Batéria ponúka revolučné riešenie pre trh s vysokým výkonom mobility.  

Nová 31Ah batéria od InoBat uspela v náročných testoch

  Nové 31 Ah batériové články prešili prísnym testovaním podľa normy UN 38.3, ktoré vykonali testovacie organizácie – TUV a ATC a môžu byť bezpečne odoslané zákazníkom Na mieru navrhnutý dizajn článku umožní výrazne skrátiť čas nabíjania (z 10 % na 80 % už za 15 min.) a ponúka maximálny výkon po dlhšiu dobu Články momentálne […]

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 6. júla 2023
Obsahuje nasledovné témy

 

InoBat úspešne otestoval svoju novú 31 Ah batériu vhodnú pre sektor vysokovýkonných dopravných prostriedkov (letecký priemysel či vysokovýkonné autá). Vďaka svojim malým rozmerom je vhodná práve pre segmenty, kde pri konštrukcii záleží na každom centimetri. Gravimetrická hustota energie tejto batérie je na úrovni 328 Wh/kg pri počiatočnom testovaní, čím dokáže dosiahnuť veľmi rýchle nabíjanie s dobrou tepelnou stabilitou. Batéria je tak ideálna práve pre segmenty, v ktorých je nízka hmotnosť rozhodujúcim konštrukčným faktorom. Očakáva sa, že produkcia týchto batériových článkov od InoBat dosiahne úroveň 340 Wh/kg prostredníctvom menšieho návrhu a optimalizácie procesov.

„Výsledky testov potvrdzujú vysokú kvalitu našich batérií a demonštrujú významný pokrok pre zákazníkov na trhu vysokovýkonnej mobility. A to práve vďaka vysokej úrovni hustoty energie a energetickej kapacity,“ povedal Marián Boček, CEO spoločnosti InoBat. Dodal tiež, že spoločnosť má jasne určený plán výskumu a vývoja budúcich generácií  svojich batérií.  „Články momentálne posielame na priame testovanie zákazníkom, s ktorými prebiehajú aj technické a komerčné diskusie. Po validácii baterkových článkov, očakáva uzatvorenie záväzných zmlúv o vývoji a výrobe.“

Nová generácia InoBat batérií je ďalším krokom vpred v rámci dosiahnutia väčšej konkurencieschopnosti, ale aj inovatívnych a ekologických cieľov v rámci batériového sveta nielen na Slovensku, ale aj v Európe. „Keďže Slovensko je lídrom v automobilovom priemysle, je dôležité, aby sme mali výrobcu batérií priamo na Slovensku. InoBat realizuje zároveň aj výskum a vývoj nových batériových systémov, čo môže zlepšiť transfer technológií z výskumu do praxe a zlepšiť praktické zručnosti absolventov tak, aby reflektovali potreby trhu s príchodom elektrifikácie,“ udáva Andrea Fedorková Straková, predsedníčka Slovenskej batériovej aliancie. Dodáva tiež, že potrebná je aj systematická a cielená podpora zo strany štátu, a to nielen na fyzické osoby, ale aj na firmy a podporu spolupráce univerzít, výskumných pracovísk a priemyslu tak, aby sme boli pripravení v budúcnosti na nové výzvy, ktoré elektromobilita prináša.

Nedávne výsledky testov spoločnosti ArTek Certification ukázali, že článok E33 je schopný vydržať 10-cyklové nepretržité vybíjanie. Dokáže tak zabezpečiť mimoriadne rýchle zrýchlenie, ktoré je optimálne práve pre vysokovýkonné a športové autá, v ktorých je takéto zrýchlenie potrebné počas dlhých časových úsekov.

„Ďalšou zásadnou vlastnosťou je, že tento článok dokáže udržať takúto rýchlosť vybíjania bez prehrievania alebo vytvárania tzv. „hotspotov“, vďaka čomu nemusia byť pri konštrukcii dopravného prostriedku používané zložité špecializované chladiace systémy. Článok sa ochladí z maximálnej teploty na izbovú už za 30 minút. To ho opäť robí ideálnym pre využitie v prémiových športových vozidlách,“ dodal Marián Boček.

Výsledky interného testu tiež ukázali, že článok E33 je možné rýchlo nabiť z 10 % na 80 % už za 15 minút a spĺňa tak aj špecifické požiadavky zákazníkov a koncových používateľov na rýchle nabíjanie v konkrétnych segmentoch. Túto vlastnosť vie dosiahnuť vďaka udržiavaniu teploty článku pod tradičnými teplotnými limitmi, čo predstavuje obrovskú výhodu z hľadiska bezpečnosti a účinnosti chladenia.

Výskumná činnosť novej batérie je spolufinancovaná v rámci projektu európskeho záujmu – IPCEI EuBatIn. Ten spája 12 členských štátov a viac ako 40 spoločností s cieľom podporiť národné, výskumné, inovačné úsilie a priemyselnú pilotnú výrobu v celom hodnotovom reťazci batérií.

InoBat získal grant na podporu svojich výskumných a vývojových aktivít.

O InoBat

InoBat sa špecializuje na výskum, vývoj, výrobu, recykláciu a konečnú likvidáciu inovatívnych elektrických batérií navrhnutých na mieru tak, aby spĺňali špecifické požiadavky globálnych mainstreamových a špecializovaných OEM výrobcov v automobilovom, úžitkovom, motoristickom a leteckom sektore. Svoje výskumno-vývojové centrum a pilotnú linku buduje vo Voderadoch, na Slovensku.Spoločnosť poskytuje inovatívne riešenie naprieč celým hodnotovým reťazcom vďaka svojmu prístupu „od kolísky ku kolíske“, ktorý predstavuje koncept cirkulárnej ekonomiky. InoBat je podporovaný silným konzorciom strategických investorov a partnerov, ako sú Rio Tinto, Amara Raja, Ideanomics, IFC, IPM Group, Matador, AEN, Avanea a Across.

Pre viac informácií https://inobatauto.eu.

Najnovšie

Prvá jesenná novinka Bose na slovenskom trhu

Bose QuietComfort Headphones

Kalendárny príchod jesene sa tento rok takmer presne zišiel s oznámením noviniek spoločnosti Bose. Prvá z nich, ktorá bude v ČR a na Slovensku dostupná už 10. októbra, sú slúchadlá Bose QuietComfort Headphones, na trhu postupne nahradia populárny model QC 45. Novinka si zachováva nezameniteľný ikonický dizajn, ktorý tvoril históriu slúchadiel s aktívnym potlačením okolitých […]

27. septembra 2023

Kvalitný zvuk, výdrž až 9 hodín a cena pod 50 eur

Bezdrôtové slúchadlá Huawei FreeBuds SE 2

Spoločnosť Huawei nedávno uviedla na náš trh nové slúchadlá FreeBuds SE 2, najnovší prírastok do rodiny bezdrôtových slúchadiel kategórie TWS (True Wireless Stereo – skutočne bezdrôtové slúchadlá).

27. septembra 2023

Ľahký kompaktný notebook

Najnovší Pavilion Plus 14 a Pavilion Plus 16[

Spoločnosť HP predstavuje najnovší 14-palcový notebook HP Pavilion Plus a úplne nový 16-palcový notebook HP Pavilion Plus.

27. septembra 2023

ASUS predstavuje ExpertBook B9 OLED

Najľahší 14″ biznisový OLED notebook na svete, bez uhlíkovej stopy, a pritom s vojenskou odolnosťou a zabezpečením a prvkami umelej inteligencie

27. septembra 2023

Predstavujeme prvý prenosný herný monitor AOC GAMING 16G3.

Hrajte na cestách s novým monitorom AOC GAMING 16G3: kraľujte každej hre s výrazným IPS panelom s obnovovacou frekvenciou 144 Hz

27. septembra 2023

Mercusys MR60X

Nový router s podporou Wi-Fi 6 pre širšiu, silnejšiu a priepustnejšiu sieť

Výrobca sieťových zariadení Mercusys prichádza na slovenský trh s úplne novým routerom s podporou štandardu Wi-Fi 6. Jednotka MR60X umožňuje efektívne pripojiť viac zariadení súčasne a zároveň rozšíriť dosah siete so zachovaním rýchlych a kvalitných dátových prenosov.

27. septembra 2023

TP-Link Tapo C520WS

Bezpečnostná Wi-Fi kamera s precíznym nočným snímaním

Šikovný AI režim dokáže rozpoznávať osoby, domácich miláčikov či vozidlá.

27. septembra 2023

Hodinky, ktoré sa prispôsobia vášmu životnému štýlu

Huawei Watch GT 4

Huawei Watch GT 4: Hodinky, ktoré sa prispôsobia vášmu životnému štýlu Počas celého života si budujeme rutiny. Chodíme do školy a do práce, trénujeme vo fitness centrách, a neustále hľadáme nové, zdravšie spôsoby, ako sa stravovať. Nájsť zdravú rovnováhu medzi týmito aktivitami však nie je ľahká úloha. Aby sme si vybudovali vyvážený zdravý životný štýl, […]

26. septembra 2023

Kingston IronKey D500S

Kingston rozširuje ochranu mobilných dát o zabezpečenie na armádnej úrovni

Kingston Digital Europe Co LLP uvádza na trh Best-in-Class šifrované USB flash disky Kingston IronKey D500S, s hardvérovým šifrovaním na armádnej úrovni pre zabezpečenie tranzitu utajovaných dát. D500S má certifikát FIPS 140-3 Level 3 (v procese schvaľovania) s novými vylepšeniami od inštitútu NIST, ktoré pre vládne a vojenské použitie vyžadujú zabezpečený upgrade mikroprocesorov pre ešte silnejšiu […]

14. septembra 2023

Canon predstavuje nové inovatívne modely tlačiarní pre domácnosti a firmy

Canon MAXIFY GX1040 / MAXIFY GX2040

Túto jeseň budú k existujúcemu radu inovatívnych tlačiarní Canon MAXIFY GX pridané nové modely Canon MAXIFY GX1040/GX2040 so zásobníkmi atramentu MegaTank pre hybridných pracovníkov a domáce kancelárie.

11. septembra 2023

Odporúčané

Prístroje jednoducho ovládate z jedného miesta.

Spravujte domácnosť múdro

Produkty chytrej domácnosti nás obklopujú čoraz viac a dokážu nám významne uľahčiť každodenný život. Aké by teda vo vašej domácnosti nemali chýbať? Tu sú tri tipy, čo ušetria čas, peniaze aj starosti.

6. septembra 2023

Mimoriadne tenký dizajn

Spoločnosť Samsung Electronics predstavuje 98″ QLED TV

Super veľká obrazovka optimalizovaná pre váš domov

 

4. júla 2023

Najmenší a najľahší RF objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou

Zachyťte vzácne momenty na cestách s Canon EOS R100 a objektívom RF 28mm F2.8 STM  

EOS R100 je vybavený 24,1-megapixelovým APS-C snímačom, ktorý je niekoľkokrát väčší ako ten, ktorý sa nachádza v špičkových smartfónoch a poskytuje značný posun v kvalite obrazu a videa.

4. júla 2023

Top šampióni pre mobilné hry

Najlepšie herné telefóny roku 2023

Najlepšie herné telefóny sú tie, ktoré sú navrhnuté s ohľadom na hráča. Keď hľadáte herný telefón, ideálne zariadenie by malo mať mať rýchly výkon, veľkú obrazovku s vysokým rozlíšením, vysokou obnovovacou frekvenciou, dlhú výdrž batérie a funkcie, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre dokonalé hranie hier.

6. marca 2023

Ako vyberať komponenty

Ako na nový počítač?

Každý hráč vie, že novšie hry majú vysoké nároky na hardvér na ktorom bežia, zvlášť keď si ich chcete vychutnať naozaj naplno. Z toho vyplýva, že herný počítač je potrebné raz za niekoľko rokov vymeniť za novší a výkonnejší. Niekedy stačí upgradovať vybrané komponenty (zväčšiť pamäť RAM, disk alebo vymeniť grafickú kartu), inokedy je potrebný […]

15. februára 2023

Výhra je vecou náhody

Ako prebieha kontrola online herní

Las Vegas bolo postavené z peňazí hráčov. Keď sa pozriete na tie monumentálne stavby je zrejmé, že najviac peňazí v hazardných hrách vyhráva kasíno, no u takej rulety, kociek, alebo kartových hier vidíte, že vás nik nepodvádza a výhry sú právoplatné. Dnes však môžete hrať aj online… U online hier nevidíte ako to funguje za webovou […]

6. decembra 2022

Chytré centrum všetkého diania

Múdra domácnosť znižuje spotrebu energie

Rozmýšľate nad tým, ako znížiť a optimalizovať svoju spotrebu energie a kde sa dá najlepšie ušetriť? Samozrejme spôsobov existuje viac, ale nie všetky sú ihneď realizovateľné.

2. decembra 2022
TEST

Recenzia monitora AOC Q27 V5C 27″: Zapáčil sa nám natoľko, že sme si ho zadovážili aj my

Monitory značky AOC sme testovali už niekoľkokrát, napríklad zakrivený CU34G2X 34, klasický X24P1 so špičkovým zobrazovacím panelom IPS a tiež nápadný herný monitor C 27G2 ZU Curved Gaming Monitor. Tieto monitory vynikajú vysokou kvalitou obrazu a férovými cenami, ktoré dávajú vedieť o vyššom štandarde tejto značky, zároveň ju dostávajú aj do rúk neprofesionálov. Najnovšie sme […]

7. novembra 2022
TEST

AUDIOTECHNIKA

Recenzia Truune Eight (8): Najprv šokujú vás aj celé okolie, potom sa ich kvalita stane novým štandardom

Domáci zvuk v štúdiovej kvalite a priamo zo Slovenska? To je Truune Eight (8).

3. novembra 2022

Bezpečie a stabilita vašich zariadení

Recenzia: Záložný batériový zdroj CyberPower VP1000ELCD-FR

Dôležitou úlohou záložného zdroja CyberPower VP1000ELCD-FR je ochrániť počítače a ďalšiu elektroniku pred nečakaným výpadkom energie, prepätím či špičkami v elektrickej sieti a preklenúť krátkodobé výpadky napájania z elektrickej siete.

26. októbra 2022