Nová éra estetiky

V Huawei Next Design môžu umelci zabojovať o ceny za 200 000 dolárov

Spoločnosť Huawei spustila globálnu súťaž Next Design Awards, určenú komunite digitálnych umelcov a grafických dizajnérov. Súťaž dáva tvorcom možnosť prejaviť svoj talent a prostredníctvom digitálnych technológií sa zviditeľniť pred globálnym publikom. Umelci môžu zároveň zabojovať o atraktívne finančné výhry a ďalšie hodnotné ceny.

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 14. júna 2021
Obsahuje nasledovné témy

Nový smer

Súťaž Huawei Next Image Awards v minulých rokoch oslovila desiatky tisíc amatérskych aj profesionálnych fotografov, ktorí svoje diela zachytávajú na mobilný telefón. V roku 2020 získala viac ako 41 000 zaslaných súťažných príspevkov z 90 krajín. Mnoho ocenených fotografov na základe víťazstva dosiahlo ďalšie komerčné úspechy.

Tohtoročný koncept prešiel zmenou. Súťaž pod novým názvom Next Design Awards je určená predovšetkým digitálnym umelcom a grafickým tvorcom. Z tohto zamerania vychádza aj 7 súťažných kategórií: Témy pre smartfón, Digitálne ciferníky, Mestá v rozkvete, Témy pre skladací smartfón, Vychutnaj si moment, Originálne výtvory a tapety.

Kategória Témy pre smartfón je zameraná na dizajn používateľského rozhrania mobilných telefónov či jeho prvky, ako napríklad uzamknutá obrazovka, domovská obrazovka či ikony.

Kategória Digitálne ciferníky sa venuje ciferníkom pre smart hodinky a osobitný dôraz kladie na kreatívne vzory. Popularita smart hodiniek celosvetovo rastie, a to isté platí aj pre komunitu dizajnérov digitálnych ciferníkov. Next Design Awards tak ponúka umelcom možnosť prejaviť svoj talent vďaka podpore od Huawei.

Vychutnaj si moment je špeciálna kategória, ktorá je výsledkom spolupráce Huawei so značkou Pizza Hut. Dizajnéri do nej môžu prihlasovať nápadité spôsoby, ako zabaliť jedlo.

Svetové osobnosti dizajnu v porote

Do odbornej poroty tento rok zasadli významné osobnosti z oblasti umenia a dizajnu, a to konkrétne:

Zapojí sa tiež tím hosťujúcich svetových umelcov, ktorí prispejú do súťaže svojimi odbornými znalosťami. Nechýba medzi nimi Andrey Kasay z Ruska, ktorý plní mystické svety populárnymi kreáciami a karikatúrami, Minja Moon, renomovaný ilustrátor a umelec z Južnej Kórey, a Tango, známy čínsky karikaturista a ilustrátor.

Ceny v hodnote 200 000 dolárov

Talentovaní dizajnéri z celého sveta, vrátane Slovenska, môžu svojimi návrhmi zabojovať o ceny v celkovej hodnote 200 000 amerických dolárov. Celkový víťaz získa finančnú odmenu 20 000 dolárov, zloženú z 10 000 dolárov v hotovosti a 10 000 dolárov v grantoch na podporu tvorby. Ďalej získa smartfón Huawei Mate 40 a najnovšie smart hodinky Huawei Watch 3.

Víťazi jednotlivých kategórií získajú okrem finančnej odmeny 8 000 dolárov aj certifikáciu Huawei Themes. Tento certifikát je podmienkou na komerčný predaj digitálnych diel prostredníctvom platforiem Huawei a na získanie výnosov z vytvorených diel.

Platforma Huawei Themes je dostupná vo viac ako 170 krajinách a regiónoch a predstavuje globálnu používateľskú základňu s viac ako 600 miliónmi používateľov. Vďaka Huawei Themes vznikla živá komunita tvorcov s viac ako 6000 členmi, z ktorých stovky získajú za svoje umelecké diela viac ako 1 milión čínskych juanov (v prepočte viac ako 128-tisíc eur) ročne.

Ako sa zapojiť?

Svoje návrhy prihláste prostredníctvom formulára na oficiálnej stránke súťaže. Návrhy môžete zasielať do 31. júla 2021 (pre kategóriu Mestá v rozkvete je posledný termín 30. júna 2021).

V priebehu augusta vyhodnotí porota zapojené diela. Prví traja víťazi vo všetkých kategóriách budú vyhlásení koncom septembra.

Viac informácií o súťaži Huawei Next Design Awards 2021 nájdete na oficiálnej webovej stránke.

 

Najnovšie

Miniatúrny a diskrétny

Axis uvádza miniatúrny snímací senzor na nosenie na tele

S týmto snímačom sa značne zvyšuje flexibilita a možnosti využitia nositeľných kamier.

23. júla 2021

Najlepšia modulárna displejová stena

The Wall 2021 od Samsungu je teraz dostupná už aj na Slovensku

Je tenšia a ako jediná ponúka rozlíšenie 8K

23. júla 2021

Nový rad búra prekážky na ceste k víťazstvu

Pamäte Kingston FURY vyrážajú do boja!

Kingston FURY Renegade: Nespútaná revolúcia – DDR4 s/bez RGB podsvietenia
Kingston FURY Beast: Výkon, čo nepozná hranice – DDR4 s/bez RGB podsvietenia, aj v prevedení DDR3
Kingston FURY Impact: Veľká posila v malom tele – DDR4 a DDR3

20. júla 2021

Mercusys MP510 KIT

Rozšírte svoju Wi-Fi sieť po elektrickom vedení

Výrobca sieťových zariadení Mercusys uvádza na trh sadu AV1000 Gigabit Powerline adaptérov Mercusys MP510 KIT, ktorá dokáže domácnosť alebo kanceláriu zbaviť miest bez pokrytia bezdrôtovou Wi-Fi sieťou. Novinka prenáša signál aj cez steny a inštaluje sa formou Plug and Play, teda bez zložitej konfigurácie a kabeláže. Proste ju strčte do zásuvky.

16. júla 2021

Hudba pre beh na rôzne vzdialenosti

Chcete pri behu zvýšiť rýchlosť, zlepšiť náladu alebo sa prepojiť s ostatnými bežcami? K tomu všetkému mnohokrát stačí, keď si pustíte tú správnu hudbu.

16. júla 2021

Svet nepatril nikomu, kto nebol hráč!  

ProGamingShop je na Slovensku medzi hráčmi PC a videohier známy už od roku 2002. Stál pri základoch  internetového predaja hier na našom území. Pod hlavičkou PGS sa usporadúvali prvé CounterStrike turnaje a LAN parties. Neskôr sa k aktivitám pridali ďalšie technologické vychytávky ako mp3 prehrávače, mobilné telefóny a napríklad aj elektrovozidlá, ktoré sa neskôr oddelili do eshopu MP3.sk […]

15. júla 2021

Spoločnosť WESTech sa stala distribútorom smartfónov OPPO na Slovensku

Spoločnosť WESTech spol. s r. o.  začína dodávky inteligentných telefónov OPPO populárnych po celom svete na Slovensko. To bolo možné vďaka dohode medzi spoločnosťami, podľa ktorej WESTech získal štatút oficiálneho distribútora OPPO na Slovensku.

15. júla 2021

Bezplatná aktualizácia na Windows 11

ASUS a Microsoft ponúknu bezplatnú aktualizáciu na Windows 11

Stovky kompatibilných ASUS zariadení budú pripravené na bezplatnú aktualizáciu na najnovšiu verziu systému Windows, keď bude k dispozícii – vrátane najnovších modelov radu Zenbook

14. júla 2021

Úložné zariadenia, kde budú vaše dáta v úplnom bezpečí

Spoločnosť Verbatim rozširuje svoju ponuku bezpečných úložísk, predstavením nových externých HDD a SSD, sa šifrovaním a biometrickú technológiou, ktorá zabezpečí, že súkromné ​​dáta uložené na zariadeniach, budú vždy plne chránené a v súlade s požiadavkami GDPR. Nový výkonný HDD Fingerprint Secure, v kapacitách 1TB a 2TB a výkonný Fingerprint Secure SSD v 512MB a 1TB, […]

14. júla 2021

Tajomstvo hradov z piesku

Trocha zábavy a vedy počas prázdnin, nikdy nie je na škodu

Chcete stavať o dovolenke hrady z piesku?
Potom vám dáme niekoľko užitočných rád. Stavba pieskových sôch a hradov je činnosťou, ktorú je možné skúmať vedeckými metódami.

8. júla 2021

Odporúčané

LASEROVÁ TLAČIAREŇ ZA PÁR DROBNÝCH

Test Xerox B205: Solídny štandard pre firmy, ktoré potrebujú spoľahlivé nástroje

„Na experimenty nie je čas, preto chcem len overené a spoľahlivé veci,“ znie jeden z hlavných argumentov, prečo je pre firmy Xerox B205 stále rozumnou voľbou.
Tlač je čiernobiela, ale skener farebný
So vstavaným Wi-Fi tlačí bez použitia kábla

20. júla 2021

Vyniká reprodukciou nízkych tónov a výkonom

Recenzia Sony SRS-XB23: Najlepší parťák na grilovačky a outdoor tréningy

Bluetooth reproduktor Sony SRS-XB23 nie je na trhu úplnou novinkou, ale najmä v tomto období pred letom si k nemu nachádza cestu viac a viac zákazníkov.

8. júla 2021

Testovali sme

Akčné kamery NICEBOY – časť 2. NICEBOY VEGA X PRO

Akčné alebo outdoorové kamery NICEBOY zaujmú svojou cenou. V redakcii sme už mali možnosť vyskúšať základný model NICEBOY VEGA X PLAY a teraz sa pozrieme na robustnejší, vybavenejší a aj trochu drahší model VEGA X PRO.

8. júna 2021

Testovali sme

Akčné kamery NICEBOY – časť 1. NICEBOY VEGA X PLAY

Začína sa leto, čas dovoleniek a výletov. Väčšina ľudí dnes používa primárne na fotky a videá telefóny, kde sa kvalita kamery posunula pomaly na profi úroveň, lenže mobil sa môže ľahko rozbiť a preto ho používame len na tie krásne zábery z miesta.

1. júna 2021

„Noise cancelling“,funkcia, ktorá potláča rušivý šum a zvuky z okolia

Ako si vybrať bezdrôtové slúchadlá?

Ako však vybrať tie správne Bluetooth slúchadlá? Čítajte ďalej.

11. mája 2021
TEST

TEST/RECENZIA

Zakrivený monitor je nový ideál: AOC C27G2ZU (redakčný test)

Zakrivené monitory sú stále o niečo drahšie, no okrem výnimočnej estetiky majú aj doplnkové funkcie, ktoré využijete každý deň. A to aj vtedy, ak nie ste hráč či fanúšik filmového sci-fi.

10. mája 2021

Aké sú rozdiely medzi spôsobmi potlačenie ruchov?

Noise blocking, noise cancelling a noise masking

Ak uvažujete o nových slúchadlách, asi ste narazili na technické výrazy, ktoré znie na prvý pohľad veľmi podobne, ale v skutočnosti sa zásadne líšia.

4. mája 2021

Niceboy HIVE Pins 2 ANC

Do dažďa aj hlučnej kancelárie

Zvyknete telefonovať za volantom, ale nechcete či nemôžete prepojiť mobil s infotainmentom? Beháte či bicyklujete bez ohľadu na to, či je sucho alebo prší? Alebo sa počas práce zvyknete izolovať od okolitého hluku slúchadlami?

8. apríla 2021
TEST

Full HD je stále in

Recenzia Philips 243B1/00: Vysoká hodnota za veľmi rozumné peniaze

Zvažujete kúpu nového monitora? V takom prípade si určite prečítajte našu recenziu, venujeme sa praktickým veciam.

13. februára 2021
TEST

Redakčný test

Vodotesný Niceboy RAZE 2 Vertigo: Nič lepšie za túto cenu nekúpite

Bezdrôtový reproduktor od značky Niceboy je jedným z najzaujímavejších produktov u nás v redakcii. Na prvý pohľad vyzerá skôr jednoducho, ale práve v tom spočíva jeho schopnosť prekvapiť.

12. februára 2021