Tapo C211

Sleduje všetko, čo treba

Prvá Tapo kamera v čiernej farbe s horizontálnou a vertikálnou rotáciou stráži každý kút domova

Autor
Dátum zverejnenia 13. októbra 2023
Obsahuje nasledovné témy

Nová Wi-Fi kamera Tapo C211 od spoločnosti TP-Link, popredného dodávateľa sieťových produktov a riešení pre múdru domácnosť, ktorá je ako prvá z rodiny Tapo vyrábaná v čiernom prevedení, prinesie úľavu nielen rodičom, ale všetkým, ktorí hľadajú jednoduché riešenie na zabezpečenie domova. Vďaka možnosti horizontálnej a vertikálnej rotácie, obojsmernej komunikácii alebo perfektnému videniu aj v noci, budú jej majitelia stále „jednou nohou doma“.

Sleduje všetko, čo treba
Kamera Tapo C211 v elegantnom čiernom prevedení dokáže nenápadne sledovať dianie v celej miestnosti, a to vďaka zornému poľu v rozsahu 360 ° horizontálne a naklápanie v rozsahu 114 °. Neviditeľné miesta sú tak eliminované na minimum, pričom je možné kameru postaviť prakticky na akúkoľvek pevnú podložku, čím je dosiahnutá maximálna flexibilita.

Nie je to ale len perfektné priestorové pokrytie, ktoré robí z takej malej kamery takého veľkého pomocníka. Krištáľovo čistý obraz s 2K rozlíšením (2304 x 1296 px) detailne zaznamená všetky dôležité okamihy, a to dokonca aj za tmy. Kamera totiž zvládne v nočnom režime dohliadnuť až na vzdialenosť 10 metrov.

V prípade detekcie akéhokoľvek pohybu dostanú užívatelia okamžité upozornenie prostredníctvom aplikácie Tapo. Detekcia si však možno upraviť podľa vlastných preferencií, a tak je možné dostávať notifikácie iba pre dôležité udalosti. Pri predplatení služby Tapo Care môžu používatelia dostávať upozornenia aj pri detekcii detského plaču.

Kamera po rozpoznaní pohybu sleduje objekt pomocou otáčavého objektívu, a to po celú dobu, kedy je spozorovaná osoba alebo zviera v dosahu. Výrobca ale myslí aj na súkromie, a preto umožňuje blokovať určité zóny, kde nechcete, aby bol zhotovený záznam. Typicky ide o časti spálne alebo obývačky.

Obojsmerná komunikácia aj podpora hlasového ovládania
Vítanou funkciou je aj možnosť obojsmernej komunikácie v reálnom čase. Integrovaný mikrofón a reproduktor tak využijú rodičia, spolubývajúci, ale aj majitelia domácich maznáčikov napríklad na ich upokojenie. Zariadenie je možné tiež ľahko prepojiť s hlasovými službami, ako je Google Assistant alebo Amazon Alexa. Možnosti ovládania kamery aj komunikácia s jej okolím sú teda naozaj široké.

Ešte múdrejšie riešenie
Obraz z Wi-Fi kamery Tapo C211 je možné prezerať v reálnom čase hneď v dvoch chytrých telefónoch súčasne. To ocenia najmä rodičia. Videozáznamy sa ukladajú na microSD kartu s maximálnou kapacitou 512 GB. Tiež je možné využiť spoplatnenú službu Tapo Care, ktorá na vzdialenom úložisku bezpečne uchováva všetky dáta a tridsaťdňovú históriu videí.

Aplikácia Tapo, ktorá je dostupná pre Android a iOS v češtine aj slovenčine, umožňuje jednoduchú inštaláciu zariadenia. Súčasne je možné cez ňu kameru ovládať, sledovať živé dianie, prehrávať si záznamy a vykonávať ďalšie operácie. V aplikácii je možné tiež sledovať ďalšie zariadenia pre múdru domácnosť z rodiny Tapo. Nová tretia verzia navyše podporuje aj produkty Kasa.

Kľúčové vlastnosti kamery TP-Link Tapo C211:

Bližšie informácie o produktoch nájdete tu:
https://www.tp-link.com/cz/home-networking/cloud-camera/tapo-c211/

Najnovšie

Jednoduché dotykové nastavenie hlasitosti siete

Nový ovládač hlasitosti od Axis

Axis predstavuje nový ovládač pre jednoduchšie nastavenie hlasitosti a zdroja zvuku v zónach

30. novembra 2023

Ročne ušetrí tisícky eur aj 400 ton emisií CO2

Bratislavská budova Tower 115 prešla zásadnou energetickou modernizáciou

Batériové úložisko využíva nehorľavé batérie so systémom správy batérií BMS. Už za 1,5 mesiaca činnosti „vymazalo“ svoju uhlíkovú úsporu z výroby a produkuje čistú úsporu CO2, ktorú si majiteľ môže vykázať vo forme carbon offsetu vo svojom ESG reporte.

27. novembra 2023

Honda prináša na trh 2. generáciu „Miimo“ - Inteligentné robotické kosačky

Inteligentné robotické kosačky

„Miimo je viac než len robotická kosačka; je to záväzok spoločnosti Honda predefinovať starostlivosť o trávnik. Náš nový rad Miimo stelesňuje precízne inžinierstvo a inovácie. S Miimo nekosíme len trávniky, ale formujeme budúcnosť vášho trávnika.“

27. novembra 2023

Ideálne pre firmy, ktoré chcú zvýšiť efektivitu a zlepšiť udržateľnosť

Nové vysokorýchlostné čiernobiele firemné tlačiarne od Epson

Spoločnosť Epson uvádza na trh nové kompaktné čiernobiele tlačiarne pre pracovné skupiny

23. novembra 2023

Prehľadnejšie a intuitívnejšie používateľské rozhranie

ColorOS 14

OPPO začalo s oficiálnou distribúciou globálnej verzie systému ColorOS 14 s dlhou sériou vylepšení

16. novembra 2023

Prieskum

Slováci stále milujú SMS-ky

U mladých je populárny Messenger aj Instagram, starší stále obľubujú Skype

16. novembra 2023

Kingston viedol rebríček aj v 2022

Poznáme najpredávanejšie SSD a najväčšieho výrobcu

Spoločnosť Kingston Digital Europe Co LLP, ktorá je výrobcom flash pamäťových zariadení a pobočkou Kingston Technology Company, svetového lídra v oblasti pamäťových produktov a technologických riešení, dnes oznámila, že ju spoločnosť TrendForce označila na prvej pozícii na trhu ako najväčšieho dodávateľa SSD diskov pre tretie strany za celý rok 2022. Podľa TrendForce pripadá na spoločnosť […]

15. novembra 2023

Súčasť širokej rodiny Galaxy

Filmovým fanúšikom pre radosť

Samsung Galaxy Tab A9 a Galaxy Tab A9+: výborné tablety na prácu i zábavu pre každého

9. novembra 2023

Dokonalý hybridný objektív s dvoma voliteľnými adaptérmi pre motorový zoom

Najkompaktnejší a najľahší ultraširokouhlý objektív

Canon predstavuje tri nové objektívy RF, ktoré nadšeným amatérom aj profesionálom prinášajú inováciu a nové koncepty

9. novembra 2023

20. rok po sebe

Kingston zostáva najväčším dodávateľom modulov DRAM

Spoločnosť Kingston Technology Europe Co LLP, ktorá je pobočkou Kingston Technology Company, svetového lídra v oblasti pamäťových produktov a technologických riešení, oznámila, že sa podľa najnovšieho hodnotenia príjmov vypracovaného analytickou firmou TrendForce znovu stala najväčším svetovým dodávateľom DRAM modulov. TrendForce uvádza, že spoločnosť Kingston zvýšila svoje príjmy medziročne o 4,6% na 13,5 miliardy USD, čo […]

2. novembra 2023

Odporúčané

Nové kamery Tapo toho ale vedia oveľa viac

Strážte si každý kút vašej domácnosti aj za tmy

Nové domáce Wi-Fi kamery Tapo C212, ktoré disponuje ethernetovým portom a Tapo C211, prvá Tapo kamera v čiernej farbe, v sebe ukrývajú osvedčené funkcie zabezpečenia, ale ponúkajú aj ďalšie vychytávky, ktoré oceníte v každodenných situáciách.

23. novembra 2023

Výnimočnou osobnosťou vedy na Slovensku sa stal Igor Lacík

Piaty ročník ESET Science Award pozná laureátky a laureátov ocenenia.

Medzinárodná komisia na čele s nobelistom Michelom Mayorom vybrala na základe komplexného hodnotiaceho procesu tohtoročné laureátky a laureátov ocenenia ESET Science Award. Laureátom v kategórii Výnimočná osobnosť vedy na Slovensku sa stal Igor Lacík, laureátom v kategórii Výnimočná osobnosť vedy do 35 rokov je Matej Baláž a laureátkou v kategórii Výnimočná osobnosť vysokoškolského vzdelávania sa stala Daniela Ostatníková. Vo […]

13. októbra 2023

Prístroje jednoducho ovládate z jedného miesta.

Spravujte domácnosť múdro

Produkty chytrej domácnosti nás obklopujú čoraz viac a dokážu nám významne uľahčiť každodenný život. Aké by teda vo vašej domácnosti nemali chýbať? Tu sú tri tipy, čo ušetria čas, peniaze aj starosti.

6. septembra 2023

Mimoriadne tenký dizajn

Spoločnosť Samsung Electronics predstavuje 98″ QLED TV

Super veľká obrazovka optimalizovaná pre váš domov

 

4. júla 2023

Najmenší a najľahší RF objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou

Zachyťte vzácne momenty na cestách s Canon EOS R100 a objektívom RF 28mm F2.8 STM  

EOS R100 je vybavený 24,1-megapixelovým APS-C snímačom, ktorý je niekoľkokrát väčší ako ten, ktorý sa nachádza v špičkových smartfónoch a poskytuje značný posun v kvalite obrazu a videa.

4. júla 2023

Top šampióni pre mobilné hry

Najlepšie herné telefóny roku 2023

Najlepšie herné telefóny sú tie, ktoré sú navrhnuté s ohľadom na hráča. Keď hľadáte herný telefón, ideálne zariadenie by malo mať mať rýchly výkon, veľkú obrazovku s vysokým rozlíšením, vysokou obnovovacou frekvenciou, dlhú výdrž batérie a funkcie, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre dokonalé hranie hier.

6. marca 2023

Ako vyberať komponenty

Ako na nový počítač?

Každý hráč vie, že novšie hry majú vysoké nároky na hardvér na ktorom bežia, zvlášť keď si ich chcete vychutnať naozaj naplno. Z toho vyplýva, že herný počítač je potrebné raz za niekoľko rokov vymeniť za novší a výkonnejší. Niekedy stačí upgradovať vybrané komponenty (zväčšiť pamäť RAM, disk alebo vymeniť grafickú kartu), inokedy je potrebný […]

15. februára 2023

Výhra je vecou náhody

Ako prebieha kontrola online herní

Las Vegas bolo postavené z peňazí hráčov. Keď sa pozriete na tie monumentálne stavby je zrejmé, že najviac peňazí v hazardných hrách vyhráva kasíno, no u takej rulety, kociek, alebo kartových hier vidíte, že vás nik nepodvádza a výhry sú právoplatné. Dnes však môžete hrať aj online… U online hier nevidíte ako to funguje za webovou […]

6. decembra 2022

Chytré centrum všetkého diania

Múdra domácnosť znižuje spotrebu energie

Rozmýšľate nad tým, ako znížiť a optimalizovať svoju spotrebu energie a kde sa dá najlepšie ušetriť? Samozrejme spôsobov existuje viac, ale nie všetky sú ihneď realizovateľné.

2. decembra 2022
TEST

Recenzia monitora AOC Q27 V5C 27″: Zapáčil sa nám natoľko, že sme si ho zadovážili aj my

Monitory značky AOC sme testovali už niekoľkokrát, napríklad zakrivený CU34G2X 34, klasický X24P1 so špičkovým zobrazovacím panelom IPS a tiež nápadný herný monitor C 27G2 ZU Curved Gaming Monitor. Tieto monitory vynikajú vysokou kvalitou obrazu a férovými cenami, ktoré dávajú vedieť o vyššom štandarde tejto značky, zároveň ju dostávajú aj do rúk neprofesionálov. Najnovšie sme […]

7. novembra 2022