Samsung predstavuje nové pamäťové karty PRO Ultimate, rýchlejšie a spoľahlivejšie riešenie pre profesionálnych tvorcov obsahu

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 11. septembra 2023
Obsahuje nasledovné témy

Nové karty Samsung PRO Ultimate vo formátoch microSD a SD ponúkajú najvyššiu rýchlosť čítania aj zápisu vo svojej triede s rozhraním UHS-I

Vylepšený ovládač výrazne predlžuje spoľahlivosť a účinnosť počas celého životného cyklu

 Náročné testy preukázali vynikajúcu univerzálnu odolnosť nových kariet, pri každodennom používaní nie je dôvod na žiadne obavy

Spoločnosť Samsung Electronics, svetová jednotka v odbore vyspelých polovodičových technológií, predstavila novú vlajkovú loď medzi pamäťovými kartami štandardu UHS-I. Model PRO Ultimate je k dispozícii vo formátoch microSD a SD a umožňuje profesionálnym fotografom a ďalším tvorcom digitálneho obsahu dosiahnuť maximálnu produktivitu pri práci. Kapacita nových kariet dosahuje až 512 GB, veľkou výhodou je aj vynikajúca rýchlosť čítania až 200 MB/s.

 

„Nové prístroje, napríklad drony, akčné kamery či zrkadlovky, generujú stále väčšie množstvo obsahu vo vysokom rozlíšení. Profesionálni tvorcovia preto potrebujú tieto dáta rýchlo a bez problémov prenášať, čítať a zapisovať,“ komentuje to Hangu Sohn, viceprezident tímu pre pamäťové médiá v Samsung Electronics. „Tvorcovia potrebujú rýchle a spoľahlivé pamäťové karty a nové modely Samsung PRO Ultimate spĺňajú ich nároky na jednotku. Medzi ich výhody patria okrem iného vyspelé ovládacie technológie a špičková ochrana pred poškodením.“

 

Najrýchlejšie čítanie aj zápis vo svojej triede s rozhraním UHS-I

Pamäťové karty PRO Ultimate sú typickým produktom technických inovácií Samsungu – posúvajú latku kvality v celej oblasti vďaka rýchlosti čítania až 200 MB/s, čo je maximálna dosiahnuteľná hodnota pre rozhranie UHS-I, aj vďaka zápisu rýchlostí až 130 MB/s. Vďaka tejto rýchlosti (bez ohľadu na kapacitu karty) je možné spoľahlivo a bez problémov prenášať veľké súbory, napríklad videozáznamy v rozlíšení 4K alebo Full HD, s podporou štandardu Video Speed Class 30 (V30).

O schopnosti nových kariet PRO Ultimate rýchlo prenášať veľké množstvo dát na iné zariadenia svedčí aj certifikát Application Performance Class 2 (A2), ktorý potvrdzuje nielen skvelé výsledky pri náhodnom čítaní aj zápise, ale aj vynikajúci výkon pri multitaskingu.

Lepšia spoľahlivosť aj odolnosť

Pamäťové karty Samsung PRO Ultimate ponúkajú profesionálnym fotografom aj ďalším tvorcom spoľahlivý výkon, na čom majú zásluhu ovládač s vyspelým enginom Error Correction Code (ECC) aj zvýšená odolnosť. Výsledkom je bezpečné dlhodobé ukladanie dát.

Vďaka prechodu na vyšší typ kódu ECC Low Density Parity Check (LDPC) z 1 KB na 2 KB engine ponúkajú karty PRO Ultimate predĺženú výdrž, teda väčší počet zápisových a mazacích cyklov.

Karty PRO Ultimate prešli najprísnejším systémom testov, aký sa v odbore používa a vďaka tomu je možné ich bez obáv používať aj v mimoriadne náročných podmienkach. Medzi najväčšie prednosti patrí odolnosť proti vode po dobu až 72 hodín v hĺbke 2 metrov, odolnosť proti pádu z výšky až 5 m, odolnosť proti opotrebovaniu (až 10 000 mazacích cyklov) a ochrana pred röntgenovým žiarením či magnetickým poľom. Karty je možné používať v extrémnych teplotách s rozsahom -25 až 85 °C, odolnosť proti nárazu pri SD verzii dosahuje hodnotu 1500 g.

Maximálna energetická účinnosť s ovládačom 28 nm

Nový ovládač s 28 nm vylepšuje energetickú účinnosť kariet o 37 % v porovnaní s predchádzajúcimi radmi s ovládačom s 55 nm. Vďaka tomu je možné používať zariadenie (fotoaparát, kameru a pod.) dlhšiu dobu bez nutnosti častého dobíjania a využívať tak výdrž batérie naplno.

Kompatibilita s radom zariadení

SD karty PRO Ultimate SD sú kompatibilné so zrkadlovkami aj bezzrkadlovkami, kamerami, počítačmi aj notebookmi. Umožňujú tak v maximálnej možnej miere tvoriť, upravovať a prenášať multimediálne súbory z jedného prístroja na druhý.

MicroSD karty PRO Ultimate sú kompatibilné s telefónmi a tabletmi s operačným systémom Android, s hernými konzolami, akčnými kamerami, dronmi, počítačmi a pod. Predstavujú ideálnu voľbu pre profesionálnych tvorcov obsahu, ktorí túžia po spoľahlivých a univerzálnych kartách pre použitie všetkého druhu.

Dostupnosť

MicroSD karty PRO Ultimate sú k dispozícii v troch rôznych kapacitných variantoch so 128 GB, 256 GB a 512 GB. Odporúčané maloobchodné ceny sú stanovené nasledovne: 24,90 EUR za verziu s kapacitou 128 GB, 37,90 EUR za verziu s 256 GB a 66,90 EUR za kapacitu 512 GB. Sady tvorené microSD kartou PRO Ultimate a USB adaptérom stoja 32,90 EUR (128 GB), 45,90 EUR (256 GB) a 74,90 EUR (512 GB).

SD karty PRO Ultimate budú dostupné v priebehu októbra 2023. K dispozícii bude aj sada s USB adaptérom.

Nové pamäťové karty PRO Ultimate sa budú predávať s desaťročnou obmedzenou zárukou.

Technické údaje

                                         
Kapacita[1] 512 GB 256 GB 128 GB 512 GB 256 GB 128 GB 64 GB
Rozhranie UHS-I
SD štandard microSDXC™ SDXC™
Rýchlosť[2] Čítanie 200 MB/s
Zápis 130 MB/s
Rýchlostná trieda U3, V30, Class 10, A2 U3, V30, Class 10
Certifikácie FCC, CE, VCCI, RCM
Odolnosť (7) Vlhkosť, teplotné extrémy, röntgen, magnet, pád, opotrebenie, náraz[3]
Záruka Obmedzená, 10 rokov

 

[1] 1 GB = 1 000 000 000 bytov (1 miliarda bytov). Skutočný úložný priestor sa môže líšiť.

[2] Rýchlosť čítania až 200 MB/s, s proprietárnou technológiou pre reálnu rýchlosť vyššiu ako UHS-I štandard (104 MB/s), vyžaduje kompatibilné zariadenie, ktoré podporuje takú rýchlosť. Rýchlosť zápisu až 130 MB/s, podľa interných testov Samsungu. Skutočná rýchlosť môže byť nižšia v závislosti od rozhrania daného zariadenia, od používateľských podmienok a ďalších faktorov.

[3] Odolnosť proti nárazu sa týka len SD kariet.

Najnovšie

TP-Link Omada ER706W-4G

Gigabitový AX3000 VPN router pre 4G+ sieť kedykoľvek a kdekoľvek

Spoločnosť TP-Link predstavuje nový gigabitový podnikový VPN router Omada ER706W-4G so vstavaným modemom pre 4G LTE pripojenie k internetu as AX3000 WiFi 6 prístupovým bodom pre bezdrôtové pripojenie užívateľov. Integráciu týchto funkcií do jediného zariadenia ocenia predovšetkým kancelárie či malé a stredné podniky.

23. apríla 2024

Huawei odkrýva stratégiu All Intelligence: Budúcnosť priemyslu s využitím umelej inteligencie

• O umelej inteligencii, jej implementácií v priemyselných odvetviach a o tom, kam smeruje informačno-komunikačný priemysel sa diskutovalo na Samite Analytikov Huawei. Podujatie spojilo viac ako 500 analytikov, výskumníkov a ďalších hostí z celého sveta.
• Počas podujatia Eric Xu, podpredseda a rotujúci predseda spoločnosti Huawei predstavil využitie umelej inteligencie spoločnosťou a stratégiu All Intelligence.

23. apríla 2024

Prvé video na YouTube

Dnes má už 19 rokov!

Úplne prvé video na YouTube sa volá „Me at the zoo“. Videonahrávka bola na web nahraná jeho spoluzakladateľom Jawedom Karimom 24. apríla 2005 o 03:27:12 UTC (5:27 nášho času), z používateľského účtu „jawed“. Viete koľko má LIKE? Ide o krátke 19 sekundové video zo ZOO v San Diegu so slonmi v pozadí, ktoré nemá práve najlepšiu […]

23. apríla 2024

nepretržite a v 4K

Sledujte cez novú kameru hlavnú stanicu v Prahe

Svetovú premiéru v živom streame mala dnes v programe SlowTV nová kamera Axis Communications. Model AXIS Q1808-LE ponúka vďaka objektívu Canon a 4/3” obrazovému snímaču vynikajúcu obrazovú kvalitu v 4K rozlíšení a vysokú citlivosť na svetlo. Nočný záber na pražskú hlavnú stanicu je len malou ukážkou využitia tejto kamery s tzv. bullet dizajnom.

28. marca 2024

Zámer stať sa kľúčovým dodávateľom na trhu s obalmi.

Canon potvrdzuje plán stať sa významným hráčom v oblasti digitálne tlačených etikiet a obalov

Na veľtrhu drupa 2024 v Düsseldorfe Canon potvrdí svoje odhodlanie stať sa významným a dôveryhodným partnerom na trhu etikiet a obalov a predvedie nový digitálny tlačový stroj a koncepty produktov, ktoré potvrdzujú jasný pokrok na ceste k tomuto cieľu. Etikety a obaly predstavujú strategickú oblasť, preto bude prebiehať vo vyhradenej zóne na stánku Canon živá výroba etikiet, vlnitej lepenky a skladacích kartónov.

28. marca 2024

Technologické inovácie

Canon predstaví na veľtrhu drupa 2024 komplexné riešenie pre poskytovateľov tlačových služieb

Spoločnosť Canon na veľtrhu drupa 2024 predstaví pod heslom „The Power to Move“, efektívne prepojenie technologických inovácií, odborných tímov, podporných služieb a dynamickej spolupráce, ktorá umožňuje poskytovateľom tlačových služieb transformovať ich podnikanie. Predstaví sa celé portfólio produkčných tlačových technológií Canon, vrátane hárkových atramentových a tonerových tlačových strojov, vysokorýchlostných kontinuálnych atramentových produkčných liniek, veľkoformátových tlačiarní typu flatbed a roll-to-roll a digitálnych tlačiarní štítkov.

28. marca 2024

200 metrov za minútu

Canon rozširuje portfólio vysokorýchlostných atramentových rotačných tlačiarní o rad ColorStream 8110 a 8200

Spoločnosť Canon nadväzuje na doterajší úspech radu vysokorýchlostných atramentových tlačových strojov ColorStream 8000 a rozširuje ju o dva nové modely ColorStream 8200 a 8110. Model ColorStream 8200 je teraz najproduktívnejším modelom radu s maximálnou rýchlosťou až 200 metrov za minútu. Model ColorStream 8110 s rýchlosťou 110 metrov za minútu je ideálny pre poskytovateľov tlačových služieb, ktorí chcú investovať do nového tlačového stroja ColorStream a zároveň zachovať existujúce dokončovacie zariadenia.

 

28. marca 2024

Ultrarýchla produkcia

Atramentové tlačové stroje ProStream 2000 pre komerčnú tlač

Canon ukázal nové vysokorýchlostné atramentové tlačiarne ProStream 2000 pre komerčnú a obchodnú komunikáciu a novú vlajkovú loď ProStream 3160

28. marca 2024

Navrhnuté s ohľadom na životné prostredie

Canon predstavil rad flatbed tlačiarní Arizona 2300 s technológiou FLXflow

Na trh bola uvedená aj najnovšia verzia 2.1 systému PRISMAelevate XL, ktorá zdvojnásobuje výšku tlače reliéfnych tlačových aplikácií na podporovaných flatbed tlačiarňach Arizona na 4 mm, a tým pomáha používateľom vytvárať pôsobivé, na dotyk výrazné hmatové kresby či umelecké diela.

28. marca 2024

rad vysoko kvalitných Industrial SSD diskov

Kingston Digital predstavuje i-Temp

Spoločnosť Kingston Digital Europe Co LLP, ktorá je výrobcom flash pamäťových zariadení a pobočkou Kingston Technology Company, svetového lídra v oblasti pamäťových produktov a technologických riešení, dnes oznámila, že vyvinula rad pevných diskov Industrial Temp špeciálne pre výrobcov systémov a konštruktérov, ktorí vyžadujú širší rozsah prevádzkových teplôt pre extrémne prostredia. Tieto SSD disky sú okrem […]

28. marca 2024

Odporúčané

Pripravte sa na Wi-Fi 7 s routermi od TP-Link

Ešte vyššie rýchlosti a väčšia kapacita

V dnešnom svete je bezdrôtové pripojenie nevyhnutné na osobné aj profesionálne použitie. Od streamovania videí a hrania online hier až po vedenie obchodných rokovaní a prístup k dôležitým dokumentom, sa spoliehame na Wi-Fi, aby sme zostali v spojení a boli produktívni.

14. apríla 2024

Vysoká kvalita tlače

Výhody sublimácie: presná, odolná a všestranná potlač rôznych produktov

Sublimačná tlač sa stáva v dnešnom svete čoraz populárnejšou voľbou, a to nielen v profesionálnom, ale aj v domácom prostredí. Táto pokročilá technológia prináša množstvo výhod, ktoré ju robia atraktívnou možnosťou pre tlač rôznych typov produktov vhodných na osobné využitie alebo prezentáciu firmy.

19. marca 2024

Nočné videnie pre zlepšenie viditeľnosti v tme

Optika, ktorá zlepšuje viditeľnosť v náročných podmienkach

Vo svete plnom rôznorodých podmienok a prostredí je schopnosť vidieť v noci alebo za zhoršených svetelných podmienok neoceniteľnou výhodou. O jej využití v praxi nás dnes presviedča niekoľko unikátnych riešení v podobe pokročilých optických riešení. Dvomi najvýznamnejšími z nich sú termovízia a nočné videnie, na ktoré sa v tomto článku pozrieme bližšie, spomenieme si ich princípy fungovania a využitie v praxi.

19. marca 2024

Ktoré tonery a prečo najlepšie ochránia vašu tlačiareň?

Ktoré tonery a prečo najlepšie ochránia vašu tlačiareň?

Tonery, ktoré sú vyrobené priamo výrobcom vašej tlačiarne, sú často najlepšou voľbou pre zachovanie jej zdravia a životnosti. Tento doplnkový sortiment je navrhnutý a testovaný tak, aby dokonale zapadal do vášho tlačiaceho zariadenia a minimalizoval riziko poškodenia jeho mechanických častí, čo sa pri lacných alternatívnych verziách veľmi často stáva.

19. marca 2024

Pohodlie a jednoduchosť používania PlayStation

Hry na PC alebo PS: pre koho a ktoré sú lepšie?

V súčasnej dobe je ponuka hier na PC a PlayStation tak rozmanitá, že rozhodnutie medzi týmito dvoma platformami sa môže zdať náročné. Každá z nich ponúka jedinečné výhody a nevýhody, ktoré by ste mali zvážiť, aby ste našli pre seba alebo svojich blízkych to najlepšie riešenie. Ide o dôležité faktory, ktoré by ste mali brať do úvahy pri rozhodovaní sa medzi hraním na PC alebo PlayStation.

19. marca 2024

Nové zážitky s umelou inteligenciou

Najnovší prototyp OPPO Air Glass 3

OPPO predstavuje nové okuliare pre asistovanú realitu Air Glass 3 a ďalšie technologické inovácie

2. marca 2024

Náušnice? Nie, to sú revolučné slúchadlá Bose

Prvé kusy sú už na českom trhu exkluzívne vo vybraných predajniach a na e-shope iSTYLE.

16. februára 2024

Huawei FreeClip

Slúchadlá do každého ucha

V Huawei vyvinuli slúchadlá, ktoré skvele padnú do každého ucha. Na rozdiel od klasických slúchadiel sa totiž nevkladajú do uší, ale vďaka ergonomickému C-bridge designu držia na uchu pevne zvonku. Či už pri ich používaní sedíte za počítačom alebo cvičíte. Slúchadlá sú k dispozícii v dvoch štýlových farebných prevedeniach, v čiernej a fialovej farbe.

16. februára 2024

Inteligentné zásuvky Tapo P100M a Tapo P110M

Vylepšite si svoju domácnosť so šikovnými Wi-Fi zásuvkami Tapo

Chceli by ste začať s múdrou domácnosťou, ale neviete ako? Ideálna možnosť pre vstup do sveta internetu vecí sú múdre zásuvky. Ich cena sa pohybuje v rade nižších stoviek korún, a napriek tomu ponúka množstvo funkcií, ktoré môžete vyskúšať. Ako sami spoznáte, investícia do chytrého zariadenia sa môže rýchlo vrátiť napríklad v podobe usporenej energie. […]

7. februára 2024

8 hodín nepretržitého počúvania.

Slúchadlá FreeClip od Huawei

Inovatívny dizajn, vylepšený zvukový zážitok a potláčanie okolitého hluku

30. januára 2024