Nový tablet Samsung Galaxy Tab A8

Väčší displej, vyšší výkon, viac funkcií

Najnovší model z radu Galaxy Tab A uľahčuje mnohé každodenné činnosti,od zábavy až po hybridné učenie.

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 7. januára 2022
Obsahuje nasledovné témy

Spoločnosť Samsung Electronics dnes predstavila nový tablet Galaxy Tab A8, najnovší a najvýkonnejší prírastok do radu Tab A. Medzi jeho hlavné výhody patrí vynikajúci displej a vysoký výkon v tenkom a ľahkom dizajne, ktorý je ideálny na každodenné používanie na učenie, zábavu, komunikáciu s priateľmi a ďalšie využitie. Tablet je navyše navrhnutý pre každý rozpočet a životný štýl, navyše je bezproblémovo kompatibilný s ostatnými zariadeniami Galaxy.
Galaxy Tab A8 bude na Slovensku dostupný od začiatku januára s 32 a 64 GB úložiskom a 3 alebo 4 GB RAM.

 Odporúčané maloobchodné ceny na slovenskom trhu:

Model Odporúčaná maloobchodná cena
Galaxy Tab A8 3+32 GB WiFi 229 €
Galaxy Tab A8 3+32 GB LTE 279 €
Galaxy Tab A8 4+64 GB WiFi 255 €
Galaxy Tab A8 4+64 GB LTE 309 €

 

Kúpte teraz a získajte navyše 128 GB pamäťovú kartu

Pri kúpe jednej z verzií nového Galaxy Tab A8 dostane zákazník navyše bonus v podobe 128 GB SD karty (MB-MC128KA/EU). Akcia trvá do 31. 1. 2022 alebo do vypredania zásob u vybraných partnerov a v internetovom obchode samsung.sk. Viac informácií získajú záujemcovia priamo u predajcov.

 „Vo svete, kde sa práca a vzdelávanie na diaľku stali bežnou záležitosťou, sú tablety nezastupiteľnou súčasťou osobnej výbavy mnohých ľudí,“ hovorí Matthew Leem, viceprezident globálneho marketingu divízie mobilnej komunikácie spoločnosti Samsung Electronics. „Tablety sú skvelým nástrojom na online aktivity doma i v teréne. Ľudia ich čoraz častejšie používajú na videohovory, online vzdelávanie, hranie hier a streamovanie filmov a videí. Preto sme nový Galaxy Tab A8 vybavili množstvom nových a atraktívnych funkcií, ktoré posúvajú konektivitu tabletu na oveľa vyššiu úroveň.“

Všetko, čo chcete vidieť a robiť, je lepšie ako predtým

Na prvý pohľad patrí Galaxy Tab A8 do radu typických tabletov Samsung Galaxy, čo spoznáte na prvý pohľad a dotyk. 10,5-palcový (26,7 cm) displej je väčší ako u predchádzajúcich modelov, ale poteší aj pozoruhodne tenký rámik a pomer strán 16:10. Pomer displeja k telu je 80 %, čo sľubuje oveľa lepší zážitok zo sledovania v porovnaní s predchádzajúcimi modelmi. A vďaka štyrom reproduktorom s technológiou Dolby Atmos® si môžete vychutnať vynikajúce detaily, hĺbku a realistické podanie pri sledovaní filmov, hraní hier a videohovoroch.

 

Ďalšou veľkou výhodou je služba Samsung TV Plus s viac ako 200 bezplatnými kanálmi, vďaka ktorej si majitelia tabletu Tab A8 môžu vychutnať živé vysielanie a video obsah podľa svojich predstáv[1].
Tab A8 okrem toho ponúkne novým používateľom dva mesiace služby YouTube Premium bez reklám, čo znamená, že môžu sledovať svoje obľúbené videá bez prerušenia, na pozadí alebo offline[2]. A tak sa úplne nerušene môžu oddávať pohodovému oddychu, ktorý nenaruší ani zvuk zo záhrady, kde si svoju prácu vykonáva robotická kosačka.

Silné stránky Galaxy Tab A8 však nekončia pri displeji, medzi tie najvýraznejšie patrí výrazne vyšší výkon. Procesor aj grafická jednotka sú o 10 %[3] výkonnejšie v porovnaní s predchodcami z radu Galaxy Tab A, takže sa zákazníci môžu tešiť na rýchlejší a plynulejší výkon bez frustrujúceho oneskorenia. Okrem toho bude Galaxy Tab A8 k dispozícii v niekoľkých verziách s rôznymi kapacitami úložiska – 32 a 64 GB. A ak to niekomu nestačí, môže použiť kartu microSD a zväčšiť úložný priestor až o 1 TB[4] . Pokiaľ ide o pamäť, na výber sú 3 alebo 4 GB RAM[5]. 7 040 mAh[6] batéria umožňuje rýchle nabíjanie s výkonom 15 W[7], čo znamená dlhé hodiny práce alebo zábavy bez obáv, že sa tablet vybije.

 Pohodlie a ochrana

Samozrejme, rad Galaxy nie je len o tabletoch – je to rozsiahly ekosystém prístrojov a partnerských zariadení i aplikácií, ktoré používateľom výrazne uľahčujú a zlepšujú každodenný život. Posledné dva roky ukázali, že tablety slúžia ako brána k jedinečným zážitkom pri práci a zábave. Galaxy Tab A8 sa skvele hodí pre školákov – ponúka množstvo interaktívneho vzdelávacieho obsahu a zároveň umožňuje účinnú a pohodlnú rodičovskú kontrolu, takže je skvelým a bezpečným riešením aj pre menšie deti pri ich domácej výučbe a hre. Vďaka prehľadným tabuľkám a grafom môžu rodičia ľahko získať presný prehľad o tom, ako sa tablet používa, a v prípade potreby nastaviť určité obmedzenia, aby ho deti nedržali v rukách celý deň. Mladším používateľom sa budú páčiť špeciálne farebné schémy a hravé ikony, ktoré si môžu nastaviť na ploche vo svojom používateľskom profile.

Na svoje si prídu aj milovníci multitaskingu, ktorí teraz môžu rozdeliť displej na dve okná a v každom otvoriť inú aplikáciu alebo pridať vyskakovacie okno – o všetko sa postará systém  Multi-Active Window. Počas domácej výučby sa tak človek môže rozprávať so spolužiakmi, robiť si poznámky alebo si prezerať prezentácie. Pri prehliadaní internetu stačí potiahnuť prstom z aktuálneho okna do strany displeja a automaticky sa otvorí druhé okno – o to sa postará funkcia Drag & Split, ktorá je zárukou dynamického prehliadania webu.[8]

Za zmienku nepochybne stojí aj fotoaparát na zadnej strane s rozlíšením 8 megapixelov a predný fotoaparát s rozlíšením 5 mix alebo úplne nová funkcia Screen Recorder, ktorá umožňuje robiť snímky a videá obrazovky. Obe kamery dokážu zaznamenávať ostré, jasné a kvalitné videozáznamy, čo študenti nepochybne ocenia na prednáškach. Okrem toho je možné nahrávať aj zvukový komentár a poznámky, takže si namiesto poznámok môžete prednášku komentovať, čo mnohým pomôže lepšie si zapamätať kľúčové poznatky. A ak z nejakého dôvodu potrebujete namiesto tabletu použiť telefón Galaxy, stačí niekoľko dotykov obrazovky a môžete na oboch zariadeniach zdieľať text, webové stránky, obrázky apod.

Okrem toho budú môcť majitelia využívať všetky skvelé funkcie a možnosti bez obáv o bezpečnosť svojich údajov. Postará sa o to špičková bezpečnostná platforma Knox spoločnosti Samsung s viacvrstvovou ochranou. Tablet sa dá odomknúť pomocou rozpoznania tváre, takže sa k nemu nedostane len tak niekto bez oprávnenia a vďaka neustálej ochrane základného softvéru sa k nemu nedostanú ani digitálni útočníci.

Špecifikácie:

* Všetky špecifikácie, vlastnosti a funkcie sa môžu zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia, čo môže zahŕňať funkcie, vlastnosti, špecifikácie, grafické rozhranie, fotografie, videá, výhody, ceny, komponenty, výkon, dostupnosť, možnosti alebo iné informácie o produkte. Špecifikácie sa líšia podľa trhu alebo mobilného operátora.

 

Samsung Galaxy Tab A8
Displej

10,5 palcov (26,7 cm)* 1920 x 1200 (WUXGA) TFT

* Rozmer displeja predstavuje uhlopriečku obdĺžnika bez zaoblených rohov. Skutočná zobrazovacia plocha je vzhľadom k zaobleným rohom menšia.

Operačný systém Android 11
Rozmery 246,8 x 161,9 x 6,9 mm
Hmotnosť Wi-Fi / LTE: 508 g
Fotoaparát

[Zadný] 8 MPix, automatické zaostrovanie

[Predný] 5 MPix

Pamäť*

3 GB RAM, úložný priestor 32 GB /

4 GB RAM, úložný priestor 64 GB

microSD** až 1 TB

 

* Úložný priestor sa môže líšiť podľa trhu, modelu, farby a mobilného operátora. Skutočná kapacita úložiska závisí od predinštalovaného softvéru a trhu, modelu, veľkosti a formátu súborov.

**Karty MicroSD sa predávajú samostatne.

Procesor Octa-Core, 2 GHz
Batéria*

7 040 mAh (podpora rychlonabíjania 15 W**)

*Typická hodnota podľa nezávislých laboratórnych testov. Typická hodnota znamená priemernú odhadovanú hodnotu vzhľadom na kolísanie kapacity batérie testovaných vzoriek podľa IEC 61960.

** Nabíjací adaptér 15 W sa predáva samostatne.

Konektivita

LTE*

Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac)

Wi-Fi Direct, Bluetooth® v5.0

*Dostupnosť LTE modelov sa líši na jednotlivých trhoch a u mobilných operátorov.

Farebné varianty*

Šedá, strieborná

* Dostupnosť jednotlivých farebných variantov sa môže líšiť podľa štátu, regiónu a mobilného operátora.

Konektory USB-C 2.0, audio jack 3,5 mm
Senzory Akcelerometer, kompas, gyroskop, svetelný senzor, Hallov senzor
GPS GPS+GLONASS, Beidou, Galileo
Audio Quad stereo reproduktory, Dolby Atmos®
Zabezpečenie Samsung Knox, rozpoznávanie tváre
Príslušenstvo

Ochranný kryt, Priehľadný ochranný kryt, Tvrdený ochranný zadný kryt

*Príslušenstvo sa predáva samostatne.

 

 

[1] Aplikácia Samsung TV Plus je k dispozícii zadarmo v obchode Galaxy Store a Google Play na vybraných trhoch pre vybrané zariadenia Galaxy so systémom Android O alebo vyšším. Vyžaduje sa sieťové pripojenie.

[2] Platí len pre nových používateľov (bez predchádzajúcich skúseností so službami YouTube Premium, YouTube Music Premium, YouTube Red alebo Google Play Music). Platí len pre zariadenia aktivované od 5. marca 2022, nutné použiť do 5. apríla 2022. Po uplynutí skúšobnej lehoty sa fakturácia obnoví každý mesiac. Predplatné je možné kedykoľvek zrušiť. Za čiastočne nevyužité obdobia sa náhrada neposkytuje. Úplné podmienky sú k dispozícii na stránke https://www.youtube.com/premium/restrictions. Ponuky na rôznych trhoch sa môžu líšiť.

[3] V porovnaní s modelom Galaxy Tab A7 (2020).

[4] Karty MicroSD sa predávajú samostatne.

[5] Špecifikácie RAM/ROM sa môžu líšiť v závislosti od trhu, modelu, farebného variantu a mobilného operátora.

[6] Typická hodnota podľa nezávislých laboratórnych testov. Typická hodnota znamená priemernú odhadovanú hodnotu vzhľadom na kolísanie kapacity batérie testovaných vzoriek podľa IEC 61960.

[7] 7,75 W nabíjačka je súčasťou základného balenia. 15 W adaptívna rýchlonabíjačka sa predáva samostatne.

[8] Funkcia Drag & Split funguje so službami Samsung Internet, Samsung Notes, Moje súbory, Správy atď. Kompatibilita sa môže v jednotlivých aplikáciách líšiť.

Najnovšie

Voliteľný slot pre zámok Kensington predchádza fyzickej krádeži notebooku.

Navrhnuté pre flexibilnú prácu

Dynabook rozširuje rad notebookov Satellite Pro C50 o modely s procesormi AMD RYZEN™

19. januára 2022

Práca v open office a home office

Ako byť produktívnejší pomocou správne zvolených bezdrôtových slúchadiel

Pokiaľ vás zaujal titulok tohto článku, pravdepodobne pracujete väčšinu času pri počítači v miestach, kde na vás pôsobí rad rozptyľujúcich vplyvov. V otvorenej kancelárii môže byť často ťažké napísať aj jeden odsek textu, ak vnímate v pozadí pracovné hovory alebo smiech kolegov.

19. januára 2022

Čo prinesie nová generácia?

Smartfóny Huawei série P a ich líderstvo na poli mobilnej fotografie

Bude to už desať rokov od momentu, kedy Huawei prišiel na trh s novinkou medzi inteligentnými telefónmi, modelom Ascend P1. Už z názvu prvých modelov tohto radu, kedy „Ascend“ v preklade znamená „stúpať vysoko“, bolo jasné, že Huawei týmto otvoril kapitolu veľmi ambiciózneho radu mobilných telefónov.

19. januára 2022

Ocenenia CES Innovation Awards

Rekordný počet ocenení

ASUS a ROG získali rekordný počet ocenení CES 2022 Innovation Awards

18. januára 2022

Spolupráca spoločností Canon a Plockmatic

Kvalitné aplikácie s UV lakom

Spolupráca spoločností Canon a Plockmatic prináša riešenie pre UV LED lakovanie v spojení s tlačiarňami radu varioPRINT iX

18. januára 2022

Nové portfólio - nová úroveň

Inovácie spoločnosti ASUS

ASUS na výstave CES 2022 predstavil skladateľný notebook a ďalšie inovácie

12. januára 2022

Ponúka viac možností a funkcií aj pre ľavákov

Myš Logitech Signature M650

Spoločnosť Logitech prichádza s novou bezdrôtovou myšou Signature M650. Vďaka dvom rôznym veľkostiam a aj verzii pre ľavákov, ponúka lepšie pracovné podmienky pre oveľa väčšiu skupinu ľudí ako iné modely. Medzi jej hlavné prednosti patria rolovacie koliesko SmartWheel, takmer nepočuteľné tlačidlá s nastaviteľnými funkciami a veľmi praktický dizajn.

11. januára 2022

The Freestyle je unikátny projektor

Projektor The Freestyle

Samsung uvádza na trh prenosný projektor The Freestyle pre zábavu na ľubovoľnom mieste

11. januára 2022

Mojím poslaním je načúvať trhu

Head of Marketing pre Česko a Slovensko

Samsung vytvoril novú strategickú pozíciu Head of Marketing pre Česko a Slovensko, zastáva ju Martin Marek

11. januára 2022

Premietanie na strop

The Freestyle je určený predovšetkým pre generáciu Z a mileniálov

Samsung uvádza na trh prenosný projektor The Freestyle pre zábavu na ľubovoľnom mieste

7. januára 2022

Odporúčané

Vylepšená odolnosť proti nárazom

Hodinky Casio GA-2100SKE-7AER G-Shock Carbon Core Guard

Puzdro hodiniek má hrúbku iba 11,8 mm

18. decembra 2021

Dôležitá rola riadiaceho softvéru

Energetická istota pre dátové centrá od CyberPower

Benefitom riešenia od CyberPower je predovšetkým záruka, že pokiaľ dôjde k výpadku alebo poruche jednej UPS, druhá sa o zvyšnú záťaž postará.

29. novembra 2021

Kto meshuje ten ide

Stabilná wi-fi pre celú rodinu

Homeschooling a homeoffice sú pojmy, s ktorými sa väčšina z nás v minulosti mohla stretnúť len zriedka. Dnes ide naopak o každodennú realitu veľkej časti rodín, ktoré mnohokrát s prekvapením zistili, že internetové pripojenie v domácnosti nemajú len pre zábavu.

19. novembra 2021

Automatický záznam fotografií a videa

Malý, šikovný, používateľsky prívetivý fotoaparát

Canon predstavuje prvý smart fotoaparát, ktorý prinesie revolúciu do domáceho fotografovania. Prežite každý okamih naplno a nechajte PowerShot PX vytvárať vaše spomienky

28. októbra 2021

Mamibot EXVAC880 Wisor

Prestaňte strácať čas upratovaním a kúpte si kvalitný robotický vysávač

Upratovanie pre väčšinu ľudí nepatrí k obľúbeným činnostiam.

22. októbra 2021

Široké pokrytie

Mercusys: Moderné technológie za rozumnú cenu

Máte doma internet, ktorého kvalita je skôr k hnevu než k úžitku? Notebook alebo stolový PC vyčkáva pri odosielaní pošty a videa z YouTube sa zasekávajú alebo prehrávajú len na nízku kvalitu? Hľadáte informácie na Google a na každé vyhľadávanie čakáte desiatky sekúnd? A pri hovoroch s rodinou či priateľmi cez rôzne chatovacie platformy chytáte vždy iba pár slov?

14. októbra 2021

Dokonalé pokrytie domácnosti, firmy alebo záhrady

Užívajte internet bez obmedzenia prakticky všade

Prvý Wi-Fi mesh systém s VDSL a 4G pripojením má TP-Link

30. septembra 2021

Huawei prináša na Slovensko nový MateBook 14

Dotykový displej a skvelý výkon za menej ako tisícku

Spoločnosť Huawei uvádza na slovenský trh nového člena z rodiny notebookov, Huawei MateBook 14.

9. septembra 2021

Dotykové pero M-pen druhej generácie

Toto všetko prináša novinka Huawei MatePad 11

Prvý tablet s Harmony OS 2 prichádza na Slovensko

9. septembra 2021

5x gadgety (nielen) pre študentov

Návrat do všedných dní

Letné prázdniny sa definitívne skončili a preto je na čase oprášiť svoju „školskú výbavu“. Predstavíme vám zopár zaujímavých zariadení, ktoré vám pomôžu pri štúdiu, alebo aspoň trochu spríjemnia nadchádzajúce náročné školské obdobie.

2. septembra 2021