Veľká 43" obrazovka Quantum Mini-LED vtiahne hráča do herného sveta

Herný monitor dostatočne veľký pre akúkoľvek hru a platformu

Zoznámte sa s prvým plochým 43″ herným monitorom Odyssey Neo G7 s Mini LED podsvietením od spoločnosti Samsung Electronics

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 14. februára 2023
Obsahuje nasledovné témy

Spoločnosť Samsung Electronics oznámila celosvetové uvedenie monitora Odyssey Neo G7 (označenie G70NC), svojho prvého plochého modelu s technológiou Mini LED, ktorý obohacuje špičkový rad Odyssey o nový typ zariadenia. Tento monitor má veľkú obrazovku navrhnutú tak, aby hráčom umožnila lepšie vidieť všetky detaily s realistickou kvalitou a dokázala ich tak preniesť do svetov ich obľúbených hier. Odyssey Neo G7 bude dostupný na Slovensku za odporúčanú malooobchodnú cenu 1 333 €. Zákazníci, ktorí si monitor predobjednajú na e-shope www.samsung.sk v termíne od 13. 2. do 26. 2. alebo do vypredania zásob, získajú ako bonus hodinky Galaxy Watch5 Pro len za 1 cent.

 

„Trh s hernými monitormi sa bude naďalej zväčšovať a hráči majú na svoje monitory stále vyššie požiadavky,“ povedal Hoon Chung, výkonný viceprezident divízie Visual Display Business spoločnosti Samsung Electronics. „Neprinášame preto len lepšie herné zážitky, ale pridávame do našich monitorov aj nové inteligentné funkcie, ktoré z nich robia komplexné zábavné centrum. Naše inovácie umožňujú hráčom po celom svete nechať sa úplne pohltiť hrou vďaka vizuálnemu výkonu, ktorý ďalej umocňuje intenzívne emocionálne zážitky.“

Monitor Samsung Odyssey Neo G7 prináša realistickú kvalitu obrazu, vysoko výkonné a prispôsobiteľné zobrazovacie prostredie a personalizované funkcie pre optimálne hranie a ďalšiu zábavu.

Herný monitor dostatočne veľký pre akúkoľvek hru a platformu

Veľká 43″ obrazovka má rozlíšenie 4K (3 840 × 2 160) a certifikáciu pre VESA Display HDR600 a HDR 10+, čo zaručuje vysokú kvalitu obrazu a aktuálne najlepšie zobrazovanie grafiky. Odyssey Neo G7 stavia na technológii Quantum Matrix spoločnosti Samsung a využíva panel s husto osadenými diódami Quantum Mini LED, ktorých jas je možné mimoriadne jemne a presne ovládať, vďaka čomu môžu používatelia vidieť sýtejšiu čiernu, výraznejšie odstupňovanie farieb a viac detailov, a to aj v tmavom hernom prostredí.

Matný displej znižuje odrazy svetla na obrazovke, čím minimalizuje rušivé vplyvy z okolitého prostredia počas najnáročnejších herných akcií, aby sa hráči mohli neustále sústrediť na každučký detail a užívať si ohromujúci vizuálny výkon.

Odyssey Neo G7 je skvelý monitor pre akúkoľvek hernú platformu – používatelia ho môžu pripojiť cez DisplayPort alebo HDMI k hernej PC zostave alebo prepnúť na HDMI 2.1 a hrať na najnovšej hernej konzole. Ďalšou možnosťou je hrať mobilné hry na väčšej 43″ obrazovke cez vstavané Wi-Fi/Bluetooth rozhranie alebo len pripojiť ovládač a užívať si hry v cloude aj bez hernej konzoly.

Výkon, ktorý posúva hranie na vyššiu úroveň

Obnovovacia frekvencia 144 Hz a doba odozvy 1 ms (MPRT) umožňujú rýchle a plynulé zobrazovanie a presné reakcie na pohyby myši. Odyssey Neo G7 zaisťuje neuveriteľne plynulé a rýchle akčné hranie aj počas najvypätejších okamihov a vďaka podpore AMD FreeSync Premium Pro znižuje zasekávanie, vstupnú latenciu a trhanie obrazu.

Používatelia stále viac požadujú personalizované a prispôsobiteľné herné prostredie. Odyssey Neo G7 ponúka množstvo inovatívnych funkcií, ktoré umožňujú nastaviť veľkosť, polohu a dokonca aj pomer strán obrazovky pre optimálne herné nastavenie. Funkcia Flex Move Screen dovoľuje hráčom nastaviť veľkosť hernej obrazovky v rozmedzí 43 až 20 palcov tak, aby zodpovedala preferovanej veľkosti podľa hry, ktorú hrajú. Môžu dokonca zmeniť polohu obrazovky a nájsť tak dokonalú konfiguráciu na dosiahnutie čo najlepšieho výkonu v akejkoľvek hre.

Pre prispôsobenie hernému štýlu používateľa je k dispozícii panel Samsung Game Bar[1], výkonný nástroj umožňujúci rýchlo zobraziť a zmeniť dôležité nastavenia bez toho, aby bolo nutné opúšťať hernú obrazovku. Hráči môžu zobraziť a meniť napríklad frekvenciu zobrazovania (FPS), pomer strán obrazu, vysoký dynamický rozsah (HDR), premenlivú obnovovaciu frekvenciu (VRR), dobu odozvy alebo režim Game Picture. Vďaka hernému panelu Game Bar majú hráči všetko pod kontrolou a nehrozí, že by zmeškali akúkoľvek akciu.

Inteligentné funkcie pre personalizované zážitky

Monitor Odyssey Neo G7 je vybavený inteligentnými funkciami, ktoré uspokoja najrôznejšie potreby používateľov a umožnia im vyberať si zábavu prostredníctvom funkcií Samsung Smart Hub a Samsung Gaming Hub.

Samsung Gaming Hub[2] je univerzálna platforma na objavovanie streamovaných hier, ktorá ponúka okamžitý prístup k hrám od partnerov, ako je Xbox a NVIDIA GeForce NOW, a to bez sťahovania a nárokov na úložný priestor. Je to dokonalý nástroj, s ktorým môžu používatelia voľne a bez obmedzenia preskúmavať všetky kúty herného sveta.

Prostredníctvom služby Samsung Smart Hub môžu používatelia získať funkcie inteligentného televízora s aplikáciami od partnerov, ako sú Prime Video, Netflix a YouTube, a prezerať si rôzny OTT (over-the-top) obsah cez internetové pripojenie bez toho, aby museli zapínať počítač alebo sa pripájať k iným zariadeniam.

Ďalšie informácie môžete nájsť na Odyssey Neo G7.

 

G70NC
Displej Uhlopriečka obrazovky 43″
Plochá/Zakrivená Plochá
Typ panelu Quantum Mini-LED
Pomer strán 16:9
Obraz Obnovovacia frekvencia (max.) 144 Hz
Jas (typicky) 400 nitov
HDR (vysoký dynamický rozsah) VESA Display HDR600

HDR10+ Gaming

Doba odozvy 1 ms MPRT
Pozorovacie uhly 178 /178
Herné funkcie VRR FreeSync Premium Pro
Smart funkcie Áno Gaming Hub, Media Hub
Audio Reproduktor 20 W × 2
Rozhranie Video porty 1× DisplayPort (1.4) / 2× HDMI (2.1)
USB porty 2× USB 3.0 port
Ostatné 1× Ethernet LAN, WiFi5, Bluetooth 5.2
Dizajn Osvetlenie okolia Áno (Core Sync)
Stojan Naklápacie
Montáž na stenu VESA (200×200)

 

[1] Game Bar podporuje hranie na PC a konzolách, ale nepodporuje Samsung Gaming Hub.

[2] Samsung Gaming Hub je k dispozícii iba vo vybraných krajinách: Brazília, Kanada, Francúzsko, Nemecko, Taliansko, Kórea, Španielsko, USA a Veľká Británia. V ostatných európskych krajinách je možné ku cloudovým hrám pristupovať prostredníctvom Samsung Smart Hub. Dostupnosť služieb a obsahu sa môže líšiť podľa regiónu a partnerov.

Najnovšie

Predvianočné nákupy

Ako bezpečne vyriešiť vianočné darčeky bez následkov? 

Ľudia sa s príchodom predvianočných nákupov presúvajú do online priestoru čoraz intenzívnejšie. Nákup cez internet alebo využívanie mobilných aplikácií na komunikáciu je pohodlnejší a rýchlejší, má však svoje bezpečnostné riziká.

6. decembra 2023

Jednoduché dotykové nastavenie hlasitosti siete

Nový ovládač hlasitosti od Axis

Axis predstavuje nový ovládač pre jednoduchšie nastavenie hlasitosti a zdroja zvuku v zónach

30. novembra 2023

Ročne ušetrí tisícky eur aj 400 ton emisií CO2

Bratislavská budova Tower 115 prešla zásadnou energetickou modernizáciou

Batériové úložisko využíva nehorľavé batérie so systémom správy batérií BMS. Už za 1,5 mesiaca činnosti „vymazalo“ svoju uhlíkovú úsporu z výroby a produkuje čistú úsporu CO2, ktorú si majiteľ môže vykázať vo forme carbon offsetu vo svojom ESG reporte.

27. novembra 2023

Honda prináša na trh 2. generáciu „Miimo“ - Inteligentné robotické kosačky

Inteligentné robotické kosačky

„Miimo je viac než len robotická kosačka; je to záväzok spoločnosti Honda predefinovať starostlivosť o trávnik. Náš nový rad Miimo stelesňuje precízne inžinierstvo a inovácie. S Miimo nekosíme len trávniky, ale formujeme budúcnosť vášho trávnika.“

27. novembra 2023

Ideálne pre firmy, ktoré chcú zvýšiť efektivitu a zlepšiť udržateľnosť

Nové vysokorýchlostné čiernobiele firemné tlačiarne od Epson

Spoločnosť Epson uvádza na trh nové kompaktné čiernobiele tlačiarne pre pracovné skupiny

23. novembra 2023

AXIS P3738-PLE, P3737-PLE a P3735-PLE

Axis má nové multisenzorové kamery s umelou inteligenciou. Dokážu pokryť aj široké plochy v rozlíšení až 4×4K

Pre priaznivcov efektívnych riešení uvádza spoločnosť Axis Communications tri nové panoramatické kamery radu AXIS P37, ktoré ponúkajú štyri streamy v rozlíšení až do 4K na kanál a poskytujú tak vynikajúci prehľad aj detailné pokrytie. Sú určené na dohľad nad rozsiahlymi oblasťami, pretože disponujú ostrým obrazom so všetkými detailmi i pri nízkom osvetlení alebo vďaka 360° […]

16. novembra 2023

Prehľadnejšie a intuitívnejšie používateľské rozhranie

ColorOS 14

OPPO začalo s oficiálnou distribúciou globálnej verzie systému ColorOS 14 s dlhou sériou vylepšení

16. novembra 2023

Prieskum

Slováci stále milujú SMS-ky

U mladých je populárny Messenger aj Instagram, starší stále obľubujú Skype

16. novembra 2023

Kingston viedol rebríček aj v 2022

Poznáme najpredávanejšie SSD a najväčšieho výrobcu

Spoločnosť Kingston Digital Europe Co LLP, ktorá je výrobcom flash pamäťových zariadení a pobočkou Kingston Technology Company, svetového lídra v oblasti pamäťových produktov a technologických riešení, dnes oznámila, že ju spoločnosť TrendForce označila na prvej pozícii na trhu ako najväčšieho dodávateľa SSD diskov pre tretie strany za celý rok 2022. Podľa TrendForce pripadá na spoločnosť […]

15. novembra 2023

Súčasť širokej rodiny Galaxy

Filmovým fanúšikom pre radosť

Samsung Galaxy Tab A9 a Galaxy Tab A9+: výborné tablety na prácu i zábavu pre každého

9. novembra 2023

Odporúčané

Nové kamery Tapo toho ale vedia oveľa viac

Strážte si každý kút vašej domácnosti aj za tmy

Nové domáce Wi-Fi kamery Tapo C212, ktoré disponuje ethernetovým portom a Tapo C211, prvá Tapo kamera v čiernej farbe, v sebe ukrývajú osvedčené funkcie zabezpečenia, ale ponúkajú aj ďalšie vychytávky, ktoré oceníte v každodenných situáciách.

23. novembra 2023

Výnimočnou osobnosťou vedy na Slovensku sa stal Igor Lacík

Piaty ročník ESET Science Award pozná laureátky a laureátov ocenenia.

Medzinárodná komisia na čele s nobelistom Michelom Mayorom vybrala na základe komplexného hodnotiaceho procesu tohtoročné laureátky a laureátov ocenenia ESET Science Award. Laureátom v kategórii Výnimočná osobnosť vedy na Slovensku sa stal Igor Lacík, laureátom v kategórii Výnimočná osobnosť vedy do 35 rokov je Matej Baláž a laureátkou v kategórii Výnimočná osobnosť vysokoškolského vzdelávania sa stala Daniela Ostatníková. Vo […]

13. októbra 2023

Prístroje jednoducho ovládate z jedného miesta.

Spravujte domácnosť múdro

Produkty chytrej domácnosti nás obklopujú čoraz viac a dokážu nám významne uľahčiť každodenný život. Aké by teda vo vašej domácnosti nemali chýbať? Tu sú tri tipy, čo ušetria čas, peniaze aj starosti.

6. septembra 2023

Mimoriadne tenký dizajn

Spoločnosť Samsung Electronics predstavuje 98″ QLED TV

Super veľká obrazovka optimalizovaná pre váš domov

 

4. júla 2023

Najmenší a najľahší RF objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou

Zachyťte vzácne momenty na cestách s Canon EOS R100 a objektívom RF 28mm F2.8 STM  

EOS R100 je vybavený 24,1-megapixelovým APS-C snímačom, ktorý je niekoľkokrát väčší ako ten, ktorý sa nachádza v špičkových smartfónoch a poskytuje značný posun v kvalite obrazu a videa.

4. júla 2023

Top šampióni pre mobilné hry

Najlepšie herné telefóny roku 2023

Najlepšie herné telefóny sú tie, ktoré sú navrhnuté s ohľadom na hráča. Keď hľadáte herný telefón, ideálne zariadenie by malo mať mať rýchly výkon, veľkú obrazovku s vysokým rozlíšením, vysokou obnovovacou frekvenciou, dlhú výdrž batérie a funkcie, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre dokonalé hranie hier.

6. marca 2023

Ako vyberať komponenty

Ako na nový počítač?

Každý hráč vie, že novšie hry majú vysoké nároky na hardvér na ktorom bežia, zvlášť keď si ich chcete vychutnať naozaj naplno. Z toho vyplýva, že herný počítač je potrebné raz za niekoľko rokov vymeniť za novší a výkonnejší. Niekedy stačí upgradovať vybrané komponenty (zväčšiť pamäť RAM, disk alebo vymeniť grafickú kartu), inokedy je potrebný […]

15. februára 2023

Výhra je vecou náhody

Ako prebieha kontrola online herní

Las Vegas bolo postavené z peňazí hráčov. Keď sa pozriete na tie monumentálne stavby je zrejmé, že najviac peňazí v hazardných hrách vyhráva kasíno, no u takej rulety, kociek, alebo kartových hier vidíte, že vás nik nepodvádza a výhry sú právoplatné. Dnes však môžete hrať aj online… U online hier nevidíte ako to funguje za webovou […]

6. decembra 2022

Chytré centrum všetkého diania

Múdra domácnosť znižuje spotrebu energie

Rozmýšľate nad tým, ako znížiť a optimalizovať svoju spotrebu energie a kde sa dá najlepšie ušetriť? Samozrejme spôsobov existuje viac, ale nie všetky sú ihneď realizovateľné.

2. decembra 2022
TEST

Recenzia monitora AOC Q27 V5C 27″: Zapáčil sa nám natoľko, že sme si ho zadovážili aj my

Monitory značky AOC sme testovali už niekoľkokrát, napríklad zakrivený CU34G2X 34, klasický X24P1 so špičkovým zobrazovacím panelom IPS a tiež nápadný herný monitor C 27G2 ZU Curved Gaming Monitor. Tieto monitory vynikajú vysokou kvalitou obrazu a férovými cenami, ktoré dávajú vedieť o vyššom štandarde tejto značky, zároveň ju dostávajú aj do rúk neprofesionálov. Najnovšie sme […]

7. novembra 2022