Alza kúpila Publero, posilňuje si tak pozíciu v oblasti elektronických médií

Alza.cz získala majoritný podiel u najväčšieho českého predajcu elektronických novín a časopisov

 

 

Bratislava 22. 8. 2014 – Najväčší český elektronický obchodník Alza.cz získal majoritný podiel najväčšieho distribútora a predajcu elektronického predplatného novín a časopisov Publero a zaviazal sa investovať do ďalšieho rozvoja v oblasti predaja elektronických časopisov. Minoritnými akcionármi zostávajú zakladatelia Publera Petr Korytar a Jakub Kadeřábek.

„Dlho sme hľadali spôsob vstupu na trh elektronických časopisov, o  ktorých  sme presvedčení, že majú budúcnosť. Nakoniec sme sa rozhodli spojiť sa s tými najlepšími vo svojej oblasti, spoločnosťou Publero. Oslovili nás nielen svojou profesionalitou, ale predovšetkým entuziazmom a veľkým nasadením budovať nové veci,“ uvádza Šárka Jakoubková, PR manažérka spoločnosti Alza.cz. Pre vydavateľa je to kompletná platforma, ktorá umožní jednoducho vstúpiť do sveta digitálnej distribúcie ich obsahu a zasiahnuť viac čitateľov, ktorí tak získajú ľahký prístup k ich obsahu.

Časopisy sa budú predávať nielen cez súčasný Publero portál, ale do niekoľkých týždňov budú zaradené do portfólia produktov Alza.cz. Doplnia tak ponuku digitálneho obsahu v sekcii Alza Media, ktorá v súčasnosti zahŕňa elektronické a audio knihy, software, hudbu, filmy a hry. „V raste tejto kategórie vidíme veľký potenciál, pretože elektronické časopisy sú v porovnaní s papierovými lacnejšie, ekologickejšie a prinášajú komfort pre čitateľa. Elektronické časopisy, rovnako ako ďalšie produkty v tejto kategórii, umožňujú mať stovky titulov v jednom zariadení. Zadovážiť si ich môžete kdekoľvek a odkiaľkoľvek behom niekoľkých sekúnd a jednoducho získate i staršie čísla, v bežnej predajnej sieti už nedostupné,“ dodáva Jakoubková.

Zakladatelia Publera Jakub Kadeřábek a Petr Korytar vo firme zostávajú a budú ju naďalej riadiť. Jakub Kadeřábek zostáva jediným konateľom a riaditeľom a Petr Korytar šéfom divízie publishingu a distribúcie.

Spoločnosť Publero s. r. o. pôsobí na českom trhu od roku 2010. Prostredníctvom digitálnej distribúcie elektronickej tlače (noviny, časopisy, katalógy) reaguje na celosvetový pokles predaja klasických papierových tlačovín. Publero v súčasnej dobe distribuuje a predáva v elektronickej podobe takmer 1500 novinových, časopisových a katalógových titulov vrátane MF Dnes, E15, Eura, Forbesu, Literárních novin či časopisov Sluníčko, Maxim, Playboy, dTest, Computer alebo SuperApple.