Veľká 43" obrazovka Quantum Mini-LED vtiahne hráča do herného sveta

Herný monitor dostatočne veľký pre akúkoľvek hru a platformu

Zoznámte sa s prvým plochým 43″ herným monitorom Odyssey Neo G7 s Mini LED podsvietením od spoločnosti Samsung Electronics

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 14. februára 2023
Obsahuje nasledovné témy

Spoločnosť Samsung Electronics oznámila celosvetové uvedenie monitora Odyssey Neo G7 (označenie G70NC), svojho prvého plochého modelu s technológiou Mini LED, ktorý obohacuje špičkový rad Odyssey o nový typ zariadenia. Tento monitor má veľkú obrazovku navrhnutú tak, aby hráčom umožnila lepšie vidieť všetky detaily s realistickou kvalitou a dokázala ich tak preniesť do svetov ich obľúbených hier. Odyssey Neo G7 bude dostupný na Slovensku za odporúčanú malooobchodnú cenu 1 333 €. Zákazníci, ktorí si monitor predobjednajú na e-shope www.samsung.sk v termíne od 13. 2. do 26. 2. alebo do vypredania zásob, získajú ako bonus hodinky Galaxy Watch5 Pro len za 1 cent.

 

„Trh s hernými monitormi sa bude naďalej zväčšovať a hráči majú na svoje monitory stále vyššie požiadavky,“ povedal Hoon Chung, výkonný viceprezident divízie Visual Display Business spoločnosti Samsung Electronics. „Neprinášame preto len lepšie herné zážitky, ale pridávame do našich monitorov aj nové inteligentné funkcie, ktoré z nich robia komplexné zábavné centrum. Naše inovácie umožňujú hráčom po celom svete nechať sa úplne pohltiť hrou vďaka vizuálnemu výkonu, ktorý ďalej umocňuje intenzívne emocionálne zážitky.“

Monitor Samsung Odyssey Neo G7 prináša realistickú kvalitu obrazu, vysoko výkonné a prispôsobiteľné zobrazovacie prostredie a personalizované funkcie pre optimálne hranie a ďalšiu zábavu.

Herný monitor dostatočne veľký pre akúkoľvek hru a platformu

Veľká 43″ obrazovka má rozlíšenie 4K (3 840 × 2 160) a certifikáciu pre VESA Display HDR600 a HDR 10+, čo zaručuje vysokú kvalitu obrazu a aktuálne najlepšie zobrazovanie grafiky. Odyssey Neo G7 stavia na technológii Quantum Matrix spoločnosti Samsung a využíva panel s husto osadenými diódami Quantum Mini LED, ktorých jas je možné mimoriadne jemne a presne ovládať, vďaka čomu môžu používatelia vidieť sýtejšiu čiernu, výraznejšie odstupňovanie farieb a viac detailov, a to aj v tmavom hernom prostredí.

Matný displej znižuje odrazy svetla na obrazovke, čím minimalizuje rušivé vplyvy z okolitého prostredia počas najnáročnejších herných akcií, aby sa hráči mohli neustále sústrediť na každučký detail a užívať si ohromujúci vizuálny výkon.

Odyssey Neo G7 je skvelý monitor pre akúkoľvek hernú platformu – používatelia ho môžu pripojiť cez DisplayPort alebo HDMI k hernej PC zostave alebo prepnúť na HDMI 2.1 a hrať na najnovšej hernej konzole. Ďalšou možnosťou je hrať mobilné hry na väčšej 43″ obrazovke cez vstavané Wi-Fi/Bluetooth rozhranie alebo len pripojiť ovládač a užívať si hry v cloude aj bez hernej konzoly.

Výkon, ktorý posúva hranie na vyššiu úroveň

Obnovovacia frekvencia 144 Hz a doba odozvy 1 ms (MPRT) umožňujú rýchle a plynulé zobrazovanie a presné reakcie na pohyby myši. Odyssey Neo G7 zaisťuje neuveriteľne plynulé a rýchle akčné hranie aj počas najvypätejších okamihov a vďaka podpore AMD FreeSync Premium Pro znižuje zasekávanie, vstupnú latenciu a trhanie obrazu.

Používatelia stále viac požadujú personalizované a prispôsobiteľné herné prostredie. Odyssey Neo G7 ponúka množstvo inovatívnych funkcií, ktoré umožňujú nastaviť veľkosť, polohu a dokonca aj pomer strán obrazovky pre optimálne herné nastavenie. Funkcia Flex Move Screen dovoľuje hráčom nastaviť veľkosť hernej obrazovky v rozmedzí 43 až 20 palcov tak, aby zodpovedala preferovanej veľkosti podľa hry, ktorú hrajú. Môžu dokonca zmeniť polohu obrazovky a nájsť tak dokonalú konfiguráciu na dosiahnutie čo najlepšieho výkonu v akejkoľvek hre.

Pre prispôsobenie hernému štýlu používateľa je k dispozícii panel Samsung Game Bar[1], výkonný nástroj umožňujúci rýchlo zobraziť a zmeniť dôležité nastavenia bez toho, aby bolo nutné opúšťať hernú obrazovku. Hráči môžu zobraziť a meniť napríklad frekvenciu zobrazovania (FPS), pomer strán obrazu, vysoký dynamický rozsah (HDR), premenlivú obnovovaciu frekvenciu (VRR), dobu odozvy alebo režim Game Picture. Vďaka hernému panelu Game Bar majú hráči všetko pod kontrolou a nehrozí, že by zmeškali akúkoľvek akciu.

Inteligentné funkcie pre personalizované zážitky

Monitor Odyssey Neo G7 je vybavený inteligentnými funkciami, ktoré uspokoja najrôznejšie potreby používateľov a umožnia im vyberať si zábavu prostredníctvom funkcií Samsung Smart Hub a Samsung Gaming Hub.

Samsung Gaming Hub[2] je univerzálna platforma na objavovanie streamovaných hier, ktorá ponúka okamžitý prístup k hrám od partnerov, ako je Xbox a NVIDIA GeForce NOW, a to bez sťahovania a nárokov na úložný priestor. Je to dokonalý nástroj, s ktorým môžu používatelia voľne a bez obmedzenia preskúmavať všetky kúty herného sveta.

Prostredníctvom služby Samsung Smart Hub môžu používatelia získať funkcie inteligentného televízora s aplikáciami od partnerov, ako sú Prime Video, Netflix a YouTube, a prezerať si rôzny OTT (over-the-top) obsah cez internetové pripojenie bez toho, aby museli zapínať počítač alebo sa pripájať k iným zariadeniam.

Ďalšie informácie môžete nájsť na Odyssey Neo G7.

 

G70NC
Displej Uhlopriečka obrazovky 43″
Plochá/Zakrivená Plochá
Typ panelu Quantum Mini-LED
Pomer strán 16:9
Obraz Obnovovacia frekvencia (max.) 144 Hz
Jas (typicky) 400 nitov
HDR (vysoký dynamický rozsah) VESA Display HDR600

HDR10+ Gaming

Doba odozvy 1 ms MPRT
Pozorovacie uhly 178 /178
Herné funkcie VRR FreeSync Premium Pro
Smart funkcie Áno Gaming Hub, Media Hub
Audio Reproduktor 20 W × 2
Rozhranie Video porty 1× DisplayPort (1.4) / 2× HDMI (2.1)
USB porty 2× USB 3.0 port
Ostatné 1× Ethernet LAN, WiFi5, Bluetooth 5.2
Dizajn Osvetlenie okolia Áno (Core Sync)
Stojan Naklápacie
Montáž na stenu VESA (200×200)

 

[1] Game Bar podporuje hranie na PC a konzolách, ale nepodporuje Samsung Gaming Hub.

[2] Samsung Gaming Hub je k dispozícii iba vo vybraných krajinách: Brazília, Kanada, Francúzsko, Nemecko, Taliansko, Kórea, Španielsko, USA a Veľká Británia. V ostatných európskych krajinách je možné ku cloudovým hrám pristupovať prostredníctvom Samsung Smart Hub. Dostupnosť služieb a obsahu sa môže líšiť podľa regiónu a partnerov.

Najnovšie

UMELÁ INTELIGENCIA V ROLI „ÚPRIMNEJ KLAMÁRKY“?

Stáva sa umelá inteligencia nástrojom dehumanizácie?

Nenechajme sa zmiasť neistým štartom umelej inteligencie. Už dnes nám mení životy, naučila sa pomáhať, ale aj klamať a podvádzať.

17. marca 2023

Inteligentný senzor, ktorý meria kvalitu vzduchu v interiéri 

IKEA uvádza na trh VINDSTYRKA

Najškodlivejšie znečisťujúce látky, pevné častice (PM2,5), nie je možné vidieť voľným okom. Displej senzora VINDSTYRKA bude zobrazovať úrovne PM2,5, vlhkosť a teplotu vzduchu a TVOC**.

10. marca 2023

Tipy a triky, ako ho využiť na maximum

Vyhľadávač Petal Search

Nástroj Petal Search, ktorý zaiste poznajú všetci majitelia Huawei smartfónov, nie je len obyčajný vyhľadávač: ide o skvelý spôsob, ako hľadať aplikácie a hry na platforme AppGallery. Už menej známe sú však jeho ďalšie užitočné funkcie.

7. marca 2023
TEST

Prenosný monitor na tablet i počítač

Recenzia Philips 16B1P3302: Prenosný FullHD monitor nepotrebuje elektrickú zásuvku

Prenosný monitor je šikovným riešením pre každého, kto potrebuje pracovať na cestách alebo zvykne meniť pracovné prostredie.

27. februára 2023

Výnimočná produktivita tlačového zariadenia ProStream

Ultrarýchla digitálna produkcia komerčných tlačových úloh s ProStream 3000 od spoločnosti Canon

Spoločnosť Canon predstavuje novú generáciu vysokorýchlostných atramentových tlačových strojov ProStream 3000. Je postavená na zavedenej technologickej platforme ProStream, poskytuje konzistentnú kvalitu ofsetovej tlače a prináša širší výber substrátov, a to vrátane papiera s vysokou gramážou. Ďalšou výhodou je rýchlosť tlače, ktorá umožňuje ultrarýchlu digitálnu produkciu širšieho spektra komerčných tlačových úloh.

 

27. februára 2023

do rizikových lokalít ako Zóna/Divízia 2

Axis uvádza prvú kameru na svete s ochranou proti výbuchu

Spoločnosť Axis Communications predstavuje novú sieťovú kameru s ochranou proti výbuchu AXIS P1468-XLE s tzv. bullet dizajnom. Táto robustná kamera je ako prvá na svete navrhnutá špecificky tak, aby bola podľa medzinárodných noriem (ATEX, IECEx, NEC) vhodná pre nasadenie v prostrediach označovaných ako Zóna 2, 22 a Trieda I/II/III Divízie 2.

27. februára 2023

Alebo návod „Ako si nastaviť Wi-Fi“ aj pre úplných laikov

Wi-Fi si dnes nastaví každý, kto má v ruke mobil

Ak sa chystáte zaobstarať si domov Wi-Fi sieť a bojíte sa, aby ste ju správne nastavili, tak nemusíte. Asi vás tiež napáda mnoho ďalších otázok. Aký typ routera si vybrať? Je lepšie zvoliť klasický router alebo mesh systém? A čo Wi-Fi 5, Wi-Fi 6 a Wi-Fi 7? A čo bude potom, keď to prinesiem domov? V tomto článku vám poskytneme odpovede.

24. februára 2023

Nabíjanie bez starostí: Až 50 % za niečo vyše 8 minút

vivo prináša na Slovensko svoju novú vlajkovú loď X90 Pro

Novinka prináša hlavný obrazový snímač s veľkosťou 1 palec, špecializovaný čip na spracovanie obrazu, ako aj ultrarýchle nabíjanie – až 50 % len za osem minút

23. februára 2023

Maximálna viditeľnosť

Nový rad displejov Philips High Bright 4000

Nový 4K displej Philips s ultra vysokým jasom pre vnútorné a čiastočne vonkajšie prostredie

22. februára 2023

Canon EOS R8 poskytuje fotografom nástroje pre kreatívnejšiu plnoformátovú tvorbu

Canon predstavuje najľahší plnoformátový fotoaparát systému EOS R

Spoločnosť Canon Europe predstavuje nový plnoformátový bezzrkadlový fotoaparát s výmennými objektívmi EOS R8, ktorý preberá niektoré technológie špičkového fotoaparátu EOS R6 Mark II. Vďaka kompaktnému prevedeniu podobnému fotoaparátu EOS RP, ponúka tento výkonný fotografický a filmový prístroj nadšencom a študentom nástroj, aký potrebujú na to, aby sa vo svojej záľube posunuli na vyššiu úroveň.

14. februára 2023

Odporúčané

Top šampióni pre mobilné hry

Najlepšie herné telefóny roku 2023

Najlepšie herné telefóny sú tie, ktoré sú navrhnuté s ohľadom na hráča. Keď hľadáte herný telefón, ideálne zariadenie by malo mať mať rýchly výkon, veľkú obrazovku s vysokým rozlíšením, vysokou obnovovacou frekvenciou, dlhú výdrž batérie a funkcie, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre dokonalé hranie hier.

6. marca 2023

Radíme čitateľom

Akú RAMku kúpiť do PC alebo notebooku?

Zatiaľ čo napríklad pri SSD sa vám pravdepodobne nestane, že by nebolo kompatibilné (ak naň máte zodpovedajúci voľný konektor), v prípade RAM je dôležité overiť si množstvo parametrov.

7. decembra 2022

Výhra je vecou náhody

Ako prebieha kontrola online herní

Las Vegas bolo postavené z peňazí hráčov. Keď sa pozriete na tie monumentálne stavby je zrejmé, že najviac peňazí v hazardných hrách vyhráva kasíno, no u takej rulety, kociek, alebo kartových hier vidíte, že vás nik nepodvádza a výhry sú právoplatné. Dnes však môžete hrať aj online… U online hier nevidíte ako to funguje za webovou […]

6. decembra 2022

Chytré centrum všetkého diania

Múdra domácnosť znižuje spotrebu energie

Rozmýšľate nad tým, ako znížiť a optimalizovať svoju spotrebu energie a kde sa dá najlepšie ušetriť? Samozrejme spôsobov existuje viac, ale nie všetky sú ihneď realizovateľné.

2. decembra 2022
TEST

Recenzia monitora AOC Q27 V5C 27″: Zapáčil sa nám natoľko, že sme si ho zadovážili aj my

Monitory značky AOC sme testovali už niekoľkokrát, napríklad zakrivený CU34G2X 34, klasický X24P1 so špičkovým zobrazovacím panelom IPS a tiež nápadný herný monitor C 27G2 ZU Curved Gaming Monitor. Tieto monitory vynikajú vysokou kvalitou obrazu a férovými cenami, ktoré dávajú vedieť o vyššom štandarde tejto značky, zároveň ju dostávajú aj do rúk neprofesionálov. Najnovšie sme […]

7. novembra 2022
TEST

AUDIOTECHNIKA

Recenzia Truune Eight (8): Najprv šokujú vás aj celé okolie, potom sa ich kvalita stane novým štandardom

Domáci zvuk v štúdiovej kvalite a priamo zo Slovenska? To je Truune Eight (8).

3. novembra 2022

Bezpečie a stabilita vašich zariadení

Recenzia: Záložný batériový zdroj CyberPower VP1000ELCD-FR

Dôležitou úlohou záložného zdroja CyberPower VP1000ELCD-FR je ochrániť počítače a ďalšiu elektroniku pred nečakaným výpadkom energie, prepätím či špičkami v elektrickej sieti a preklenúť krátkodobé výpadky napájania z elektrickej siete.

26. októbra 2022
TEST

POROVNÁVACÍ TEST

Nextbase Dash Cam 622GW a 322GW: Ktorú autokameru si vybrať do auta?

Medzi 4K a Full HD rozlíšením je podstatný rozdiel, ale rozhodne dnes neplatí, že za polovičnú cenu dostanete len polovičnú kvalitu.

17. októbra 2022
TEST

Horúca novinka od DJI

Recenzia: DJI Mini 3 Pro je úžasný malý dron a robí malé zázraky

Dron vhodný ako pre začiatočníka, tak pre pokročilého.

12. októbra 2022

Výhody štandardu Wi-Fi 6

Späť do školy: Preraďte rýchlosť na Wi-Fi 6

Komplexné portfólio sieťových riešení na prechod na Wi-Fi 6 má vo svojej ponuke spoločnosť TP-Link.

29. augusta 2022