Nový tablet Samsung Galaxy Tab A8

Väčší displej, vyšší výkon, viac funkcií

Najnovší model z radu Galaxy Tab A uľahčuje mnohé každodenné činnosti,od zábavy až po hybridné učenie.

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 7. januára 2022
Obsahuje nasledovné témy

Spoločnosť Samsung Electronics dnes predstavila nový tablet Galaxy Tab A8, najnovší a najvýkonnejší prírastok do radu Tab A. Medzi jeho hlavné výhody patrí vynikajúci displej a vysoký výkon v tenkom a ľahkom dizajne, ktorý je ideálny na každodenné používanie na učenie, zábavu, komunikáciu s priateľmi a ďalšie využitie. Tablet je navyše navrhnutý pre každý rozpočet a životný štýl, navyše je bezproblémovo kompatibilný s ostatnými zariadeniami Galaxy.
Galaxy Tab A8 bude na Slovensku dostupný od začiatku januára s 32 a 64 GB úložiskom a 3 alebo 4 GB RAM.

 Odporúčané maloobchodné ceny na slovenskom trhu:

Model Odporúčaná maloobchodná cena
Galaxy Tab A8 3+32 GB WiFi 229 €
Galaxy Tab A8 3+32 GB LTE 279 €
Galaxy Tab A8 4+64 GB WiFi 255 €
Galaxy Tab A8 4+64 GB LTE 309 €

 

Kúpte teraz a získajte navyše 128 GB pamäťovú kartu

Pri kúpe jednej z verzií nového Galaxy Tab A8 dostane zákazník navyše bonus v podobe 128 GB SD karty (MB-MC128KA/EU). Akcia trvá do 31. 1. 2022 alebo do vypredania zásob u vybraných partnerov a v internetovom obchode samsung.sk. Viac informácií získajú záujemcovia priamo u predajcov.

 „Vo svete, kde sa práca a vzdelávanie na diaľku stali bežnou záležitosťou, sú tablety nezastupiteľnou súčasťou osobnej výbavy mnohých ľudí,“ hovorí Matthew Leem, viceprezident globálneho marketingu divízie mobilnej komunikácie spoločnosti Samsung Electronics. „Tablety sú skvelým nástrojom na online aktivity doma i v teréne. Ľudia ich čoraz častejšie používajú na videohovory, online vzdelávanie, hranie hier a streamovanie filmov a videí. Preto sme nový Galaxy Tab A8 vybavili množstvom nových a atraktívnych funkcií, ktoré posúvajú konektivitu tabletu na oveľa vyššiu úroveň.“

Všetko, čo chcete vidieť a robiť, je lepšie ako predtým

Na prvý pohľad patrí Galaxy Tab A8 do radu typických tabletov Samsung Galaxy, čo spoznáte na prvý pohľad a dotyk. 10,5-palcový (26,7 cm) displej je väčší ako u predchádzajúcich modelov, ale poteší aj pozoruhodne tenký rámik a pomer strán 16:10. Pomer displeja k telu je 80 %, čo sľubuje oveľa lepší zážitok zo sledovania v porovnaní s predchádzajúcimi modelmi. A vďaka štyrom reproduktorom s technológiou Dolby Atmos® si môžete vychutnať vynikajúce detaily, hĺbku a realistické podanie pri sledovaní filmov, hraní hier a videohovoroch.

 

Ďalšou veľkou výhodou je služba Samsung TV Plus s viac ako 200 bezplatnými kanálmi, vďaka ktorej si majitelia tabletu Tab A8 môžu vychutnať živé vysielanie a video obsah podľa svojich predstáv[1].
Tab A8 okrem toho ponúkne novým používateľom dva mesiace služby YouTube Premium bez reklám, čo znamená, že môžu sledovať svoje obľúbené videá bez prerušenia, na pozadí alebo offline[2]. A tak sa úplne nerušene môžu oddávať pohodovému oddychu, ktorý nenaruší ani zvuk zo záhrady, kde si svoju prácu vykonáva robotická kosačka.

Silné stránky Galaxy Tab A8 však nekončia pri displeji, medzi tie najvýraznejšie patrí výrazne vyšší výkon. Procesor aj grafická jednotka sú o 10 %[3] výkonnejšie v porovnaní s predchodcami z radu Galaxy Tab A, takže sa zákazníci môžu tešiť na rýchlejší a plynulejší výkon bez frustrujúceho oneskorenia. Okrem toho bude Galaxy Tab A8 k dispozícii v niekoľkých verziách s rôznymi kapacitami úložiska – 32 a 64 GB. A ak to niekomu nestačí, môže použiť kartu microSD a zväčšiť úložný priestor až o 1 TB[4] . Pokiaľ ide o pamäť, na výber sú 3 alebo 4 GB RAM[5]. 7 040 mAh[6] batéria umožňuje rýchle nabíjanie s výkonom 15 W[7], čo znamená dlhé hodiny práce alebo zábavy bez obáv, že sa tablet vybije.

 Pohodlie a ochrana

Samozrejme, rad Galaxy nie je len o tabletoch – je to rozsiahly ekosystém prístrojov a partnerských zariadení i aplikácií, ktoré používateľom výrazne uľahčujú a zlepšujú každodenný život. Posledné dva roky ukázali, že tablety slúžia ako brána k jedinečným zážitkom pri práci a zábave. Galaxy Tab A8 sa skvele hodí pre školákov – ponúka množstvo interaktívneho vzdelávacieho obsahu a zároveň umožňuje účinnú a pohodlnú rodičovskú kontrolu, takže je skvelým a bezpečným riešením aj pre menšie deti pri ich domácej výučbe a hre. Vďaka prehľadným tabuľkám a grafom môžu rodičia ľahko získať presný prehľad o tom, ako sa tablet používa, a v prípade potreby nastaviť určité obmedzenia, aby ho deti nedržali v rukách celý deň. Mladším používateľom sa budú páčiť špeciálne farebné schémy a hravé ikony, ktoré si môžu nastaviť na ploche vo svojom používateľskom profile.

Na svoje si prídu aj milovníci multitaskingu, ktorí teraz môžu rozdeliť displej na dve okná a v každom otvoriť inú aplikáciu alebo pridať vyskakovacie okno – o všetko sa postará systém  Multi-Active Window. Počas domácej výučby sa tak človek môže rozprávať so spolužiakmi, robiť si poznámky alebo si prezerať prezentácie. Pri prehliadaní internetu stačí potiahnuť prstom z aktuálneho okna do strany displeja a automaticky sa otvorí druhé okno – o to sa postará funkcia Drag & Split, ktorá je zárukou dynamického prehliadania webu.[8]

Za zmienku nepochybne stojí aj fotoaparát na zadnej strane s rozlíšením 8 megapixelov a predný fotoaparát s rozlíšením 5 mix alebo úplne nová funkcia Screen Recorder, ktorá umožňuje robiť snímky a videá obrazovky. Obe kamery dokážu zaznamenávať ostré, jasné a kvalitné videozáznamy, čo študenti nepochybne ocenia na prednáškach. Okrem toho je možné nahrávať aj zvukový komentár a poznámky, takže si namiesto poznámok môžete prednášku komentovať, čo mnohým pomôže lepšie si zapamätať kľúčové poznatky. A ak z nejakého dôvodu potrebujete namiesto tabletu použiť telefón Galaxy, stačí niekoľko dotykov obrazovky a môžete na oboch zariadeniach zdieľať text, webové stránky, obrázky apod.

Okrem toho budú môcť majitelia využívať všetky skvelé funkcie a možnosti bez obáv o bezpečnosť svojich údajov. Postará sa o to špičková bezpečnostná platforma Knox spoločnosti Samsung s viacvrstvovou ochranou. Tablet sa dá odomknúť pomocou rozpoznania tváre, takže sa k nemu nedostane len tak niekto bez oprávnenia a vďaka neustálej ochrane základného softvéru sa k nemu nedostanú ani digitálni útočníci.

Špecifikácie:

* Všetky špecifikácie, vlastnosti a funkcie sa môžu zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia, čo môže zahŕňať funkcie, vlastnosti, špecifikácie, grafické rozhranie, fotografie, videá, výhody, ceny, komponenty, výkon, dostupnosť, možnosti alebo iné informácie o produkte. Špecifikácie sa líšia podľa trhu alebo mobilného operátora.

 

Samsung Galaxy Tab A8
Displej

10,5 palcov (26,7 cm)* 1920 x 1200 (WUXGA) TFT

* Rozmer displeja predstavuje uhlopriečku obdĺžnika bez zaoblených rohov. Skutočná zobrazovacia plocha je vzhľadom k zaobleným rohom menšia.

Operačný systém Android 11
Rozmery 246,8 x 161,9 x 6,9 mm
Hmotnosť Wi-Fi / LTE: 508 g
Fotoaparát

[Zadný] 8 MPix, automatické zaostrovanie

[Predný] 5 MPix

Pamäť*

3 GB RAM, úložný priestor 32 GB /

4 GB RAM, úložný priestor 64 GB

microSD** až 1 TB

 

* Úložný priestor sa môže líšiť podľa trhu, modelu, farby a mobilného operátora. Skutočná kapacita úložiska závisí od predinštalovaného softvéru a trhu, modelu, veľkosti a formátu súborov.

**Karty MicroSD sa predávajú samostatne.

Procesor Octa-Core, 2 GHz
Batéria*

7 040 mAh (podpora rychlonabíjania 15 W**)

*Typická hodnota podľa nezávislých laboratórnych testov. Typická hodnota znamená priemernú odhadovanú hodnotu vzhľadom na kolísanie kapacity batérie testovaných vzoriek podľa IEC 61960.

** Nabíjací adaptér 15 W sa predáva samostatne.

Konektivita

LTE*

Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac)

Wi-Fi Direct, Bluetooth® v5.0

*Dostupnosť LTE modelov sa líši na jednotlivých trhoch a u mobilných operátorov.

Farebné varianty*

Šedá, strieborná

* Dostupnosť jednotlivých farebných variantov sa môže líšiť podľa štátu, regiónu a mobilného operátora.

Konektory USB-C 2.0, audio jack 3,5 mm
Senzory Akcelerometer, kompas, gyroskop, svetelný senzor, Hallov senzor
GPS GPS+GLONASS, Beidou, Galileo
Audio Quad stereo reproduktory, Dolby Atmos®
Zabezpečenie Samsung Knox, rozpoznávanie tváre
Príslušenstvo

Ochranný kryt, Priehľadný ochranný kryt, Tvrdený ochranný zadný kryt

*Príslušenstvo sa predáva samostatne.

 

 

[1] Aplikácia Samsung TV Plus je k dispozícii zadarmo v obchode Galaxy Store a Google Play na vybraných trhoch pre vybrané zariadenia Galaxy so systémom Android O alebo vyšším. Vyžaduje sa sieťové pripojenie.

[2] Platí len pre nových používateľov (bez predchádzajúcich skúseností so službami YouTube Premium, YouTube Music Premium, YouTube Red alebo Google Play Music). Platí len pre zariadenia aktivované od 5. marca 2022, nutné použiť do 5. apríla 2022. Po uplynutí skúšobnej lehoty sa fakturácia obnoví každý mesiac. Predplatné je možné kedykoľvek zrušiť. Za čiastočne nevyužité obdobia sa náhrada neposkytuje. Úplné podmienky sú k dispozícii na stránke https://www.youtube.com/premium/restrictions. Ponuky na rôznych trhoch sa môžu líšiť.

[3] V porovnaní s modelom Galaxy Tab A7 (2020).

[4] Karty MicroSD sa predávajú samostatne.

[5] Špecifikácie RAM/ROM sa môžu líšiť v závislosti od trhu, modelu, farebného variantu a mobilného operátora.

[6] Typická hodnota podľa nezávislých laboratórnych testov. Typická hodnota znamená priemernú odhadovanú hodnotu vzhľadom na kolísanie kapacity batérie testovaných vzoriek podľa IEC 61960.

[7] 7,75 W nabíjačka je súčasťou základného balenia. 15 W adaptívna rýchlonabíjačka sa predáva samostatne.

[8] Funkcia Drag & Split funguje so službami Samsung Internet, Samsung Notes, Moje súbory, Správy atď. Kompatibilita sa môže v jednotlivých aplikáciách líšiť.

Najnovšie

Riešenie, ktoré nikoho nezruinuje

Ideálny spoločník, keď potrebujete WiFi vonku

Ku stanu a liehovému variču pribaľte tiež prístupový bod štandardu WiFi 6

10. júna 2022

Funkcia Nightography

Režisér Matyáš Fára vydal nový krátky film, natočil ho na mobil Galaxy S22 Ultra

Vďaka funkcii Nightography nebolo potrebné použiť profesionálnu kameru. Vlajková loď od Samsungu všetko zvládla na výbornú.

10. júna 2022

Logitech SIGNATURE M650

Univerzálna myš pre pravákov, ľavákov, malú aj veľkú ruku a v rôznych farbách

Logitech spravil veľmi zaujímavú vec. Uviedli totiž jeden model, resp. modelový rad myší, z ktorého by si mohol vybrať každý používateľ počítača. Myši sú dostupné v prevedení pre malú až stredne veľkú ruku a aj vo verzii pre veľkú ruku, všetky modely sú dostupné v troch rôznych farbách a navyše aj vo verzii LEFT – […]

10. júna 2022

Otestujte športové vlastnosti

Vlastníte smart hodinky? Týchto 5 krokov je dobré urobiť hneď po ich kúpe

Predstavujeme krátky návod s piatimi jednoduchými krokmi, ktoré by mal urobiť každý, kto si nedávno zadovážil smart hodinky od tohto výrobcu. 

7. júna 2022

Nové možnosti zabezpečenia telefónu

Snímač 3D Ultrasonic Large Fingerprint – v smartfónoch vivo

Najlepšie smartfóny vivo po novom odomknete pomocou 3D ultrazvukového snímača odtlačkov prstov

6. júna 2022

Jednoduchá inštalácia a nastavenie

Canon predstavil skener imageFORMULA RS40

Jednoduché reštaurovanie a digitalizácia starých fotografií

6. júna 2022

Personálne zmeny v Samsung Electronics CZ&SK

Martin Doležal sa stal novým vedúcim brand marketing tímu českého a slovenského Samsungu

2. júna 2022

Personálne zmeny v Samsung Electronics CZ&SK

Novou personálnou riaditeľkou českého a slovenského Samsungu je Marcela Kosmatová

2. júna 2022

Ahoj, Slovensko

Značka vivo oficiálne vstupuje na lokálny trh so smartfónmi

V poradí piaty najväčší globálny výrobca smartfónov prichádza na Slovensko. Značka vstupom na slovenský trh potvrdzuje svoj záväzok voči spotrebiteľom a naďalej rozširuje svoju prítomnosť v rámci Európy

1. júna 2022

So štyrmi novými klávesnicami SureFire sa vaše hranie rozsvieti

Verbatim, uviedol na trh štyri nové klávesnice

SureFire, špecializovaná herná značka od spoločnosti Verbatim, uviedla na trh štyri nové klávesnice, ktoré ponúkajú na výber klasickú alebo 60% veľkosť, membránové či mechanické spínače alebo viac režimové, programovateľné RGB osvetlenie tak, aby vyhovovali vášmu rozpočtu a štýlu hry.

1. júna 2022

Odporúčané

Dokonale sfarbený svet s technológiou Quantum Dot

Ponorte sa do sveta farieb

Hráči majú zmysel pre realizmus; ak ste hráč, takmer určite rozpoznáte niečo podozrivé na míle ďaleko. Či už je to pokles FPS uprostred duelu alebo nekonzistentný dizajn sveta. Nič nezostane bez povšimnutia. Zatiaľ čo vývojári hier sa snažia dosiahnuť skutočný fotorealizmus v hrách s novými enginmi, ako je Unreal Engine 5, zobrazovacia technológia sa snaží držať krok vlastnými pokrokmi…..

16. júna 2022

Ergonomické produkty Logitech

TEST: Keď sa lepšie cítite, dokážete aj lepšie a efektívnejšie pracovať

Ergonómia (z gréčtiny: ergon´= práca + nomos = zákony) je veda zaoberajúca sa vzťahmi vznikajúcimi medzi človekom a prostredím, ktoré ho obklopuje – či už sa jedná o tvary, materiály, osvetlenie, rozmery a pod. Cieľom je vytvoriť také pracovné podmienky, ktoré podporujú optimálny výkon človeka a jeho pohodu. To mi pripomína moju nepohodu, keď pozerám […]

10. júna 2022

Množstvo vylepšení, exkluzívne materiály a vyšperkovaný dizajn

Huawei Watch GT 3 Pro prichádzajú

Huawei prichádza s hodinkami pre dámy a pánov, ktoré sa vyznačujú nielen bohatou technologickou výbavou, ale aj prestížnymi materiálmi, ako je keramika či titán, ktoré sú v hodinárskom svete považované za luxusné.

19. mája 2022

Alebo ako sa nespáliť pri realizácii záložných systémov

Napájanie pod kontrolou

Čo na nasadzovanie UPS v skutočných podmienkach hovoria sami zákazníci a čoho sa obávajú implementační partneri? A aké sú možnosti pre manažment UPS? Vyspovedali sme profesionálov slovenskej spoločnosti TCX, ktorá sa zaoberá integračnými projektmi pre veľké spoločnosti a subjekty štátnej správy a ich skúsenosti nájdete nižšie.

28. apríla 2022

Siréna alebo semafor

Axis uvádza prvú IP zábleskovú sirénu na svete

Svetovou novinkou v oblasti IP zariadení je nová stroboskopická siréna AXIS D4100-E, umožňujúca vysielať svetelné i zvukové výstražné signály. Siréna je postavená na otvorených štandardoch, takže môže byť ľahko pripojená k akémukoľvek zariadeniu Axis, prípadne k VMS spoločnosti Axis alebo VMS tretích strán. Farebné svetlo a/alebo výstražné zvuky sirény možno konfigurovať podľa potreby pre účely varovania, či upozornenia.

6. apríla 2022

Energia na cestách

Vyrobte si elektrinu, ktorú vám nezdražia

V dnešnej dobe sa v rôznych pádoch skloňuje energetická nezávislosť. Je to logické – zo všetkých strán počujeme o kríze, ktorá energia, bežne dostupná v „systéme“, zdražuje. Čím viac ľudí bude do budúcnosti energeticky sebestačných, tým lepšie. Takže čo k takejto energetickej sebestačnosti ideálne potrebujete?

28. marca 2022

Preventívne opatrenie

Ponúkame obciam a mestám bezodplatné konzultácie v kybernetickej bezpečnosti

Najväčšie ohrozenie samosprávy predstavujú prieniky do siete

1. marca 2022

Dlhý dosah ľahko prenosného objektívu

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy. Jeden z nich ponúkne najdlhšiu ohniskovú vzdialenosť zo všetkých objektívov s automatickým ostrením pre bezzrkadlové systémy[1]

24. februára 2022

Kto meshuje ten ide

Stabilná wi-fi pre celú rodinu

Homeschooling a homeoffice sú pojmy, s ktorými sa väčšina z nás v minulosti mohla stretnúť len zriedka. Dnes ide naopak o každodennú realitu veľkej časti rodín, ktoré mnohokrát s prekvapením zistili, že internetové pripojenie v domácnosti nemajú len pre zábavu.

9. februára 2022

Zožeňte si nové sieťové vybavenie!

Ako pripojiť svoje elektronické darčeky on-line?

Možno patríte medzi tých, ktorých ich blízki na uplynulé Vianoce obdarovali množstvom elektronických darčekov. Lenže ste možno za tých niekoľko týždňov zistili, že to vaša domáca sieť jednoducho nezvláda.

28. januára 2022