Nový tablet Samsung Galaxy Tab A8

Väčší displej, vyšší výkon, viac funkcií

Najnovší model z radu Galaxy Tab A uľahčuje mnohé každodenné činnosti,od zábavy až po hybridné učenie.

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 7. januára 2022
Obsahuje nasledovné témy

Spoločnosť Samsung Electronics dnes predstavila nový tablet Galaxy Tab A8, najnovší a najvýkonnejší prírastok do radu Tab A. Medzi jeho hlavné výhody patrí vynikajúci displej a vysoký výkon v tenkom a ľahkom dizajne, ktorý je ideálny na každodenné používanie na učenie, zábavu, komunikáciu s priateľmi a ďalšie využitie. Tablet je navyše navrhnutý pre každý rozpočet a životný štýl, navyše je bezproblémovo kompatibilný s ostatnými zariadeniami Galaxy.
Galaxy Tab A8 bude na Slovensku dostupný od začiatku januára s 32 a 64 GB úložiskom a 3 alebo 4 GB RAM.

 Odporúčané maloobchodné ceny na slovenskom trhu:

Model Odporúčaná maloobchodná cena
Galaxy Tab A8 3+32 GB WiFi 229 €
Galaxy Tab A8 3+32 GB LTE 279 €
Galaxy Tab A8 4+64 GB WiFi 255 €
Galaxy Tab A8 4+64 GB LTE 309 €

 

Kúpte teraz a získajte navyše 128 GB pamäťovú kartu

Pri kúpe jednej z verzií nového Galaxy Tab A8 dostane zákazník navyše bonus v podobe 128 GB SD karty (MB-MC128KA/EU). Akcia trvá do 31. 1. 2022 alebo do vypredania zásob u vybraných partnerov a v internetovom obchode samsung.sk. Viac informácií získajú záujemcovia priamo u predajcov.

 „Vo svete, kde sa práca a vzdelávanie na diaľku stali bežnou záležitosťou, sú tablety nezastupiteľnou súčasťou osobnej výbavy mnohých ľudí,“ hovorí Matthew Leem, viceprezident globálneho marketingu divízie mobilnej komunikácie spoločnosti Samsung Electronics. „Tablety sú skvelým nástrojom na online aktivity doma i v teréne. Ľudia ich čoraz častejšie používajú na videohovory, online vzdelávanie, hranie hier a streamovanie filmov a videí. Preto sme nový Galaxy Tab A8 vybavili množstvom nových a atraktívnych funkcií, ktoré posúvajú konektivitu tabletu na oveľa vyššiu úroveň.“

Všetko, čo chcete vidieť a robiť, je lepšie ako predtým

Na prvý pohľad patrí Galaxy Tab A8 do radu typických tabletov Samsung Galaxy, čo spoznáte na prvý pohľad a dotyk. 10,5-palcový (26,7 cm) displej je väčší ako u predchádzajúcich modelov, ale poteší aj pozoruhodne tenký rámik a pomer strán 16:10. Pomer displeja k telu je 80 %, čo sľubuje oveľa lepší zážitok zo sledovania v porovnaní s predchádzajúcimi modelmi. A vďaka štyrom reproduktorom s technológiou Dolby Atmos® si môžete vychutnať vynikajúce detaily, hĺbku a realistické podanie pri sledovaní filmov, hraní hier a videohovoroch.

 

Ďalšou veľkou výhodou je služba Samsung TV Plus s viac ako 200 bezplatnými kanálmi, vďaka ktorej si majitelia tabletu Tab A8 môžu vychutnať živé vysielanie a video obsah podľa svojich predstáv[1].
Tab A8 okrem toho ponúkne novým používateľom dva mesiace služby YouTube Premium bez reklám, čo znamená, že môžu sledovať svoje obľúbené videá bez prerušenia, na pozadí alebo offline[2]. A tak sa úplne nerušene môžu oddávať pohodovému oddychu, ktorý nenaruší ani zvuk zo záhrady, kde si svoju prácu vykonáva robotická kosačka.

Silné stránky Galaxy Tab A8 však nekončia pri displeji, medzi tie najvýraznejšie patrí výrazne vyšší výkon. Procesor aj grafická jednotka sú o 10 %[3] výkonnejšie v porovnaní s predchodcami z radu Galaxy Tab A, takže sa zákazníci môžu tešiť na rýchlejší a plynulejší výkon bez frustrujúceho oneskorenia. Okrem toho bude Galaxy Tab A8 k dispozícii v niekoľkých verziách s rôznymi kapacitami úložiska – 32 a 64 GB. A ak to niekomu nestačí, môže použiť kartu microSD a zväčšiť úložný priestor až o 1 TB[4] . Pokiaľ ide o pamäť, na výber sú 3 alebo 4 GB RAM[5]. 7 040 mAh[6] batéria umožňuje rýchle nabíjanie s výkonom 15 W[7], čo znamená dlhé hodiny práce alebo zábavy bez obáv, že sa tablet vybije.

 Pohodlie a ochrana

Samozrejme, rad Galaxy nie je len o tabletoch – je to rozsiahly ekosystém prístrojov a partnerských zariadení i aplikácií, ktoré používateľom výrazne uľahčujú a zlepšujú každodenný život. Posledné dva roky ukázali, že tablety slúžia ako brána k jedinečným zážitkom pri práci a zábave. Galaxy Tab A8 sa skvele hodí pre školákov – ponúka množstvo interaktívneho vzdelávacieho obsahu a zároveň umožňuje účinnú a pohodlnú rodičovskú kontrolu, takže je skvelým a bezpečným riešením aj pre menšie deti pri ich domácej výučbe a hre. Vďaka prehľadným tabuľkám a grafom môžu rodičia ľahko získať presný prehľad o tom, ako sa tablet používa, a v prípade potreby nastaviť určité obmedzenia, aby ho deti nedržali v rukách celý deň. Mladším používateľom sa budú páčiť špeciálne farebné schémy a hravé ikony, ktoré si môžu nastaviť na ploche vo svojom používateľskom profile.

Na svoje si prídu aj milovníci multitaskingu, ktorí teraz môžu rozdeliť displej na dve okná a v každom otvoriť inú aplikáciu alebo pridať vyskakovacie okno – o všetko sa postará systém  Multi-Active Window. Počas domácej výučby sa tak človek môže rozprávať so spolužiakmi, robiť si poznámky alebo si prezerať prezentácie. Pri prehliadaní internetu stačí potiahnuť prstom z aktuálneho okna do strany displeja a automaticky sa otvorí druhé okno – o to sa postará funkcia Drag & Split, ktorá je zárukou dynamického prehliadania webu.[8]

Za zmienku nepochybne stojí aj fotoaparát na zadnej strane s rozlíšením 8 megapixelov a predný fotoaparát s rozlíšením 5 mix alebo úplne nová funkcia Screen Recorder, ktorá umožňuje robiť snímky a videá obrazovky. Obe kamery dokážu zaznamenávať ostré, jasné a kvalitné videozáznamy, čo študenti nepochybne ocenia na prednáškach. Okrem toho je možné nahrávať aj zvukový komentár a poznámky, takže si namiesto poznámok môžete prednášku komentovať, čo mnohým pomôže lepšie si zapamätať kľúčové poznatky. A ak z nejakého dôvodu potrebujete namiesto tabletu použiť telefón Galaxy, stačí niekoľko dotykov obrazovky a môžete na oboch zariadeniach zdieľať text, webové stránky, obrázky apod.

Okrem toho budú môcť majitelia využívať všetky skvelé funkcie a možnosti bez obáv o bezpečnosť svojich údajov. Postará sa o to špičková bezpečnostná platforma Knox spoločnosti Samsung s viacvrstvovou ochranou. Tablet sa dá odomknúť pomocou rozpoznania tváre, takže sa k nemu nedostane len tak niekto bez oprávnenia a vďaka neustálej ochrane základného softvéru sa k nemu nedostanú ani digitálni útočníci.

Špecifikácie:

* Všetky špecifikácie, vlastnosti a funkcie sa môžu zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia, čo môže zahŕňať funkcie, vlastnosti, špecifikácie, grafické rozhranie, fotografie, videá, výhody, ceny, komponenty, výkon, dostupnosť, možnosti alebo iné informácie o produkte. Špecifikácie sa líšia podľa trhu alebo mobilného operátora.

 

Samsung Galaxy Tab A8
Displej

10,5 palcov (26,7 cm)* 1920 x 1200 (WUXGA) TFT

* Rozmer displeja predstavuje uhlopriečku obdĺžnika bez zaoblených rohov. Skutočná zobrazovacia plocha je vzhľadom k zaobleným rohom menšia.

Operačný systém Android 11
Rozmery 246,8 x 161,9 x 6,9 mm
Hmotnosť Wi-Fi / LTE: 508 g
Fotoaparát

[Zadný] 8 MPix, automatické zaostrovanie

[Predný] 5 MPix

Pamäť*

3 GB RAM, úložný priestor 32 GB /

4 GB RAM, úložný priestor 64 GB

microSD** až 1 TB

 

* Úložný priestor sa môže líšiť podľa trhu, modelu, farby a mobilného operátora. Skutočná kapacita úložiska závisí od predinštalovaného softvéru a trhu, modelu, veľkosti a formátu súborov.

**Karty MicroSD sa predávajú samostatne.

Procesor Octa-Core, 2 GHz
Batéria*

7 040 mAh (podpora rychlonabíjania 15 W**)

*Typická hodnota podľa nezávislých laboratórnych testov. Typická hodnota znamená priemernú odhadovanú hodnotu vzhľadom na kolísanie kapacity batérie testovaných vzoriek podľa IEC 61960.

** Nabíjací adaptér 15 W sa predáva samostatne.

Konektivita

LTE*

Wi-Fi 5 (802.11 a/b/g/n/ac)

Wi-Fi Direct, Bluetooth® v5.0

*Dostupnosť LTE modelov sa líši na jednotlivých trhoch a u mobilných operátorov.

Farebné varianty*

Šedá, strieborná

* Dostupnosť jednotlivých farebných variantov sa môže líšiť podľa štátu, regiónu a mobilného operátora.

Konektory USB-C 2.0, audio jack 3,5 mm
Senzory Akcelerometer, kompas, gyroskop, svetelný senzor, Hallov senzor
GPS GPS+GLONASS, Beidou, Galileo
Audio Quad stereo reproduktory, Dolby Atmos®
Zabezpečenie Samsung Knox, rozpoznávanie tváre
Príslušenstvo

Ochranný kryt, Priehľadný ochranný kryt, Tvrdený ochranný zadný kryt

*Príslušenstvo sa predáva samostatne.

 

 

[1] Aplikácia Samsung TV Plus je k dispozícii zadarmo v obchode Galaxy Store a Google Play na vybraných trhoch pre vybrané zariadenia Galaxy so systémom Android O alebo vyšším. Vyžaduje sa sieťové pripojenie.

[2] Platí len pre nových používateľov (bez predchádzajúcich skúseností so službami YouTube Premium, YouTube Music Premium, YouTube Red alebo Google Play Music). Platí len pre zariadenia aktivované od 5. marca 2022, nutné použiť do 5. apríla 2022. Po uplynutí skúšobnej lehoty sa fakturácia obnoví každý mesiac. Predplatné je možné kedykoľvek zrušiť. Za čiastočne nevyužité obdobia sa náhrada neposkytuje. Úplné podmienky sú k dispozícii na stránke https://www.youtube.com/premium/restrictions. Ponuky na rôznych trhoch sa môžu líšiť.

[3] V porovnaní s modelom Galaxy Tab A7 (2020).

[4] Karty MicroSD sa predávajú samostatne.

[5] Špecifikácie RAM/ROM sa môžu líšiť v závislosti od trhu, modelu, farebného variantu a mobilného operátora.

[6] Typická hodnota podľa nezávislých laboratórnych testov. Typická hodnota znamená priemernú odhadovanú hodnotu vzhľadom na kolísanie kapacity batérie testovaných vzoriek podľa IEC 61960.

[7] 7,75 W nabíjačka je súčasťou základného balenia. 15 W adaptívna rýchlonabíjačka sa predáva samostatne.

[8] Funkcia Drag & Split funguje so službami Samsung Internet, Samsung Notes, Moje súbory, Správy atď. Kompatibilita sa môže v jednotlivých aplikáciách líšiť.

Najnovšie

UMELÁ INTELIGENCIA V ROLI „ÚPRIMNEJ KLAMÁRKY“?

Stáva sa umelá inteligencia nástrojom dehumanizácie?

Nenechajme sa zmiasť neistým štartom umelej inteligencie. Už dnes nám mení životy, naučila sa pomáhať, ale aj klamať a podvádzať.

17. marca 2023

Inteligentný senzor, ktorý meria kvalitu vzduchu v interiéri 

IKEA uvádza na trh VINDSTYRKA

Najškodlivejšie znečisťujúce látky, pevné častice (PM2,5), nie je možné vidieť voľným okom. Displej senzora VINDSTYRKA bude zobrazovať úrovne PM2,5, vlhkosť a teplotu vzduchu a TVOC**.

10. marca 2023

Tipy a triky, ako ho využiť na maximum

Vyhľadávač Petal Search

Nástroj Petal Search, ktorý zaiste poznajú všetci majitelia Huawei smartfónov, nie je len obyčajný vyhľadávač: ide o skvelý spôsob, ako hľadať aplikácie a hry na platforme AppGallery. Už menej známe sú však jeho ďalšie užitočné funkcie.

7. marca 2023
TEST

Prenosný monitor na tablet i počítač

Recenzia Philips 16B1P3302: Prenosný FullHD monitor nepotrebuje elektrickú zásuvku

Prenosný monitor je šikovným riešením pre každého, kto potrebuje pracovať na cestách alebo zvykne meniť pracovné prostredie.

27. februára 2023

Výnimočná produktivita tlačového zariadenia ProStream

Ultrarýchla digitálna produkcia komerčných tlačových úloh s ProStream 3000 od spoločnosti Canon

Spoločnosť Canon predstavuje novú generáciu vysokorýchlostných atramentových tlačových strojov ProStream 3000. Je postavená na zavedenej technologickej platforme ProStream, poskytuje konzistentnú kvalitu ofsetovej tlače a prináša širší výber substrátov, a to vrátane papiera s vysokou gramážou. Ďalšou výhodou je rýchlosť tlače, ktorá umožňuje ultrarýchlu digitálnu produkciu širšieho spektra komerčných tlačových úloh.

 

27. februára 2023

do rizikových lokalít ako Zóna/Divízia 2

Axis uvádza prvú kameru na svete s ochranou proti výbuchu

Spoločnosť Axis Communications predstavuje novú sieťovú kameru s ochranou proti výbuchu AXIS P1468-XLE s tzv. bullet dizajnom. Táto robustná kamera je ako prvá na svete navrhnutá špecificky tak, aby bola podľa medzinárodných noriem (ATEX, IECEx, NEC) vhodná pre nasadenie v prostrediach označovaných ako Zóna 2, 22 a Trieda I/II/III Divízie 2.

27. februára 2023

Alebo návod „Ako si nastaviť Wi-Fi“ aj pre úplných laikov

Wi-Fi si dnes nastaví každý, kto má v ruke mobil

Ak sa chystáte zaobstarať si domov Wi-Fi sieť a bojíte sa, aby ste ju správne nastavili, tak nemusíte. Asi vás tiež napáda mnoho ďalších otázok. Aký typ routera si vybrať? Je lepšie zvoliť klasický router alebo mesh systém? A čo Wi-Fi 5, Wi-Fi 6 a Wi-Fi 7? A čo bude potom, keď to prinesiem domov? V tomto článku vám poskytneme odpovede.

24. februára 2023

Nabíjanie bez starostí: Až 50 % za niečo vyše 8 minút

vivo prináša na Slovensko svoju novú vlajkovú loď X90 Pro

Novinka prináša hlavný obrazový snímač s veľkosťou 1 palec, špecializovaný čip na spracovanie obrazu, ako aj ultrarýchle nabíjanie – až 50 % len za osem minút

23. februára 2023

Maximálna viditeľnosť

Nový rad displejov Philips High Bright 4000

Nový 4K displej Philips s ultra vysokým jasom pre vnútorné a čiastočne vonkajšie prostredie

22. februára 2023

Canon EOS R8 poskytuje fotografom nástroje pre kreatívnejšiu plnoformátovú tvorbu

Canon predstavuje najľahší plnoformátový fotoaparát systému EOS R

Spoločnosť Canon Europe predstavuje nový plnoformátový bezzrkadlový fotoaparát s výmennými objektívmi EOS R8, ktorý preberá niektoré technológie špičkového fotoaparátu EOS R6 Mark II. Vďaka kompaktnému prevedeniu podobnému fotoaparátu EOS RP, ponúka tento výkonný fotografický a filmový prístroj nadšencom a študentom nástroj, aký potrebujú na to, aby sa vo svojej záľube posunuli na vyššiu úroveň.

14. februára 2023

Odporúčané

Top šampióni pre mobilné hry

Najlepšie herné telefóny roku 2023

Najlepšie herné telefóny sú tie, ktoré sú navrhnuté s ohľadom na hráča. Keď hľadáte herný telefón, ideálne zariadenie by malo mať mať rýchly výkon, veľkú obrazovku s vysokým rozlíšením, vysokou obnovovacou frekvenciou, dlhú výdrž batérie a funkcie, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre dokonalé hranie hier.

6. marca 2023

Radíme čitateľom

Akú RAMku kúpiť do PC alebo notebooku?

Zatiaľ čo napríklad pri SSD sa vám pravdepodobne nestane, že by nebolo kompatibilné (ak naň máte zodpovedajúci voľný konektor), v prípade RAM je dôležité overiť si množstvo parametrov.

7. decembra 2022

Výhra je vecou náhody

Ako prebieha kontrola online herní

Las Vegas bolo postavené z peňazí hráčov. Keď sa pozriete na tie monumentálne stavby je zrejmé, že najviac peňazí v hazardných hrách vyhráva kasíno, no u takej rulety, kociek, alebo kartových hier vidíte, že vás nik nepodvádza a výhry sú právoplatné. Dnes však môžete hrať aj online… U online hier nevidíte ako to funguje za webovou […]

6. decembra 2022

Chytré centrum všetkého diania

Múdra domácnosť znižuje spotrebu energie

Rozmýšľate nad tým, ako znížiť a optimalizovať svoju spotrebu energie a kde sa dá najlepšie ušetriť? Samozrejme spôsobov existuje viac, ale nie všetky sú ihneď realizovateľné.

2. decembra 2022
TEST

Recenzia monitora AOC Q27 V5C 27″: Zapáčil sa nám natoľko, že sme si ho zadovážili aj my

Monitory značky AOC sme testovali už niekoľkokrát, napríklad zakrivený CU34G2X 34, klasický X24P1 so špičkovým zobrazovacím panelom IPS a tiež nápadný herný monitor C 27G2 ZU Curved Gaming Monitor. Tieto monitory vynikajú vysokou kvalitou obrazu a férovými cenami, ktoré dávajú vedieť o vyššom štandarde tejto značky, zároveň ju dostávajú aj do rúk neprofesionálov. Najnovšie sme […]

7. novembra 2022
TEST

AUDIOTECHNIKA

Recenzia Truune Eight (8): Najprv šokujú vás aj celé okolie, potom sa ich kvalita stane novým štandardom

Domáci zvuk v štúdiovej kvalite a priamo zo Slovenska? To je Truune Eight (8).

3. novembra 2022

Bezpečie a stabilita vašich zariadení

Recenzia: Záložný batériový zdroj CyberPower VP1000ELCD-FR

Dôležitou úlohou záložného zdroja CyberPower VP1000ELCD-FR je ochrániť počítače a ďalšiu elektroniku pred nečakaným výpadkom energie, prepätím či špičkami v elektrickej sieti a preklenúť krátkodobé výpadky napájania z elektrickej siete.

26. októbra 2022
TEST

POROVNÁVACÍ TEST

Nextbase Dash Cam 622GW a 322GW: Ktorú autokameru si vybrať do auta?

Medzi 4K a Full HD rozlíšením je podstatný rozdiel, ale rozhodne dnes neplatí, že za polovičnú cenu dostanete len polovičnú kvalitu.

17. októbra 2022
TEST

Horúca novinka od DJI

Recenzia: DJI Mini 3 Pro je úžasný malý dron a robí malé zázraky

Dron vhodný ako pre začiatočníka, tak pre pokročilého.

12. októbra 2022

Výhody štandardu Wi-Fi 6

Späť do školy: Preraďte rýchlosť na Wi-Fi 6

Komplexné portfólio sieťových riešení na prechod na Wi-Fi 6 má vo svojej ponuke spoločnosť TP-Link.

29. augusta 2022