Oracle Database 11g medzi TOP roka 2007

REDWOOD SHORES, Kalifornia, 17. 1. 2008 – Spoločnosť Oracle oznámila, že časopis eWEEK ocenil Oracle Database 11g ako jeden z „najdôležitejších produktov roka 2007.“ Laboratóriá časopisu tak zaradili Oracle Database 11g medzi desať nových produktov, ktoré priniesli firmám výrazné technologické vylepšenia.
 
Oracle Database 11g prináša viac ako 400 nových funkcií, ktoré zjednodušujú riešenie každodenných problémov, ako je rýchly rast údajov, nepretržitá dostupnosť, správa všetkých podnikových informácií a zvládanie zmien. Podpora výpočtových sietí ponúka vysoký výkon, škálovateľnosť a spoľahlivosť s nízkymi nákladmi, ojedinelé možnosti generácie 11g v tomto smere navyše urýchľujú zavádzanie konsolidovaných podnikových gridov. Okrem toho Oracle Database 11g Enterprise Edition obsahuje štyri nové voliteľné doplnky, ktoré zodpovedajú na kľúčové požiadavky zákazníkov:
 
* Oracle Real Application Testing;
* Oracle Advanced Compression;
* Oracle Total Recall;
* Oracle Active Data Guard.
 
Oracle sa ako svetový líder na poli databáz odlišuje od konkurentov špičkovým zabezpečením, škálovateľnosťou, dostupnosťou a mechanizmami pre automatizáciu údajového centra,“ povedal Andy Mendelsohn, senior viceprezident Oracle pre technológie databázových serverov. „Oracle Database 11g predstavuje roky skúseností s riešením podnikateľských a technologických problémov zákazníkov. Sme veľmi hrdí na to, že eWEEK tento náš produkt ocenil.“
 
Redaktori eWEEK Labs vo svojom článku o Oracle Database 11g ako jednom z najdôležitejších produktov roka 2007 vyzdvihli novú funkčnosť vrátane vyspelého ladenia databáz, ktoré testuje dopad systémových zmien a poskytuje odporúčania, ako úpravami databáz dosiahnuť lepší výkon. Redaktori napísali: „Oracle Database 11g je základným kameňom dynamicky alokovaných výpočtových sietí a vďaka zdokonaleným funkciám pre správu, obnovovanie a kompresiu tabuliek by mala pritiahnuť pozornosť správcov databáz.“
 
Ďalšie informácie o produkte Oracle Database 11g nájdete na webe: http://www.oracle.com/database.
 
Oracle Database 11g
Oracle Database je jediná databáza navrhnutá pre výpočtové siete. S viac než 400 novými funkciami, 36 000 pracovnými mesiacmi vývoja a 15 miliónmi hodín testovania Oracle vydaním verzie Oracle Database 11g zjednodušil správu podnikových informácií viac než kedy predtým. Nová verzia totiž umožňuje zákazníkom vedieť viac o ich biznise a inovovať rýchlejšie. Oracle Database 11g prináša vysoký výkon, škálovateľnosť, dostupnosť, zabezpečenia a jednoduchú správu v lacných sieťach štandardizovaných úložných zariadení a serverov.