SD s vysokou životnosťou

Pamäťová karta Kingston High Endurance je určená špeciálne pre aplikácie s veľkým objemom zapisovaných dát, ako sú domáce bezpečnostné kamery, kamery do auta alebo akčné kamery.

MicroSD karta Kingston High Endurance má dlhú životnosť, vysokú úložnú kapacitu a zvýšenú odolnosť, čím spĺňa špecifické požiadavky, ktoré vyžadujú napr. domáce bezpečnostné kamery kriticky závislé na vysokej spoľahlivosti a výkone pamäťového média. V testovanej 64 GB verzii pojme až 10 000 hodín plynulého videozáznamu vo Full HD rozlíšení 1080p (u 128GB je to dvojnásobok), aby bolo možné spoľahlivo zachytiť všetko, čo sa deje doma alebo na vašej ceste autom.

Karty High Endurance Kingston skonštruoval a otestoval pre použitie v náročných podmienkach a sú dostatočne odolné, aby ochránili dáta pred extrémnymi teplotami (certifikované sú pre prevádzkovú teplotu od -25°C až do 85°C), nárazmi, vodou a röntgenovým žiarením. Sú preto spoľahlivým riešením pre dlhodobé ukladanie dôležitých záznamov bez rizika ohrozenia alebo straty dát.

Pri testoch rýchlosti sme namerali podobné rýchlosti, aké uvádza aj výrobca – pri čítaní 95MB/s a pri zápise 30 MB/s. Karta teda nevyniká v rýchlosti, ale s ohľadom na cieľové určenie to nie je ani potrebné. Karty sú určené pre časté prepisovanie a tam je dôležitejšia dlhá životnosť, ako vysoká rýchlosť. K dispozícii v kapacite 32, 64 a 128 GB a všetky majú dvojročnú záruku.

Autor: Marek Pročka, Generation magazín

Zapožičal:  Kingston Digital
Cena: 15,90 s DPH (64 GB)

Plusy a mínusy:
+ kapacita, vysoká odolnosť
+ ideálna pre DASH alebo security kamery
+ spoľahlivosť
+ do extrémnych prostredí
+ cena

– pomalšie rýchlosti