Logitech SIGNATURE M650

Univerzálna myš pre pravákov, ľavákov, malú aj veľkú ruku a v rôznych farbách

Logitech spravil veľmi zaujímavú vec. Uviedli totiž jeden model, resp. modelový rad myší, z ktorého by si mohol vybrať každý používateľ počítača. Myši sú dostupné v prevedení pre malú až stredne veľkú ruku a aj vo verzii pre veľkú ruku, všetky modely sú dostupné v troch rôznych farbách a navyše aj vo verzii LEFT – […]

RECENZIA
Autor
Dátum zverejnenia 8. apríla 2022
Obsahuje nasledovné témy

Logitech spravil veľmi zaujímavú vec. Uviedli totiž jeden model, resp. modelový rad myší, z ktorého by si mohol vybrať každý používateľ počítača. Myši sú dostupné v prevedení pre malú až stredne veľkú ruku a aj vo verzii pre veľkú ruku, všetky modely sú dostupné v troch rôznych farbách a navyše aj vo verzii LEFT – pre ľavákov. Pod označením M650 sa tak ukrýva hneď niekoľko myší, z ktorých sa dá naozaj vyberať.


Myš sa k nám dostala ešte pred jej oficiálnym uvedením na trh a preto sme mali naozaj dostatočný čas zoznámiť sa s ňou detailnejšie a užiť si ju dlhší čas pri každodennom nasadení. Nejde o hráčsku myšku, nepatrí do série Logitech G, ale s trochu prižmúrenými očami sa s ňou dá aj zahrať. Dokonca si dovolím tvrdiť, že je lepšia ako niektoré modely predávané priamo ako hráčske myši. Nie je to však jej prioritné určenie.

Myš má veľmi príjemný tvar. Tým, že sa dá zvoliť veľkosť podľa ruky, je veľká pravdepodobnosť, že kúpite model, ktorý vám dobre sadne do ruky. Po stranách je pogumovaná a je tam taký vlnkovitý drsnejší vzor pre lepší úchop. Treba povedať, že konštrukčne ide o jeden z najlepších dizajnov, ktorý si zamilujete ihneď po prvom dotyku. Drží sa veľmi príjemné, úchop je pevný, tvar vypuklý, aby ruka myš pekne oblapila – až na malíček – aspoň v mojom prípade trochu videl mimo myši, ale potom som si uvedomil, že tak držím aj moju starú myšku.
Myš sa predáva v klasickom plastovom obale, ktorý kopíruje jej krivky, takže sa rozmer dá vyskúšať priamo v obchode a bez rozbaľovania si môžete vyskúšať, či vám sadne lepšie model L (veľká) alebo S/M (malá až stredne veľká ruka). Verzie pre pravú a ľavú ruku sa primárne odlišujú umiestnením bočných tlačidiel – ovládate ich palcom a sú urobené tak, aby ste ich vedeli ľahko odlíšiť a presne ovládať.

To, čo je dôležité spomenúť sú extrémne tiché tlačidlá. Klikanie na tejto myši cítite ako pri klasickej, ale nepočujete. Rovnako tiché je aj rolovanie kolieska, no jeho stlačenie, rovnako ako stláčanie bočných tlačidiel je hlučnejšie ako pravý, či ľavý click. Tu to proste nebolo až tak premyslené a sú tam tradičné spínače. To samozrejme neznamená, že by boli hlučné, len proste sú trochu hlučnejšie ako tie tiché hlavné.

Koliesko má veľmi tiché jemné krokovanie, vďaka čomu doslova cítite keď sa pohybujete po riadkoch. Keď potrebujete scrolovať rýchlo dlhý text, môžete ho roztočiť a na jedenkrát preletíte asi 500 riadkov. Koliesko nemá taký voľnobeh aký ponúkajú myši série MX, kde sa na jedno roztočenie krúti až 5-10 sekúnd a preletí za sekundu tisíc strán. Tu spraví len niekoľko otáčok a na jedno roztočenie (zhruba za sekundu) preletí cca tých 500 riadkov, čo sa v praxi ukázalo ako postačujúce. Nech už sme skúšali scrolovať dlhé webové stránky, text vo Worde, alebo tabuľku v MS Excel, tých 500 riadkov obvykle stačí, aby ste sa dostali kam potrebujete.

Zhrnutie

Myška v nás po testovaní zanechala veľmi príjemný dojem. Nie je to prémiový model ako sú myši série MX, ale má niektoré črty dosť podobné. Je veľmi tichá a príjemne sa drží. Máte možnosť vybrať si X rôznych verzií pre čo najleší komfort pri práci a výdrží až 24 mesiacov bez výmeny batérie. Senzor je dostatočne citlivý a všetko je plne konfigurovateľné v aplikácii – je to skrátka
dobrý Logitech za rozumnú cenu.

Najnovšie

Vysoko kvalitné snímky a videozáznam na cestách

Spoločnosť Canon Europe predstavuje prvé APS-C bezzrkadlovky systému EOS R – EOS R7 a EOS R10

Inovatívny systém Canon EOS R prichádza aj vo formáte APS-C, a to v podobe dvoch nových bezzrkadloviek EOS R7 a R10

24. mája 2022

Štýlové ultratenké a ľahké notebooky

Nové Zenbooky – prepracovaný dizajn a vyšší výkon

ASUS predstavil nové notebooky radu Zenbook 2022 a Vivobook 2022

16. mája 2022

Najnovšia technológia pre každého

Na slovenský trh vstúpila značka TECNO

Značka smartfónov TECNO prichádza na slovenský trh rovno s piatimi modelmi smartfónov

14. mája 2022

Titulu Royal Warrant,

Opätovné získanie titulu Royal Warrant

Samsung je oficiálnym dodávateľom elektroniky pre britskú kráľovskú rodinu

11. mája 2022

 Lepší výkon

Trvanlivejšie karty s vyššou kapacitou

Samsung predstavuje nové pamäťové karty PRO Endurance  určené najmä pre bezpečnostné a automobilové kamery

11. mája 2022

Plnohodnotný notebook za bagateľ

Dokonalý študentský notebook?

MateBooky Huawei série D vsádzajú na výkon, dizajn a výdrž batérie až 9 hodín

11. mája 2022

Odolný voči pádu, vode aj prachu

Odolný prenosný SSD disk Samsung T7 Shield

Nový externý SSD disk veľkosti kreditnej karty umožňuje bleskurýchle dátové prenosy a je odolný voči pádu, vode aj prachu, takže sa výborne hodí do terénu.

10. mája 2022

PlayGoSmart pokračuje vo svojich ambicióznych expanzných plánoch

Akvíziciu herného špecialistu Gamescenter pod krídla PlayGoSmart

PlayGoSmart posilňuje svoju pozíciu v slovenskej hráčskej komunite

9. mája 2022

Prémiový výkon

ASUS oznámil úplne nový Zenbook 14 Flip OLED (UN5401)

Všestranný prémiový konvertibilný 14″ notebook je vybavený 16 : 10 OLED HDR PANTONE Validated displejom so 100 % pokrytím farebného priestoru DCI-P3

3. mája 2022

Prvýkrát budú prezentované naše projektory radu PU1000 a L700.

Víta vás Epson: navštívte nás v Hale 3 v stánku 3J100

Epson na veľtrhu ISE 2022 predstaví svoju najnovšiu generáciu projektorov 3LCD s vysokou svietivosťou

3. mája 2022

Odporúčané

Množstvo vylepšení, exkluzívne materiály a vyšperkovaný dizajn

Huawei Watch GT 3 Pro prichádzajú

Huawei prichádza s hodinkami pre dámy a pánov, ktoré sa vyznačujú nielen bohatou technologickou výbavou, ale aj prestížnymi materiálmi, ako je keramika či titán, ktoré sú v hodinárskom svete považované za luxusné.

19. mája 2022

Alebo ako sa nespáliť pri realizácii záložných systémov

Napájanie pod kontrolou

Čo na nasadzovanie UPS v skutočných podmienkach hovoria sami zákazníci a čoho sa obávajú implementační partneri? A aké sú možnosti pre manažment UPS? Vyspovedali sme profesionálov slovenskej spoločnosti TCX, ktorá sa zaoberá integračnými projektmi pre veľké spoločnosti a subjekty štátnej správy a ich skúsenosti nájdete nižšie.

28. apríla 2022

Ergonomické produkty Logitech

TEST: Keď sa lepšie cítite, dokážete aj lepšie a efektívnejšie pracovať

Ergonómia (z gréčtiny: ergon´= práca + nomos = zákony) je veda zaoberajúca sa vzťahmi vznikajúcimi medzi človekom a prostredím, ktoré ho obklopuje – či už sa jedná o tvary, materiály, osvetlenie, rozmery a pod. Cieľom je vytvoriť také pracovné podmienky, ktoré podporujú optimálny výkon človeka a jeho pohodu. V ergonómii sa používajú poznatky z antropológie, […]

12. apríla 2022

Logitech SIGNATURE M650

Univerzálna myš pre pravákov, ľavákov, malú aj veľkú ruku a v rôznych farbách

Logitech spravil veľmi zaujímavú vec. Uviedli totiž jeden model, resp. modelový rad myší, z ktorého by si mohol vybrať každý používateľ počítača. Myši sú dostupné v prevedení pre malú až stredne veľkú ruku a aj vo verzii pre veľkú ruku, všetky modely sú dostupné v troch rôznych farbách a navyše aj vo verzii LEFT – […]

8. apríla 2022

Siréna alebo semafor

Axis uvádza prvú IP zábleskovú sirénu na svete

Svetovou novinkou v oblasti IP zariadení je nová stroboskopická siréna AXIS D4100-E, umožňujúca vysielať svetelné i zvukové výstražné signály. Siréna je postavená na otvorených štandardoch, takže môže byť ľahko pripojená k akémukoľvek zariadeniu Axis, prípadne k VMS spoločnosti Axis alebo VMS tretích strán. Farebné svetlo a/alebo výstražné zvuky sirény možno konfigurovať podľa potreby pre účely varovania, či upozornenia.

6. apríla 2022

Energia na cestách

Vyrobte si elektrinu, ktorú vám nezdražia

V dnešnej dobe sa v rôznych pádoch skloňuje energetická nezávislosť. Je to logické – zo všetkých strán počujeme o kríze, ktorá energia, bežne dostupná v „systéme“, zdražuje. Čím viac ľudí bude do budúcnosti energeticky sebestačných, tým lepšie. Takže čo k takejto energetickej sebestačnosti ideálne potrebujete?

28. marca 2022

Preventívne opatrenie

Ponúkame obciam a mestám bezodplatné konzultácie v kybernetickej bezpečnosti

Najväčšie ohrozenie samosprávy predstavujú prieniky do siete

1. marca 2022

Dlhý dosah ľahko prenosného objektívu

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy. Jeden z nich ponúkne najdlhšiu ohniskovú vzdialenosť zo všetkých objektívov s automatickým ostrením pre bezzrkadlové systémy[1]

24. februára 2022

Kto meshuje ten ide

Stabilná wi-fi pre celú rodinu

Homeschooling a homeoffice sú pojmy, s ktorými sa väčšina z nás v minulosti mohla stretnúť len zriedka. Dnes ide naopak o každodennú realitu veľkej časti rodín, ktoré mnohokrát s prekvapením zistili, že internetové pripojenie v domácnosti nemajú len pre zábavu.

9. februára 2022

Zožeňte si nové sieťové vybavenie!

Ako pripojiť svoje elektronické darčeky on-line?

Možno patríte medzi tých, ktorých ich blízki na uplynulé Vianoce obdarovali množstvom elektronických darčekov. Lenže ste možno za tých niekoľko týždňov zistili, že to vaša domáca sieť jednoducho nezvláda.

28. januára 2022