Podporuje funkciu „kompenzácia oparu“, ktorá znižuje účinky oparu a hmly

Canon – kamera MS-500

Canon uvádza na trh MS-500, prvú kameru s ultra vysokou citlivosťou na svete, vybavenou snímačom SPAD používaným pre natáčanie farebných videí

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 1. augusta 2023
Obsahuje nasledovné témy

Spoločnosť Canon Inc. dnes oznámila, že koncom augusta 2023 uvedie na trh kameru MS-500 s vymeniteľnými objektívmi a ultra vysokou citlivosťou vybavenou 1“ snímačom SPAD (Single Photon Avalanche Diode) s najvyšším počtom 3,2 megapixelov na svete[1].


MS-500

 V oblastiach s extrémne vysokými požiadavkami na zabezpečenie, ako sú prístavy, zariadenia verejnej infraštruktúry a štátne hranice, sú vyžadované vysoko presné monitorovacie systémy, ktoré presne zachytia ciele cez deň aj v noci. Nová kamera MS-500 je prvá kamera na svete[2] s ultra vysokou citlivosťou. Je vybavená snímačom SPAD používaným na natáčanie farebného videa pri minimálnom osvetlení objektu 0,001 lux[3]. Pri použití v kombinácii s profesionálnymi ultra teleobjektívmi možno zaobstarať jasné videá objektov na vzdialenosť niekoľkých kilometrov aj v nočnej tme. Posilnením radu kamier s ultra vysokou citlivosťou ako ME20/ML[4] pomáha Canon uspokojiť rôzne potreby pre zhotovovanie video záznamu pre bezpečnostné účely.

  1. Kombinácia senzora SPAD a profesionálnych objektívov umožňuje sledovanie na veľké vzdialenosti aj v noci

Senzor SPAD využíva technológiu známu ako „počítanie fotónov“, ktorá počíta svetelné častice (fotóny), ktoré vstupujú do pixelu. Keď sú prichádzajúce fotóny premenené na elektrický náboj, môžu byť okamžite zosilnené až miliónkrát a extrahované ako silný signál, čo umožňuje detekovať aj malé množstvo svetla. Okrem toho je možné každý jednotlivý fotón digitálne spočítať a tým zaistiť, aby počas čítania signálu nebol generovaný šum – čo je kľúčová výhoda senzorov SPAD. To umožňuje natáčanie videa v jasných farbách aj pri slabom osvetlení 0,001 luxu. Uchytenie objektívu zaisťuje bajonet podľa štandardov BTA S-1005B, ktorý je široko používaným bajonetom pre profesionálne kamerové objektívy. S využitím rozsiahleho radu profesionálnych ultra teleobjektívov Canon je možné identifikovať objekty na vzdialenosť niekoľkých kilometrov aj v nočnej tme.

  1. Je tu tiež funkcia korekcie obrazu pre zlepšenie viditeľnosti, vrátane redukcie šumu a oparu

Pri nočnom monitorovaní a dohľade na veľké vzdialenosti môže šum a vlnenie atmosféry, najmä v tmavom prostredí, spôsobiť problémy s čistotou videa. Na vyriešenie tohto problému je tu štandardne funkcia „CrispImg2“, ktorá optimalizuje nastavenie ostrosti, gama krivky a redukcia šumu, a ktorá umožňuje upraviť nastavenie kvality obrazu podľa monitorovacej aplikácie. To umožňuje natáčať videá s vynikajúcim obrazom v ktorúkoľvek dennú alebo nočnú dobu. MS-500 tiež podporuje funkciu „kompenzácia oparu“, ktorá znižuje účinky oparu a hmly. Automaticky nastaví správny kontrast a poskytuje funkcie pre korekciu obrazu, ktoré zlepšujú kvalitu videa.

 

 

[1] Medzi senzormi SPAD používané na natáčanie videa. K 31. júlu 2023. Na základe výskumu spoločnosti Canon. Cca 2,1 milióna efektívnych pixelov.

[2] Medzi kamerami vybavenými SPAD senzormi používanými na natáčanie farebného videa. K 31. júlu 2023. Na základe výskumu spoločnosti Canon.

[3] Farba (nočný režim), žiadna akumulácia svetla, ekvivalent f/1,4, rýchlosť uzávierky 1/30 sekundy, maximálny zisk 50IRE.

[4] ME20F-SH (uvedená v decembri 2015), ME20F-SHN (uvedená vo februári 2018), ML-100 M58 (uvedená v decembri 2020), ML-105 EF (uvedená v apríli 2021)

Najnovšie

Prvá jesenná novinka Bose na slovenskom trhu

Bose QuietComfort Headphones

Kalendárny príchod jesene sa tento rok takmer presne zišiel s oznámením noviniek spoločnosti Bose. Prvá z nich, ktorá bude v ČR a na Slovensku dostupná už 10. októbra, sú slúchadlá Bose QuietComfort Headphones, na trhu postupne nahradia populárny model QC 45. Novinka si zachováva nezameniteľný ikonický dizajn, ktorý tvoril históriu slúchadiel s aktívnym potlačením okolitých […]

27. septembra 2023

Kvalitný zvuk, výdrž až 9 hodín a cena pod 50 eur

Bezdrôtové slúchadlá Huawei FreeBuds SE 2

Spoločnosť Huawei nedávno uviedla na náš trh nové slúchadlá FreeBuds SE 2, najnovší prírastok do rodiny bezdrôtových slúchadiel kategórie TWS (True Wireless Stereo – skutočne bezdrôtové slúchadlá).

27. septembra 2023

Ľahký kompaktný notebook

Najnovší Pavilion Plus 14 a Pavilion Plus 16[

Spoločnosť HP predstavuje najnovší 14-palcový notebook HP Pavilion Plus a úplne nový 16-palcový notebook HP Pavilion Plus.

27. septembra 2023

ASUS predstavuje ExpertBook B9 OLED

Najľahší 14″ biznisový OLED notebook na svete, bez uhlíkovej stopy, a pritom s vojenskou odolnosťou a zabezpečením a prvkami umelej inteligencie

27. septembra 2023

Predstavujeme prvý prenosný herný monitor AOC GAMING 16G3.

Hrajte na cestách s novým monitorom AOC GAMING 16G3: kraľujte každej hre s výrazným IPS panelom s obnovovacou frekvenciou 144 Hz

27. septembra 2023

Mercusys MR60X

Nový router s podporou Wi-Fi 6 pre širšiu, silnejšiu a priepustnejšiu sieť

Výrobca sieťových zariadení Mercusys prichádza na slovenský trh s úplne novým routerom s podporou štandardu Wi-Fi 6. Jednotka MR60X umožňuje efektívne pripojiť viac zariadení súčasne a zároveň rozšíriť dosah siete so zachovaním rýchlych a kvalitných dátových prenosov.

27. septembra 2023

TP-Link Tapo C520WS

Bezpečnostná Wi-Fi kamera s precíznym nočným snímaním

Šikovný AI režim dokáže rozpoznávať osoby, domácich miláčikov či vozidlá.

27. septembra 2023

Hodinky, ktoré sa prispôsobia vášmu životnému štýlu

Huawei Watch GT 4

Huawei Watch GT 4: Hodinky, ktoré sa prispôsobia vášmu životnému štýlu Počas celého života si budujeme rutiny. Chodíme do školy a do práce, trénujeme vo fitness centrách, a neustále hľadáme nové, zdravšie spôsoby, ako sa stravovať. Nájsť zdravú rovnováhu medzi týmito aktivitami však nie je ľahká úloha. Aby sme si vybudovali vyvážený zdravý životný štýl, […]

26. septembra 2023

Kingston IronKey D500S

Kingston rozširuje ochranu mobilných dát o zabezpečenie na armádnej úrovni

Kingston Digital Europe Co LLP uvádza na trh Best-in-Class šifrované USB flash disky Kingston IronKey D500S, s hardvérovým šifrovaním na armádnej úrovni pre zabezpečenie tranzitu utajovaných dát. D500S má certifikát FIPS 140-3 Level 3 (v procese schvaľovania) s novými vylepšeniami od inštitútu NIST, ktoré pre vládne a vojenské použitie vyžadujú zabezpečený upgrade mikroprocesorov pre ešte silnejšiu […]

14. septembra 2023

Canon predstavuje nové inovatívne modely tlačiarní pre domácnosti a firmy

Canon MAXIFY GX1040 / MAXIFY GX2040

Túto jeseň budú k existujúcemu radu inovatívnych tlačiarní Canon MAXIFY GX pridané nové modely Canon MAXIFY GX1040/GX2040 so zásobníkmi atramentu MegaTank pre hybridných pracovníkov a domáce kancelárie.

11. septembra 2023

Odporúčané

Prístroje jednoducho ovládate z jedného miesta.

Spravujte domácnosť múdro

Produkty chytrej domácnosti nás obklopujú čoraz viac a dokážu nám významne uľahčiť každodenný život. Aké by teda vo vašej domácnosti nemali chýbať? Tu sú tri tipy, čo ušetria čas, peniaze aj starosti.

6. septembra 2023

Mimoriadne tenký dizajn

Spoločnosť Samsung Electronics predstavuje 98″ QLED TV

Super veľká obrazovka optimalizovaná pre váš domov

 

4. júla 2023

Najmenší a najľahší RF objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou

Zachyťte vzácne momenty na cestách s Canon EOS R100 a objektívom RF 28mm F2.8 STM  

EOS R100 je vybavený 24,1-megapixelovým APS-C snímačom, ktorý je niekoľkokrát väčší ako ten, ktorý sa nachádza v špičkových smartfónoch a poskytuje značný posun v kvalite obrazu a videa.

4. júla 2023

Top šampióni pre mobilné hry

Najlepšie herné telefóny roku 2023

Najlepšie herné telefóny sú tie, ktoré sú navrhnuté s ohľadom na hráča. Keď hľadáte herný telefón, ideálne zariadenie by malo mať mať rýchly výkon, veľkú obrazovku s vysokým rozlíšením, vysokou obnovovacou frekvenciou, dlhú výdrž batérie a funkcie, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre dokonalé hranie hier.

6. marca 2023

Ako vyberať komponenty

Ako na nový počítač?

Každý hráč vie, že novšie hry majú vysoké nároky na hardvér na ktorom bežia, zvlášť keď si ich chcete vychutnať naozaj naplno. Z toho vyplýva, že herný počítač je potrebné raz za niekoľko rokov vymeniť za novší a výkonnejší. Niekedy stačí upgradovať vybrané komponenty (zväčšiť pamäť RAM, disk alebo vymeniť grafickú kartu), inokedy je potrebný […]

15. februára 2023

Výhra je vecou náhody

Ako prebieha kontrola online herní

Las Vegas bolo postavené z peňazí hráčov. Keď sa pozriete na tie monumentálne stavby je zrejmé, že najviac peňazí v hazardných hrách vyhráva kasíno, no u takej rulety, kociek, alebo kartových hier vidíte, že vás nik nepodvádza a výhry sú právoplatné. Dnes však môžete hrať aj online… U online hier nevidíte ako to funguje za webovou […]

6. decembra 2022

Chytré centrum všetkého diania

Múdra domácnosť znižuje spotrebu energie

Rozmýšľate nad tým, ako znížiť a optimalizovať svoju spotrebu energie a kde sa dá najlepšie ušetriť? Samozrejme spôsobov existuje viac, ale nie všetky sú ihneď realizovateľné.

2. decembra 2022
TEST

Recenzia monitora AOC Q27 V5C 27″: Zapáčil sa nám natoľko, že sme si ho zadovážili aj my

Monitory značky AOC sme testovali už niekoľkokrát, napríklad zakrivený CU34G2X 34, klasický X24P1 so špičkovým zobrazovacím panelom IPS a tiež nápadný herný monitor C 27G2 ZU Curved Gaming Monitor. Tieto monitory vynikajú vysokou kvalitou obrazu a férovými cenami, ktoré dávajú vedieť o vyššom štandarde tejto značky, zároveň ju dostávajú aj do rúk neprofesionálov. Najnovšie sme […]

7. novembra 2022
TEST

AUDIOTECHNIKA

Recenzia Truune Eight (8): Najprv šokujú vás aj celé okolie, potom sa ich kvalita stane novým štandardom

Domáci zvuk v štúdiovej kvalite a priamo zo Slovenska? To je Truune Eight (8).

3. novembra 2022

Bezpečie a stabilita vašich zariadení

Recenzia: Záložný batériový zdroj CyberPower VP1000ELCD-FR

Dôležitou úlohou záložného zdroja CyberPower VP1000ELCD-FR je ochrániť počítače a ďalšiu elektroniku pred nečakaným výpadkom energie, prepätím či špičkami v elektrickej sieti a preklenúť krátkodobé výpadky napájania z elektrickej siete.

26. októbra 2022