Elektrické skateboardy od Boosted, Yuneec a Airwheel

Sú jednoduché, praktické, takmer bezúdržbové a ideálne pre tínedžerov a mladých ľudí. Elektrické skateboardy možno na seba nepútajú takú pozornosť, ako elektrické skútre, bicykle alebo dvojkolesové segwaye, majú však veľký potenciál. Predstavujú novú generáciu vozidiel, ktoré využívajú dispozície elektrického pohonu naplno. Elektrické skateboardy sa od tých klasických veľmi neodlišujú, na prvý pohľad dokonca žiadny rozdiel […]

Sú jednoduché, praktické, takmer bezúdržbové a ideálne pre tínedžerov a mladých ľudí. Elektrické skateboardy možno na seba nepútajú takú pozornosť, ako elektrické skútre, bicykle alebo dvojkolesové segwaye, majú však veľký potenciál. Predstavujú novú generáciu vozidiel, ktoré využívajú dispozície elektrického pohonu naplno.

Elektrické skateboardy sa od tých klasických veľmi neodlišujú, na prvý pohľad dokonca žiadny rozdiel nespozorujete. Elektrický motor je totiž namotovaný na podvozku alebo priamo v kolesách, takže ani nie je viditeľný. Snáď jediná vec, ktorá upúta pozornosť, je samotná jazda na skateboarde – jazdí nezvyčajne rýchlo a jeho “vodič” sa nemusí odrážať nohami od zeme.
 
Maximálna rýchlosť elektrických skateboardov neraz presahuje 30 kilometrov za hodinu, teda môžeme hovoriť o potrebe uvedomovania si vlastnej zodpovednosti a taktiež potrebu osvojiť si aspoň základné pravidlá, ako sa správať počas jazdy. Na jedno nabitie prejdú elektrické skateboardy rôzne ďaleko, zásadným faktorom určujúcim dojazd je cena. Platím, že čím je skateboard drahší, tým je jeho dojazd lepší. Avšak aj tie najdrahšie dokážu na jedno nabitie prejsť asi iba 10 – 25  kilometrov, čo v praxi predstavuje asi 30 minút jazdy.
 
Prinášame vám zoznam niekoľkých elektrických skateboardov. Patria medzi tie drahšie, avšak keď sa už rozhodujete o kúpe niečo inovatívneho, zaujímavého a jedinečného, mali by ste počítať s vyššou nadobúdacou cenou.
 

booste dual+ (1)

Boosted Dual+

Boosted Dual+ (1318 €)

Fanúšikovia Caseyho Neistata vedia, ako má tento človek rád svoje dosky značky Boosted. Má na to dôvod, ide o predstaviteľa toho najlepšieho, čo trh s elektrickými skateboardmi ponúka. Model Boosted Dual+ je síce drahý, prehnane drahý, avšak disponuje presvedčivými technickými parametrami a moderným funkčným dizajnom. Dizajny od Boosted sú často kopírované, tak si v prípade nakupovania na internete dávajte pozor, aby ste nevyužili niektorú z nekorektných ponúk predajcov.

booste dual+ (1)

Boosted Dual+


Maximálna rýchlosť Boosted Dual+ je 35 km/h, na jedno nabitie prejde 11 kilometrov a jeho elektrický motor má výkon 2 kW.
 
yuneec  (1)

Yuneec E-Go Cruiser

Yuneec E-Go Cruiser (728 €)

Tento elektrický skateboard sa predáva za polovičnú cenu v porovnaní s Boosted Dual+, je však tiež považovaný za jeden z najlepších. Má atraktívny dizajn, bezdrôtový ovládač do ruky, maximálny dojazd takmer 30 kilometrov.
 

yuneec  (2)

Yuneec E-Go Cruiser


Ľudia na internete tento skateboard zvyčajne hodnotia pozitívne. Zaujal nás najmä komentár istého Američana, ktorý si Yuneec E-Go Cruiser kúpil aj napriek tomu, že s výškou 165 cm a váhou 117 kg nepatrí medzi typických majiteľov skateboardov. Aj napriek svojím proporciám bol spokojný s výkonom, rýchlosťou a aj výdržou Yuneecu, čo znamená, že ľudia s nižšou hmotnosťou by mali byť celkom spokojní.
 
Na druhej strane, iní pripomínajú negatívnu skúsenosť v prípade poruchy. Istý komentujúci spomína, ako si kúpil dva tieto elektrické skateboardy a po dvoch mesiacoch nefungoval ani jeden, pričom sa nevedel dopracovať k serióznemu servisu. Taký je údel asi všetkých produktov vyrábaných v kdesi v Ázii.
 
airwheel m3 (1)

Airwheel M3

Airwheel M3 (450 €)

Elektrický skateboard s bezdrôtovým ovládačom, terénnymi kolesami, vysokým podvozkom a relatívne nízkou cenou. Tento skateboard sa nám spomedzi ostatných celkom pozdáva, pretože v sebe kombinuje skoro všetko to, čo od malého univerzálneho dopravného prostriedku očakávame.
 
Airwheel M3 sa trocha podobá na Maverix USA Boarder X, ten však ponúka ešte väčšie kolesá. Aj Airwheel však umožňuje jazdu miernym terénom, napríklad trávnikom, nespevnenou poľnou cestou a podobne. Kolesá majú priemer 4,5 palca, baréria disponuje kapacitou 162,8 Wh, maximálny dojazd sa pohybuje niekde medzi 25 až 30 kilometrami na jedno nabitie. Najvyššia rýchlosť jazdy na elektromotor je 19 kilometrov za hodinu, čo považujeme za primerané.
 

Airwheel M3

Airwheel M3

Čítajte aj ďalšie podobné články:

Najnovšie

Hudba a varenie

Harmónia nielen pre vaše chuťové poháriky

Varenie je rituál, pri ktorom môžete nielen zdokonaľovať svoje umenie, ale aj nájsť pokoj a odreagovanie. Hľadáte ten správny soundtrack k vareniu? Hudba môže mať významný dopad na atmosféru v kuchyni a dokonca aj na chuť vašich jedál. Perfektná melódia do vašej kuchyne Varenie a hudba sú ako soľ a čierne korenie – dokonalo sa dopĺňajú. […]

16. februára 2024

Spoločnosť Epson ako prvá uviedla na trh základnú DTG tlačiareň s bielym atramentom na potlač tmavého textilu  

DTG tlačiareň s bielym atramentom na potlač tmavého textilu

Základná DTG tlačiareň Epson SC-F1000 je prvá, ktorá poskytuje nadšencom, maloobchodníkom a malým podnikom cenovo dostupný spôsob tlače vysoko kvalitných obrázkov na tmavý textil

30. januára 2024

Stále sa zlepšujúci výkon

AGON by AOC predstavuje ďalší krok v hernej evolúcii

AOC GAMING 24G4X a 27G4X debutujú so 180 Hz a novým odvážnym dizajnom

30. januára 2024

Pokročilé funkcie, 4MPx a 10× zoom

Cenovo dostupná PTZ kamera Axis na použitie v interiéri aj v exteriéri

Spoločnosť Axis Communications uvádza novú cenovo dostupnú a flexibilnú otočnú kameru AXIS M5526-E, ktorá je kompatibilná so všetkými PTZ úchytmi Axis a hodí sa na inštaláciu ako do interiéru, tak aj do exteriéru. Kamera ponúka pokročilú analytiku s hlbokým učením a tiež skvelú kvalitu obrazu vo vysokom rozlíšení s veľkým optickým priblížením.

25. januára 2024

Nový rok je príležitosťou začať žiť zdravší a plnohodnotnejší život.

Zdravý životný štýl na dosah ruky aj vďaka týmto aplikáciám

Ak aj vy práve v týchto dňoch rozmýšľate, že zdravý životný štýl jednoducho nie je nič pre vás, vedzte, že jediné, čo vás udrží na správnej ceste, je motivácia.

24. januára 2024

Najrozšírenejším malvérom na Slovensku bol Tofsee

Vydieračský softvér je na vzostupe. Pomáha mu umelá inteligencia

Z pohľadu kybernetickej bezpečnosti dominujú vo svete ransomvérové útoky zamerané na vydieranie, hacktivizmus a umelá inteligencia.

24. januára 2024

Hokej z nemožného uhla

Pozrite sa na experiment s kamerou Axis, ktorú na štadióne zamrazili do ľadu

Ľad, oheň a vibrácie – to je len zopár príkladov náročných podmienok, ktorým musia kamerové systémy čeliť. Spoločnosť Axis Communications, líder v oblasti sieťového videa, v novom experimente predviedla ako jej kamera dokáže zvládať takmer čokoľvek – napríklad aj keď je zamrazená do vnútra ľadu na hokejovom štadióne. Vďaka tomu zachytila doteraz nevídaný záber.

16. januára 2024

ASUS nanovo definuje hranice výkonu revolučnými prémiovými produktmi, ktoré sprevádzajú nové udržateľné riešenia a umelá inteligencia

Novinky od Asus ore rok 2024

ASUS predstavil najnovšie inovácie a produkty na konferencii In Search of Incredible: Transcendence na CES 2024

11. januára 2024

Terapia hudbou

Hudba ako kľúč k ukladaniu spomienok

Vedci z Kalifornskej univerzity zistili, ako dokáže hudba ovplyvňovať emócie. Terapia hudbou by mohla pomôcť ľuďom s posttraumatickou stresovou poruchou aj ľuďom, ktorí majú problémy s pamäťou.

11. januára 2024

Až 2 týždne na jedno nabitie

Huawei Watch GT 4

Štýlové a výkonné smart hodinky, s ktorými zabudnete, kde je nabíjačka

3. januára 2024

Odporúčané

Nové zážitky s umelou inteligenciou

Najnovší prototyp OPPO Air Glass 3

OPPO predstavuje nové okuliare pre asistovanú realitu Air Glass 3 a ďalšie technologické inovácie

2. marca 2024

Náušnice? Nie, to sú revolučné slúchadlá Bose

Prvé kusy sú už na českom trhu exkluzívne vo vybraných predajniach a na e-shope iSTYLE.

16. februára 2024

Huawei FreeClip

Slúchadlá do každého ucha

V Huawei vyvinuli slúchadlá, ktoré skvele padnú do každého ucha. Na rozdiel od klasických slúchadiel sa totiž nevkladajú do uší, ale vďaka ergonomickému C-bridge designu držia na uchu pevne zvonku. Či už pri ich používaní sedíte za počítačom alebo cvičíte. Slúchadlá sú k dispozícii v dvoch štýlových farebných prevedeniach, v čiernej a fialovej farbe.

16. februára 2024

Inteligentné zásuvky Tapo P100M a Tapo P110M

Vylepšite si svoju domácnosť so šikovnými Wi-Fi zásuvkami Tapo

Chceli by ste začať s múdrou domácnosťou, ale neviete ako? Ideálna možnosť pre vstup do sveta internetu vecí sú múdre zásuvky. Ich cena sa pohybuje v rade nižších stoviek korún, a napriek tomu ponúka množstvo funkcií, ktoré môžete vyskúšať. Ako sami spoznáte, investícia do chytrého zariadenia sa môže rýchlo vrátiť napríklad v podobe usporenej energie. […]

7. februára 2024

8 hodín nepretržitého počúvania.

Slúchadlá FreeClip od Huawei

Inovatívny dizajn, vylepšený zvukový zážitok a potláčanie okolitého hluku

30. januára 2024

Nové kamery Tapo toho ale vedia oveľa viac

Strážte si každý kút vašej domácnosti aj za tmy

Nové domáce Wi-Fi kamery Tapo C212, ktoré disponuje ethernetovým portom a Tapo C211, prvá Tapo kamera v čiernej farbe, v sebe ukrývajú osvedčené funkcie zabezpečenia, ale ponúkajú aj ďalšie vychytávky, ktoré oceníte v každodenných situáciách.

23. novembra 2023

Výnimočnou osobnosťou vedy na Slovensku sa stal Igor Lacík

Piaty ročník ESET Science Award pozná laureátky a laureátov ocenenia.

Medzinárodná komisia na čele s nobelistom Michelom Mayorom vybrala na základe komplexného hodnotiaceho procesu tohtoročné laureátky a laureátov ocenenia ESET Science Award. Laureátom v kategórii Výnimočná osobnosť vedy na Slovensku sa stal Igor Lacík, laureátom v kategórii Výnimočná osobnosť vedy do 35 rokov je Matej Baláž a laureátkou v kategórii Výnimočná osobnosť vysokoškolského vzdelávania sa stala Daniela Ostatníková. Vo […]

13. októbra 2023

Prístroje jednoducho ovládate z jedného miesta.

Spravujte domácnosť múdro

Produkty chytrej domácnosti nás obklopujú čoraz viac a dokážu nám významne uľahčiť každodenný život. Aké by teda vo vašej domácnosti nemali chýbať? Tu sú tri tipy, čo ušetria čas, peniaze aj starosti.

6. septembra 2023

Mimoriadne tenký dizajn

Spoločnosť Samsung Electronics predstavuje 98″ QLED TV

Super veľká obrazovka optimalizovaná pre váš domov

 

4. júla 2023

Najmenší a najľahší RF objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou

Zachyťte vzácne momenty na cestách s Canon EOS R100 a objektívom RF 28mm F2.8 STM  

EOS R100 je vybavený 24,1-megapixelovým APS-C snímačom, ktorý je niekoľkokrát väčší ako ten, ktorý sa nachádza v špičkových smartfónoch a poskytuje značný posun v kvalite obrazu a videa.

4. júla 2023