Projekt v spolupráci s nadáciou Bill & Melinda Gates Foundation

Toalety nového typ

Samsung predstavuje prototyp „toalety nového typu“

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 8. septembra 2022
Obsahuje nasledovné témy

Spoločnosť Samsung Electronics predstavila nový projekt v spolupráci s nadáciou Bill & Melinda Gates Foundation. V rámci výzvy Reinvent the Toilet (Toaleta nového typu) spoločne vytvorili prototyp bezpečného záchodu pre domáce využitie.

Samsung Advanced Institute of Technology (SAIT), výskumné a vývojové centrum spoločnosti Samsung Electronics, spolupracuje na „toalete nového typu“ s nadáciou manželov Gatesových už od roku 2019. Nedávno obe organizácie dokončili vývoj základných technológií, na ktorých má záchod fungovať, a úspešne vyrobili a otestovali jeho prototyp.

Prezentácia projektu sa uskutočnila v sídle SAIT v kórejskom Suwone a zúčastnili sa jej vysoko postavení predstavitelia oboch spoločností. Za SAIT bol prítomný prezident a riaditeľ centra Gyoyoung Jin. Za Bill & Melinda Gates Foundation sa zúčastnili členovia sekcie pre hospodárenie s vodou, ochranu zdravia a hygienu – zástupca riaditeľa Doulaye Kone a vrchný programový manažér Sun Kim. Medzi ďalších prítomných patril externý poradca nadácie Gatesových Yong Chae Lee a ďalší zamestnanci SAIT.

Podpredseda správnej rady Samsung Electronics Jay Y. Lee sa s Billom Gatesom, spoluriaditeľom nadácie Bill & Melinda Gates Foundation, osobne stretol 16. augusta. Hovorili spolu o zamýšľaných výsledkoch celého projektu aj o svojich predstavách ohľadom globálnych sociálnych iniciatív. Na tomto stretnutí Bill Gates predstavil filantropickú víziu a dlhodobé iniciatívy nadácie a podpredseda Lee vyjadril odhodlanie použiť technológiu Samsung pri riešení problémov, ktorým súčasné ľudstvo čelí.

Keď sa projekt rozbehne na bežnej komerčnej báze, chce Samsung ponúknuť bezplatné licencie k projektovým patentom rozvojovým krajinám. Zároveň bude aj naďalej s nadáciou Bill & Melinda Gates Foundation spolupracovať formou konzultácií, aby sa spoločne vyvinuté technológie mohli presadiť v sériovej výrobe. Obe organizácie budú spoločne hľadať partnerov, ktorí upravia prevedenie tak, aby sériovej výrobe lepšie vyhovovalo, a následne technológiu dovedú do komerčnej fázy. A my sa takto budeme moc pochváliť moderným bývaním, kde dominuje moderná plávajúca podlaha a toaleta od Billa Gatesa

Počas trojročného výskumu a vývoja sa inštitút SAIT venoval predovšetkým základnému prevedeniu toaliet a vývoju modulárnej technológie, čo bolo základom pre úspešný vývoj prototypu pre domáce využitie. Toaleta je šetrná k prírodným zdrojom a umožňuje čistenie odpadovej vody, preto vyhovuje požiadavkám nadácie Bill & Melinda Gates Foundation na komerčné využitie toalety nového typu pre domácnosti.

Medzi základné technológie vyvinuté spoločnosťou Samsung patrí tepelné spracovanie a bioprocesy, ktoré ničia patogény v biologickom odpade a upravujú odpadovú vodu aj pevný odpad tak, aby boli bezpečné pre životné prostredie. Vyčistenú vodu je možné v kompletnom množstve recyklovať. Pevný odpad sa chemicky dehydruje, usuší a spáli na popol, kvapalný odpad sa spracuje biologickým čistením.

 

Výzvu Reinvent the Toilet Challenge vyhlásila nadácia Bill & Melinda Gates Foundation v roku 2011. Cieľom je vývoj prevratnej toaletnej technológie, ktorá by dokázala bezpečne a efektívne spracovávať odpad z toaliet v domácnostiach.

 

Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) a UNICEF je zhruba 3,6 miliardy ľudí nútených využívať hygienicky nevyhovujúce sociálne zariadenie. V dôsledku toho zomiera ročne pol milióna detí pod päť rokov na črevné choroby, spôsobené problémami s prístupom k čistej vode a nedostatočnou hygienou.

 

Najnovšie

Bezproblémová tlač

Fototlačiareň Canon Zoemini 2

Canon uvádza štýlovú a skutočne vreckovú instantnú fototlačiareň Zoemini S2

27. septembra 2022

Unikátny biely chladič s atraktívnym RGB podsvietením

Kingston FURY Beast DDR4 RGB Special Edition

Kingston FURY Kingston FURY vydáva novú špeciálnu edíciu DDR4 pamätí s RGB podsvietením

26. septembra 2022

Integrovaný prehrávač médií

PPDS uvádza na trh nový displej radu Philips S-Line

Philips Professional Display Solutions (PPDS) rozširuje svoju ponuku o nový displej Philips 37BDL3050S patriaci do produktovej rady S-Line.

26. septembra 2022

s certifikátom AMD EXPO

Kingston FURY rozširuje ponuku o DDR5 pamäte s certifikátom AMD EXPO

Kingston FURY oznámila doplnenie radu pamätí Kingston FURY Beast o DDR5 moduly s certifikáciou AMD EXPO. Technológia AMD EXPO (EXtended Profile for Overclocking) umožňuje vyladiť časovanie pamätí podobne ako technológia XMP (Extreme Memory Profiles) od spoločnosti Intel. Nové pamäťové moduly a sady majú pretaktovávacie špecifikácie EXPO optimalizované pre nastupujúcu platformu AMD AM5. Hráčom a počítačovým […]

16. septembra 2022

IronKey Keypad 200

Kingston predstavil hardvérovo šifrovaný USB disk

Spoločnosť Kingston Digital Europe Co LLP, ktorá je výrobcom flash pamäťových zariadení a pobočkou Kingston Technology Company, svetového lídra v oblasti pamäťových produktov a technologických riešení, dnes oznámila uvedenie USB flash disku Kingston IronKey Keypad 200 (KP200), ktorý ako prvý vo svojej kategórii prináša najnovšie zabezpečenie dát podľa normy FIPS 140-3 Level 3.

14. septembra 2022

Výnimočný výkon dopĺňa dizajn podvozku

Model Honda Civic e:HEV

Úplne nový model Honda Civic e:HEV (hybridné elektrické vozidlo) bol navrhnutý tak, aby zaistil, že jeho hnacie ústrojenstvo, riadenie a odpruženie poskytnú pútavú úroveň výkonu, dynamickú odozvu a spätnú väzbu, ktoré boli vždy ústredným prvkom príťažlivosti modelu Civic. Výsledkom je auto, ktoré spája obohacujúci zážitok z jazdy s vysoko konkurencieschopnou účinnosťou a emisiami.

8. septembra 2022

Projekt v spolupráci s nadáciou Bill & Melinda Gates Foundation

Toalety nového typ

Samsung predstavuje prototyp „toalety nového typu“

8. septembra 2022

Najvyšší model prestížneho radu Forza

HONDA FORZA 750, modelový rok 2023

Dynamická akcelerácia je samozrejmosťou vďaka výkonnému dvojvalcovému motoru s objemom 745 cm3 vybavenému elektronicky riadenou škrtiacou klapkou, 3 prednastavenými jazdnými režimami a systémom nastaviteľnej kontroly trakcie Honda s 3 úrovňami.

8. septembra 2022

Axis predstavuje nové pevné mini kopule s hlbokým učením

Diskrétne a smart

Spoločnosť Axis Communications predstavuje tri nové cenovo výhodné mini kopulovité IP kamery, ktoré ponúkajú skvelú kvalitu obrazu aj v náročných svetelných podmienkach

8. septembra 2022

Bezpečný a odolný, stvorený pre moderné firmy

Zoznámte sa s novým smartfónom Galaxy XCover6 Pro

Galaxy XCover6 Pro so svojimi pokročilými funkciami pre zvýšenie produktivity, rýchlejším procesorom a 5G a Wi-Fi 6E konektivitou podporuje lepšiu spoluprácu a výkon zamestnancov.

8. septembra 2022

Odporúčané

Výhody štandardu Wi-Fi 6

Späť do školy: Preraďte rýchlosť na Wi-Fi 6

Komplexné portfólio sieťových riešení na prechod na Wi-Fi 6 má vo svojej ponuke spoločnosť TP-Link.

29. augusta 2022

Ako vytvoriť stabilnú Wi-Fi na záhrade?

TP-Link vyrába spoľahlivé zariadenia, a preto na ne poskytuje päťročnú záruku

26. júla 2022

Dokonale sfarbený svet s technológiou Quantum Dot

Ponorte sa do sveta farieb

Hráči majú zmysel pre realizmus; ak ste hráč, takmer určite rozpoznáte niečo podozrivé na míle ďaleko. Či už je to pokles FPS uprostred duelu alebo nekonzistentný dizajn sveta. Nič nezostane bez povšimnutia. Zatiaľ čo vývojári hier sa snažia dosiahnuť skutočný fotorealizmus v hrách s novými enginmi, ako je Unreal Engine 5, zobrazovacia technológia sa snaží držať krok vlastnými pokrokmi…..

16. júna 2022

Ergonomické produkty Logitech

TEST: Keď sa lepšie cítite, dokážete aj lepšie a efektívnejšie pracovať

Ergonómia (z gréčtiny: ergon´= práca + nomos = zákony) je veda zaoberajúca sa vzťahmi vznikajúcimi medzi človekom a prostredím, ktoré ho obklopuje – či už sa jedná o tvary, materiály, osvetlenie, rozmery a pod. Cieľom je vytvoriť také pracovné podmienky, ktoré podporujú optimálny výkon človeka a jeho pohodu. To mi pripomína moju nepohodu, keď pozerám […]

10. júna 2022

Množstvo vylepšení, exkluzívne materiály a vyšperkovaný dizajn

Huawei Watch GT 3 Pro prichádzajú

Huawei prichádza s hodinkami pre dámy a pánov, ktoré sa vyznačujú nielen bohatou technologickou výbavou, ale aj prestížnymi materiálmi, ako je keramika či titán, ktoré sú v hodinárskom svete považované za luxusné.

19. mája 2022

Alebo ako sa nespáliť pri realizácii záložných systémov

Napájanie pod kontrolou

Čo na nasadzovanie UPS v skutočných podmienkach hovoria sami zákazníci a čoho sa obávajú implementační partneri? A aké sú možnosti pre manažment UPS? Vyspovedali sme profesionálov slovenskej spoločnosti TCX, ktorá sa zaoberá integračnými projektmi pre veľké spoločnosti a subjekty štátnej správy a ich skúsenosti nájdete nižšie.

28. apríla 2022

Siréna alebo semafor

Axis uvádza prvú IP zábleskovú sirénu na svete

Svetovou novinkou v oblasti IP zariadení je nová stroboskopická siréna AXIS D4100-E, umožňujúca vysielať svetelné i zvukové výstražné signály. Siréna je postavená na otvorených štandardoch, takže môže byť ľahko pripojená k akémukoľvek zariadeniu Axis, prípadne k VMS spoločnosti Axis alebo VMS tretích strán. Farebné svetlo a/alebo výstražné zvuky sirény možno konfigurovať podľa potreby pre účely varovania, či upozornenia.

6. apríla 2022

Energia na cestách

Vyrobte si elektrinu, ktorú vám nezdražia

V dnešnej dobe sa v rôznych pádoch skloňuje energetická nezávislosť. Je to logické – zo všetkých strán počujeme o kríze, ktorá energia, bežne dostupná v „systéme“, zdražuje. Čím viac ľudí bude do budúcnosti energeticky sebestačných, tým lepšie. Takže čo k takejto energetickej sebestačnosti ideálne potrebujete?

28. marca 2022

Preventívne opatrenie

Ponúkame obciam a mestám bezodplatné konzultácie v kybernetickej bezpečnosti

Najväčšie ohrozenie samosprávy predstavujú prieniky do siete

1. marca 2022

Dlhý dosah ľahko prenosného objektívu

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy. Jeden z nich ponúkne najdlhšiu ohniskovú vzdialenosť zo všetkých objektívov s automatickým ostrením pre bezzrkadlové systémy[1]

24. februára 2022