Image

IT (ne)Profesionál Csongor Kassai

Známy herec nám sprostredkoval svoj používateľský pohľad na notebook HP Pavilion DV7 (seriál rozhovorov so známymi ľuďmi o IT produktoch).


Ako prvé sa vás musím opýtať, či sa kamarátite s modernými technológiami a ako by ste sa opísali ako používateľa IT? 
 
Nič sa nedá robiť – musím kráčať s dobou. Nie som síce technický expert, napriek tomu, že som skončil elektrotechnickú priemyslovku, ale pri nových projektoch, či už divadelných alebo televíznych, je veľkou výhodou, keď mi promptne môžu poslať materiály na e-mail, napr. v podobe textov alebo demonahrávok. Preto veľmi oceňujem, že som sa na to odhodlal.

Image
 
Rozprávame sa počas vašej skúšky na muzikál Producenti a notebook máte pri sebe. Keďže ste herec a často cestujete, ktoré funkcie sú pre vás najdôležitejšie pri práci, resp. zábave s prenosným počítačom?
 
Keďže nevyužívam mobilný internet, najčastejšie si počas ciest vlakom, alebo ak ma niekto vezie, pozerám filmy. Druhou možnosťou sú hry, ja sa totiž naozaj veľmi rád hrávam na počítači.

Image

 
HP Pavilion DV7, ktorý ste mali možnosť testovať, je ideálnym príkladom multimediálneho notebooku, najmä vďaka veľkej, 17-palcovej obrazovke. V podstate ste pre neho vzorovým používateľom, keďže pozeráte filmy a zabávate sa. Hrávate aj nejaké náročnejšie hry?
 
Nie, u mňa ide o Hľadanie mín alebo šachy. Mám dosť náročnú profesiu a beriem to ako relax alebo formu oddychu, pomáha mi to odreagovať sa. Na tomto notebooku sa mi veľmi páčila práve tá veľká obrazovka, na ktorej bolo sledovanie filmu naozaj zážitkom, ale vďaka nej je trocha rozmernejší, takže sa nehodí na každodenné prenášanie. Ďalšou výhodou je samostatná numerická klávesnica, ktorú na mojom staršom HP notebooku nemám.

Image

Tento typ notebooku je dodávaný už iba s novým operačným systémom Windows Vista. Ako ste si na neho zvykali a aký bol váš subjektívny pocit z jeho rýchlosti?
 
Spočiatku ma trocha brzdili jeho ochranné funkcie a neustále potvrdzovacie otázky, na druhej strane chápem, že je preto bezpečnejší. Všetko má svoje výhody aj nevýhody, ale po čase som si na to zvykol. Čo sa týka rýchlosti, bolo to svižné a s dobrými reakciami.
 
Image
Najnovšie vás môžeme vidieť na obrazovke televízie JOJ v sitcome Profesionáli. Kvôli autenticite policajného prostredia tam však „klepete“ ešte na klasických písacích strojoch. Myslíte, že by  Profesionáli ocenili ich výmenu za takéto Paviliony?
 
Urobili sme jednu malú časť, jednu etudu, v ktorej sme zapájali počítač a po nabehnutí Windowsu so šetričom obrazovky, ktorý neustále skákal po obrazovke, sme sa ho snažili rôznymi spôsobmi zastaviť. Ako by som neurazil policajtov… myslím si, že tento notebook od HP by bol pre tých našich policajtov  – Profesionálov – príliš náročným strojom, z čoho by však mohli vznikať rôzne vtipné situácie. Najmä takýto moderný typ so zabudovanou kamerou a integrovanou čítačkou odtlačkov prstov by sa určite stal silným zdrojom inšpirácie pre ďalšie scénky.
{moscomment}