný notebook na svete s unikátnym LED podsvietením veka

Najvýkonnejší 14-palcový herný notebook na svete

ROG Zephyrus G14 – GA401 AniMe prináša prémiové inovácie širokému publiku a unikátne prispôsobenie dizajnu vďaka LED podsvieteniu veka

9. júna 2020

Logitech G predstavuje mechanickú hráčsku klávesnicu bez numerického bloku Logitech G915 TKL

Novinka pre priatelia gamingu

Plnohodnotná kompaktná klávesnica bez numerického bloku G915 TKL je kombináciou elegantného dizajnu, špičkových technológií a konštrukčného riešenia

26. mája 2020

Lídri v odbore spolupracujú na potláčaní rozdielov medzi závodmi v reálnom a virtuálnom svete. Logitech G tiež podporuje lokálne hráčske akcie.

Logitech G a McLaren ohlasujú novú éru pretekov

Logitech G, značka spoločnosti Logitech (SIX: LOGN) (NASDAQ: LOGI), oznámila predĺženie partnerstva so spoločnosťou McLaren, ktoré odštartuje novú éru pretekov. Obe spoločnosti tento rok ešte viac prehĺbia spoluprácu v oblasti e-športov s využitím bohatých skúseností McLarenu zo sveta motoristického športu aj automobilového priemyslu a odborných znalostí Logitech G v oblasti e-pretekov, e-športov a herných technológií.

25. marca 2020

Najnovšie

PPDS predstavila interaktívny displej Philips T-Line BDL3652T

Interaktívny displej Philips BDL3652T

Philips Professional Display Solutions (PPDS) rozširuje svoju ponuku o inovatívny interaktívny displej Philips BDL3652T patriaci do produktovej rady T-Line.

2. decembra 2022

Bose predstavuje Bose Music Amplifier

Bose Amplifier

centrum domáceho ozvučenia, ktoré prepojí svet digitálnej hudby aj zbierky tradičných hudobných nosičov

30. novembra 2022

Nové smart hodinky Huawei Watch GT 3 SE

Každodenný asistent s dvojtýždňovou výdržou za skvelú cenu

Spoločnosť Huawei predstavuje najnovšie smart hodinky zo série Watch GT. Model s plným názvom Watch GT 3 SE sú ľahké inteligentné hodinky, ktoré stelesňujú potreby športových a fitness nadšencov.

29. novembra 2022

TIP PRE VÁS

Vyčistite si počítač bezpečne použitím kompresora

Ako si môžete vyčistiť nielen počítač, notebook, ale aj inú domácu elektroniku tak, aby sa nepoškodila? Zvládnete to kompresorom.

28. novembra 2022

Vhodný pre PlayStation 5, hráčske aplikácie a intenzívnu prevádzku

SSD disk Kingston FURY Renegade

Oceňovaný SSD disk Kingston FURY bude novo k dispozícii aj s väčším chladičom

15. novembra 2022

Silný zvuk s výkonom 15 W

Bezdrôtový reproduktor so svetelnými efektmi

Niceboy predstavuje bezdrôtový reproduktor so svetelnými efektmi RAZE Neon

10. novembra 2022

Cvičte doma podľa známych certifikovaných trénerov

Dve nové aplikácie pre inteligentné televízory

Dve nové aplikácie pre inteligentné televízory Samsung na Slovensku: iPrima a Fitshaker

10. novembra 2022

Watch GTR s AMOLED displejom a nová generácia WATCH Lite 3

Dvoje nové inteligentné hodinky Niceboy

Značka Niceboy uvádza na trh hneď dvoje nové inteligentné hodinky. Prémiové hodinky WATCH GTR vynikajú svojou kombináciou zaujímavého dizajnu a odolného vyhotovenia vrátane AMOLED displeja aj funkcie telefonovania.

10. novembra 2022

Samsung prichádza so špeciálnym vysávačom Bespoke Jet Pet

Zatočte so psími chlpmi v domácnosti

Samsung prichádza so špeciálnym vysávačom Bespoke Jet Pet

10. novembra 2022

1.miesto v rebríčku DXOMARK opäť patrí Huawei

Smartfón Huawei – Mate 50 Pro

Huawei Mate 50 Pro je novým kráľom rebríčka DXOMARK, dosiahol najvyššie skóre v histórii

10. novembra 2022

Odporúčané

Chytré centrum všetkého diania

Múdra domácnosť znižuje spotrebu energie

Rozmýšľate nad tým, ako znížiť a optimalizovať svoju spotrebu energie a kde sa dá najlepšie ušetriť? Samozrejme spôsobov existuje viac, ale nie všetky sú ihneď realizovateľné.

2. decembra 2022
TEST

Recenzia monitora AOC Q27 V5C 27″: Zapáčil sa nám natoľko, že sme si ho zadovážili aj my

Monitory značky AOC sme testovali už niekoľkokrát, napríklad zakrivený CU34G2X 34, klasický X24P1 so špičkovým zobrazovacím panelom IPS a tiež nápadný herný monitor C 27G2 ZU Curved Gaming Monitor. Tieto monitory vynikajú vysokou kvalitou obrazu a férovými cenami, ktoré dávajú vedieť o vyššom štandarde tejto značky, zároveň ju dostávajú aj do rúk neprofesionálov. Najnovšie sme […]

7. novembra 2022
TEST

AUDIOTECHNIKA

Recenzia Truune Eight (8): Najprv šokujú vás aj celé okolie, potom sa ich kvalita stane novým štandardom

Domáci zvuk v štúdiovej kvalite a priamo zo Slovenska? To je Truune Eight (8).

3. novembra 2022

Bezpečie a stabilita vašich zariadení

Recenzia: Záložný batériový zdroj CyberPower VP1000ELCD-FR

Dôležitou úlohou záložného zdroja CyberPower VP1000ELCD-FR je ochrániť počítače a ďalšiu elektroniku pred nečakaným výpadkom energie, prepätím či špičkami v elektrickej sieti a preklenúť krátkodobé výpadky napájania z elektrickej siete.

26. októbra 2022
TEST

POROVNÁVACÍ TEST

Nextbase Dash Cam 622GW a 322GW: Ktorú autokameru si vybrať do auta?

Medzi 4K a Full HD rozlíšením je podstatný rozdiel, ale rozhodne dnes neplatí, že za polovičnú cenu dostanete len polovičnú kvalitu.

17. októbra 2022
TEST

Horúca novinka od DJI

Recenzia: DJI Mini 3 Pro je úžasný malý dron a robí malé zázraky

Dron vhodný ako pre začiatočníka, tak pre pokročilého.

12. októbra 2022

Výhody štandardu Wi-Fi 6

Späť do školy: Preraďte rýchlosť na Wi-Fi 6

Komplexné portfólio sieťových riešení na prechod na Wi-Fi 6 má vo svojej ponuke spoločnosť TP-Link.

29. augusta 2022

Ako vytvoriť stabilnú Wi-Fi na záhrade?

TP-Link vyrába spoľahlivé zariadenia, a preto na ne poskytuje päťročnú záruku

26. júla 2022

Dokonale sfarbený svet s technológiou Quantum Dot

Ponorte sa do sveta farieb

Hráči majú zmysel pre realizmus; ak ste hráč, takmer určite rozpoznáte niečo podozrivé na míle ďaleko. Či už je to pokles FPS uprostred duelu alebo nekonzistentný dizajn sveta. Nič nezostane bez povšimnutia. Zatiaľ čo vývojári hier sa snažia dosiahnuť skutočný fotorealizmus v hrách s novými enginmi, ako je Unreal Engine 5, zobrazovacia technológia sa snaží držať krok vlastnými pokrokmi…..

16. júna 2022

Ergonomické produkty Logitech

TEST: Keď sa lepšie cítite, dokážete aj lepšie a efektívnejšie pracovať

Ergonómia (z gréčtiny: ergon´= práca + nomos = zákony) je veda zaoberajúca sa vzťahmi vznikajúcimi medzi človekom a prostredím, ktoré ho obklopuje – či už sa jedná o tvary, materiály, osvetlenie, rozmery a pod. Cieľom je vytvoriť také pracovné podmienky, ktoré podporujú optimálny výkon človeka a jeho pohodu. To mi pripomína moju nepohodu, keď pozerám […]

10. júna 2022