Nová éra estetiky

V Huawei Next Design môžu umelci zabojovať o ceny za 200 000 dolárov

Spoločnosť Huawei spustila globálnu súťaž Next Design Awards, určenú komunite digitálnych umelcov a grafických dizajnérov. Súťaž dáva tvorcom možnosť prejaviť svoj talent a prostredníctvom digitálnych technológií sa zviditeľniť pred globálnym publikom. Umelci môžu zároveň zabojovať o atraktívne finančné výhry a ďalšie hodnotné ceny.

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 14. júna 2021
Obsahuje nasledovné témy

Nový smer

Súťaž Huawei Next Image Awards v minulých rokoch oslovila desiatky tisíc amatérskych aj profesionálnych fotografov, ktorí svoje diela zachytávajú na mobilný telefón. V roku 2020 získala viac ako 41 000 zaslaných súťažných príspevkov z 90 krajín. Mnoho ocenených fotografov na základe víťazstva dosiahlo ďalšie komerčné úspechy.

Tohtoročný koncept prešiel zmenou. Súťaž pod novým názvom Next Design Awards je určená predovšetkým digitálnym umelcom a grafickým tvorcom. Z tohto zamerania vychádza aj 7 súťažných kategórií: Témy pre smartfón, Digitálne ciferníky, Mestá v rozkvete, Témy pre skladací smartfón, Vychutnaj si moment, Originálne výtvory a tapety.

Kategória Témy pre smartfón je zameraná na dizajn používateľského rozhrania mobilných telefónov či jeho prvky, ako napríklad uzamknutá obrazovka, domovská obrazovka či ikony.

Kategória Digitálne ciferníky sa venuje ciferníkom pre smart hodinky a osobitný dôraz kladie na kreatívne vzory. Popularita smart hodiniek celosvetovo rastie, a to isté platí aj pre komunitu dizajnérov digitálnych ciferníkov. Next Design Awards tak ponúka umelcom možnosť prejaviť svoj talent vďaka podpore od Huawei.

Vychutnaj si moment je špeciálna kategória, ktorá je výsledkom spolupráce Huawei so značkou Pizza Hut. Dizajnéri do nej môžu prihlasovať nápadité spôsoby, ako zabaliť jedlo.

Svetové osobnosti dizajnu v porote

Do odbornej poroty tento rok zasadli významné osobnosti z oblasti umenia a dizajnu, a to konkrétne:

Zapojí sa tiež tím hosťujúcich svetových umelcov, ktorí prispejú do súťaže svojimi odbornými znalosťami. Nechýba medzi nimi Andrey Kasay z Ruska, ktorý plní mystické svety populárnymi kreáciami a karikatúrami, Minja Moon, renomovaný ilustrátor a umelec z Južnej Kórey, a Tango, známy čínsky karikaturista a ilustrátor.

Ceny v hodnote 200 000 dolárov

Talentovaní dizajnéri z celého sveta, vrátane Slovenska, môžu svojimi návrhmi zabojovať o ceny v celkovej hodnote 200 000 amerických dolárov. Celkový víťaz získa finančnú odmenu 20 000 dolárov, zloženú z 10 000 dolárov v hotovosti a 10 000 dolárov v grantoch na podporu tvorby. Ďalej získa smartfón Huawei Mate 40 a najnovšie smart hodinky Huawei Watch 3.

Víťazi jednotlivých kategórií získajú okrem finančnej odmeny 8 000 dolárov aj certifikáciu Huawei Themes. Tento certifikát je podmienkou na komerčný predaj digitálnych diel prostredníctvom platforiem Huawei a na získanie výnosov z vytvorených diel.

Platforma Huawei Themes je dostupná vo viac ako 170 krajinách a regiónoch a predstavuje globálnu používateľskú základňu s viac ako 600 miliónmi používateľov. Vďaka Huawei Themes vznikla živá komunita tvorcov s viac ako 6000 členmi, z ktorých stovky získajú za svoje umelecké diela viac ako 1 milión čínskych juanov (v prepočte viac ako 128-tisíc eur) ročne.

Ako sa zapojiť?

Svoje návrhy prihláste prostredníctvom formulára na oficiálnej stránke súťaže. Návrhy môžete zasielať do 31. júla 2021 (pre kategóriu Mestá v rozkvete je posledný termín 30. júna 2021).

V priebehu augusta vyhodnotí porota zapojené diela. Prví traja víťazi vo všetkých kategóriách budú vyhlásení koncom septembra.

Viac informácií o súťaži Huawei Next Design Awards 2021 nájdete na oficiálnej webovej stránke.

 

Najnovšie

Space Tycoon je virtuálny priestor

Virtuálne ihrisko Samsung Space Tycoon

Samsung predstavuje zážitkové virtuálne ihrisko Space Tycoon na platforme Roblox

2. augusta 2022

S každým praním šetríte energiu, vodu aj pracie prostriedky

Bespoke AI, inteligentné a udržateľné riešenie pre každodenné pranie

Samsung predstavuje práčku a sušičku Bespoke AI, inteligentné a udržateľné riešenie pre každodenné pranie

2. augusta 2022

Xbox pre smart televízory Samsung

Microsoft spustil aplikáciu Xbox pre smart televízory a monitory Samsung

28. júla 2022

Tenký a ľahký 16" notebook so špičkovým výkonom

Herný notebook ROG Flow X16

Republic of Gamers spustil predaj herného notebooku ROG Flow X16

28. júla 2022

Vitajte v novej dobe hrania

Aurora Collection od Logitech G

Spoločnosť Logitech G dnes predstavila Aurora Collection – novú kolekciu obsahujúcu bezdrôtový hráčsky headset G735, bezdrôtovú hráčsku klávesnicu G715, hráčsku klávesnicu G713, bezdrôtovú hráčsku myš G705 a osem používateľských doplnkov. Nová kolekcia bola navrhnutá tak, aby bola genderovo inkluzívna, riešila potreby a priania žien-hráčiek a zároveň oslovila všetkých, čo hľadajú hravý dizajn a nevšedné zážitky. Aurora […]

27. júla 2022

Výkon a produktivita kedykoľvek a kdekoľvek

Prenosný monitor Philips 16B1P3302

Prenosný monitor Philips 16B1P3302 bol vyrobený pre dnešný aktívny životný štýl na cestách

26. júla 2022

Využite mimoriadny potenciál pretaktovania s rodinou pamätí Kingston FURY Renegade DDR5

Kingston FURY

Certifikát Intel® XMP 3.0 –
Vyladené pre maximálny výkon – Nastaviteľné dynamické RGB svetelné efekty

18. júla 2022

Pokročilá technológia pre väčšiu tvorivú slobodu

Canon predstavuje nové RF objektívy

Svet zo širšej perspektívy s novými kompaktnými širokouhlými objektívmi Canon radu RF – prenosné a všestranné objektívy RF 24 mm F1.8 MACRO IS STM a RF 15-30 mm F4.5-6.3 IS STM zachytia obraz s mimoriadnymi detailmi

13. júla 2022

Bezpečný a odolný, stvorený pre moderné firmy

Zoznámte sa s novým smartfónom Galaxy XCover6 Pro

Galaxy XCover6 Pro so svojimi pokročilými funkciami pre zvýšenie produktivity, rýchlejším procesorom a 5G a Wi-Fi 6E konektivitou podporuje lepšiu spoluprácu a výkon zamestnancov.

8. júla 2022

Noc ako kulisa pre úžasné príbehy

Samsung Electronics predstavuje krátky film

Samsung Electronics predstavuje krátky film na motívy seriálu Stranger Things, natočený telefónom Galaxy S22 Ultra

8. júla 2022

Odporúčané

TEST

Horúca novinka od DJI

Recenzia: DJI Mini 3 Pro je úžasný malý dron a robí malé zázraky

Dron vhodný ako pre začiatočníka, tak pre pokročilého.

28. júla 2022

Ako vytvoriť stabilnú Wi-Fi na záhrade?

TP-Link vyrába spoľahlivé zariadenia, a preto na ne poskytuje päťročnú záruku

26. júla 2022

Dokonale sfarbený svet s technológiou Quantum Dot

Ponorte sa do sveta farieb

Hráči majú zmysel pre realizmus; ak ste hráč, takmer určite rozpoznáte niečo podozrivé na míle ďaleko. Či už je to pokles FPS uprostred duelu alebo nekonzistentný dizajn sveta. Nič nezostane bez povšimnutia. Zatiaľ čo vývojári hier sa snažia dosiahnuť skutočný fotorealizmus v hrách s novými enginmi, ako je Unreal Engine 5, zobrazovacia technológia sa snaží držať krok vlastnými pokrokmi…..

16. júna 2022

Ergonomické produkty Logitech

TEST: Keď sa lepšie cítite, dokážete aj lepšie a efektívnejšie pracovať

Ergonómia (z gréčtiny: ergon´= práca + nomos = zákony) je veda zaoberajúca sa vzťahmi vznikajúcimi medzi človekom a prostredím, ktoré ho obklopuje – či už sa jedná o tvary, materiály, osvetlenie, rozmery a pod. Cieľom je vytvoriť také pracovné podmienky, ktoré podporujú optimálny výkon človeka a jeho pohodu. To mi pripomína moju nepohodu, keď pozerám […]

10. júna 2022

Množstvo vylepšení, exkluzívne materiály a vyšperkovaný dizajn

Huawei Watch GT 3 Pro prichádzajú

Huawei prichádza s hodinkami pre dámy a pánov, ktoré sa vyznačujú nielen bohatou technologickou výbavou, ale aj prestížnymi materiálmi, ako je keramika či titán, ktoré sú v hodinárskom svete považované za luxusné.

19. mája 2022

Alebo ako sa nespáliť pri realizácii záložných systémov

Napájanie pod kontrolou

Čo na nasadzovanie UPS v skutočných podmienkach hovoria sami zákazníci a čoho sa obávajú implementační partneri? A aké sú možnosti pre manažment UPS? Vyspovedali sme profesionálov slovenskej spoločnosti TCX, ktorá sa zaoberá integračnými projektmi pre veľké spoločnosti a subjekty štátnej správy a ich skúsenosti nájdete nižšie.

28. apríla 2022

Siréna alebo semafor

Axis uvádza prvú IP zábleskovú sirénu na svete

Svetovou novinkou v oblasti IP zariadení je nová stroboskopická siréna AXIS D4100-E, umožňujúca vysielať svetelné i zvukové výstražné signály. Siréna je postavená na otvorených štandardoch, takže môže byť ľahko pripojená k akémukoľvek zariadeniu Axis, prípadne k VMS spoločnosti Axis alebo VMS tretích strán. Farebné svetlo a/alebo výstražné zvuky sirény možno konfigurovať podľa potreby pre účely varovania, či upozornenia.

6. apríla 2022

Energia na cestách

Vyrobte si elektrinu, ktorú vám nezdražia

V dnešnej dobe sa v rôznych pádoch skloňuje energetická nezávislosť. Je to logické – zo všetkých strán počujeme o kríze, ktorá energia, bežne dostupná v „systéme“, zdražuje. Čím viac ľudí bude do budúcnosti energeticky sebestačných, tým lepšie. Takže čo k takejto energetickej sebestačnosti ideálne potrebujete?

28. marca 2022

Preventívne opatrenie

Ponúkame obciam a mestám bezodplatné konzultácie v kybernetickej bezpečnosti

Najväčšie ohrozenie samosprávy predstavujú prieniky do siete

1. marca 2022

Dlhý dosah ľahko prenosného objektívu

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy. Jeden z nich ponúkne najdlhšiu ohniskovú vzdialenosť zo všetkých objektívov s automatickým ostrením pre bezzrkadlové systémy[1]

24. februára 2022