„Herná budúcnosť“ ožije na celodigitálnom CES

XPG predvedie nové produkty na CES 2021  

XPG, rýchlo rastúci poskytovateľ systémov a komponentov  pre hráčov, e-športových profesionálov a technologických nadšencov, predstavuje na celodigitálnom veľtrhu CES 2021 nové produkty herného životného štýlu. S názvom „Herná budúcnosť“ bude XPG schopná „digitálne“ predviesť svoje najnovšie a najväčšie trháky pre rok 2021, vrátane nového ultrabooku, modulu DDR5 novej generácie, školiaceho softwaru, hernej žuvačky a ďalších.

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 13. januára 2021
Obsahuje nasledovné témy

Ultrabook pre herný životný štýl XPG XENIA Xe

Po hernom notebooku XPG XENIA posúvajú XPG a Intel svoju spoluprácu na ďalšiu úroveň, keď odhalili ultrabook pre herný životný štýl XPG XENIA Xe.  Je určený používateľom hľadajúcim univerzálny ultrabook, ktorý sa veľmi jednoducho prenáša, ale je súčasne dostatočne výkonný, aby spĺňal ich moderné lifestylové požiadavky, vrátane hrania, jednoduchého vytvárania obsahu a produktivity.

XENIA Xe je 15,6” EVO™ Ready herným lifestylovým ultrabookom v modernom designe s prémiovým  a elegantným plášťom z eloxovaného hliníku. Má štíhly profil 11 mm (0,4 palca) v najtenšom mieste, váži 1,65 kg (3,6 lbs) a ponúka až 16 hodín prevádzky na batériu pre vynikajúcu využiteľnosť na cestách. Je vybavený procesorom Intel® 11th Gen Core™ i5-1135G7 alebo i7-1165G7, grafickou kartou Intel® Iris™ Xes, 15,6” 1080P Full HD IPS dotykovým displejom s 87 % pomerom medzi telom a obrazovkou a vlastným diskom XPG 1TB PCIe Gen4  M.2 SSD. Vďaka množstvu možností rozšírenia sú možnosti XENIA Xe takmer nekonečné.

Herná žuvačka XPG

Úbytok koncentrácie a únava patrí k hraniu, a to najmä po dlhých herných reláciách. Aby hráči vydržali, XPG vyvinula hernú žuvačku XPG. Žuvačka je vyrábaná v XPG a medzi jej prísady patrí kofeín pre dlhodobú dávku energie a lepšiu koncentráciu. Žuvačka obsahuje tiež luteín, antioxidant známy svojim prínosom pre oči, protizápalové účinky a zostrenie videnia. Žuvačka neobsahuje žiadny  tuk a bielkoviny a má osviežujúcu a povzbudzujúcu mätovú príchuť.

XPG PRIME a XPG GRIT

XPG PRIME je softwarový ekosystém prepájajúci všetky zariadenia používateľov od značky XPG, aby sa zvýšil ich pôžitok z hrania. Pomocou XPG PRIME môžu používatelia na užívateľskom rozhraní s výkonnými funkciami a nástrojmi jednoducho prispôsobovať svoje zariadenia od XPG s využitím požadovaných svetelných efektov a funkcií. Používatelia si po prihlásení k účtu XPG PRIME môžu zmeniť svoje nastavenia samotných zariadení alebo cloudového úložiska.

XPG GRIT je školiaca aplikácia pomáhajúca hráčom zvládať zručnosti v strieľačkách videných z pohľadu prvej osoby (FPS) pomocou niekoľkých školiacich modulov a analýzy. Aplikácia umožňuje používateľom precvičovanie rôznych scenárov FPS a získať údaje z rôznych meraní. Tieto namerané údaje sa potom použijú k preskúmaniu doporučených nastavení a cvičení zlepšujúcich hranie.

SSD disk XPG GAMMIX S70 PCIe Gen4 M.2 2280

S príchodom PCIe 4.0 sa GAMMIX S70 pýši bleskovými rýchlosťami čítania a zápisu až 7 400/6 400 MB/s a IOPS náhodného čítania a písania až 650/740 K. V kombinácii s kompatibilitou s NVMe 1.4 a dynamickou pamäťou Dynamic SLC Caching GAMMIX S70 ponúka výkon ďaleko lepší než SSD so SATA a PCIe 3.0. Pre spoľahlivú prevádzku a stabilitu je GAMMIX S70 vybavený terasovým chladičom s dutými komorami pod väčšou povrchovou plochou, čím zaisťuje účinnejšie chladenie. GAMMIX S70 sa už teraz predáva na mnohých trhoch.

PC skriňa XPG DEFENDER PRO E-ATX Mid-Tower

XPG DEFENDER PRO je stelesnením ambícií XPG v oblasti PC komponentov, na trh totiž uvádza skriňu E-ATX mid-tower s možnosťou montáže grafických kariet dlhých až 380 mm a chladičov CPU s hĺbkou až 170 mm.

Úchvatný a moderný designový koncept XPG DEFENDER PRO začína na jeho exteriéri s magnetickým drôteným čelným panelom umožňujúcim pásikom ARGB svietiť zvnútra cez rôzne vrstvy pevného kovu. Skriňa XPG Defender Pro je skonštruovaná pre optimalizovaný prietok vzduchu zaisťovaný tromi predinštalovanými ventilátormi XPG VENTO 120 ARGB. XPG DEFENDER PRO sa dodáva v čiernej alebo bielej farbe.

PC skriňa XPG STARKER AIR ATX Mid-Tower

XPG STARKER AIR je kompaktná PC skriňa formátu ATX mid-tower s inovatívnym prachovým filtrom, vertikálnou montážou VGA a štýlovým industriálnym designom s doplnkami ARGB. Je osadená funkčným a štíhlym čelným drôteným panelom s dvomi dopredu namierenými svetelnými pásmi ARGB a dodáva sa v čiernej alebo bielej farbe. To všetko v kompaktných rozmeroch maximálne využívajúcich formát ATX.

Pre jednoduché pripojenie USB príslušenstva, audio zariadení a bezproblémové prepínanie naprogramovaných svetelných efektov je skriňa vybavená kompletnou sadou vstupov a výstupov.

Univerzálny kvapalinový chladič CPU XPG LEVANTE PRO

XPG LEVANTE PRO je univerzálny kvapalinový chladič CPU so špičkovým riešením značky Asetek, siedmou generáciou technológie čerpadiel Asetek® s ovládaním PWM. Chladič je na krytke čerpadla vybavený úžasným 2,1” LCD farebným displejom, ktorý je možné naprogramovať, aby na pozadí poskytoval informácie o nameraných hodnotách, ako sú teplota CPU/GPU, informácie o napätí, alebo iný užívateľský obsah, napríklad vlastné texty alebo kresby pre štýlový vzhľad interiéru zostavy. XPG LEVANTE PRO je tiež vybavený tromi ventilátormi XPG VENTO PRO 120 PWM s pohonom Nidec, ktoré udržiavajú 360mm radiátor v chlade a optimálnej prevádzke.

DRAM modul ADATA DDR5

Prichádza budúcnosť DRAM a má podobu DRAM modulu ADATA DDR5. V porovnaní so svojimi predchodcami tento modul ponúka podstatné navýšenie rýchlostí, vyšší kapacitu, nižšiu spotrebu a širšie pásma jednotlivých jadier CPU. Nový modul DDR5 ponúkne až štyrikrát vyššiu kapacitu, spotrebu zníženú až na 1,1 V a rýchlosti dosahujúce 8 400 MT/s.

Karta ADATA SD Express

S celosvetovým nárastom významu influencerov na sociálnych sieťach, užívateľského obsahu a budovania 5G sietí hľadajú autori a ďalšie subjekty vysoko výkonné, prenosné pamäťové produkty s vysokou kapacitou, ktoré budú odpoveďou na ich požiadavky. Preto spoločnosť ADATA uvedie do druhého štvrťroka 2021 na trh novú kartu SD Express. Vďaka využitiu nového štandardu SD7.0 a PCIe Gen3x1 ponúkne táto karta rýchlosť čítania a zápisu až 880/400 MB/s. S výkonom odpovedajúcim externým SSD diskom a kompaktným formátom SD karty ponúkne karta ADATA SD Express užívateľom nové prenosné úložisko v zásade zodpovedajúcom miniatúrnemu SSD disku.

Externý SSD disk ADATA SE900G RGB

Externý SSD disk ADATA SE900G je umiestnený do čierneho plášťa z pevného kovu a prémiovým vzhľadom, vynikajúcim rozptylom tepla a skvelou odolnosťou, ktorý spája formu a funkčnosť. Veľký RGB svetelný panel pomáha vyžarovať krásne neónové svetlo, ktoré je mäkké a textúrované. Tento externý SSD disk podporuje rozhranie USB 3.2 Gen2x2 a ponúka rýchlosť čítania a zápisu až 2 000 MB/s pre rýchle prenosy dát. Laicky povedané, užívatelia skopírujú 500GB film v 4K rozlíšení za päťdesiat sekúnd, čo je dvanásťkrát rýchlejšie než pri mnohých externých diskoch na trhu.

O značke XPG


Xtreme Performance Gear, alebo XPG, je značka spoločnosti ADATA ponúkajúca špičkovo výkonný a extra štýlový hardware pre PC hranie a pretaktovanie. Vývojári XPG sa sami pohybujú v komunite hráčov a pretaktovávačov. Vďaka tomu XPG produkty prekračujú už aj tak prísne A+ požiadavky, ktoré na svoje výrobky kladie spoločnosť ADATA. I v najnáročnejších herných, benchmarkových a pretaktovávacích situáciách je zaistený výkon a stabilita vďaka osobnému nadšeniu vývojárov. XPG posúva hranice možného, zaisťuje tú najpokročilejšiu grafiku, fyziku alebo herné zážitky, vrátane rýchlo sa rozvíjajúcej virtuálnej reality. To všetko s použitím špičkových technológií a v spolupráci s významnými partnermi. Rad XPG sa nevyznačuje len špičkovým výkonom, značná pozornosť bola venovaná tiež designu. Zákazníci poznajú výrobok XPG už na prvý pohľad podľa agresívneho, ale napriek tomu decentnému vzhľadu. Produkty XPG získali rad prestížnych medzinárodných ocenení, ako napr. Good Design Award (Japonsko) a Taiwan Excellence Gold Award. Pre viac informácií, prosím, navštívte www.adata.com/xpg.

 

Čítajte aj ďalšie podobné články:

Najnovšie

Space Tycoon je virtuálny priestor

Virtuálne ihrisko Samsung Space Tycoon

Samsung predstavuje zážitkové virtuálne ihrisko Space Tycoon na platforme Roblox

2. augusta 2022

S každým praním šetríte energiu, vodu aj pracie prostriedky

Bespoke AI, inteligentné a udržateľné riešenie pre každodenné pranie

Samsung predstavuje práčku a sušičku Bespoke AI, inteligentné a udržateľné riešenie pre každodenné pranie

2. augusta 2022

Xbox pre smart televízory Samsung

Microsoft spustil aplikáciu Xbox pre smart televízory a monitory Samsung

28. júla 2022

Tenký a ľahký 16" notebook so špičkovým výkonom

Herný notebook ROG Flow X16

Republic of Gamers spustil predaj herného notebooku ROG Flow X16

28. júla 2022

Vitajte v novej dobe hrania

Aurora Collection od Logitech G

Spoločnosť Logitech G dnes predstavila Aurora Collection – novú kolekciu obsahujúcu bezdrôtový hráčsky headset G735, bezdrôtovú hráčsku klávesnicu G715, hráčsku klávesnicu G713, bezdrôtovú hráčsku myš G705 a osem používateľských doplnkov. Nová kolekcia bola navrhnutá tak, aby bola genderovo inkluzívna, riešila potreby a priania žien-hráčiek a zároveň oslovila všetkých, čo hľadajú hravý dizajn a nevšedné zážitky. Aurora […]

27. júla 2022

Výkon a produktivita kedykoľvek a kdekoľvek

Prenosný monitor Philips 16B1P3302

Prenosný monitor Philips 16B1P3302 bol vyrobený pre dnešný aktívny životný štýl na cestách

26. júla 2022

Využite mimoriadny potenciál pretaktovania s rodinou pamätí Kingston FURY Renegade DDR5

Kingston FURY

Certifikát Intel® XMP 3.0 –
Vyladené pre maximálny výkon – Nastaviteľné dynamické RGB svetelné efekty

18. júla 2022

Pokročilá technológia pre väčšiu tvorivú slobodu

Canon predstavuje nové RF objektívy

Svet zo širšej perspektívy s novými kompaktnými širokouhlými objektívmi Canon radu RF – prenosné a všestranné objektívy RF 24 mm F1.8 MACRO IS STM a RF 15-30 mm F4.5-6.3 IS STM zachytia obraz s mimoriadnymi detailmi

13. júla 2022

Bezpečný a odolný, stvorený pre moderné firmy

Zoznámte sa s novým smartfónom Galaxy XCover6 Pro

Galaxy XCover6 Pro so svojimi pokročilými funkciami pre zvýšenie produktivity, rýchlejším procesorom a 5G a Wi-Fi 6E konektivitou podporuje lepšiu spoluprácu a výkon zamestnancov.

8. júla 2022

Noc ako kulisa pre úžasné príbehy

Samsung Electronics predstavuje krátky film

Samsung Electronics predstavuje krátky film na motívy seriálu Stranger Things, natočený telefónom Galaxy S22 Ultra

8. júla 2022

Odporúčané

TEST

Horúca novinka od DJI

Recenzia: DJI Mini 3 Pro je úžasný malý dron a robí malé zázraky

Dron vhodný ako pre začiatočníka, tak pre pokročilého.

28. júla 2022

Ako vytvoriť stabilnú Wi-Fi na záhrade?

TP-Link vyrába spoľahlivé zariadenia, a preto na ne poskytuje päťročnú záruku

26. júla 2022

Dokonale sfarbený svet s technológiou Quantum Dot

Ponorte sa do sveta farieb

Hráči majú zmysel pre realizmus; ak ste hráč, takmer určite rozpoznáte niečo podozrivé na míle ďaleko. Či už je to pokles FPS uprostred duelu alebo nekonzistentný dizajn sveta. Nič nezostane bez povšimnutia. Zatiaľ čo vývojári hier sa snažia dosiahnuť skutočný fotorealizmus v hrách s novými enginmi, ako je Unreal Engine 5, zobrazovacia technológia sa snaží držať krok vlastnými pokrokmi…..

16. júna 2022

Ergonomické produkty Logitech

TEST: Keď sa lepšie cítite, dokážete aj lepšie a efektívnejšie pracovať

Ergonómia (z gréčtiny: ergon´= práca + nomos = zákony) je veda zaoberajúca sa vzťahmi vznikajúcimi medzi človekom a prostredím, ktoré ho obklopuje – či už sa jedná o tvary, materiály, osvetlenie, rozmery a pod. Cieľom je vytvoriť také pracovné podmienky, ktoré podporujú optimálny výkon človeka a jeho pohodu. To mi pripomína moju nepohodu, keď pozerám […]

10. júna 2022

Množstvo vylepšení, exkluzívne materiály a vyšperkovaný dizajn

Huawei Watch GT 3 Pro prichádzajú

Huawei prichádza s hodinkami pre dámy a pánov, ktoré sa vyznačujú nielen bohatou technologickou výbavou, ale aj prestížnymi materiálmi, ako je keramika či titán, ktoré sú v hodinárskom svete považované za luxusné.

19. mája 2022

Alebo ako sa nespáliť pri realizácii záložných systémov

Napájanie pod kontrolou

Čo na nasadzovanie UPS v skutočných podmienkach hovoria sami zákazníci a čoho sa obávajú implementační partneri? A aké sú možnosti pre manažment UPS? Vyspovedali sme profesionálov slovenskej spoločnosti TCX, ktorá sa zaoberá integračnými projektmi pre veľké spoločnosti a subjekty štátnej správy a ich skúsenosti nájdete nižšie.

28. apríla 2022

Siréna alebo semafor

Axis uvádza prvú IP zábleskovú sirénu na svete

Svetovou novinkou v oblasti IP zariadení je nová stroboskopická siréna AXIS D4100-E, umožňujúca vysielať svetelné i zvukové výstražné signály. Siréna je postavená na otvorených štandardoch, takže môže byť ľahko pripojená k akémukoľvek zariadeniu Axis, prípadne k VMS spoločnosti Axis alebo VMS tretích strán. Farebné svetlo a/alebo výstražné zvuky sirény možno konfigurovať podľa potreby pre účely varovania, či upozornenia.

6. apríla 2022

Energia na cestách

Vyrobte si elektrinu, ktorú vám nezdražia

V dnešnej dobe sa v rôznych pádoch skloňuje energetická nezávislosť. Je to logické – zo všetkých strán počujeme o kríze, ktorá energia, bežne dostupná v „systéme“, zdražuje. Čím viac ľudí bude do budúcnosti energeticky sebestačných, tým lepšie. Takže čo k takejto energetickej sebestačnosti ideálne potrebujete?

28. marca 2022

Preventívne opatrenie

Ponúkame obciam a mestám bezodplatné konzultácie v kybernetickej bezpečnosti

Najväčšie ohrozenie samosprávy predstavujú prieniky do siete

1. marca 2022

Dlhý dosah ľahko prenosného objektívu

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy. Jeden z nich ponúkne najdlhšiu ohniskovú vzdialenosť zo všetkých objektívov s automatickým ostrením pre bezzrkadlové systémy[1]

24. februára 2022