Elektrické skateboardy od Boosted, Yuneec a Airwheel

Sú jednoduché, praktické, takmer bezúdržbové a ideálne pre tínedžerov a mladých ľudí. Elektrické skateboardy možno na seba nepútajú takú pozornosť, ako elektrické skútre, bicykle alebo dvojkolesové segwaye, majú však veľký potenciál. Predstavujú novú generáciu vozidiel, ktoré využívajú dispozície elektrického pohonu naplno. Elektrické skateboardy sa od tých klasických veľmi neodlišujú, na prvý pohľad dokonca žiadny rozdiel […]

Sú jednoduché, praktické, takmer bezúdržbové a ideálne pre tínedžerov a mladých ľudí. Elektrické skateboardy možno na seba nepútajú takú pozornosť, ako elektrické skútre, bicykle alebo dvojkolesové segwaye, majú však veľký potenciál. Predstavujú novú generáciu vozidiel, ktoré využívajú dispozície elektrického pohonu naplno.

Elektrické skateboardy sa od tých klasických veľmi neodlišujú, na prvý pohľad dokonca žiadny rozdiel nespozorujete. Elektrický motor je totiž namotovaný na podvozku alebo priamo v kolesách, takže ani nie je viditeľný. Snáď jediná vec, ktorá upúta pozornosť, je samotná jazda na skateboarde – jazdí nezvyčajne rýchlo a jeho “vodič” sa nemusí odrážať nohami od zeme.
 
Maximálna rýchlosť elektrických skateboardov neraz presahuje 30 kilometrov za hodinu, teda môžeme hovoriť o potrebe uvedomovania si vlastnej zodpovednosti a taktiež potrebu osvojiť si aspoň základné pravidlá, ako sa správať počas jazdy. Na jedno nabitie prejdú elektrické skateboardy rôzne ďaleko, zásadným faktorom určujúcim dojazd je cena. Platím, že čím je skateboard drahší, tým je jeho dojazd lepší. Avšak aj tie najdrahšie dokážu na jedno nabitie prejsť asi iba 10 – 25  kilometrov, čo v praxi predstavuje asi 30 minút jazdy.
 
Prinášame vám zoznam niekoľkých elektrických skateboardov. Patria medzi tie drahšie, avšak keď sa už rozhodujete o kúpe niečo inovatívneho, zaujímavého a jedinečného, mali by ste počítať s vyššou nadobúdacou cenou.
 

booste dual+ (1)

Boosted Dual+

Boosted Dual+ (1318 €)

Fanúšikovia Caseyho Neistata vedia, ako má tento človek rád svoje dosky značky Boosted. Má na to dôvod, ide o predstaviteľa toho najlepšieho, čo trh s elektrickými skateboardmi ponúka. Model Boosted Dual+ je síce drahý, prehnane drahý, avšak disponuje presvedčivými technickými parametrami a moderným funkčným dizajnom. Dizajny od Boosted sú často kopírované, tak si v prípade nakupovania na internete dávajte pozor, aby ste nevyužili niektorú z nekorektných ponúk predajcov.

booste dual+ (1)

Boosted Dual+


Maximálna rýchlosť Boosted Dual+ je 35 km/h, na jedno nabitie prejde 11 kilometrov a jeho elektrický motor má výkon 2 kW.
 
yuneec  (1)

Yuneec E-Go Cruiser

Yuneec E-Go Cruiser (728 €)

Tento elektrický skateboard sa predáva za polovičnú cenu v porovnaní s Boosted Dual+, je však tiež považovaný za jeden z najlepších. Má atraktívny dizajn, bezdrôtový ovládač do ruky, maximálny dojazd takmer 30 kilometrov.
 

yuneec  (2)

Yuneec E-Go Cruiser


Ľudia na internete tento skateboard zvyčajne hodnotia pozitívne. Zaujal nás najmä komentár istého Američana, ktorý si Yuneec E-Go Cruiser kúpil aj napriek tomu, že s výškou 165 cm a váhou 117 kg nepatrí medzi typických majiteľov skateboardov. Aj napriek svojím proporciám bol spokojný s výkonom, rýchlosťou a aj výdržou Yuneecu, čo znamená, že ľudia s nižšou hmotnosťou by mali byť celkom spokojní.
 
Na druhej strane, iní pripomínajú negatívnu skúsenosť v prípade poruchy. Istý komentujúci spomína, ako si kúpil dva tieto elektrické skateboardy a po dvoch mesiacoch nefungoval ani jeden, pričom sa nevedel dopracovať k serióznemu servisu. Taký je údel asi všetkých produktov vyrábaných v kdesi v Ázii.
 
airwheel m3 (1)

Airwheel M3

Airwheel M3 (450 €)

Elektrický skateboard s bezdrôtovým ovládačom, terénnymi kolesami, vysokým podvozkom a relatívne nízkou cenou. Tento skateboard sa nám spomedzi ostatných celkom pozdáva, pretože v sebe kombinuje skoro všetko to, čo od malého univerzálneho dopravného prostriedku očakávame.
 
Airwheel M3 sa trocha podobá na Maverix USA Boarder X, ten však ponúka ešte väčšie kolesá. Aj Airwheel však umožňuje jazdu miernym terénom, napríklad trávnikom, nespevnenou poľnou cestou a podobne. Kolesá majú priemer 4,5 palca, baréria disponuje kapacitou 162,8 Wh, maximálny dojazd sa pohybuje niekde medzi 25 až 30 kilometrami na jedno nabitie. Najvyššia rýchlosť jazdy na elektromotor je 19 kilometrov za hodinu, čo považujeme za primerané.
 

Airwheel M3

Airwheel M3

Čítajte aj ďalšie podobné články:

Najnovšie

50W superrýchle nabíjanie FlashCharge

Nová bezdrôtová nabíjačka od vivo

Prekonajte limity so superrýchlou bezdrôtovou nabíjačkou vivo 50W Vertical Wireless FlashCharge

6. júla 2022

Kompaktné a farebné USB disky

Spoločnosť Verbatim uviedla na trh DataBar

Priveďte si do života farby s novými USB diskami s pohodlným posuvným mechanizmom Push&Click Spoločnosť Verbatim uviedla na trh DataBar, kompaktné a farebné USB disky, s pohodlným posuvným mechanizmom „push&click“, ktorý poskytuje ideálne každodenné riešenie pre ukladanie a prenos dátových súborov. Verbatim DataBar sa dodáva v štyroch kapacitách a štyroch výrazných farbách – červená (16 […]

4. júla 2022

Výkonný a aktuálny pracovný nástroj

Nový monitor Philips 34E1C5600HE pre lepšiu spoluprácu

Tento model od Philips Monitors je navrhnutý tak, aby vyhovoval špecifickým potrebám a výzvam, ktoré vychádzajú z hybridného pracovného štýlu, a umožňuje používateľom pracovať z domu rovnako produktívne ako v kancelárii.

4. júla 2022

Dokonale jednoduché riešenie

Sieťové riešenia značky Zyxel

Jednoduché a pritom výkonné prepínače splnia nároky malých firiem

4. júla 2022

Obrovská batéria, rýchle nabíjanie a veľký displej za 159 eur

Nový Huawei nova Y70

Do predaja na Slovensku prichádza nový smartfón od Huawei – nova Y70. Najnovší prírastok do produktovej rodiny nova, ktorej cieľom je priniesť nové, pokročilé technológie za rozumnú cenu, sa môže pochváliť celou sériou pôsobivých funkcií v rámci svojej cenovej kategórie

4. júla 2022

Riešenie, ktoré nikoho nezruinuje

Ideálny spoločník, keď potrebujete WiFi vonku

Ku stanu a liehovému variču pribaľte tiež prístupový bod štandardu WiFi 6

10. júna 2022

Funkcia Nightography

Režisér Matyáš Fára vydal nový krátky film, natočil ho na mobil Galaxy S22 Ultra

Vďaka funkcii Nightography nebolo potrebné použiť profesionálnu kameru. Vlajková loď od Samsungu všetko zvládla na výbornú.

10. júna 2022

Logitech SIGNATURE M650

Univerzálna myš pre pravákov, ľavákov, malú aj veľkú ruku a v rôznych farbách

Logitech spravil veľmi zaujímavú vec. Uviedli totiž jeden model, resp. modelový rad myší, z ktorého by si mohol vybrať každý používateľ počítača. Myši sú dostupné v prevedení pre malú až stredne veľkú ruku a aj vo verzii pre veľkú ruku, všetky modely sú dostupné v troch rôznych farbách a navyše aj vo verzii LEFT – […]

10. júna 2022

Otestujte športové vlastnosti

Vlastníte smart hodinky? Týchto 5 krokov je dobré urobiť hneď po ich kúpe

Predstavujeme krátky návod s piatimi jednoduchými krokmi, ktoré by mal urobiť každý, kto si nedávno zadovážil smart hodinky od tohto výrobcu. 

7. júna 2022

Nové možnosti zabezpečenia telefónu

Snímač 3D Ultrasonic Large Fingerprint – v smartfónoch vivo

Najlepšie smartfóny vivo po novom odomknete pomocou 3D ultrazvukového snímača odtlačkov prstov

6. júna 2022

Odporúčané

Dokonale sfarbený svet s technológiou Quantum Dot

Ponorte sa do sveta farieb

Hráči majú zmysel pre realizmus; ak ste hráč, takmer určite rozpoznáte niečo podozrivé na míle ďaleko. Či už je to pokles FPS uprostred duelu alebo nekonzistentný dizajn sveta. Nič nezostane bez povšimnutia. Zatiaľ čo vývojári hier sa snažia dosiahnuť skutočný fotorealizmus v hrách s novými enginmi, ako je Unreal Engine 5, zobrazovacia technológia sa snaží držať krok vlastnými pokrokmi…..

16. júna 2022

Ergonomické produkty Logitech

TEST: Keď sa lepšie cítite, dokážete aj lepšie a efektívnejšie pracovať

Ergonómia (z gréčtiny: ergon´= práca + nomos = zákony) je veda zaoberajúca sa vzťahmi vznikajúcimi medzi človekom a prostredím, ktoré ho obklopuje – či už sa jedná o tvary, materiály, osvetlenie, rozmery a pod. Cieľom je vytvoriť také pracovné podmienky, ktoré podporujú optimálny výkon človeka a jeho pohodu. To mi pripomína moju nepohodu, keď pozerám […]

10. júna 2022

Množstvo vylepšení, exkluzívne materiály a vyšperkovaný dizajn

Huawei Watch GT 3 Pro prichádzajú

Huawei prichádza s hodinkami pre dámy a pánov, ktoré sa vyznačujú nielen bohatou technologickou výbavou, ale aj prestížnymi materiálmi, ako je keramika či titán, ktoré sú v hodinárskom svete považované za luxusné.

19. mája 2022

Alebo ako sa nespáliť pri realizácii záložných systémov

Napájanie pod kontrolou

Čo na nasadzovanie UPS v skutočných podmienkach hovoria sami zákazníci a čoho sa obávajú implementační partneri? A aké sú možnosti pre manažment UPS? Vyspovedali sme profesionálov slovenskej spoločnosti TCX, ktorá sa zaoberá integračnými projektmi pre veľké spoločnosti a subjekty štátnej správy a ich skúsenosti nájdete nižšie.

28. apríla 2022

Siréna alebo semafor

Axis uvádza prvú IP zábleskovú sirénu na svete

Svetovou novinkou v oblasti IP zariadení je nová stroboskopická siréna AXIS D4100-E, umožňujúca vysielať svetelné i zvukové výstražné signály. Siréna je postavená na otvorených štandardoch, takže môže byť ľahko pripojená k akémukoľvek zariadeniu Axis, prípadne k VMS spoločnosti Axis alebo VMS tretích strán. Farebné svetlo a/alebo výstražné zvuky sirény možno konfigurovať podľa potreby pre účely varovania, či upozornenia.

6. apríla 2022

Energia na cestách

Vyrobte si elektrinu, ktorú vám nezdražia

V dnešnej dobe sa v rôznych pádoch skloňuje energetická nezávislosť. Je to logické – zo všetkých strán počujeme o kríze, ktorá energia, bežne dostupná v „systéme“, zdražuje. Čím viac ľudí bude do budúcnosti energeticky sebestačných, tým lepšie. Takže čo k takejto energetickej sebestačnosti ideálne potrebujete?

28. marca 2022

Preventívne opatrenie

Ponúkame obciam a mestám bezodplatné konzultácie v kybernetickej bezpečnosti

Najväčšie ohrozenie samosprávy predstavujú prieniky do siete

1. marca 2022

Dlhý dosah ľahko prenosného objektívu

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy. Jeden z nich ponúkne najdlhšiu ohniskovú vzdialenosť zo všetkých objektívov s automatickým ostrením pre bezzrkadlové systémy[1]

24. februára 2022

Kto meshuje ten ide

Stabilná wi-fi pre celú rodinu

Homeschooling a homeoffice sú pojmy, s ktorými sa väčšina z nás v minulosti mohla stretnúť len zriedka. Dnes ide naopak o každodennú realitu veľkej časti rodín, ktoré mnohokrát s prekvapením zistili, že internetové pripojenie v domácnosti nemajú len pre zábavu.

9. februára 2022

Zožeňte si nové sieťové vybavenie!

Ako pripojiť svoje elektronické darčeky on-line?

Možno patríte medzi tých, ktorých ich blízki na uplynulé Vianoce obdarovali množstvom elektronických darčekov. Lenže ste možno za tých niekoľko týždňov zistili, že to vaša domáca sieť jednoducho nezvláda.

28. januára 2022