Inteligentné zásuvky Tapo P100M a Tapo P110M

Vylepšite si svoju domácnosť so šikovnými Wi-Fi zásuvkami Tapo

Chceli by ste začať s múdrou domácnosťou, ale neviete ako? Ideálna možnosť pre vstup do sveta internetu vecí sú múdre zásuvky. Ich cena sa pohybuje v rade nižších stoviek korún, a napriek tomu ponúka množstvo funkcií, ktoré môžete vyskúšať. Ako sami spoznáte, investícia do chytrého zariadenia sa môže rýchlo vrátiť napríklad v podobe usporenej energie. […]

Autor
Dátum zverejnenia 7. februára 2024
Obsahuje nasledovné témy ,

Chceli by ste začať s múdrou domácnosťou, ale neviete ako? Ideálna možnosť pre vstup do sveta internetu vecí sú múdre zásuvky. Ich cena sa pohybuje v rade nižších stoviek korún, a napriek tomu ponúka množstvo funkcií, ktoré môžete vyskúšať. Ako sami spoznáte, investícia do chytrého zariadenia sa môže rýchlo vrátiť napríklad v podobe usporenej energie. Poslednými modelmi od spoločnosti TP-Link, osvedčeného výrobcu sieťových zariadení a produktov inteligentnej domácnosti, sú inteligentné zásuvky Tapo P100M a Tapo P110M. Na nich si ukážeme, ako jednoducho je možné takéto zariadenie využiť.

Kompatibilita naprieč platformami

Inteligentnú zásuvku zapojíte do elektrickej siete, pripojíte ju k vašej Wi-Fi sieti a pomocou voľne dostupnej mobilnej aplikácie Tapo môžete plne využívať jej benefity. Aplikácia funguje na zariadeniach s Androidom aj iOS a hneď na začiatku je dobré vedieť, že z rovnakej aplikácie môžete ovládať, spravovať či nastavovať ďalšie inteligentné zariadenia z rodiny Tapo.

TP-Link ale pri nových Wi-Fi zásuvkách myslí aj na zákazníkov, ktorí využívajú inteligentné zariadenia rôznych výrobcov. Oba modely totiž podporujú nový štandard konektivity Matter, ktorý zaisťuje komunikáciu medzi zariadeniami internetu vecí bez ohľadu na platformu a výrobcu. Tak je možné spravovať a ovládať rôzne zariadenia pomocou jednej aplikácie, čo predstavuje obrovský benefit a voľnosť v budúcom výbere ďalších produktov. Stačí len sledovať, či podporujú tento štandard. TP-Link sa k nemu s produktovým radom Tapo pripojil ako jeden z prvých výrobcov.

Tipy na praktické využitie šikovných zásuviek

Teraz už ale k samotným zásuvkám. Zásadný rozdiel medzi týmito dvoma modelmi je ten, že Tapo P110M meria v reálnom čase spotrebu pripojených zariadení. Namerané hodnoty sa vám zobrazujú v už spomínanej aplikácii v podobe grafov. Môžete tak ľahko identifikovať takzvané „žrúty“ energie. To sú typicky staršie zariadenia. Pokiaľ do aplikácie zadáte vašu sadzbu za elektrinu, aplikácia vám šikovne vypočíta, koľko budete zhruba platiť za mesiac, štvrťrok či rok. Ostatné chytré funkcie už majú obe zásuvky spoločné.

Zásuvky dokážu automaticky zapínať a vypínať pripojené spotrebiče. Táto funkcia vedie k ich efektívnejšiemu využitiu. Typicky sa jedná o produkty, ktoré využívate pravidelne v rámci svojej dennej rutiny. Môže ísť o ranné spúšťanie priamotopu, automatické spúšťanie odvlhčovača vzduchu, pokiaľ relatívna vlhkosť dosiahne určitú hodnotu, alebo o zapínanie kávovaru pekne na čas. Chytré zásuvky je možné tiež využiť na vypínanie stand-by módu pri televíziách či rádiách. Podobnými opatreniami tak v konečnom súčte môžete ušetriť veľké množstvo elektrickej energie a tým aj vašich financií.

Vďaka rovnakej funkcii je možné simulovať vašu prítomnosť v domácnosti, aj keď ste na dovolenke napríklad na druhom konci planéty. Pomocou chytrých zásuviek môžete automaticky alebo manuálne prostredníctvom aplikácie zapínať večer svetlá alebo púšťať televíziu a odrádzať tak prípadných nepozvaných hostí.

Ak máte radi pohodlie alebo skrátka nechcete robiť zbytočné kroky navyše, určite vás poteší možnosť hlasového ovládania pomocou asistentov, ako je Amazon Alexa, Apple Siri alebo Asistent Google. Opäť stačí mať po ruke mobilné zariadenie s nainštalovanou aplikáciou.

Nenápadné, bezpečné a úplne jednoduché

Chytré zásuvky Tapo sú navrhnuté jednoducho tak, aby bolo ich zapojenie ľahké, nenápadné a praktické. Zaberajú málo miesta, aby aj susedné zásuvky zostávali bez ťažkostí prístupné. Vďaka ohňovzdorným materiálom, z ktorých sú vyrobené, sú bezpečné.

Ak vás zaujíma, ako takú šikovnú zásuvku po pripojení do siete sprevádzkováte? Úplne jednoducho. Párovanie s aplikáciou Tapo prebieha automaticky prostredníctvom Bluetooth a vy sa nemusíte starať prakticky o nič. Zásuvku je tiež možné nastaviť naskenovaním kódu, ktorý je súčasťou balenia a ďalej budete postupovať podľa pokynov pomocou ľubovoľnej aplikácie kompatibilnej so štandardom Matter.

Viac informácií:

https://www.tp-link.com/cz/home-networking/smart-plug/tapo-p100m/

https://www.tp-link.com/cz/home-networking/smart-plug/tapo-p110m/

Čítajte aj ďalšie podobné články:

Najnovšie

Vlajková ľod od systámu EOS R

Canon pripravuje uvedenie fotoaparátu EOS R1

Canon pripravuje uvedenie fotoaparátu EOS R1, ktorý bude prvou vlajkovou loďou systému EOS R. Nová technológia spracovania obrazu ešte viac zlepší automatické ostrenie a kvalitu obrazu

 

15. mája 2024

Vysokorýchlostný dvojpásmový adaptér pre lepšie pripojenie

TP-Link Archer T600UB Nano

Spoločnosť TP-Link, popredný svetový dodávateľ sieťových riešení a produktov inteligentnej domácnosti, predstavuje kompaktný Wi-Fi Bluetooth USB adaptér Archer T600UB Nano. Novinka zaistí flexibilné bezdrôtové pripojenie pre všetky zariadenia tak, aby fungovala s najnovším dvojpásmovým Wi-Fi routerom.

15. mája 2024

Huawei predstavil v Dubaji nové smart hodinky Watch FIT 3, vynovené Watch 4 Pro Space Edition a ďalšie inovatívne produkty

Vlajkové lode novej generácie – Objavte svet možností s Huawei

Spoločnosť Huawei dnes v Dubaji predstavila nové smart hodinky Huawei WATCH FIT 3 a Huawei WATCH 4 Pro Space Edition. Okrem týchto dlhoočakávaných produktov boli predstavené aj ďalšie novinky, vrátane vylepšeného notebooku Huawei MateBook X Pro a prvého tabletu Huawei s najnovšou generáciou PaperMatte Display, Huawei MatePad 11, ako aj mnoho ďalších nositeľných, audio a smart kancelárskych produktov.

 

9. mája 2024

Ponúka vynikajúcu kvalitu obrazu

Tlačiareň Epson SureColor P20500

Spoločnosť Epson uvádza na trh novú veľkoformátovú tlačiareň na profesionálnu tlač fotografií, umeleckých diel, plagátov a interiérových informačných nápisov

30. apríla 2024

Bez nutnosti mať u seba peňaženku alebo mobilný telefón

Zákazníci Home Creditu už môžu platiť aj hodinkami a náramkami Garmin a Xiaomi

Zákazníci spoločnosti Home Credit už môžu platiť aj inteligentnými hodinkami a fitnes náramkami Garmin a Xiaomi, čím spoločnosť rozširuje svoju ponuku k už dávnejšie fungujúcim digitálnym platobným službám Google Pay a Apple Pay. Vďaka tomu Home Credit pokrýva všetky najpoužívanejšie platobné metódy pre inteligentné zariadenia. Spoločnosť tak pokračuje v trende čoraz rozšírenejšej digitalizácie svojich služieb.

29. apríla 2024

UPGRADUJTE SVOJ POČÍTAČ!

Investujte do planéty a šetrite

Pokiaľ potrebujete zvýšiť výkon vášho počítača, UPGRADE pamäte a disku je určite správna cesta ako s relatívne menšou investíciou zvýšiť celkový výkon.

26. apríla 2024

v rozlíšení až 4K

Axis uvádza plne vybavené fixné kamery s vynikajúcou kvalitou obrazu

Spoločnosť Axis Communications prichádza s aktualizovaným radom kamier AXIS P13. Nové kamery sú ideálne pre rôzne situácie pri dohľade nad vnútornými priestormi. Na dosiahnutie maximálnej flexibility sú k dispozícii aj odľahčené základné jednotky, výmenné objektívy (s podporou i-CS) a široká škála montážneho príslušenstva. Interiérové modely sú navyše navrhnuté tak, aby sa vmestili aj do exteriérových krytov.

24. apríla 2024

TP-Link Omada ER706W-4G

Gigabitový AX3000 VPN router pre 4G+ sieť kedykoľvek a kdekoľvek

Spoločnosť TP-Link predstavuje nový gigabitový podnikový VPN router Omada ER706W-4G so vstavaným modemom pre 4G LTE pripojenie k internetu as AX3000 WiFi 6 prístupovým bodom pre bezdrôtové pripojenie užívateľov. Integráciu týchto funkcií do jediného zariadenia ocenia predovšetkým kancelárie či malé a stredné podniky.

23. apríla 2024

Huawei odkrýva stratégiu All Intelligence: Budúcnosť priemyslu s využitím umelej inteligencie

• O umelej inteligencii, jej implementácií v priemyselných odvetviach a o tom, kam smeruje informačno-komunikačný priemysel sa diskutovalo na Samite Analytikov Huawei. Podujatie spojilo viac ako 500 analytikov, výskumníkov a ďalších hostí z celého sveta.
• Počas podujatia Eric Xu, podpredseda a rotujúci predseda spoločnosti Huawei predstavil využitie umelej inteligencie spoločnosťou a stratégiu All Intelligence.

23. apríla 2024

Prvé video na YouTube

Dnes má už 19 rokov!

Úplne prvé video na YouTube sa volá „Me at the zoo“. Videonahrávka bola na web nahraná jeho spoluzakladateľom Jawedom Karimom 24. apríla 2005 o 03:27:12 UTC (5:27 nášho času), z používateľského účtu „jawed“. Viete koľko má LIKE? Ide o krátke 19 sekundové video zo ZOO v San Diegu so slonmi v pozadí, ktoré nemá práve najlepšiu […]

23. apríla 2024

Odporúčané

Pripravte sa na Wi-Fi 7 s routermi od TP-Link

Ešte vyššie rýchlosti a väčšia kapacita

V dnešnom svete je bezdrôtové pripojenie nevyhnutné na osobné aj profesionálne použitie. Od streamovania videí a hrania online hier až po vedenie obchodných rokovaní a prístup k dôležitým dokumentom, sa spoliehame na Wi-Fi, aby sme zostali v spojení a boli produktívni.

14. apríla 2024

Vysoká kvalita tlače

Výhody sublimácie: presná, odolná a všestranná potlač rôznych produktov

Sublimačná tlač sa stáva v dnešnom svete čoraz populárnejšou voľbou, a to nielen v profesionálnom, ale aj v domácom prostredí. Táto pokročilá technológia prináša množstvo výhod, ktoré ju robia atraktívnou možnosťou pre tlač rôznych typov produktov vhodných na osobné využitie alebo prezentáciu firmy.

19. marca 2024

Nočné videnie pre zlepšenie viditeľnosti v tme

Optika, ktorá zlepšuje viditeľnosť v náročných podmienkach

Vo svete plnom rôznorodých podmienok a prostredí je schopnosť vidieť v noci alebo za zhoršených svetelných podmienok neoceniteľnou výhodou. O jej využití v praxi nás dnes presviedča niekoľko unikátnych riešení v podobe pokročilých optických riešení. Dvomi najvýznamnejšími z nich sú termovízia a nočné videnie, na ktoré sa v tomto článku pozrieme bližšie, spomenieme si ich princípy fungovania a využitie v praxi.

19. marca 2024

Ktoré tonery a prečo najlepšie ochránia vašu tlačiareň?

Ktoré tonery a prečo najlepšie ochránia vašu tlačiareň?

Tonery, ktoré sú vyrobené priamo výrobcom vašej tlačiarne, sú často najlepšou voľbou pre zachovanie jej zdravia a životnosti. Tento doplnkový sortiment je navrhnutý a testovaný tak, aby dokonale zapadal do vášho tlačiaceho zariadenia a minimalizoval riziko poškodenia jeho mechanických častí, čo sa pri lacných alternatívnych verziách veľmi často stáva.

19. marca 2024

Pohodlie a jednoduchosť používania PlayStation

Hry na PC alebo PS: pre koho a ktoré sú lepšie?

V súčasnej dobe je ponuka hier na PC a PlayStation tak rozmanitá, že rozhodnutie medzi týmito dvoma platformami sa môže zdať náročné. Každá z nich ponúka jedinečné výhody a nevýhody, ktoré by ste mali zvážiť, aby ste našli pre seba alebo svojich blízkych to najlepšie riešenie. Ide o dôležité faktory, ktoré by ste mali brať do úvahy pri rozhodovaní sa medzi hraním na PC alebo PlayStation.

19. marca 2024

Nové zážitky s umelou inteligenciou

Najnovší prototyp OPPO Air Glass 3

OPPO predstavuje nové okuliare pre asistovanú realitu Air Glass 3 a ďalšie technologické inovácie

2. marca 2024

Náušnice? Nie, to sú revolučné slúchadlá Bose

Prvé kusy sú už na českom trhu exkluzívne vo vybraných predajniach a na e-shope iSTYLE.

16. februára 2024

Huawei FreeClip

Slúchadlá do každého ucha

V Huawei vyvinuli slúchadlá, ktoré skvele padnú do každého ucha. Na rozdiel od klasických slúchadiel sa totiž nevkladajú do uší, ale vďaka ergonomickému C-bridge designu držia na uchu pevne zvonku. Či už pri ich používaní sedíte za počítačom alebo cvičíte. Slúchadlá sú k dispozícii v dvoch štýlových farebných prevedeniach, v čiernej a fialovej farbe.

16. februára 2024

Inteligentné zásuvky Tapo P100M a Tapo P110M

Vylepšite si svoju domácnosť so šikovnými Wi-Fi zásuvkami Tapo

Chceli by ste začať s múdrou domácnosťou, ale neviete ako? Ideálna možnosť pre vstup do sveta internetu vecí sú múdre zásuvky. Ich cena sa pohybuje v rade nižších stoviek korún, a napriek tomu ponúka množstvo funkcií, ktoré môžete vyskúšať. Ako sami spoznáte, investícia do chytrého zariadenia sa môže rýchlo vrátiť napríklad v podobe usporenej energie. […]

7. februára 2024

8 hodín nepretržitého počúvania.

Slúchadlá FreeClip od Huawei

Inovatívny dizajn, vylepšený zvukový zážitok a potláčanie okolitého hluku

30. januára 2024