GS1510 – Nová generácia switchov ZyXEL

GS1510 – Nová generácia switchov ZyXEL s manažmentom „na 1 klik“

Úsporná prevádzka a jednoduchá správa ako ideálna kombinácia pre malé organizácie, ktoré si želajú nízke prevádzkové náklady.

ZyXEL Communications, popredná svetová spoločnosť dodávajúca sieťové produkty a inovatívne a spoľahlivé internetové riešenia, dnes oznámila, že svoj rad Gigabitových switchov s webovou správou obohatila o komplexné bezpečnostné a užívateľsky priateľské funkcie, ktoré sú ideálne pre malé organizácie a malé/domáce kancelárie.

Rad GS1510 (GS1510-16, GS1510-24) ponúka malým organizáciám technológiu a aplikácie, ktoré sa spravidla prevádzkujú len na komplexných podnikových sieťach. Rad GS1510 ponúka túto technológiu a aplikácie v takej podobe, aby bola ich realizácia čo najjednoduchšia. Spoločnosť ZyXEL tak vychádza v ústrety malým organizáciám,  ktoré obvykle nemajú samostatné IT oddelenie, ale napriek tomu potrebujú bezpečnú sieť s pokročilými funkciami. Kľúčovou požiadavkou malých organizácií je nezávislá prevádzka a inteligentná správa.

Bezpečnosť sietí je v súčasnosti pre firmy a organizácie kritická. Dobré zabezpečenie siete však so sebou často prináša dodatočné náklady. Rad GS1510 obmedzuje tieto dodatočné náklady tak, že podporuje nielen autentizáciu 802.1x na báze portu (tak môže byť prístup do siete chránený externým serverom RADIUS), ale navyše ponúka aj webovú autentizáciu, ktorá sa hodí pre bezpečnú spoluprácu s radom prístupových bodov ZyXEL NWA3000. Tak môže GS1510 využívať server RADIUS zabudovaný do NWA3000 AP na autentizáciu; pre bezpečnú prevádzku bezdrôtovej i pevnej siete už teda nie je potrebný žiaden ďalší server. Malá organizácia sa vďaka tomu môže vyhnúť obvyklým dodatočným nákladom investovaným do zabezpečenia.

Rad GS1510 je cielene ekologický, podporuje Gigabitový Ethernet, čiže je pripravený pre aplikácie nasledujúcich generácií. Obsahuje úsporné funkcie, ktoré obmedzujú spotrebu energie, ale súčasne nie sú na úkor výkonu a funkčnosti.

Rad GS1510 automaticky detekuje sieťovú prevádzku a dynamicky upravuje spotrebu energie. Šetrí tak energiu v obdobiach, keď nie je sieť príliš vyťažená. Keď dôjde k vypnutiu nejakého sieťového zariadenia, GS1510 zaznamená nevyužívanú linku a automaticky zníži spotrebu energie. GS1510 obsahuje aj funkciu, ktorá automaticky detekuje dĺžku pripojeného Ethernetového kábla (čím kratší kábel, tým menej energie stačí).  GS1510 nemá žiadny chladiaci ventilátor a prispieva tak k tichšiemu a komfortnejšiemu pracovnému prostrediu. Celkovo ponúka ideálnu kombináciu úspornosti a funkčnosti.

Vďaka funkcii MDI/MDI-X nie je potrebné používať krížené káble pri pripojení k ďalšiemu switchu. Zariadenie sa ovláda cez SNMP (Simple Network Management Protocol) a webové grafické rozhranie. Ovládanie switcha je rozdelené do dvoch režimov, tzv. „inteligentného režimu“ a „pokročilého režimu“, a umožňuje zvoliť typ ovládania, ktoré je práve potrebné. Navyše podporuje nástroj pre automatické nájdenie IP adresy (Auto-Discovery Tool).