Štandard WiFi 6

Vyššia prenosová rýchlosť a stabilnejšie pripojenie

Príchod štandardu WiFi 6 bol dôležitým krokom ku komplexne prepojenému a technicky inteligentnému svetu. Spôsoby, ako dosiahnuť maximálneho digitálneho výkonu, sú však veľmi individuálne.

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 27. augusta 2021
Obsahuje nasledovné témy ,

K využitiu celého potenciálu štandardu WiFi 6 je nutné individuálne analyzovať každú spoločnosť, ktorá chce túto technológiu inštalovať, a každý projekt.

Štandard WiFi 6 prispeje k vyššej popularite internetu vecí a pripraví cestu k dosiahnutiu úplne novej úrovne mobility, škálovateľnosti, zabezpečenia a agility. K tomu je avšak nutné, aby bola v rámci optimalizovanej siete navrhnutá nová technologická infraštruktúra kompatibilná so štandardom WiFi 6. Táto infraštruktúra naviac musí odpovedať konkrétnym potrebám danej spoločnosti a byť vhodne integrovaná a nasadená.

Riešenie problémov s kapacitou

Nový štandard 802.11ax, bežne označovaný ako WiFi 6, vyriešil hlavný problém bezdrôtových sietí spočívajúci v ich kapacite. V budúcnosti bude každé pripojené zariadenie a služba mať k dispozícii presne takú prenosovú kapacitu, akú potrebuje. Vďaka tomu sa už nestane, aby chytrá žiarovka, ktorá vyžaduje relatívne malú prenosovú kapacitu, znižovala kapacitu potrebnú pre blízko pripojený notebook. Technológie budúcnosti, ako napr. rozšírená realita, rozlíšenie 4K, strojové učenie alebo umelá inteligencia, vyžadujú väčšiu prenosovú kapacitu, vyššiu úroveň paralelných dátových prenosov a tiež nižšiu latenciu. Konvenčné bezdrôtové siete môžu tieto nároky na rozdiel od WiFi 6 len ťažko splniť.

Dobrou správou je tiež rastúca podpora pre viac užívateľských systémov, ktoré znížia preťaženie sietí, a tým aj riziko výskytu úzkych hrdiel v prostredí s vysokou hustotou zariadení, a eliminuje hluché miesta v bezdrôtových sieťach.

Štandard WiFi 6 v podstate podporuje všetky digitálne trendy, ktoré v súčasnosti optimalizujú a zrýchľujú podnikanie. Umenie využívať výhody štandardu WiFi 6 avšak nespočíva iba v jeho implementácii, ale tiež v jeho integrácii do celej siete.

Vyššia efektivita pre domácnosti aj organizácie

Pretože hlavný prínos štandardu WiFi 6 spočíva v optimalizovanej efektivite a kapacite bezdrôtových sietí, očakávame jeho nasadenie najskôr v objektoch, ako sú veľké prepravné uzly, verejné priestory, univerzity a ďalšie školy. Krátko potom by sa infraštruktúra štandardu WiFi 6 mohla uplatniť vo výškových budovách, v chytrej výrobe a v zdravotníctve.

Obzvlášť zaujímavé bude jej využitie zo strany poskytovateľov služieb a v sektore pohostinstva. Podnikateľom pôsobiacim v tomto sektore štandard WiFi 6 prináša možnosť pracovať udržiteľnejším spôsobom, znižovať prevádzkové náklady a využívať potenciálne úspory, a to najmä v dlhodobom horizonte. Rýchlosť a efektivita sieťovej technológie predstavujú v tomto odvetví kritické faktory úspechu, pretože návštevníci a interné digitálne procesy sú nepretržitým zdrojom dát a požiadaviek vyžadujúcich spracovanie. Povinnosťou spoločností je vedieť tieto dáta filtrovať a reagovať na ne čo najrýchlejšie a najpresnejšie. V tejto súvislosti hrá kľúčovú rolu sieťový prístup zamestnancov, ktorí sú pri plnení svojich úloh často na cestách alebo pracujú zo vzdialených miest, pričom aj v tomto prípade ponúka štandard WiFi 6 výrazné zlepšenie.

V oblastiach podnikania, kde je hlavná personalizácia alebo kde sú neustále vytvárané a aktualizované osobné profily a databáze, musia spoločnosti zaistiť, aby ich systémy zvládali nielen samotný objem dát, ale tiež ich škálovanie. Stále rastúce objemy dát znamenajú, že digitálna infraštruktúra musí byť nielen rýchlejšia, ale tiež výkonná. To všetko vyžaduje kvalitné a spoľahlivé siete, online zabezpečenie a ochranu proti zlyhaniu.

Lepšie zabezpečenie vďaka WiFi 6

Ďalšiu problematiku, na ktorú je nutné sa zamerať, predstavuje zabezpečenie. Znižovanie rizík súvisiacich s veľkými dátami je obtiažne najmä pre verejnú správu a inštitúcie, ako sú univerzity a ďalšie školy. Tieto procesy sú prinajmenšom rovnako tak rozsiahle ako v sektore pohostinstva, takže ani toto digitálne prostredie sa neobíde bez mimoriadne vysokej úrovne kvality, rýchlosti, organizovanosti a efektivity. K tomu je samozrejme nutné poskytnúť čo najlepšie zabezpečenie. Štandard WiFi 6 ponúka príležitosť k optimálnejšiemu využitiu obchodného potenciálu a súčasne zaisťuje lepšiu ochranu kritických dát.

Štandard WiFi 6 je navrhnnutý tak, aby dokázal viac než len prenášať dáta pre konkrétne odvetvia a urýchľovať procesy. Dôkazom je okrem iného jeho schopnosť podporovať ukladanie a správu dát, uľahčovať údržbu sietí, prispievať ku zdieľaniu a získavaniu znalostí a umožňovať prakticky neobmedzené interakcie v sieťami prepojenom svete.

Čítajte aj ďalšie podobné články:

Zyxel Networks ponúka najširšie portfólio prístupových bodov WiFi 6 pre malé a stredne veľké organizácie

Zavedenie nového štandardu

Spoločnosť Zyxel rozširuje svoje portfólio prístupových bodov štandardu WiFi 6 o ďalšie dva modely. Trvale vysoký výkon a rýchle pripojenie na základe tohoto štandardu je tak teraz užívateľom k dispozícii vo všetkých prenosových pásmach

22. septembra 2020

Skutočné výhody WiFi 6

V reakcii na nedávne oznámenie nového WiFi štandardu 802.11ax sa mnohé organizácie začali tešiť na to, ako si budú bez starostí užívať rýchlejšieho pripojenia. To však predstavuje len jednu z mnohých výhod, ktoré tento štandard ponúkne.

4. marca 2020

Najnovšie

Space Tycoon je virtuálny priestor

Virtuálne ihrisko Samsung Space Tycoon

Samsung predstavuje zážitkové virtuálne ihrisko Space Tycoon na platforme Roblox

2. augusta 2022

S každým praním šetríte energiu, vodu aj pracie prostriedky

Bespoke AI, inteligentné a udržateľné riešenie pre každodenné pranie

Samsung predstavuje práčku a sušičku Bespoke AI, inteligentné a udržateľné riešenie pre každodenné pranie

2. augusta 2022

Xbox pre smart televízory Samsung

Microsoft spustil aplikáciu Xbox pre smart televízory a monitory Samsung

28. júla 2022

Tenký a ľahký 16" notebook so špičkovým výkonom

Herný notebook ROG Flow X16

Republic of Gamers spustil predaj herného notebooku ROG Flow X16

28. júla 2022

Vitajte v novej dobe hrania

Aurora Collection od Logitech G

Spoločnosť Logitech G dnes predstavila Aurora Collection – novú kolekciu obsahujúcu bezdrôtový hráčsky headset G735, bezdrôtovú hráčsku klávesnicu G715, hráčsku klávesnicu G713, bezdrôtovú hráčsku myš G705 a osem používateľských doplnkov. Nová kolekcia bola navrhnutá tak, aby bola genderovo inkluzívna, riešila potreby a priania žien-hráčiek a zároveň oslovila všetkých, čo hľadajú hravý dizajn a nevšedné zážitky. Aurora […]

27. júla 2022

Výkon a produktivita kedykoľvek a kdekoľvek

Prenosný monitor Philips 16B1P3302

Prenosný monitor Philips 16B1P3302 bol vyrobený pre dnešný aktívny životný štýl na cestách

26. júla 2022

Využite mimoriadny potenciál pretaktovania s rodinou pamätí Kingston FURY Renegade DDR5

Kingston FURY

Certifikát Intel® XMP 3.0 –
Vyladené pre maximálny výkon – Nastaviteľné dynamické RGB svetelné efekty

18. júla 2022

Pokročilá technológia pre väčšiu tvorivú slobodu

Canon predstavuje nové RF objektívy

Svet zo širšej perspektívy s novými kompaktnými širokouhlými objektívmi Canon radu RF – prenosné a všestranné objektívy RF 24 mm F1.8 MACRO IS STM a RF 15-30 mm F4.5-6.3 IS STM zachytia obraz s mimoriadnymi detailmi

13. júla 2022

Bezpečný a odolný, stvorený pre moderné firmy

Zoznámte sa s novým smartfónom Galaxy XCover6 Pro

Galaxy XCover6 Pro so svojimi pokročilými funkciami pre zvýšenie produktivity, rýchlejším procesorom a 5G a Wi-Fi 6E konektivitou podporuje lepšiu spoluprácu a výkon zamestnancov.

8. júla 2022

Noc ako kulisa pre úžasné príbehy

Samsung Electronics predstavuje krátky film

Samsung Electronics predstavuje krátky film na motívy seriálu Stranger Things, natočený telefónom Galaxy S22 Ultra

8. júla 2022

Odporúčané

TEST

Horúca novinka od DJI

Recenzia: DJI Mini 3 Pro je úžasný malý dron a robí malé zázraky

Dron vhodný ako pre začiatočníka, tak pre pokročilého.

28. júla 2022

Ako vytvoriť stabilnú Wi-Fi na záhrade?

TP-Link vyrába spoľahlivé zariadenia, a preto na ne poskytuje päťročnú záruku

26. júla 2022

Dokonale sfarbený svet s technológiou Quantum Dot

Ponorte sa do sveta farieb

Hráči majú zmysel pre realizmus; ak ste hráč, takmer určite rozpoznáte niečo podozrivé na míle ďaleko. Či už je to pokles FPS uprostred duelu alebo nekonzistentný dizajn sveta. Nič nezostane bez povšimnutia. Zatiaľ čo vývojári hier sa snažia dosiahnuť skutočný fotorealizmus v hrách s novými enginmi, ako je Unreal Engine 5, zobrazovacia technológia sa snaží držať krok vlastnými pokrokmi…..

16. júna 2022

Ergonomické produkty Logitech

TEST: Keď sa lepšie cítite, dokážete aj lepšie a efektívnejšie pracovať

Ergonómia (z gréčtiny: ergon´= práca + nomos = zákony) je veda zaoberajúca sa vzťahmi vznikajúcimi medzi človekom a prostredím, ktoré ho obklopuje – či už sa jedná o tvary, materiály, osvetlenie, rozmery a pod. Cieľom je vytvoriť také pracovné podmienky, ktoré podporujú optimálny výkon človeka a jeho pohodu. To mi pripomína moju nepohodu, keď pozerám […]

10. júna 2022

Množstvo vylepšení, exkluzívne materiály a vyšperkovaný dizajn

Huawei Watch GT 3 Pro prichádzajú

Huawei prichádza s hodinkami pre dámy a pánov, ktoré sa vyznačujú nielen bohatou technologickou výbavou, ale aj prestížnymi materiálmi, ako je keramika či titán, ktoré sú v hodinárskom svete považované za luxusné.

19. mája 2022

Alebo ako sa nespáliť pri realizácii záložných systémov

Napájanie pod kontrolou

Čo na nasadzovanie UPS v skutočných podmienkach hovoria sami zákazníci a čoho sa obávajú implementační partneri? A aké sú možnosti pre manažment UPS? Vyspovedali sme profesionálov slovenskej spoločnosti TCX, ktorá sa zaoberá integračnými projektmi pre veľké spoločnosti a subjekty štátnej správy a ich skúsenosti nájdete nižšie.

28. apríla 2022

Siréna alebo semafor

Axis uvádza prvú IP zábleskovú sirénu na svete

Svetovou novinkou v oblasti IP zariadení je nová stroboskopická siréna AXIS D4100-E, umožňujúca vysielať svetelné i zvukové výstražné signály. Siréna je postavená na otvorených štandardoch, takže môže byť ľahko pripojená k akémukoľvek zariadeniu Axis, prípadne k VMS spoločnosti Axis alebo VMS tretích strán. Farebné svetlo a/alebo výstražné zvuky sirény možno konfigurovať podľa potreby pre účely varovania, či upozornenia.

6. apríla 2022

Energia na cestách

Vyrobte si elektrinu, ktorú vám nezdražia

V dnešnej dobe sa v rôznych pádoch skloňuje energetická nezávislosť. Je to logické – zo všetkých strán počujeme o kríze, ktorá energia, bežne dostupná v „systéme“, zdražuje. Čím viac ľudí bude do budúcnosti energeticky sebestačných, tým lepšie. Takže čo k takejto energetickej sebestačnosti ideálne potrebujete?

28. marca 2022

Preventívne opatrenie

Ponúkame obciam a mestám bezodplatné konzultácie v kybernetickej bezpečnosti

Najväčšie ohrozenie samosprávy predstavujú prieniky do siete

1. marca 2022

Dlhý dosah ľahko prenosného objektívu

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy. Jeden z nich ponúkne najdlhšiu ohniskovú vzdialenosť zo všetkých objektívov s automatickým ostrením pre bezzrkadlové systémy[1]

24. februára 2022