Prehľadnejšie a intuitívnejšie používateľské rozhranie

ColorOS 14

OPPO začalo s oficiálnou distribúciou globálnej verzie systému ColorOS 14 s dlhou sériou vylepšení

Autor
Dátum zverejnenia 16. novembra 2023
Obsahuje nasledovné témy

OPPO začalo s oficiálnou distribúciou globálnej verzie systému ColorOS 14 s dlhou sériou vylepšení

Pri príležitosti 10. výročia od uvedenia systému ColorOS predstavuje OPPO celkom nový ColorOS 14, založený na Androide 14, s optimalizovaným prostredím Aquamorphic Design, inteligentnými funkciami s umelou inteligenciou, mimoriadne plynulým výkonom a jednoducho použiteľnými nástrojmi na zvýšenie zabezpečenia a ochrany súkromia

Bratislava, 16. novembra 2023 – OPPO oznámilo oficiálne uvedenie globálnej verzie systému ColorOS 14. Ako jeden z prvých operačných systémov založených na Androide 14 prináša ColorOS 14 optimalizovaný Aquamorphic Design, inteligentné funkcie s umelou inteligenciou pre vyššiu efektivitu, vlastnú vylepšenú technológiu pre mimoriadne plynulý výkon, aj jednoducho použiteľné nástroje pre vyššiu bezpečnosť a ochranu súkromia. Od uvedenia ColorOS v roku 2013 má dnes tento systém po celom svete viac ako 600 miliónov aktívnych používateľov, ktorým obohacuje život vďaka svojmu inteligentnejšiemu a plynulejšiemu používaniu.

Prehľadnejšie a intuitívnejšie používateľské rozhranie a optimalizovaný Aquamorphic Design

V systéme ColorOS 13 prestavilo OPPO používateľom nový, vodou inšpirovaný dizajnový jazyk Aquamorphic Design, ktorý vytvára harmonické spojenie medzi človekom a technológiou. ColorOS 14 je postavený na oceňovanom systéme ColorOS 13 a optimalizuje Aquamorphic Design s novými zvukovými efektami, systémami farieb, interakciami a ďalšími prvkami, vďaka ktorým je používanie smartfónu rýchlejšie a intuitívnejšie.

Zvuk je neviditeľným faktorom, ktorý hrá kľúčovú úlohu pri poskytovaní intuitívneho zážitku používateľom. OPPO v spolupráci s profesionálnymi akadémiami skúmalo zvukové preferencie používateľov a spolupracovalo s najlepším svetovým tímom zvukových dizajnérov, aby do systému ColorOS 14 prinieslo nové zvukové efekty. To zahŕňa desať sád vyzváňacích tónov vytvorených na základe akvamorfného motívu pre hovory, budíky a oznámenia a taktiež sedem globálnych zvukových dizajnov používateľského rozhrania, ktoré používateľom poskytujú harmonický zvukový zážitok naprieč zariadeniami OPPO.

ColorOS 14 obsahuje vylepšený Aquamorphic Colouring systém, ktorý sa dokáže inteligentne prispôsobiť stavu smartfónu, dennej dobe aj obsahu na obrazovke. Tento dynamický systém chytro prispôsobuje farby kontextu pre efektívnejšie a intuitívnejšie vnímania a pochopenia informácií a súčasne poskytuje vysoko pohlcujúci a pohodlný používateľský zážitok.

Celkom nový Aqua Dynamics design v systéme ColorOS 14 umožňuje používateľom intuitívnejšiu interakciu. Táto funkcia integruje bežné formy interakcie do bublín, kapslí a panelov, ktoré sa rozovierajú zo stavového riadku a prezentujú informácie prirodzene plynúcim spôsobom s minimálnym vyrušovaním.

Pokiaľ ide o oceňovaný Always-On Display, nazývaný Homeland, ktorý zobrazuje pôsobivé výjavy divokých zvierat v prírode, ColorOS 14 túto vlastnosť ďalej vylepšuje zavedením novej funkcie GO Green Always-On Display. Tá zvyšuje povedomie o klimatickej zmene a nutnosti ochrany životného prostredia a je v súlade s heslom spoločnosti OPPO „Technology for Mankind, Kindness for the World“. Go Green AOD obsahuje tri sady stránok Environment Vision, pričom každá sada obsahuje päť animácií týkajúcich sa životného prostredia, ktoré sa môžu meniť na základe denného počtu krokov používateľov a ukazujú zníženie emisií oxidu uhličitého vďaka chôdzi namiesto využitia iných foriem dopravy.

Zvýšenie efektivity pomocou inteligentných funkcií s umelou inteligenciou

V súčasnej dobe hrá pri zvyšovaní efektivity významnú úlohu umelá inteligencia. ColorOS 14 je preto vybavený sadou pôsobivých inteligentných funkcií s umelou inteligenciou, ktoré používateľom pomáhajú zvýšiť efektivitu každodenných úloh.

Funkcia Smart Touch s umelou inteligenciou umožňuje používateľom vyberať obsah, ako sú texty, obrázky a videa, zo systému aj aplikácií tretích strán[1] a zhromažďovať ich vo File Docku, alebo ich dokonca jednoduchými gestami pre výber a preťaženie zlúčiť do jednej poznámky.

Nový File Dock na inteligentnom postrannom paneli umožňuje používateľom jednoduchšie zdieľať obsah medzi aplikáciami prostredníctvom rozdelenej obrazovky, plávajúcich okien alebo samotného doku. Obsah možno automaticky ukladať do File Docku a pre zvýšenie produktivity ho synchronizovať s rôznymi zariadeniami, ako sú inteligentné telefóny a tablety.

Funkcia Smart Image Matting používateľom prvýkrát na akomkoľvek inteligentnom telefóne umožňuje vyrezať z jednej snímky alebo pozastaveného videa viac objektov, ako sú osoby a zvieratá. Používatelia môžu výrezy upravovať v aplikáciách File Pocket, File Dock aj v režime rozdelenej obrazovky, zdieľať ich s priateľmi alebo ich použiť k personalizácii tapety či plagátu.

Mimoriadne plynulý výkon vďaka vylepšenému Trinity Enginu

Plynulý výkon je pre používateľa vždy základnou požiadavkou. Trinity Engine v ColorOS 14 zvyšuje plynulosť a stabilitu smartfónu tým, že efektívne spravuje výpočtové zdroje, pamäť a úložisko. Medzi tri kľúčové funkcie Trinity Enginu patrí ROM Vitalization, RAM Vitalization a CPU Vitalization.

ROM Vitalization môže uvoľniť miesto v pamäti skomprimovaním dát aplikácií a súborov prostredníctvom funkcií App Compression a File Compression v nastavení Phone Manager. Inteligentné telefóny vybavené funkciou ROM Vitalization môžu ušetriť až 20 GB úložného priestoru.

RAM Vitalization môže zrýchliť výkon operačnej pamäte a zvýšiť tak efektivitu pri súčasnom používaní viacerých aplikácií a udržať viac aplikácií bežiacich na pozadí. Rekonštrukciou základného mechanizmu práce s operačnou pamäťou v systéme Android a využitím vlastných technológií spoločnosti OPPO dokáže funkcia RAM Vitalization zvýšiť plynulosť používania až o 10 % a udržať často používané aplikácie spustené na pozadí až počas hodín. Používatelia potom môžu plynulejšie prepínať medzi aplikáciami bez toho, aby pocítili akékoľvek oneskorenie.

CPU Vitalization je špičková technológia rezervovania výpočtového výkonu na úrovni systému, vyvinutá spoločnosťou OPPO. Zahŕňa sofistikovaný model výpočtového výkonu, ktorý dokáže presne naplánovať výkonové zdroje a zároveň určiť najlepšiu rovnováhu medzi výkonom a spotrebou energie. Používatelia si potom môžu užívať plynulejšieho používania smartfónu bez rýchleho vybíjania batérie.

Okrem toho je systém ColorOS 14 vybavený funkciou Smart Charging, čo je algoritmus umelej inteligencie, ktorý dokáže automaticky upraviť nabíjací prúd na základe stavu používania smartfónu, aby sa zabránilo zbytočnému opotrebeniu batérie. Arctic Mode má dve možnosti, z ktorých si používatelia môžu vybrať podľa rôznych scenárov.

Dôkladná ochrana bezpečnosti aj súkromia a ďalšie funkcie

Vo všetkých aspektoch nového systému je starostlivo zohľadnená bezpečnosť aj súkromie. Bezpečnosť systému ColorOS bola overená organizáciami ako ISO, ePrivacy, TrustArc a ďalšími. ColorOS 14 integruje základné funkcie ochrany súkromia systému Android 14 a zavádza novú funkciu Picture Keeper. Táto funkcia má zabrániť aplikáciám v zneužívaní oprávnenia k osobným fotografiám alebo videám používateľa. Akonáhle používatelia dovolia novú správu oprávnení, musia aplikácie zakaždým získať oprávnenie k prístupu k vybraným fotografiám alebo videám.

V minulom roku OPPO v spolupráci so Snapchatom uviedlo v systéme ColorOS 13 aplikáciu Bitmoji AOD.  Tento inteligentný Always-On displej je plno prispôsobený Bitmoji a dokáže zobrazovať nálepky založené na scenároch počas dňa, vrátane počasia, fyzickej aktivity a mnohých ďalších.

V systéme ColorOS 14 je teraz Snapchat dostupný prostredníctvom dvoch nových funkcií: zástupca Snapchatu na uzamykacej obrazovke a widget Snapchatu. Používatelia si teraz môžu zmeniť zástupcu na uzamykacej obrazovke na Snapchat, aby k nemu mali ešte rýchlejší prístup. Nová karta Snapchatu tiež umožňuje používateľom v okamihu vidieť aktualizáciu správ, stav a polohu najbližších priateľov.

Plán uvoľňovania systému ColorOS 14

Od októbra sa vo vybraných regiónoch začala šíriť globálna beta verzia systému ColorOS 14. Oficiálna globálna verzia sa najskôr objaví vo vybraných regiónoch pre smartfón Find N2 Flip.

O COLOR OS

ColorOS je vysoko prispôsobený, efektívny, inteligentný a prepracovaný mobilný operačný systém na základe Androidu, vyvíjaný spoločnosťou OPPO. Systém ColorOS, ktorý každý mesiac použije viac ako 600 miliónov aktívnych používateľov po celom svete, podporuje 67 jazykov vrátane češtiny a slovenčiny.

 

 

_________________________________________________________________

O ZNAČKE OPPO

OPPO je predná svetová značka na poli inteligentných telefónov a zariadení. Svoj prvý mobilný telefón spoločnosť uviedla na trh už v roku 2008 a od samého začiatku sa snaží do technológií vkladať svoje srdce aj dušu.  Zároveň neúnavne usiluje o dokonalú harmóniu dizajnu a inovácií. Dnes OPPO ponúka širokú škálu inteligentných zariadení v čele so sériami smartfónov s označeniami Find a Reno. Mimo tých poskytuje OPPO svojim používateľom vlastnú softvérovú nadstavbu používateľského prostredia ColorOS. OPPO pôsobí vo viac ako 40 krajinách sveta. Po celom svete má tiež 6 vlastných výskumných ústavov a 5 centier výskumu a vývoja. V Londýne sídli OPPO International Design Center. Po celom svete má OPPO viac ako 40 000 zamestnancov.

[1] U aplikácií tretích strán možno s pomocou funkcie Smart Touch vyberať len text a obrázky.

 

Najnovšie

nepretržite a v 4K

Sledujte cez novú kameru hlavnú stanicu v Prahe

Svetovú premiéru v živom streame mala dnes v programe SlowTV nová kamera Axis Communications. Model AXIS Q1808-LE ponúka vďaka objektívu Canon a 4/3” obrazovému snímaču vynikajúcu obrazovú kvalitu v 4K rozlíšení a vysokú citlivosť na svetlo. Nočný záber na pražskú hlavnú stanicu je len malou ukážkou využitia tejto kamery s tzv. bullet dizajnom.

28. marca 2024

Zámer stať sa kľúčovým dodávateľom na trhu s obalmi.

Canon potvrdzuje plán stať sa významným hráčom v oblasti digitálne tlačených etikiet a obalov

Na veľtrhu drupa 2024 v Düsseldorfe Canon potvrdí svoje odhodlanie stať sa významným a dôveryhodným partnerom na trhu etikiet a obalov a predvedie nový digitálny tlačový stroj a koncepty produktov, ktoré potvrdzujú jasný pokrok na ceste k tomuto cieľu. Etikety a obaly predstavujú strategickú oblasť, preto bude prebiehať vo vyhradenej zóne na stánku Canon živá výroba etikiet, vlnitej lepenky a skladacích kartónov.

28. marca 2024

Technologické inovácie

Canon predstaví na veľtrhu drupa 2024 komplexné riešenie pre poskytovateľov tlačových služieb

Spoločnosť Canon na veľtrhu drupa 2024 predstaví pod heslom „The Power to Move“, efektívne prepojenie technologických inovácií, odborných tímov, podporných služieb a dynamickej spolupráce, ktorá umožňuje poskytovateľom tlačových služieb transformovať ich podnikanie. Predstaví sa celé portfólio produkčných tlačových technológií Canon, vrátane hárkových atramentových a tonerových tlačových strojov, vysokorýchlostných kontinuálnych atramentových produkčných liniek, veľkoformátových tlačiarní typu flatbed a roll-to-roll a digitálnych tlačiarní štítkov.

28. marca 2024

200 metrov za minútu

Canon rozširuje portfólio vysokorýchlostných atramentových rotačných tlačiarní o rad ColorStream 8110 a 8200

Spoločnosť Canon nadväzuje na doterajší úspech radu vysokorýchlostných atramentových tlačových strojov ColorStream 8000 a rozširuje ju o dva nové modely ColorStream 8200 a 8110. Model ColorStream 8200 je teraz najproduktívnejším modelom radu s maximálnou rýchlosťou až 200 metrov za minútu. Model ColorStream 8110 s rýchlosťou 110 metrov za minútu je ideálny pre poskytovateľov tlačových služieb, ktorí chcú investovať do nového tlačového stroja ColorStream a zároveň zachovať existujúce dokončovacie zariadenia.

 

28. marca 2024

Ultrarýchla produkcia

Atramentové tlačové stroje ProStream 2000 pre komerčnú tlač

Canon ukázal nové vysokorýchlostné atramentové tlačiarne ProStream 2000 pre komerčnú a obchodnú komunikáciu a novú vlajkovú loď ProStream 3160

28. marca 2024

Navrhnuté s ohľadom na životné prostredie

Canon predstavil rad flatbed tlačiarní Arizona 2300 s technológiou FLXflow

Na trh bola uvedená aj najnovšia verzia 2.1 systému PRISMAelevate XL, ktorá zdvojnásobuje výšku tlače reliéfnych tlačových aplikácií na podporovaných flatbed tlačiarňach Arizona na 4 mm, a tým pomáha používateľom vytvárať pôsobivé, na dotyk výrazné hmatové kresby či umelecké diela.

28. marca 2024

rad vysoko kvalitných Industrial SSD diskov

Kingston Digital predstavuje i-Temp

Spoločnosť Kingston Digital Europe Co LLP, ktorá je výrobcom flash pamäťových zariadení a pobočkou Kingston Technology Company, svetového lídra v oblasti pamäťových produktov a technologických riešení, dnes oznámila, že vyvinula rad pevných diskov Industrial Temp špeciálne pre výrobcov systémov a konštruktérov, ktorí vyžadujú širší rozsah prevádzkových teplôt pre extrémne prostredia. Tieto SSD disky sú okrem […]

28. marca 2024

Adrenalínové aktivity

Toto sú jarné aktivity, ktoré vás dostanú do pohybu

Dlhšie dni, slnečné lúče a vyššie teploty znamenajú len jedno. Jar je oficiálne tu! Je čas vyraziť na prechádzku, zabehať si do prírody, či vydať sa na túru. Či už ste vášnivý turista, alebo s outdoorovými aktivitami ešte len začínate, práve jarné počasie má ideálne podmienky pre širokú škálu športov. Prinášame zopár tipov, ako aktívne využiť jarné dni, a nielen to – pomocou nositeľných technológií zaznamenáte váš progres a namotivujete sa k zlepšovaniu.

26. marca 2024

Monitory Philips 24E1N1100A, 27E1N1100A a 27E1N1600AE sú viacúčelové monitory

Monitory Philips

Rad monitorov Philips E1 predstavuje tri nové viacúčelové modely pre hybridnú a vzdialenú prácu

26. marca 2024

Nové stolné gigabitové PoE+ prepínače Mercusys MS105GP a MS108GP

Spoločnosť Mercusys, výrobca sieťových zariadení, predstavuje nové modely kompaktných prepínačov s podporou PoE+ napájania. Päťportový Mercusys MS105GP a osemportový MS108GP.

26. marca 2024

Odporúčané

Vysoká kvalita tlače

Výhody sublimácie: presná, odolná a všestranná potlač rôznych produktov

Sublimačná tlač sa stáva v dnešnom svete čoraz populárnejšou voľbou, a to nielen v profesionálnom, ale aj v domácom prostredí. Táto pokročilá technológia prináša množstvo výhod, ktoré ju robia atraktívnou možnosťou pre tlač rôznych typov produktov vhodných na osobné využitie alebo prezentáciu firmy.

19. marca 2024

Nočné videnie pre zlepšenie viditeľnosti v tme

Optika, ktorá zlepšuje viditeľnosť v náročných podmienkach

Vo svete plnom rôznorodých podmienok a prostredí je schopnosť vidieť v noci alebo za zhoršených svetelných podmienok neoceniteľnou výhodou. O jej využití v praxi nás dnes presviedča niekoľko unikátnych riešení v podobe pokročilých optických riešení. Dvomi najvýznamnejšími z nich sú termovízia a nočné videnie, na ktoré sa v tomto článku pozrieme bližšie, spomenieme si ich princípy fungovania a využitie v praxi.

19. marca 2024

Ktoré tonery a prečo najlepšie ochránia vašu tlačiareň?

Ktoré tonery a prečo najlepšie ochránia vašu tlačiareň?

Tonery, ktoré sú vyrobené priamo výrobcom vašej tlačiarne, sú často najlepšou voľbou pre zachovanie jej zdravia a životnosti. Tento doplnkový sortiment je navrhnutý a testovaný tak, aby dokonale zapadal do vášho tlačiaceho zariadenia a minimalizoval riziko poškodenia jeho mechanických častí, čo sa pri lacných alternatívnych verziách veľmi často stáva.

19. marca 2024

Pohodlie a jednoduchosť používania PlayStation

Hry na PC alebo PS: pre koho a ktoré sú lepšie?

V súčasnej dobe je ponuka hier na PC a PlayStation tak rozmanitá, že rozhodnutie medzi týmito dvoma platformami sa môže zdať náročné. Každá z nich ponúka jedinečné výhody a nevýhody, ktoré by ste mali zvážiť, aby ste našli pre seba alebo svojich blízkych to najlepšie riešenie. Ide o dôležité faktory, ktoré by ste mali brať do úvahy pri rozhodovaní sa medzi hraním na PC alebo PlayStation.

19. marca 2024

Nové zážitky s umelou inteligenciou

Najnovší prototyp OPPO Air Glass 3

OPPO predstavuje nové okuliare pre asistovanú realitu Air Glass 3 a ďalšie technologické inovácie

2. marca 2024

Náušnice? Nie, to sú revolučné slúchadlá Bose

Prvé kusy sú už na českom trhu exkluzívne vo vybraných predajniach a na e-shope iSTYLE.

16. februára 2024

Huawei FreeClip

Slúchadlá do každého ucha

V Huawei vyvinuli slúchadlá, ktoré skvele padnú do každého ucha. Na rozdiel od klasických slúchadiel sa totiž nevkladajú do uší, ale vďaka ergonomickému C-bridge designu držia na uchu pevne zvonku. Či už pri ich používaní sedíte za počítačom alebo cvičíte. Slúchadlá sú k dispozícii v dvoch štýlových farebných prevedeniach, v čiernej a fialovej farbe.

16. februára 2024

Inteligentné zásuvky Tapo P100M a Tapo P110M

Vylepšite si svoju domácnosť so šikovnými Wi-Fi zásuvkami Tapo

Chceli by ste začať s múdrou domácnosťou, ale neviete ako? Ideálna možnosť pre vstup do sveta internetu vecí sú múdre zásuvky. Ich cena sa pohybuje v rade nižších stoviek korún, a napriek tomu ponúka množstvo funkcií, ktoré môžete vyskúšať. Ako sami spoznáte, investícia do chytrého zariadenia sa môže rýchlo vrátiť napríklad v podobe usporenej energie. […]

7. februára 2024

8 hodín nepretržitého počúvania.

Slúchadlá FreeClip od Huawei

Inovatívny dizajn, vylepšený zvukový zážitok a potláčanie okolitého hluku

30. januára 2024

Nové kamery Tapo toho ale vedia oveľa viac

Strážte si každý kút vašej domácnosti aj za tmy

Nové domáce Wi-Fi kamery Tapo C212, ktoré disponuje ethernetovým portom a Tapo C211, prvá Tapo kamera v čiernej farbe, v sebe ukrývajú osvedčené funkcie zabezpečenia, ale ponúkajú aj ďalšie vychytávky, ktoré oceníte v každodenných situáciách.

23. novembra 2023