Nové zážitky s umelou inteligenciou

Najnovší prototyp OPPO Air Glass 3

OPPO predstavuje nové okuliare pre asistovanú realitu Air Glass 3 a ďalšie technologické inovácie

Spoločnosť OPPO predstavila na veľtrhu MWC 2024 svoj najnovší prototyp OPPO Air Glass 3, ktorý integruje XR a AI a predviedla ďalšie funkcie AI, vrátane OPPO AI Eraser. Novo založené OPPO AI Center pokračuje v skúmaní predných oblastí vývoja a implementácie umelej inteligencie. Do produktov, ktoré uvedie na európsky trh v roku 2024, integruje OPPO nové funkcie generatívnej umelej inteligencie.

Predná svetová technologická spoločnosť OPPO predstavila na veľtrhu MWC 2024 prototyp novej generácie okuliarov pre asistovanú realitu OPPO Air Glass 3. Okuliare Air Glass 3 môžu prostredníctvom smartfónu pristupovať k modelu AndesGPT spoločnosti OPPO a vďaka tomu poskytnú nový zážitok s umelou inteligenciou (AI). Na základe dlhoročných technických skúseností v oblasti AI bolo založené OPPO AI Center, ktoré skúma širšiu škálu produktov a na používateľov zamerané funkcie AI.

Nové zážitky s umelou inteligenciou vďaka najľahším binokulárnym okuliarom pre asistovanú realitu na svete

Vďaka schopnosti porozumieť rôznym typom dát, vrátane textu, obrázkov, videa a zvuku, je multimodálna technológia AI schopná spracovávať a interpretovať zložitejšie používateľské scenáre. To predstavuje nový potenciál v interakciách s používateľmi, vrátane hlasových a vizuálnych. Zariadenia pre rozšírenú realitu (extended reality – XR) síce predstavujú nové možnosti implementácie týchto funkcií, ale pokiaľ majú skutočne prevziať úlohu osobného inteligentného asistenta pre každodenné použitie, musia mať ako pokročilé funkcie, tak aj ľahkú konštrukciu. S touto víziou preto spoločnosť OPPO predstavila celkom nový prototyp Air Glass 3, aby preskúmala možnosti AI založené na spolupráci medzi zariadeniami pre XR a smartfóny.

OPPO Air Glass 3

Okuliare OPPO Air Glass 3 vážia len 50 gramov, sú vybavené vlnovodom zo živice s indexom lomu 1,70, vyvinutým spoločnosťou OPPO a majú viac než 50% rovnomernosť jasu displeja so špičkovým jasom cez 1 000 nitov. Tieto vlastnosti zaisťujú, že okuliare OPPO Air Glass 3 poskytujú zážitok z nosenia, ktorý sa blíži bežným okuliarom, a zároveň majú najlepší plnofarebný displej svojho druhu. Vďaka prístupu k modelu OPPO AndesGPT, ktorý poskytuje aplikácia Air Glass APP v smartfóne, stačí používateľom jednoducho stlačiť spánkovú časť Air Glass 3, aby aktivovali hlasového asistenta s AI a mohli uskutočňovať rad úloh.

OPPO Air Glass 3 podporujú dotykovú interakciu, ktorou je možné jednoducho ovládať funkcie ako prehrávanie hudby, hlasové hovory, zobrazovanie informácií, prezeranie obrázkov a mnoho ďalších. Okuliare sú tiež vybavené technológiou reverzného zvukového poľa, majú otvorenú akustickú konštrukciu so štyrmi mikrofónmi a ďalšie inovácie, ktoré zlepšujú izoláciu hluku a zaisťujú vysokú kvalitu zvuku aj lepšiu ochranu súkromia.

Vývoj funkcií umelej inteligencie v novom OPPO AI Center

Umelá inteligencia je pre OPPO už dlho hlavnou oblasťou investícií a vývoja. Spoločnosť preto predstavila svoj prvý samostatne vytrénovaný model generatívnej AI AndesGPT, ktorý ponúka vylepšovanie dialógov, personalizáciu a aj spoluprácu medzi zariadeniami s pripojením ku cloudu. Ku koncu roka 2023 podalo OPPO viac ako 3 160 globálnych patentov týkajúcich sa AI.

Spoločnosť OPPO založila 20. februára OPPO AI Center, nové centrum, ktorého cieľom je lepšie sústrediť zdroje na výskum a vývoj v oblasti AI a podporovať špičkový, na používateľa zameraný výskum technológií a aplikácií, ktoré majú priniesť výhody AI všetkým záujemcom.

Nasledovne OPPO oznámilo, že počas roka 2024 budú produkty uvádzané na európsky trh vybavené pokročilými funkciami generatívnou AI, vrátane inovatívnej funkcie OPPO AI Eraser a rad ďalších. Tieto kroky demonštrujú odhodlanie spoločnosti OPPO byť priekopníkom v oblasti AI a zvyšovať dostupnosť tejto technológie používateľom po celom svete.

„Smartfóny novej generácie, vybavené funkciami AI, budú po tlačidlových mobilných telefónoch a smartfónoch predstavovať tretiu významnú transformačnú etapu v odvetví mobilných telefónov. V ére smartfónov s AI príde v odvetví mobilných telefónov aj v používateľskej skúsenosti k revolučným zmenám,“ povedal Pete Lau, hovorí produktový riaditeľ spoločnosti OPPO. „A OPPO sa chce stať prispievateľom a propagátorom smartfónov s AI.“

Budovanie ekosystému AI prostredníctvom spoločných inovácií

Vyspelý ekosystém AI vyžaduje otvorenú spoluprácu v rámci celého odvetvia. V rámci svojho záväzku podporovať vytváranie takého ekosystému sa OPPO v oblasti AI snaží rozšíriť svoje vlastné inovácie a zahŕňa rozmanité portfólio spolupráce s radom globálnych partnerov.

Na tohtoročnom veľtrhu MWC sa spoločnosť OPPO pripojila ku startupu AlpsenTek, ktorý sa zaoberá senzormi pohybu a spoločnosti Qualcomm, aby predstavila spoločné úsilie tejto trojice o priekopnícke využitie technológie Hybrid Vision Sensing s novým algoritmom AI Motion. Technológia AI Motion, vyvinutá pod vedením OPPO, dokáže vykonávať rozostrenie a interpoláciu obrazu s vysokou snímkovou frekvenciou pre použitie vo vysokorýchlostných kamerách na základe kombinácie tradičných obrazových dát RBG a dát o pohybe EVS (Event Vision Sensing). Inteligentné telefóny s technológiou AI Motion ponúkajú pokročilé možnosti riešenia rozmazania obrazu a snímok a umožňujú tvoriť skutočne spomalené videá s rýchlosťou 960 snímok za sekundu v rozlíšení 4K. Využitie dát EVS pre presné zarovnanie pohybujúcich sa objektov medzi snímkami zvyšuje dynamický rozsah aj rozlíšenie. Táto technologická integrácia otvára zaujímavé možnosti v oblasti snímania obrazu a videa a zvyšuje potenciál pre tvorbu kreatívneho obsahu.

V rámci svojho poslania „Technológie pre ľudstvo, láskavosť pre svet“ bude spoločnosť OPPO aj naďalej investovať do vývoja a využitia AI a úzko spolupracovať s partnermi po celom svete, aby predstavila ďalšie špičkové produkty a služby, ktoré používateľom prinesú lepšie mobilné zážitky a zároveň vytvorí otvorenejší a pokročilejší globálny technologický ekosystém.

Čítajte aj ďalšie podobné články:

Najnovšie

TP-Link Omada ER706W-4G

Gigabitový AX3000 VPN router pre 4G+ sieť kedykoľvek a kdekoľvek

Spoločnosť TP-Link predstavuje nový gigabitový podnikový VPN router Omada ER706W-4G so vstavaným modemom pre 4G LTE pripojenie k internetu as AX3000 WiFi 6 prístupovým bodom pre bezdrôtové pripojenie užívateľov. Integráciu týchto funkcií do jediného zariadenia ocenia predovšetkým kancelárie či malé a stredné podniky.

23. apríla 2024

Huawei odkrýva stratégiu All Intelligence: Budúcnosť priemyslu s využitím umelej inteligencie

• O umelej inteligencii, jej implementácií v priemyselných odvetviach a o tom, kam smeruje informačno-komunikačný priemysel sa diskutovalo na Samite Analytikov Huawei. Podujatie spojilo viac ako 500 analytikov, výskumníkov a ďalších hostí z celého sveta.
• Počas podujatia Eric Xu, podpredseda a rotujúci predseda spoločnosti Huawei predstavil využitie umelej inteligencie spoločnosťou a stratégiu All Intelligence.

23. apríla 2024

Prvé video na YouTube

Dnes má už 19 rokov!

Úplne prvé video na YouTube sa volá „Me at the zoo“. Videonahrávka bola na web nahraná jeho spoluzakladateľom Jawedom Karimom 24. apríla 2005 o 03:27:12 UTC (5:27 nášho času), z používateľského účtu „jawed“. Viete koľko má LIKE? Ide o krátke 19 sekundové video zo ZOO v San Diegu so slonmi v pozadí, ktoré nemá práve najlepšiu […]

23. apríla 2024

nepretržite a v 4K

Sledujte cez novú kameru hlavnú stanicu v Prahe

Svetovú premiéru v živom streame mala dnes v programe SlowTV nová kamera Axis Communications. Model AXIS Q1808-LE ponúka vďaka objektívu Canon a 4/3” obrazovému snímaču vynikajúcu obrazovú kvalitu v 4K rozlíšení a vysokú citlivosť na svetlo. Nočný záber na pražskú hlavnú stanicu je len malou ukážkou využitia tejto kamery s tzv. bullet dizajnom.

28. marca 2024

Zámer stať sa kľúčovým dodávateľom na trhu s obalmi.

Canon potvrdzuje plán stať sa významným hráčom v oblasti digitálne tlačených etikiet a obalov

Na veľtrhu drupa 2024 v Düsseldorfe Canon potvrdí svoje odhodlanie stať sa významným a dôveryhodným partnerom na trhu etikiet a obalov a predvedie nový digitálny tlačový stroj a koncepty produktov, ktoré potvrdzujú jasný pokrok na ceste k tomuto cieľu. Etikety a obaly predstavujú strategickú oblasť, preto bude prebiehať vo vyhradenej zóne na stánku Canon živá výroba etikiet, vlnitej lepenky a skladacích kartónov.

28. marca 2024

Technologické inovácie

Canon predstaví na veľtrhu drupa 2024 komplexné riešenie pre poskytovateľov tlačových služieb

Spoločnosť Canon na veľtrhu drupa 2024 predstaví pod heslom „The Power to Move“, efektívne prepojenie technologických inovácií, odborných tímov, podporných služieb a dynamickej spolupráce, ktorá umožňuje poskytovateľom tlačových služieb transformovať ich podnikanie. Predstaví sa celé portfólio produkčných tlačových technológií Canon, vrátane hárkových atramentových a tonerových tlačových strojov, vysokorýchlostných kontinuálnych atramentových produkčných liniek, veľkoformátových tlačiarní typu flatbed a roll-to-roll a digitálnych tlačiarní štítkov.

28. marca 2024

200 metrov za minútu

Canon rozširuje portfólio vysokorýchlostných atramentových rotačných tlačiarní o rad ColorStream 8110 a 8200

Spoločnosť Canon nadväzuje na doterajší úspech radu vysokorýchlostných atramentových tlačových strojov ColorStream 8000 a rozširuje ju o dva nové modely ColorStream 8200 a 8110. Model ColorStream 8200 je teraz najproduktívnejším modelom radu s maximálnou rýchlosťou až 200 metrov za minútu. Model ColorStream 8110 s rýchlosťou 110 metrov za minútu je ideálny pre poskytovateľov tlačových služieb, ktorí chcú investovať do nového tlačového stroja ColorStream a zároveň zachovať existujúce dokončovacie zariadenia.

 

28. marca 2024

Ultrarýchla produkcia

Atramentové tlačové stroje ProStream 2000 pre komerčnú tlač

Canon ukázal nové vysokorýchlostné atramentové tlačiarne ProStream 2000 pre komerčnú a obchodnú komunikáciu a novú vlajkovú loď ProStream 3160

28. marca 2024

Navrhnuté s ohľadom na životné prostredie

Canon predstavil rad flatbed tlačiarní Arizona 2300 s technológiou FLXflow

Na trh bola uvedená aj najnovšia verzia 2.1 systému PRISMAelevate XL, ktorá zdvojnásobuje výšku tlače reliéfnych tlačových aplikácií na podporovaných flatbed tlačiarňach Arizona na 4 mm, a tým pomáha používateľom vytvárať pôsobivé, na dotyk výrazné hmatové kresby či umelecké diela.

28. marca 2024

rad vysoko kvalitných Industrial SSD diskov

Kingston Digital predstavuje i-Temp

Spoločnosť Kingston Digital Europe Co LLP, ktorá je výrobcom flash pamäťových zariadení a pobočkou Kingston Technology Company, svetového lídra v oblasti pamäťových produktov a technologických riešení, dnes oznámila, že vyvinula rad pevných diskov Industrial Temp špeciálne pre výrobcov systémov a konštruktérov, ktorí vyžadujú širší rozsah prevádzkových teplôt pre extrémne prostredia. Tieto SSD disky sú okrem […]

28. marca 2024

Odporúčané

Pripravte sa na Wi-Fi 7 s routermi od TP-Link

Ešte vyššie rýchlosti a väčšia kapacita

V dnešnom svete je bezdrôtové pripojenie nevyhnutné na osobné aj profesionálne použitie. Od streamovania videí a hrania online hier až po vedenie obchodných rokovaní a prístup k dôležitým dokumentom, sa spoliehame na Wi-Fi, aby sme zostali v spojení a boli produktívni.

14. apríla 2024

Vysoká kvalita tlače

Výhody sublimácie: presná, odolná a všestranná potlač rôznych produktov

Sublimačná tlač sa stáva v dnešnom svete čoraz populárnejšou voľbou, a to nielen v profesionálnom, ale aj v domácom prostredí. Táto pokročilá technológia prináša množstvo výhod, ktoré ju robia atraktívnou možnosťou pre tlač rôznych typov produktov vhodných na osobné využitie alebo prezentáciu firmy.

19. marca 2024

Nočné videnie pre zlepšenie viditeľnosti v tme

Optika, ktorá zlepšuje viditeľnosť v náročných podmienkach

Vo svete plnom rôznorodých podmienok a prostredí je schopnosť vidieť v noci alebo za zhoršených svetelných podmienok neoceniteľnou výhodou. O jej využití v praxi nás dnes presviedča niekoľko unikátnych riešení v podobe pokročilých optických riešení. Dvomi najvýznamnejšími z nich sú termovízia a nočné videnie, na ktoré sa v tomto článku pozrieme bližšie, spomenieme si ich princípy fungovania a využitie v praxi.

19. marca 2024

Ktoré tonery a prečo najlepšie ochránia vašu tlačiareň?

Ktoré tonery a prečo najlepšie ochránia vašu tlačiareň?

Tonery, ktoré sú vyrobené priamo výrobcom vašej tlačiarne, sú často najlepšou voľbou pre zachovanie jej zdravia a životnosti. Tento doplnkový sortiment je navrhnutý a testovaný tak, aby dokonale zapadal do vášho tlačiaceho zariadenia a minimalizoval riziko poškodenia jeho mechanických častí, čo sa pri lacných alternatívnych verziách veľmi často stáva.

19. marca 2024

Pohodlie a jednoduchosť používania PlayStation

Hry na PC alebo PS: pre koho a ktoré sú lepšie?

V súčasnej dobe je ponuka hier na PC a PlayStation tak rozmanitá, že rozhodnutie medzi týmito dvoma platformami sa môže zdať náročné. Každá z nich ponúka jedinečné výhody a nevýhody, ktoré by ste mali zvážiť, aby ste našli pre seba alebo svojich blízkych to najlepšie riešenie. Ide o dôležité faktory, ktoré by ste mali brať do úvahy pri rozhodovaní sa medzi hraním na PC alebo PlayStation.

19. marca 2024

Nové zážitky s umelou inteligenciou

Najnovší prototyp OPPO Air Glass 3

OPPO predstavuje nové okuliare pre asistovanú realitu Air Glass 3 a ďalšie technologické inovácie

2. marca 2024

Náušnice? Nie, to sú revolučné slúchadlá Bose

Prvé kusy sú už na českom trhu exkluzívne vo vybraných predajniach a na e-shope iSTYLE.

16. februára 2024

Huawei FreeClip

Slúchadlá do každého ucha

V Huawei vyvinuli slúchadlá, ktoré skvele padnú do každého ucha. Na rozdiel od klasických slúchadiel sa totiž nevkladajú do uší, ale vďaka ergonomickému C-bridge designu držia na uchu pevne zvonku. Či už pri ich používaní sedíte za počítačom alebo cvičíte. Slúchadlá sú k dispozícii v dvoch štýlových farebných prevedeniach, v čiernej a fialovej farbe.

16. februára 2024

Inteligentné zásuvky Tapo P100M a Tapo P110M

Vylepšite si svoju domácnosť so šikovnými Wi-Fi zásuvkami Tapo

Chceli by ste začať s múdrou domácnosťou, ale neviete ako? Ideálna možnosť pre vstup do sveta internetu vecí sú múdre zásuvky. Ich cena sa pohybuje v rade nižších stoviek korún, a napriek tomu ponúka množstvo funkcií, ktoré môžete vyskúšať. Ako sami spoznáte, investícia do chytrého zariadenia sa môže rýchlo vrátiť napríklad v podobe usporenej energie. […]

7. februára 2024

8 hodín nepretržitého počúvania.

Slúchadlá FreeClip od Huawei

Inovatívny dizajn, vylepšený zvukový zážitok a potláčanie okolitého hluku

30. januára 2024