Nové zážitky s umelou inteligenciou

Najnovší prototyp OPPO Air Glass 3

OPPO predstavuje nové okuliare pre asistovanú realitu Air Glass 3 a ďalšie technologické inovácie

Spoločnosť OPPO predstavila na veľtrhu MWC 2024 svoj najnovší prototyp OPPO Air Glass 3, ktorý integruje XR a AI a predviedla ďalšie funkcie AI, vrátane OPPO AI Eraser. Novo založené OPPO AI Center pokračuje v skúmaní predných oblastí vývoja a implementácie umelej inteligencie. Do produktov, ktoré uvedie na európsky trh v roku 2024, integruje OPPO nové funkcie generatívnej umelej inteligencie.

Predná svetová technologická spoločnosť OPPO predstavila na veľtrhu MWC 2024 prototyp novej generácie okuliarov pre asistovanú realitu OPPO Air Glass 3. Okuliare Air Glass 3 môžu prostredníctvom smartfónu pristupovať k modelu AndesGPT spoločnosti OPPO a vďaka tomu poskytnú nový zážitok s umelou inteligenciou (AI). Na základe dlhoročných technických skúseností v oblasti AI bolo založené OPPO AI Center, ktoré skúma širšiu škálu produktov a na používateľov zamerané funkcie AI.

Nové zážitky s umelou inteligenciou vďaka najľahším binokulárnym okuliarom pre asistovanú realitu na svete

Vďaka schopnosti porozumieť rôznym typom dát, vrátane textu, obrázkov, videa a zvuku, je multimodálna technológia AI schopná spracovávať a interpretovať zložitejšie používateľské scenáre. To predstavuje nový potenciál v interakciách s používateľmi, vrátane hlasových a vizuálnych. Zariadenia pre rozšírenú realitu (extended reality – XR) síce predstavujú nové možnosti implementácie týchto funkcií, ale pokiaľ majú skutočne prevziať úlohu osobného inteligentného asistenta pre každodenné použitie, musia mať ako pokročilé funkcie, tak aj ľahkú konštrukciu. S touto víziou preto spoločnosť OPPO predstavila celkom nový prototyp Air Glass 3, aby preskúmala možnosti AI založené na spolupráci medzi zariadeniami pre XR a smartfóny.

OPPO Air Glass 3

Okuliare OPPO Air Glass 3 vážia len 50 gramov, sú vybavené vlnovodom zo živice s indexom lomu 1,70, vyvinutým spoločnosťou OPPO a majú viac než 50% rovnomernosť jasu displeja so špičkovým jasom cez 1 000 nitov. Tieto vlastnosti zaisťujú, že okuliare OPPO Air Glass 3 poskytujú zážitok z nosenia, ktorý sa blíži bežným okuliarom, a zároveň majú najlepší plnofarebný displej svojho druhu. Vďaka prístupu k modelu OPPO AndesGPT, ktorý poskytuje aplikácia Air Glass APP v smartfóne, stačí používateľom jednoducho stlačiť spánkovú časť Air Glass 3, aby aktivovali hlasového asistenta s AI a mohli uskutočňovať rad úloh.

OPPO Air Glass 3 podporujú dotykovú interakciu, ktorou je možné jednoducho ovládať funkcie ako prehrávanie hudby, hlasové hovory, zobrazovanie informácií, prezeranie obrázkov a mnoho ďalších. Okuliare sú tiež vybavené technológiou reverzného zvukového poľa, majú otvorenú akustickú konštrukciu so štyrmi mikrofónmi a ďalšie inovácie, ktoré zlepšujú izoláciu hluku a zaisťujú vysokú kvalitu zvuku aj lepšiu ochranu súkromia.

Vývoj funkcií umelej inteligencie v novom OPPO AI Center

Umelá inteligencia je pre OPPO už dlho hlavnou oblasťou investícií a vývoja. Spoločnosť preto predstavila svoj prvý samostatne vytrénovaný model generatívnej AI AndesGPT, ktorý ponúka vylepšovanie dialógov, personalizáciu a aj spoluprácu medzi zariadeniami s pripojením ku cloudu. Ku koncu roka 2023 podalo OPPO viac ako 3 160 globálnych patentov týkajúcich sa AI.

Spoločnosť OPPO založila 20. februára OPPO AI Center, nové centrum, ktorého cieľom je lepšie sústrediť zdroje na výskum a vývoj v oblasti AI a podporovať špičkový, na používateľa zameraný výskum technológií a aplikácií, ktoré majú priniesť výhody AI všetkým záujemcom.

Nasledovne OPPO oznámilo, že počas roka 2024 budú produkty uvádzané na európsky trh vybavené pokročilými funkciami generatívnou AI, vrátane inovatívnej funkcie OPPO AI Eraser a rad ďalších. Tieto kroky demonštrujú odhodlanie spoločnosti OPPO byť priekopníkom v oblasti AI a zvyšovať dostupnosť tejto technológie používateľom po celom svete.

„Smartfóny novej generácie, vybavené funkciami AI, budú po tlačidlových mobilných telefónoch a smartfónoch predstavovať tretiu významnú transformačnú etapu v odvetví mobilných telefónov. V ére smartfónov s AI príde v odvetví mobilných telefónov aj v používateľskej skúsenosti k revolučným zmenám,“ povedal Pete Lau, hovorí produktový riaditeľ spoločnosti OPPO. „A OPPO sa chce stať prispievateľom a propagátorom smartfónov s AI.“

Budovanie ekosystému AI prostredníctvom spoločných inovácií

Vyspelý ekosystém AI vyžaduje otvorenú spoluprácu v rámci celého odvetvia. V rámci svojho záväzku podporovať vytváranie takého ekosystému sa OPPO v oblasti AI snaží rozšíriť svoje vlastné inovácie a zahŕňa rozmanité portfólio spolupráce s radom globálnych partnerov.

Na tohtoročnom veľtrhu MWC sa spoločnosť OPPO pripojila ku startupu AlpsenTek, ktorý sa zaoberá senzormi pohybu a spoločnosti Qualcomm, aby predstavila spoločné úsilie tejto trojice o priekopnícke využitie technológie Hybrid Vision Sensing s novým algoritmom AI Motion. Technológia AI Motion, vyvinutá pod vedením OPPO, dokáže vykonávať rozostrenie a interpoláciu obrazu s vysokou snímkovou frekvenciou pre použitie vo vysokorýchlostných kamerách na základe kombinácie tradičných obrazových dát RBG a dát o pohybe EVS (Event Vision Sensing). Inteligentné telefóny s technológiou AI Motion ponúkajú pokročilé možnosti riešenia rozmazania obrazu a snímok a umožňujú tvoriť skutočne spomalené videá s rýchlosťou 960 snímok za sekundu v rozlíšení 4K. Využitie dát EVS pre presné zarovnanie pohybujúcich sa objektov medzi snímkami zvyšuje dynamický rozsah aj rozlíšenie. Táto technologická integrácia otvára zaujímavé možnosti v oblasti snímania obrazu a videa a zvyšuje potenciál pre tvorbu kreatívneho obsahu.

V rámci svojho poslania „Technológie pre ľudstvo, láskavosť pre svet“ bude spoločnosť OPPO aj naďalej investovať do vývoja a využitia AI a úzko spolupracovať s partnermi po celom svete, aby predstavila ďalšie špičkové produkty a služby, ktoré používateľom prinesú lepšie mobilné zážitky a zároveň vytvorí otvorenejší a pokročilejší globálny technologický ekosystém.

Čítajte aj ďalšie podobné články:

Najnovšie

DDR5 pamäť inšpirovaná pretekárskymi vozmi

Kingston FURY, divízia spoločnosti Kingston Technology Company, svetového lídra v oblasti pamäťových produktov a technologických riešení, oznámila uvedenie svojej najnovšej pamäte, Kingston FURY Renegade DDR5 RGB Limited Edition. Tento set, inšpirovaný láskou k automobilom a pretekaniu, prináša do vášho počítača zážitok z výkonu ako na závodnej dráhe.

25. júna 2024

Chcete 24, 48 alebo 96 GB?

DDR5 pamäte s nebinárnou kapacitou

Jedným z kľúčových komponentov, ktorý má zásadný vplyv na výkon počítačov je aj operačná pamäť. S poslednou generáciou DDR5 prišlo množstvo inovácií a tiež nebinárna kapacita. RAM už nemusí mať len tradičných 8, 16, 32 alebo 64GB (teda dvojnásobok), ale aj 24, 48 alebo 96 GB. Vždy keď príde niečo nové, neznáme, vyrojí sa množstvo otázok a preto sme […]

20. júna 2024

Externý SSD disk Kingston XS1000 získal ocenenie Red Dot Award 2024

Spoločnosť Kingston Digital Europe Co LLP, ktorá je výrobcom flash pamäťových zariadení a pobočkou Kingston Technology Company, svetového lídra v oblasti pamäťových produktov a technologických riešení, dnes oznámila, že sa jej externý SSD disk Kingston XS1000 stal víťazom 2024 Red Dot Award: Design produktu. Ocenenia Red Dot Design Award sa udeľujú od roku 1955 a […]

17. júna 2024

ešte viac uspokojí potreby tvorcov obsahu

Spoločnosť Kingston uvádza na trh nové balenie čítačky Workflow

Spoločnosť Kingston oznámila opätovné uvedenie dokovacej stanice Workflow Station a čítačiek. Rad Workflow teraz ponúka viac modulov oddelených od dokovacej stanice, čo umožňuje väčšiu flexibilitu a prispôsobivosť. Táto aktualizácia vychádza v ústrety rôznorodým potrebám tvorcov obsahu.

1. júna 2024

Vlajková ľod od systámu EOS R

Canon pripravuje uvedenie fotoaparátu EOS R1

Canon pripravuje uvedenie fotoaparátu EOS R1, ktorý bude prvou vlajkovou loďou systému EOS R. Nová technológia spracovania obrazu ešte viac zlepší automatické ostrenie a kvalitu obrazu

 

15. mája 2024

Vysokorýchlostný dvojpásmový adaptér pre lepšie pripojenie

TP-Link Archer T600UB Nano

Spoločnosť TP-Link, popredný svetový dodávateľ sieťových riešení a produktov inteligentnej domácnosti, predstavuje kompaktný Wi-Fi Bluetooth USB adaptér Archer T600UB Nano. Novinka zaistí flexibilné bezdrôtové pripojenie pre všetky zariadenia tak, aby fungovala s najnovším dvojpásmovým Wi-Fi routerom.

15. mája 2024

Huawei predstavil v Dubaji nové smart hodinky Watch FIT 3, vynovené Watch 4 Pro Space Edition a ďalšie inovatívne produkty

Vlajkové lode novej generácie – Objavte svet možností s Huawei

Spoločnosť Huawei dnes v Dubaji predstavila nové smart hodinky Huawei WATCH FIT 3 a Huawei WATCH 4 Pro Space Edition. Okrem týchto dlhoočakávaných produktov boli predstavené aj ďalšie novinky, vrátane vylepšeného notebooku Huawei MateBook X Pro a prvého tabletu Huawei s najnovšou generáciou PaperMatte Display, Huawei MatePad 11, ako aj mnoho ďalších nositeľných, audio a smart kancelárskych produktov.

 

9. mája 2024

Ponúka vynikajúcu kvalitu obrazu

Tlačiareň Epson SureColor P20500

Spoločnosť Epson uvádza na trh novú veľkoformátovú tlačiareň na profesionálnu tlač fotografií, umeleckých diel, plagátov a interiérových informačných nápisov

30. apríla 2024

Bez nutnosti mať u seba peňaženku alebo mobilný telefón

Zákazníci Home Creditu už môžu platiť aj hodinkami a náramkami Garmin a Xiaomi

Zákazníci spoločnosti Home Credit už môžu platiť aj inteligentnými hodinkami a fitnes náramkami Garmin a Xiaomi, čím spoločnosť rozširuje svoju ponuku k už dávnejšie fungujúcim digitálnym platobným službám Google Pay a Apple Pay. Vďaka tomu Home Credit pokrýva všetky najpoužívanejšie platobné metódy pre inteligentné zariadenia. Spoločnosť tak pokračuje v trende čoraz rozšírenejšej digitalizácie svojich služieb.

29. apríla 2024

UPGRADUJTE SVOJ POČÍTAČ!

Investujte do planéty a šetrite

Pokiaľ potrebujete zvýšiť výkon vášho počítača, UPGRADE pamäte a disku je určite správna cesta ako s relatívne menšou investíciou zvýšiť celkový výkon.

26. apríla 2024

Odporúčané

Pripravte sa na Wi-Fi 7 s routermi od TP-Link

Ešte vyššie rýchlosti a väčšia kapacita

V dnešnom svete je bezdrôtové pripojenie nevyhnutné na osobné aj profesionálne použitie. Od streamovania videí a hrania online hier až po vedenie obchodných rokovaní a prístup k dôležitým dokumentom, sa spoliehame na Wi-Fi, aby sme zostali v spojení a boli produktívni.

14. apríla 2024

Vysoká kvalita tlače

Výhody sublimácie: presná, odolná a všestranná potlač rôznych produktov

Sublimačná tlač sa stáva v dnešnom svete čoraz populárnejšou voľbou, a to nielen v profesionálnom, ale aj v domácom prostredí. Táto pokročilá technológia prináša množstvo výhod, ktoré ju robia atraktívnou možnosťou pre tlač rôznych typov produktov vhodných na osobné využitie alebo prezentáciu firmy.

19. marca 2024

Nočné videnie pre zlepšenie viditeľnosti v tme

Optika, ktorá zlepšuje viditeľnosť v náročných podmienkach

Vo svete plnom rôznorodých podmienok a prostredí je schopnosť vidieť v noci alebo za zhoršených svetelných podmienok neoceniteľnou výhodou. O jej využití v praxi nás dnes presviedča niekoľko unikátnych riešení v podobe pokročilých optických riešení. Dvomi najvýznamnejšími z nich sú termovízia a nočné videnie, na ktoré sa v tomto článku pozrieme bližšie, spomenieme si ich princípy fungovania a využitie v praxi.

19. marca 2024

Ktoré tonery a prečo najlepšie ochránia vašu tlačiareň?

Ktoré tonery a prečo najlepšie ochránia vašu tlačiareň?

Tonery, ktoré sú vyrobené priamo výrobcom vašej tlačiarne, sú často najlepšou voľbou pre zachovanie jej zdravia a životnosti. Tento doplnkový sortiment je navrhnutý a testovaný tak, aby dokonale zapadal do vášho tlačiaceho zariadenia a minimalizoval riziko poškodenia jeho mechanických častí, čo sa pri lacných alternatívnych verziách veľmi často stáva.

19. marca 2024

Pohodlie a jednoduchosť používania PlayStation

Hry na PC alebo PS: pre koho a ktoré sú lepšie?

V súčasnej dobe je ponuka hier na PC a PlayStation tak rozmanitá, že rozhodnutie medzi týmito dvoma platformami sa môže zdať náročné. Každá z nich ponúka jedinečné výhody a nevýhody, ktoré by ste mali zvážiť, aby ste našli pre seba alebo svojich blízkych to najlepšie riešenie. Ide o dôležité faktory, ktoré by ste mali brať do úvahy pri rozhodovaní sa medzi hraním na PC alebo PlayStation.

19. marca 2024

Nové zážitky s umelou inteligenciou

Najnovší prototyp OPPO Air Glass 3

OPPO predstavuje nové okuliare pre asistovanú realitu Air Glass 3 a ďalšie technologické inovácie

2. marca 2024

Náušnice? Nie, to sú revolučné slúchadlá Bose

Prvé kusy sú už na českom trhu exkluzívne vo vybraných predajniach a na e-shope iSTYLE.

16. februára 2024

Huawei FreeClip

Slúchadlá do každého ucha

V Huawei vyvinuli slúchadlá, ktoré skvele padnú do každého ucha. Na rozdiel od klasických slúchadiel sa totiž nevkladajú do uší, ale vďaka ergonomickému C-bridge designu držia na uchu pevne zvonku. Či už pri ich používaní sedíte za počítačom alebo cvičíte. Slúchadlá sú k dispozícii v dvoch štýlových farebných prevedeniach, v čiernej a fialovej farbe.

16. februára 2024

Inteligentné zásuvky Tapo P100M a Tapo P110M

Vylepšite si svoju domácnosť so šikovnými Wi-Fi zásuvkami Tapo

Chceli by ste začať s múdrou domácnosťou, ale neviete ako? Ideálna možnosť pre vstup do sveta internetu vecí sú múdre zásuvky. Ich cena sa pohybuje v rade nižších stoviek korún, a napriek tomu ponúka množstvo funkcií, ktoré môžete vyskúšať. Ako sami spoznáte, investícia do chytrého zariadenia sa môže rýchlo vrátiť napríklad v podobe usporenej energie. […]

7. februára 2024

8 hodín nepretržitého počúvania.

Slúchadlá FreeClip od Huawei

Inovatívny dizajn, vylepšený zvukový zážitok a potláčanie okolitého hluku

30. januára 2024