Samsung predstavuje nové pamäťové karty PRO Ultimate, rýchlejšie a spoľahlivejšie riešenie pre profesionálnych tvorcov obsahu

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 11. septembra 2023
Obsahuje nasledovné témy

Nové karty Samsung PRO Ultimate vo formátoch microSD a SD ponúkajú najvyššiu rýchlosť čítania aj zápisu vo svojej triede s rozhraním UHS-I

Vylepšený ovládač výrazne predlžuje spoľahlivosť a účinnosť počas celého životného cyklu

 Náročné testy preukázali vynikajúcu univerzálnu odolnosť nových kariet, pri každodennom používaní nie je dôvod na žiadne obavy

Spoločnosť Samsung Electronics, svetová jednotka v odbore vyspelých polovodičových technológií, predstavila novú vlajkovú loď medzi pamäťovými kartami štandardu UHS-I. Model PRO Ultimate je k dispozícii vo formátoch microSD a SD a umožňuje profesionálnym fotografom a ďalším tvorcom digitálneho obsahu dosiahnuť maximálnu produktivitu pri práci. Kapacita nových kariet dosahuje až 512 GB, veľkou výhodou je aj vynikajúca rýchlosť čítania až 200 MB/s.

 

„Nové prístroje, napríklad drony, akčné kamery či zrkadlovky, generujú stále väčšie množstvo obsahu vo vysokom rozlíšení. Profesionálni tvorcovia preto potrebujú tieto dáta rýchlo a bez problémov prenášať, čítať a zapisovať,“ komentuje to Hangu Sohn, viceprezident tímu pre pamäťové médiá v Samsung Electronics. „Tvorcovia potrebujú rýchle a spoľahlivé pamäťové karty a nové modely Samsung PRO Ultimate spĺňajú ich nároky na jednotku. Medzi ich výhody patria okrem iného vyspelé ovládacie technológie a špičková ochrana pred poškodením.“

 

Najrýchlejšie čítanie aj zápis vo svojej triede s rozhraním UHS-I

Pamäťové karty PRO Ultimate sú typickým produktom technických inovácií Samsungu – posúvajú latku kvality v celej oblasti vďaka rýchlosti čítania až 200 MB/s, čo je maximálna dosiahnuteľná hodnota pre rozhranie UHS-I, aj vďaka zápisu rýchlostí až 130 MB/s. Vďaka tejto rýchlosti (bez ohľadu na kapacitu karty) je možné spoľahlivo a bez problémov prenášať veľké súbory, napríklad videozáznamy v rozlíšení 4K alebo Full HD, s podporou štandardu Video Speed Class 30 (V30).

O schopnosti nových kariet PRO Ultimate rýchlo prenášať veľké množstvo dát na iné zariadenia svedčí aj certifikát Application Performance Class 2 (A2), ktorý potvrdzuje nielen skvelé výsledky pri náhodnom čítaní aj zápise, ale aj vynikajúci výkon pri multitaskingu.

Lepšia spoľahlivosť aj odolnosť

Pamäťové karty Samsung PRO Ultimate ponúkajú profesionálnym fotografom aj ďalším tvorcom spoľahlivý výkon, na čom majú zásluhu ovládač s vyspelým enginom Error Correction Code (ECC) aj zvýšená odolnosť. Výsledkom je bezpečné dlhodobé ukladanie dát.

Vďaka prechodu na vyšší typ kódu ECC Low Density Parity Check (LDPC) z 1 KB na 2 KB engine ponúkajú karty PRO Ultimate predĺženú výdrž, teda väčší počet zápisových a mazacích cyklov.

Karty PRO Ultimate prešli najprísnejším systémom testov, aký sa v odbore používa a vďaka tomu je možné ich bez obáv používať aj v mimoriadne náročných podmienkach. Medzi najväčšie prednosti patrí odolnosť proti vode po dobu až 72 hodín v hĺbke 2 metrov, odolnosť proti pádu z výšky až 5 m, odolnosť proti opotrebovaniu (až 10 000 mazacích cyklov) a ochrana pred röntgenovým žiarením či magnetickým poľom. Karty je možné používať v extrémnych teplotách s rozsahom -25 až 85 °C, odolnosť proti nárazu pri SD verzii dosahuje hodnotu 1500 g.

Maximálna energetická účinnosť s ovládačom 28 nm

Nový ovládač s 28 nm vylepšuje energetickú účinnosť kariet o 37 % v porovnaní s predchádzajúcimi radmi s ovládačom s 55 nm. Vďaka tomu je možné používať zariadenie (fotoaparát, kameru a pod.) dlhšiu dobu bez nutnosti častého dobíjania a využívať tak výdrž batérie naplno.

Kompatibilita s radom zariadení

SD karty PRO Ultimate SD sú kompatibilné so zrkadlovkami aj bezzrkadlovkami, kamerami, počítačmi aj notebookmi. Umožňujú tak v maximálnej možnej miere tvoriť, upravovať a prenášať multimediálne súbory z jedného prístroja na druhý.

MicroSD karty PRO Ultimate sú kompatibilné s telefónmi a tabletmi s operačným systémom Android, s hernými konzolami, akčnými kamerami, dronmi, počítačmi a pod. Predstavujú ideálnu voľbu pre profesionálnych tvorcov obsahu, ktorí túžia po spoľahlivých a univerzálnych kartách pre použitie všetkého druhu.

Dostupnosť

MicroSD karty PRO Ultimate sú k dispozícii v troch rôznych kapacitných variantoch so 128 GB, 256 GB a 512 GB. Odporúčané maloobchodné ceny sú stanovené nasledovne: 24,90 EUR za verziu s kapacitou 128 GB, 37,90 EUR za verziu s 256 GB a 66,90 EUR za kapacitu 512 GB. Sady tvorené microSD kartou PRO Ultimate a USB adaptérom stoja 32,90 EUR (128 GB), 45,90 EUR (256 GB) a 74,90 EUR (512 GB).

SD karty PRO Ultimate budú dostupné v priebehu októbra 2023. K dispozícii bude aj sada s USB adaptérom.

Nové pamäťové karty PRO Ultimate sa budú predávať s desaťročnou obmedzenou zárukou.

Technické údaje

                                         
Kapacita[1] 512 GB 256 GB 128 GB 512 GB 256 GB 128 GB 64 GB
Rozhranie UHS-I
SD štandard microSDXC™ SDXC™
Rýchlosť[2] Čítanie 200 MB/s
Zápis 130 MB/s
Rýchlostná trieda U3, V30, Class 10, A2 U3, V30, Class 10
Certifikácie FCC, CE, VCCI, RCM
Odolnosť (7) Vlhkosť, teplotné extrémy, röntgen, magnet, pád, opotrebenie, náraz[3]
Záruka Obmedzená, 10 rokov

 

[1] 1 GB = 1 000 000 000 bytov (1 miliarda bytov). Skutočný úložný priestor sa môže líšiť.

[2] Rýchlosť čítania až 200 MB/s, s proprietárnou technológiou pre reálnu rýchlosť vyššiu ako UHS-I štandard (104 MB/s), vyžaduje kompatibilné zariadenie, ktoré podporuje takú rýchlosť. Rýchlosť zápisu až 130 MB/s, podľa interných testov Samsungu. Skutočná rýchlosť môže byť nižšia v závislosti od rozhrania daného zariadenia, od používateľských podmienok a ďalších faktorov.

[3] Odolnosť proti nárazu sa týka len SD kariet.

Najnovšie

Prvá jesenná novinka Bose na slovenskom trhu

Bose QuietComfort Headphones

Kalendárny príchod jesene sa tento rok takmer presne zišiel s oznámením noviniek spoločnosti Bose. Prvá z nich, ktorá bude v ČR a na Slovensku dostupná už 10. októbra, sú slúchadlá Bose QuietComfort Headphones, na trhu postupne nahradia populárny model QC 45. Novinka si zachováva nezameniteľný ikonický dizajn, ktorý tvoril históriu slúchadiel s aktívnym potlačením okolitých […]

27. septembra 2023

Kvalitný zvuk, výdrž až 9 hodín a cena pod 50 eur

Bezdrôtové slúchadlá Huawei FreeBuds SE 2

Spoločnosť Huawei nedávno uviedla na náš trh nové slúchadlá FreeBuds SE 2, najnovší prírastok do rodiny bezdrôtových slúchadiel kategórie TWS (True Wireless Stereo – skutočne bezdrôtové slúchadlá).

27. septembra 2023

Ľahký kompaktný notebook

Najnovší Pavilion Plus 14 a Pavilion Plus 16[

Spoločnosť HP predstavuje najnovší 14-palcový notebook HP Pavilion Plus a úplne nový 16-palcový notebook HP Pavilion Plus.

27. septembra 2023

ASUS predstavuje ExpertBook B9 OLED

Najľahší 14″ biznisový OLED notebook na svete, bez uhlíkovej stopy, a pritom s vojenskou odolnosťou a zabezpečením a prvkami umelej inteligencie

27. septembra 2023

Predstavujeme prvý prenosný herný monitor AOC GAMING 16G3.

Hrajte na cestách s novým monitorom AOC GAMING 16G3: kraľujte každej hre s výrazným IPS panelom s obnovovacou frekvenciou 144 Hz

27. septembra 2023

Mercusys MR60X

Nový router s podporou Wi-Fi 6 pre širšiu, silnejšiu a priepustnejšiu sieť

Výrobca sieťových zariadení Mercusys prichádza na slovenský trh s úplne novým routerom s podporou štandardu Wi-Fi 6. Jednotka MR60X umožňuje efektívne pripojiť viac zariadení súčasne a zároveň rozšíriť dosah siete so zachovaním rýchlych a kvalitných dátových prenosov.

27. septembra 2023

TP-Link Tapo C520WS

Bezpečnostná Wi-Fi kamera s precíznym nočným snímaním

Šikovný AI režim dokáže rozpoznávať osoby, domácich miláčikov či vozidlá.

27. septembra 2023

Hodinky, ktoré sa prispôsobia vášmu životnému štýlu

Huawei Watch GT 4

Huawei Watch GT 4: Hodinky, ktoré sa prispôsobia vášmu životnému štýlu Počas celého života si budujeme rutiny. Chodíme do školy a do práce, trénujeme vo fitness centrách, a neustále hľadáme nové, zdravšie spôsoby, ako sa stravovať. Nájsť zdravú rovnováhu medzi týmito aktivitami však nie je ľahká úloha. Aby sme si vybudovali vyvážený zdravý životný štýl, […]

26. septembra 2023

Kingston IronKey D500S

Kingston rozširuje ochranu mobilných dát o zabezpečenie na armádnej úrovni

Kingston Digital Europe Co LLP uvádza na trh Best-in-Class šifrované USB flash disky Kingston IronKey D500S, s hardvérovým šifrovaním na armádnej úrovni pre zabezpečenie tranzitu utajovaných dát. D500S má certifikát FIPS 140-3 Level 3 (v procese schvaľovania) s novými vylepšeniami od inštitútu NIST, ktoré pre vládne a vojenské použitie vyžadujú zabezpečený upgrade mikroprocesorov pre ešte silnejšiu […]

14. septembra 2023

Canon predstavuje nové inovatívne modely tlačiarní pre domácnosti a firmy

Canon MAXIFY GX1040 / MAXIFY GX2040

Túto jeseň budú k existujúcemu radu inovatívnych tlačiarní Canon MAXIFY GX pridané nové modely Canon MAXIFY GX1040/GX2040 so zásobníkmi atramentu MegaTank pre hybridných pracovníkov a domáce kancelárie.

11. septembra 2023

Odporúčané

Prístroje jednoducho ovládate z jedného miesta.

Spravujte domácnosť múdro

Produkty chytrej domácnosti nás obklopujú čoraz viac a dokážu nám významne uľahčiť každodenný život. Aké by teda vo vašej domácnosti nemali chýbať? Tu sú tri tipy, čo ušetria čas, peniaze aj starosti.

6. septembra 2023

Mimoriadne tenký dizajn

Spoločnosť Samsung Electronics predstavuje 98″ QLED TV

Super veľká obrazovka optimalizovaná pre váš domov

 

4. júla 2023

Najmenší a najľahší RF objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou

Zachyťte vzácne momenty na cestách s Canon EOS R100 a objektívom RF 28mm F2.8 STM  

EOS R100 je vybavený 24,1-megapixelovým APS-C snímačom, ktorý je niekoľkokrát väčší ako ten, ktorý sa nachádza v špičkových smartfónoch a poskytuje značný posun v kvalite obrazu a videa.

4. júla 2023

Top šampióni pre mobilné hry

Najlepšie herné telefóny roku 2023

Najlepšie herné telefóny sú tie, ktoré sú navrhnuté s ohľadom na hráča. Keď hľadáte herný telefón, ideálne zariadenie by malo mať mať rýchly výkon, veľkú obrazovku s vysokým rozlíšením, vysokou obnovovacou frekvenciou, dlhú výdrž batérie a funkcie, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre dokonalé hranie hier.

6. marca 2023

Ako vyberať komponenty

Ako na nový počítač?

Každý hráč vie, že novšie hry majú vysoké nároky na hardvér na ktorom bežia, zvlášť keď si ich chcete vychutnať naozaj naplno. Z toho vyplýva, že herný počítač je potrebné raz za niekoľko rokov vymeniť za novší a výkonnejší. Niekedy stačí upgradovať vybrané komponenty (zväčšiť pamäť RAM, disk alebo vymeniť grafickú kartu), inokedy je potrebný […]

15. februára 2023

Výhra je vecou náhody

Ako prebieha kontrola online herní

Las Vegas bolo postavené z peňazí hráčov. Keď sa pozriete na tie monumentálne stavby je zrejmé, že najviac peňazí v hazardných hrách vyhráva kasíno, no u takej rulety, kociek, alebo kartových hier vidíte, že vás nik nepodvádza a výhry sú právoplatné. Dnes však môžete hrať aj online… U online hier nevidíte ako to funguje za webovou […]

6. decembra 2022

Chytré centrum všetkého diania

Múdra domácnosť znižuje spotrebu energie

Rozmýšľate nad tým, ako znížiť a optimalizovať svoju spotrebu energie a kde sa dá najlepšie ušetriť? Samozrejme spôsobov existuje viac, ale nie všetky sú ihneď realizovateľné.

2. decembra 2022
TEST

Recenzia monitora AOC Q27 V5C 27″: Zapáčil sa nám natoľko, že sme si ho zadovážili aj my

Monitory značky AOC sme testovali už niekoľkokrát, napríklad zakrivený CU34G2X 34, klasický X24P1 so špičkovým zobrazovacím panelom IPS a tiež nápadný herný monitor C 27G2 ZU Curved Gaming Monitor. Tieto monitory vynikajú vysokou kvalitou obrazu a férovými cenami, ktoré dávajú vedieť o vyššom štandarde tejto značky, zároveň ju dostávajú aj do rúk neprofesionálov. Najnovšie sme […]

7. novembra 2022
TEST

AUDIOTECHNIKA

Recenzia Truune Eight (8): Najprv šokujú vás aj celé okolie, potom sa ich kvalita stane novým štandardom

Domáci zvuk v štúdiovej kvalite a priamo zo Slovenska? To je Truune Eight (8).

3. novembra 2022

Bezpečie a stabilita vašich zariadení

Recenzia: Záložný batériový zdroj CyberPower VP1000ELCD-FR

Dôležitou úlohou záložného zdroja CyberPower VP1000ELCD-FR je ochrániť počítače a ďalšiu elektroniku pred nečakaným výpadkom energie, prepätím či špičkami v elektrickej sieti a preklenúť krátkodobé výpadky napájania z elektrickej siete.

26. októbra 2022