Zámer stať sa kľúčovým dodávateľom na trhu s obalmi.

Canon potvrdzuje plán stať sa významným hráčom v oblasti digitálne tlačených etikiet a obalov

Na veľtrhu drupa 2024 v Düsseldorfe Canon potvrdí svoje odhodlanie stať sa významným a dôveryhodným partnerom na trhu etikiet a obalov a predvedie nový digitálny tlačový stroj a koncepty produktov, ktoré potvrdzujú jasný pokrok na ceste k tomuto cieľu. Etikety a obaly predstavujú strategickú oblasť, preto bude prebiehať vo vyhradenej zóne na stánku Canon živá výroba etikiet, vlnitej lepenky a skladacích kartónov.

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 28. marca 2024
Obsahuje nasledovné témy , ,

 

Na veľtrhu drupa 2024 bude aj digitálny etiketovací stroj Canon LabelStream LS2000 s atramentami na vodnej báze. Spoločnosť Canon oznámila vývoj archového jednopriechodového digitálneho tlačového stroja na vlnitú lepenku. Kompaktná konfigurácia skladačky na kartón bude vystavená na stánku Canon na veľtrhu drupa 2024.

 Etikety

Spoločnosť Canon predstaví na veľtrhu drupa 2024 nový digitálny etiketovací stroj LabelStream LS2000, ktorý bude prvýkrát verejne predvedený mimo Japonska. Tlačiareň LabelStream LS2000 stavia na inovatívnych technológiách spoločnosti Canon a je určená na tlač etikiet v priemyselnom meradle. Stroj, ktorý bude v regióne EMEA v predaji od roku 2025, tlačí vo farbách CMYK plus biele na samolepiace substráty. Využíva novú sadu atramentov navrhnutú tak, aby spĺňala normy pre bezpečnosť potravín. Návštevníci si na stánku Canon na veľtrhu drupa môžu prezrieť živú výrobu etikiet na papierových a fóliových médiách, tlač etikiet na stroji LabelStream LS2000, ktoré sú potom pripravené na lakovanie, výseku a pozdĺžne rezanie na nearline konvertorovacom zariadení od spoločnosti Grafisk Maskinfabrik. K dispozícii budú aj tlačové vzorky z flexotlačového stroja na etikety Edale FL3 spoločnosti Canon group.

 

Vlnitá lepenka

Dôkazom odhodlania spoločnosti Canon expandovať na trh s tlačou na vlnitú lepenku bude predstavenie konceptu hárkového jednopriechodového digitálneho tlačového stroja na vlnitú lepenku v priemyselnom meradle. Tento stroj je určený pre spracovateľov obalových materiálov z vlnitej lepenky a je navrhnutý tak, aby kombinoval kvalitu tlače podobnú ofsetovej tlači pri šírke 1,7 m, produktivitu až 8 000 m2/hod a vysokú úspornosť. Na stánku bude možné vidieť 3D model, ukážky tlače a technologické animácie systému.

Návštevníci, ktorí sa zaujímajú o digitálnu tlač na vlnitú lepenku, si môžu pozrieť živú výrobu prototypov obalov a propagačných obalov v malých nákladoch na veľkoformátových tlačiarňach Canon Arizona a Colorado. Spracovateľom obalov a poskytovateľom tlačových služieb umožňujú tieto riešenia personalizovanú výrobu obalov na vyžiadanie v malých nákladoch. Nová plochá tlačiareň Arizona 2380XTF s technológiou FLXflow (Podrobnosti o tomto produkte nájdete v samostatnej tlačovej správe z 25. 3. 24) umožní tlačiť najrôznejšie zobrazovacie a obalové aplikácie na širokú škálu médií vrátane vlnitej lepenky. Tlačiareň PRISMAelevate XL ponúka vďaka bielej farbe, laku a možnosti reliéfnej tlače s výškou až 4 mm plnú slobodu pri navrhovaní vysoko kvalitných obalov a obalov, ktoré sú „čitateľné“ pre osoby so zrakovým postihnutím.

Zariadenie UVgel Print Factory, ktoré sa skladá z tlačiarne Colorado M-series v konfigurácii roll-to-roll a podávača Fotoba Jumbo Roll JRL 170 a prevíjačky JRR 170, predvedie tlač na podkladový materiál určený pre neskoršiu lamináciu na lepenkový podklad, čím vznikne vysoko kvalitné potlačený obal ako digitálna alternatíva ku konvenčnej litografickej laminácii. Replikácia procesu litografickej laminácie s digitálne potlačeným podkladovým materiálom ponúka vysoko kvalitné obaly pre maloobjemové série, ktoré je možné personalizovať alebo obmieňať. Trvanlivosť tlače vytvorenej UVgelovou technológiou umožňuje pri niektorých zákazkách vynechať dodatočnú vrchnú vrstvu laminácie. Vďaka schopnosti technológie FLXfinish+ dosiahnuť matnú alebo lesklú povrchovú úpravu v rámci jednej tlače bez nutnosti meniť farbu alebo médium môžu zákazníci docieliť prémiový vzhľad bez dodatočných nákladov plynúcim poskytovateľom tlačových služieb.

Skladací kartón

Vďaka akvizícii spoločnosti Edale v roku 2022 sa Canon začal presadzovať na trhu skladacích kartónov. Na veľtrhu drupa 2024 sa predstaví inline proces výroby skladacích kartónov, pri ktorom sa používajú predtlačené kotúče, ktoré sa následne zdobia na jednopriechodovej výrobnej linke Edale FL5, a to buď pridaním fólie za studena, liatím a vytvrdzovaním, alebo lakovaním. Kartón sa presunie na linku s plochou rezačkou Edale FDC600, kde sa vykoná rezanie, bigovanie, potlač Braillovým písmom/embossing a odstránenie odpadu. Počas jediného priechodu vytvorí stroj počas výrobného procesu hotové vzorky kartónu.

V stánku budú k dispozícii aj ukážky tlače na skladacie kartóny digitálne vytlačené na tlačových strojoch Canon, napríklad na tonerovom stroji imagePRESS V1350 a hárkovom atramentovom stroji varioPRINT iX3200.

Spoločnosť Canon ďalej preukazuje svoj zámer stať sa kľúčovým dodávateľom na trhu s obalmi. Predstaví preto svoj plán na digitálnu výrobu skladaných kartónov v priemyselnom meradle a zameria sa na spracovateľov, ktorí majú záujem o využitie výhod digitálnej tlače.

 

Jennifer Kolloczek, hlavná riaditeľka pre plánovanie, marketing a inovácie v oblasti produkčnej tlače v spoločnosti Canon Europe, uviedla: „Kým procesy flexotlače a ofsetovej tlače sú vhodné pre hromadnú výrobu veľkoobjemových zákaziek, spracovatelia sa teraz snažia maximalizovať produktivitu zariadenia vzhľadom na častejšie opakované tlače, krátkym sériám a verziám, pretože majitelia značiek vytvárajú stále väčší počet SKU – to všetko v kontexte výrazne kratšej doby realizácie.

 

Ako svetový líder v oblasti veľkoobjemovej produkčnej atramentovej tlače už naše digitálne tlačové stroje pracujú popri analógových zariadeniach v komplexných, veľkoobjemových priemyselných prostrediach v rôznych segmentoch komerčnej tlače. To nám umožňuje dobre porozumieť požiadavkám spracovateľov. Vďaka našim odborným znalostiam v oblasti atramentovej tlače, skúsenostiam s náročnými substrátmi a rozsiahlym skúsenostiam s budovaním vysoko výkonných výrobných liniek, spolu s ďalšími poznatkami získanými vďaka akvizícii spoločnosti Edale, má Canon ideálne predpoklady na to, aby pomohol spracovateľom etikiet, vlnitej lepenky a skladaného kartónu získať konkurenčnú výhodu zvýšením prevádzkovej efektivity a odlíšením ponuky od konkurencie.

 

Vďaka spolupráci s rôznymi technologickými partnermi sme vysoko kompetentní v navrhovaní kompletných end-to-end riešení, hybridných pracovných postupov a inteligentnej automatizácie. Naše systémy spolu s trvalou odbornou technickou a obchodnou podporou spoločnosti Canon umožnili stovkám podnikov po celom svete uvoľniť ďalšiu výrobnú kapacitu a nájsť nové zdroje príjmov a obchodné modely. Naším plánom je ponúknuť rovnaké výhody aj spracovateľom etikiet a obalov.“

 

Čítajte aj ďalšie podobné články:

Najnovšie

nepretržite a v 4K

Sledujte cez novú kameru hlavnú stanicu v Prahe

Svetovú premiéru v živom streame mala dnes v programe SlowTV nová kamera Axis Communications. Model AXIS Q1808-LE ponúka vďaka objektívu Canon a 4/3” obrazovému snímaču vynikajúcu obrazovú kvalitu v 4K rozlíšení a vysokú citlivosť na svetlo. Nočný záber na pražskú hlavnú stanicu je len malou ukážkou využitia tejto kamery s tzv. bullet dizajnom.

28. marca 2024

Zámer stať sa kľúčovým dodávateľom na trhu s obalmi.

Canon potvrdzuje plán stať sa významným hráčom v oblasti digitálne tlačených etikiet a obalov

Na veľtrhu drupa 2024 v Düsseldorfe Canon potvrdí svoje odhodlanie stať sa významným a dôveryhodným partnerom na trhu etikiet a obalov a predvedie nový digitálny tlačový stroj a koncepty produktov, ktoré potvrdzujú jasný pokrok na ceste k tomuto cieľu. Etikety a obaly predstavujú strategickú oblasť, preto bude prebiehať vo vyhradenej zóne na stánku Canon živá výroba etikiet, vlnitej lepenky a skladacích kartónov.

28. marca 2024

Technologické inovácie

Canon predstaví na veľtrhu drupa 2024 komplexné riešenie pre poskytovateľov tlačových služieb

Spoločnosť Canon na veľtrhu drupa 2024 predstaví pod heslom „The Power to Move“, efektívne prepojenie technologických inovácií, odborných tímov, podporných služieb a dynamickej spolupráce, ktorá umožňuje poskytovateľom tlačových služieb transformovať ich podnikanie. Predstaví sa celé portfólio produkčných tlačových technológií Canon, vrátane hárkových atramentových a tonerových tlačových strojov, vysokorýchlostných kontinuálnych atramentových produkčných liniek, veľkoformátových tlačiarní typu flatbed a roll-to-roll a digitálnych tlačiarní štítkov.

28. marca 2024

200 metrov za minútu

Canon rozširuje portfólio vysokorýchlostných atramentových rotačných tlačiarní o rad ColorStream 8110 a 8200

Spoločnosť Canon nadväzuje na doterajší úspech radu vysokorýchlostných atramentových tlačových strojov ColorStream 8000 a rozširuje ju o dva nové modely ColorStream 8200 a 8110. Model ColorStream 8200 je teraz najproduktívnejším modelom radu s maximálnou rýchlosťou až 200 metrov za minútu. Model ColorStream 8110 s rýchlosťou 110 metrov za minútu je ideálny pre poskytovateľov tlačových služieb, ktorí chcú investovať do nového tlačového stroja ColorStream a zároveň zachovať existujúce dokončovacie zariadenia.

 

28. marca 2024

Ultrarýchla produkcia

Atramentové tlačové stroje ProStream 2000 pre komerčnú tlač

Canon ukázal nové vysokorýchlostné atramentové tlačiarne ProStream 2000 pre komerčnú a obchodnú komunikáciu a novú vlajkovú loď ProStream 3160

28. marca 2024

Navrhnuté s ohľadom na životné prostredie

Canon predstavil rad flatbed tlačiarní Arizona 2300 s technológiou FLXflow

Na trh bola uvedená aj najnovšia verzia 2.1 systému PRISMAelevate XL, ktorá zdvojnásobuje výšku tlače reliéfnych tlačových aplikácií na podporovaných flatbed tlačiarňach Arizona na 4 mm, a tým pomáha používateľom vytvárať pôsobivé, na dotyk výrazné hmatové kresby či umelecké diela.

28. marca 2024

rad vysoko kvalitných Industrial SSD diskov

Kingston Digital predstavuje i-Temp

Spoločnosť Kingston Digital Europe Co LLP, ktorá je výrobcom flash pamäťových zariadení a pobočkou Kingston Technology Company, svetového lídra v oblasti pamäťových produktov a technologických riešení, dnes oznámila, že vyvinula rad pevných diskov Industrial Temp špeciálne pre výrobcov systémov a konštruktérov, ktorí vyžadujú širší rozsah prevádzkových teplôt pre extrémne prostredia. Tieto SSD disky sú okrem […]

28. marca 2024

Adrenalínové aktivity

Toto sú jarné aktivity, ktoré vás dostanú do pohybu

Dlhšie dni, slnečné lúče a vyššie teploty znamenajú len jedno. Jar je oficiálne tu! Je čas vyraziť na prechádzku, zabehať si do prírody, či vydať sa na túru. Či už ste vášnivý turista, alebo s outdoorovými aktivitami ešte len začínate, práve jarné počasie má ideálne podmienky pre širokú škálu športov. Prinášame zopár tipov, ako aktívne využiť jarné dni, a nielen to – pomocou nositeľných technológií zaznamenáte váš progres a namotivujete sa k zlepšovaniu.

26. marca 2024

Monitory Philips 24E1N1100A, 27E1N1100A a 27E1N1600AE sú viacúčelové monitory

Monitory Philips

Rad monitorov Philips E1 predstavuje tri nové viacúčelové modely pre hybridnú a vzdialenú prácu

26. marca 2024

Nové stolné gigabitové PoE+ prepínače Mercusys MS105GP a MS108GP

Spoločnosť Mercusys, výrobca sieťových zariadení, predstavuje nové modely kompaktných prepínačov s podporou PoE+ napájania. Päťportový Mercusys MS105GP a osemportový MS108GP.

26. marca 2024

Odporúčané

Pripravte sa na Wi-Fi 7 s routermi od TP-Link

Ešte vyššie rýchlosti a väčšia kapacita

V dnešnom svete je bezdrôtové pripojenie nevyhnutné na osobné aj profesionálne použitie. Od streamovania videí a hrania online hier až po vedenie obchodných rokovaní a prístup k dôležitým dokumentom, sa spoliehame na Wi-Fi, aby sme zostali v spojení a boli produktívni.

14. apríla 2024

Vysoká kvalita tlače

Výhody sublimácie: presná, odolná a všestranná potlač rôznych produktov

Sublimačná tlač sa stáva v dnešnom svete čoraz populárnejšou voľbou, a to nielen v profesionálnom, ale aj v domácom prostredí. Táto pokročilá technológia prináša množstvo výhod, ktoré ju robia atraktívnou možnosťou pre tlač rôznych typov produktov vhodných na osobné využitie alebo prezentáciu firmy.

19. marca 2024

Nočné videnie pre zlepšenie viditeľnosti v tme

Optika, ktorá zlepšuje viditeľnosť v náročných podmienkach

Vo svete plnom rôznorodých podmienok a prostredí je schopnosť vidieť v noci alebo za zhoršených svetelných podmienok neoceniteľnou výhodou. O jej využití v praxi nás dnes presviedča niekoľko unikátnych riešení v podobe pokročilých optických riešení. Dvomi najvýznamnejšími z nich sú termovízia a nočné videnie, na ktoré sa v tomto článku pozrieme bližšie, spomenieme si ich princípy fungovania a využitie v praxi.

19. marca 2024

Ktoré tonery a prečo najlepšie ochránia vašu tlačiareň?

Ktoré tonery a prečo najlepšie ochránia vašu tlačiareň?

Tonery, ktoré sú vyrobené priamo výrobcom vašej tlačiarne, sú často najlepšou voľbou pre zachovanie jej zdravia a životnosti. Tento doplnkový sortiment je navrhnutý a testovaný tak, aby dokonale zapadal do vášho tlačiaceho zariadenia a minimalizoval riziko poškodenia jeho mechanických častí, čo sa pri lacných alternatívnych verziách veľmi často stáva.

19. marca 2024

Pohodlie a jednoduchosť používania PlayStation

Hry na PC alebo PS: pre koho a ktoré sú lepšie?

V súčasnej dobe je ponuka hier na PC a PlayStation tak rozmanitá, že rozhodnutie medzi týmito dvoma platformami sa môže zdať náročné. Každá z nich ponúka jedinečné výhody a nevýhody, ktoré by ste mali zvážiť, aby ste našli pre seba alebo svojich blízkych to najlepšie riešenie. Ide o dôležité faktory, ktoré by ste mali brať do úvahy pri rozhodovaní sa medzi hraním na PC alebo PlayStation.

19. marca 2024

Nové zážitky s umelou inteligenciou

Najnovší prototyp OPPO Air Glass 3

OPPO predstavuje nové okuliare pre asistovanú realitu Air Glass 3 a ďalšie technologické inovácie

2. marca 2024

Náušnice? Nie, to sú revolučné slúchadlá Bose

Prvé kusy sú už na českom trhu exkluzívne vo vybraných predajniach a na e-shope iSTYLE.

16. februára 2024

Huawei FreeClip

Slúchadlá do každého ucha

V Huawei vyvinuli slúchadlá, ktoré skvele padnú do každého ucha. Na rozdiel od klasických slúchadiel sa totiž nevkladajú do uší, ale vďaka ergonomickému C-bridge designu držia na uchu pevne zvonku. Či už pri ich používaní sedíte za počítačom alebo cvičíte. Slúchadlá sú k dispozícii v dvoch štýlových farebných prevedeniach, v čiernej a fialovej farbe.

16. februára 2024

Inteligentné zásuvky Tapo P100M a Tapo P110M

Vylepšite si svoju domácnosť so šikovnými Wi-Fi zásuvkami Tapo

Chceli by ste začať s múdrou domácnosťou, ale neviete ako? Ideálna možnosť pre vstup do sveta internetu vecí sú múdre zásuvky. Ich cena sa pohybuje v rade nižších stoviek korún, a napriek tomu ponúka množstvo funkcií, ktoré môžete vyskúšať. Ako sami spoznáte, investícia do chytrého zariadenia sa môže rýchlo vrátiť napríklad v podobe usporenej energie. […]

7. februára 2024

8 hodín nepretržitého počúvania.

Slúchadlá FreeClip od Huawei

Inovatívny dizajn, vylepšený zvukový zážitok a potláčanie okolitého hluku

30. januára 2024