Vianočné zľavy v digitálnom svete

Vianoce už nakúkajú do našich okien, čo sa okrem kopy snehu prejavuje aj neustálym zhonom a naháňaním za poslednými (alebo prvými?) darčekmi. Samozrejme, toto čaro vám virtuálne obchody neposkytnú, ale pohodlie domova a okamžitá dostupnosť má svoje výhody a zároveň predstavuje ideálny spôsob, ako zabezpečiť nejaký darček aj v hodine dvanástej. Pod stromčekom si ho síce obdarovaný nenájde, ale svoj účel určite splní.

Vo svete internetovej zábavy máme momentálne dvoch kráľov – PC hraniu jasne panuje distribučný systém STEAM, ktorý ponúka množstvo výborných zliav a tento rok nie je výnimkou. Majitelia smartfónov s operačným systémom iOS oslavujú Vianoce s lavínou zliav v AppStore a práve na tieto dva obchody sa zameriame. Vianoce na STEAMe začali včera a v týchto minútach končí „prvé kolo“ výpredajov.

Nemusíte sa však báť, akcia bude trvať až do 2. januára 2011 a okrem exkluzívnych zliav pre konkrétny deň sa v ponuke nachádza aj množstvo hier, ktoré budete môcť kúpiť za nižšiu cenu počas celého trvania výpredaja. Kompletný, prehľadný a aktualizovaný zoznam nájdete napríklad na tejto stránke, bohužiaľ tam sú uvádzané ceny pre anglický trh a ten sa vo výške zľavy pre niektoré tituly líši. Najlacnejšie hry sa pohybujú od 0,49€ a z bohatej ponuky si vyberie skutočne každý – spomeňme Sid Meier’s Civilization IV: The Complete Edition za 6,24€ alebo FlatOut za 1,39€. K dispozícii sú aj balíčky všetkých hier od konkrétneho distribútora a tak si môžete zakúpiť kompletné PC portfólio Rockstaru za 39,99€.

Všetko podstatné nájdete aj na oficiálnych stránkach. Hry môžete kupovať nielen pre seba ale aj ako darčeky pre priateľov, tí však musia mať STEAM účet, alebo si ho musia vytvoriť.

Zľavy v AppStore sa vo väčšine prípadov riadia známym pravidlom „všetko za 0,79€“, ktoré počas aktuálnych sviatkov najvážnejšie zobrala spoločnosť EA Mobile. Tá ponúka prakticky všetky svoje hry za minimálnu cenu a zároveň ide aj o jedny z najlepších titulov, ktoré  si môžete na iPhone/iPade zahrať.  Kompletnú ponuku nájdete na tomto odkaze. Ďalším z veľkých výrobcov je Gameloft, ktorý zlacnil iba zopár hier, avšak ide o zaujímavé kúsky – Assassins Creed, Settlers, Driver, Prince of Persia: Warrior Within, Splinter Cell… každá za 79 centov a to aj vo verziách pre iPad.

Zlacňuje praktický každý distribútor a vypisovať tu kompletný zoznam by bolo zbytočné, v prípade záujmu sledovať aktuálne akcie odporúčame navštíviť stránky appshopper.com, ktoré informujú o všetkom podstatnom. Podobne ako na STEAMe, aj v AppStore je možné posielať aplikácie ako darčeky.