Axis predstavuje bezplatný softvér Device Manager na správu zariadení v sieti

V prostredí, kde sa technológie neustále menia a vyvíjajú, a kde sú hrozby kybernetických útokov stále hrozivejšie a útoky sofistikovanejšie, je naozaj veľmi dôležité, aby sme bezpečnostnú infraštruktúru mohli spravovať dynamicky a na dennej báze.

Axis Communications uvádza nový softvér AXIS Device Manager, ktorý má pomôcť zákazníkom zaistiť jednoduchú inštaláciu, správu a úspornú prevádzku zariadení v sieti, no zároveň aj proaktívne chrániť sieť a jej zariadenia pred hrozbami kyber útokov. Je vhodný na správu až tisícky sieťových kamier Axis, prístupových jednotiek a sieťových audio zariadení z jediného miesta, alebo niekoľkých tisícov zariadení v rôznych lokáciách.

Nový softvér ponúka širokú škálu funkcií na správu a jednoduchý manažment zariadení (vrátane konfigurácie, evidencie, či upgrade ich firmware), alebo inštalácie bezpečnostných certifikátov v sieti. AXIS Device Manager prináša vyššiu úroveň bezpečnosti zariadení aj tým, že umožňuje centralizovanú správu účtov, hesiel a tiež ochranu zariadení podľa zásad, ktoré odporúča dokument s názvom „hardening guide“. Softvér tak umožňuje inštalačným technikom a administrátorom ľahšie a úspornejšie spravovať alebo implementovať dôležité prvky bezpečnostného manažmentu.

Ak ste schopní pristupovať z jedného miesta ku všetkým svojim zariadeniam v sieti a upravovať ich nastavenia a zabezpečenie, ušetríte obrovské množstvo času a peňazí, nuž a práve Device Manager je špičkový prostriedok na dosiahnutie tohto cieľa, nech už sú zariadenia v akejkoľvek fáze svojho životného cyklu. Program nahrádza predchádzajúci nástroj AXIS Camera Management a je k dispozícii zdarma na stiahnutie na webových stránkach spoločnosti.

Viac informácií o kybernetickej bezpečnosti nájdete na stránke www.axis.com/cybersecurity.