Prehľadnejšie a intuitívnejšie používateľské rozhranie

ColorOS 14

OPPO začalo s oficiálnou distribúciou globálnej verzie systému ColorOS 14 s dlhou sériou vylepšení

Autor
Dátum zverejnenia 16. novembra 2023
Obsahuje nasledovné témy

OPPO začalo s oficiálnou distribúciou globálnej verzie systému ColorOS 14 s dlhou sériou vylepšení

Pri príležitosti 10. výročia od uvedenia systému ColorOS predstavuje OPPO celkom nový ColorOS 14, založený na Androide 14, s optimalizovaným prostredím Aquamorphic Design, inteligentnými funkciami s umelou inteligenciou, mimoriadne plynulým výkonom a jednoducho použiteľnými nástrojmi na zvýšenie zabezpečenia a ochrany súkromia

Bratislava, 16. novembra 2023 – OPPO oznámilo oficiálne uvedenie globálnej verzie systému ColorOS 14. Ako jeden z prvých operačných systémov založených na Androide 14 prináša ColorOS 14 optimalizovaný Aquamorphic Design, inteligentné funkcie s umelou inteligenciou pre vyššiu efektivitu, vlastnú vylepšenú technológiu pre mimoriadne plynulý výkon, aj jednoducho použiteľné nástroje pre vyššiu bezpečnosť a ochranu súkromia. Od uvedenia ColorOS v roku 2013 má dnes tento systém po celom svete viac ako 600 miliónov aktívnych používateľov, ktorým obohacuje život vďaka svojmu inteligentnejšiemu a plynulejšiemu používaniu.

Prehľadnejšie a intuitívnejšie používateľské rozhranie a optimalizovaný Aquamorphic Design

V systéme ColorOS 13 prestavilo OPPO používateľom nový, vodou inšpirovaný dizajnový jazyk Aquamorphic Design, ktorý vytvára harmonické spojenie medzi človekom a technológiou. ColorOS 14 je postavený na oceňovanom systéme ColorOS 13 a optimalizuje Aquamorphic Design s novými zvukovými efektami, systémami farieb, interakciami a ďalšími prvkami, vďaka ktorým je používanie smartfónu rýchlejšie a intuitívnejšie.

Zvuk je neviditeľným faktorom, ktorý hrá kľúčovú úlohu pri poskytovaní intuitívneho zážitku používateľom. OPPO v spolupráci s profesionálnymi akadémiami skúmalo zvukové preferencie používateľov a spolupracovalo s najlepším svetovým tímom zvukových dizajnérov, aby do systému ColorOS 14 prinieslo nové zvukové efekty. To zahŕňa desať sád vyzváňacích tónov vytvorených na základe akvamorfného motívu pre hovory, budíky a oznámenia a taktiež sedem globálnych zvukových dizajnov používateľského rozhrania, ktoré používateľom poskytujú harmonický zvukový zážitok naprieč zariadeniami OPPO.

ColorOS 14 obsahuje vylepšený Aquamorphic Colouring systém, ktorý sa dokáže inteligentne prispôsobiť stavu smartfónu, dennej dobe aj obsahu na obrazovke. Tento dynamický systém chytro prispôsobuje farby kontextu pre efektívnejšie a intuitívnejšie vnímania a pochopenia informácií a súčasne poskytuje vysoko pohlcujúci a pohodlný používateľský zážitok.

Celkom nový Aqua Dynamics design v systéme ColorOS 14 umožňuje používateľom intuitívnejšiu interakciu. Táto funkcia integruje bežné formy interakcie do bublín, kapslí a panelov, ktoré sa rozovierajú zo stavového riadku a prezentujú informácie prirodzene plynúcim spôsobom s minimálnym vyrušovaním.

Pokiaľ ide o oceňovaný Always-On Display, nazývaný Homeland, ktorý zobrazuje pôsobivé výjavy divokých zvierat v prírode, ColorOS 14 túto vlastnosť ďalej vylepšuje zavedením novej funkcie GO Green Always-On Display. Tá zvyšuje povedomie o klimatickej zmene a nutnosti ochrany životného prostredia a je v súlade s heslom spoločnosti OPPO „Technology for Mankind, Kindness for the World“. Go Green AOD obsahuje tri sady stránok Environment Vision, pričom každá sada obsahuje päť animácií týkajúcich sa životného prostredia, ktoré sa môžu meniť na základe denného počtu krokov používateľov a ukazujú zníženie emisií oxidu uhličitého vďaka chôdzi namiesto využitia iných foriem dopravy.

Zvýšenie efektivity pomocou inteligentných funkcií s umelou inteligenciou

V súčasnej dobe hrá pri zvyšovaní efektivity významnú úlohu umelá inteligencia. ColorOS 14 je preto vybavený sadou pôsobivých inteligentných funkcií s umelou inteligenciou, ktoré používateľom pomáhajú zvýšiť efektivitu každodenných úloh.

Funkcia Smart Touch s umelou inteligenciou umožňuje používateľom vyberať obsah, ako sú texty, obrázky a videa, zo systému aj aplikácií tretích strán[1] a zhromažďovať ich vo File Docku, alebo ich dokonca jednoduchými gestami pre výber a preťaženie zlúčiť do jednej poznámky.

Nový File Dock na inteligentnom postrannom paneli umožňuje používateľom jednoduchšie zdieľať obsah medzi aplikáciami prostredníctvom rozdelenej obrazovky, plávajúcich okien alebo samotného doku. Obsah možno automaticky ukladať do File Docku a pre zvýšenie produktivity ho synchronizovať s rôznymi zariadeniami, ako sú inteligentné telefóny a tablety.

Funkcia Smart Image Matting používateľom prvýkrát na akomkoľvek inteligentnom telefóne umožňuje vyrezať z jednej snímky alebo pozastaveného videa viac objektov, ako sú osoby a zvieratá. Používatelia môžu výrezy upravovať v aplikáciách File Pocket, File Dock aj v režime rozdelenej obrazovky, zdieľať ich s priateľmi alebo ich použiť k personalizácii tapety či plagátu.

Mimoriadne plynulý výkon vďaka vylepšenému Trinity Enginu

Plynulý výkon je pre používateľa vždy základnou požiadavkou. Trinity Engine v ColorOS 14 zvyšuje plynulosť a stabilitu smartfónu tým, že efektívne spravuje výpočtové zdroje, pamäť a úložisko. Medzi tri kľúčové funkcie Trinity Enginu patrí ROM Vitalization, RAM Vitalization a CPU Vitalization.

ROM Vitalization môže uvoľniť miesto v pamäti skomprimovaním dát aplikácií a súborov prostredníctvom funkcií App Compression a File Compression v nastavení Phone Manager. Inteligentné telefóny vybavené funkciou ROM Vitalization môžu ušetriť až 20 GB úložného priestoru.

RAM Vitalization môže zrýchliť výkon operačnej pamäte a zvýšiť tak efektivitu pri súčasnom používaní viacerých aplikácií a udržať viac aplikácií bežiacich na pozadí. Rekonštrukciou základného mechanizmu práce s operačnou pamäťou v systéme Android a využitím vlastných technológií spoločnosti OPPO dokáže funkcia RAM Vitalization zvýšiť plynulosť používania až o 10 % a udržať často používané aplikácie spustené na pozadí až počas hodín. Používatelia potom môžu plynulejšie prepínať medzi aplikáciami bez toho, aby pocítili akékoľvek oneskorenie.

CPU Vitalization je špičková technológia rezervovania výpočtového výkonu na úrovni systému, vyvinutá spoločnosťou OPPO. Zahŕňa sofistikovaný model výpočtového výkonu, ktorý dokáže presne naplánovať výkonové zdroje a zároveň určiť najlepšiu rovnováhu medzi výkonom a spotrebou energie. Používatelia si potom môžu užívať plynulejšieho používania smartfónu bez rýchleho vybíjania batérie.

Okrem toho je systém ColorOS 14 vybavený funkciou Smart Charging, čo je algoritmus umelej inteligencie, ktorý dokáže automaticky upraviť nabíjací prúd na základe stavu používania smartfónu, aby sa zabránilo zbytočnému opotrebeniu batérie. Arctic Mode má dve možnosti, z ktorých si používatelia môžu vybrať podľa rôznych scenárov.

Dôkladná ochrana bezpečnosti aj súkromia a ďalšie funkcie

Vo všetkých aspektoch nového systému je starostlivo zohľadnená bezpečnosť aj súkromie. Bezpečnosť systému ColorOS bola overená organizáciami ako ISO, ePrivacy, TrustArc a ďalšími. ColorOS 14 integruje základné funkcie ochrany súkromia systému Android 14 a zavádza novú funkciu Picture Keeper. Táto funkcia má zabrániť aplikáciám v zneužívaní oprávnenia k osobným fotografiám alebo videám používateľa. Akonáhle používatelia dovolia novú správu oprávnení, musia aplikácie zakaždým získať oprávnenie k prístupu k vybraným fotografiám alebo videám.

V minulom roku OPPO v spolupráci so Snapchatom uviedlo v systéme ColorOS 13 aplikáciu Bitmoji AOD.  Tento inteligentný Always-On displej je plno prispôsobený Bitmoji a dokáže zobrazovať nálepky založené na scenároch počas dňa, vrátane počasia, fyzickej aktivity a mnohých ďalších.

V systéme ColorOS 14 je teraz Snapchat dostupný prostredníctvom dvoch nových funkcií: zástupca Snapchatu na uzamykacej obrazovke a widget Snapchatu. Používatelia si teraz môžu zmeniť zástupcu na uzamykacej obrazovke na Snapchat, aby k nemu mali ešte rýchlejší prístup. Nová karta Snapchatu tiež umožňuje používateľom v okamihu vidieť aktualizáciu správ, stav a polohu najbližších priateľov.

Plán uvoľňovania systému ColorOS 14

Od októbra sa vo vybraných regiónoch začala šíriť globálna beta verzia systému ColorOS 14. Oficiálna globálna verzia sa najskôr objaví vo vybraných regiónoch pre smartfón Find N2 Flip.

O COLOR OS

ColorOS je vysoko prispôsobený, efektívny, inteligentný a prepracovaný mobilný operačný systém na základe Androidu, vyvíjaný spoločnosťou OPPO. Systém ColorOS, ktorý každý mesiac použije viac ako 600 miliónov aktívnych používateľov po celom svete, podporuje 67 jazykov vrátane češtiny a slovenčiny.

 

 

_________________________________________________________________

O ZNAČKE OPPO

OPPO je predná svetová značka na poli inteligentných telefónov a zariadení. Svoj prvý mobilný telefón spoločnosť uviedla na trh už v roku 2008 a od samého začiatku sa snaží do technológií vkladať svoje srdce aj dušu.  Zároveň neúnavne usiluje o dokonalú harmóniu dizajnu a inovácií. Dnes OPPO ponúka širokú škálu inteligentných zariadení v čele so sériami smartfónov s označeniami Find a Reno. Mimo tých poskytuje OPPO svojim používateľom vlastnú softvérovú nadstavbu používateľského prostredia ColorOS. OPPO pôsobí vo viac ako 40 krajinách sveta. Po celom svete má tiež 6 vlastných výskumných ústavov a 5 centier výskumu a vývoja. V Londýne sídli OPPO International Design Center. Po celom svete má OPPO viac ako 40 000 zamestnancov.

[1] U aplikácií tretích strán možno s pomocou funkcie Smart Touch vyberať len text a obrázky.

 

Najnovšie

Jednoduché dotykové nastavenie hlasitosti siete

Nový ovládač hlasitosti od Axis

Axis predstavuje nový ovládač pre jednoduchšie nastavenie hlasitosti a zdroja zvuku v zónach

30. novembra 2023

Ročne ušetrí tisícky eur aj 400 ton emisií CO2

Bratislavská budova Tower 115 prešla zásadnou energetickou modernizáciou

Batériové úložisko využíva nehorľavé batérie so systémom správy batérií BMS. Už za 1,5 mesiaca činnosti „vymazalo“ svoju uhlíkovú úsporu z výroby a produkuje čistú úsporu CO2, ktorú si majiteľ môže vykázať vo forme carbon offsetu vo svojom ESG reporte.

27. novembra 2023

Honda prináša na trh 2. generáciu „Miimo“ - Inteligentné robotické kosačky

Inteligentné robotické kosačky

„Miimo je viac než len robotická kosačka; je to záväzok spoločnosti Honda predefinovať starostlivosť o trávnik. Náš nový rad Miimo stelesňuje precízne inžinierstvo a inovácie. S Miimo nekosíme len trávniky, ale formujeme budúcnosť vášho trávnika.“

27. novembra 2023

Ideálne pre firmy, ktoré chcú zvýšiť efektivitu a zlepšiť udržateľnosť

Nové vysokorýchlostné čiernobiele firemné tlačiarne od Epson

Spoločnosť Epson uvádza na trh nové kompaktné čiernobiele tlačiarne pre pracovné skupiny

23. novembra 2023

Prehľadnejšie a intuitívnejšie používateľské rozhranie

ColorOS 14

OPPO začalo s oficiálnou distribúciou globálnej verzie systému ColorOS 14 s dlhou sériou vylepšení

16. novembra 2023

Prieskum

Slováci stále milujú SMS-ky

U mladých je populárny Messenger aj Instagram, starší stále obľubujú Skype

16. novembra 2023

Kingston viedol rebríček aj v 2022

Poznáme najpredávanejšie SSD a najväčšieho výrobcu

Spoločnosť Kingston Digital Europe Co LLP, ktorá je výrobcom flash pamäťových zariadení a pobočkou Kingston Technology Company, svetového lídra v oblasti pamäťových produktov a technologických riešení, dnes oznámila, že ju spoločnosť TrendForce označila na prvej pozícii na trhu ako najväčšieho dodávateľa SSD diskov pre tretie strany za celý rok 2022. Podľa TrendForce pripadá na spoločnosť […]

15. novembra 2023

Súčasť širokej rodiny Galaxy

Filmovým fanúšikom pre radosť

Samsung Galaxy Tab A9 a Galaxy Tab A9+: výborné tablety na prácu i zábavu pre každého

9. novembra 2023

Dokonalý hybridný objektív s dvoma voliteľnými adaptérmi pre motorový zoom

Najkompaktnejší a najľahší ultraširokouhlý objektív

Canon predstavuje tri nové objektívy RF, ktoré nadšeným amatérom aj profesionálom prinášajú inováciu a nové koncepty

9. novembra 2023

20. rok po sebe

Kingston zostáva najväčším dodávateľom modulov DRAM

Spoločnosť Kingston Technology Europe Co LLP, ktorá je pobočkou Kingston Technology Company, svetového lídra v oblasti pamäťových produktov a technologických riešení, oznámila, že sa podľa najnovšieho hodnotenia príjmov vypracovaného analytickou firmou TrendForce znovu stala najväčším svetovým dodávateľom DRAM modulov. TrendForce uvádza, že spoločnosť Kingston zvýšila svoje príjmy medziročne o 4,6% na 13,5 miliardy USD, čo […]

2. novembra 2023

Odporúčané

Nové kamery Tapo toho ale vedia oveľa viac

Strážte si každý kút vašej domácnosti aj za tmy

Nové domáce Wi-Fi kamery Tapo C212, ktoré disponuje ethernetovým portom a Tapo C211, prvá Tapo kamera v čiernej farbe, v sebe ukrývajú osvedčené funkcie zabezpečenia, ale ponúkajú aj ďalšie vychytávky, ktoré oceníte v každodenných situáciách.

23. novembra 2023

Výnimočnou osobnosťou vedy na Slovensku sa stal Igor Lacík

Piaty ročník ESET Science Award pozná laureátky a laureátov ocenenia.

Medzinárodná komisia na čele s nobelistom Michelom Mayorom vybrala na základe komplexného hodnotiaceho procesu tohtoročné laureátky a laureátov ocenenia ESET Science Award. Laureátom v kategórii Výnimočná osobnosť vedy na Slovensku sa stal Igor Lacík, laureátom v kategórii Výnimočná osobnosť vedy do 35 rokov je Matej Baláž a laureátkou v kategórii Výnimočná osobnosť vysokoškolského vzdelávania sa stala Daniela Ostatníková. Vo […]

13. októbra 2023

Prístroje jednoducho ovládate z jedného miesta.

Spravujte domácnosť múdro

Produkty chytrej domácnosti nás obklopujú čoraz viac a dokážu nám významne uľahčiť každodenný život. Aké by teda vo vašej domácnosti nemali chýbať? Tu sú tri tipy, čo ušetria čas, peniaze aj starosti.

6. septembra 2023

Mimoriadne tenký dizajn

Spoločnosť Samsung Electronics predstavuje 98″ QLED TV

Super veľká obrazovka optimalizovaná pre váš domov

 

4. júla 2023

Najmenší a najľahší RF objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou

Zachyťte vzácne momenty na cestách s Canon EOS R100 a objektívom RF 28mm F2.8 STM  

EOS R100 je vybavený 24,1-megapixelovým APS-C snímačom, ktorý je niekoľkokrát väčší ako ten, ktorý sa nachádza v špičkových smartfónoch a poskytuje značný posun v kvalite obrazu a videa.

4. júla 2023

Top šampióni pre mobilné hry

Najlepšie herné telefóny roku 2023

Najlepšie herné telefóny sú tie, ktoré sú navrhnuté s ohľadom na hráča. Keď hľadáte herný telefón, ideálne zariadenie by malo mať mať rýchly výkon, veľkú obrazovku s vysokým rozlíšením, vysokou obnovovacou frekvenciou, dlhú výdrž batérie a funkcie, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre dokonalé hranie hier.

6. marca 2023

Ako vyberať komponenty

Ako na nový počítač?

Každý hráč vie, že novšie hry majú vysoké nároky na hardvér na ktorom bežia, zvlášť keď si ich chcete vychutnať naozaj naplno. Z toho vyplýva, že herný počítač je potrebné raz za niekoľko rokov vymeniť za novší a výkonnejší. Niekedy stačí upgradovať vybrané komponenty (zväčšiť pamäť RAM, disk alebo vymeniť grafickú kartu), inokedy je potrebný […]

15. februára 2023

Výhra je vecou náhody

Ako prebieha kontrola online herní

Las Vegas bolo postavené z peňazí hráčov. Keď sa pozriete na tie monumentálne stavby je zrejmé, že najviac peňazí v hazardných hrách vyhráva kasíno, no u takej rulety, kociek, alebo kartových hier vidíte, že vás nik nepodvádza a výhry sú právoplatné. Dnes však môžete hrať aj online… U online hier nevidíte ako to funguje za webovou […]

6. decembra 2022

Chytré centrum všetkého diania

Múdra domácnosť znižuje spotrebu energie

Rozmýšľate nad tým, ako znížiť a optimalizovať svoju spotrebu energie a kde sa dá najlepšie ušetriť? Samozrejme spôsobov existuje viac, ale nie všetky sú ihneď realizovateľné.

2. decembra 2022
TEST

Recenzia monitora AOC Q27 V5C 27″: Zapáčil sa nám natoľko, že sme si ho zadovážili aj my

Monitory značky AOC sme testovali už niekoľkokrát, napríklad zakrivený CU34G2X 34, klasický X24P1 so špičkovým zobrazovacím panelom IPS a tiež nápadný herný monitor C 27G2 ZU Curved Gaming Monitor. Tieto monitory vynikajú vysokou kvalitou obrazu a férovými cenami, ktoré dávajú vedieť o vyššom štandarde tejto značky, zároveň ju dostávajú aj do rúk neprofesionálov. Najnovšie sme […]

7. novembra 2022