Vždy svieže ako zo škatuľky

Osviežovač oblečenia od Samsung

Inteligentný a štýlový osviežovač oblečenia Bespoke AirDresser prichádza na Slovensko

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 26. októbra 2021
Obsahuje nasledovné témy

Samsung rozširuje svoj rad domácich spotrebičov Bespoke o nový osviežovač oblečenia AirDresser a začína ho predávať na Slovensku a v Česku. Medzi jeho prednosti patrí možnosť nastavenia na mieru a inteligentné funkcie, vďaka ktorým likviduje 99,9 % bežných baktérií a vírusov[1] a odstraňuje pachy

Samsung predstavil nový osviežovač oblečenia Bespoke AirDresser. Vôbec po prvýkrát sa táto novinka začína predávať aj na slovenskom trhu, a to v rámci radu domácich spotrebičov Bespoke. Svojím moderným dizajnom sa hodí do každej domácnosti a ponúka vynikajúce inteligentné funkcie. AirDresser je na Slovensku dostupný zatiaľ iba v prevedení Crystal Mirror (zrkadlové dvierka) v šírke 44,5 cm pre 3 kusy oblečenia. Jeho odporúčaná maloobchodná cena je 1999 € a záujemcovia si ho môžu kúpiť na oficiálnom e-shope samsung.sk alebo u vybraných predajcov elektroniky.

Vďaka smart technológii dokáže Samsung Bespoke AirDresser pri osviežovaní oblečenia odstrániť prach, až 99 % zápachu[2] aj škodlivé mikroorganizmy. Navyše oblečenie vyrovná, aby nepôsobilo pokrčene. V čase, keď po celom svete rastie význam starostlivosti o zdravie aj o osobnú pohodu, prichádza toto elegantné a inteligentné zariadenie ako na zavolanie.

„Zdravotná starostlivosť a hygiena sa pre mnohých ľudí stáva prioritou číslo jeden a Samsung vďaka modelu Bespoke AirDresser ponúka skvelý spôsob, ako si osviežiť oblečenie a odstrániť z neho čokoľvek škodlivé,“ vysvetľuje Hyesoon Yang, viceprezident a riaditeľ oddelenia starostlivosti o zákazníkov v divízií digitálnych domácich spotrebičov Samsung Electronics. „Okrem toho AirDresser odstraňuje nepríjemný zápach, ktorý sa do oblečenia dostáva v čistiarni, a bráni jeho vytváraniu aj do budúcnosti.“

 

Vždy svieže ako zo škatuľky bez vírusov, baktérií aj zápachu

Aby bolo oblečenie svieže a vždy pripravené na akúkoľvek príležitosť, je Bespoke AirDresser vybavený funkciou Sanitize. Tá k čisteniu využíva výkonnú parnú trysku (systém JetSteam). Para o vysokej teplote preniká hlboko do látky, a okrem osvieženia tiež likviduje 99,9 % bežných baktérií a vírusov a ničí 100 % domácich roztočov[3]. Týmto spôsobom možno ošetrovať okrem oblečenia aj posteľnú bielizeň alebo dokonca dojčenskú výbavu a plyšové hračky.

Bespoke AirDresser okrem toho používa aj deodoračný filter, ktorý odstraňuje 99 % zápachu spôsobeného potom, tabakom či jedlom. Filter je keramický a funguje veľmi účinne aj vo vlhku či za mokra. Rozkladá častice, ktoré zápach spôsobujú, a tým zabraňuje tomu, aby sa nežiaduce pachy akumulovali v prístroji.

Pochvalu si nepochybne zaslúži aj technológia Wrinkle Care, vďaka ktorej osviežovač Bespoke AirDresser dokáže pomocou už spomínaného systému JetSteam a vzduchovej trysky JetAir vyrovnať pokrčené oblečenie.

Inteligentné funkcie šetria čas aj energiu

Vďaka osviežovaču Bespoke AirDresser je starostlivosť o oblečenie jednoduchšia a pohodlnejšia, ale to nie je všetko – prístroj sa dokáže automaticky prispôsobiť vášmu životnému štýlu. Vďaka umelej inteligencii (funkcia AI Control) si osviežovač zapamätá vaše zvyky[4] (napr. najčastejšie používané cykly) a vy potom nemusíte dlho nastavovať prevádzku v menu, pretože vám prístroj prednostne ponúkne obľúbené nastavenia. A ak vlastníte aj smart práčku od Samsungu, môžete ju k osviežovaču pripojiť prostredníctvom aplikácie SmartThings a práčka vám navrhne optimálny sušiaci režim na základe práve ukončeného pracieho cyklu[5].

Umelá inteligencia sa uplatní aj potom, čo prístroj dokončí vlastné čistenie. Na vnútornej strane dverí sa nachádza senzor vlhkosti, ktorý priebežne meria vlhkosť oblečenia a podľa toho inteligentne skracuje dobu sušenia. Všetko oblečenie sa teda usuší v najkratšom možnom čase.

Pohodlné čistenie dlhších kusov oblečenia

Či už aktuálne nosíte mohutné zimné kabáty alebo dlhé rozviate letné šaty, oceníte špeciálny vnútorný priestor nazvaný Long Dress Zone. Šaty, kabáty a ďalšie dlhé kusy oblečenia sa do bežných osviežovačov spravidla ťažko zmestia, tu je to však iné – Long Dress Zone meria na dĺžku 143 centimetrov, teda o 20 centimetrov viac ako zvyšné priestory v prístroji.

 Štýlový doplnok pre každú domácnosť

Hoci v zahraničí je osviežovač Bespoke AirDresser k dispozícii v šiestich rôznych farebných a materiálových prevedeniach[6], na Slovensku je zatiaľ k dispozícii len variant dvierok Crystal Mirror (zrkadlová verzia) v šírke 44,5 cm pre 3 kusy oblečenia.

Modernému minimalistickému dizajnu zodpovedá aj úsporný intuitívny ovládací systém na prednom paneli, vďaka ktorému sa s osviežovačom pracuje naozaj ľahko, a navyše pôsobí prehľadne.

Ďalšie informácie o modeli Bespoke AirDresser nájdete na webe https://www.samsung.com/cz/washers-and-dryers/airdresser/df8000nm-silver-mirror-df60a8500cg-e2/

[1] Podľa údajov spoločnosti Intertek. 1) Eliminuje 99,9 % vírusov, napr. vírus chrípky B, norovírusy (Murine Norovirus), rhinovírusy, žltačku A, rotavírusy a enterovírusy. 2) Eliminuje 99,9 % baktérií (Staphylococcus aureus, E. coli, MRSA, Streptococcus pneumoniae, Legionella pneumophilia, Pseudomonas aeruginosa, Klebsiella pneumoniae, Corynebacterium diphtheriae, Enterococcus faecalis). Podľa testovania Kórejskej univerzity, fakulty farmakológie, eliminuje 99,9 % vírusov (chrípka A, koronavírus, PEDV, adenovírusy, herpes).
[2] Podľa údajov spoločnosti Intertek. Eliminuje 99 % kyseliny izopentánovej: pot, 4-etenyl pyridín: tabak, valeraldehyd: opekané mäso, tetrachloroetylen: chemické čistenie. Testovanie kyseliny izopentánovej a 4-etenyl pyridínu podľa normy KS K0891. Výsledky sa môžu líšiť podľa prevádzkových podmienok.
[3] Podľa údajov spoločnosti Intertek. Ničí 100 % domácich roztočov.
[4] Systém ukladá užívateľské dáta, preferencie a typický spôsob využitia, na základe týchto informácií potom navrhuje optimálne možnosti.
[5] Systém Auto Cycle Link je k dispozícii len v prípade, že sú AirDresser aj práčka pripojené k Wi-Fi a zaregistrované v aplikácii SmartThings. Wi-Fi pripojenie je potrebné vždy, môže zvýšiť spotrebu energie. Pri niektorých modeloch a v niektorých regiónoch nie je k dispozícii.
[6] Verzia s 18″ (na 3 kusy oblečenia) má v základe rôzne farebné varianty a povrchové úpravy, samostatne je možné dokúpiť ďalšie panely. Verzia s 24″ (na 5 kusov) má v základe povrch Crystal Mirror, ďalšie panely, farebné varianty a povrchové úpravy možno dokúpiť samostatne.

Najnovšie

Elac Concentro S 503

Najmladší z urodzeného rodu

Estetika je dôležitá, ale reprosústavy sú hlavne o zvuku

29. novembra 2021

Múdre LED žiarovky

SMART alebo tiež múdre LED žiarovky nie sú klasické LED žiarovky, ktoré len zapínate a vypínate vypínačom a idú maximálne stmievať. Chytré LED žiarovky dokážu veci, o ktorých ste možno nemali zatiaľ ani poňatia. Dovoľte nám teda predstaviť túto novinku v LED technológii. Prečo názov SMART LED žiarovky? Názov SMART alebo ak chcete chytré LED […]

26. novembra 2021

Dobré rady ako fotiť mobilom

Kvalite zrkadloviek sa síce mobilné foťáky nemôžu rovnať, ale keď viete ako na to, vykúzlite aj s telefónom snímky, ktoré ozdobia každý rámček nad krbovou rímsou. Prečítajte si osvedčené tipy, ako s mobilom fotiť ako profík. 1. Základom je správny úchop Mobil väčšinu času držíte v jednej ruke, ale pri fotení privolajte na pomoc aj […]

26. novembra 2021

Platenie mobilom pre začiatočníkov

Keď sme nedávno oznámili, že sa už púšťame do testovania platieb mobilom, niektorí z vás sa nám ozvali, že vôbec netušia, ako to bude fungovať. Pre nich sme pripravili stručný návod. Úplná jednoduchosť Zaplatiť mobilom bude jednoduchšie, než si možno myslíte. V praxi to bude vyzerať veľmi podobne ako platenie bezkontaktnou kartou alebo nálepkou – […]

26. novembra 2021

Praktický pomocník po celý deň

Inteligentná domácnosť – k čomu ju potrebujeme ?

Predstavte si, že nemusíte myslieť na to, že je potrebné vyvetrať. Inteligentný dom sa o to postará sám. To je možné vďaka prepojeniu jeho jednotlivých častí v dokonalý celok. Výsledkom je maximálny dôraz na Vaše zdravie a komfort a na čo najefektívnejšiu prevádzku bytu či budovy. Regulácia teploty Ráno sa prebudíte do teplého domova, v […]

26. novembra 2021

Zadný fotoaparát telefónu nova 9 v 4K

Ako sa vyvíjali fotoaparáty v smartfónoch Huawei?

Akú cestu musel model nova 9 prejsť, aby sa mohol pochváliť vynikajúcim fotoaparátom?

25. novembra 2021

Úspora času a energie

Niceboy prináša celý rad nových Smart Home výrobkov

Niceboy prináša nové inteligentné spotrebiče Niceboy ION a vstupuje do neho úplne nového segmentu Smart Home. Počas budúceho roka chce rad ION ďalej rozširovať a priniesť užívateľom kompletnú múdru domácnosť, ktorú je možné ovládať pomocou jednej jedinej aplikácie.

16. novembra 2021

ADRENALÍN V KYBERNETICKEJ BEZPEČNOSTI JE ZVYČAJNÝ JAV

Víťazom piateho ročníka kyberbezpečnostnej hry sa stal tím Esetu. Profesionálny turnaj Guardians pripravili slovenskí bezpečnostní odborníci a upozorňujú tak na podceňovanie kybernetickej bezpečnosti v spoločnosti na všetkých úrovniach.

5. novembra 2021

Novinka z dielne Huawei

Ultra Vision smartfónu Huawei nova 9 

Novinka z dielne Huawei, smartfón nova 9, splní všetky vaše sny o dokonalej fotografii. Smartfón sa pýši fotosystémom so štyrmi objektívmi a umelou inteligenciou, pričom využíva špičkovú technológiu fotoaparátu vlajkovej lode.

5. novembra 2021

Novinky od Huawei

Nové smart hodinky a jedinečné slúchadlá v tvare rúžu

Predstavenie dvoch zariadení z kategórie wearables – konkrétne nových hodiniek Watch GT 3 v dvoch verziách  a špeciálnej edície slúchadiel FreeBuds v elegantnom ženskom prevedení.

5. novembra 2021

Odporúčané

Dôležitá rola riadiaceho softvéru

Energetická istota pre dátové centrá od CyberPower

Benefitom riešenia od CyberPower je predovšetkým záruka, že pokiaľ dôjde k výpadku alebo poruche jednej UPS, druhá sa o zvyšnú záťaž postará.

29. novembra 2021

Kto meshuje ten ide

Stabilná wi-fi pre celú rodinu

Homeschooling a homeoffice sú pojmy, s ktorými sa väčšina z nás v minulosti mohla stretnúť len zriedka. Dnes ide naopak o každodennú realitu veľkej časti rodín, ktoré mnohokrát s prekvapením zistili, že internetové pripojenie v domácnosti nemajú len pre zábavu.

19. novembra 2021

Automatický záznam fotografií a videa

Malý, šikovný, používateľsky prívetivý fotoaparát

Canon predstavuje prvý smart fotoaparát, ktorý prinesie revolúciu do domáceho fotografovania. Prežite každý okamih naplno a nechajte PowerShot PX vytvárať vaše spomienky

28. októbra 2021

Mamibot EXVAC880 Wisor

Prestaňte strácať čas upratovaním a kúpte si kvalitný robotický vysávač

Upratovanie pre väčšinu ľudí nepatrí k obľúbeným činnostiam.

22. októbra 2021

Široké pokrytie

Mercusys: Moderné technológie za rozumnú cenu

Máte doma internet, ktorého kvalita je skôr k hnevu než k úžitku? Notebook alebo stolový PC vyčkáva pri odosielaní pošty a videa z YouTube sa zasekávajú alebo prehrávajú len na nízku kvalitu? Hľadáte informácie na Google a na každé vyhľadávanie čakáte desiatky sekúnd? A pri hovoroch s rodinou či priateľmi cez rôzne chatovacie platformy chytáte vždy iba pár slov?

14. októbra 2021

Dokonalé pokrytie domácnosti, firmy alebo záhrady

Užívajte internet bez obmedzenia prakticky všade

Prvý Wi-Fi mesh systém s VDSL a 4G pripojením má TP-Link

30. septembra 2021

Huawei prináša na Slovensko nový MateBook 14

Dotykový displej a skvelý výkon za menej ako tisícku

Spoločnosť Huawei uvádza na slovenský trh nového člena z rodiny notebookov, Huawei MateBook 14.

9. septembra 2021

Dotykové pero M-pen druhej generácie

Toto všetko prináša novinka Huawei MatePad 11

Prvý tablet s Harmony OS 2 prichádza na Slovensko

9. septembra 2021

5x gadgety (nielen) pre študentov

Návrat do všedných dní

Letné prázdniny sa definitívne skončili a preto je na čase oprášiť svoju „školskú výbavu“. Predstavíme vám zopár zaujímavých zariadení, ktoré vám pomôžu pri štúdiu, alebo aspoň trochu spríjemnia nadchádzajúce náročné školské obdobie.

2. septembra 2021

Váš osobný prekladateľ textov?

Stavte na „magický“ prekladač CARNEO VT3!

Zabudnite na nedorozumenia, dnes je jednoduché komunikovať aj v jazyku, ktorý ste nikdy nehovorili!

5. augusta 2021