Multisenzorová IP kamera Axis

180° panoramatický pohľad s neuveriteľnými detailmi

Spoločnosť Axis Communications predstavuje novú multisenzorovú sieťovú kameru AXIS Q3819-PVE, ktorá je navrhnutá tak, aby pokrývala extrémne široké zorné pole s plným detailom pri 30 snímkach za sekundu a ktorú možno inštalovať v širokom rozsahu možností montáže. Kamera je ideálna na monitorovanie veľkých otvorených plôch alebo na pokrytie niekoľkých rôznych smerov sledovania. Novinka v portfóliu […]

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 4. júna 2021
Obsahuje nasledovné témy

Spoločnosť Axis Communications predstavuje novú multisenzorovú sieťovú kameru AXIS Q3819-PVE, ktorá je navrhnutá tak, aby pokrývala extrémne široké zorné pole s plným detailom pri 30 snímkach za sekundu a ktorú možno inštalovať v širokom rozsahu možností montáže. Kamera je ideálna na monitorovanie veľkých otvorených plôch alebo na pokrytie niekoľkých rôznych smerov sledovania.

Novinka v portfóliu spoločnosti Axis, multisenzorová IP kamera AXIS Q3819-PVE, je ideálnou voľbou na sledovanie veľkých priestorov, kde poskytuje detailný prehľad o dianí na veľkej ploche. Sníma obraz v uhle až 180° horizontálne (38° vertikálne), má veľmi flexibilné možnosti inštalácie a uspeje aj v náročných svetelných podmienkach. Štyri snímače vytvárajú kontinuálne prekrývané obrazy, ktoré spolu vytvárajú jeden súvislý obraz s rozlíšením až 14,2 megapixela bez viditeľných prechodov (8 192 × 1 728, v jednom súvislom videoprenose pri 30 snímkach za sekundu). Kamera je preto ideálnou voľbou pre mestské inštalácie (napr. na monitorovanie námestí a veľkých priestorov), perimetrický dohľad v kritickej infraštruktúre a priemyselných závodoch, video dohľad v letiskových termináloch, na železničných staniciach a staniciach metra, alebo na vnútorné a vonkajšie zabezpečenie škôl, či nákupných centier (vrátane ich parkovísk). Kamera má stupeň krytia IP66/67 a ochranu IK10 proti vandalom.

Kamera AXIS Q3819-PVE sa ľahko inštaluje vďaka širokému sortimentu príslušenstva pre rôzne typy montáže – zarovnaná, zapustená, závesná alebo na inštaláciu dvoch kamier chrbtom k sebe, aby pokryli plných 360° (na tento účel možno použiť držiak duálnej kamery AXIS T94V01C). Objektívy kamery sa dodávajú už zaostrené v rámci predvolených nastavení z výroby, takže na mieste inštalácie nie je potrebné vykonávať žiadne doostrovanie. Okrem toho má kamera zabudované motory, ktoré umožňujú diaľkové ovládanie funkcií otáčania, naklápania a posunu (Pan/Tilt/Roll) na jednoduché nastavenie požadovaného uhla snímania.

Kamera ponúka aj inteligentné párovanie so sieťovými reproduktormi Axis pomocou technológie edge-to-edge. To vám umožní jednoducho pripojiť zvukové zariadenia k vášmu monitorovaciemu systému, napríklad na automatické prehrávanie hlasových upozornení narušiteľom. Okrem toho je možné detekovať a klasifikovať osoby a vozidlá pomocou funkcie AXIS Object Analytics.

Kamera AXIS Q3819-PVE je tiež vybavená technológiou širokého dynamického kontrastu s parametrami pre forenzné expertízy, označovanou ako Wide Dynamic Range – Forensic Capture, a vďaka technológii Lightfinder 2.0 dokáže poskytovať farebný obraz vynikajúcej kvality aj pri slabom osvetlení. Okrem toho je nová kamera vybavená kompresnou technológiou Axis Zipstream pre kodeky H.264 a H.265, ktorá výrazne znižuje dátový tok a nároky na úložisko bez toho, aby sa znížila kvalita obrazu.

Okrem toho ponúka aj pokročilé bezpečnostné funkcie, ako je napríklad Axis Edge Vault, ktorý chráni identifikátory zariadení Axis a zjednodušuje autorizáciu zariadení Axis vo vašej sieti. Pre úplný pokoj duše obsahuje aj modul TPM (Trusted Platform Module), ktorý má certifikát FIPS 140-2 úrovne 2. Samozrejme, funkcie ako podpísaný firmvér a mechanizmus Secure Boot zabezpečujú, že sa nainštaluje len autorizovaný firmvér a kamera je chránená pred kybernetickými útokmi.

 

Medzi kľúčové vlastnosti kamery AXIS Q3819-PVE patria:

S kamerou AXIS Q3819-PVE získate výhody štyroch kamier, pričom platíte len za jednu. V praxi to znamená len jednu inštaláciu, potrebu jedného kábla na prenos údajov a napájanie a jednu adresu IP s jednou licenciou na softvér na správu videa (VMS) alebo jednu licenciu na akýkoľvek softvér na analýzu videa, ktorý sa rozhodnete nainštalovať do kamery.

Kamera AXIS Q3819-PVE je u nás dostupná prostredníctvom siete distribučných kanálov spoločnosti Axis.

Najnovšie

Hudba a varenie

Harmónia nielen pre vaše chuťové poháriky

Varenie je rituál, pri ktorom môžete nielen zdokonaľovať svoje umenie, ale aj nájsť pokoj a odreagovanie. Hľadáte ten správny soundtrack k vareniu? Hudba môže mať významný dopad na atmosféru v kuchyni a dokonca aj na chuť vašich jedál. Perfektná melódia do vašej kuchyne Varenie a hudba sú ako soľ a čierne korenie – dokonalo sa dopĺňajú. […]

16. februára 2024

Spoločnosť Epson ako prvá uviedla na trh základnú DTG tlačiareň s bielym atramentom na potlač tmavého textilu  

DTG tlačiareň s bielym atramentom na potlač tmavého textilu

Základná DTG tlačiareň Epson SC-F1000 je prvá, ktorá poskytuje nadšencom, maloobchodníkom a malým podnikom cenovo dostupný spôsob tlače vysoko kvalitných obrázkov na tmavý textil

30. januára 2024

Stále sa zlepšujúci výkon

AGON by AOC predstavuje ďalší krok v hernej evolúcii

AOC GAMING 24G4X a 27G4X debutujú so 180 Hz a novým odvážnym dizajnom

30. januára 2024

Pokročilé funkcie, 4MPx a 10× zoom

Cenovo dostupná PTZ kamera Axis na použitie v interiéri aj v exteriéri

Spoločnosť Axis Communications uvádza novú cenovo dostupnú a flexibilnú otočnú kameru AXIS M5526-E, ktorá je kompatibilná so všetkými PTZ úchytmi Axis a hodí sa na inštaláciu ako do interiéru, tak aj do exteriéru. Kamera ponúka pokročilú analytiku s hlbokým učením a tiež skvelú kvalitu obrazu vo vysokom rozlíšení s veľkým optickým priblížením.

25. januára 2024

Nový rok je príležitosťou začať žiť zdravší a plnohodnotnejší život.

Zdravý životný štýl na dosah ruky aj vďaka týmto aplikáciám

Ak aj vy práve v týchto dňoch rozmýšľate, že zdravý životný štýl jednoducho nie je nič pre vás, vedzte, že jediné, čo vás udrží na správnej ceste, je motivácia.

24. januára 2024

Najrozšírenejším malvérom na Slovensku bol Tofsee

Vydieračský softvér je na vzostupe. Pomáha mu umelá inteligencia

Z pohľadu kybernetickej bezpečnosti dominujú vo svete ransomvérové útoky zamerané na vydieranie, hacktivizmus a umelá inteligencia.

24. januára 2024

Hokej z nemožného uhla

Pozrite sa na experiment s kamerou Axis, ktorú na štadióne zamrazili do ľadu

Ľad, oheň a vibrácie – to je len zopár príkladov náročných podmienok, ktorým musia kamerové systémy čeliť. Spoločnosť Axis Communications, líder v oblasti sieťového videa, v novom experimente predviedla ako jej kamera dokáže zvládať takmer čokoľvek – napríklad aj keď je zamrazená do vnútra ľadu na hokejovom štadióne. Vďaka tomu zachytila doteraz nevídaný záber.

16. januára 2024

ASUS nanovo definuje hranice výkonu revolučnými prémiovými produktmi, ktoré sprevádzajú nové udržateľné riešenia a umelá inteligencia

Novinky od Asus ore rok 2024

ASUS predstavil najnovšie inovácie a produkty na konferencii In Search of Incredible: Transcendence na CES 2024

11. januára 2024

Terapia hudbou

Hudba ako kľúč k ukladaniu spomienok

Vedci z Kalifornskej univerzity zistili, ako dokáže hudba ovplyvňovať emócie. Terapia hudbou by mohla pomôcť ľuďom s posttraumatickou stresovou poruchou aj ľuďom, ktorí majú problémy s pamäťou.

11. januára 2024

Až 2 týždne na jedno nabitie

Huawei Watch GT 4

Štýlové a výkonné smart hodinky, s ktorými zabudnete, kde je nabíjačka

3. januára 2024

Odporúčané

Náušnice? Nie, to sú revolučné slúchadlá Bose

Prvé kusy sú už na českom trhu exkluzívne vo vybraných predajniach a na e-shope iSTYLE.

16. februára 2024

Huawei FreeClip

Slúchadlá do každého ucha

V Huawei vyvinuli slúchadlá, ktoré skvele padnú do každého ucha. Na rozdiel od klasických slúchadiel sa totiž nevkladajú do uší, ale vďaka ergonomickému C-bridge designu držia na uchu pevne zvonku. Či už pri ich používaní sedíte za počítačom alebo cvičíte. Slúchadlá sú k dispozícii v dvoch štýlových farebných prevedeniach, v čiernej a fialovej farbe.

16. februára 2024

Inteligentné zásuvky Tapo P100M a Tapo P110M

Vylepšite si svoju domácnosť so šikovnými Wi-Fi zásuvkami Tapo

Chceli by ste začať s múdrou domácnosťou, ale neviete ako? Ideálna možnosť pre vstup do sveta internetu vecí sú múdre zásuvky. Ich cena sa pohybuje v rade nižších stoviek korún, a napriek tomu ponúka množstvo funkcií, ktoré môžete vyskúšať. Ako sami spoznáte, investícia do chytrého zariadenia sa môže rýchlo vrátiť napríklad v podobe usporenej energie. […]

7. februára 2024

8 hodín nepretržitého počúvania.

Slúchadlá FreeClip od Huawei

Inovatívny dizajn, vylepšený zvukový zážitok a potláčanie okolitého hluku

30. januára 2024

Nové kamery Tapo toho ale vedia oveľa viac

Strážte si každý kút vašej domácnosti aj za tmy

Nové domáce Wi-Fi kamery Tapo C212, ktoré disponuje ethernetovým portom a Tapo C211, prvá Tapo kamera v čiernej farbe, v sebe ukrývajú osvedčené funkcie zabezpečenia, ale ponúkajú aj ďalšie vychytávky, ktoré oceníte v každodenných situáciách.

23. novembra 2023

Výnimočnou osobnosťou vedy na Slovensku sa stal Igor Lacík

Piaty ročník ESET Science Award pozná laureátky a laureátov ocenenia.

Medzinárodná komisia na čele s nobelistom Michelom Mayorom vybrala na základe komplexného hodnotiaceho procesu tohtoročné laureátky a laureátov ocenenia ESET Science Award. Laureátom v kategórii Výnimočná osobnosť vedy na Slovensku sa stal Igor Lacík, laureátom v kategórii Výnimočná osobnosť vedy do 35 rokov je Matej Baláž a laureátkou v kategórii Výnimočná osobnosť vysokoškolského vzdelávania sa stala Daniela Ostatníková. Vo […]

13. októbra 2023

Prístroje jednoducho ovládate z jedného miesta.

Spravujte domácnosť múdro

Produkty chytrej domácnosti nás obklopujú čoraz viac a dokážu nám významne uľahčiť každodenný život. Aké by teda vo vašej domácnosti nemali chýbať? Tu sú tri tipy, čo ušetria čas, peniaze aj starosti.

6. septembra 2023

Mimoriadne tenký dizajn

Spoločnosť Samsung Electronics predstavuje 98″ QLED TV

Super veľká obrazovka optimalizovaná pre váš domov

 

4. júla 2023

Najmenší a najľahší RF objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou

Zachyťte vzácne momenty na cestách s Canon EOS R100 a objektívom RF 28mm F2.8 STM  

EOS R100 je vybavený 24,1-megapixelovým APS-C snímačom, ktorý je niekoľkokrát väčší ako ten, ktorý sa nachádza v špičkových smartfónoch a poskytuje značný posun v kvalite obrazu a videa.

4. júla 2023

Top šampióni pre mobilné hry

Najlepšie herné telefóny roku 2023

Najlepšie herné telefóny sú tie, ktoré sú navrhnuté s ohľadom na hráča. Keď hľadáte herný telefón, ideálne zariadenie by malo mať mať rýchly výkon, veľkú obrazovku s vysokým rozlíšením, vysokou obnovovacou frekvenciou, dlhú výdrž batérie a funkcie, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre dokonalé hranie hier.

6. marca 2023