Úspešné uvedenie Sony Playstation 3 na slovenský trh

Herná konzola Sony Playstation 3 za začala uplynulú noc predávať aj na Slovensku. Prvé kusy hernej konzoly si bolo možné úderom prvej sekundy nového dňa zakúpiť v bratislavskej predajni Brloh.

To, že o konzolu je značný záujem aj u nás svedčí počet predobjednávak, ktorý sa vyšplhal na tisíc kusov. Pred predajňou Brloh na bratislavskej Heydukovej ulici sa v nočných hodinách zhromaždilo približne sto záujemcov o kúpu konzoly. Úvodné zásoby sa v predajni vypredali za tri hodiny. Dnes sa už konzola predáva aj v ostatných obchodoch na Slovensku, kde majú podľa marketingového manažéra Playstation CZ/SK Andreja Dulu dostatočné zásoby na pokrytie úvodného dopytu. Konzola sa úderom polnoci začala predávať v celej Európe, Oceánii, Novom Zélande, Blízkom východe a Afrike (krajiny s PAL systémom). Do predaja bolo v úvodný deň uvedených rekordných 1 milión kusov konzol.

Prví záujemcovia o PS3 vytvorili pred predajňou pomerne slušný rad.

Na Slovensku sa predáva čierna verzia Sony Playstation 3 so 60 GB pevným diskom (podobne ako v celej Európe, príchod 20 GB verzie bude závisieť od dopytu). Predajná cena je 21 590 Sk, pričom v predaji je momentálne 5 hier pre PS3 z celkového počtu 30 titulov. Konkrétne sú to tituly MotorStorm, Resistance: Fall of Man, Ridge Racer 7, F1 Championship Edition, Genji: Days of Battle. Ceny titulov na Slovensku nastavila Sony na 2190 – 2590 Sk.


Prvým majiteľom konzoly sa stal Bratislavčan Peter Baran.

Podrobné informácie o Sony Playstation 3 sa môžete dozvedieť z našich rozhovorov, v ktorých sme vyspovedali pánov Andreja Dulu zo Sony a Miroslava Lakatoša z obchodnej siete Brloh.


Oficiálneho launchu sa zúčastnili i známe osobnosti – na fotografií Šarkan a Rytmus.


Prví skalní sa pred Brlohom utáborili už vo štvrtok popoludní.

Viac fotografií z uplynulej noci nájdete tu.

ZDROJ: TS, Brloh

{moscomment}