Elektrické skateboardy od Boosted, Yuneec a Airwheel

Sú jednoduché, praktické, takmer bezúdržbové a ideálne pre tínedžerov a mladých ľudí. Elektrické skateboardy možno na seba nepútajú takú pozornosť, ako elektrické skútre, bicykle alebo dvojkolesové segwaye, majú však veľký potenciál. Predstavujú novú generáciu vozidiel, ktoré využívajú dispozície elektrického pohonu naplno. Elektrické skateboardy sa od tých klasických veľmi neodlišujú, na prvý pohľad dokonca žiadny rozdiel […]

Sú jednoduché, praktické, takmer bezúdržbové a ideálne pre tínedžerov a mladých ľudí. Elektrické skateboardy možno na seba nepútajú takú pozornosť, ako elektrické skútre, bicykle alebo dvojkolesové segwaye, majú však veľký potenciál. Predstavujú novú generáciu vozidiel, ktoré využívajú dispozície elektrického pohonu naplno.

Elektrické skateboardy sa od tých klasických veľmi neodlišujú, na prvý pohľad dokonca žiadny rozdiel nespozorujete. Elektrický motor je totiž namotovaný na podvozku alebo priamo v kolesách, takže ani nie je viditeľný. Snáď jediná vec, ktorá upúta pozornosť, je samotná jazda na skateboarde – jazdí nezvyčajne rýchlo a jeho “vodič” sa nemusí odrážať nohami od zeme.
 
Maximálna rýchlosť elektrických skateboardov neraz presahuje 30 kilometrov za hodinu, teda môžeme hovoriť o potrebe uvedomovania si vlastnej zodpovednosti a taktiež potrebu osvojiť si aspoň základné pravidlá, ako sa správať počas jazdy. Na jedno nabitie prejdú elektrické skateboardy rôzne ďaleko, zásadným faktorom určujúcim dojazd je cena. Platím, že čím je skateboard drahší, tým je jeho dojazd lepší. Avšak aj tie najdrahšie dokážu na jedno nabitie prejsť asi iba 10 – 25  kilometrov, čo v praxi predstavuje asi 30 minút jazdy.
 
Prinášame vám zoznam niekoľkých elektrických skateboardov. Patria medzi tie drahšie, avšak keď sa už rozhodujete o kúpe niečo inovatívneho, zaujímavého a jedinečného, mali by ste počítať s vyššou nadobúdacou cenou.
 

booste dual+ (1)

Boosted Dual+

Boosted Dual+ (1318 €)

Fanúšikovia Caseyho Neistata vedia, ako má tento človek rád svoje dosky značky Boosted. Má na to dôvod, ide o predstaviteľa toho najlepšieho, čo trh s elektrickými skateboardmi ponúka. Model Boosted Dual+ je síce drahý, prehnane drahý, avšak disponuje presvedčivými technickými parametrami a moderným funkčným dizajnom. Dizajny od Boosted sú často kopírované, tak si v prípade nakupovania na internete dávajte pozor, aby ste nevyužili niektorú z nekorektných ponúk predajcov.

booste dual+ (1)

Boosted Dual+


Maximálna rýchlosť Boosted Dual+ je 35 km/h, na jedno nabitie prejde 11 kilometrov a jeho elektrický motor má výkon 2 kW.
 
yuneec  (1)

Yuneec E-Go Cruiser

Yuneec E-Go Cruiser (728 €)

Tento elektrický skateboard sa predáva za polovičnú cenu v porovnaní s Boosted Dual+, je však tiež považovaný za jeden z najlepších. Má atraktívny dizajn, bezdrôtový ovládač do ruky, maximálny dojazd takmer 30 kilometrov.
 

yuneec  (2)

Yuneec E-Go Cruiser


Ľudia na internete tento skateboard zvyčajne hodnotia pozitívne. Zaujal nás najmä komentár istého Američana, ktorý si Yuneec E-Go Cruiser kúpil aj napriek tomu, že s výškou 165 cm a váhou 117 kg nepatrí medzi typických majiteľov skateboardov. Aj napriek svojím proporciám bol spokojný s výkonom, rýchlosťou a aj výdržou Yuneecu, čo znamená, že ľudia s nižšou hmotnosťou by mali byť celkom spokojní.
 
Na druhej strane, iní pripomínajú negatívnu skúsenosť v prípade poruchy. Istý komentujúci spomína, ako si kúpil dva tieto elektrické skateboardy a po dvoch mesiacoch nefungoval ani jeden, pričom sa nevedel dopracovať k serióznemu servisu. Taký je údel asi všetkých produktov vyrábaných v kdesi v Ázii.
 
airwheel m3 (1)

Airwheel M3

Airwheel M3 (450 €)

Elektrický skateboard s bezdrôtovým ovládačom, terénnymi kolesami, vysokým podvozkom a relatívne nízkou cenou. Tento skateboard sa nám spomedzi ostatných celkom pozdáva, pretože v sebe kombinuje skoro všetko to, čo od malého univerzálneho dopravného prostriedku očakávame.
 
Airwheel M3 sa trocha podobá na Maverix USA Boarder X, ten však ponúka ešte väčšie kolesá. Aj Airwheel však umožňuje jazdu miernym terénom, napríklad trávnikom, nespevnenou poľnou cestou a podobne. Kolesá majú priemer 4,5 palca, baréria disponuje kapacitou 162,8 Wh, maximálny dojazd sa pohybuje niekde medzi 25 až 30 kilometrami na jedno nabitie. Najvyššia rýchlosť jazdy na elektromotor je 19 kilometrov za hodinu, čo považujeme za primerané.
 

Airwheel M3

Airwheel M3

Čítajte aj ďalšie podobné články:

Najnovšie

DDR5 pamäť inšpirovaná pretekárskymi vozmi

Kingston FURY, divízia spoločnosti Kingston Technology Company, svetového lídra v oblasti pamäťových produktov a technologických riešení, oznámila uvedenie svojej najnovšej pamäte, Kingston FURY Renegade DDR5 RGB Limited Edition. Tento set, inšpirovaný láskou k automobilom a pretekaniu, prináša do vášho počítača zážitok z výkonu ako na závodnej dráhe.

25. júna 2024

Chcete 24, 48 alebo 96 GB?

DDR5 pamäte s nebinárnou kapacitou

Jedným z kľúčových komponentov, ktorý má zásadný vplyv na výkon počítačov je aj operačná pamäť. S poslednou generáciou DDR5 prišlo množstvo inovácií a tiež nebinárna kapacita. RAM už nemusí mať len tradičných 8, 16, 32 alebo 64GB (teda dvojnásobok), ale aj 24, 48 alebo 96 GB. Vždy keď príde niečo nové, neznáme, vyrojí sa množstvo otázok a preto sme […]

20. júna 2024

Externý SSD disk Kingston XS1000 získal ocenenie Red Dot Award 2024

Spoločnosť Kingston Digital Europe Co LLP, ktorá je výrobcom flash pamäťových zariadení a pobočkou Kingston Technology Company, svetového lídra v oblasti pamäťových produktov a technologických riešení, dnes oznámila, že sa jej externý SSD disk Kingston XS1000 stal víťazom 2024 Red Dot Award: Design produktu. Ocenenia Red Dot Design Award sa udeľujú od roku 1955 a […]

17. júna 2024

ešte viac uspokojí potreby tvorcov obsahu

Spoločnosť Kingston uvádza na trh nové balenie čítačky Workflow

Spoločnosť Kingston oznámila opätovné uvedenie dokovacej stanice Workflow Station a čítačiek. Rad Workflow teraz ponúka viac modulov oddelených od dokovacej stanice, čo umožňuje väčšiu flexibilitu a prispôsobivosť. Táto aktualizácia vychádza v ústrety rôznorodým potrebám tvorcov obsahu.

1. júna 2024

Vlajková ľod od systámu EOS R

Canon pripravuje uvedenie fotoaparátu EOS R1

Canon pripravuje uvedenie fotoaparátu EOS R1, ktorý bude prvou vlajkovou loďou systému EOS R. Nová technológia spracovania obrazu ešte viac zlepší automatické ostrenie a kvalitu obrazu

 

15. mája 2024

Vysokorýchlostný dvojpásmový adaptér pre lepšie pripojenie

TP-Link Archer T600UB Nano

Spoločnosť TP-Link, popredný svetový dodávateľ sieťových riešení a produktov inteligentnej domácnosti, predstavuje kompaktný Wi-Fi Bluetooth USB adaptér Archer T600UB Nano. Novinka zaistí flexibilné bezdrôtové pripojenie pre všetky zariadenia tak, aby fungovala s najnovším dvojpásmovým Wi-Fi routerom.

15. mája 2024

Huawei predstavil v Dubaji nové smart hodinky Watch FIT 3, vynovené Watch 4 Pro Space Edition a ďalšie inovatívne produkty

Vlajkové lode novej generácie – Objavte svet možností s Huawei

Spoločnosť Huawei dnes v Dubaji predstavila nové smart hodinky Huawei WATCH FIT 3 a Huawei WATCH 4 Pro Space Edition. Okrem týchto dlhoočakávaných produktov boli predstavené aj ďalšie novinky, vrátane vylepšeného notebooku Huawei MateBook X Pro a prvého tabletu Huawei s najnovšou generáciou PaperMatte Display, Huawei MatePad 11, ako aj mnoho ďalších nositeľných, audio a smart kancelárskych produktov.

 

9. mája 2024

Ponúka vynikajúcu kvalitu obrazu

Tlačiareň Epson SureColor P20500

Spoločnosť Epson uvádza na trh novú veľkoformátovú tlačiareň na profesionálnu tlač fotografií, umeleckých diel, plagátov a interiérových informačných nápisov

30. apríla 2024

Bez nutnosti mať u seba peňaženku alebo mobilný telefón

Zákazníci Home Creditu už môžu platiť aj hodinkami a náramkami Garmin a Xiaomi

Zákazníci spoločnosti Home Credit už môžu platiť aj inteligentnými hodinkami a fitnes náramkami Garmin a Xiaomi, čím spoločnosť rozširuje svoju ponuku k už dávnejšie fungujúcim digitálnym platobným službám Google Pay a Apple Pay. Vďaka tomu Home Credit pokrýva všetky najpoužívanejšie platobné metódy pre inteligentné zariadenia. Spoločnosť tak pokračuje v trende čoraz rozšírenejšej digitalizácie svojich služieb.

29. apríla 2024

UPGRADUJTE SVOJ POČÍTAČ!

Investujte do planéty a šetrite

Pokiaľ potrebujete zvýšiť výkon vášho počítača, UPGRADE pamäte a disku je určite správna cesta ako s relatívne menšou investíciou zvýšiť celkový výkon.

26. apríla 2024

Odporúčané

Pripravte sa na Wi-Fi 7 s routermi od TP-Link

Ešte vyššie rýchlosti a väčšia kapacita

V dnešnom svete je bezdrôtové pripojenie nevyhnutné na osobné aj profesionálne použitie. Od streamovania videí a hrania online hier až po vedenie obchodných rokovaní a prístup k dôležitým dokumentom, sa spoliehame na Wi-Fi, aby sme zostali v spojení a boli produktívni.

14. apríla 2024

Vysoká kvalita tlače

Výhody sublimácie: presná, odolná a všestranná potlač rôznych produktov

Sublimačná tlač sa stáva v dnešnom svete čoraz populárnejšou voľbou, a to nielen v profesionálnom, ale aj v domácom prostredí. Táto pokročilá technológia prináša množstvo výhod, ktoré ju robia atraktívnou možnosťou pre tlač rôznych typov produktov vhodných na osobné využitie alebo prezentáciu firmy.

19. marca 2024

Nočné videnie pre zlepšenie viditeľnosti v tme

Optika, ktorá zlepšuje viditeľnosť v náročných podmienkach

Vo svete plnom rôznorodých podmienok a prostredí je schopnosť vidieť v noci alebo za zhoršených svetelných podmienok neoceniteľnou výhodou. O jej využití v praxi nás dnes presviedča niekoľko unikátnych riešení v podobe pokročilých optických riešení. Dvomi najvýznamnejšími z nich sú termovízia a nočné videnie, na ktoré sa v tomto článku pozrieme bližšie, spomenieme si ich princípy fungovania a využitie v praxi.

19. marca 2024

Ktoré tonery a prečo najlepšie ochránia vašu tlačiareň?

Ktoré tonery a prečo najlepšie ochránia vašu tlačiareň?

Tonery, ktoré sú vyrobené priamo výrobcom vašej tlačiarne, sú často najlepšou voľbou pre zachovanie jej zdravia a životnosti. Tento doplnkový sortiment je navrhnutý a testovaný tak, aby dokonale zapadal do vášho tlačiaceho zariadenia a minimalizoval riziko poškodenia jeho mechanických častí, čo sa pri lacných alternatívnych verziách veľmi často stáva.

19. marca 2024

Pohodlie a jednoduchosť používania PlayStation

Hry na PC alebo PS: pre koho a ktoré sú lepšie?

V súčasnej dobe je ponuka hier na PC a PlayStation tak rozmanitá, že rozhodnutie medzi týmito dvoma platformami sa môže zdať náročné. Každá z nich ponúka jedinečné výhody a nevýhody, ktoré by ste mali zvážiť, aby ste našli pre seba alebo svojich blízkych to najlepšie riešenie. Ide o dôležité faktory, ktoré by ste mali brať do úvahy pri rozhodovaní sa medzi hraním na PC alebo PlayStation.

19. marca 2024

Nové zážitky s umelou inteligenciou

Najnovší prototyp OPPO Air Glass 3

OPPO predstavuje nové okuliare pre asistovanú realitu Air Glass 3 a ďalšie technologické inovácie

2. marca 2024

Náušnice? Nie, to sú revolučné slúchadlá Bose

Prvé kusy sú už na českom trhu exkluzívne vo vybraných predajniach a na e-shope iSTYLE.

16. februára 2024

Huawei FreeClip

Slúchadlá do každého ucha

V Huawei vyvinuli slúchadlá, ktoré skvele padnú do každého ucha. Na rozdiel od klasických slúchadiel sa totiž nevkladajú do uší, ale vďaka ergonomickému C-bridge designu držia na uchu pevne zvonku. Či už pri ich používaní sedíte za počítačom alebo cvičíte. Slúchadlá sú k dispozícii v dvoch štýlových farebných prevedeniach, v čiernej a fialovej farbe.

16. februára 2024

Inteligentné zásuvky Tapo P100M a Tapo P110M

Vylepšite si svoju domácnosť so šikovnými Wi-Fi zásuvkami Tapo

Chceli by ste začať s múdrou domácnosťou, ale neviete ako? Ideálna možnosť pre vstup do sveta internetu vecí sú múdre zásuvky. Ich cena sa pohybuje v rade nižších stoviek korún, a napriek tomu ponúka množstvo funkcií, ktoré môžete vyskúšať. Ako sami spoznáte, investícia do chytrého zariadenia sa môže rýchlo vrátiť napríklad v podobe usporenej energie. […]

7. februára 2024

8 hodín nepretržitého počúvania.

Slúchadlá FreeClip od Huawei

Inovatívny dizajn, vylepšený zvukový zážitok a potláčanie okolitého hluku

30. januára 2024