Intel a HPE predávajú svoje kľúčové divízie

Intel sa zbavuje majoritného podielu vo svojej bezpečnostnej divízii, ktorú predtým kúpil ako firmu McAfee. Hewlett-Packard Enterprise sa zase zbavuje svojej softvérovej divízie, ktorú kupuje spoločnosť vlastnená Suse. Obe transakcie majú hodnotu niekoľkých miliárd dolárov.

Majoritný až 51% podiel za zhruba 3,1 miliardy dolárov v hotovosti predal Intel investičnej firme TPG. Intel sa tak zbavuje softvéru McAfee – základu ich bezpečnostnej divízie, ktorý kúpil v roku 2011 za približne 7,7 miliardy dolárov. Aj keď z tohto nákupu Intel nemal nejaké zásadné straty, nemal ani žiadny vyložený zisk.

Svoju softvérovú divíziu zoštíhľuje aj HPE, keď potvrdili oficiálnu transakciu 8.8 miliardy USD v hotovosti od spoločnosti Micro Focus, ktorej materskou spoločosťou je linuxový SuSE. Softvérová divízia HPE sa oddelí a spojí s Micro Focus, pričom HPE dostane 50,1% podiel v novej spojenej spoločnosti.

Je to rozhodne dobrý krok ako firmu zoštíhliť a zefektívniť, čím sa môže posilniť jej postavenie na trhu a získať prípadne lepšiu pozíciu vo vyjednávaní pri jej prípadnom neskoršom predaji.