„Herná budúcnosť“ ožije na celodigitálnom CES

XPG predvedie nové produkty na CES 2021  

XPG, rýchlo rastúci poskytovateľ systémov a komponentov  pre hráčov, e-športových profesionálov a technologických nadšencov, predstavuje na celodigitálnom veľtrhu CES 2021 nové produkty herného životného štýlu. S názvom „Herná budúcnosť“ bude XPG schopná „digitálne“ predviesť svoje najnovšie a najväčšie trháky pre rok 2021, vrátane nového ultrabooku, modulu DDR5 novej generácie, školiaceho softwaru, hernej žuvačky a ďalších.

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 13. januára 2021
Obsahuje nasledovné témy

Ultrabook pre herný životný štýl XPG XENIA Xe

Po hernom notebooku XPG XENIA posúvajú XPG a Intel svoju spoluprácu na ďalšiu úroveň, keď odhalili ultrabook pre herný životný štýl XPG XENIA Xe.  Je určený používateľom hľadajúcim univerzálny ultrabook, ktorý sa veľmi jednoducho prenáša, ale je súčasne dostatočne výkonný, aby spĺňal ich moderné lifestylové požiadavky, vrátane hrania, jednoduchého vytvárania obsahu a produktivity.

XENIA Xe je 15,6” EVO™ Ready herným lifestylovým ultrabookom v modernom designe s prémiovým  a elegantným plášťom z eloxovaného hliníku. Má štíhly profil 11 mm (0,4 palca) v najtenšom mieste, váži 1,65 kg (3,6 lbs) a ponúka až 16 hodín prevádzky na batériu pre vynikajúcu využiteľnosť na cestách. Je vybavený procesorom Intel® 11th Gen Core™ i5-1135G7 alebo i7-1165G7, grafickou kartou Intel® Iris™ Xes, 15,6” 1080P Full HD IPS dotykovým displejom s 87 % pomerom medzi telom a obrazovkou a vlastným diskom XPG 1TB PCIe Gen4  M.2 SSD. Vďaka množstvu možností rozšírenia sú možnosti XENIA Xe takmer nekonečné.

Herná žuvačka XPG

Úbytok koncentrácie a únava patrí k hraniu, a to najmä po dlhých herných reláciách. Aby hráči vydržali, XPG vyvinula hernú žuvačku XPG. Žuvačka je vyrábaná v XPG a medzi jej prísady patrí kofeín pre dlhodobú dávku energie a lepšiu koncentráciu. Žuvačka obsahuje tiež luteín, antioxidant známy svojim prínosom pre oči, protizápalové účinky a zostrenie videnia. Žuvačka neobsahuje žiadny  tuk a bielkoviny a má osviežujúcu a povzbudzujúcu mätovú príchuť.

XPG PRIME a XPG GRIT

XPG PRIME je softwarový ekosystém prepájajúci všetky zariadenia používateľov od značky XPG, aby sa zvýšil ich pôžitok z hrania. Pomocou XPG PRIME môžu používatelia na užívateľskom rozhraní s výkonnými funkciami a nástrojmi jednoducho prispôsobovať svoje zariadenia od XPG s využitím požadovaných svetelných efektov a funkcií. Používatelia si po prihlásení k účtu XPG PRIME môžu zmeniť svoje nastavenia samotných zariadení alebo cloudového úložiska.

XPG GRIT je školiaca aplikácia pomáhajúca hráčom zvládať zručnosti v strieľačkách videných z pohľadu prvej osoby (FPS) pomocou niekoľkých školiacich modulov a analýzy. Aplikácia umožňuje používateľom precvičovanie rôznych scenárov FPS a získať údaje z rôznych meraní. Tieto namerané údaje sa potom použijú k preskúmaniu doporučených nastavení a cvičení zlepšujúcich hranie.

SSD disk XPG GAMMIX S70 PCIe Gen4 M.2 2280

S príchodom PCIe 4.0 sa GAMMIX S70 pýši bleskovými rýchlosťami čítania a zápisu až 7 400/6 400 MB/s a IOPS náhodného čítania a písania až 650/740 K. V kombinácii s kompatibilitou s NVMe 1.4 a dynamickou pamäťou Dynamic SLC Caching GAMMIX S70 ponúka výkon ďaleko lepší než SSD so SATA a PCIe 3.0. Pre spoľahlivú prevádzku a stabilitu je GAMMIX S70 vybavený terasovým chladičom s dutými komorami pod väčšou povrchovou plochou, čím zaisťuje účinnejšie chladenie. GAMMIX S70 sa už teraz predáva na mnohých trhoch.

PC skriňa XPG DEFENDER PRO E-ATX Mid-Tower

XPG DEFENDER PRO je stelesnením ambícií XPG v oblasti PC komponentov, na trh totiž uvádza skriňu E-ATX mid-tower s možnosťou montáže grafických kariet dlhých až 380 mm a chladičov CPU s hĺbkou až 170 mm.

Úchvatný a moderný designový koncept XPG DEFENDER PRO začína na jeho exteriéri s magnetickým drôteným čelným panelom umožňujúcim pásikom ARGB svietiť zvnútra cez rôzne vrstvy pevného kovu. Skriňa XPG Defender Pro je skonštruovaná pre optimalizovaný prietok vzduchu zaisťovaný tromi predinštalovanými ventilátormi XPG VENTO 120 ARGB. XPG DEFENDER PRO sa dodáva v čiernej alebo bielej farbe.

PC skriňa XPG STARKER AIR ATX Mid-Tower

XPG STARKER AIR je kompaktná PC skriňa formátu ATX mid-tower s inovatívnym prachovým filtrom, vertikálnou montážou VGA a štýlovým industriálnym designom s doplnkami ARGB. Je osadená funkčným a štíhlym čelným drôteným panelom s dvomi dopredu namierenými svetelnými pásmi ARGB a dodáva sa v čiernej alebo bielej farbe. To všetko v kompaktných rozmeroch maximálne využívajúcich formát ATX.

Pre jednoduché pripojenie USB príslušenstva, audio zariadení a bezproblémové prepínanie naprogramovaných svetelných efektov je skriňa vybavená kompletnou sadou vstupov a výstupov.

Univerzálny kvapalinový chladič CPU XPG LEVANTE PRO

XPG LEVANTE PRO je univerzálny kvapalinový chladič CPU so špičkovým riešením značky Asetek, siedmou generáciou technológie čerpadiel Asetek® s ovládaním PWM. Chladič je na krytke čerpadla vybavený úžasným 2,1” LCD farebným displejom, ktorý je možné naprogramovať, aby na pozadí poskytoval informácie o nameraných hodnotách, ako sú teplota CPU/GPU, informácie o napätí, alebo iný užívateľský obsah, napríklad vlastné texty alebo kresby pre štýlový vzhľad interiéru zostavy. XPG LEVANTE PRO je tiež vybavený tromi ventilátormi XPG VENTO PRO 120 PWM s pohonom Nidec, ktoré udržiavajú 360mm radiátor v chlade a optimálnej prevádzke.

DRAM modul ADATA DDR5

Prichádza budúcnosť DRAM a má podobu DRAM modulu ADATA DDR5. V porovnaní so svojimi predchodcami tento modul ponúka podstatné navýšenie rýchlostí, vyšší kapacitu, nižšiu spotrebu a širšie pásma jednotlivých jadier CPU. Nový modul DDR5 ponúkne až štyrikrát vyššiu kapacitu, spotrebu zníženú až na 1,1 V a rýchlosti dosahujúce 8 400 MT/s.

Karta ADATA SD Express

S celosvetovým nárastom významu influencerov na sociálnych sieťach, užívateľského obsahu a budovania 5G sietí hľadajú autori a ďalšie subjekty vysoko výkonné, prenosné pamäťové produkty s vysokou kapacitou, ktoré budú odpoveďou na ich požiadavky. Preto spoločnosť ADATA uvedie do druhého štvrťroka 2021 na trh novú kartu SD Express. Vďaka využitiu nového štandardu SD7.0 a PCIe Gen3x1 ponúkne táto karta rýchlosť čítania a zápisu až 880/400 MB/s. S výkonom odpovedajúcim externým SSD diskom a kompaktným formátom SD karty ponúkne karta ADATA SD Express užívateľom nové prenosné úložisko v zásade zodpovedajúcom miniatúrnemu SSD disku.

Externý SSD disk ADATA SE900G RGB

Externý SSD disk ADATA SE900G je umiestnený do čierneho plášťa z pevného kovu a prémiovým vzhľadom, vynikajúcim rozptylom tepla a skvelou odolnosťou, ktorý spája formu a funkčnosť. Veľký RGB svetelný panel pomáha vyžarovať krásne neónové svetlo, ktoré je mäkké a textúrované. Tento externý SSD disk podporuje rozhranie USB 3.2 Gen2x2 a ponúka rýchlosť čítania a zápisu až 2 000 MB/s pre rýchle prenosy dát. Laicky povedané, užívatelia skopírujú 500GB film v 4K rozlíšení za päťdesiat sekúnd, čo je dvanásťkrát rýchlejšie než pri mnohých externých diskoch na trhu.

O značke XPG


Xtreme Performance Gear, alebo XPG, je značka spoločnosti ADATA ponúkajúca špičkovo výkonný a extra štýlový hardware pre PC hranie a pretaktovanie. Vývojári XPG sa sami pohybujú v komunite hráčov a pretaktovávačov. Vďaka tomu XPG produkty prekračujú už aj tak prísne A+ požiadavky, ktoré na svoje výrobky kladie spoločnosť ADATA. I v najnáročnejších herných, benchmarkových a pretaktovávacích situáciách je zaistený výkon a stabilita vďaka osobnému nadšeniu vývojárov. XPG posúva hranice možného, zaisťuje tú najpokročilejšiu grafiku, fyziku alebo herné zážitky, vrátane rýchlo sa rozvíjajúcej virtuálnej reality. To všetko s použitím špičkových technológií a v spolupráci s významnými partnermi. Rad XPG sa nevyznačuje len špičkovým výkonom, značná pozornosť bola venovaná tiež designu. Zákazníci poznajú výrobok XPG už na prvý pohľad podľa agresívneho, ale napriek tomu decentnému vzhľadu. Produkty XPG získali rad prestížnych medzinárodných ocenení, ako napr. Good Design Award (Japonsko) a Taiwan Excellence Gold Award. Pre viac informácií, prosím, navštívte www.adata.com/xpg.

 

Čítajte aj ďalšie podobné články:

Najnovšie

PPDS predstavila interaktívny displej Philips T-Line BDL3652T

Interaktívny displej Philips BDL3652T

Philips Professional Display Solutions (PPDS) rozširuje svoju ponuku o inovatívny interaktívny displej Philips BDL3652T patriaci do produktovej rady T-Line.

2. decembra 2022

Bose predstavuje Bose Music Amplifier

Bose Amplifier

centrum domáceho ozvučenia, ktoré prepojí svet digitálnej hudby aj zbierky tradičných hudobných nosičov

30. novembra 2022

Nové smart hodinky Huawei Watch GT 3 SE

Každodenný asistent s dvojtýždňovou výdržou za skvelú cenu

Spoločnosť Huawei predstavuje najnovšie smart hodinky zo série Watch GT. Model s plným názvom Watch GT 3 SE sú ľahké inteligentné hodinky, ktoré stelesňujú potreby športových a fitness nadšencov.

29. novembra 2022

TIP PRE VÁS

Vyčistite si počítač bezpečne použitím kompresora

Ako si môžete vyčistiť nielen počítač, notebook, ale aj inú domácu elektroniku tak, aby sa nepoškodila? Zvládnete to kompresorom.

28. novembra 2022

Vhodný pre PlayStation 5, hráčske aplikácie a intenzívnu prevádzku

SSD disk Kingston FURY Renegade

Oceňovaný SSD disk Kingston FURY bude novo k dispozícii aj s väčším chladičom

15. novembra 2022

Silný zvuk s výkonom 15 W

Bezdrôtový reproduktor so svetelnými efektmi

Niceboy predstavuje bezdrôtový reproduktor so svetelnými efektmi RAZE Neon

10. novembra 2022

Cvičte doma podľa známych certifikovaných trénerov

Dve nové aplikácie pre inteligentné televízory

Dve nové aplikácie pre inteligentné televízory Samsung na Slovensku: iPrima a Fitshaker

10. novembra 2022

Watch GTR s AMOLED displejom a nová generácia WATCH Lite 3

Dvoje nové inteligentné hodinky Niceboy

Značka Niceboy uvádza na trh hneď dvoje nové inteligentné hodinky. Prémiové hodinky WATCH GTR vynikajú svojou kombináciou zaujímavého dizajnu a odolného vyhotovenia vrátane AMOLED displeja aj funkcie telefonovania.

10. novembra 2022

Samsung prichádza so špeciálnym vysávačom Bespoke Jet Pet

Zatočte so psími chlpmi v domácnosti

Samsung prichádza so špeciálnym vysávačom Bespoke Jet Pet

10. novembra 2022

1.miesto v rebríčku DXOMARK opäť patrí Huawei

Smartfón Huawei – Mate 50 Pro

Huawei Mate 50 Pro je novým kráľom rebríčka DXOMARK, dosiahol najvyššie skóre v histórii

10. novembra 2022

Odporúčané

Chytré centrum všetkého diania

Múdra domácnosť znižuje spotrebu energie

Rozmýšľate nad tým, ako znížiť a optimalizovať svoju spotrebu energie a kde sa dá najlepšie ušetriť? Samozrejme spôsobov existuje viac, ale nie všetky sú ihneď realizovateľné.

2. decembra 2022
TEST

Recenzia monitora AOC Q27 V5C 27″: Zapáčil sa nám natoľko, že sme si ho zadovážili aj my

Monitory značky AOC sme testovali už niekoľkokrát, napríklad zakrivený CU34G2X 34, klasický X24P1 so špičkovým zobrazovacím panelom IPS a tiež nápadný herný monitor C 27G2 ZU Curved Gaming Monitor. Tieto monitory vynikajú vysokou kvalitou obrazu a férovými cenami, ktoré dávajú vedieť o vyššom štandarde tejto značky, zároveň ju dostávajú aj do rúk neprofesionálov. Najnovšie sme […]

7. novembra 2022
TEST

AUDIOTECHNIKA

Recenzia Truune Eight (8): Najprv šokujú vás aj celé okolie, potom sa ich kvalita stane novým štandardom

Domáci zvuk v štúdiovej kvalite a priamo zo Slovenska? To je Truune Eight (8).

3. novembra 2022

Bezpečie a stabilita vašich zariadení

Recenzia: Záložný batériový zdroj CyberPower VP1000ELCD-FR

Dôležitou úlohou záložného zdroja CyberPower VP1000ELCD-FR je ochrániť počítače a ďalšiu elektroniku pred nečakaným výpadkom energie, prepätím či špičkami v elektrickej sieti a preklenúť krátkodobé výpadky napájania z elektrickej siete.

26. októbra 2022
TEST

POROVNÁVACÍ TEST

Nextbase Dash Cam 622GW a 322GW: Ktorú autokameru si vybrať do auta?

Medzi 4K a Full HD rozlíšením je podstatný rozdiel, ale rozhodne dnes neplatí, že za polovičnú cenu dostanete len polovičnú kvalitu.

17. októbra 2022
TEST

Horúca novinka od DJI

Recenzia: DJI Mini 3 Pro je úžasný malý dron a robí malé zázraky

Dron vhodný ako pre začiatočníka, tak pre pokročilého.

12. októbra 2022

Výhody štandardu Wi-Fi 6

Späť do školy: Preraďte rýchlosť na Wi-Fi 6

Komplexné portfólio sieťových riešení na prechod na Wi-Fi 6 má vo svojej ponuke spoločnosť TP-Link.

29. augusta 2022

Ako vytvoriť stabilnú Wi-Fi na záhrade?

TP-Link vyrába spoľahlivé zariadenia, a preto na ne poskytuje päťročnú záruku

26. júla 2022

Dokonale sfarbený svet s technológiou Quantum Dot

Ponorte sa do sveta farieb

Hráči majú zmysel pre realizmus; ak ste hráč, takmer určite rozpoznáte niečo podozrivé na míle ďaleko. Či už je to pokles FPS uprostred duelu alebo nekonzistentný dizajn sveta. Nič nezostane bez povšimnutia. Zatiaľ čo vývojári hier sa snažia dosiahnuť skutočný fotorealizmus v hrách s novými enginmi, ako je Unreal Engine 5, zobrazovacia technológia sa snaží držať krok vlastnými pokrokmi…..

16. júna 2022

Ergonomické produkty Logitech

TEST: Keď sa lepšie cítite, dokážete aj lepšie a efektívnejšie pracovať

Ergonómia (z gréčtiny: ergon´= práca + nomos = zákony) je veda zaoberajúca sa vzťahmi vznikajúcimi medzi človekom a prostredím, ktoré ho obklopuje – či už sa jedná o tvary, materiály, osvetlenie, rozmery a pod. Cieľom je vytvoriť také pracovné podmienky, ktoré podporujú optimálny výkon človeka a jeho pohodu. To mi pripomína moju nepohodu, keď pozerám […]

10. júna 2022