48 PALCOVÝ TELEVÍZOR LG OLED JE IDEÁLNOU VOĽBOU NA SLEDOVANIE TV A HRANIE HIER NA ŠPIČKOVEJ ÚROVNI

Spoločnosť LG Electronics ponúkne ešte lepšiu grafika a zvuk

Nový rozmer displeja vám ponúkne vynikajúcu 4K kvalitu a k dispozícii zostávajú aj ďalšie veľkosti pre maximálne prispôsobenie vášmu priestoru

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 31. mája 2020
Obsahuje nasledovné témy , , , , ,

Spoločnosť LG Electronics ponúka výnimočnú kvalitu LG OLED TV v celkom novej veľkosti, 48 palcov. Veľkosťou zacieli predovšetkým na zákazníkov, ktorí chcú stredne veľký televízor vyhovujúci priestranným možnostiam. Zároveň sa ale nechcú vzdať kvality obrazu alebo skvelého herného displeja. S 4K Ultra HD OLED 48CX, rieši LG rastúci dopyt po tom najlepšom zážitku zo sledovania s možnosťou výberu ideálnej veľkosti obrazovky. LG tak rozširuje svoj rad OLED televízorov práve o tie so stredne veľkými rozmermi. 4K Ultra HD OLED 48CX doplňuje už tak rozmanitý rad modelov vo veľkostiach 55, 65, 77 a 88 palcov.

 

Novej 48palcovej TV dominuje skvelá kvalita obrazu typická pre LG OLED. Pochváliť sa môže dokonalou čiernou a nekonečným kontrastom vďaka samo svietiacim pixelom. Televízor ponúka ešte živšiu a ostrejšiu kvalitu obrazu 4K vďaka výrazne vyššej hustote pixelov. Osemmiliónové množstvo pixelov na kompaktnejšej obrazovke je hustota zrovnateľná s hustotou 96palcovej 8K TV. Rozlíšenie 4K UHD (3840 x 2160 px) na 48palcovej OLED obrazovke ponúka taký zážitok zo sledovania v kategórii televízorov strednej veľkosti úplne po prvý krát.

Hráči budú nadšení

LG OLED 48CX stavia na odkaze televízorov LG OLED posledného desaťročia. Je skvelou voľbou taktiež pre nadšených hráčov, pretože spája vynikajúcu kvalitu obrazu so skvelými hernými funkciami a technológiami. U televízorov kompatibilných s NVIDIA G-SYNC® môžeme očakávať dokonale vykreslenú grafiku, ktorá hráčov vtiahne priamo do deja. Obnovovacie frekvencie televízoru sa naplno prispôsobia na snímkovú frekvenciu pripojeného hardwaru. Technológia LG OLED využíva presnosť individuálneho ovládania pixelov k vytvoreniu výnimočnej kvality obrazu. Nízke meškanie na vstupu a extra rýchla doba odozvy, tak ponúka bezchybný a pohlcujúci zážitok z hry, ktorý nie je sprevádzaný nežiadúcim sekaním či trhaním obrazu.

48palcový televízor LG OLED CX podporuje rad populárnych formátov HDR10 a Dolby Vision s rýchlosťou až 120 snímok za sekundu pre 4K UHD obsah. Využíva pokročilé špecifikácie HDMI, ako sú režim automatickej nízkej latencie (ALLM), vylepšené prepojenie s audio zariadením (eARC) a variabilné obnovovacie frekvencie (VRR). Televízory LG OLED 2020 podporujú rozhranie HDMI VRR, čo ich robí kompatibilnými s širokou škálou herných zariadení, ako sú grafické karty a konzole.

Ešte lepšia grafika a zvuk

Okrem už spomínaných technológií ako sú variabilné obnovovacie frekvencie a ultra rýchla doba odozvy, ktoré poskytujú ohromujúcu grafiku, má LG OLED 48palcový model CX a s ním aj všetky ostatné televízory LG OLED 2020 herný profil HDR Gaming Interest Group (HGiG). To znamená, že si môžu hráči vychutnať vysoko kvalitnú grafiku pri hraní HDR hier prostredníctvom konzol na svojich LG televíziách.

Aby sa hráči cítili skutočne vtiahnutí do hry, podporuje LG OLED 48CX taktiež Dolby Atmos a novú LG funkciu umelej inteligencie Acoustic Tuning založenú na technológii „deep learning“. Umelá inteligencia dokáže vnímať akustické prostredie, a upraví zvuk tak, aby bol ešte presnejší a realistickejší.

Novinky LG OLED 2020 podporujú taktiež funkciu BT Surround. Umožňuje dvom Bluetooth reproduktorom simultánne pripojenie tak, že mixuje reálny 2.0k vstup do virtuálneho priestorového systému 4.0k pre skvelú zvukovú kulisu.

„LG opäť predstavuje množstvo inovácií. Ponúka jedinečný obraz na veľkosti televíznej obrazovky, ktorá je omnoho prístupnejšia,“ hovorí Park Hyoung-sei, prezident LG Home Entertainment Company. „A práve vďaka novej veľkosti televízorov bude môcť oveľa viac zákazníkov zažiť jedinečný výkon televízorov LG OLED,” dodáva.

LG OLED 48CX vstúpi na kľúčové európske a ázijské trhy v júni. Severná Amerika a ďalšie krajiny budú nasledovať.

 

 

Čítajte aj ďalšie podobné články:

Nové headsety SteelSeries Arctis 7 sú kompatibilné s next-gen konzolami

Bezdrôtový headset pre Xbox Series X | S

Headsety Arctis 7X a Arctis 7P reprezentujú hojne oceňovanú sériu a prináša jej prednosti na next-gen konzoly. Využívajú pritom inovatívne USB-C bezdrôtový adaptér prvýkrát uvedený s modelom Arctis 1 Wireless.

7. októbra 2020

ROG uvádza na trh najvýkonnejší 14-palcový herný notebook na svete s unikátnym LED podsvietením veka

Najvýkonnejší 14-palcový herný notebook na svete

ROG Zephyrus G14 – GA401 AniMe prináša prémiové inovácie širokému publiku a unikátne prispôsobenie dizajnu vďaka LED podsvieteniu veka

9. júna 2020

Logitech G predstavuje mechanickú hráčsku klávesnicu bez numerického bloku Logitech G915 TKL

Novinka pre priatelia gamingu

Plnohodnotná kompaktná klávesnica bez numerického bloku G915 TKL je kombináciou elegantného dizajnu, špičkových technológií a konštrukčného riešenia

26. mája 2020

Lídri v odbore spolupracujú na potláčaní rozdielov medzi závodmi v reálnom a virtuálnom svete. Logitech G tiež podporuje lokálne hráčske akcie.

Logitech G a McLaren ohlasujú novú éru pretekov

Logitech G, značka spoločnosti Logitech (SIX: LOGN) (NASDAQ: LOGI), oznámila predĺženie partnerstva so spoločnosťou McLaren, ktoré odštartuje novú éru pretekov. Obe spoločnosti tento rok ešte viac prehĺbia spoluprácu v oblasti e-športov s využitím bohatých skúseností McLarenu zo sveta motoristického športu aj automobilového priemyslu a odborných znalostí Logitech G v oblasti e-pretekov, e-športov a herných technológií.

25. marca 2020

Najnovšie

50W superrýchle nabíjanie FlashCharge

Nová bezdrôtová nabíjačka od vivo

Prekonajte limity so superrýchlou bezdrôtovou nabíjačkou vivo 50W Vertical Wireless FlashCharge

6. júla 2022

Kompaktné a farebné USB disky

Spoločnosť Verbatim uviedla na trh DataBar

Priveďte si do života farby s novými USB diskami s pohodlným posuvným mechanizmom Push&Click Spoločnosť Verbatim uviedla na trh DataBar, kompaktné a farebné USB disky, s pohodlným posuvným mechanizmom „push&click“, ktorý poskytuje ideálne každodenné riešenie pre ukladanie a prenos dátových súborov. Verbatim DataBar sa dodáva v štyroch kapacitách a štyroch výrazných farbách – červená (16 […]

4. júla 2022

Výkonný a aktuálny pracovný nástroj

Nový monitor Philips 34E1C5600HE pre lepšiu spoluprácu

Tento model od Philips Monitors je navrhnutý tak, aby vyhovoval špecifickým potrebám a výzvam, ktoré vychádzajú z hybridného pracovného štýlu, a umožňuje používateľom pracovať z domu rovnako produktívne ako v kancelárii.

4. júla 2022

Dokonale jednoduché riešenie

Sieťové riešenia značky Zyxel

Jednoduché a pritom výkonné prepínače splnia nároky malých firiem

4. júla 2022

Obrovská batéria, rýchle nabíjanie a veľký displej za 159 eur

Nový Huawei nova Y70

Do predaja na Slovensku prichádza nový smartfón od Huawei – nova Y70. Najnovší prírastok do produktovej rodiny nova, ktorej cieľom je priniesť nové, pokročilé technológie za rozumnú cenu, sa môže pochváliť celou sériou pôsobivých funkcií v rámci svojej cenovej kategórie

4. júla 2022

Riešenie, ktoré nikoho nezruinuje

Ideálny spoločník, keď potrebujete WiFi vonku

Ku stanu a liehovému variču pribaľte tiež prístupový bod štandardu WiFi 6

10. júna 2022

Funkcia Nightography

Režisér Matyáš Fára vydal nový krátky film, natočil ho na mobil Galaxy S22 Ultra

Vďaka funkcii Nightography nebolo potrebné použiť profesionálnu kameru. Vlajková loď od Samsungu všetko zvládla na výbornú.

10. júna 2022

Logitech SIGNATURE M650

Univerzálna myš pre pravákov, ľavákov, malú aj veľkú ruku a v rôznych farbách

Logitech spravil veľmi zaujímavú vec. Uviedli totiž jeden model, resp. modelový rad myší, z ktorého by si mohol vybrať každý používateľ počítača. Myši sú dostupné v prevedení pre malú až stredne veľkú ruku a aj vo verzii pre veľkú ruku, všetky modely sú dostupné v troch rôznych farbách a navyše aj vo verzii LEFT – […]

10. júna 2022

Otestujte športové vlastnosti

Vlastníte smart hodinky? Týchto 5 krokov je dobré urobiť hneď po ich kúpe

Predstavujeme krátky návod s piatimi jednoduchými krokmi, ktoré by mal urobiť každý, kto si nedávno zadovážil smart hodinky od tohto výrobcu. 

7. júna 2022

Nové možnosti zabezpečenia telefónu

Snímač 3D Ultrasonic Large Fingerprint – v smartfónoch vivo

Najlepšie smartfóny vivo po novom odomknete pomocou 3D ultrazvukového snímača odtlačkov prstov

6. júna 2022

Odporúčané

Dokonale sfarbený svet s technológiou Quantum Dot

Ponorte sa do sveta farieb

Hráči majú zmysel pre realizmus; ak ste hráč, takmer určite rozpoznáte niečo podozrivé na míle ďaleko. Či už je to pokles FPS uprostred duelu alebo nekonzistentný dizajn sveta. Nič nezostane bez povšimnutia. Zatiaľ čo vývojári hier sa snažia dosiahnuť skutočný fotorealizmus v hrách s novými enginmi, ako je Unreal Engine 5, zobrazovacia technológia sa snaží držať krok vlastnými pokrokmi…..

16. júna 2022

Ergonomické produkty Logitech

TEST: Keď sa lepšie cítite, dokážete aj lepšie a efektívnejšie pracovať

Ergonómia (z gréčtiny: ergon´= práca + nomos = zákony) je veda zaoberajúca sa vzťahmi vznikajúcimi medzi človekom a prostredím, ktoré ho obklopuje – či už sa jedná o tvary, materiály, osvetlenie, rozmery a pod. Cieľom je vytvoriť také pracovné podmienky, ktoré podporujú optimálny výkon človeka a jeho pohodu. To mi pripomína moju nepohodu, keď pozerám […]

10. júna 2022

Množstvo vylepšení, exkluzívne materiály a vyšperkovaný dizajn

Huawei Watch GT 3 Pro prichádzajú

Huawei prichádza s hodinkami pre dámy a pánov, ktoré sa vyznačujú nielen bohatou technologickou výbavou, ale aj prestížnymi materiálmi, ako je keramika či titán, ktoré sú v hodinárskom svete považované za luxusné.

19. mája 2022

Alebo ako sa nespáliť pri realizácii záložných systémov

Napájanie pod kontrolou

Čo na nasadzovanie UPS v skutočných podmienkach hovoria sami zákazníci a čoho sa obávajú implementační partneri? A aké sú možnosti pre manažment UPS? Vyspovedali sme profesionálov slovenskej spoločnosti TCX, ktorá sa zaoberá integračnými projektmi pre veľké spoločnosti a subjekty štátnej správy a ich skúsenosti nájdete nižšie.

28. apríla 2022

Siréna alebo semafor

Axis uvádza prvú IP zábleskovú sirénu na svete

Svetovou novinkou v oblasti IP zariadení je nová stroboskopická siréna AXIS D4100-E, umožňujúca vysielať svetelné i zvukové výstražné signály. Siréna je postavená na otvorených štandardoch, takže môže byť ľahko pripojená k akémukoľvek zariadeniu Axis, prípadne k VMS spoločnosti Axis alebo VMS tretích strán. Farebné svetlo a/alebo výstražné zvuky sirény možno konfigurovať podľa potreby pre účely varovania, či upozornenia.

6. apríla 2022

Energia na cestách

Vyrobte si elektrinu, ktorú vám nezdražia

V dnešnej dobe sa v rôznych pádoch skloňuje energetická nezávislosť. Je to logické – zo všetkých strán počujeme o kríze, ktorá energia, bežne dostupná v „systéme“, zdražuje. Čím viac ľudí bude do budúcnosti energeticky sebestačných, tým lepšie. Takže čo k takejto energetickej sebestačnosti ideálne potrebujete?

28. marca 2022

Preventívne opatrenie

Ponúkame obciam a mestám bezodplatné konzultácie v kybernetickej bezpečnosti

Najväčšie ohrozenie samosprávy predstavujú prieniky do siete

1. marca 2022

Dlhý dosah ľahko prenosného objektívu

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy. Jeden z nich ponúkne najdlhšiu ohniskovú vzdialenosť zo všetkých objektívov s automatickým ostrením pre bezzrkadlové systémy[1]

24. februára 2022

Kto meshuje ten ide

Stabilná wi-fi pre celú rodinu

Homeschooling a homeoffice sú pojmy, s ktorými sa väčšina z nás v minulosti mohla stretnúť len zriedka. Dnes ide naopak o každodennú realitu veľkej časti rodín, ktoré mnohokrát s prekvapením zistili, že internetové pripojenie v domácnosti nemajú len pre zábavu.

9. februára 2022

Zožeňte si nové sieťové vybavenie!

Ako pripojiť svoje elektronické darčeky on-line?

Možno patríte medzi tých, ktorých ich blízki na uplynulé Vianoce obdarovali množstvom elektronických darčekov. Lenže ste možno za tých niekoľko týždňov zistili, že to vaša domáca sieť jednoducho nezvláda.

28. januára 2022