SSD pre dátové centrá

Kingston dodáva U.2 NVMe DC1500M

Spoločnosť Kingston Digital Europe Co LLP dnes oznámila dostupnosť U.2 NVMe™ PCIe SSD disku DC1500M, ktorý je určený pre dátové centrá a zmiešanú prevádzkovú záťaž. DC1500M využíva vysoko výkonné rozhranie NVMe PCIe 3.0 ×4 a má predvídateľný výkon pri náhodnom čítaní/zápise i predvídateľnou latenciu v širokom rozsahu pracovných záťaží. Model DC1500M bol skonštruovaný s dôrazom […]

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 28. júna 2021
Obsahuje nasledovné témy

Spoločnosť Kingston Digital Europe Co LLP dnes oznámila dostupnosť U.2 NVMe PCIe SSD disku DC1500M, ktorý je určený pre dátové centrá a zmiešanú prevádzkovú záťaž. DC1500M využíva vysoko výkonné rozhranie NVMe PCIe 3.0 ×4 a má predvídateľný výkon pri náhodnom čítaní/zápise i predvídateľnou latenciu v širokom rozsahu pracovných záťaží.

Model DC1500M bol skonštruovaný s dôrazom na dlhodobý bezproblémový chod a využíva veľmi výkonné rozhranie NVMe PCIe 3.0 ×4 na zabezpečenie vysokej priepustnosti a nízkej latencie na nových i existujúcich platformách dátových centier. Disk má konzistentnú latenciu pri čítaní (<110 µs) a pri zápise (<206 µs). Vďaka formátu U.2 sa dá okamžite nasadiť v existujúcich serveroch a úložných poliach so zbernicou PCIe 3.0/4.0 s konektormi U.2. Formát U.2 podporuje aj pripájanie diskov za chodu, čo prispieva k vysokej prevádzkyschopnosti zariadení.

Nový disk DC1500M nadväzuje na úspech predchádzajúcich U.2 NVMe SSD diskov Kingston a môže sa pochváliť pokročilými funkciami pre firemnú sféru, ktoré zabezpečujú dlhodobú stabilnú prevádzku v prostrediach, kde sa vyžaduje vysoká dostupnosť dát. Medzi ne patrí aj end-to-end ochrana dátovej cesty, správa viacmenných priestorov, ochrana proti strate napájania (PLP) a telemetrické monitorovanie na zvýšenie spoľahlivosti dátového centra.

DC1500M sa tak pridáva k NVMe SSD bootovaciemu disku DC1000B a VMware Ready SATA SSD diskom radu DC500 a DC450R, s ktorými tvorí najucelenejšiu sadu špičkových riešení na ukladanie dát vo firemných dátových centrách, aká je aktuálne na trhu. Na disky sa vzťahuje dobre známa predpredajná a poprodajná podpora spoločnosti Kingston a päťročná obmedzená záruka1. DC1500M je k dispozícii v kapacitách 960 GB, 1,92 TB, 3,84 TB a 7,68TB2. Viac informácií nájdete na kingston.com.

Vlastnosti a parametre SSD diskov00 DC1500M


1 Časť kapacity uvedenej na flash pamäťovom zariadení sa využíva na formátovanie a iné funkcie, a preto nie je k dispozícii na ukladanie dát. Skutočná kapacita, ktorá je k dispozícii na ukladanie dát, je preto nižšia, ako je uvedené na výrobkoch. Viac informácií nájdete v príručke Kingston Flash Guide na adrese kingston.com/flashguide.

2 Pracovná záťaž podľa metódy FIO, Random 4KB QD=1, meraná ako čas potrebný pre 99,9 percentil príkazov na dokončenie cesty od hostiteľa na disk a späť k hostiteľovi.
3 Meranie sa vykoná, keď pracovné zaťaženie dosiahne ustálený stav, ale vrátane všetkých činností na pozadí potrebných na bežnú prevádzku a spoľahlivé spracovanie údajov.

4 Platí pre kapacitu 1920 GB.

5 Počet prepisov disku za deň (DWPD) je odvodený z metódy JEDEC Enterprise Workload Test Method (JESD219A).

6 Obmedzená záruka na 5 rokov alebo kým miera používania NVME SSD, definovaná spoločnosťou Kingston ako „percento opotrebovania“ a zobrazovaná v aplikácii Kingston SSD Manager (kingston.com/SSDManager) ako „Percentage Used“, nedosiahne alebo neprekročí normalizovanú hodnotu 100, podľa toho, čo nastane skôr. V prípade diskov SSD NVMe bude mať nový nepoužitý produkt hodnotu percentuálneho opotrebovania 0, zatiaľ čo produkt, ktorý dosiahol záručný limit, bude mať hodnotu percentuálneho opotrebenia vyššiu alebo rovnú 100.

 

 

 

Najnovšie

Miniatúrny a diskrétny

Axis uvádza miniatúrny snímací senzor na nosenie na tele

S týmto snímačom sa značne zvyšuje flexibilita a možnosti využitia nositeľných kamier.

23. júla 2021

Najlepšia modulárna displejová stena

The Wall 2021 od Samsungu je teraz dostupná už aj na Slovensku

Je tenšia a ako jediná ponúka rozlíšenie 8K

23. júla 2021

Nový rad búra prekážky na ceste k víťazstvu

Pamäte Kingston FURY vyrážajú do boja!

Kingston FURY Renegade: Nespútaná revolúcia – DDR4 s/bez RGB podsvietenia
Kingston FURY Beast: Výkon, čo nepozná hranice – DDR4 s/bez RGB podsvietenia, aj v prevedení DDR3
Kingston FURY Impact: Veľká posila v malom tele – DDR4 a DDR3

20. júla 2021

Mercusys MP510 KIT

Rozšírte svoju Wi-Fi sieť po elektrickom vedení

Výrobca sieťových zariadení Mercusys uvádza na trh sadu AV1000 Gigabit Powerline adaptérov Mercusys MP510 KIT, ktorá dokáže domácnosť alebo kanceláriu zbaviť miest bez pokrytia bezdrôtovou Wi-Fi sieťou. Novinka prenáša signál aj cez steny a inštaluje sa formou Plug and Play, teda bez zložitej konfigurácie a kabeláže. Proste ju strčte do zásuvky.

16. júla 2021

Hudba pre beh na rôzne vzdialenosti

Chcete pri behu zvýšiť rýchlosť, zlepšiť náladu alebo sa prepojiť s ostatnými bežcami? K tomu všetkému mnohokrát stačí, keď si pustíte tú správnu hudbu.

16. júla 2021

Svet nepatril nikomu, kto nebol hráč!  

ProGamingShop je na Slovensku medzi hráčmi PC a videohier známy už od roku 2002. Stál pri základoch  internetového predaja hier na našom území. Pod hlavičkou PGS sa usporadúvali prvé CounterStrike turnaje a LAN parties. Neskôr sa k aktivitám pridali ďalšie technologické vychytávky ako mp3 prehrávače, mobilné telefóny a napríklad aj elektrovozidlá, ktoré sa neskôr oddelili do eshopu MP3.sk […]

15. júla 2021

Spoločnosť WESTech sa stala distribútorom smartfónov OPPO na Slovensku

Spoločnosť WESTech spol. s r. o.  začína dodávky inteligentných telefónov OPPO populárnych po celom svete na Slovensko. To bolo možné vďaka dohode medzi spoločnosťami, podľa ktorej WESTech získal štatút oficiálneho distribútora OPPO na Slovensku.

15. júla 2021

Bezplatná aktualizácia na Windows 11

ASUS a Microsoft ponúknu bezplatnú aktualizáciu na Windows 11

Stovky kompatibilných ASUS zariadení budú pripravené na bezplatnú aktualizáciu na najnovšiu verziu systému Windows, keď bude k dispozícii – vrátane najnovších modelov radu Zenbook

14. júla 2021

Úložné zariadenia, kde budú vaše dáta v úplnom bezpečí

Spoločnosť Verbatim rozširuje svoju ponuku bezpečných úložísk, predstavením nových externých HDD a SSD, sa šifrovaním a biometrickú technológiou, ktorá zabezpečí, že súkromné ​​dáta uložené na zariadeniach, budú vždy plne chránené a v súlade s požiadavkami GDPR. Nový výkonný HDD Fingerprint Secure, v kapacitách 1TB a 2TB a výkonný Fingerprint Secure SSD v 512MB a 1TB, […]

14. júla 2021

Tajomstvo hradov z piesku

Trocha zábavy a vedy počas prázdnin, nikdy nie je na škodu

Chcete stavať o dovolenke hrady z piesku?
Potom vám dáme niekoľko užitočných rád. Stavba pieskových sôch a hradov je činnosťou, ktorú je možné skúmať vedeckými metódami.

8. júla 2021

Odporúčané

LASEROVÁ TLAČIAREŇ ZA PÁR DROBNÝCH

Test Xerox B205: Solídny štandard pre firmy, ktoré potrebujú spoľahlivé nástroje

„Na experimenty nie je čas, preto chcem len overené a spoľahlivé veci,“ znie jeden z hlavných argumentov, prečo je pre firmy Xerox B205 stále rozumnou voľbou.
Tlač je čiernobiela, ale skener farebný
So vstavaným Wi-Fi tlačí bez použitia kábla

20. júla 2021

Vyniká reprodukciou nízkych tónov a výkonom

Recenzia Sony SRS-XB23: Najlepší parťák na grilovačky a outdoor tréningy

Bluetooth reproduktor Sony SRS-XB23 nie je na trhu úplnou novinkou, ale najmä v tomto období pred letom si k nemu nachádza cestu viac a viac zákazníkov.

8. júla 2021

Testovali sme

Akčné kamery NICEBOY – časť 2. NICEBOY VEGA X PRO

Akčné alebo outdoorové kamery NICEBOY zaujmú svojou cenou. V redakcii sme už mali možnosť vyskúšať základný model NICEBOY VEGA X PLAY a teraz sa pozrieme na robustnejší, vybavenejší a aj trochu drahší model VEGA X PRO.

8. júna 2021

Testovali sme

Akčné kamery NICEBOY – časť 1. NICEBOY VEGA X PLAY

Začína sa leto, čas dovoleniek a výletov. Väčšina ľudí dnes používa primárne na fotky a videá telefóny, kde sa kvalita kamery posunula pomaly na profi úroveň, lenže mobil sa môže ľahko rozbiť a preto ho používame len na tie krásne zábery z miesta.

1. júna 2021

„Noise cancelling“,funkcia, ktorá potláča rušivý šum a zvuky z okolia

Ako si vybrať bezdrôtové slúchadlá?

Ako však vybrať tie správne Bluetooth slúchadlá? Čítajte ďalej.

11. mája 2021
TEST

TEST/RECENZIA

Zakrivený monitor je nový ideál: AOC C27G2ZU (redakčný test)

Zakrivené monitory sú stále o niečo drahšie, no okrem výnimočnej estetiky majú aj doplnkové funkcie, ktoré využijete každý deň. A to aj vtedy, ak nie ste hráč či fanúšik filmového sci-fi.

10. mája 2021

Aké sú rozdiely medzi spôsobmi potlačenie ruchov?

Noise blocking, noise cancelling a noise masking

Ak uvažujete o nových slúchadlách, asi ste narazili na technické výrazy, ktoré znie na prvý pohľad veľmi podobne, ale v skutočnosti sa zásadne líšia.

4. mája 2021

Niceboy HIVE Pins 2 ANC

Do dažďa aj hlučnej kancelárie

Zvyknete telefonovať za volantom, ale nechcete či nemôžete prepojiť mobil s infotainmentom? Beháte či bicyklujete bez ohľadu na to, či je sucho alebo prší? Alebo sa počas práce zvyknete izolovať od okolitého hluku slúchadlami?

8. apríla 2021
TEST

Full HD je stále in

Recenzia Philips 243B1/00: Vysoká hodnota za veľmi rozumné peniaze

Zvažujete kúpu nového monitora? V takom prípade si určite prečítajte našu recenziu, venujeme sa praktickým veciam.

13. februára 2021
TEST

Redakčný test

Vodotesný Niceboy RAZE 2 Vertigo: Nič lepšie za túto cenu nekúpite

Bezdrôtový reproduktor od značky Niceboy je jedným z najzaujímavejších produktov u nás v redakcii. Na prvý pohľad vyzerá skôr jednoducho, ale práve v tom spočíva jeho schopnosť prekvapiť.

12. februára 2021