Pre 360° a priblíženie detailov

Model AXIS Q6000-E je inovatívna vonkajšia sieťová kamera so záberom v uhle 360°, ktorý zabezpečujú štyri kamerové hlavy, každá s rozlíšením 2 megapixely. V spojení s kamerou AXIS Q60-E ponúkajú súčasne aj optické priblíženie obrazu, ktoré je potrebné detailne preskúmať s vysokým rozlíšením detailov. Všetko len na jediné kliknutie!

Sieťovú kameru AXIS Q6000A-E je možné bezproblémovo integrovať s kopulovitými sieťovými kamerami radu AXIS Q60-E s funkciou PTZ (otáčanie/nakláňanie/priblíženie) a vytvoriť tak jedinečné ucelené dohľadové riešenia. Jediným kliknutím si môžu operátori s veľkou presnosťou opticky priblížiť detailné zábery na požadovanom mieste miesto a súčasne si môžu udržať stály celkový prehľad aj o rozsiahlych plochách až 20.000 m2, čo približne zodpovedá rozlohe štyroch futbalových ihrísk. Kamera AXIS Q6000A-E je preto ideálnou voľbou pre použitie v mestských dohľadových systémoch, napríklad pri monitorovaní verejných námestí alebo parkovísk, či pri monitorovaní predajných priestorov v nákupných centrách, ako aj ďalších veľkých otvorených priestoroch.

„Kamera AXIS Q6000-E spĺňa potrebu ľahko monitorovať rozsiahlu plochu a súčasne mať možnosť opticky priblížiť detaily,“ povedal Erik Frännlid, riaditeľ manažmentu produktov spoločnosti Axis Communications. „Vzájomná úzka integrácia s vonkajšou PTZ kamerou AXIS Q60-E prináša praktické a inovatívne riešenie, ktoré navyše šetrí miesto a ponúka nové a jedinečné možnosti video dohľadu.“

Tento nový produkt otvára úplne nové možnosti ako riešiť častý problém keď napríklad pri dohľade v meste je potreba mať súčasne PTZ kameru, ktorá dokáže sprostredkovať detaily a zároveň je potrebné mať aj kamery s celkovým prehľadom, ktoré pokryjú celú oblasť. Teraz vám stačí ukázať na akýkoľvek objekt v zábere kamery AXIS Q6000A-E a druhá kamera AXIS Q60-E, vďaka možnosti ovládať funkcie PTZ jediným kliknutím, automaticky umožní operátorom opticky priblížiť konkrétne miesto v zábere. Pri použití dvoch monitorov je tak možné mať naraz celkový prehľad v celom zornom poli 360° vďaka kamere AXIS Q6000A-E a aj priblížený detail z kamery AXIS Q60-E, vďaka čomu operátori získajú potrebný pohľad a prehľad nad celou monitorovanou oblasťou.

Výstupom kamery AXIS Q6000A-E sú viacnásobné, individuálne konfigurovateľné video streamy s kompresiou H.264, ktorá optimálne upravuje obrazové dáta pre čo najlepšie využitie prenosového pásma a ukladanie obrazu bez negatívneho vplyvu na jeho kvalitu. Pre ešte väčšiu flexibilitu je podporovaný aj formát Motion JPEG.

Akúkoľvek kameru z radu AXIS Q60-E je možné ľahko a rýchlo namontovať dovnútra kamery AXIS Q6000A-E, čím je možné napríklad ľahko upgradovať existujúce inštalácie s kamerami AXIS Q60-E na sledovanie rozsiahlych plôch, pri súčasnom zachovaní možnosti zachytiť každý potrebný detail – a to jediným kliknutím. Nie je nutné použiť akékoľvek ďalšie montážne úchyty alebo iné vybavenie, pretože kamery AXIS Q6000A-E používajú rovnaké úchyty aj sieťové káble ako kamery AXIS Q60-E, čo minimalizuje čas a náklady na inštaláciu. Kamery AXIS Q6000A-E navyše podporujú napájanie cez sieť (protokol Power over Ethernet Plus – PoE+) a toto napájanie možno prevziať aj od kamery AXIS Q60-E, takže odpadne aj potreba ďalších napájacích káblov.

Kamera AXIS Q6000A-E má podporu v najširšej základni v danom odbore, ktorá ponúka softvér pre správu a riadenie videa prostredníctvom Partnerského programu spoločnosti Axis pre vývoj aplikácií. Kamera ďalej podporuje systémy a aplikácie AXIS Camera Companion, AXIS Camera Application Platform a špecifikácie ONVIF, ktoré zaisťujú spoluprácu so sieťovými video produktami, a hostingový systém AXIS Video Hosting System (AVHS) s pripojením kamery jedným kliknutím (One-Click Camera Connection).

Kamera AXIS Q6000-E bude k dispozícii prostredníctvom distribučných kanálov spoločnosti Axis.