Batéria ponúka revolučné riešenie pre trh s vysokým výkonom mobility.  

Nová 31Ah batéria od InoBat uspela v náročných testoch

  Nové 31 Ah batériové články prešili prísnym testovaním podľa normy UN 38.3, ktoré vykonali testovacie organizácie – TUV a ATC a môžu byť bezpečne odoslané zákazníkom Na mieru navrhnutý dizajn článku umožní výrazne skrátiť čas nabíjania (z 10 % na 80 % už za 15 min.) a ponúka maximálny výkon po dlhšiu dobu Články momentálne […]

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 6. júla 2023
Obsahuje nasledovné témy

 

InoBat úspešne otestoval svoju novú 31 Ah batériu vhodnú pre sektor vysokovýkonných dopravných prostriedkov (letecký priemysel či vysokovýkonné autá). Vďaka svojim malým rozmerom je vhodná práve pre segmenty, kde pri konštrukcii záleží na každom centimetri. Gravimetrická hustota energie tejto batérie je na úrovni 328 Wh/kg pri počiatočnom testovaní, čím dokáže dosiahnuť veľmi rýchle nabíjanie s dobrou tepelnou stabilitou. Batéria je tak ideálna práve pre segmenty, v ktorých je nízka hmotnosť rozhodujúcim konštrukčným faktorom. Očakáva sa, že produkcia týchto batériových článkov od InoBat dosiahne úroveň 340 Wh/kg prostredníctvom menšieho návrhu a optimalizácie procesov.

„Výsledky testov potvrdzujú vysokú kvalitu našich batérií a demonštrujú významný pokrok pre zákazníkov na trhu vysokovýkonnej mobility. A to práve vďaka vysokej úrovni hustoty energie a energetickej kapacity,“ povedal Marián Boček, CEO spoločnosti InoBat. Dodal tiež, že spoločnosť má jasne určený plán výskumu a vývoja budúcich generácií  svojich batérií.  „Články momentálne posielame na priame testovanie zákazníkom, s ktorými prebiehajú aj technické a komerčné diskusie. Po validácii baterkových článkov, očakáva uzatvorenie záväzných zmlúv o vývoji a výrobe.“

Nová generácia InoBat batérií je ďalším krokom vpred v rámci dosiahnutia väčšej konkurencieschopnosti, ale aj inovatívnych a ekologických cieľov v rámci batériového sveta nielen na Slovensku, ale aj v Európe. „Keďže Slovensko je lídrom v automobilovom priemysle, je dôležité, aby sme mali výrobcu batérií priamo na Slovensku. InoBat realizuje zároveň aj výskum a vývoj nových batériových systémov, čo môže zlepšiť transfer technológií z výskumu do praxe a zlepšiť praktické zručnosti absolventov tak, aby reflektovali potreby trhu s príchodom elektrifikácie,“ udáva Andrea Fedorková Straková, predsedníčka Slovenskej batériovej aliancie. Dodáva tiež, že potrebná je aj systematická a cielená podpora zo strany štátu, a to nielen na fyzické osoby, ale aj na firmy a podporu spolupráce univerzít, výskumných pracovísk a priemyslu tak, aby sme boli pripravení v budúcnosti na nové výzvy, ktoré elektromobilita prináša.

Nedávne výsledky testov spoločnosti ArTek Certification ukázali, že článok E33 je schopný vydržať 10-cyklové nepretržité vybíjanie. Dokáže tak zabezpečiť mimoriadne rýchle zrýchlenie, ktoré je optimálne práve pre vysokovýkonné a športové autá, v ktorých je takéto zrýchlenie potrebné počas dlhých časových úsekov.

„Ďalšou zásadnou vlastnosťou je, že tento článok dokáže udržať takúto rýchlosť vybíjania bez prehrievania alebo vytvárania tzv. „hotspotov“, vďaka čomu nemusia byť pri konštrukcii dopravného prostriedku používané zložité špecializované chladiace systémy. Článok sa ochladí z maximálnej teploty na izbovú už za 30 minút. To ho opäť robí ideálnym pre využitie v prémiových športových vozidlách,“ dodal Marián Boček.

Výsledky interného testu tiež ukázali, že článok E33 je možné rýchlo nabiť z 10 % na 80 % už za 15 minút a spĺňa tak aj špecifické požiadavky zákazníkov a koncových používateľov na rýchle nabíjanie v konkrétnych segmentoch. Túto vlastnosť vie dosiahnuť vďaka udržiavaniu teploty článku pod tradičnými teplotnými limitmi, čo predstavuje obrovskú výhodu z hľadiska bezpečnosti a účinnosti chladenia.

Výskumná činnosť novej batérie je spolufinancovaná v rámci projektu európskeho záujmu – IPCEI EuBatIn. Ten spája 12 členských štátov a viac ako 40 spoločností s cieľom podporiť národné, výskumné, inovačné úsilie a priemyselnú pilotnú výrobu v celom hodnotovom reťazci batérií.

InoBat získal grant na podporu svojich výskumných a vývojových aktivít.

O InoBat

InoBat sa špecializuje na výskum, vývoj, výrobu, recykláciu a konečnú likvidáciu inovatívnych elektrických batérií navrhnutých na mieru tak, aby spĺňali špecifické požiadavky globálnych mainstreamových a špecializovaných OEM výrobcov v automobilovom, úžitkovom, motoristickom a leteckom sektore. Svoje výskumno-vývojové centrum a pilotnú linku buduje vo Voderadoch, na Slovensku.Spoločnosť poskytuje inovatívne riešenie naprieč celým hodnotovým reťazcom vďaka svojmu prístupu „od kolísky ku kolíske“, ktorý predstavuje koncept cirkulárnej ekonomiky. InoBat je podporovaný silným konzorciom strategických investorov a partnerov, ako sú Rio Tinto, Amara Raja, Ideanomics, IFC, IPM Group, Matador, AEN, Avanea a Across.

Pre viac informácií https://inobatauto.eu.

Najnovšie

DDR5 pamäť inšpirovaná pretekárskymi vozmi

Kingston FURY, divízia spoločnosti Kingston Technology Company, svetového lídra v oblasti pamäťových produktov a technologických riešení, oznámila uvedenie svojej najnovšej pamäte, Kingston FURY Renegade DDR5 RGB Limited Edition. Tento set, inšpirovaný láskou k automobilom a pretekaniu, prináša do vášho počítača zážitok z výkonu ako na závodnej dráhe.

25. júna 2024

Chcete 24, 48 alebo 96 GB?

DDR5 pamäte s nebinárnou kapacitou

Jedným z kľúčových komponentov, ktorý má zásadný vplyv na výkon počítačov je aj operačná pamäť. S poslednou generáciou DDR5 prišlo množstvo inovácií a tiež nebinárna kapacita. RAM už nemusí mať len tradičných 8, 16, 32 alebo 64GB (teda dvojnásobok), ale aj 24, 48 alebo 96 GB. Vždy keď príde niečo nové, neznáme, vyrojí sa množstvo otázok a preto sme […]

20. júna 2024

Externý SSD disk Kingston XS1000 získal ocenenie Red Dot Award 2024

Spoločnosť Kingston Digital Europe Co LLP, ktorá je výrobcom flash pamäťových zariadení a pobočkou Kingston Technology Company, svetového lídra v oblasti pamäťových produktov a technologických riešení, dnes oznámila, že sa jej externý SSD disk Kingston XS1000 stal víťazom 2024 Red Dot Award: Design produktu. Ocenenia Red Dot Design Award sa udeľujú od roku 1955 a […]

17. júna 2024

ešte viac uspokojí potreby tvorcov obsahu

Spoločnosť Kingston uvádza na trh nové balenie čítačky Workflow

Spoločnosť Kingston oznámila opätovné uvedenie dokovacej stanice Workflow Station a čítačiek. Rad Workflow teraz ponúka viac modulov oddelených od dokovacej stanice, čo umožňuje väčšiu flexibilitu a prispôsobivosť. Táto aktualizácia vychádza v ústrety rôznorodým potrebám tvorcov obsahu.

1. júna 2024

Vlajková ľod od systámu EOS R

Canon pripravuje uvedenie fotoaparátu EOS R1

Canon pripravuje uvedenie fotoaparátu EOS R1, ktorý bude prvou vlajkovou loďou systému EOS R. Nová technológia spracovania obrazu ešte viac zlepší automatické ostrenie a kvalitu obrazu

 

15. mája 2024

Vysokorýchlostný dvojpásmový adaptér pre lepšie pripojenie

TP-Link Archer T600UB Nano

Spoločnosť TP-Link, popredný svetový dodávateľ sieťových riešení a produktov inteligentnej domácnosti, predstavuje kompaktný Wi-Fi Bluetooth USB adaptér Archer T600UB Nano. Novinka zaistí flexibilné bezdrôtové pripojenie pre všetky zariadenia tak, aby fungovala s najnovším dvojpásmovým Wi-Fi routerom.

15. mája 2024

Huawei predstavil v Dubaji nové smart hodinky Watch FIT 3, vynovené Watch 4 Pro Space Edition a ďalšie inovatívne produkty

Vlajkové lode novej generácie – Objavte svet možností s Huawei

Spoločnosť Huawei dnes v Dubaji predstavila nové smart hodinky Huawei WATCH FIT 3 a Huawei WATCH 4 Pro Space Edition. Okrem týchto dlhoočakávaných produktov boli predstavené aj ďalšie novinky, vrátane vylepšeného notebooku Huawei MateBook X Pro a prvého tabletu Huawei s najnovšou generáciou PaperMatte Display, Huawei MatePad 11, ako aj mnoho ďalších nositeľných, audio a smart kancelárskych produktov.

 

9. mája 2024

Ponúka vynikajúcu kvalitu obrazu

Tlačiareň Epson SureColor P20500

Spoločnosť Epson uvádza na trh novú veľkoformátovú tlačiareň na profesionálnu tlač fotografií, umeleckých diel, plagátov a interiérových informačných nápisov

30. apríla 2024

Bez nutnosti mať u seba peňaženku alebo mobilný telefón

Zákazníci Home Creditu už môžu platiť aj hodinkami a náramkami Garmin a Xiaomi

Zákazníci spoločnosti Home Credit už môžu platiť aj inteligentnými hodinkami a fitnes náramkami Garmin a Xiaomi, čím spoločnosť rozširuje svoju ponuku k už dávnejšie fungujúcim digitálnym platobným službám Google Pay a Apple Pay. Vďaka tomu Home Credit pokrýva všetky najpoužívanejšie platobné metódy pre inteligentné zariadenia. Spoločnosť tak pokračuje v trende čoraz rozšírenejšej digitalizácie svojich služieb.

29. apríla 2024

UPGRADUJTE SVOJ POČÍTAČ!

Investujte do planéty a šetrite

Pokiaľ potrebujete zvýšiť výkon vášho počítača, UPGRADE pamäte a disku je určite správna cesta ako s relatívne menšou investíciou zvýšiť celkový výkon.

26. apríla 2024

Odporúčané

Pripravte sa na Wi-Fi 7 s routermi od TP-Link

Ešte vyššie rýchlosti a väčšia kapacita

V dnešnom svete je bezdrôtové pripojenie nevyhnutné na osobné aj profesionálne použitie. Od streamovania videí a hrania online hier až po vedenie obchodných rokovaní a prístup k dôležitým dokumentom, sa spoliehame na Wi-Fi, aby sme zostali v spojení a boli produktívni.

14. apríla 2024

Vysoká kvalita tlače

Výhody sublimácie: presná, odolná a všestranná potlač rôznych produktov

Sublimačná tlač sa stáva v dnešnom svete čoraz populárnejšou voľbou, a to nielen v profesionálnom, ale aj v domácom prostredí. Táto pokročilá technológia prináša množstvo výhod, ktoré ju robia atraktívnou možnosťou pre tlač rôznych typov produktov vhodných na osobné využitie alebo prezentáciu firmy.

19. marca 2024

Nočné videnie pre zlepšenie viditeľnosti v tme

Optika, ktorá zlepšuje viditeľnosť v náročných podmienkach

Vo svete plnom rôznorodých podmienok a prostredí je schopnosť vidieť v noci alebo za zhoršených svetelných podmienok neoceniteľnou výhodou. O jej využití v praxi nás dnes presviedča niekoľko unikátnych riešení v podobe pokročilých optických riešení. Dvomi najvýznamnejšími z nich sú termovízia a nočné videnie, na ktoré sa v tomto článku pozrieme bližšie, spomenieme si ich princípy fungovania a využitie v praxi.

19. marca 2024

Ktoré tonery a prečo najlepšie ochránia vašu tlačiareň?

Ktoré tonery a prečo najlepšie ochránia vašu tlačiareň?

Tonery, ktoré sú vyrobené priamo výrobcom vašej tlačiarne, sú často najlepšou voľbou pre zachovanie jej zdravia a životnosti. Tento doplnkový sortiment je navrhnutý a testovaný tak, aby dokonale zapadal do vášho tlačiaceho zariadenia a minimalizoval riziko poškodenia jeho mechanických častí, čo sa pri lacných alternatívnych verziách veľmi často stáva.

19. marca 2024

Pohodlie a jednoduchosť používania PlayStation

Hry na PC alebo PS: pre koho a ktoré sú lepšie?

V súčasnej dobe je ponuka hier na PC a PlayStation tak rozmanitá, že rozhodnutie medzi týmito dvoma platformami sa môže zdať náročné. Každá z nich ponúka jedinečné výhody a nevýhody, ktoré by ste mali zvážiť, aby ste našli pre seba alebo svojich blízkych to najlepšie riešenie. Ide o dôležité faktory, ktoré by ste mali brať do úvahy pri rozhodovaní sa medzi hraním na PC alebo PlayStation.

19. marca 2024

Nové zážitky s umelou inteligenciou

Najnovší prototyp OPPO Air Glass 3

OPPO predstavuje nové okuliare pre asistovanú realitu Air Glass 3 a ďalšie technologické inovácie

2. marca 2024

Náušnice? Nie, to sú revolučné slúchadlá Bose

Prvé kusy sú už na českom trhu exkluzívne vo vybraných predajniach a na e-shope iSTYLE.

16. februára 2024

Huawei FreeClip

Slúchadlá do každého ucha

V Huawei vyvinuli slúchadlá, ktoré skvele padnú do každého ucha. Na rozdiel od klasických slúchadiel sa totiž nevkladajú do uší, ale vďaka ergonomickému C-bridge designu držia na uchu pevne zvonku. Či už pri ich používaní sedíte za počítačom alebo cvičíte. Slúchadlá sú k dispozícii v dvoch štýlových farebných prevedeniach, v čiernej a fialovej farbe.

16. februára 2024

Inteligentné zásuvky Tapo P100M a Tapo P110M

Vylepšite si svoju domácnosť so šikovnými Wi-Fi zásuvkami Tapo

Chceli by ste začať s múdrou domácnosťou, ale neviete ako? Ideálna možnosť pre vstup do sveta internetu vecí sú múdre zásuvky. Ich cena sa pohybuje v rade nižších stoviek korún, a napriek tomu ponúka množstvo funkcií, ktoré môžete vyskúšať. Ako sami spoznáte, investícia do chytrého zariadenia sa môže rýchlo vrátiť napríklad v podobe usporenej energie. […]

7. februára 2024

8 hodín nepretržitého počúvania.

Slúchadlá FreeClip od Huawei

Inovatívny dizajn, vylepšený zvukový zážitok a potláčanie okolitého hluku

30. januára 2024