Nové kamery Tapo toho ale vedia oveľa viac

Strážte si každý kút vašej domácnosti aj za tmy

Nové domáce Wi-Fi kamery Tapo C212, ktoré disponuje ethernetovým portom a Tapo C211, prvá Tapo kamera v čiernej farbe, v sebe ukrývajú osvedčené funkcie zabezpečenia, ale ponúkajú aj ďalšie vychytávky, ktoré oceníte v každodenných situáciách.

Autor
Dátum zverejnenia 23. novembra 2023
Obsahuje nasledovné témy

Jedná sa o modely, ktoré v sebe kombinujú vysoko spoľahlivého strážcu s krištáľovým obrazom, nočným videním či alarmom, ale aj obojstranným komunikátorom. To všetko sa skrýva v peknom dizajne s jednoduchým ovládaním pomocou mobilnej aplikácie.

Krásny obraz a široké zorné pole cez deň aj v noci

Dvojica kamier sa pýši veľmi širokým zorným poľom. Ich objektív totiž dokáže snímať priestor v rozsahu 360 ° vodorovne a 114 ° zvisle. Kamerám, a predovšetkým vám, tak neunikne nič dôležité. Neviditeľné body sú eliminované na minimum, ale stále s možnosťou nastavenia súkromných zón, ktoré objektív nebude sledovať. Napríklad vašu posteľ, keď spíte.

Nie je to ale len perfektné priestorové pokrytie, ktoré robí z takých malých kamier takých veľkých pomocníkov. Krištáľovo čistý obraz s 2K rozlíšením (2304 x 1296 px) detailne zaznamená všetky dôležité okamihy, a to dokonca aj za tmy. Kamery totiž zvládnu vďaka pokročilému infračervenému videniu v nočnom režime dohliadnuť až na vzdialenosť desať metrov. V prípade zaznamenania nečakanej udalosti budete okamžite upozornení notifikáciou na smartfón alebo tablet.

Múdra detekcia aj obojsmerná komunikácia robia z kamier všestranných pomocníkov

Nové kamery Tapo však neocenia len ľudia, ktorí chcú mať istotu, že je ich domácnosť v bezpečí, ale aj rodiny s deťmi či domácimi miláčikmi. Prístroje vedia vďaka implementovanej umelej inteligencii rozpoznať osoby, zvieratá aj neobvyklé zvuky. Tiež dokážu pozorovať objekt počas pohybu, napríklad vášho psa, ako chodí po byte, zatiaľ čo vy ste na nákupe. Vďaka funkcii obojsmerného mikrofónu ho môžete aj upokojiť. Rovnako tak možno obojsmernú komunikáciu využiť ako detskú opatrovateľku.

Podobne môžete upozorniť aj nepozvaného hosťa. Pre nevítaných návštevníkov spoločnosť TP-Link ešte nachystala svetelný a zvukový alarm. V kombinácii s vysoko kvalitným záznamom, ktorý sa ukladá na microSD kartu s maximálnou kapacitou 512 GB alebo na spoplatnenú cloudovú službu Tapo Care, kde sa záznamy ukladajú po dobu 30 dní, je váš domov spoľahlivo chránený.

Notifikácie si môžete ľubovoľne spravovať, napríklad aj hlasom

Notifikácia si prostredníctvom aplikácie Tapo môžete vyladiť k obrazu svojmu. Nemusíte si nechávať zasielať upozornenia na každý pohyb, obzvlášť keď napríklad viete, že je doma kocúr. Chytré kamery ho spoznajú a vás nechajú v pokoji. Naopak, ak by ste chceli zasielať aj rozšírené notifikácie, ktoré reagujú napríklad na detský plač, odporúčame predplatiť si už uvedenú službu Tapo Care.

Tapo C212 aj Tapo C211 sú kompatibilné s hlasovými asistentmi Google Assistant a Amazon Alexa. Kamery vám tak neprinesú len pokoj, ale taktiež budete mať neustále voľné ruky. Bezdotykovo tak môžete napríklad aj zdieľať klipy so záznamom, ktorý vás zaujal.

Jednoduchá inštalácia, a ešte jednoduchšia správa

Starosti vám nemusí robiť ani samotná inštalácia kamier. Tá je skutočne jednoduchá. Zariadenie stačí položiť na pevnú podložku kdekoľvek v interiéri vášho domu alebo bytu tak, aby bol pokrytý požadovaný priestor na snímanie. Nebudete obmedzení ani dĺžkou napájacieho kábla, ktorý je dostatočne dlhý aj pre umiestnenie kamery vo väčšej výške. Pomocou aplikácie Tapo, ktorá je voľne dostupná pre Android a iOS v češtine aj slovenčine, kameru jednoducho pripojíte k Wi-Fi a intuitívne nastavíte. Rovnakým spôsobom ju budete ovládať. Model C212 disponuje navyše ethernetovým portom pre káblové pripojenie.

Pomocou aplikácie tiež môžete sledovať živé dianie pred objektívom, vykonávať najrôznejšie operácie, ale ovládať aj ďalšie zariadenia z ekosystému chytrých produktov radu Tapo.

Wi-Fi kamery od spoločnosti TP-Link vám dodajú pokoj, že je vaša domácnosť v poriadku, aj keď ste v práci alebo na cestách. Navyše v páčivom bielom alebo čiernom prevedení skvele zapadnú do každého interiéru.

Viac informácií:

https://www.tp-link.com/cz/home-networking/cloud-camera/tapo-c212/

https://www.tp-link.com/cz/home-networking/cloud-camera/tapo-c211/

Najnovšie

DDR5 pamäť inšpirovaná pretekárskymi vozmi

Kingston FURY, divízia spoločnosti Kingston Technology Company, svetového lídra v oblasti pamäťových produktov a technologických riešení, oznámila uvedenie svojej najnovšej pamäte, Kingston FURY Renegade DDR5 RGB Limited Edition. Tento set, inšpirovaný láskou k automobilom a pretekaniu, prináša do vášho počítača zážitok z výkonu ako na závodnej dráhe.

25. júna 2024

Chcete 24, 48 alebo 96 GB?

DDR5 pamäte s nebinárnou kapacitou

Jedným z kľúčových komponentov, ktorý má zásadný vplyv na výkon počítačov je aj operačná pamäť. S poslednou generáciou DDR5 prišlo množstvo inovácií a tiež nebinárna kapacita. RAM už nemusí mať len tradičných 8, 16, 32 alebo 64GB (teda dvojnásobok), ale aj 24, 48 alebo 96 GB. Vždy keď príde niečo nové, neznáme, vyrojí sa množstvo otázok a preto sme […]

20. júna 2024

Externý SSD disk Kingston XS1000 získal ocenenie Red Dot Award 2024

Spoločnosť Kingston Digital Europe Co LLP, ktorá je výrobcom flash pamäťových zariadení a pobočkou Kingston Technology Company, svetového lídra v oblasti pamäťových produktov a technologických riešení, dnes oznámila, že sa jej externý SSD disk Kingston XS1000 stal víťazom 2024 Red Dot Award: Design produktu. Ocenenia Red Dot Design Award sa udeľujú od roku 1955 a […]

17. júna 2024

ešte viac uspokojí potreby tvorcov obsahu

Spoločnosť Kingston uvádza na trh nové balenie čítačky Workflow

Spoločnosť Kingston oznámila opätovné uvedenie dokovacej stanice Workflow Station a čítačiek. Rad Workflow teraz ponúka viac modulov oddelených od dokovacej stanice, čo umožňuje väčšiu flexibilitu a prispôsobivosť. Táto aktualizácia vychádza v ústrety rôznorodým potrebám tvorcov obsahu.

1. júna 2024

Vlajková ľod od systámu EOS R

Canon pripravuje uvedenie fotoaparátu EOS R1

Canon pripravuje uvedenie fotoaparátu EOS R1, ktorý bude prvou vlajkovou loďou systému EOS R. Nová technológia spracovania obrazu ešte viac zlepší automatické ostrenie a kvalitu obrazu

 

15. mája 2024

Vysokorýchlostný dvojpásmový adaptér pre lepšie pripojenie

TP-Link Archer T600UB Nano

Spoločnosť TP-Link, popredný svetový dodávateľ sieťových riešení a produktov inteligentnej domácnosti, predstavuje kompaktný Wi-Fi Bluetooth USB adaptér Archer T600UB Nano. Novinka zaistí flexibilné bezdrôtové pripojenie pre všetky zariadenia tak, aby fungovala s najnovším dvojpásmovým Wi-Fi routerom.

15. mája 2024

Huawei predstavil v Dubaji nové smart hodinky Watch FIT 3, vynovené Watch 4 Pro Space Edition a ďalšie inovatívne produkty

Vlajkové lode novej generácie – Objavte svet možností s Huawei

Spoločnosť Huawei dnes v Dubaji predstavila nové smart hodinky Huawei WATCH FIT 3 a Huawei WATCH 4 Pro Space Edition. Okrem týchto dlhoočakávaných produktov boli predstavené aj ďalšie novinky, vrátane vylepšeného notebooku Huawei MateBook X Pro a prvého tabletu Huawei s najnovšou generáciou PaperMatte Display, Huawei MatePad 11, ako aj mnoho ďalších nositeľných, audio a smart kancelárskych produktov.

 

9. mája 2024

Ponúka vynikajúcu kvalitu obrazu

Tlačiareň Epson SureColor P20500

Spoločnosť Epson uvádza na trh novú veľkoformátovú tlačiareň na profesionálnu tlač fotografií, umeleckých diel, plagátov a interiérových informačných nápisov

30. apríla 2024

Bez nutnosti mať u seba peňaženku alebo mobilný telefón

Zákazníci Home Creditu už môžu platiť aj hodinkami a náramkami Garmin a Xiaomi

Zákazníci spoločnosti Home Credit už môžu platiť aj inteligentnými hodinkami a fitnes náramkami Garmin a Xiaomi, čím spoločnosť rozširuje svoju ponuku k už dávnejšie fungujúcim digitálnym platobným službám Google Pay a Apple Pay. Vďaka tomu Home Credit pokrýva všetky najpoužívanejšie platobné metódy pre inteligentné zariadenia. Spoločnosť tak pokračuje v trende čoraz rozšírenejšej digitalizácie svojich služieb.

29. apríla 2024

UPGRADUJTE SVOJ POČÍTAČ!

Investujte do planéty a šetrite

Pokiaľ potrebujete zvýšiť výkon vášho počítača, UPGRADE pamäte a disku je určite správna cesta ako s relatívne menšou investíciou zvýšiť celkový výkon.

26. apríla 2024

Odporúčané

Pripravte sa na Wi-Fi 7 s routermi od TP-Link

Ešte vyššie rýchlosti a väčšia kapacita

V dnešnom svete je bezdrôtové pripojenie nevyhnutné na osobné aj profesionálne použitie. Od streamovania videí a hrania online hier až po vedenie obchodných rokovaní a prístup k dôležitým dokumentom, sa spoliehame na Wi-Fi, aby sme zostali v spojení a boli produktívni.

14. apríla 2024

Vysoká kvalita tlače

Výhody sublimácie: presná, odolná a všestranná potlač rôznych produktov

Sublimačná tlač sa stáva v dnešnom svete čoraz populárnejšou voľbou, a to nielen v profesionálnom, ale aj v domácom prostredí. Táto pokročilá technológia prináša množstvo výhod, ktoré ju robia atraktívnou možnosťou pre tlač rôznych typov produktov vhodných na osobné využitie alebo prezentáciu firmy.

19. marca 2024

Nočné videnie pre zlepšenie viditeľnosti v tme

Optika, ktorá zlepšuje viditeľnosť v náročných podmienkach

Vo svete plnom rôznorodých podmienok a prostredí je schopnosť vidieť v noci alebo za zhoršených svetelných podmienok neoceniteľnou výhodou. O jej využití v praxi nás dnes presviedča niekoľko unikátnych riešení v podobe pokročilých optických riešení. Dvomi najvýznamnejšími z nich sú termovízia a nočné videnie, na ktoré sa v tomto článku pozrieme bližšie, spomenieme si ich princípy fungovania a využitie v praxi.

19. marca 2024

Ktoré tonery a prečo najlepšie ochránia vašu tlačiareň?

Ktoré tonery a prečo najlepšie ochránia vašu tlačiareň?

Tonery, ktoré sú vyrobené priamo výrobcom vašej tlačiarne, sú často najlepšou voľbou pre zachovanie jej zdravia a životnosti. Tento doplnkový sortiment je navrhnutý a testovaný tak, aby dokonale zapadal do vášho tlačiaceho zariadenia a minimalizoval riziko poškodenia jeho mechanických častí, čo sa pri lacných alternatívnych verziách veľmi často stáva.

19. marca 2024

Pohodlie a jednoduchosť používania PlayStation

Hry na PC alebo PS: pre koho a ktoré sú lepšie?

V súčasnej dobe je ponuka hier na PC a PlayStation tak rozmanitá, že rozhodnutie medzi týmito dvoma platformami sa môže zdať náročné. Každá z nich ponúka jedinečné výhody a nevýhody, ktoré by ste mali zvážiť, aby ste našli pre seba alebo svojich blízkych to najlepšie riešenie. Ide o dôležité faktory, ktoré by ste mali brať do úvahy pri rozhodovaní sa medzi hraním na PC alebo PlayStation.

19. marca 2024

Nové zážitky s umelou inteligenciou

Najnovší prototyp OPPO Air Glass 3

OPPO predstavuje nové okuliare pre asistovanú realitu Air Glass 3 a ďalšie technologické inovácie

2. marca 2024

Náušnice? Nie, to sú revolučné slúchadlá Bose

Prvé kusy sú už na českom trhu exkluzívne vo vybraných predajniach a na e-shope iSTYLE.

16. februára 2024

Huawei FreeClip

Slúchadlá do každého ucha

V Huawei vyvinuli slúchadlá, ktoré skvele padnú do každého ucha. Na rozdiel od klasických slúchadiel sa totiž nevkladajú do uší, ale vďaka ergonomickému C-bridge designu držia na uchu pevne zvonku. Či už pri ich používaní sedíte za počítačom alebo cvičíte. Slúchadlá sú k dispozícii v dvoch štýlových farebných prevedeniach, v čiernej a fialovej farbe.

16. februára 2024

Inteligentné zásuvky Tapo P100M a Tapo P110M

Vylepšite si svoju domácnosť so šikovnými Wi-Fi zásuvkami Tapo

Chceli by ste začať s múdrou domácnosťou, ale neviete ako? Ideálna možnosť pre vstup do sveta internetu vecí sú múdre zásuvky. Ich cena sa pohybuje v rade nižších stoviek korún, a napriek tomu ponúka množstvo funkcií, ktoré môžete vyskúšať. Ako sami spoznáte, investícia do chytrého zariadenia sa môže rýchlo vrátiť napríklad v podobe usporenej energie. […]

7. februára 2024

8 hodín nepretržitého počúvania.

Slúchadlá FreeClip od Huawei

Inovatívny dizajn, vylepšený zvukový zážitok a potláčanie okolitého hluku

30. januára 2024