Pripravte sa na Wi-Fi 7 s routermi od TP-Link

Ešte vyššie rýchlosti a väčšia kapacita

V dnešnom svete je bezdrôtové pripojenie nevyhnutné na osobné aj profesionálne použitie. Od streamovania videí a hrania online hier až po vedenie obchodných rokovaní a prístup k dôležitým dokumentom, sa spoliehame na Wi-Fi, aby sme zostali v spojení a boli produktívni.

Autor
Dátum zverejnenia 14. apríla 2024
Obsahuje nasledovné témy

S tým, ako sa technológia neustále vyvíja, však rastie aj dopyt po rýchlejšom a spoľahlivejšom bezdrôtovom pripojení. Tu prichádza na rad Wi-Fi 7. Ak patríte medzi náročných užívateľov internetu a vyžadujete maximálnu stabilitu aj súčasný streaming videa na viac zariadení súčasne, potom iste uvítate podrobnejšie predstavenie ďalšej generácie tohto štandardu v našom článku.

Čo je Wi-Fi 7?
Jedná sa o najnovší štandard Wi-Fi, známy aj ako IEEE 802.11be. Funguje vo všetkých troch pásmach (2,4 GHz, 5 GHz a 6 GHz), aby bolo možné plne využiť všetky zdroje spektra. Zatiaľ čo Wi-Fi 6 bola postavená v reakcii na rastúci počet zariadení na svete, cieľom Wi-Fi 7 je poskytovať maximálne rýchlosti pre každé zariadenie s vyššou účinnosťou. Pokiaľ sa stretávate s neustálym ukladaním do vyrovnávacej pamäte, oneskorením alebo preťažením, router Wi-Fi 7 pre vás bude najlepším riešením.

Wi-Fi 7 sľubuje, že používatelia vôbec po prvýkrát v histórii nepocítia rozdiel medzi drôtovým a bezdrôtovým pripojením k internetu. Wi-Fi 7 zavádza ultra-širokú šírku pásma 320 MHz, 4096-QAM, Multi-RU a Multi-Link Operation, ktoré poskytujú rýchlosti 4,8× rýchlejšie ako Wi-Fi 6 a 13× rýchlejšie ako Wi-Fi 5. Zároveň prináša zvýšenú kapacitu a lepšiu efektivitu. Bude tiež podporovať najnovšie technológie, ako je streamovanie v 8K, virtuálnu a rozšírenú realitu a internet vecí (IoT).

Ešte vyššie rýchlosti a väčšia kapacita
Jedným z najvýznamnejších vylepšení Wi-Fi 7 je jej rýchlosť. V porovnaní so súčasným štandardom Wi-Fi 6 bude Wi-Fi 7 až 4,8x rýchlejší, jej teoretická priepustnosť bude činiť až 46 Gb/s. Latencia bude nižšia a vďaka 320 MHz širokému kanálu v 6GHz pásme a MLO (Multi-Link Operation) poskytne Wi-Fi 7 až 5× väčšiu kapacitu siete pre pripojené zariadenia. To znamená, že si môžete stiahnuť celý HD film v priebehu niekoľkých sekúnd.
Wi-Fi 7 využíva technológiu nazvanú OFDMA, ktorá umožňuje viacerým zariadeniam zdieľať rovnaký kanál bez rušenia, vďaka čomu môžete mať k Wi-Fi sieti pripojených viac zariadení bez toho, aby došlo k zníženiu rýchlosti alebo výkonu.

Vylepšená účinnosť
Wi-Fi 7 tiež sľubuje vyššiu efektivitu ako jej predchodcovia. Využíva totiž technológiu zvanú Target Wake Time (TWT), ktorá umožňuje zariadeniam naplánovať, kedy sa prebudia a začnú vysielať dáta. To znižuje množstvo času, ktoré zariadenie trávi komunikáciou so smerovačom, čím sa zníži spotreba energie a predĺži životnosť batérie zariadenia.

Aké zariadenia budú podporovať Wi-Fi 7?
Rovnako ako pri každej novej technológii bude nejaký čas trvať, než sa Wi-Fi 7 rozšíri. Poprední svetoví výrobcovia však už predstavili prvé modely routerov aj mesh systémov alebo prístupových bodov s týmto štandardom. Ako prvý na svete tak urobil TP-Link so svojimi produktmi Archer BE550, Archer BE800, Deco BE85, alebo Deco BE65, ktoré si predstavíme konkrétnejšie nižšie. Hneď na začiatku je však potrebné sa rozhodnúť, či vám stačí klasický Wi-Fi router alebo mesh systém, čo sa hodí najmä pri veľkých bytoch a domoch, kde vďaka použitiu viacerých jednotiek dochádza k distribúcii signálu rovnomerne po celom po celom priestore a prístroje, ktoré sú v pohybe, typicky mobilné telefóny a tablety, sa tak vždy automaticky pripájajú k jednotke s aktuálne najvyššou prenosovou rýchlosťou.

Archer BE800 WiFi 7 Router

Dizajnovo unikátny router Archer BE550 vám poskytne nadštandardné služby a robustnú ochranu. Vďaka rýchlosti až 9214 Mb/s je možné uskutočňovať videokonferencie v najvyššej kvalite, hrať tie najnáročnejšie herné tituly online, ale aj obsluhovať aplikácie s rozšírenou alebo virtuálnou realitou. Model disponuje piatimi 2,5 Gb/s (4× LAN, 1× WAN) portami pre plnohodnotnú multigigabitovú konektivitu pre maximálnu rýchlosť domáceho internetu. Jeden taký port má až 2,5× vyššiu rýchlosť ako klasické ethernetové porty. Samozrejmosťou je aj port USB 3.0. Šesť interných antén zosilňujúcich signál pre bezdrôtové pripojenie je rafinovane ukrytých na tele prístroja bez toho, aby boli vidieť a akokoľvek prekážali. Navyše router podporuje technológiu EasyMesh a ochranu TP-Link HomeShield.

Deco BE85

Ešte vyšších rýchlostí dosahuje router Archer BE800, konkrétne až 19 Gb/s. Naplno tak využijete všetko od smartfónov až po IP kamery. Bleskové sťahovanie, rovnako ako streamovanie v 8K alebo online hraní zvládne hravo naraz bez toho, aby ste okúsili akékoľvek oneskorenie. Dizajnovo podarený model je zároveň vybavený širokou škálou portov. Nechýbajú dva 10G WAN/LAN porty, z ktorých je jeden klasický RJ45 a druhý je kombinovaný RJ45/SFP+ pre optické aj medené káble. Ďalšie štyri 2,5 G porty a jeden USB 3.0 port predstavujú optimálne riešenie na zabezpečenie funkčnosti celej domácej siete. Osem integrovaných antén s podporou technológie Beamforming sa potom stará o silné bezdrôtové pripojenie s minimálnym rušením.
Unikátny LED displej na čele routera dokáže zobraziť viac ako 3 000 grafických symbolov od počasia, cez aktuálny čas až po emotikony. Samozrejmosťou je podpora už spomínaných technológií EasyMesh a TP-Link HomeShield.

Deco BE85

BE 800

Technológiu Wi-Fi 7 podporujú aj mesh systémy Deco BE65 a Deco BE85, ktorých hlavnou prednosťou je schopnosť vytvoriť zjednotenú sieť s jedným názvom a heslom, ktorú môže využívať až 200 zariadení vrátane produktov inteligentnej domácnosti. Oba modely využívajú systém prepojených jednotiek a vďaka vzájomnej komunikácii dokážu vytvoriť silnú a flexibilnú backhaul sieť súčasne prijímajúcu aj odosielajúcu dáta, ktorá môže fungovať bezdrôtovo alebo po kábli. Spoľahlivo tak vytvoríte kvalitné pokrytie aj v takzvaných mŕtvych bodoch, čo sú napríklad vzdialené kúty na prvom poschodí domácnosti. Jednotky sa predávajú jednotlivo alebo ako balenie po dvoch kusoch a sú kompatibilné aj so staršími modelmi Deco. Poskytujú rýchlosť pripojenia až 9 214 Mb/s, resp. 19 Gb/s podľa typu.

Záver
Wi-Fi 7 je doposiaľ najrýchlejší štandard bezdrôtovej siete. Výhody predchádzajúcich generácií posúva na úplne novú úroveň, a to napríklad vďaka šírke pásma 320 MHz. Pre užívateľov znamená využívanie Wi-Fi kvalitatívny rozdiel, a to najmä pri dátovo náročných operáciách alebo pri využívaní veľkého množstva pripojených zariadení súčasne. Wi-Fi 7 je zároveň tým pravým štandardom pre vstup do sveta rozšírenej a virtuálnej reality. Pokiaľ tak plánujete upgrade bezdrôtovej siete, rozhodne sa oplatí zvoliť rovno to najlepšie riešenie, ktoré je aktuálne na trhu dostupné.

Najnovšie

Vlajková ľod od systámu EOS R

Canon pripravuje uvedenie fotoaparátu EOS R1

Canon pripravuje uvedenie fotoaparátu EOS R1, ktorý bude prvou vlajkovou loďou systému EOS R. Nová technológia spracovania obrazu ešte viac zlepší automatické ostrenie a kvalitu obrazu

 

15. mája 2024

Vysokorýchlostný dvojpásmový adaptér pre lepšie pripojenie

TP-Link Archer T600UB Nano

Spoločnosť TP-Link, popredný svetový dodávateľ sieťových riešení a produktov inteligentnej domácnosti, predstavuje kompaktný Wi-Fi Bluetooth USB adaptér Archer T600UB Nano. Novinka zaistí flexibilné bezdrôtové pripojenie pre všetky zariadenia tak, aby fungovala s najnovším dvojpásmovým Wi-Fi routerom.

15. mája 2024

Huawei predstavil v Dubaji nové smart hodinky Watch FIT 3, vynovené Watch 4 Pro Space Edition a ďalšie inovatívne produkty

Vlajkové lode novej generácie – Objavte svet možností s Huawei

Spoločnosť Huawei dnes v Dubaji predstavila nové smart hodinky Huawei WATCH FIT 3 a Huawei WATCH 4 Pro Space Edition. Okrem týchto dlhoočakávaných produktov boli predstavené aj ďalšie novinky, vrátane vylepšeného notebooku Huawei MateBook X Pro a prvého tabletu Huawei s najnovšou generáciou PaperMatte Display, Huawei MatePad 11, ako aj mnoho ďalších nositeľných, audio a smart kancelárskych produktov.

 

9. mája 2024

Ponúka vynikajúcu kvalitu obrazu

Tlačiareň Epson SureColor P20500

Spoločnosť Epson uvádza na trh novú veľkoformátovú tlačiareň na profesionálnu tlač fotografií, umeleckých diel, plagátov a interiérových informačných nápisov

30. apríla 2024

Bez nutnosti mať u seba peňaženku alebo mobilný telefón

Zákazníci Home Creditu už môžu platiť aj hodinkami a náramkami Garmin a Xiaomi

Zákazníci spoločnosti Home Credit už môžu platiť aj inteligentnými hodinkami a fitnes náramkami Garmin a Xiaomi, čím spoločnosť rozširuje svoju ponuku k už dávnejšie fungujúcim digitálnym platobným službám Google Pay a Apple Pay. Vďaka tomu Home Credit pokrýva všetky najpoužívanejšie platobné metódy pre inteligentné zariadenia. Spoločnosť tak pokračuje v trende čoraz rozšírenejšej digitalizácie svojich služieb.

29. apríla 2024

UPGRADUJTE SVOJ POČÍTAČ!

Investujte do planéty a šetrite

Pokiaľ potrebujete zvýšiť výkon vášho počítača, UPGRADE pamäte a disku je určite správna cesta ako s relatívne menšou investíciou zvýšiť celkový výkon.

26. apríla 2024

v rozlíšení až 4K

Axis uvádza plne vybavené fixné kamery s vynikajúcou kvalitou obrazu

Spoločnosť Axis Communications prichádza s aktualizovaným radom kamier AXIS P13. Nové kamery sú ideálne pre rôzne situácie pri dohľade nad vnútornými priestormi. Na dosiahnutie maximálnej flexibility sú k dispozícii aj odľahčené základné jednotky, výmenné objektívy (s podporou i-CS) a široká škála montážneho príslušenstva. Interiérové modely sú navyše navrhnuté tak, aby sa vmestili aj do exteriérových krytov.

24. apríla 2024

TP-Link Omada ER706W-4G

Gigabitový AX3000 VPN router pre 4G+ sieť kedykoľvek a kdekoľvek

Spoločnosť TP-Link predstavuje nový gigabitový podnikový VPN router Omada ER706W-4G so vstavaným modemom pre 4G LTE pripojenie k internetu as AX3000 WiFi 6 prístupovým bodom pre bezdrôtové pripojenie užívateľov. Integráciu týchto funkcií do jediného zariadenia ocenia predovšetkým kancelárie či malé a stredné podniky.

23. apríla 2024

Huawei odkrýva stratégiu All Intelligence: Budúcnosť priemyslu s využitím umelej inteligencie

• O umelej inteligencii, jej implementácií v priemyselných odvetviach a o tom, kam smeruje informačno-komunikačný priemysel sa diskutovalo na Samite Analytikov Huawei. Podujatie spojilo viac ako 500 analytikov, výskumníkov a ďalších hostí z celého sveta.
• Počas podujatia Eric Xu, podpredseda a rotujúci predseda spoločnosti Huawei predstavil využitie umelej inteligencie spoločnosťou a stratégiu All Intelligence.

23. apríla 2024

Prvé video na YouTube

Dnes má už 19 rokov!

Úplne prvé video na YouTube sa volá „Me at the zoo“. Videonahrávka bola na web nahraná jeho spoluzakladateľom Jawedom Karimom 24. apríla 2005 o 03:27:12 UTC (5:27 nášho času), z používateľského účtu „jawed“. Viete koľko má LIKE? Ide o krátke 19 sekundové video zo ZOO v San Diegu so slonmi v pozadí, ktoré nemá práve najlepšiu […]

23. apríla 2024

Odporúčané

Pripravte sa na Wi-Fi 7 s routermi od TP-Link

Ešte vyššie rýchlosti a väčšia kapacita

V dnešnom svete je bezdrôtové pripojenie nevyhnutné na osobné aj profesionálne použitie. Od streamovania videí a hrania online hier až po vedenie obchodných rokovaní a prístup k dôležitým dokumentom, sa spoliehame na Wi-Fi, aby sme zostali v spojení a boli produktívni.

14. apríla 2024

Vysoká kvalita tlače

Výhody sublimácie: presná, odolná a všestranná potlač rôznych produktov

Sublimačná tlač sa stáva v dnešnom svete čoraz populárnejšou voľbou, a to nielen v profesionálnom, ale aj v domácom prostredí. Táto pokročilá technológia prináša množstvo výhod, ktoré ju robia atraktívnou možnosťou pre tlač rôznych typov produktov vhodných na osobné využitie alebo prezentáciu firmy.

19. marca 2024

Nočné videnie pre zlepšenie viditeľnosti v tme

Optika, ktorá zlepšuje viditeľnosť v náročných podmienkach

Vo svete plnom rôznorodých podmienok a prostredí je schopnosť vidieť v noci alebo za zhoršených svetelných podmienok neoceniteľnou výhodou. O jej využití v praxi nás dnes presviedča niekoľko unikátnych riešení v podobe pokročilých optických riešení. Dvomi najvýznamnejšími z nich sú termovízia a nočné videnie, na ktoré sa v tomto článku pozrieme bližšie, spomenieme si ich princípy fungovania a využitie v praxi.

19. marca 2024

Ktoré tonery a prečo najlepšie ochránia vašu tlačiareň?

Ktoré tonery a prečo najlepšie ochránia vašu tlačiareň?

Tonery, ktoré sú vyrobené priamo výrobcom vašej tlačiarne, sú často najlepšou voľbou pre zachovanie jej zdravia a životnosti. Tento doplnkový sortiment je navrhnutý a testovaný tak, aby dokonale zapadal do vášho tlačiaceho zariadenia a minimalizoval riziko poškodenia jeho mechanických častí, čo sa pri lacných alternatívnych verziách veľmi často stáva.

19. marca 2024

Pohodlie a jednoduchosť používania PlayStation

Hry na PC alebo PS: pre koho a ktoré sú lepšie?

V súčasnej dobe je ponuka hier na PC a PlayStation tak rozmanitá, že rozhodnutie medzi týmito dvoma platformami sa môže zdať náročné. Každá z nich ponúka jedinečné výhody a nevýhody, ktoré by ste mali zvážiť, aby ste našli pre seba alebo svojich blízkych to najlepšie riešenie. Ide o dôležité faktory, ktoré by ste mali brať do úvahy pri rozhodovaní sa medzi hraním na PC alebo PlayStation.

19. marca 2024

Nové zážitky s umelou inteligenciou

Najnovší prototyp OPPO Air Glass 3

OPPO predstavuje nové okuliare pre asistovanú realitu Air Glass 3 a ďalšie technologické inovácie

2. marca 2024

Náušnice? Nie, to sú revolučné slúchadlá Bose

Prvé kusy sú už na českom trhu exkluzívne vo vybraných predajniach a na e-shope iSTYLE.

16. februára 2024

Huawei FreeClip

Slúchadlá do každého ucha

V Huawei vyvinuli slúchadlá, ktoré skvele padnú do každého ucha. Na rozdiel od klasických slúchadiel sa totiž nevkladajú do uší, ale vďaka ergonomickému C-bridge designu držia na uchu pevne zvonku. Či už pri ich používaní sedíte za počítačom alebo cvičíte. Slúchadlá sú k dispozícii v dvoch štýlových farebných prevedeniach, v čiernej a fialovej farbe.

16. februára 2024

Inteligentné zásuvky Tapo P100M a Tapo P110M

Vylepšite si svoju domácnosť so šikovnými Wi-Fi zásuvkami Tapo

Chceli by ste začať s múdrou domácnosťou, ale neviete ako? Ideálna možnosť pre vstup do sveta internetu vecí sú múdre zásuvky. Ich cena sa pohybuje v rade nižších stoviek korún, a napriek tomu ponúka množstvo funkcií, ktoré môžete vyskúšať. Ako sami spoznáte, investícia do chytrého zariadenia sa môže rýchlo vrátiť napríklad v podobe usporenej energie. […]

7. februára 2024

8 hodín nepretržitého počúvania.

Slúchadlá FreeClip od Huawei

Inovatívny dizajn, vylepšený zvukový zážitok a potláčanie okolitého hluku

30. januára 2024