Ahoj, Slovensko

Značka vivo oficiálne vstupuje na lokálny trh so smartfónmi

V poradí piaty najväčší globálny výrobca smartfónov prichádza na Slovensko. Značka vstupom na slovenský trh potvrdzuje svoj záväzok voči spotrebiteľom a naďalej rozširuje svoju prítomnosť v rámci Európy

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 1. júna 2022
Obsahuje nasledovné témy

Značka vivo, piaty najväčší výrobca smartfónov na svete, oficiálne vstupuje na slovenský trh. Spoločnosť vivo, ktorá sa výrazne zameriava na skutočné potreby zákazníkov, má na konte niekoľko prvenstiev v odvetví smartfónov, ako napríklad snímač odtlačkov prstov integrovaný v displeji alebo kamerový systém stabilizovaný na kardanovom závese. V súčasnosti značka pôsobí vo viac ako 60 krajinách po celom svete a získala si dôveru viac ako 400 miliónov zákazníkov.

Sme radi, že môžeme povedať “Ahoj” slovenským médiám a spotrebiteľom a oficiálne predstaviť nás a náš charakteristický prístup. Od nášho prvého vstupu do Európy v októbri 2020 neustále rastieme už na 15 trhoch. Veľmi sa tešíme na našu novú etapu na Slovensku, pretože neustále napredujeme, ale čo je najdôležitejšie – riadime sa našou filozofiou robiť správne veci a robiť ich správne,“ zdôraznila Gabriela Roušarová, PR & marketingová manažérka zastúpenia spoločnosti vivo pre Slovensko.

Spoločnosť vivo si uvedomuje požiadavky a preferencie spotrebiteľov na Slovensku. Z tohto dôvodu uzatvorila prvé partnerstvá na našom trhu s kľúčovými retailermi, ako aj mobilnými operátormi, vďaka čomu si môžu slovenskí zákazníci nájsť, vyskúšať a vybrať smartfón vivo, ktorý vyhovuje ich potrebám a očakávaniam.

 

Rastieme spolu krok za krokom

vivo pri expanzii na nové trhy razí zásadu v duchu príslovia “pomaly ďalej zájdeš”. Pohľad späť na viac ako 10-ročné skúsenosti v predaji smartfónov ukazuje, že je to správny prístup, keďže v súčasnosti spoločnosť pokrýva niekoľko ázijsko-pacifických trhov vrátane domáceho trhu v Číne. Tím vivo zdôrazňuje, že to nebolo a nebude možné bez neustáleho načúvania potrebám zákazníkov a silného zamerania na výskum a vývoj. Vďaka viac ako 75 % tímov zamestnancov pracujúcich v oblasti výskumu a vývoja a prísnej kontrole kvality počas výrobného procesu vo vlastných siedmich výrobných základniach, si značka vivo získala dôveru viac ako 400 miliónov zákazníkov vo viac ako 60 krajinách celého sveta.

 

Počas posledných dvoch rokov od spustenia v Európe sa vivo tím rozrástol na viac ako 200 expertov naprieč európskymi trhmi s podporou 90-členného tímu zloženého z 18 národností v európskom sídle v nemeckom Düsseldorfe. Spoločnosť výrazne investuje do kľúčových športových partnerstiev, ako sú Majstrovstvá sveta vo futbale, ktoré sa tento rok uskutočnia v  Katare, Majstrovstvá UEFA EURO vo futbale, ktoré sa minulý rok konali v celej Európe, rovnako ako aj tie, ktoré sa uskutočnia v Nemecku v roku 2024, ale aj lokálne podujatia ako e-Sports s TIM eSerie A a ženskou volejbalovou ligou v Taliansku, futbalovou ligou La Liga v Španielsku alebo poľskou Federáciou v skoku na lyžiach. Aby boli smartfóny vivo dostupné pre každého, spoločnosť tiež neustále rozširuje zoznam kľúčových maloobchodných a telekomunikačných partnerov na každom z trhov, na ktorom je prítomná.

 

So značkou prichádza aj jedinečný model vivo V23 5G

Značka vivo nedávno predstavila svoj najnovší štýlový smartfón V23 5G. Najnovší člen série V, ktorý bude dostupný na Slovensku, vyniká pokročilým systémom prednej kamery a jedinečným dizajnom. Smartfón je vybavený kombináciou 50-megapixelového predného fotoaparátu s automatickým zaostrovaním, ako aj 8-megapixelovým ultraširokouhlým objektívom v kombinácii s funkciou Dual Tone Spotlight, ktorá vďaka dvom LED svetlám na prednej strane umožňuje užívateľom zachytiť selfies skutočne jedinečným spôsobom. Elegantný štýl ultratenkého tela žiari špeciálnym skleneným povrchom, ktorý za slnečného svetla mení svoju farbu, pričom prechádza z teplých, upokojujúcich odtieňov do chladných, sviežich tónov.

Pokiaľ ide o výkon, vivo V23 obsahuje procesor MediaTek Dimensity 920 a zároveň ponúka nastavenie 12 GB RAM + 256 GB ROM, či displej s obnovovacou frekvenciou 90 Hz, takže sa naňho môžete vždy spoľahnúť.

 

Snap and Play so sériou vivo Y

Okrem série V obsahuje európsky rad vivo aj veľmi schopnú rodinu smartfónov radu Y. Počnúc zariadeniami základnej úrovne pre tých, ktorí hľadajú svoj prvý smartfón, až po zariadenia strednej triedy pre tých, ktorí hľadajú spoľahlivé zariadenie za zodpovedajúcu cenu – séria Y od vivo prináša “ten pravý” smartfón pre každého.

Značka vivo sa zameriava na pomoc spotrebiteľom pri vytváraní dokonalého záberu so smartfónmi, ktoré kladú fotoaparát na prvé miesto. Toto posolstvo nesie aj model vivo Y76 5G, ktorý sa môže pochváliť 50-megapixelovým hlavným fotoaparátom ako súčasťou systému troch zadných kamier – doplnený o výkon spracovania a intuitívne softvérové funkcie potrebné na každodenné poskytovanie skvelých výsledkov a oslobodenie kreativity používateľov. Na prednej strane je vybavený prednou HD kamerou s rozlíšením 16 megapixelov, a pre jasné a živé nočné fotografovanie ponúka Super Night Shift Mode 2.0, zatiaľ čo funkcia Fun Shot a nové režimy Face Beauty a Multi-style portrait poskytujú široké možnosti kreativity pri fotení selfies. Ostré a stabilné snímanie videa zaisťuje EIS a Eye Autofocus. Aby smartfón bez problémov vydržal celý deň, je vybavený 4100 miliampérovou batériou s rýchlym nabíjaním 44W vivo FlashCharge.

Smartphone vivo Y55 5G za dostupnú cenu

Slovenských spotrebiteľov poteší aj model vivo Y55, ktorý predstavuje najdostupnejší model značky, s ktorým sa pripojíte aj k 5G sieti. 50-megapixelový hlavný objektív, 2-megapixelový senzor pre Bokeh efekt, ako aj makro snímač na snímanie predmetov zo vzdialenosti 4 centimetrov predstavujú foto trio, ktoré splní všetky očakávania. Nechýba Super nočný režim, určený pre fotenie v zhoršených svetelných podmienkach – ten je navyše k dispozícii nielen v zadnom, ale aj prednom selfie fotoaparáte, takže bez ohľadu na to, čo fotíte, obraz je vždy jasný a čistý. Vďaka veľkej batérii s kapacitou 5000 mAh si vychutnáte až 20 hodín streamovaných obľúbených seriálov, 10 hodín hrania hier alebo až 18 hodín na Instagrame.

 

Vysoký štandard v sérii Y

V rámci série Y, vivo predstavuje aj ďalšie modely Y33s, Y21s a Y21. Každý z nových telefónov zdieľa rovnaké kľúčové funkcie – a všetky poskytujú rovnaký vysoký štandard: 5 000 mAh batériu kombinovanú so spoľahlivou technológiou rýchleho nabíjania vivo na zabezpečenie neobmedzenej činnosti každý deň, najnovší operačný systém Android 12, podporu dvoch SIM kariet a bočný snímač odtlačkov prstov a tenké, 8-milimetrové telo so žiaducou leštenou povrchovou úpravou s vysokým leskom.

Fotoaparát s 50 mega pixelmi

vivo Y33s sa môže pochváliť 50-megapixelovým hlavným fotoaparátom, ktorý je súčasťou nastavenia troch zadných fotoaparátov, čím poskytuje spotrebiteľom tú správnu súpravu na zachytenie spomienok a nezabudnuteľných momentov. Nastavenie fotoaparátu pokračuje supermakro fotoaparátom pre lepšiu jasnosť pri snímaní zblízka. Spoločnosť vivo sa opäť uistila, že výkon zodpovedá Perfect Shot nastaveniu spoločnosti: Procesor 8 GB RAM poháňaný MediaTek Helio G80 SOC zaisťuje, že všetky aplikácie bežia hladko a obrázky sa spracovávajú rýchlo.

 

Ďalším je model vivo Y21s, ktorý ponúka inteligentné možnosti fotografovania a natáčania videa ako Y33s, a obsahuje tiež systém troch kamier s výkonným 50-megapixelovým hlavným fotoaparátom. Je vybavený aj funkciami inteligentného fotoaparátu, ktoré spotrebiteľom pomôžu zachytiť dokonalý záber takmer v každej situácii. Medzi ne patrí nočný režim v prednom aj zadnom objektíve, časozber a možnosť spomaleného pohybu 120 snímok za sekundu. Jeho čipset MediaTek Helio G80 obsahuje pár výkonných procesorov ARM Cortex-A75, ktoré dokážu pracovať až do 2 GHz.

 

Pre spotrebiteľov, ktorí nemajú v úmysle tlačiť svoje smartfóny na limity pri každodennom používaní, je vivo Y21 atraktívnou alternatívou . Predstavuje najlepší možný pomer ceny a výkonu s procesorom poháňaným MediaTek Helio P35 SoC. A s najnovším operačným systémom Funtouch od vivo je tu systém Multi-Turbo 5.0, ktorý zlepšuje dátové pripojenie, rýchlosť systémového procesora a úsporu energie, ako aj aktualizovaný herný režim pre silný zážitok z mobilných hier.

 

Cena a dostupnosť, záruka a servis

Smartfóny vivo V23, Y76, Y33s, Y21s, Y21 a Y01 budú k dispozícii u predajcov Andreashop, Datacomp, Dates mobile, Mobilonline, Nay, PGS, Planeo SK a Digitall. Od 1. júna budú modely V23, Y76, Y55 v ponuke spoločnosti O2 Slovakia.

 

Model Štandardná odporúčaná maloobchodná cena
V23 529 €
Y76 309 €
Y55 288 €
Y33s 249 €
Y21s 219 €
Y21 179 €
Y01 139 €

 

Keďže spoľahlivosť a kvalitná popredajná podpora sú pre vivo veľmi dôležité, na všetky zariadenia sa vzťahuje 24-mesačná záruka výrobcu. V nepravdepodobnom prípade, že sa niečo pokazí, sa zákazníci na Slovensku môžu spoľahnúť na službu spoločnosti SWISS spol. s.r.o., a to v Bratislave a v Košiciach.

 

 

 

O vivo

Značka vivo je technologická spoločnosť, ktorá vytvára produkty založené na hodnote riadenej dizajnom, ktorej jadrom sú inteligentné zariadenia a inteligentné služby. Cieľom spoločnosti je vybudovať most medzi ľuďmi a digitálnym svetom. Prostredníctvom jedinečnej kreativity poskytuje vivo používateľom čoraz pohodlnejší mobilný a digitálny život. V súlade so základnými hodnotami spoločnosti, medzi ktoré patrí Benfen*, hodnota riadená dizajnom, orientácia na používateľa, neustále vzdelávanie a tímový duch. Spoločnosť vivo zaviedla stratégiu trvalo udržateľného rozvoja s víziou stať sa zdravšou a udržateľnejšou korporáciou svetovej triedy.

 

Pri spájaní a rozvíjaní najlepších miestnych talentov na poskytovanie prvotriednych produktov a služieb je vivo podporované sieťou 10 výskumných a vývojových centier v Shenzhene, Dongguan, Nanjing, Pekingu, Hangzhou, Šanghaji, Xi’ane, Taipei, Tokiu a San Diegu so zameraním na vývoj najmodernejších spotrebiteľských technológií vrátane 5G, umelej inteligencie, priemyselného dizajnu, zobrazovacích systémov a ďalších nových technológií. Značka vivo tiež zriadila sedem výrobných základní (vrátane značkových výrobných centier) v Číne, južnej a juhovýchodnej Ázii a ďalších regiónoch s ročnou výrobnou kapacitou takmer 200 miliónov smartfónov. Odteraz spoločnosť vivo rozšírila svoju predajnú sieť do viac ako 60 krajín a regiónov a obľúbilo si ju viac ako 400 miliónov používateľov na celom svete.

 

*„Benfen“ je termín popisujúci postoj k robeniu správnych vecí a robeniu vecí správne – čo je ideálny popis poslania vivo: vytvárať hodnoty pre spoločnosť.

 

Aktuálne novinky zo sveta vivo nájdete tu.

 

Autorizované zastúpenie vivo na Slovensku riadi ZHI SHENG INTERNATIONAL CZECH, s.r.o, oficiálny zástupca pre predaj a distribúciu vivo Mobile Communication Co.

Najnovšie

50W superrýchle nabíjanie FlashCharge

Nová bezdrôtová nabíjačka od vivo

Prekonajte limity so superrýchlou bezdrôtovou nabíjačkou vivo 50W Vertical Wireless FlashCharge

6. júla 2022

Kompaktné a farebné USB disky

Spoločnosť Verbatim uviedla na trh DataBar

Priveďte si do života farby s novými USB diskami s pohodlným posuvným mechanizmom Push&Click Spoločnosť Verbatim uviedla na trh DataBar, kompaktné a farebné USB disky, s pohodlným posuvným mechanizmom „push&click“, ktorý poskytuje ideálne každodenné riešenie pre ukladanie a prenos dátových súborov. Verbatim DataBar sa dodáva v štyroch kapacitách a štyroch výrazných farbách – červená (16 […]

4. júla 2022

Výkonný a aktuálny pracovný nástroj

Nový monitor Philips 34E1C5600HE pre lepšiu spoluprácu

Tento model od Philips Monitors je navrhnutý tak, aby vyhovoval špecifickým potrebám a výzvam, ktoré vychádzajú z hybridného pracovného štýlu, a umožňuje používateľom pracovať z domu rovnako produktívne ako v kancelárii.

4. júla 2022

Dokonale jednoduché riešenie

Sieťové riešenia značky Zyxel

Jednoduché a pritom výkonné prepínače splnia nároky malých firiem

4. júla 2022

Obrovská batéria, rýchle nabíjanie a veľký displej za 159 eur

Nový Huawei nova Y70

Do predaja na Slovensku prichádza nový smartfón od Huawei – nova Y70. Najnovší prírastok do produktovej rodiny nova, ktorej cieľom je priniesť nové, pokročilé technológie za rozumnú cenu, sa môže pochváliť celou sériou pôsobivých funkcií v rámci svojej cenovej kategórie

4. júla 2022

Riešenie, ktoré nikoho nezruinuje

Ideálny spoločník, keď potrebujete WiFi vonku

Ku stanu a liehovému variču pribaľte tiež prístupový bod štandardu WiFi 6

10. júna 2022

Funkcia Nightography

Režisér Matyáš Fára vydal nový krátky film, natočil ho na mobil Galaxy S22 Ultra

Vďaka funkcii Nightography nebolo potrebné použiť profesionálnu kameru. Vlajková loď od Samsungu všetko zvládla na výbornú.

10. júna 2022

Logitech SIGNATURE M650

Univerzálna myš pre pravákov, ľavákov, malú aj veľkú ruku a v rôznych farbách

Logitech spravil veľmi zaujímavú vec. Uviedli totiž jeden model, resp. modelový rad myší, z ktorého by si mohol vybrať každý používateľ počítača. Myši sú dostupné v prevedení pre malú až stredne veľkú ruku a aj vo verzii pre veľkú ruku, všetky modely sú dostupné v troch rôznych farbách a navyše aj vo verzii LEFT – […]

10. júna 2022

Otestujte športové vlastnosti

Vlastníte smart hodinky? Týchto 5 krokov je dobré urobiť hneď po ich kúpe

Predstavujeme krátky návod s piatimi jednoduchými krokmi, ktoré by mal urobiť každý, kto si nedávno zadovážil smart hodinky od tohto výrobcu. 

7. júna 2022

Nové možnosti zabezpečenia telefónu

Snímač 3D Ultrasonic Large Fingerprint – v smartfónoch vivo

Najlepšie smartfóny vivo po novom odomknete pomocou 3D ultrazvukového snímača odtlačkov prstov

6. júna 2022

Odporúčané

Dokonale sfarbený svet s technológiou Quantum Dot

Ponorte sa do sveta farieb

Hráči majú zmysel pre realizmus; ak ste hráč, takmer určite rozpoznáte niečo podozrivé na míle ďaleko. Či už je to pokles FPS uprostred duelu alebo nekonzistentný dizajn sveta. Nič nezostane bez povšimnutia. Zatiaľ čo vývojári hier sa snažia dosiahnuť skutočný fotorealizmus v hrách s novými enginmi, ako je Unreal Engine 5, zobrazovacia technológia sa snaží držať krok vlastnými pokrokmi…..

16. júna 2022

Ergonomické produkty Logitech

TEST: Keď sa lepšie cítite, dokážete aj lepšie a efektívnejšie pracovať

Ergonómia (z gréčtiny: ergon´= práca + nomos = zákony) je veda zaoberajúca sa vzťahmi vznikajúcimi medzi človekom a prostredím, ktoré ho obklopuje – či už sa jedná o tvary, materiály, osvetlenie, rozmery a pod. Cieľom je vytvoriť také pracovné podmienky, ktoré podporujú optimálny výkon človeka a jeho pohodu. To mi pripomína moju nepohodu, keď pozerám […]

10. júna 2022

Množstvo vylepšení, exkluzívne materiály a vyšperkovaný dizajn

Huawei Watch GT 3 Pro prichádzajú

Huawei prichádza s hodinkami pre dámy a pánov, ktoré sa vyznačujú nielen bohatou technologickou výbavou, ale aj prestížnymi materiálmi, ako je keramika či titán, ktoré sú v hodinárskom svete považované za luxusné.

19. mája 2022

Alebo ako sa nespáliť pri realizácii záložných systémov

Napájanie pod kontrolou

Čo na nasadzovanie UPS v skutočných podmienkach hovoria sami zákazníci a čoho sa obávajú implementační partneri? A aké sú možnosti pre manažment UPS? Vyspovedali sme profesionálov slovenskej spoločnosti TCX, ktorá sa zaoberá integračnými projektmi pre veľké spoločnosti a subjekty štátnej správy a ich skúsenosti nájdete nižšie.

28. apríla 2022

Siréna alebo semafor

Axis uvádza prvú IP zábleskovú sirénu na svete

Svetovou novinkou v oblasti IP zariadení je nová stroboskopická siréna AXIS D4100-E, umožňujúca vysielať svetelné i zvukové výstražné signály. Siréna je postavená na otvorených štandardoch, takže môže byť ľahko pripojená k akémukoľvek zariadeniu Axis, prípadne k VMS spoločnosti Axis alebo VMS tretích strán. Farebné svetlo a/alebo výstražné zvuky sirény možno konfigurovať podľa potreby pre účely varovania, či upozornenia.

6. apríla 2022

Energia na cestách

Vyrobte si elektrinu, ktorú vám nezdražia

V dnešnej dobe sa v rôznych pádoch skloňuje energetická nezávislosť. Je to logické – zo všetkých strán počujeme o kríze, ktorá energia, bežne dostupná v „systéme“, zdražuje. Čím viac ľudí bude do budúcnosti energeticky sebestačných, tým lepšie. Takže čo k takejto energetickej sebestačnosti ideálne potrebujete?

28. marca 2022

Preventívne opatrenie

Ponúkame obciam a mestám bezodplatné konzultácie v kybernetickej bezpečnosti

Najväčšie ohrozenie samosprávy predstavujú prieniky do siete

1. marca 2022

Dlhý dosah ľahko prenosného objektívu

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy. Jeden z nich ponúkne najdlhšiu ohniskovú vzdialenosť zo všetkých objektívov s automatickým ostrením pre bezzrkadlové systémy[1]

24. februára 2022

Kto meshuje ten ide

Stabilná wi-fi pre celú rodinu

Homeschooling a homeoffice sú pojmy, s ktorými sa väčšina z nás v minulosti mohla stretnúť len zriedka. Dnes ide naopak o každodennú realitu veľkej časti rodín, ktoré mnohokrát s prekvapením zistili, že internetové pripojenie v domácnosti nemajú len pre zábavu.

9. februára 2022

Zožeňte si nové sieťové vybavenie!

Ako pripojiť svoje elektronické darčeky on-line?

Možno patríte medzi tých, ktorých ich blízki na uplynulé Vianoce obdarovali množstvom elektronických darčekov. Lenže ste možno za tých niekoľko týždňov zistili, že to vaša domáca sieť jednoducho nezvláda.

28. januára 2022