Náušnice? Nie, to sú revolučné slúchadlá Bose

Prvé kusy sú už na českom trhu exkluzívne vo vybraných predajniach a na e-shope iSTYLE.

Autor
Dátum zverejnenia 16. februára 2024
Obsahuje nasledovné témy

Náušnice? Nie, to sú revolučné slúchadlá BoseBose predstavuje slúchadlá, ktoré sú iné ako všetky doterajšie a plnia zároveň funkciu krásneho módneho doplnku. Nie sú to štuple do uší ani veľké slúchadlá cez uši. Bose Ultra Open Earbuds sú malé slúchadlá určené na zavesenie na ucho tak, že zvukovod zostáva úplne priechodný. Sú pohodlné aj pre tých, komu sú štuple nepríjemné. Napriek tomu nebudete pri počúvaní rušiť svoje okolie, na ušiach ich takmer neucítite a po chvíli si nebudete istí, či tam ešte stále sú. Okrem toho výborne hrajú, môžete s nimi bezpečne behať, na jedno nabitie vydržia až 7,5 hodiny az puzdra ich potom rýchlo dobijete. Prvé kusy sú už na našom trhu exkluzívne vo vybraných predajniach a na e-shope iSTYLE.

Sú pohodlné aj pre tých, komu sú štuple nepríjemné. Napriek tomu nebudete pri počúvaní rušiť svoje okolie, na ušiach ich takmer neucítite a po chvíli si nebudete istí, či tam ešte stále sú. Okrem toho výborne hrajú, môžete s nimi bezpečne behať, na jedno nabitie vydržia až 7,5 hodiny az puzdra ich potom rýchlo dobijete. Prvé kusy sú už na našom trhu exkluzívne vo vybraných predajniach a na e-shope iSTYLE.

Výborne hrajúce malé slúchadlá a súčasne atraktívny a výrazný módny doplnok evokujúci náušnicu, za ktorú sa nebudú hanbiť ani muži. Tak by sa dala jednou vetou popísať novinka z arzenálu legendárnej americkej audio značky Bose. Fakt, že skvele hrajú, je u tohto výrobcu zbytočné konštatovať. Slúchadlá Bose Ultra Open Earbuds otvárajú nielen v ponuke Bose úplne novú kategóriu. Malé otvorené slúchadlá nie sú novou myšlienkou, ale kombináciou prevedenia, špičkového zvuku, dizajnu, pohodlia a vlastnej patentovanej technológie Bose Open Audio Technology tvoria Bose v tejto oblasti revolúciu. Ultra Open Earbuds sa vyrába v čiernej farbe av prevedení „white smoke“.

Rovnako ako všetky existujúce modely slúchadiel radu Ultra ponúkajú aj nové Bose Ultra Open Earbuds stále populárnejší priestorový zvuk Spatial audio, ktorý umožňuje vnímať zvuk bez potreby počúvacej miestnosti vybavenej mnohými reproduktormi s výrazným vnímaním priestoru. Vďaka využitiu vstavaných pohybových senzorov vie navyše zachovať plnú autentickosť priestoru za všetkých podmienok. To v reálni znamená, že ak nahrávka vo formáte 5.1, 7.1. alebo Dolby Atmos obsahuje hlas speváka z priestoru pred poslucháčom a užívateľ otočí hlavou doprava, hlas bude počuť stále z rovnakého miesta ako predtým, teda zo strany.

Užívatelia slúchadiel sa spravidla delia na dva tábory. Prvý nedá dopustiť na malé slúchadlá do uší a druhý združuje priaznivcov veľkých slúchadiel cez uši s hlavovým mostom. Obe skupiny majú svoje dôvody, prečo preferujú práve „to svoje“ prevedenie. Bose Ultra Open Earbuds spájajú benefity a eliminujú nevýhody, ktorými oba tábory argumentujú. Napriek tomu, že zo svojho princípu neponúknu aktívne potlačenie ruchov z okolia, pri počúvaní na vyššiu hlasitosť na svet okolo seba takmer zabudnete.

Princíp otvorených slúchadiel tkvie v tom, že zvukovod zostáva priechodný. Skrátka, reproduktory slúchadiel ani žiadna iná časť uši neupcháva ani nezakrýva. V prípade Bose Ultra Open Earbuds sú slúchadlá uchytené na vonkajšej strane ušnice pomocou jednoduchého, ale excelentne funkčného a pohodlného klipu, ktorého dizajn kombinuje matné a lesklé prvky tak dokonale, že pôsobia takmer ako náušnice. Vďaka voľbe dizajnu a prevedenia sa však hodí pre ženy aj mužov, možno ich nosiť zároveň s náušnicami či okuliarmi a vyhovujú aj tým, ktorí nemôžu z dôvodu nekomfortného pocitu používať bežné malé slúchadlá. Tieto slúchadlá sú tiež veľmi vhodným riešením na využitie pri handsfree hovoroch napríklad v aute. Ľavé či pravé slúchadlo je možné využiť ako handsfree samostatne a pri použití na ľavom uchu môže vodič plne vnímať nielen dopravné dianie, ale aj všetky zvuky z kabíny.
Napriek tomu, že sa jedná o otvorené slúchadlá a ich špeciálne reproduktory sú pri používaní pri vstupe do zvukovodu, ich používateľ neruší ani pri maximálnej hlasitosti svoje okolie viac, než keby počúval hudbu pomocou tradičných slúchadiel.

Aj keď s nimi budete skákať, budú vám bezpečne držať na ušiach a ich dlhodobé používanie je v porovnaní so slúchadlami typu štuple mimoriadne pohodlné. Ovládanie všetkých dôležitých funkcií prebieha pomocou dobre dostupných veľkých tlačidiel umiestnených na ľavom aj pravom slúchadle.
Pri outdoorovom využití je zaujímavá aj voliteľná možnosť automatickej úpravy hlasitosti podľa intenzity hluku okolia, ktorú je možné aktivovať pomocou aplikácie.
Možno vás po vyššie uvedených informáciách napadne, že slúchadlá s popísanou konštrukciou nemôžu dobre reprodukovať hudbu s pôsobivými basmi. Tento argument znie síce logicky, ale po reálnom vyskúšaní pochopíte, že v Bose toto aj vďaka vlastnej technológii Open Audio veľmi dobre vie. A navyše, vďaka využitiu najnovšieho čipu Snapdragon umožňujú slúchadlá využiť v kombinácii s Android zariadeniami bezstratové zvukové kodeky.

Ideálne pre celodenné počúvanie aj šport
Bose Ultra Open Earbuds sú vďaka svojmu prevedeniu vhodné na celodenné počúvanie za všetkých okolností a ponúkajú prirodzený zvuk vo veľmi vysokej kvalite. Otvorené slúchadlá sú zároveň výbornou alternatívou pre outdorové športové využitie, počas ktorého potrebuje používateľ vnímať dianie okolo seba a potlačenie okolitých ruchov môže byť v danej chvíli reálne nebezpečné. Možno ich tak dobre používať aj pri cvičení, behu, jazde na bicykli a ďalších športových outdoorových aktivitách.
Slúchadlá ako zadné efektové reproduktory pri sledovaní filmov

Otvorená konštrukcia Bose Ultra Open Earbuds prináša navyše ešte jednu unikátnu možnosť. V spojení so soundbarom Bose môžu totiž fungovať aj ako zadné efektové satelitné reproduktory a zaistiť tak veľmi pôsobivý priestorový zvuk. Užívateľ pri tomto nastavení počuje dobre zvuk prichádzajúci z reproduktorov soundbaru a technológia Bose SimpleSync dokáže poslať signál pre zadné reproduktory do slúchadiel.
Popísaná funkcia bude dostupná po očakávanej aktualizácii softvéru slúchadiel, ktorá prebieha prostredníctvom aplikácie Bose Music úplne automaticky bez potreby zásahu užívateľa.

Každé slúchadlo Bose Ultra Open Earbuds váži len približne 6 gramov a bezdrôtové spojenie s telefónom alebo iným zariadením zaisťuje Bluetooth 5.3. Slúchadlá sa nabíjajú v dizajnovo zladenom ochrannom púzdre, ktoré sa zmestí pohodlne do vrecka, av ňom vstavaná batéria ich dokáže rýchlo dobiť na viac ako 19-hodinové počúvanie. Puzdro sa dobíja pomocou konektora USB-C.
Dostupnosť na českom trhu
Prvé kusy slúchadiel Bose Ultra Open Earbuds sú na slovenskom trhu k dostaniu aj vyskúšaniu už teraz exkluzívne v štyroch vybraných predajniach iSTYLE v Prahe na Chodove av Masaryčke, v brnenskej Olympii av Avione Ostrava a na e-shope istyle.sk za odporúčanú maloobchodnú cenu 8 990 Kč.

 

Najnovšie

TP-Link Omada ER706W-4G

Gigabitový AX3000 VPN router pre 4G+ sieť kedykoľvek a kdekoľvek

Spoločnosť TP-Link predstavuje nový gigabitový podnikový VPN router Omada ER706W-4G so vstavaným modemom pre 4G LTE pripojenie k internetu as AX3000 WiFi 6 prístupovým bodom pre bezdrôtové pripojenie užívateľov. Integráciu týchto funkcií do jediného zariadenia ocenia predovšetkým kancelárie či malé a stredné podniky.

23. apríla 2024

Huawei odkrýva stratégiu All Intelligence: Budúcnosť priemyslu s využitím umelej inteligencie

• O umelej inteligencii, jej implementácií v priemyselných odvetviach a o tom, kam smeruje informačno-komunikačný priemysel sa diskutovalo na Samite Analytikov Huawei. Podujatie spojilo viac ako 500 analytikov, výskumníkov a ďalších hostí z celého sveta.
• Počas podujatia Eric Xu, podpredseda a rotujúci predseda spoločnosti Huawei predstavil využitie umelej inteligencie spoločnosťou a stratégiu All Intelligence.

23. apríla 2024

Prvé video na YouTube

Dnes má už 19 rokov!

Úplne prvé video na YouTube sa volá „Me at the zoo“. Videonahrávka bola na web nahraná jeho spoluzakladateľom Jawedom Karimom 24. apríla 2005 o 03:27:12 UTC (5:27 nášho času), z používateľského účtu „jawed“. Viete koľko má LIKE? Ide o krátke 19 sekundové video zo ZOO v San Diegu so slonmi v pozadí, ktoré nemá práve najlepšiu […]

23. apríla 2024

nepretržite a v 4K

Sledujte cez novú kameru hlavnú stanicu v Prahe

Svetovú premiéru v živom streame mala dnes v programe SlowTV nová kamera Axis Communications. Model AXIS Q1808-LE ponúka vďaka objektívu Canon a 4/3” obrazovému snímaču vynikajúcu obrazovú kvalitu v 4K rozlíšení a vysokú citlivosť na svetlo. Nočný záber na pražskú hlavnú stanicu je len malou ukážkou využitia tejto kamery s tzv. bullet dizajnom.

28. marca 2024

Zámer stať sa kľúčovým dodávateľom na trhu s obalmi.

Canon potvrdzuje plán stať sa významným hráčom v oblasti digitálne tlačených etikiet a obalov

Na veľtrhu drupa 2024 v Düsseldorfe Canon potvrdí svoje odhodlanie stať sa významným a dôveryhodným partnerom na trhu etikiet a obalov a predvedie nový digitálny tlačový stroj a koncepty produktov, ktoré potvrdzujú jasný pokrok na ceste k tomuto cieľu. Etikety a obaly predstavujú strategickú oblasť, preto bude prebiehať vo vyhradenej zóne na stánku Canon živá výroba etikiet, vlnitej lepenky a skladacích kartónov.

28. marca 2024

Technologické inovácie

Canon predstaví na veľtrhu drupa 2024 komplexné riešenie pre poskytovateľov tlačových služieb

Spoločnosť Canon na veľtrhu drupa 2024 predstaví pod heslom „The Power to Move“, efektívne prepojenie technologických inovácií, odborných tímov, podporných služieb a dynamickej spolupráce, ktorá umožňuje poskytovateľom tlačových služieb transformovať ich podnikanie. Predstaví sa celé portfólio produkčných tlačových technológií Canon, vrátane hárkových atramentových a tonerových tlačových strojov, vysokorýchlostných kontinuálnych atramentových produkčných liniek, veľkoformátových tlačiarní typu flatbed a roll-to-roll a digitálnych tlačiarní štítkov.

28. marca 2024

200 metrov za minútu

Canon rozširuje portfólio vysokorýchlostných atramentových rotačných tlačiarní o rad ColorStream 8110 a 8200

Spoločnosť Canon nadväzuje na doterajší úspech radu vysokorýchlostných atramentových tlačových strojov ColorStream 8000 a rozširuje ju o dva nové modely ColorStream 8200 a 8110. Model ColorStream 8200 je teraz najproduktívnejším modelom radu s maximálnou rýchlosťou až 200 metrov za minútu. Model ColorStream 8110 s rýchlosťou 110 metrov za minútu je ideálny pre poskytovateľov tlačových služieb, ktorí chcú investovať do nového tlačového stroja ColorStream a zároveň zachovať existujúce dokončovacie zariadenia.

 

28. marca 2024

Ultrarýchla produkcia

Atramentové tlačové stroje ProStream 2000 pre komerčnú tlač

Canon ukázal nové vysokorýchlostné atramentové tlačiarne ProStream 2000 pre komerčnú a obchodnú komunikáciu a novú vlajkovú loď ProStream 3160

28. marca 2024

Navrhnuté s ohľadom na životné prostredie

Canon predstavil rad flatbed tlačiarní Arizona 2300 s technológiou FLXflow

Na trh bola uvedená aj najnovšia verzia 2.1 systému PRISMAelevate XL, ktorá zdvojnásobuje výšku tlače reliéfnych tlačových aplikácií na podporovaných flatbed tlačiarňach Arizona na 4 mm, a tým pomáha používateľom vytvárať pôsobivé, na dotyk výrazné hmatové kresby či umelecké diela.

28. marca 2024

rad vysoko kvalitných Industrial SSD diskov

Kingston Digital predstavuje i-Temp

Spoločnosť Kingston Digital Europe Co LLP, ktorá je výrobcom flash pamäťových zariadení a pobočkou Kingston Technology Company, svetového lídra v oblasti pamäťových produktov a technologických riešení, dnes oznámila, že vyvinula rad pevných diskov Industrial Temp špeciálne pre výrobcov systémov a konštruktérov, ktorí vyžadujú širší rozsah prevádzkových teplôt pre extrémne prostredia. Tieto SSD disky sú okrem […]

28. marca 2024

Odporúčané

Pripravte sa na Wi-Fi 7 s routermi od TP-Link

Ešte vyššie rýchlosti a väčšia kapacita

V dnešnom svete je bezdrôtové pripojenie nevyhnutné na osobné aj profesionálne použitie. Od streamovania videí a hrania online hier až po vedenie obchodných rokovaní a prístup k dôležitým dokumentom, sa spoliehame na Wi-Fi, aby sme zostali v spojení a boli produktívni.

14. apríla 2024

Vysoká kvalita tlače

Výhody sublimácie: presná, odolná a všestranná potlač rôznych produktov

Sublimačná tlač sa stáva v dnešnom svete čoraz populárnejšou voľbou, a to nielen v profesionálnom, ale aj v domácom prostredí. Táto pokročilá technológia prináša množstvo výhod, ktoré ju robia atraktívnou možnosťou pre tlač rôznych typov produktov vhodných na osobné využitie alebo prezentáciu firmy.

19. marca 2024

Nočné videnie pre zlepšenie viditeľnosti v tme

Optika, ktorá zlepšuje viditeľnosť v náročných podmienkach

Vo svete plnom rôznorodých podmienok a prostredí je schopnosť vidieť v noci alebo za zhoršených svetelných podmienok neoceniteľnou výhodou. O jej využití v praxi nás dnes presviedča niekoľko unikátnych riešení v podobe pokročilých optických riešení. Dvomi najvýznamnejšími z nich sú termovízia a nočné videnie, na ktoré sa v tomto článku pozrieme bližšie, spomenieme si ich princípy fungovania a využitie v praxi.

19. marca 2024

Ktoré tonery a prečo najlepšie ochránia vašu tlačiareň?

Ktoré tonery a prečo najlepšie ochránia vašu tlačiareň?

Tonery, ktoré sú vyrobené priamo výrobcom vašej tlačiarne, sú často najlepšou voľbou pre zachovanie jej zdravia a životnosti. Tento doplnkový sortiment je navrhnutý a testovaný tak, aby dokonale zapadal do vášho tlačiaceho zariadenia a minimalizoval riziko poškodenia jeho mechanických častí, čo sa pri lacných alternatívnych verziách veľmi často stáva.

19. marca 2024

Pohodlie a jednoduchosť používania PlayStation

Hry na PC alebo PS: pre koho a ktoré sú lepšie?

V súčasnej dobe je ponuka hier na PC a PlayStation tak rozmanitá, že rozhodnutie medzi týmito dvoma platformami sa môže zdať náročné. Každá z nich ponúka jedinečné výhody a nevýhody, ktoré by ste mali zvážiť, aby ste našli pre seba alebo svojich blízkych to najlepšie riešenie. Ide o dôležité faktory, ktoré by ste mali brať do úvahy pri rozhodovaní sa medzi hraním na PC alebo PlayStation.

19. marca 2024

Nové zážitky s umelou inteligenciou

Najnovší prototyp OPPO Air Glass 3

OPPO predstavuje nové okuliare pre asistovanú realitu Air Glass 3 a ďalšie technologické inovácie

2. marca 2024

Náušnice? Nie, to sú revolučné slúchadlá Bose

Prvé kusy sú už na českom trhu exkluzívne vo vybraných predajniach a na e-shope iSTYLE.

16. februára 2024

Huawei FreeClip

Slúchadlá do každého ucha

V Huawei vyvinuli slúchadlá, ktoré skvele padnú do každého ucha. Na rozdiel od klasických slúchadiel sa totiž nevkladajú do uší, ale vďaka ergonomickému C-bridge designu držia na uchu pevne zvonku. Či už pri ich používaní sedíte za počítačom alebo cvičíte. Slúchadlá sú k dispozícii v dvoch štýlových farebných prevedeniach, v čiernej a fialovej farbe.

16. februára 2024

Inteligentné zásuvky Tapo P100M a Tapo P110M

Vylepšite si svoju domácnosť so šikovnými Wi-Fi zásuvkami Tapo

Chceli by ste začať s múdrou domácnosťou, ale neviete ako? Ideálna možnosť pre vstup do sveta internetu vecí sú múdre zásuvky. Ich cena sa pohybuje v rade nižších stoviek korún, a napriek tomu ponúka množstvo funkcií, ktoré môžete vyskúšať. Ako sami spoznáte, investícia do chytrého zariadenia sa môže rýchlo vrátiť napríklad v podobe usporenej energie. […]

7. februára 2024

8 hodín nepretržitého počúvania.

Slúchadlá FreeClip od Huawei

Inovatívny dizajn, vylepšený zvukový zážitok a potláčanie okolitého hluku

30. januára 2024