Moderná technológia tepelnej tlače, s ktorou sa odlíšite

Ak si chcete vytvoriť vlastný podnik na výrobu suvenírov, darčekov a rôznych reklamných produktov, nemusíte kupovať objemné vybavenie. Na tento účel je ideálny multifunkčný termolis. Toto zariadenie sa dá použiť na prenos fotografie alebo loga na tričká, čiapky, hrnčeky, obkladačky a množstva ďalšieho tovaru, ktorý je medzi spotrebiteľmi veľmi žiadaný.

Základom multifunkčného termolisu je princíp sublimačnej tlače: prenos obrázku alebo nápisu z papiera na zahriaty povrch. Tento tepelný lis má oproti iným zariadeniam používaným na tlačenie mnoho výhod. Nejde o žiadne objemné zariadenie. A pokiaľ sa zoznámite s jeho charakteristikami a umelou inteligenciou, reguláciou teploty, času a digitálnym displejom, uvidíte, ako ľahké a pohodlné je jeho ovládanie.

Termotransferové lisy sa dodávajú v rôznych typoch, prevedeniach a veľkostiach vyhrievaného povrchu, čo umožňuje zvoliť zariadenie, ktoré optimálne vyhovuje výrobným požiadavkám.

Existujú lisy s rôznym stupňom automatizácie: od manuálnej po poloautomatickú, kde obsluha vytvára iba prekrytie produktu. V kombinácii so špeciálnym rezacím plotrom to bude najlepšia výbava pre váš podnik alebo reklamnú agentúru.

Z hľadiska jednoduchosti, pohodlia a možností je táto technológia optimálne vhodná pre malé tlačiarne, reklamné agentúry a dizajnérske štúdiá. Nič sa ale nestane, ak si ho kúpite aj domov.

V čom sa skrýva tajomstvo sublimačnej tlače

Sublimačná tlač vám umožní aplikovať úplne farebné obrázky a fotografie bez straty kvality a jasu farieb na povrchy tkanín pomocou polymérového povlaku.

Počas sublimácie sa obrázok tlačí na atramentových tlačiarňach s použitím špeciálnych atramentov, ktoré sa zahrievajú na teplotu 200 stupňov, čím prenikajú do povrchovej vrstvy materiálu. Takýto obrázok na tričku alebo inom predmete je odolnejší voči praniu a má zvýšenú odolnosť aj proti oderu a poškodeniu.