Nové kamery Tapo toho ale vedia oveľa viac

Strážte si každý kút vašej domácnosti aj za tmy

Nové domáce Wi-Fi kamery Tapo C212, ktoré disponuje ethernetovým portom a Tapo C211, prvá Tapo kamera v čiernej farbe, v sebe ukrývajú osvedčené funkcie zabezpečenia, ale ponúkajú aj ďalšie vychytávky, ktoré oceníte v každodenných situáciách.

Autor
Dátum zverejnenia 23. novembra 2023
Obsahuje nasledovné témy

Jedná sa o modely, ktoré v sebe kombinujú vysoko spoľahlivého strážcu s krištáľovým obrazom, nočným videním či alarmom, ale aj obojstranným komunikátorom. To všetko sa skrýva v peknom dizajne s jednoduchým ovládaním pomocou mobilnej aplikácie.

Krásny obraz a široké zorné pole cez deň aj v noci

Dvojica kamier sa pýši veľmi širokým zorným poľom. Ich objektív totiž dokáže snímať priestor v rozsahu 360 ° vodorovne a 114 ° zvisle. Kamerám, a predovšetkým vám, tak neunikne nič dôležité. Neviditeľné body sú eliminované na minimum, ale stále s možnosťou nastavenia súkromných zón, ktoré objektív nebude sledovať. Napríklad vašu posteľ, keď spíte.

Nie je to ale len perfektné priestorové pokrytie, ktoré robí z takých malých kamier takých veľkých pomocníkov. Krištáľovo čistý obraz s 2K rozlíšením (2304 x 1296 px) detailne zaznamená všetky dôležité okamihy, a to dokonca aj za tmy. Kamery totiž zvládnu vďaka pokročilému infračervenému videniu v nočnom režime dohliadnuť až na vzdialenosť desať metrov. V prípade zaznamenania nečakanej udalosti budete okamžite upozornení notifikáciou na smartfón alebo tablet.

Múdra detekcia aj obojsmerná komunikácia robia z kamier všestranných pomocníkov

Nové kamery Tapo však neocenia len ľudia, ktorí chcú mať istotu, že je ich domácnosť v bezpečí, ale aj rodiny s deťmi či domácimi miláčikmi. Prístroje vedia vďaka implementovanej umelej inteligencii rozpoznať osoby, zvieratá aj neobvyklé zvuky. Tiež dokážu pozorovať objekt počas pohybu, napríklad vášho psa, ako chodí po byte, zatiaľ čo vy ste na nákupe. Vďaka funkcii obojsmerného mikrofónu ho môžete aj upokojiť. Rovnako tak možno obojsmernú komunikáciu využiť ako detskú opatrovateľku.

Podobne môžete upozorniť aj nepozvaného hosťa. Pre nevítaných návštevníkov spoločnosť TP-Link ešte nachystala svetelný a zvukový alarm. V kombinácii s vysoko kvalitným záznamom, ktorý sa ukladá na microSD kartu s maximálnou kapacitou 512 GB alebo na spoplatnenú cloudovú službu Tapo Care, kde sa záznamy ukladajú po dobu 30 dní, je váš domov spoľahlivo chránený.

Notifikácie si môžete ľubovoľne spravovať, napríklad aj hlasom

Notifikácia si prostredníctvom aplikácie Tapo môžete vyladiť k obrazu svojmu. Nemusíte si nechávať zasielať upozornenia na každý pohyb, obzvlášť keď napríklad viete, že je doma kocúr. Chytré kamery ho spoznajú a vás nechajú v pokoji. Naopak, ak by ste chceli zasielať aj rozšírené notifikácie, ktoré reagujú napríklad na detský plač, odporúčame predplatiť si už uvedenú službu Tapo Care.

Tapo C212 aj Tapo C211 sú kompatibilné s hlasovými asistentmi Google Assistant a Amazon Alexa. Kamery vám tak neprinesú len pokoj, ale taktiež budete mať neustále voľné ruky. Bezdotykovo tak môžete napríklad aj zdieľať klipy so záznamom, ktorý vás zaujal.

Jednoduchá inštalácia, a ešte jednoduchšia správa

Starosti vám nemusí robiť ani samotná inštalácia kamier. Tá je skutočne jednoduchá. Zariadenie stačí položiť na pevnú podložku kdekoľvek v interiéri vášho domu alebo bytu tak, aby bol pokrytý požadovaný priestor na snímanie. Nebudete obmedzení ani dĺžkou napájacieho kábla, ktorý je dostatočne dlhý aj pre umiestnenie kamery vo väčšej výške. Pomocou aplikácie Tapo, ktorá je voľne dostupná pre Android a iOS v češtine aj slovenčine, kameru jednoducho pripojíte k Wi-Fi a intuitívne nastavíte. Rovnakým spôsobom ju budete ovládať. Model C212 disponuje navyše ethernetovým portom pre káblové pripojenie.

Pomocou aplikácie tiež môžete sledovať živé dianie pred objektívom, vykonávať najrôznejšie operácie, ale ovládať aj ďalšie zariadenia z ekosystému chytrých produktov radu Tapo.

Wi-Fi kamery od spoločnosti TP-Link vám dodajú pokoj, že je vaša domácnosť v poriadku, aj keď ste v práci alebo na cestách. Navyše v páčivom bielom alebo čiernom prevedení skvele zapadnú do každého interiéru.

Viac informácií:

https://www.tp-link.com/cz/home-networking/cloud-camera/tapo-c212/

https://www.tp-link.com/cz/home-networking/cloud-camera/tapo-c211/

Najnovšie

Hudba a varenie

Harmónia nielen pre vaše chuťové poháriky

Varenie je rituál, pri ktorom môžete nielen zdokonaľovať svoje umenie, ale aj nájsť pokoj a odreagovanie. Hľadáte ten správny soundtrack k vareniu? Hudba môže mať významný dopad na atmosféru v kuchyni a dokonca aj na chuť vašich jedál. Perfektná melódia do vašej kuchyne Varenie a hudba sú ako soľ a čierne korenie – dokonalo sa dopĺňajú. […]

16. februára 2024

Spoločnosť Epson ako prvá uviedla na trh základnú DTG tlačiareň s bielym atramentom na potlač tmavého textilu  

DTG tlačiareň s bielym atramentom na potlač tmavého textilu

Základná DTG tlačiareň Epson SC-F1000 je prvá, ktorá poskytuje nadšencom, maloobchodníkom a malým podnikom cenovo dostupný spôsob tlače vysoko kvalitných obrázkov na tmavý textil

30. januára 2024

Stále sa zlepšujúci výkon

AGON by AOC predstavuje ďalší krok v hernej evolúcii

AOC GAMING 24G4X a 27G4X debutujú so 180 Hz a novým odvážnym dizajnom

30. januára 2024

Pokročilé funkcie, 4MPx a 10× zoom

Cenovo dostupná PTZ kamera Axis na použitie v interiéri aj v exteriéri

Spoločnosť Axis Communications uvádza novú cenovo dostupnú a flexibilnú otočnú kameru AXIS M5526-E, ktorá je kompatibilná so všetkými PTZ úchytmi Axis a hodí sa na inštaláciu ako do interiéru, tak aj do exteriéru. Kamera ponúka pokročilú analytiku s hlbokým učením a tiež skvelú kvalitu obrazu vo vysokom rozlíšení s veľkým optickým priblížením.

25. januára 2024

Nový rok je príležitosťou začať žiť zdravší a plnohodnotnejší život.

Zdravý životný štýl na dosah ruky aj vďaka týmto aplikáciám

Ak aj vy práve v týchto dňoch rozmýšľate, že zdravý životný štýl jednoducho nie je nič pre vás, vedzte, že jediné, čo vás udrží na správnej ceste, je motivácia.

24. januára 2024

Najrozšírenejším malvérom na Slovensku bol Tofsee

Vydieračský softvér je na vzostupe. Pomáha mu umelá inteligencia

Z pohľadu kybernetickej bezpečnosti dominujú vo svete ransomvérové útoky zamerané na vydieranie, hacktivizmus a umelá inteligencia.

24. januára 2024

Hokej z nemožného uhla

Pozrite sa na experiment s kamerou Axis, ktorú na štadióne zamrazili do ľadu

Ľad, oheň a vibrácie – to je len zopár príkladov náročných podmienok, ktorým musia kamerové systémy čeliť. Spoločnosť Axis Communications, líder v oblasti sieťového videa, v novom experimente predviedla ako jej kamera dokáže zvládať takmer čokoľvek – napríklad aj keď je zamrazená do vnútra ľadu na hokejovom štadióne. Vďaka tomu zachytila doteraz nevídaný záber.

16. januára 2024

ASUS nanovo definuje hranice výkonu revolučnými prémiovými produktmi, ktoré sprevádzajú nové udržateľné riešenia a umelá inteligencia

Novinky od Asus ore rok 2024

ASUS predstavil najnovšie inovácie a produkty na konferencii In Search of Incredible: Transcendence na CES 2024

11. januára 2024

Terapia hudbou

Hudba ako kľúč k ukladaniu spomienok

Vedci z Kalifornskej univerzity zistili, ako dokáže hudba ovplyvňovať emócie. Terapia hudbou by mohla pomôcť ľuďom s posttraumatickou stresovou poruchou aj ľuďom, ktorí majú problémy s pamäťou.

11. januára 2024

Až 2 týždne na jedno nabitie

Huawei Watch GT 4

Štýlové a výkonné smart hodinky, s ktorými zabudnete, kde je nabíjačka

3. januára 2024

Odporúčané

Nové zážitky s umelou inteligenciou

Najnovší prototyp OPPO Air Glass 3

OPPO predstavuje nové okuliare pre asistovanú realitu Air Glass 3 a ďalšie technologické inovácie

2. marca 2024

Náušnice? Nie, to sú revolučné slúchadlá Bose

Prvé kusy sú už na českom trhu exkluzívne vo vybraných predajniach a na e-shope iSTYLE.

16. februára 2024

Huawei FreeClip

Slúchadlá do každého ucha

V Huawei vyvinuli slúchadlá, ktoré skvele padnú do každého ucha. Na rozdiel od klasických slúchadiel sa totiž nevkladajú do uší, ale vďaka ergonomickému C-bridge designu držia na uchu pevne zvonku. Či už pri ich používaní sedíte za počítačom alebo cvičíte. Slúchadlá sú k dispozícii v dvoch štýlových farebných prevedeniach, v čiernej a fialovej farbe.

16. februára 2024

Inteligentné zásuvky Tapo P100M a Tapo P110M

Vylepšite si svoju domácnosť so šikovnými Wi-Fi zásuvkami Tapo

Chceli by ste začať s múdrou domácnosťou, ale neviete ako? Ideálna možnosť pre vstup do sveta internetu vecí sú múdre zásuvky. Ich cena sa pohybuje v rade nižších stoviek korún, a napriek tomu ponúka množstvo funkcií, ktoré môžete vyskúšať. Ako sami spoznáte, investícia do chytrého zariadenia sa môže rýchlo vrátiť napríklad v podobe usporenej energie. […]

7. februára 2024

8 hodín nepretržitého počúvania.

Slúchadlá FreeClip od Huawei

Inovatívny dizajn, vylepšený zvukový zážitok a potláčanie okolitého hluku

30. januára 2024

Nové kamery Tapo toho ale vedia oveľa viac

Strážte si každý kút vašej domácnosti aj za tmy

Nové domáce Wi-Fi kamery Tapo C212, ktoré disponuje ethernetovým portom a Tapo C211, prvá Tapo kamera v čiernej farbe, v sebe ukrývajú osvedčené funkcie zabezpečenia, ale ponúkajú aj ďalšie vychytávky, ktoré oceníte v každodenných situáciách.

23. novembra 2023

Výnimočnou osobnosťou vedy na Slovensku sa stal Igor Lacík

Piaty ročník ESET Science Award pozná laureátky a laureátov ocenenia.

Medzinárodná komisia na čele s nobelistom Michelom Mayorom vybrala na základe komplexného hodnotiaceho procesu tohtoročné laureátky a laureátov ocenenia ESET Science Award. Laureátom v kategórii Výnimočná osobnosť vedy na Slovensku sa stal Igor Lacík, laureátom v kategórii Výnimočná osobnosť vedy do 35 rokov je Matej Baláž a laureátkou v kategórii Výnimočná osobnosť vysokoškolského vzdelávania sa stala Daniela Ostatníková. Vo […]

13. októbra 2023

Prístroje jednoducho ovládate z jedného miesta.

Spravujte domácnosť múdro

Produkty chytrej domácnosti nás obklopujú čoraz viac a dokážu nám významne uľahčiť každodenný život. Aké by teda vo vašej domácnosti nemali chýbať? Tu sú tri tipy, čo ušetria čas, peniaze aj starosti.

6. septembra 2023

Mimoriadne tenký dizajn

Spoločnosť Samsung Electronics predstavuje 98″ QLED TV

Super veľká obrazovka optimalizovaná pre váš domov

 

4. júla 2023

Najmenší a najľahší RF objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou

Zachyťte vzácne momenty na cestách s Canon EOS R100 a objektívom RF 28mm F2.8 STM  

EOS R100 je vybavený 24,1-megapixelovým APS-C snímačom, ktorý je niekoľkokrát väčší ako ten, ktorý sa nachádza v špičkových smartfónoch a poskytuje značný posun v kvalite obrazu a videa.

4. júla 2023