Inteligentné zásuvky Tapo P100M a Tapo P110M

Vylepšite si svoju domácnosť so šikovnými Wi-Fi zásuvkami Tapo

Chceli by ste začať s múdrou domácnosťou, ale neviete ako? Ideálna možnosť pre vstup do sveta internetu vecí sú múdre zásuvky. Ich cena sa pohybuje v rade nižších stoviek korún, a napriek tomu ponúka množstvo funkcií, ktoré môžete vyskúšať. Ako sami spoznáte, investícia do chytrého zariadenia sa môže rýchlo vrátiť napríklad v podobe usporenej energie. […]

Autor
Dátum zverejnenia 7. februára 2024
Obsahuje nasledovné témy ,

Chceli by ste začať s múdrou domácnosťou, ale neviete ako? Ideálna možnosť pre vstup do sveta internetu vecí sú múdre zásuvky. Ich cena sa pohybuje v rade nižších stoviek korún, a napriek tomu ponúka množstvo funkcií, ktoré môžete vyskúšať. Ako sami spoznáte, investícia do chytrého zariadenia sa môže rýchlo vrátiť napríklad v podobe usporenej energie. Poslednými modelmi od spoločnosti TP-Link, osvedčeného výrobcu sieťových zariadení a produktov inteligentnej domácnosti, sú inteligentné zásuvky Tapo P100M a Tapo P110M. Na nich si ukážeme, ako jednoducho je možné takéto zariadenie využiť.

Kompatibilita naprieč platformami

Inteligentnú zásuvku zapojíte do elektrickej siete, pripojíte ju k vašej Wi-Fi sieti a pomocou voľne dostupnej mobilnej aplikácie Tapo môžete plne využívať jej benefity. Aplikácia funguje na zariadeniach s Androidom aj iOS a hneď na začiatku je dobré vedieť, že z rovnakej aplikácie môžete ovládať, spravovať či nastavovať ďalšie inteligentné zariadenia z rodiny Tapo.

TP-Link ale pri nových Wi-Fi zásuvkách myslí aj na zákazníkov, ktorí využívajú inteligentné zariadenia rôznych výrobcov. Oba modely totiž podporujú nový štandard konektivity Matter, ktorý zaisťuje komunikáciu medzi zariadeniami internetu vecí bez ohľadu na platformu a výrobcu. Tak je možné spravovať a ovládať rôzne zariadenia pomocou jednej aplikácie, čo predstavuje obrovský benefit a voľnosť v budúcom výbere ďalších produktov. Stačí len sledovať, či podporujú tento štandard. TP-Link sa k nemu s produktovým radom Tapo pripojil ako jeden z prvých výrobcov.

Tipy na praktické využitie šikovných zásuviek

Teraz už ale k samotným zásuvkám. Zásadný rozdiel medzi týmito dvoma modelmi je ten, že Tapo P110M meria v reálnom čase spotrebu pripojených zariadení. Namerané hodnoty sa vám zobrazujú v už spomínanej aplikácii v podobe grafov. Môžete tak ľahko identifikovať takzvané „žrúty“ energie. To sú typicky staršie zariadenia. Pokiaľ do aplikácie zadáte vašu sadzbu za elektrinu, aplikácia vám šikovne vypočíta, koľko budete zhruba platiť za mesiac, štvrťrok či rok. Ostatné chytré funkcie už majú obe zásuvky spoločné.

Zásuvky dokážu automaticky zapínať a vypínať pripojené spotrebiče. Táto funkcia vedie k ich efektívnejšiemu využitiu. Typicky sa jedná o produkty, ktoré využívate pravidelne v rámci svojej dennej rutiny. Môže ísť o ranné spúšťanie priamotopu, automatické spúšťanie odvlhčovača vzduchu, pokiaľ relatívna vlhkosť dosiahne určitú hodnotu, alebo o zapínanie kávovaru pekne na čas. Chytré zásuvky je možné tiež využiť na vypínanie stand-by módu pri televíziách či rádiách. Podobnými opatreniami tak v konečnom súčte môžete ušetriť veľké množstvo elektrickej energie a tým aj vašich financií.

Vďaka rovnakej funkcii je možné simulovať vašu prítomnosť v domácnosti, aj keď ste na dovolenke napríklad na druhom konci planéty. Pomocou chytrých zásuviek môžete automaticky alebo manuálne prostredníctvom aplikácie zapínať večer svetlá alebo púšťať televíziu a odrádzať tak prípadných nepozvaných hostí.

Ak máte radi pohodlie alebo skrátka nechcete robiť zbytočné kroky navyše, určite vás poteší možnosť hlasového ovládania pomocou asistentov, ako je Amazon Alexa, Apple Siri alebo Asistent Google. Opäť stačí mať po ruke mobilné zariadenie s nainštalovanou aplikáciou.

Nenápadné, bezpečné a úplne jednoduché

Chytré zásuvky Tapo sú navrhnuté jednoducho tak, aby bolo ich zapojenie ľahké, nenápadné a praktické. Zaberajú málo miesta, aby aj susedné zásuvky zostávali bez ťažkostí prístupné. Vďaka ohňovzdorným materiálom, z ktorých sú vyrobené, sú bezpečné.

Ak vás zaujíma, ako takú šikovnú zásuvku po pripojení do siete sprevádzkováte? Úplne jednoducho. Párovanie s aplikáciou Tapo prebieha automaticky prostredníctvom Bluetooth a vy sa nemusíte starať prakticky o nič. Zásuvku je tiež možné nastaviť naskenovaním kódu, ktorý je súčasťou balenia a ďalej budete postupovať podľa pokynov pomocou ľubovoľnej aplikácie kompatibilnej so štandardom Matter.

Viac informácií:

https://www.tp-link.com/cz/home-networking/smart-plug/tapo-p100m/

https://www.tp-link.com/cz/home-networking/smart-plug/tapo-p110m/

Čítajte aj ďalšie podobné články:

Najnovšie

Hudba a varenie

Harmónia nielen pre vaše chuťové poháriky

Varenie je rituál, pri ktorom môžete nielen zdokonaľovať svoje umenie, ale aj nájsť pokoj a odreagovanie. Hľadáte ten správny soundtrack k vareniu? Hudba môže mať významný dopad na atmosféru v kuchyni a dokonca aj na chuť vašich jedál. Perfektná melódia do vašej kuchyne Varenie a hudba sú ako soľ a čierne korenie – dokonalo sa dopĺňajú. […]

16. februára 2024

Spoločnosť Epson ako prvá uviedla na trh základnú DTG tlačiareň s bielym atramentom na potlač tmavého textilu  

DTG tlačiareň s bielym atramentom na potlač tmavého textilu

Základná DTG tlačiareň Epson SC-F1000 je prvá, ktorá poskytuje nadšencom, maloobchodníkom a malým podnikom cenovo dostupný spôsob tlače vysoko kvalitných obrázkov na tmavý textil

30. januára 2024

Stále sa zlepšujúci výkon

AGON by AOC predstavuje ďalší krok v hernej evolúcii

AOC GAMING 24G4X a 27G4X debutujú so 180 Hz a novým odvážnym dizajnom

30. januára 2024

Pokročilé funkcie, 4MPx a 10× zoom

Cenovo dostupná PTZ kamera Axis na použitie v interiéri aj v exteriéri

Spoločnosť Axis Communications uvádza novú cenovo dostupnú a flexibilnú otočnú kameru AXIS M5526-E, ktorá je kompatibilná so všetkými PTZ úchytmi Axis a hodí sa na inštaláciu ako do interiéru, tak aj do exteriéru. Kamera ponúka pokročilú analytiku s hlbokým učením a tiež skvelú kvalitu obrazu vo vysokom rozlíšení s veľkým optickým priblížením.

25. januára 2024

Nový rok je príležitosťou začať žiť zdravší a plnohodnotnejší život.

Zdravý životný štýl na dosah ruky aj vďaka týmto aplikáciám

Ak aj vy práve v týchto dňoch rozmýšľate, že zdravý životný štýl jednoducho nie je nič pre vás, vedzte, že jediné, čo vás udrží na správnej ceste, je motivácia.

24. januára 2024

Najrozšírenejším malvérom na Slovensku bol Tofsee

Vydieračský softvér je na vzostupe. Pomáha mu umelá inteligencia

Z pohľadu kybernetickej bezpečnosti dominujú vo svete ransomvérové útoky zamerané na vydieranie, hacktivizmus a umelá inteligencia.

24. januára 2024

Hokej z nemožného uhla

Pozrite sa na experiment s kamerou Axis, ktorú na štadióne zamrazili do ľadu

Ľad, oheň a vibrácie – to je len zopár príkladov náročných podmienok, ktorým musia kamerové systémy čeliť. Spoločnosť Axis Communications, líder v oblasti sieťového videa, v novom experimente predviedla ako jej kamera dokáže zvládať takmer čokoľvek – napríklad aj keď je zamrazená do vnútra ľadu na hokejovom štadióne. Vďaka tomu zachytila doteraz nevídaný záber.

16. januára 2024

ASUS nanovo definuje hranice výkonu revolučnými prémiovými produktmi, ktoré sprevádzajú nové udržateľné riešenia a umelá inteligencia

Novinky od Asus ore rok 2024

ASUS predstavil najnovšie inovácie a produkty na konferencii In Search of Incredible: Transcendence na CES 2024

11. januára 2024

Terapia hudbou

Hudba ako kľúč k ukladaniu spomienok

Vedci z Kalifornskej univerzity zistili, ako dokáže hudba ovplyvňovať emócie. Terapia hudbou by mohla pomôcť ľuďom s posttraumatickou stresovou poruchou aj ľuďom, ktorí majú problémy s pamäťou.

11. januára 2024

Až 2 týždne na jedno nabitie

Huawei Watch GT 4

Štýlové a výkonné smart hodinky, s ktorými zabudnete, kde je nabíjačka

3. januára 2024

Odporúčané

Nové zážitky s umelou inteligenciou

Najnovší prototyp OPPO Air Glass 3

OPPO predstavuje nové okuliare pre asistovanú realitu Air Glass 3 a ďalšie technologické inovácie

2. marca 2024

Náušnice? Nie, to sú revolučné slúchadlá Bose

Prvé kusy sú už na českom trhu exkluzívne vo vybraných predajniach a na e-shope iSTYLE.

16. februára 2024

Huawei FreeClip

Slúchadlá do každého ucha

V Huawei vyvinuli slúchadlá, ktoré skvele padnú do každého ucha. Na rozdiel od klasických slúchadiel sa totiž nevkladajú do uší, ale vďaka ergonomickému C-bridge designu držia na uchu pevne zvonku. Či už pri ich používaní sedíte za počítačom alebo cvičíte. Slúchadlá sú k dispozícii v dvoch štýlových farebných prevedeniach, v čiernej a fialovej farbe.

16. februára 2024

Inteligentné zásuvky Tapo P100M a Tapo P110M

Vylepšite si svoju domácnosť so šikovnými Wi-Fi zásuvkami Tapo

Chceli by ste začať s múdrou domácnosťou, ale neviete ako? Ideálna možnosť pre vstup do sveta internetu vecí sú múdre zásuvky. Ich cena sa pohybuje v rade nižších stoviek korún, a napriek tomu ponúka množstvo funkcií, ktoré môžete vyskúšať. Ako sami spoznáte, investícia do chytrého zariadenia sa môže rýchlo vrátiť napríklad v podobe usporenej energie. […]

7. februára 2024

8 hodín nepretržitého počúvania.

Slúchadlá FreeClip od Huawei

Inovatívny dizajn, vylepšený zvukový zážitok a potláčanie okolitého hluku

30. januára 2024

Nové kamery Tapo toho ale vedia oveľa viac

Strážte si každý kút vašej domácnosti aj za tmy

Nové domáce Wi-Fi kamery Tapo C212, ktoré disponuje ethernetovým portom a Tapo C211, prvá Tapo kamera v čiernej farbe, v sebe ukrývajú osvedčené funkcie zabezpečenia, ale ponúkajú aj ďalšie vychytávky, ktoré oceníte v každodenných situáciách.

23. novembra 2023

Výnimočnou osobnosťou vedy na Slovensku sa stal Igor Lacík

Piaty ročník ESET Science Award pozná laureátky a laureátov ocenenia.

Medzinárodná komisia na čele s nobelistom Michelom Mayorom vybrala na základe komplexného hodnotiaceho procesu tohtoročné laureátky a laureátov ocenenia ESET Science Award. Laureátom v kategórii Výnimočná osobnosť vedy na Slovensku sa stal Igor Lacík, laureátom v kategórii Výnimočná osobnosť vedy do 35 rokov je Matej Baláž a laureátkou v kategórii Výnimočná osobnosť vysokoškolského vzdelávania sa stala Daniela Ostatníková. Vo […]

13. októbra 2023

Prístroje jednoducho ovládate z jedného miesta.

Spravujte domácnosť múdro

Produkty chytrej domácnosti nás obklopujú čoraz viac a dokážu nám významne uľahčiť každodenný život. Aké by teda vo vašej domácnosti nemali chýbať? Tu sú tri tipy, čo ušetria čas, peniaze aj starosti.

6. septembra 2023

Mimoriadne tenký dizajn

Spoločnosť Samsung Electronics predstavuje 98″ QLED TV

Super veľká obrazovka optimalizovaná pre váš domov

 

4. júla 2023

Najmenší a najľahší RF objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou

Zachyťte vzácne momenty na cestách s Canon EOS R100 a objektívom RF 28mm F2.8 STM  

EOS R100 je vybavený 24,1-megapixelovým APS-C snímačom, ktorý je niekoľkokrát väčší ako ten, ktorý sa nachádza v špičkových smartfónoch a poskytuje značný posun v kvalite obrazu a videa.

4. júla 2023