Elektrické skateboardy od Boosted, Yuneec a Airwheel

Sú jednoduché, praktické, takmer bezúdržbové a ideálne pre tínedžerov a mladých ľudí. Elektrické skateboardy možno na seba nepútajú takú pozornosť, ako elektrické skútre, bicykle alebo dvojkolesové segwaye, majú však veľký potenciál. Predstavujú novú generáciu vozidiel, ktoré využívajú dispozície elektrického pohonu naplno. Elektrické skateboardy sa od tých klasických veľmi neodlišujú, na prvý pohľad dokonca žiadny rozdiel […]

Sú jednoduché, praktické, takmer bezúdržbové a ideálne pre tínedžerov a mladých ľudí. Elektrické skateboardy možno na seba nepútajú takú pozornosť, ako elektrické skútre, bicykle alebo dvojkolesové segwaye, majú však veľký potenciál. Predstavujú novú generáciu vozidiel, ktoré využívajú dispozície elektrického pohonu naplno.

Elektrické skateboardy sa od tých klasických veľmi neodlišujú, na prvý pohľad dokonca žiadny rozdiel nespozorujete. Elektrický motor je totiž namotovaný na podvozku alebo priamo v kolesách, takže ani nie je viditeľný. Snáď jediná vec, ktorá upúta pozornosť, je samotná jazda na skateboarde – jazdí nezvyčajne rýchlo a jeho “vodič” sa nemusí odrážať nohami od zeme.
 
Maximálna rýchlosť elektrických skateboardov neraz presahuje 30 kilometrov za hodinu, teda môžeme hovoriť o potrebe uvedomovania si vlastnej zodpovednosti a taktiež potrebu osvojiť si aspoň základné pravidlá, ako sa správať počas jazdy. Na jedno nabitie prejdú elektrické skateboardy rôzne ďaleko, zásadným faktorom určujúcim dojazd je cena. Platím, že čím je skateboard drahší, tým je jeho dojazd lepší. Avšak aj tie najdrahšie dokážu na jedno nabitie prejsť asi iba 10 – 25  kilometrov, čo v praxi predstavuje asi 30 minút jazdy.
 
Prinášame vám zoznam niekoľkých elektrických skateboardov. Patria medzi tie drahšie, avšak keď sa už rozhodujete o kúpe niečo inovatívneho, zaujímavého a jedinečného, mali by ste počítať s vyššou nadobúdacou cenou.
 

booste dual+ (1)

Boosted Dual+

Boosted Dual+ (1318 €)

Fanúšikovia Caseyho Neistata vedia, ako má tento človek rád svoje dosky značky Boosted. Má na to dôvod, ide o predstaviteľa toho najlepšieho, čo trh s elektrickými skateboardmi ponúka. Model Boosted Dual+ je síce drahý, prehnane drahý, avšak disponuje presvedčivými technickými parametrami a moderným funkčným dizajnom. Dizajny od Boosted sú často kopírované, tak si v prípade nakupovania na internete dávajte pozor, aby ste nevyužili niektorú z nekorektných ponúk predajcov.

booste dual+ (1)

Boosted Dual+


Maximálna rýchlosť Boosted Dual+ je 35 km/h, na jedno nabitie prejde 11 kilometrov a jeho elektrický motor má výkon 2 kW.
 
yuneec  (1)

Yuneec E-Go Cruiser

Yuneec E-Go Cruiser (728 €)

Tento elektrický skateboard sa predáva za polovičnú cenu v porovnaní s Boosted Dual+, je však tiež považovaný za jeden z najlepších. Má atraktívny dizajn, bezdrôtový ovládač do ruky, maximálny dojazd takmer 30 kilometrov.
 

yuneec  (2)

Yuneec E-Go Cruiser


Ľudia na internete tento skateboard zvyčajne hodnotia pozitívne. Zaujal nás najmä komentár istého Američana, ktorý si Yuneec E-Go Cruiser kúpil aj napriek tomu, že s výškou 165 cm a váhou 117 kg nepatrí medzi typických majiteľov skateboardov. Aj napriek svojím proporciám bol spokojný s výkonom, rýchlosťou a aj výdržou Yuneecu, čo znamená, že ľudia s nižšou hmotnosťou by mali byť celkom spokojní.
 
Na druhej strane, iní pripomínajú negatívnu skúsenosť v prípade poruchy. Istý komentujúci spomína, ako si kúpil dva tieto elektrické skateboardy a po dvoch mesiacoch nefungoval ani jeden, pričom sa nevedel dopracovať k serióznemu servisu. Taký je údel asi všetkých produktov vyrábaných v kdesi v Ázii.
 
airwheel m3 (1)

Airwheel M3

Airwheel M3 (450 €)

Elektrický skateboard s bezdrôtovým ovládačom, terénnymi kolesami, vysokým podvozkom a relatívne nízkou cenou. Tento skateboard sa nám spomedzi ostatných celkom pozdáva, pretože v sebe kombinuje skoro všetko to, čo od malého univerzálneho dopravného prostriedku očakávame.
 
Airwheel M3 sa trocha podobá na Maverix USA Boarder X, ten však ponúka ešte väčšie kolesá. Aj Airwheel však umožňuje jazdu miernym terénom, napríklad trávnikom, nespevnenou poľnou cestou a podobne. Kolesá majú priemer 4,5 palca, baréria disponuje kapacitou 162,8 Wh, maximálny dojazd sa pohybuje niekde medzi 25 až 30 kilometrami na jedno nabitie. Najvyššia rýchlosť jazdy na elektromotor je 19 kilometrov za hodinu, čo považujeme za primerané.
 

Airwheel M3

Airwheel M3

Čítajte aj ďalšie podobné články:

Najnovšie

PPDS predstavila interaktívny displej Philips T-Line BDL3652T

Interaktívny displej Philips BDL3652T

Philips Professional Display Solutions (PPDS) rozširuje svoju ponuku o inovatívny interaktívny displej Philips BDL3652T patriaci do produktovej rady T-Line.

2. decembra 2022

Bose predstavuje Bose Music Amplifier

Bose Amplifier

centrum domáceho ozvučenia, ktoré prepojí svet digitálnej hudby aj zbierky tradičných hudobných nosičov

30. novembra 2022

Nové smart hodinky Huawei Watch GT 3 SE

Každodenný asistent s dvojtýždňovou výdržou za skvelú cenu

Spoločnosť Huawei predstavuje najnovšie smart hodinky zo série Watch GT. Model s plným názvom Watch GT 3 SE sú ľahké inteligentné hodinky, ktoré stelesňujú potreby športových a fitness nadšencov.

29. novembra 2022

TIP PRE VÁS

Vyčistite si počítač bezpečne použitím kompresora

Ako si môžete vyčistiť nielen počítač, notebook, ale aj inú domácu elektroniku tak, aby sa nepoškodila? Zvládnete to kompresorom.

28. novembra 2022

Vhodný pre PlayStation 5, hráčske aplikácie a intenzívnu prevádzku

SSD disk Kingston FURY Renegade

Oceňovaný SSD disk Kingston FURY bude novo k dispozícii aj s väčším chladičom

15. novembra 2022

Silný zvuk s výkonom 15 W

Bezdrôtový reproduktor so svetelnými efektmi

Niceboy predstavuje bezdrôtový reproduktor so svetelnými efektmi RAZE Neon

10. novembra 2022

Cvičte doma podľa známych certifikovaných trénerov

Dve nové aplikácie pre inteligentné televízory

Dve nové aplikácie pre inteligentné televízory Samsung na Slovensku: iPrima a Fitshaker

10. novembra 2022

Watch GTR s AMOLED displejom a nová generácia WATCH Lite 3

Dvoje nové inteligentné hodinky Niceboy

Značka Niceboy uvádza na trh hneď dvoje nové inteligentné hodinky. Prémiové hodinky WATCH GTR vynikajú svojou kombináciou zaujímavého dizajnu a odolného vyhotovenia vrátane AMOLED displeja aj funkcie telefonovania.

10. novembra 2022

Samsung prichádza so špeciálnym vysávačom Bespoke Jet Pet

Zatočte so psími chlpmi v domácnosti

Samsung prichádza so špeciálnym vysávačom Bespoke Jet Pet

10. novembra 2022

1.miesto v rebríčku DXOMARK opäť patrí Huawei

Smartfón Huawei – Mate 50 Pro

Huawei Mate 50 Pro je novým kráľom rebríčka DXOMARK, dosiahol najvyššie skóre v histórii

10. novembra 2022

Odporúčané

Chytré centrum všetkého diania

Múdra domácnosť znižuje spotrebu energie

Rozmýšľate nad tým, ako znížiť a optimalizovať svoju spotrebu energie a kde sa dá najlepšie ušetriť? Samozrejme spôsobov existuje viac, ale nie všetky sú ihneď realizovateľné.

2. decembra 2022
TEST

Recenzia monitora AOC Q27 V5C 27″: Zapáčil sa nám natoľko, že sme si ho zadovážili aj my

Monitory značky AOC sme testovali už niekoľkokrát, napríklad zakrivený CU34G2X 34, klasický X24P1 so špičkovým zobrazovacím panelom IPS a tiež nápadný herný monitor C 27G2 ZU Curved Gaming Monitor. Tieto monitory vynikajú vysokou kvalitou obrazu a férovými cenami, ktoré dávajú vedieť o vyššom štandarde tejto značky, zároveň ju dostávajú aj do rúk neprofesionálov. Najnovšie sme […]

7. novembra 2022
TEST

AUDIOTECHNIKA

Recenzia Truune Eight (8): Najprv šokujú vás aj celé okolie, potom sa ich kvalita stane novým štandardom

Domáci zvuk v štúdiovej kvalite a priamo zo Slovenska? To je Truune Eight (8).

3. novembra 2022

Bezpečie a stabilita vašich zariadení

Recenzia: Záložný batériový zdroj CyberPower VP1000ELCD-FR

Dôležitou úlohou záložného zdroja CyberPower VP1000ELCD-FR je ochrániť počítače a ďalšiu elektroniku pred nečakaným výpadkom energie, prepätím či špičkami v elektrickej sieti a preklenúť krátkodobé výpadky napájania z elektrickej siete.

26. októbra 2022
TEST

POROVNÁVACÍ TEST

Nextbase Dash Cam 622GW a 322GW: Ktorú autokameru si vybrať do auta?

Medzi 4K a Full HD rozlíšením je podstatný rozdiel, ale rozhodne dnes neplatí, že za polovičnú cenu dostanete len polovičnú kvalitu.

17. októbra 2022
TEST

Horúca novinka od DJI

Recenzia: DJI Mini 3 Pro je úžasný malý dron a robí malé zázraky

Dron vhodný ako pre začiatočníka, tak pre pokročilého.

12. októbra 2022

Výhody štandardu Wi-Fi 6

Späť do školy: Preraďte rýchlosť na Wi-Fi 6

Komplexné portfólio sieťových riešení na prechod na Wi-Fi 6 má vo svojej ponuke spoločnosť TP-Link.

29. augusta 2022

Ako vytvoriť stabilnú Wi-Fi na záhrade?

TP-Link vyrába spoľahlivé zariadenia, a preto na ne poskytuje päťročnú záruku

26. júla 2022

Dokonale sfarbený svet s technológiou Quantum Dot

Ponorte sa do sveta farieb

Hráči majú zmysel pre realizmus; ak ste hráč, takmer určite rozpoznáte niečo podozrivé na míle ďaleko. Či už je to pokles FPS uprostred duelu alebo nekonzistentný dizajn sveta. Nič nezostane bez povšimnutia. Zatiaľ čo vývojári hier sa snažia dosiahnuť skutočný fotorealizmus v hrách s novými enginmi, ako je Unreal Engine 5, zobrazovacia technológia sa snaží držať krok vlastnými pokrokmi…..

16. júna 2022

Ergonomické produkty Logitech

TEST: Keď sa lepšie cítite, dokážete aj lepšie a efektívnejšie pracovať

Ergonómia (z gréčtiny: ergon´= práca + nomos = zákony) je veda zaoberajúca sa vzťahmi vznikajúcimi medzi človekom a prostredím, ktoré ho obklopuje – či už sa jedná o tvary, materiály, osvetlenie, rozmery a pod. Cieľom je vytvoriť také pracovné podmienky, ktoré podporujú optimálny výkon človeka a jeho pohodu. To mi pripomína moju nepohodu, keď pozerám […]

10. júna 2022