Produktové tipy:

Domáce kino v obývačke – ako na to

Patríte medzi filmových nadšencov? Potom možno uvažujete o tom, ako si doma zabezpečiť čo možno najlepšie podmienky pre efektný obrazový a pôsobivý zvukový zážitok. Väčšina užívateľov bude mať svoje osobné domáce kino situované z praktických dôvodov do hlavnej obývacej miestnosti. Najnáročnejší  fanúšikovia filmov, potom podľa priestorových možností,  si zvolia samostatnú domácu kinosálu, ktorú treba upraviť […]

Patríte medzi filmových nadšencov?

Potom možno uvažujete o tom, ako si doma zabezpečiť čo možno najlepšie podmienky pre efektný obrazový a pôsobivý zvukový zážitok.
Väčšina užívateľov bude mať svoje osobné domáce kino situované z praktických dôvodov do hlavnej obývacej miestnosti.
Najnáročnejší  fanúšikovia filmov, potom podľa priestorových možností,  si zvolia samostatnú domácu kinosálu, ktorú treba upraviť na  špeciálne upravenú miestnosť. V tomto prípade je najlepším riešením konzultovať komplexné riešenie s odborníkom.

Čo určuje kvalitu obrazu a zvuku ?

Keď vynecháme ďalej popísané zobrazovače a audio systémy, základným predpokladom pre kvalitný,  zážitok je adekvátny zdroj dát.

Najkvalitnejšieho výsledku možno dosiahnuť s využitím Blu-Ray disku a prehrávača.
Streamovacie služby, ako napríklad Netflix, ponúkajú rad videí tiež v rozlíšení 4K. Ich skutočná kvalita vačšinou nedosahuje  možnosti fyzických Blu-Ray diskov.

Televízor alebo projektor?

Ak uvažujete, ktorý z uvedených zobrazovačov zvoliť, mali by ste vziať v prvom rade do úvahy prednosti a úskalia oboch možností.
Najbežnejšie zobrazovacie zariadenie – televízor, ponúka veľmi jednoduchý spôsob inštalácie.
Súčasťou chytrých televízorov je tiež rad aplikácií pre streaming videa z populárnych internetových zdrojov.
Vďaka tomu sú vlastne hotovým kompletným systémom pre moderný spôsob prehrávania filmov. Keď vezmeme do úvahy dostupnosť veľkého množstva filmových snímok v rozlíšení 4K, javí sa televízor ako ideálne zariadenie.
A to zvlášť, keď k jeho výhodám prirátame aj možnosť dobrej viditeľnosti obrazu aj v osvetlenej miestnosti a možnosť jeho inštalácie na stenu. Nevýhoda televízora zostáva predovšetkým v obmedzenej veľkosti.
Maximálna uhlopriečka televízorov je dnes 85 “ čo je približne 2 metre a 10 centimetre.
V týchto veľkostiach sa však ceny kvalitných prístrojov pohybujú často nad hranicou 100 tisíc korún.

Projektory naproti tomu ponúkajú v podstate neobmedzenú veľkosť obrazu a tomu zodpovedajúci zážitok blížiace sa kinosálam. Pri výbere je potrebné vziať do úvahy konkrétne technické parametre, predovšetkým  projekčnú vzdialenosť a zodpovedajúcu zobrazenú uhlopriečku. Ich nevýhodou je potom náročnejšie inštalácia, väčšinou pri strope miestnosti, hlučnosťi, kvôli potrebe ventilácie horúceho vzduchu a tiež nutnosť zatemnenia miestnosti a samozrejme, použitie projekčného plátna pre dosiahnutie naozaj kvalitného obrazu. Ak zvolíte projekciu, treba použiť samostatný prístroj na prehrávanie filmov. Tým môže byť buď počítač alebo iný prístroj s možnosťou streamingu filmov z internetu či iných zdrojov, prípadne Blu-Ray prehrávač.

Domáce kino si žiada zodpovedajúce zvuk

Keď už hovoríme o „domácom kine“, je potrebné vziať do úvahy nielen obraz, ale aj zvuk. Základnú možnosť filmového zvuku dnes ponúka soundbar – podlhovastý reproduktor určený na inštaláciu k televízoru, často kombinovaný so subwooferom produkujúcim výrazné basy. Z kinosál sme však zvyknutí na priestorový zvuk, ktorý výrazne umocňuje celkový zážitok. Súčasným vrcholom priestorového zvuku sú zvukové formáty Dolby Atmos či DTS: X, ktoré boli donedávna výsadou špičkových kinosál a k bežnému priestorovému zvuku pridávajú ďalší rozmer – zvukové efekty počuteľné zhora.
Aby bol vytúžený výsledok dosiahnutý, je potrebné mať k dispozícii film so zvukovou stopou v príslušnom formáte a zariadenie schopné priestorový zvuk dekódovať a prehrať.
V domácich podmienkach možno priestorový zvuk dosiahnuť buď s využitím hotového viackanálového audio systému, alebo zosilňovačom a tradičnými reprosústavi.
Špecialistom na systémy s veľmi miniatúrnymi dizajnovými reproduktormi, ale veľkým a hutným zvukom, je legendárny výrobca Bose. Jeho sady pre priestorový filmový zvuk Lifestyle 550, alebo Lifestyle 600, ozvučí veľmi pôsobivo bezdrôtovými reproduktormi, ktoré v podstate neuvidíte. Tak isto je dôležitý dostatočne veľký priestor, kde si film prehrávate.
Priaznivcov tradičného riešenia, osloví hlavne  komplexné riešenie zosilňovača, schopného porozumieť filmovým formátom a sada reproduktorových sústav.
Vhodným zosilňovačom je napríklad Pioneer VSX-934 a cenovo veľmi atraktívny, je  rad reproduktorových sústav ELAC Debut 2.0., Ktorý zahŕňa tak predné stĺpové, tak i zadné regálové a centrálne riešenie, prípadne subwoofer. Pre plnohodnotný zvuk Dolby Atmos je možné balík doplniť špeciálnymi efektovými reproduktory smerujúcimi k stropu. Zvuk sa od stropu odráža a divák ho počuje zhora.

Produktové tipy:

Bose Lifestyle 550

Najdostupnejší komplexný audio systém pre domáce kino od Bose. Základ tvoria preslávené reproduktory v podobe „kociek“ – Virtual Invisible Speaker II.
Práve tento typ reproduktorov je jedným z historicky kľúčových produktov, ktoré prispeli k vybudovaniu legendy Bose. Napriek ich veľmi malým rozmerom (9,4 cm x 8,13 cm x 8,2 cm) vytvára Lifestyle 550 až neuveriteľne mohutný zvuk, výrazne podporený subwooferom. Audio systém je koncipovaný tak, aby zabezpečil s využitím takmer neviditeľných reproduktorov, pôsobivú zvukovú priestorovú kulisu pri sledovaní filmov i prehrávania hudby.

Cena: 2436 €

Bose Lifestyle 550
Bose Lifestyle 550


Bose Lifestyle 550

AV receiver Pioneer VSX-934

Tento prístroj zastane funkciu základného kameňa domácej audio zostavy. Kombinuje prvotriedny zosilňovač s vysokým výkonom, mnohými vstupmi, vrátane Bluetooth či phono vstup pre gramofón a pridáva podporu filmového zvuku, vrátane najmodernejších formátov Dolby Atmos® a DTS: X® so zvukovými efektmi prichádzajúcimi k poslucháčovi zhora.
Profesionálne kalibrácie umožňujú presné nastavenie zvuku v konkrétnej miestnosti a všetky základné funkcie je možné ovládať pomocou mobilnej aplikácie. Tento prístroj ocenia nároční poslucháči hudby, milovníci filmov i hráči.
Pre každý kanál je pri impedancii reproduktorov 6 Ohmov, k dispozícii výkon 165 W. V spojení so špičkovými Blu-ray prehrávačmi, ponúka HDMI® (HDCP 2.2) rozhranie receivera plnú podporu formátov 4K / 60p, HDR10, HLG (Hybrid Log-Gamma), Dolby vision ™ a BT.2020.

Cena 582 €


AV receiver Pioneer VSX-934

Reprosústavy ELAC Debut 2.0.

Komplexný rad repro zostavy s veľmi vyrovnanou frekvenčnou charakteristikou a veľkým kmitočtovým rozsahom, ktorá vznikla v spolupráci so známym vývojárom Andrew Jonesom. Prvá generácia získala prestížne ocenenie EISA. K dispozícii je trojpásmová podlahová, dvojpásmová policová a centrálne sústava s možnosťou doplnenia subwooferom či efektovými reproduktory pre plnohodnotný priestorový zvuk formátu Dolby Atmos. Sada využíva precízne výškové meniče s textilnou kalotou a basové meniče s tuhou membránou z aramidových vlákien. Frekvenčný rozsah je 39 – 35 000 Hz a maximálny príkon 140 W zodpovedá potenciálu uvedeného zosilňovača.

Cena 327,27 € za regálovú stereo sadu


Čítajte aj ďalšie podobné články:

Nový druh zábavy s Blu-ray prehrávačmi od Sony

Elegantný dizajn, streamovanie obsahu, lepšia Wi-fi a ešte jednoduchšie používanie   stabilné streamovanie obsahu vďaka vylepšenému Wi-fi jednoduché hľadanie obsahu a služieb s prispôsobiteľným používateľským rozhraním minimalistický dizajn a ešte rýchlejší štart pripojenie smartfónu pomocou zrkadlenia obrazovky Vychutnajte si domácu zábavu a ešte väčšie možnosti online streamovania s novými smart Blu-ray prehrávačmi od Sony. Svojim […]

12. januára 2015

Najnovšie

DDR5 pamäť inšpirovaná pretekárskymi vozmi

Kingston FURY, divízia spoločnosti Kingston Technology Company, svetového lídra v oblasti pamäťových produktov a technologických riešení, oznámila uvedenie svojej najnovšej pamäte, Kingston FURY Renegade DDR5 RGB Limited Edition. Tento set, inšpirovaný láskou k automobilom a pretekaniu, prináša do vášho počítača zážitok z výkonu ako na závodnej dráhe.

25. júna 2024

Chcete 24, 48 alebo 96 GB?

DDR5 pamäte s nebinárnou kapacitou

Jedným z kľúčových komponentov, ktorý má zásadný vplyv na výkon počítačov je aj operačná pamäť. S poslednou generáciou DDR5 prišlo množstvo inovácií a tiež nebinárna kapacita. RAM už nemusí mať len tradičných 8, 16, 32 alebo 64GB (teda dvojnásobok), ale aj 24, 48 alebo 96 GB. Vždy keď príde niečo nové, neznáme, vyrojí sa množstvo otázok a preto sme […]

20. júna 2024

Externý SSD disk Kingston XS1000 získal ocenenie Red Dot Award 2024

Spoločnosť Kingston Digital Europe Co LLP, ktorá je výrobcom flash pamäťových zariadení a pobočkou Kingston Technology Company, svetového lídra v oblasti pamäťových produktov a technologických riešení, dnes oznámila, že sa jej externý SSD disk Kingston XS1000 stal víťazom 2024 Red Dot Award: Design produktu. Ocenenia Red Dot Design Award sa udeľujú od roku 1955 a […]

17. júna 2024

ešte viac uspokojí potreby tvorcov obsahu

Spoločnosť Kingston uvádza na trh nové balenie čítačky Workflow

Spoločnosť Kingston oznámila opätovné uvedenie dokovacej stanice Workflow Station a čítačiek. Rad Workflow teraz ponúka viac modulov oddelených od dokovacej stanice, čo umožňuje väčšiu flexibilitu a prispôsobivosť. Táto aktualizácia vychádza v ústrety rôznorodým potrebám tvorcov obsahu.

1. júna 2024

Vlajková ľod od systámu EOS R

Canon pripravuje uvedenie fotoaparátu EOS R1

Canon pripravuje uvedenie fotoaparátu EOS R1, ktorý bude prvou vlajkovou loďou systému EOS R. Nová technológia spracovania obrazu ešte viac zlepší automatické ostrenie a kvalitu obrazu

 

15. mája 2024

Vysokorýchlostný dvojpásmový adaptér pre lepšie pripojenie

TP-Link Archer T600UB Nano

Spoločnosť TP-Link, popredný svetový dodávateľ sieťových riešení a produktov inteligentnej domácnosti, predstavuje kompaktný Wi-Fi Bluetooth USB adaptér Archer T600UB Nano. Novinka zaistí flexibilné bezdrôtové pripojenie pre všetky zariadenia tak, aby fungovala s najnovším dvojpásmovým Wi-Fi routerom.

15. mája 2024

Huawei predstavil v Dubaji nové smart hodinky Watch FIT 3, vynovené Watch 4 Pro Space Edition a ďalšie inovatívne produkty

Vlajkové lode novej generácie – Objavte svet možností s Huawei

Spoločnosť Huawei dnes v Dubaji predstavila nové smart hodinky Huawei WATCH FIT 3 a Huawei WATCH 4 Pro Space Edition. Okrem týchto dlhoočakávaných produktov boli predstavené aj ďalšie novinky, vrátane vylepšeného notebooku Huawei MateBook X Pro a prvého tabletu Huawei s najnovšou generáciou PaperMatte Display, Huawei MatePad 11, ako aj mnoho ďalších nositeľných, audio a smart kancelárskych produktov.

 

9. mája 2024

Ponúka vynikajúcu kvalitu obrazu

Tlačiareň Epson SureColor P20500

Spoločnosť Epson uvádza na trh novú veľkoformátovú tlačiareň na profesionálnu tlač fotografií, umeleckých diel, plagátov a interiérových informačných nápisov

30. apríla 2024

Bez nutnosti mať u seba peňaženku alebo mobilný telefón

Zákazníci Home Creditu už môžu platiť aj hodinkami a náramkami Garmin a Xiaomi

Zákazníci spoločnosti Home Credit už môžu platiť aj inteligentnými hodinkami a fitnes náramkami Garmin a Xiaomi, čím spoločnosť rozširuje svoju ponuku k už dávnejšie fungujúcim digitálnym platobným službám Google Pay a Apple Pay. Vďaka tomu Home Credit pokrýva všetky najpoužívanejšie platobné metódy pre inteligentné zariadenia. Spoločnosť tak pokračuje v trende čoraz rozšírenejšej digitalizácie svojich služieb.

29. apríla 2024

UPGRADUJTE SVOJ POČÍTAČ!

Investujte do planéty a šetrite

Pokiaľ potrebujete zvýšiť výkon vášho počítača, UPGRADE pamäte a disku je určite správna cesta ako s relatívne menšou investíciou zvýšiť celkový výkon.

26. apríla 2024

Odporúčané

Pripravte sa na Wi-Fi 7 s routermi od TP-Link

Ešte vyššie rýchlosti a väčšia kapacita

V dnešnom svete je bezdrôtové pripojenie nevyhnutné na osobné aj profesionálne použitie. Od streamovania videí a hrania online hier až po vedenie obchodných rokovaní a prístup k dôležitým dokumentom, sa spoliehame na Wi-Fi, aby sme zostali v spojení a boli produktívni.

14. apríla 2024

Vysoká kvalita tlače

Výhody sublimácie: presná, odolná a všestranná potlač rôznych produktov

Sublimačná tlač sa stáva v dnešnom svete čoraz populárnejšou voľbou, a to nielen v profesionálnom, ale aj v domácom prostredí. Táto pokročilá technológia prináša množstvo výhod, ktoré ju robia atraktívnou možnosťou pre tlač rôznych typov produktov vhodných na osobné využitie alebo prezentáciu firmy.

19. marca 2024

Nočné videnie pre zlepšenie viditeľnosti v tme

Optika, ktorá zlepšuje viditeľnosť v náročných podmienkach

Vo svete plnom rôznorodých podmienok a prostredí je schopnosť vidieť v noci alebo za zhoršených svetelných podmienok neoceniteľnou výhodou. O jej využití v praxi nás dnes presviedča niekoľko unikátnych riešení v podobe pokročilých optických riešení. Dvomi najvýznamnejšími z nich sú termovízia a nočné videnie, na ktoré sa v tomto článku pozrieme bližšie, spomenieme si ich princípy fungovania a využitie v praxi.

19. marca 2024

Ktoré tonery a prečo najlepšie ochránia vašu tlačiareň?

Ktoré tonery a prečo najlepšie ochránia vašu tlačiareň?

Tonery, ktoré sú vyrobené priamo výrobcom vašej tlačiarne, sú často najlepšou voľbou pre zachovanie jej zdravia a životnosti. Tento doplnkový sortiment je navrhnutý a testovaný tak, aby dokonale zapadal do vášho tlačiaceho zariadenia a minimalizoval riziko poškodenia jeho mechanických častí, čo sa pri lacných alternatívnych verziách veľmi často stáva.

19. marca 2024

Pohodlie a jednoduchosť používania PlayStation

Hry na PC alebo PS: pre koho a ktoré sú lepšie?

V súčasnej dobe je ponuka hier na PC a PlayStation tak rozmanitá, že rozhodnutie medzi týmito dvoma platformami sa môže zdať náročné. Každá z nich ponúka jedinečné výhody a nevýhody, ktoré by ste mali zvážiť, aby ste našli pre seba alebo svojich blízkych to najlepšie riešenie. Ide o dôležité faktory, ktoré by ste mali brať do úvahy pri rozhodovaní sa medzi hraním na PC alebo PlayStation.

19. marca 2024

Nové zážitky s umelou inteligenciou

Najnovší prototyp OPPO Air Glass 3

OPPO predstavuje nové okuliare pre asistovanú realitu Air Glass 3 a ďalšie technologické inovácie

2. marca 2024

Náušnice? Nie, to sú revolučné slúchadlá Bose

Prvé kusy sú už na českom trhu exkluzívne vo vybraných predajniach a na e-shope iSTYLE.

16. februára 2024

Huawei FreeClip

Slúchadlá do každého ucha

V Huawei vyvinuli slúchadlá, ktoré skvele padnú do každého ucha. Na rozdiel od klasických slúchadiel sa totiž nevkladajú do uší, ale vďaka ergonomickému C-bridge designu držia na uchu pevne zvonku. Či už pri ich používaní sedíte za počítačom alebo cvičíte. Slúchadlá sú k dispozícii v dvoch štýlových farebných prevedeniach, v čiernej a fialovej farbe.

16. februára 2024

Inteligentné zásuvky Tapo P100M a Tapo P110M

Vylepšite si svoju domácnosť so šikovnými Wi-Fi zásuvkami Tapo

Chceli by ste začať s múdrou domácnosťou, ale neviete ako? Ideálna možnosť pre vstup do sveta internetu vecí sú múdre zásuvky. Ich cena sa pohybuje v rade nižších stoviek korún, a napriek tomu ponúka množstvo funkcií, ktoré môžete vyskúšať. Ako sami spoznáte, investícia do chytrého zariadenia sa môže rýchlo vrátiť napríklad v podobe usporenej energie. […]

7. februára 2024

8 hodín nepretržitého počúvania.

Slúchadlá FreeClip od Huawei

Inovatívny dizajn, vylepšený zvukový zážitok a potláčanie okolitého hluku

30. januára 2024