„Herná budúcnosť“ ožije na celodigitálnom CES

XPG predvedie nové produkty na CES 2021  

XPG, rýchlo rastúci poskytovateľ systémov a komponentov  pre hráčov, e-športových profesionálov a technologických nadšencov, predstavuje na celodigitálnom veľtrhu CES 2021 nové produkty herného životného štýlu. S názvom „Herná budúcnosť“ bude XPG schopná „digitálne“ predviesť svoje najnovšie a najväčšie trháky pre rok 2021, vrátane nového ultrabooku, modulu DDR5 novej generácie, školiaceho softwaru, hernej žuvačky a ďalších.

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 13. januára 2021
Obsahuje nasledovné témy

Ultrabook pre herný životný štýl XPG XENIA Xe

Po hernom notebooku XPG XENIA posúvajú XPG a Intel svoju spoluprácu na ďalšiu úroveň, keď odhalili ultrabook pre herný životný štýl XPG XENIA Xe.  Je určený používateľom hľadajúcim univerzálny ultrabook, ktorý sa veľmi jednoducho prenáša, ale je súčasne dostatočne výkonný, aby spĺňal ich moderné lifestylové požiadavky, vrátane hrania, jednoduchého vytvárania obsahu a produktivity.

XENIA Xe je 15,6” EVO™ Ready herným lifestylovým ultrabookom v modernom designe s prémiovým  a elegantným plášťom z eloxovaného hliníku. Má štíhly profil 11 mm (0,4 palca) v najtenšom mieste, váži 1,65 kg (3,6 lbs) a ponúka až 16 hodín prevádzky na batériu pre vynikajúcu využiteľnosť na cestách. Je vybavený procesorom Intel® 11th Gen Core™ i5-1135G7 alebo i7-1165G7, grafickou kartou Intel® Iris™ Xes, 15,6” 1080P Full HD IPS dotykovým displejom s 87 % pomerom medzi telom a obrazovkou a vlastným diskom XPG 1TB PCIe Gen4  M.2 SSD. Vďaka množstvu možností rozšírenia sú možnosti XENIA Xe takmer nekonečné.

Herná žuvačka XPG

Úbytok koncentrácie a únava patrí k hraniu, a to najmä po dlhých herných reláciách. Aby hráči vydržali, XPG vyvinula hernú žuvačku XPG. Žuvačka je vyrábaná v XPG a medzi jej prísady patrí kofeín pre dlhodobú dávku energie a lepšiu koncentráciu. Žuvačka obsahuje tiež luteín, antioxidant známy svojim prínosom pre oči, protizápalové účinky a zostrenie videnia. Žuvačka neobsahuje žiadny  tuk a bielkoviny a má osviežujúcu a povzbudzujúcu mätovú príchuť.

XPG PRIME a XPG GRIT

XPG PRIME je softwarový ekosystém prepájajúci všetky zariadenia používateľov od značky XPG, aby sa zvýšil ich pôžitok z hrania. Pomocou XPG PRIME môžu používatelia na užívateľskom rozhraní s výkonnými funkciami a nástrojmi jednoducho prispôsobovať svoje zariadenia od XPG s využitím požadovaných svetelných efektov a funkcií. Používatelia si po prihlásení k účtu XPG PRIME môžu zmeniť svoje nastavenia samotných zariadení alebo cloudového úložiska.

XPG GRIT je školiaca aplikácia pomáhajúca hráčom zvládať zručnosti v strieľačkách videných z pohľadu prvej osoby (FPS) pomocou niekoľkých školiacich modulov a analýzy. Aplikácia umožňuje používateľom precvičovanie rôznych scenárov FPS a získať údaje z rôznych meraní. Tieto namerané údaje sa potom použijú k preskúmaniu doporučených nastavení a cvičení zlepšujúcich hranie.

SSD disk XPG GAMMIX S70 PCIe Gen4 M.2 2280

S príchodom PCIe 4.0 sa GAMMIX S70 pýši bleskovými rýchlosťami čítania a zápisu až 7 400/6 400 MB/s a IOPS náhodného čítania a písania až 650/740 K. V kombinácii s kompatibilitou s NVMe 1.4 a dynamickou pamäťou Dynamic SLC Caching GAMMIX S70 ponúka výkon ďaleko lepší než SSD so SATA a PCIe 3.0. Pre spoľahlivú prevádzku a stabilitu je GAMMIX S70 vybavený terasovým chladičom s dutými komorami pod väčšou povrchovou plochou, čím zaisťuje účinnejšie chladenie. GAMMIX S70 sa už teraz predáva na mnohých trhoch.

PC skriňa XPG DEFENDER PRO E-ATX Mid-Tower

XPG DEFENDER PRO je stelesnením ambícií XPG v oblasti PC komponentov, na trh totiž uvádza skriňu E-ATX mid-tower s možnosťou montáže grafických kariet dlhých až 380 mm a chladičov CPU s hĺbkou až 170 mm.

Úchvatný a moderný designový koncept XPG DEFENDER PRO začína na jeho exteriéri s magnetickým drôteným čelným panelom umožňujúcim pásikom ARGB svietiť zvnútra cez rôzne vrstvy pevného kovu. Skriňa XPG Defender Pro je skonštruovaná pre optimalizovaný prietok vzduchu zaisťovaný tromi predinštalovanými ventilátormi XPG VENTO 120 ARGB. XPG DEFENDER PRO sa dodáva v čiernej alebo bielej farbe.

PC skriňa XPG STARKER AIR ATX Mid-Tower

XPG STARKER AIR je kompaktná PC skriňa formátu ATX mid-tower s inovatívnym prachovým filtrom, vertikálnou montážou VGA a štýlovým industriálnym designom s doplnkami ARGB. Je osadená funkčným a štíhlym čelným drôteným panelom s dvomi dopredu namierenými svetelnými pásmi ARGB a dodáva sa v čiernej alebo bielej farbe. To všetko v kompaktných rozmeroch maximálne využívajúcich formát ATX.

Pre jednoduché pripojenie USB príslušenstva, audio zariadení a bezproblémové prepínanie naprogramovaných svetelných efektov je skriňa vybavená kompletnou sadou vstupov a výstupov.

Univerzálny kvapalinový chladič CPU XPG LEVANTE PRO

XPG LEVANTE PRO je univerzálny kvapalinový chladič CPU so špičkovým riešením značky Asetek, siedmou generáciou technológie čerpadiel Asetek® s ovládaním PWM. Chladič je na krytke čerpadla vybavený úžasným 2,1” LCD farebným displejom, ktorý je možné naprogramovať, aby na pozadí poskytoval informácie o nameraných hodnotách, ako sú teplota CPU/GPU, informácie o napätí, alebo iný užívateľský obsah, napríklad vlastné texty alebo kresby pre štýlový vzhľad interiéru zostavy. XPG LEVANTE PRO je tiež vybavený tromi ventilátormi XPG VENTO PRO 120 PWM s pohonom Nidec, ktoré udržiavajú 360mm radiátor v chlade a optimálnej prevádzke.

DRAM modul ADATA DDR5

Prichádza budúcnosť DRAM a má podobu DRAM modulu ADATA DDR5. V porovnaní so svojimi predchodcami tento modul ponúka podstatné navýšenie rýchlostí, vyšší kapacitu, nižšiu spotrebu a širšie pásma jednotlivých jadier CPU. Nový modul DDR5 ponúkne až štyrikrát vyššiu kapacitu, spotrebu zníženú až na 1,1 V a rýchlosti dosahujúce 8 400 MT/s.

Karta ADATA SD Express

S celosvetovým nárastom významu influencerov na sociálnych sieťach, užívateľského obsahu a budovania 5G sietí hľadajú autori a ďalšie subjekty vysoko výkonné, prenosné pamäťové produkty s vysokou kapacitou, ktoré budú odpoveďou na ich požiadavky. Preto spoločnosť ADATA uvedie do druhého štvrťroka 2021 na trh novú kartu SD Express. Vďaka využitiu nového štandardu SD7.0 a PCIe Gen3x1 ponúkne táto karta rýchlosť čítania a zápisu až 880/400 MB/s. S výkonom odpovedajúcim externým SSD diskom a kompaktným formátom SD karty ponúkne karta ADATA SD Express užívateľom nové prenosné úložisko v zásade zodpovedajúcom miniatúrnemu SSD disku.

Externý SSD disk ADATA SE900G RGB

Externý SSD disk ADATA SE900G je umiestnený do čierneho plášťa z pevného kovu a prémiovým vzhľadom, vynikajúcim rozptylom tepla a skvelou odolnosťou, ktorý spája formu a funkčnosť. Veľký RGB svetelný panel pomáha vyžarovať krásne neónové svetlo, ktoré je mäkké a textúrované. Tento externý SSD disk podporuje rozhranie USB 3.2 Gen2x2 a ponúka rýchlosť čítania a zápisu až 2 000 MB/s pre rýchle prenosy dát. Laicky povedané, užívatelia skopírujú 500GB film v 4K rozlíšení za päťdesiat sekúnd, čo je dvanásťkrát rýchlejšie než pri mnohých externých diskoch na trhu.

O značke XPG


Xtreme Performance Gear, alebo XPG, je značka spoločnosti ADATA ponúkajúca špičkovo výkonný a extra štýlový hardware pre PC hranie a pretaktovanie. Vývojári XPG sa sami pohybujú v komunite hráčov a pretaktovávačov. Vďaka tomu XPG produkty prekračujú už aj tak prísne A+ požiadavky, ktoré na svoje výrobky kladie spoločnosť ADATA. I v najnáročnejších herných, benchmarkových a pretaktovávacích situáciách je zaistený výkon a stabilita vďaka osobnému nadšeniu vývojárov. XPG posúva hranice možného, zaisťuje tú najpokročilejšiu grafiku, fyziku alebo herné zážitky, vrátane rýchlo sa rozvíjajúcej virtuálnej reality. To všetko s použitím špičkových technológií a v spolupráci s významnými partnermi. Rad XPG sa nevyznačuje len špičkovým výkonom, značná pozornosť bola venovaná tiež designu. Zákazníci poznajú výrobok XPG už na prvý pohľad podľa agresívneho, ale napriek tomu decentnému vzhľadu. Produkty XPG získali rad prestížnych medzinárodných ocenení, ako napr. Good Design Award (Japonsko) a Taiwan Excellence Gold Award. Pre viac informácií, prosím, navštívte www.adata.com/xpg.

 

Čítajte aj ďalšie podobné články:

Najnovšie

Miniatúrny a diskrétny

Axis uvádza miniatúrny snímací senzor na nosenie na tele

S týmto snímačom sa značne zvyšuje flexibilita a možnosti využitia nositeľných kamier.

23. júla 2021

Najlepšia modulárna displejová stena

The Wall 2021 od Samsungu je teraz dostupná už aj na Slovensku

Je tenšia a ako jediná ponúka rozlíšenie 8K

23. júla 2021

Nový rad búra prekážky na ceste k víťazstvu

Pamäte Kingston FURY vyrážajú do boja!

Kingston FURY Renegade: Nespútaná revolúcia – DDR4 s/bez RGB podsvietenia
Kingston FURY Beast: Výkon, čo nepozná hranice – DDR4 s/bez RGB podsvietenia, aj v prevedení DDR3
Kingston FURY Impact: Veľká posila v malom tele – DDR4 a DDR3

20. júla 2021

Mercusys MP510 KIT

Rozšírte svoju Wi-Fi sieť po elektrickom vedení

Výrobca sieťových zariadení Mercusys uvádza na trh sadu AV1000 Gigabit Powerline adaptérov Mercusys MP510 KIT, ktorá dokáže domácnosť alebo kanceláriu zbaviť miest bez pokrytia bezdrôtovou Wi-Fi sieťou. Novinka prenáša signál aj cez steny a inštaluje sa formou Plug and Play, teda bez zložitej konfigurácie a kabeláže. Proste ju strčte do zásuvky.

16. júla 2021

Hudba pre beh na rôzne vzdialenosti

Chcete pri behu zvýšiť rýchlosť, zlepšiť náladu alebo sa prepojiť s ostatnými bežcami? K tomu všetkému mnohokrát stačí, keď si pustíte tú správnu hudbu.

16. júla 2021

Svet nepatril nikomu, kto nebol hráč!  

ProGamingShop je na Slovensku medzi hráčmi PC a videohier známy už od roku 2002. Stál pri základoch  internetového predaja hier na našom území. Pod hlavičkou PGS sa usporadúvali prvé CounterStrike turnaje a LAN parties. Neskôr sa k aktivitám pridali ďalšie technologické vychytávky ako mp3 prehrávače, mobilné telefóny a napríklad aj elektrovozidlá, ktoré sa neskôr oddelili do eshopu MP3.sk […]

15. júla 2021

Spoločnosť WESTech sa stala distribútorom smartfónov OPPO na Slovensku

Spoločnosť WESTech spol. s r. o.  začína dodávky inteligentných telefónov OPPO populárnych po celom svete na Slovensko. To bolo možné vďaka dohode medzi spoločnosťami, podľa ktorej WESTech získal štatút oficiálneho distribútora OPPO na Slovensku.

15. júla 2021

Bezplatná aktualizácia na Windows 11

ASUS a Microsoft ponúknu bezplatnú aktualizáciu na Windows 11

Stovky kompatibilných ASUS zariadení budú pripravené na bezplatnú aktualizáciu na najnovšiu verziu systému Windows, keď bude k dispozícii – vrátane najnovších modelov radu Zenbook

14. júla 2021

Úložné zariadenia, kde budú vaše dáta v úplnom bezpečí

Spoločnosť Verbatim rozširuje svoju ponuku bezpečných úložísk, predstavením nových externých HDD a SSD, sa šifrovaním a biometrickú technológiou, ktorá zabezpečí, že súkromné ​​dáta uložené na zariadeniach, budú vždy plne chránené a v súlade s požiadavkami GDPR. Nový výkonný HDD Fingerprint Secure, v kapacitách 1TB a 2TB a výkonný Fingerprint Secure SSD v 512MB a 1TB, […]

14. júla 2021

Tajomstvo hradov z piesku

Trocha zábavy a vedy počas prázdnin, nikdy nie je na škodu

Chcete stavať o dovolenke hrady z piesku?
Potom vám dáme niekoľko užitočných rád. Stavba pieskových sôch a hradov je činnosťou, ktorú je možné skúmať vedeckými metódami.

8. júla 2021

Odporúčané

LASEROVÁ TLAČIAREŇ ZA PÁR DROBNÝCH

Test Xerox B205: Solídny štandard pre firmy, ktoré potrebujú spoľahlivé nástroje

„Na experimenty nie je čas, preto chcem len overené a spoľahlivé veci,“ znie jeden z hlavných argumentov, prečo je pre firmy Xerox B205 stále rozumnou voľbou.
Tlač je čiernobiela, ale skener farebný
So vstavaným Wi-Fi tlačí bez použitia kábla

20. júla 2021

Vyniká reprodukciou nízkych tónov a výkonom

Recenzia Sony SRS-XB23: Najlepší parťák na grilovačky a outdoor tréningy

Bluetooth reproduktor Sony SRS-XB23 nie je na trhu úplnou novinkou, ale najmä v tomto období pred letom si k nemu nachádza cestu viac a viac zákazníkov.

8. júla 2021

Testovali sme

Akčné kamery NICEBOY – časť 2. NICEBOY VEGA X PRO

Akčné alebo outdoorové kamery NICEBOY zaujmú svojou cenou. V redakcii sme už mali možnosť vyskúšať základný model NICEBOY VEGA X PLAY a teraz sa pozrieme na robustnejší, vybavenejší a aj trochu drahší model VEGA X PRO.

8. júna 2021

Testovali sme

Akčné kamery NICEBOY – časť 1. NICEBOY VEGA X PLAY

Začína sa leto, čas dovoleniek a výletov. Väčšina ľudí dnes používa primárne na fotky a videá telefóny, kde sa kvalita kamery posunula pomaly na profi úroveň, lenže mobil sa môže ľahko rozbiť a preto ho používame len na tie krásne zábery z miesta.

1. júna 2021

„Noise cancelling“,funkcia, ktorá potláča rušivý šum a zvuky z okolia

Ako si vybrať bezdrôtové slúchadlá?

Ako však vybrať tie správne Bluetooth slúchadlá? Čítajte ďalej.

11. mája 2021
TEST

TEST/RECENZIA

Zakrivený monitor je nový ideál: AOC C27G2ZU (redakčný test)

Zakrivené monitory sú stále o niečo drahšie, no okrem výnimočnej estetiky majú aj doplnkové funkcie, ktoré využijete každý deň. A to aj vtedy, ak nie ste hráč či fanúšik filmového sci-fi.

10. mája 2021

Aké sú rozdiely medzi spôsobmi potlačenie ruchov?

Noise blocking, noise cancelling a noise masking

Ak uvažujete o nových slúchadlách, asi ste narazili na technické výrazy, ktoré znie na prvý pohľad veľmi podobne, ale v skutočnosti sa zásadne líšia.

4. mája 2021

Niceboy HIVE Pins 2 ANC

Do dažďa aj hlučnej kancelárie

Zvyknete telefonovať za volantom, ale nechcete či nemôžete prepojiť mobil s infotainmentom? Beháte či bicyklujete bez ohľadu na to, či je sucho alebo prší? Alebo sa počas práce zvyknete izolovať od okolitého hluku slúchadlami?

8. apríla 2021
TEST

Full HD je stále in

Recenzia Philips 243B1/00: Vysoká hodnota za veľmi rozumné peniaze

Zvažujete kúpu nového monitora? V takom prípade si určite prečítajte našu recenziu, venujeme sa praktickým veciam.

13. februára 2021
TEST

Redakčný test

Vodotesný Niceboy RAZE 2 Vertigo: Nič lepšie za túto cenu nekúpite

Bezdrôtový reproduktor od značky Niceboy je jedným z najzaujímavejších produktov u nás v redakcii. Na prvý pohľad vyzerá skôr jednoducho, ale práve v tom spočíva jeho schopnosť prekvapiť.

12. februára 2021