Vždy svieže ako zo škatuľky

Osviežovač oblečenia od Samsung

Inteligentný a štýlový osviežovač oblečenia Bespoke AirDresser prichádza na Slovensko

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 26. októbra 2021
Obsahuje nasledovné témy

Samsung rozširuje svoj rad domácich spotrebičov Bespoke o nový osviežovač oblečenia AirDresser a začína ho predávať na Slovensku a v Česku. Medzi jeho prednosti patrí možnosť nastavenia na mieru a inteligentné funkcie, vďaka ktorým likviduje 99,9 % bežných baktérií a vírusov[1] a odstraňuje pachy

Samsung predstavil nový osviežovač oblečenia Bespoke AirDresser. Vôbec po prvýkrát sa táto novinka začína predávať aj na slovenskom trhu, a to v rámci radu domácich spotrebičov Bespoke. Svojím moderným dizajnom sa hodí do každej domácnosti a ponúka vynikajúce inteligentné funkcie. AirDresser je na Slovensku dostupný zatiaľ iba v prevedení Crystal Mirror (zrkadlové dvierka) v šírke 44,5 cm pre 3 kusy oblečenia. Jeho odporúčaná maloobchodná cena je 1999 € a záujemcovia si ho môžu kúpiť na oficiálnom e-shope samsung.sk alebo u vybraných predajcov elektroniky.

Vďaka smart technológii dokáže Samsung Bespoke AirDresser pri osviežovaní oblečenia odstrániť prach, až 99 % zápachu[2] aj škodlivé mikroorganizmy. Navyše oblečenie vyrovná, aby nepôsobilo pokrčene. V čase, keď po celom svete rastie význam starostlivosti o zdravie aj o osobnú pohodu, prichádza toto elegantné a inteligentné zariadenie ako na zavolanie.

„Zdravotná starostlivosť a hygiena sa pre mnohých ľudí stáva prioritou číslo jeden a Samsung vďaka modelu Bespoke AirDresser ponúka skvelý spôsob, ako si osviežiť oblečenie a odstrániť z neho čokoľvek škodlivé,“ vysvetľuje Hyesoon Yang, viceprezident a riaditeľ oddelenia starostlivosti o zákazníkov v divízií digitálnych domácich spotrebičov Samsung Electronics. „Okrem toho AirDresser odstraňuje nepríjemný zápach, ktorý sa do oblečenia dostáva v čistiarni, a bráni jeho vytváraniu aj do budúcnosti.“

 

Vždy svieže ako zo škatuľky bez vírusov, baktérií aj zápachu

Aby bolo oblečenie svieže a vždy pripravené na akúkoľvek príležitosť, je Bespoke AirDresser vybavený funkciou Sanitize. Tá k čisteniu využíva výkonnú parnú trysku (systém JetSteam). Para o vysokej teplote preniká hlboko do látky, a okrem osvieženia tiež likviduje 99,9 % bežných baktérií a vírusov a ničí 100 % domácich roztočov[3]. Týmto spôsobom možno ošetrovať okrem oblečenia aj posteľnú bielizeň alebo dokonca dojčenskú výbavu a plyšové hračky.

Bespoke AirDresser okrem toho používa aj deodoračný filter, ktorý odstraňuje 99 % zápachu spôsobeného potom, tabakom či jedlom. Filter je keramický a funguje veľmi účinne aj vo vlhku či za mokra. Rozkladá častice, ktoré zápach spôsobujú, a tým zabraňuje tomu, aby sa nežiaduce pachy akumulovali v prístroji.

Pochvalu si nepochybne zaslúži aj technológia Wrinkle Care, vďaka ktorej osviežovač Bespoke AirDresser dokáže pomocou už spomínaného systému JetSteam a vzduchovej trysky JetAir vyrovnať pokrčené oblečenie.

Inteligentné funkcie šetria čas aj energiu

Vďaka osviežovaču Bespoke AirDresser je starostlivosť o oblečenie jednoduchšia a pohodlnejšia, ale to nie je všetko – prístroj sa dokáže automaticky prispôsobiť vášmu životnému štýlu. Vďaka umelej inteligencii (funkcia AI Control) si osviežovač zapamätá vaše zvyky[4] (napr. najčastejšie používané cykly) a vy potom nemusíte dlho nastavovať prevádzku v menu, pretože vám prístroj prednostne ponúkne obľúbené nastavenia. A ak vlastníte aj smart práčku od Samsungu, môžete ju k osviežovaču pripojiť prostredníctvom aplikácie SmartThings a práčka vám navrhne optimálny sušiaci režim na základe práve ukončeného pracieho cyklu[5].

Umelá inteligencia sa uplatní aj potom, čo prístroj dokončí vlastné čistenie. Na vnútornej strane dverí sa nachádza senzor vlhkosti, ktorý priebežne meria vlhkosť oblečenia a podľa toho inteligentne skracuje dobu sušenia. Všetko oblečenie sa teda usuší v najkratšom možnom čase.

Pohodlné čistenie dlhších kusov oblečenia

Či už aktuálne nosíte mohutné zimné kabáty alebo dlhé rozviate letné šaty, oceníte špeciálny vnútorný priestor nazvaný Long Dress Zone. Šaty, kabáty a ďalšie dlhé kusy oblečenia sa do bežných osviežovačov spravidla ťažko zmestia, tu je to však iné – Long Dress Zone meria na dĺžku 143 centimetrov, teda o 20 centimetrov viac ako zvyšné priestory v prístroji.

 Štýlový doplnok pre každú domácnosť

Hoci v zahraničí je osviežovač Bespoke AirDresser k dispozícii v šiestich rôznych farebných a materiálových prevedeniach[6], na Slovensku je zatiaľ k dispozícii len variant dvierok Crystal Mirror (zrkadlová verzia) v šírke 44,5 cm pre 3 kusy oblečenia.

Modernému minimalistickému dizajnu zodpovedá aj úsporný intuitívny ovládací systém na prednom paneli, vďaka ktorému sa s osviežovačom pracuje naozaj ľahko, a navyše pôsobí prehľadne.

Ďalšie informácie o modeli Bespoke AirDresser nájdete na webe https://www.samsung.com/cz/washers-and-dryers/airdresser/df8000nm-silver-mirror-df60a8500cg-e2/

[1] Podľa údajov spoločnosti Intertek. 1) Eliminuje 99,9 % vírusov, napr. vírus chrípky B, norovírusy (Murine Norovirus), rhinovírusy, žltačku A, rotavírusy a enterovírusy. 2) Eliminuje 99,9 % baktérií (Staphylococcus aureus, E. coli, MRSA, Streptococcus pneumoniae, Legionella pneumophilia, Pseudomonas aeruginosa, Klebsiella pneumoniae, Corynebacterium diphtheriae, Enterococcus faecalis). Podľa testovania Kórejskej univerzity, fakulty farmakológie, eliminuje 99,9 % vírusov (chrípka A, koronavírus, PEDV, adenovírusy, herpes).
[2] Podľa údajov spoločnosti Intertek. Eliminuje 99 % kyseliny izopentánovej: pot, 4-etenyl pyridín: tabak, valeraldehyd: opekané mäso, tetrachloroetylen: chemické čistenie. Testovanie kyseliny izopentánovej a 4-etenyl pyridínu podľa normy KS K0891. Výsledky sa môžu líšiť podľa prevádzkových podmienok.
[3] Podľa údajov spoločnosti Intertek. Ničí 100 % domácich roztočov.
[4] Systém ukladá užívateľské dáta, preferencie a typický spôsob využitia, na základe týchto informácií potom navrhuje optimálne možnosti.
[5] Systém Auto Cycle Link je k dispozícii len v prípade, že sú AirDresser aj práčka pripojené k Wi-Fi a zaregistrované v aplikácii SmartThings. Wi-Fi pripojenie je potrebné vždy, môže zvýšiť spotrebu energie. Pri niektorých modeloch a v niektorých regiónoch nie je k dispozícii.
[6] Verzia s 18″ (na 3 kusy oblečenia) má v základe rôzne farebné varianty a povrchové úpravy, samostatne je možné dokúpiť ďalšie panely. Verzia s 24″ (na 5 kusov) má v základe povrch Crystal Mirror, ďalšie panely, farebné varianty a povrchové úpravy možno dokúpiť samostatne.

Najnovšie

ASUS oznámil Expert Series 2022 a najľahší 14" notebook pre firmy na svete

Najľahší 14-palcový biznis notebook na svete

Nové komplexné biznis portfólio obsahuje notebooky ExpertBook, stolné PC ExpertCenter,

mini PC, pracovné stanice a All-in-One počítače

11. augusta 2022

Space Tycoon je virtuálny priestor

Virtuálne ihrisko Samsung Space Tycoon

Samsung predstavuje zážitkové virtuálne ihrisko Space Tycoon na platforme Roblox

2. augusta 2022

S každým praním šetríte energiu, vodu aj pracie prostriedky

Bespoke AI, inteligentné a udržateľné riešenie pre každodenné pranie

Samsung predstavuje práčku a sušičku Bespoke AI, inteligentné a udržateľné riešenie pre každodenné pranie

2. augusta 2022

Xbox pre smart televízory Samsung

Microsoft spustil aplikáciu Xbox pre smart televízory a monitory Samsung

28. júla 2022

Tenký a ľahký 16" notebook so špičkovým výkonom

Herný notebook ROG Flow X16

Republic of Gamers spustil predaj herného notebooku ROG Flow X16

28. júla 2022

Vitajte v novej dobe hrania

Aurora Collection od Logitech G

Spoločnosť Logitech G dnes predstavila Aurora Collection – novú kolekciu obsahujúcu bezdrôtový hráčsky headset G735, bezdrôtovú hráčsku klávesnicu G715, hráčsku klávesnicu G713, bezdrôtovú hráčsku myš G705 a osem používateľských doplnkov. Nová kolekcia bola navrhnutá tak, aby bola genderovo inkluzívna, riešila potreby a priania žien-hráčiek a zároveň oslovila všetkých, čo hľadajú hravý dizajn a nevšedné zážitky. Aurora […]

27. júla 2022

Výkon a produktivita kedykoľvek a kdekoľvek

Prenosný monitor Philips 16B1P3302

Prenosný monitor Philips 16B1P3302 bol vyrobený pre dnešný aktívny životný štýl na cestách

26. júla 2022

Najpredávanejší rad IP kamier Axis sa rozrastá

Spoločnosť Axis Communications pridáva do svojho najpredávanejšieho radu kamier AXIS P14 dva nové modely vybavené najnovším SoC (systém na čipe) spoločnosti Axis a jednotkou hlbokého učenia (DLPU). Vďaka nej je možné používať inteligentné aplikácie s umelou inteligenciou priamo v koncovom zariadení. Kamery majú tzv. bullet design, sú určené na všestranné využitie a dodávajú sa s […]

21. júla 2022

Využite mimoriadny potenciál pretaktovania s rodinou pamätí Kingston FURY Renegade DDR5

Kingston FURY

Certifikát Intel® XMP 3.0 –
Vyladené pre maximálny výkon – Nastaviteľné dynamické RGB svetelné efekty

18. júla 2022

Pokročilá technológia pre väčšiu tvorivú slobodu

Canon predstavuje nové RF objektívy

Svet zo širšej perspektívy s novými kompaktnými širokouhlými objektívmi Canon radu RF – prenosné a všestranné objektívy RF 24 mm F1.8 MACRO IS STM a RF 15-30 mm F4.5-6.3 IS STM zachytia obraz s mimoriadnymi detailmi

13. júla 2022

Odporúčané

TEST

Horúca novinka od DJI

Recenzia: DJI Mini 3 Pro je úžasný malý dron a robí malé zázraky

Dron vhodný ako pre začiatočníka, tak pre pokročilého.

28. júla 2022

Ako vytvoriť stabilnú Wi-Fi na záhrade?

TP-Link vyrába spoľahlivé zariadenia, a preto na ne poskytuje päťročnú záruku

26. júla 2022

Dokonale sfarbený svet s technológiou Quantum Dot

Ponorte sa do sveta farieb

Hráči majú zmysel pre realizmus; ak ste hráč, takmer určite rozpoznáte niečo podozrivé na míle ďaleko. Či už je to pokles FPS uprostred duelu alebo nekonzistentný dizajn sveta. Nič nezostane bez povšimnutia. Zatiaľ čo vývojári hier sa snažia dosiahnuť skutočný fotorealizmus v hrách s novými enginmi, ako je Unreal Engine 5, zobrazovacia technológia sa snaží držať krok vlastnými pokrokmi…..

16. júna 2022

Ergonomické produkty Logitech

TEST: Keď sa lepšie cítite, dokážete aj lepšie a efektívnejšie pracovať

Ergonómia (z gréčtiny: ergon´= práca + nomos = zákony) je veda zaoberajúca sa vzťahmi vznikajúcimi medzi človekom a prostredím, ktoré ho obklopuje – či už sa jedná o tvary, materiály, osvetlenie, rozmery a pod. Cieľom je vytvoriť také pracovné podmienky, ktoré podporujú optimálny výkon človeka a jeho pohodu. To mi pripomína moju nepohodu, keď pozerám […]

10. júna 2022

Množstvo vylepšení, exkluzívne materiály a vyšperkovaný dizajn

Huawei Watch GT 3 Pro prichádzajú

Huawei prichádza s hodinkami pre dámy a pánov, ktoré sa vyznačujú nielen bohatou technologickou výbavou, ale aj prestížnymi materiálmi, ako je keramika či titán, ktoré sú v hodinárskom svete považované za luxusné.

19. mája 2022

Alebo ako sa nespáliť pri realizácii záložných systémov

Napájanie pod kontrolou

Čo na nasadzovanie UPS v skutočných podmienkach hovoria sami zákazníci a čoho sa obávajú implementační partneri? A aké sú možnosti pre manažment UPS? Vyspovedali sme profesionálov slovenskej spoločnosti TCX, ktorá sa zaoberá integračnými projektmi pre veľké spoločnosti a subjekty štátnej správy a ich skúsenosti nájdete nižšie.

28. apríla 2022

Siréna alebo semafor

Axis uvádza prvú IP zábleskovú sirénu na svete

Svetovou novinkou v oblasti IP zariadení je nová stroboskopická siréna AXIS D4100-E, umožňujúca vysielať svetelné i zvukové výstražné signály. Siréna je postavená na otvorených štandardoch, takže môže byť ľahko pripojená k akémukoľvek zariadeniu Axis, prípadne k VMS spoločnosti Axis alebo VMS tretích strán. Farebné svetlo a/alebo výstražné zvuky sirény možno konfigurovať podľa potreby pre účely varovania, či upozornenia.

6. apríla 2022

Energia na cestách

Vyrobte si elektrinu, ktorú vám nezdražia

V dnešnej dobe sa v rôznych pádoch skloňuje energetická nezávislosť. Je to logické – zo všetkých strán počujeme o kríze, ktorá energia, bežne dostupná v „systéme“, zdražuje. Čím viac ľudí bude do budúcnosti energeticky sebestačných, tým lepšie. Takže čo k takejto energetickej sebestačnosti ideálne potrebujete?

28. marca 2022

Preventívne opatrenie

Ponúkame obciam a mestám bezodplatné konzultácie v kybernetickej bezpečnosti

Najväčšie ohrozenie samosprávy predstavujú prieniky do siete

1. marca 2022

Dlhý dosah ľahko prenosného objektívu

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy. Jeden z nich ponúkne najdlhšiu ohniskovú vzdialenosť zo všetkých objektívov s automatickým ostrením pre bezzrkadlové systémy[1]

24. februára 2022