„Herná budúcnosť“ ožije na celodigitálnom CES

XPG predvedie nové produkty na CES 2021  

XPG, rýchlo rastúci poskytovateľ systémov a komponentov  pre hráčov, e-športových profesionálov a technologických nadšencov, predstavuje na celodigitálnom veľtrhu CES 2021 nové produkty herného životného štýlu. S názvom „Herná budúcnosť“ bude XPG schopná „digitálne“ predviesť svoje najnovšie a najväčšie trháky pre rok 2021, vrátane nového ultrabooku, modulu DDR5 novej generácie, školiaceho softwaru, hernej žuvačky a ďalších.

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 13. januára 2021
Obsahuje nasledovné témy

Ultrabook pre herný životný štýl XPG XENIA Xe

Po hernom notebooku XPG XENIA posúvajú XPG a Intel svoju spoluprácu na ďalšiu úroveň, keď odhalili ultrabook pre herný životný štýl XPG XENIA Xe.  Je určený používateľom hľadajúcim univerzálny ultrabook, ktorý sa veľmi jednoducho prenáša, ale je súčasne dostatočne výkonný, aby spĺňal ich moderné lifestylové požiadavky, vrátane hrania, jednoduchého vytvárania obsahu a produktivity.

XENIA Xe je 15,6” EVO™ Ready herným lifestylovým ultrabookom v modernom designe s prémiovým  a elegantným plášťom z eloxovaného hliníku. Má štíhly profil 11 mm (0,4 palca) v najtenšom mieste, váži 1,65 kg (3,6 lbs) a ponúka až 16 hodín prevádzky na batériu pre vynikajúcu využiteľnosť na cestách. Je vybavený procesorom Intel® 11th Gen Core™ i5-1135G7 alebo i7-1165G7, grafickou kartou Intel® Iris™ Xes, 15,6” 1080P Full HD IPS dotykovým displejom s 87 % pomerom medzi telom a obrazovkou a vlastným diskom XPG 1TB PCIe Gen4  M.2 SSD. Vďaka množstvu možností rozšírenia sú možnosti XENIA Xe takmer nekonečné.

Herná žuvačka XPG

Úbytok koncentrácie a únava patrí k hraniu, a to najmä po dlhých herných reláciách. Aby hráči vydržali, XPG vyvinula hernú žuvačku XPG. Žuvačka je vyrábaná v XPG a medzi jej prísady patrí kofeín pre dlhodobú dávku energie a lepšiu koncentráciu. Žuvačka obsahuje tiež luteín, antioxidant známy svojim prínosom pre oči, protizápalové účinky a zostrenie videnia. Žuvačka neobsahuje žiadny  tuk a bielkoviny a má osviežujúcu a povzbudzujúcu mätovú príchuť.

XPG PRIME a XPG GRIT

XPG PRIME je softwarový ekosystém prepájajúci všetky zariadenia používateľov od značky XPG, aby sa zvýšil ich pôžitok z hrania. Pomocou XPG PRIME môžu používatelia na užívateľskom rozhraní s výkonnými funkciami a nástrojmi jednoducho prispôsobovať svoje zariadenia od XPG s využitím požadovaných svetelných efektov a funkcií. Používatelia si po prihlásení k účtu XPG PRIME môžu zmeniť svoje nastavenia samotných zariadení alebo cloudového úložiska.

XPG GRIT je školiaca aplikácia pomáhajúca hráčom zvládať zručnosti v strieľačkách videných z pohľadu prvej osoby (FPS) pomocou niekoľkých školiacich modulov a analýzy. Aplikácia umožňuje používateľom precvičovanie rôznych scenárov FPS a získať údaje z rôznych meraní. Tieto namerané údaje sa potom použijú k preskúmaniu doporučených nastavení a cvičení zlepšujúcich hranie.

SSD disk XPG GAMMIX S70 PCIe Gen4 M.2 2280

S príchodom PCIe 4.0 sa GAMMIX S70 pýši bleskovými rýchlosťami čítania a zápisu až 7 400/6 400 MB/s a IOPS náhodného čítania a písania až 650/740 K. V kombinácii s kompatibilitou s NVMe 1.4 a dynamickou pamäťou Dynamic SLC Caching GAMMIX S70 ponúka výkon ďaleko lepší než SSD so SATA a PCIe 3.0. Pre spoľahlivú prevádzku a stabilitu je GAMMIX S70 vybavený terasovým chladičom s dutými komorami pod väčšou povrchovou plochou, čím zaisťuje účinnejšie chladenie. GAMMIX S70 sa už teraz predáva na mnohých trhoch.

PC skriňa XPG DEFENDER PRO E-ATX Mid-Tower

XPG DEFENDER PRO je stelesnením ambícií XPG v oblasti PC komponentov, na trh totiž uvádza skriňu E-ATX mid-tower s možnosťou montáže grafických kariet dlhých až 380 mm a chladičov CPU s hĺbkou až 170 mm.

Úchvatný a moderný designový koncept XPG DEFENDER PRO začína na jeho exteriéri s magnetickým drôteným čelným panelom umožňujúcim pásikom ARGB svietiť zvnútra cez rôzne vrstvy pevného kovu. Skriňa XPG Defender Pro je skonštruovaná pre optimalizovaný prietok vzduchu zaisťovaný tromi predinštalovanými ventilátormi XPG VENTO 120 ARGB. XPG DEFENDER PRO sa dodáva v čiernej alebo bielej farbe.

PC skriňa XPG STARKER AIR ATX Mid-Tower

XPG STARKER AIR je kompaktná PC skriňa formátu ATX mid-tower s inovatívnym prachovým filtrom, vertikálnou montážou VGA a štýlovým industriálnym designom s doplnkami ARGB. Je osadená funkčným a štíhlym čelným drôteným panelom s dvomi dopredu namierenými svetelnými pásmi ARGB a dodáva sa v čiernej alebo bielej farbe. To všetko v kompaktných rozmeroch maximálne využívajúcich formát ATX.

Pre jednoduché pripojenie USB príslušenstva, audio zariadení a bezproblémové prepínanie naprogramovaných svetelných efektov je skriňa vybavená kompletnou sadou vstupov a výstupov.

Univerzálny kvapalinový chladič CPU XPG LEVANTE PRO

XPG LEVANTE PRO je univerzálny kvapalinový chladič CPU so špičkovým riešením značky Asetek, siedmou generáciou technológie čerpadiel Asetek® s ovládaním PWM. Chladič je na krytke čerpadla vybavený úžasným 2,1” LCD farebným displejom, ktorý je možné naprogramovať, aby na pozadí poskytoval informácie o nameraných hodnotách, ako sú teplota CPU/GPU, informácie o napätí, alebo iný užívateľský obsah, napríklad vlastné texty alebo kresby pre štýlový vzhľad interiéru zostavy. XPG LEVANTE PRO je tiež vybavený tromi ventilátormi XPG VENTO PRO 120 PWM s pohonom Nidec, ktoré udržiavajú 360mm radiátor v chlade a optimálnej prevádzke.

DRAM modul ADATA DDR5

Prichádza budúcnosť DRAM a má podobu DRAM modulu ADATA DDR5. V porovnaní so svojimi predchodcami tento modul ponúka podstatné navýšenie rýchlostí, vyšší kapacitu, nižšiu spotrebu a širšie pásma jednotlivých jadier CPU. Nový modul DDR5 ponúkne až štyrikrát vyššiu kapacitu, spotrebu zníženú až na 1,1 V a rýchlosti dosahujúce 8 400 MT/s.

Karta ADATA SD Express

S celosvetovým nárastom významu influencerov na sociálnych sieťach, užívateľského obsahu a budovania 5G sietí hľadajú autori a ďalšie subjekty vysoko výkonné, prenosné pamäťové produkty s vysokou kapacitou, ktoré budú odpoveďou na ich požiadavky. Preto spoločnosť ADATA uvedie do druhého štvrťroka 2021 na trh novú kartu SD Express. Vďaka využitiu nového štandardu SD7.0 a PCIe Gen3x1 ponúkne táto karta rýchlosť čítania a zápisu až 880/400 MB/s. S výkonom odpovedajúcim externým SSD diskom a kompaktným formátom SD karty ponúkne karta ADATA SD Express užívateľom nové prenosné úložisko v zásade zodpovedajúcom miniatúrnemu SSD disku.

Externý SSD disk ADATA SE900G RGB

Externý SSD disk ADATA SE900G je umiestnený do čierneho plášťa z pevného kovu a prémiovým vzhľadom, vynikajúcim rozptylom tepla a skvelou odolnosťou, ktorý spája formu a funkčnosť. Veľký RGB svetelný panel pomáha vyžarovať krásne neónové svetlo, ktoré je mäkké a textúrované. Tento externý SSD disk podporuje rozhranie USB 3.2 Gen2x2 a ponúka rýchlosť čítania a zápisu až 2 000 MB/s pre rýchle prenosy dát. Laicky povedané, užívatelia skopírujú 500GB film v 4K rozlíšení za päťdesiat sekúnd, čo je dvanásťkrát rýchlejšie než pri mnohých externých diskoch na trhu.

O značke XPG


Xtreme Performance Gear, alebo XPG, je značka spoločnosti ADATA ponúkajúca špičkovo výkonný a extra štýlový hardware pre PC hranie a pretaktovanie. Vývojári XPG sa sami pohybujú v komunite hráčov a pretaktovávačov. Vďaka tomu XPG produkty prekračujú už aj tak prísne A+ požiadavky, ktoré na svoje výrobky kladie spoločnosť ADATA. I v najnáročnejších herných, benchmarkových a pretaktovávacích situáciách je zaistený výkon a stabilita vďaka osobnému nadšeniu vývojárov. XPG posúva hranice možného, zaisťuje tú najpokročilejšiu grafiku, fyziku alebo herné zážitky, vrátane rýchlo sa rozvíjajúcej virtuálnej reality. To všetko s použitím špičkových technológií a v spolupráci s významnými partnermi. Rad XPG sa nevyznačuje len špičkovým výkonom, značná pozornosť bola venovaná tiež designu. Zákazníci poznajú výrobok XPG už na prvý pohľad podľa agresívneho, ale napriek tomu decentnému vzhľadu. Produkty XPG získali rad prestížnych medzinárodných ocenení, ako napr. Good Design Award (Japonsko) a Taiwan Excellence Gold Award. Pre viac informácií, prosím, navštívte www.adata.com/xpg.

 

Čítajte aj ďalšie podobné články:

Najnovšie

Koniec strácania vecí!

Samsung prichádza s praktickým príveskom Galaxy SmartTag

 Prívesok pomôže majiteľom pri hľadaní ich stratených vecí, zvierat či rodinných príslušníkov prostredníctvom ich smartfónu.

15. januára 2021

Samsung predstavuje slúchadlá Galaxy Buds Pro

Doposiaľ najlepšie slúchadlá značky Samsung sa pýšia jedinečnou kvalitou zvuku, inteligentným systémom ANC, bohatými možnosťami konektivity a atraktívnym prevedením.

 

15. januára 2021

Mimoriadne zážitky každý deň

Smartfóny Samsung Galaxy S21 5G a Galaxy S21+ 5G

Najnovšie modely série Samsung Galaxy S vás spoja s celým svetom, umožňujú zdieľať špičkové fotografie a videá, pýšia sa jedinečným dizajnom a dokonalými možnosťami konektivity

15. januára 2021

Samsung Galaxy S21 Ultra 5G

Dokonalý mobilný zážitok, jedinečný v každom smere

Galaxy S21 Ultra 5G ponúka doposiaľ najvyspelejší a najinteligentnejší fotoaparát profesionálnej kvality, najlepší displej v histórii série Galaxy a celkovo najlepší výkon, aký si Samsung pamätá.

15. januára 2021

ASUS predstavil nové notebooky na výstave CES 2021

Nový ZenBook, VivoBook, ExpertBook, Chromebook, TUF Gaming a tiež aj nový projektor a prenosný monitor

14. januára 2021

„Herná budúcnosť“ ožije na celodigitálnom CES

XPG predvedie nové produkty na CES 2021  

XPG, rýchlo rastúci poskytovateľ systémov a komponentov  pre hráčov, e-športových profesionálov a technologických nadšencov, predstavuje na celodigitálnom veľtrhu CES 2021 nové produkty herného životného štýlu. S názvom „Herná budúcnosť“ bude XPG schopná „digitálne“ predviesť svoje najnovšie a najväčšie trháky pre rok 2021, vrátane nového ultrabooku, modulu DDR5 novej generácie, školiaceho softwaru, hernej žuvačky a ďalších.

13. januára 2021

CES 2021

Kingston predstavuje nový rad NVMe SSD diskov

NVMe PCIe 4.0 disky novej generácie. Úplne nový externý disk USB 3.2 Gen 2 SSD

13. januára 2021

Dynabook oznamuje dostupnosť nových procesorov

Intel® Core ™ vPro 11. generácie v notebookoch prémiovej rady X

Nové procesory sú k dispozícii v najnovších zariadeniach série X: Portégé X30W-J, Portégé X30L-J a Portégé X40-J
Dynabook patrí medzi prvý výrobca, ktorí zaraďujú procesory Intel® Core ™ vPro®11. generácie s novou technológiou do svojich notebookov

13. januára 2021

Dynabook aktualizuje kľúčové notebooky o procesory Intel® Core ™ 11. generácie

Satellite Pro L50-J a Tecra A30-J sú teraz vybavené najnovšími procesormi Intel a vylepšenú pamäťou. Do rady Satellite Pro C40 boli pridané ďalšie procesory

12. januára 2021

Samsung na veľtrhu CES 2021 predstavuje horúce novinky pre „lepší normál“

S produktmi ako Samsung Bespoke 4-Door Flex, 110-palcovou MICRO LED alebo Jetbot 90 AI+ vylepšuje Samsung domáce zážitky. Milovníci udržateľného štýlu ocenia program Galaxy Upcycling at Home a ekologické balenia nových televízorov.

12. januára 2021

Odporúčané

Disk je dnes najväčšou brzdou počítačov

Chcete rýchle PC? Kúpte si rýchly SSD!

Nie každý potrebuje v jednom momente pracovať so stovkami GB dát, no rýchly disk ocení naozaj každý kto pracuje s počítačom. Svoj podiel na rýchlosti má aj operačná pamäť a celkový výkon zostavy, ale najväčšou brzdou je dnes asi načítavanie dát z diskov.

21. decembra 2020

Niceboy HIVE Pins 2 ANC

Do dažďa aj hlučnej kancelárie

Zvyknete telefonovať za volantom, ale nechcete či nemôžete prepojiť mobil s infotainmentom? Beháte či bicyklujete bez ohľadu na to, či je sucho alebo prší? Alebo sa počas práce zvyknete izolovať od okolitého hluku slúchadlami?

17. decembra 2020
TEST

TEST/RECENZIA

Zakrivený monitor je nový ideál: AOC C27G2ZU (redakčný test)

Zakrivené monitory sú stále o niečo drahšie, no okrem výnimočnej estetiky majú aj doplnkové funkcie, ktoré využijete každý deň. A to aj vtedy, ak nie ste hráč či fanúšik filmového sci-fi.

25. novembra 2020

Na prvý dotyk si vás získa kvalitným spracovaním

Recenzia: Niceboy RAZE 3 Titan

Titani boli starogrécki synovia a dcéry Urana a Gaie, najstaršia generácia starogréckych bohov. Boli to násilnícki a škaredí obri. To je trochu v protiklade s menom Niceboy v preklade „pekný chlapec“. Reproduktor Niceboy RAZE 3 Titan nie je rozhodne škaredý. Skôr naopak. Na prvý dotyk si vás získa kvalitným spracovaním, ktoré vôbec nevyzerá lacno. Má […]

24. novembra 2020

Chirana Medical po spojení s IPM Group spúšťa produkciu pľúcnych ventilátor priamo v USA

Prelomový úspech slovenskej vedy!

Slovenská spoločnosť Chirana Medical vytvorila strategické partnerstvo s IPM Group a
začína vyrábať pľúcne ventilátory priamo v USA. Americké sídlo IPM Chirana je v Research Triangle Park v Severnej Karolíne. Ide o prelomový úspech spojenia vedy a financií.
Namiesto príchodu zahraničnej technológie na Slovensko expanduje slovenská technológia do sveta, a to hneď do USA.

19. novembra 2020
TEST

TEST/RECENZIA

Najlepšie True Wireless slúchadlá do 40 eur? Vyskúšajte Niceboy HIVE podsie

Aj lacnejšie slúchadlá môžu byť vynikajúce.

2. novembra 2020

Kedy ide o najlepšie kasína?

Najlepšie online kasína

Odvetvie online kasín v posledných desaťročiach výrazne vzrástlo a kasína s reálnymi peniazmi sú dnes hlavnou atrakciou hráčov, ktorí vyhľadávajú tento typ zábavy.

29. októbra 2020

Zbaľte si kanceláriu na cesty s tlačiarňou Canon PIXMA TR150 alebo verziou s batériou

Spoločnosť Canon Europe uvedie na trh dve výkonné, prenosné a odolné tlačiarne Canon PIXMA TR150 a PIXMA TR150 s batériou, ktoré sa popri mimoriadne kvalitnej tlači vyznačujú jednoduchosťou obsluhy. Oba kompaktné modely komunikujú bezdrôtovo cez Wi-Fi v pásmach 2,4 GHz a 5 GHz a je možné ich ovládať aj prostredníctvom smartfónu.

25. októbra 2020

Axis deň 2020 sa uskutoční offline i online a predstaví IP technológie (nielen) pre dobu covidovú

Každoročná konferencia spoločnosti Axis Communications sa tento rok uskutoční v utorok 6. októbra 2020 od 9:00 v priestoroch karlínskej Spojky v Prahe pod názvom Dnes a zajtra – Technológie pre každú dobu.  Záujemci z oboru sa môžu registrovať zdarma a zúčastniť sa akcie osobne alebo sledovať online prenos.

27. septembra 2020

Recenzia

Stará škola stále existuje, káblové slúchadlá Niceboy ORYX X300 sú poctivou nostalgiou

Slúchadlá Niceboy ORYX X300 patria medzi tie najlepšie vo svojej triede.

11. septembra 2020