ESET Online Scanner

ESET Online Scanner je vynikajúca prvá pomoc v prípade, ak používateľ nemá istotu v otázke bezpečnosti počítača, s ktorým pracuje.


Týka sa to najmä situácií, keď používateľ pracuje na cudzom alebo verejnom počítači, kde nemá možnosť inštalovať vlastný softvér. ESET vydal novú verziu bezplatného nástroja na zistenie stavu bezpečnosti počítača ESET Online Scanner. Je to program, ktorý pracuje prostredníctvom webového prehliadača a preto nie je nutné ho zvlášť inštalovať, čo umožňuje aj použitie na verejnom alebo cudzom počítači s pripojením do internetu.
 
Image
 
ESET Online Scanner dokáže skontrolovať a aj odstrániť infiltráciu z takéhoto počítača. Nedokáže však ochrániť váš počítač pred opätovným infikovaním tak, ako to robia bežné antivíry s rezidentnou ochranou. Pre trvalý a vysoký stupeň ochrany počítača by si preto mal používateľ zvoliť niektorý z klasických produktov (samostatných programov proti počítačovým infiltráciám) ako napríklad ESET NOD32 Antivirus alebo ESET Smart Security.
 
Image
 
Oproti predchádzajúcej verzii má nový online skener signifikantne rozšírené možnosti svojho nastavenia, vyhľadáva rootkity a je kompatibilný s ďalšími populárnymi webovými prehliadačmi. Nový skener presúva všetky nájdené infiltrácie do karantény, kde už nepredstavujú nebezpečenstvo. Súbory je možné z karantény obnoviť alebo jednoducho vymazať.
 
Image
 
Nová verzia nástroja ESET Online Scanner prešla náročným testovaním, aby bolo zabezpečené bezproblémové využívanie tohto bezplatného nástroja. Dokáže tiež identifikovať a upozorniť na nainštalovaný antivírusový produkt na kontrolovanom počítači. Používateľ je tak vopred informovaný o možnom vplyve tohto faktu na kvalitu a rýchlosť detekcie.
 
Image
 
Viac informácií nájdete na www.eset.sk a počítač si môžete skontrolovať na www.eset.com/onlinescan/.
{moscomment}