Multisenzorová IP kamera Axis

180° panoramatický pohľad s neuveriteľnými detailmi

Spoločnosť Axis Communications predstavuje novú multisenzorovú sieťovú kameru AXIS Q3819-PVE, ktorá je navrhnutá tak, aby pokrývala extrémne široké zorné pole s plným detailom pri 30 snímkach za sekundu a ktorú možno inštalovať v širokom rozsahu možností montáže. Kamera je ideálna na monitorovanie veľkých otvorených plôch alebo na pokrytie niekoľkých rôznych smerov sledovania. Novinka v portfóliu […]

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 4. júna 2021
Obsahuje nasledovné témy

Spoločnosť Axis Communications predstavuje novú multisenzorovú sieťovú kameru AXIS Q3819-PVE, ktorá je navrhnutá tak, aby pokrývala extrémne široké zorné pole s plným detailom pri 30 snímkach za sekundu a ktorú možno inštalovať v širokom rozsahu možností montáže. Kamera je ideálna na monitorovanie veľkých otvorených plôch alebo na pokrytie niekoľkých rôznych smerov sledovania.

Novinka v portfóliu spoločnosti Axis, multisenzorová IP kamera AXIS Q3819-PVE, je ideálnou voľbou na sledovanie veľkých priestorov, kde poskytuje detailný prehľad o dianí na veľkej ploche. Sníma obraz v uhle až 180° horizontálne (38° vertikálne), má veľmi flexibilné možnosti inštalácie a uspeje aj v náročných svetelných podmienkach. Štyri snímače vytvárajú kontinuálne prekrývané obrazy, ktoré spolu vytvárajú jeden súvislý obraz s rozlíšením až 14,2 megapixela bez viditeľných prechodov (8 192 × 1 728, v jednom súvislom videoprenose pri 30 snímkach za sekundu). Kamera je preto ideálnou voľbou pre mestské inštalácie (napr. na monitorovanie námestí a veľkých priestorov), perimetrický dohľad v kritickej infraštruktúre a priemyselných závodoch, video dohľad v letiskových termináloch, na železničných staniciach a staniciach metra, alebo na vnútorné a vonkajšie zabezpečenie škôl, či nákupných centier (vrátane ich parkovísk). Kamera má stupeň krytia IP66/67 a ochranu IK10 proti vandalom.

Kamera AXIS Q3819-PVE sa ľahko inštaluje vďaka širokému sortimentu príslušenstva pre rôzne typy montáže – zarovnaná, zapustená, závesná alebo na inštaláciu dvoch kamier chrbtom k sebe, aby pokryli plných 360° (na tento účel možno použiť držiak duálnej kamery AXIS T94V01C). Objektívy kamery sa dodávajú už zaostrené v rámci predvolených nastavení z výroby, takže na mieste inštalácie nie je potrebné vykonávať žiadne doostrovanie. Okrem toho má kamera zabudované motory, ktoré umožňujú diaľkové ovládanie funkcií otáčania, naklápania a posunu (Pan/Tilt/Roll) na jednoduché nastavenie požadovaného uhla snímania.

Kamera ponúka aj inteligentné párovanie so sieťovými reproduktormi Axis pomocou technológie edge-to-edge. To vám umožní jednoducho pripojiť zvukové zariadenia k vášmu monitorovaciemu systému, napríklad na automatické prehrávanie hlasových upozornení narušiteľom. Okrem toho je možné detekovať a klasifikovať osoby a vozidlá pomocou funkcie AXIS Object Analytics.

Kamera AXIS Q3819-PVE je tiež vybavená technológiou širokého dynamického kontrastu s parametrami pre forenzné expertízy, označovanou ako Wide Dynamic Range – Forensic Capture, a vďaka technológii Lightfinder 2.0 dokáže poskytovať farebný obraz vynikajúcej kvality aj pri slabom osvetlení. Okrem toho je nová kamera vybavená kompresnou technológiou Axis Zipstream pre kodeky H.264 a H.265, ktorá výrazne znižuje dátový tok a nároky na úložisko bez toho, aby sa znížila kvalita obrazu.

Okrem toho ponúka aj pokročilé bezpečnostné funkcie, ako je napríklad Axis Edge Vault, ktorý chráni identifikátory zariadení Axis a zjednodušuje autorizáciu zariadení Axis vo vašej sieti. Pre úplný pokoj duše obsahuje aj modul TPM (Trusted Platform Module), ktorý má certifikát FIPS 140-2 úrovne 2. Samozrejme, funkcie ako podpísaný firmvér a mechanizmus Secure Boot zabezpečujú, že sa nainštaluje len autorizovaný firmvér a kamera je chránená pred kybernetickými útokmi.

 

Medzi kľúčové vlastnosti kamery AXIS Q3819-PVE patria:

S kamerou AXIS Q3819-PVE získate výhody štyroch kamier, pričom platíte len za jednu. V praxi to znamená len jednu inštaláciu, potrebu jedného kábla na prenos údajov a napájanie a jednu adresu IP s jednou licenciou na softvér na správu videa (VMS) alebo jednu licenciu na akýkoľvek softvér na analýzu videa, ktorý sa rozhodnete nainštalovať do kamery.

Kamera AXIS Q3819-PVE je u nás dostupná prostredníctvom siete distribučných kanálov spoločnosti Axis.

Najnovšie

Space Tycoon je virtuálny priestor

Virtuálne ihrisko Samsung Space Tycoon

Samsung predstavuje zážitkové virtuálne ihrisko Space Tycoon na platforme Roblox

2. augusta 2022

S každým praním šetríte energiu, vodu aj pracie prostriedky

Bespoke AI, inteligentné a udržateľné riešenie pre každodenné pranie

Samsung predstavuje práčku a sušičku Bespoke AI, inteligentné a udržateľné riešenie pre každodenné pranie

2. augusta 2022

Xbox pre smart televízory Samsung

Microsoft spustil aplikáciu Xbox pre smart televízory a monitory Samsung

28. júla 2022

Tenký a ľahký 16" notebook so špičkovým výkonom

Herný notebook ROG Flow X16

Republic of Gamers spustil predaj herného notebooku ROG Flow X16

28. júla 2022

Vitajte v novej dobe hrania

Aurora Collection od Logitech G

Spoločnosť Logitech G dnes predstavila Aurora Collection – novú kolekciu obsahujúcu bezdrôtový hráčsky headset G735, bezdrôtovú hráčsku klávesnicu G715, hráčsku klávesnicu G713, bezdrôtovú hráčsku myš G705 a osem používateľských doplnkov. Nová kolekcia bola navrhnutá tak, aby bola genderovo inkluzívna, riešila potreby a priania žien-hráčiek a zároveň oslovila všetkých, čo hľadajú hravý dizajn a nevšedné zážitky. Aurora […]

27. júla 2022

Výkon a produktivita kedykoľvek a kdekoľvek

Prenosný monitor Philips 16B1P3302

Prenosný monitor Philips 16B1P3302 bol vyrobený pre dnešný aktívny životný štýl na cestách

26. júla 2022

Využite mimoriadny potenciál pretaktovania s rodinou pamätí Kingston FURY Renegade DDR5

Kingston FURY

Certifikát Intel® XMP 3.0 –
Vyladené pre maximálny výkon – Nastaviteľné dynamické RGB svetelné efekty

18. júla 2022

Pokročilá technológia pre väčšiu tvorivú slobodu

Canon predstavuje nové RF objektívy

Svet zo širšej perspektívy s novými kompaktnými širokouhlými objektívmi Canon radu RF – prenosné a všestranné objektívy RF 24 mm F1.8 MACRO IS STM a RF 15-30 mm F4.5-6.3 IS STM zachytia obraz s mimoriadnymi detailmi

13. júla 2022

Bezpečný a odolný, stvorený pre moderné firmy

Zoznámte sa s novým smartfónom Galaxy XCover6 Pro

Galaxy XCover6 Pro so svojimi pokročilými funkciami pre zvýšenie produktivity, rýchlejším procesorom a 5G a Wi-Fi 6E konektivitou podporuje lepšiu spoluprácu a výkon zamestnancov.

8. júla 2022

Noc ako kulisa pre úžasné príbehy

Samsung Electronics predstavuje krátky film

Samsung Electronics predstavuje krátky film na motívy seriálu Stranger Things, natočený telefónom Galaxy S22 Ultra

8. júla 2022

Odporúčané

TEST

Horúca novinka od DJI

Recenzia: DJI Mini 3 Pro je úžasný malý dron a robí malé zázraky

Dron vhodný ako pre začiatočníka, tak pre pokročilého.

28. júla 2022

Ako vytvoriť stabilnú Wi-Fi na záhrade?

TP-Link vyrába spoľahlivé zariadenia, a preto na ne poskytuje päťročnú záruku

26. júla 2022

Dokonale sfarbený svet s technológiou Quantum Dot

Ponorte sa do sveta farieb

Hráči majú zmysel pre realizmus; ak ste hráč, takmer určite rozpoznáte niečo podozrivé na míle ďaleko. Či už je to pokles FPS uprostred duelu alebo nekonzistentný dizajn sveta. Nič nezostane bez povšimnutia. Zatiaľ čo vývojári hier sa snažia dosiahnuť skutočný fotorealizmus v hrách s novými enginmi, ako je Unreal Engine 5, zobrazovacia technológia sa snaží držať krok vlastnými pokrokmi…..

16. júna 2022

Ergonomické produkty Logitech

TEST: Keď sa lepšie cítite, dokážete aj lepšie a efektívnejšie pracovať

Ergonómia (z gréčtiny: ergon´= práca + nomos = zákony) je veda zaoberajúca sa vzťahmi vznikajúcimi medzi človekom a prostredím, ktoré ho obklopuje – či už sa jedná o tvary, materiály, osvetlenie, rozmery a pod. Cieľom je vytvoriť také pracovné podmienky, ktoré podporujú optimálny výkon človeka a jeho pohodu. To mi pripomína moju nepohodu, keď pozerám […]

10. júna 2022

Množstvo vylepšení, exkluzívne materiály a vyšperkovaný dizajn

Huawei Watch GT 3 Pro prichádzajú

Huawei prichádza s hodinkami pre dámy a pánov, ktoré sa vyznačujú nielen bohatou technologickou výbavou, ale aj prestížnymi materiálmi, ako je keramika či titán, ktoré sú v hodinárskom svete považované za luxusné.

19. mája 2022

Alebo ako sa nespáliť pri realizácii záložných systémov

Napájanie pod kontrolou

Čo na nasadzovanie UPS v skutočných podmienkach hovoria sami zákazníci a čoho sa obávajú implementační partneri? A aké sú možnosti pre manažment UPS? Vyspovedali sme profesionálov slovenskej spoločnosti TCX, ktorá sa zaoberá integračnými projektmi pre veľké spoločnosti a subjekty štátnej správy a ich skúsenosti nájdete nižšie.

28. apríla 2022

Siréna alebo semafor

Axis uvádza prvú IP zábleskovú sirénu na svete

Svetovou novinkou v oblasti IP zariadení je nová stroboskopická siréna AXIS D4100-E, umožňujúca vysielať svetelné i zvukové výstražné signály. Siréna je postavená na otvorených štandardoch, takže môže byť ľahko pripojená k akémukoľvek zariadeniu Axis, prípadne k VMS spoločnosti Axis alebo VMS tretích strán. Farebné svetlo a/alebo výstražné zvuky sirény možno konfigurovať podľa potreby pre účely varovania, či upozornenia.

6. apríla 2022

Energia na cestách

Vyrobte si elektrinu, ktorú vám nezdražia

V dnešnej dobe sa v rôznych pádoch skloňuje energetická nezávislosť. Je to logické – zo všetkých strán počujeme o kríze, ktorá energia, bežne dostupná v „systéme“, zdražuje. Čím viac ľudí bude do budúcnosti energeticky sebestačných, tým lepšie. Takže čo k takejto energetickej sebestačnosti ideálne potrebujete?

28. marca 2022

Preventívne opatrenie

Ponúkame obciam a mestám bezodplatné konzultácie v kybernetickej bezpečnosti

Najväčšie ohrozenie samosprávy predstavujú prieniky do siete

1. marca 2022

Dlhý dosah ľahko prenosného objektívu

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy. Jeden z nich ponúkne najdlhšiu ohniskovú vzdialenosť zo všetkých objektívov s automatickým ostrením pre bezzrkadlové systémy[1]

24. februára 2022