Práca v open office a home office

Ako byť produktívnejší pomocou správne zvolených bezdrôtových slúchadiel

Pokiaľ vás zaujal titulok tohto článku, pravdepodobne pracujete väčšinu času pri počítači v miestach, kde na vás pôsobí rad rozptyľujúcich vplyvov. V otvorenej kancelárii môže byť často ťažké napísať aj jeden odsek textu, ak vnímate v pozadí pracovné hovory alebo smiech kolegov.

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 19. januára 2022
Obsahuje nasledovné témy

Podobné je to pri práci na home office, ktorá sa pre mnohých z nás stáva vzhľadom na prebiehajúcu pandémiu novým štandardom. Tu pôsobí podobne napríklad vzdialená výučba detí alebo prítomnosť ďalších členov rodiny.

Medzi zrejmé výhody open office patrí napríklad ľahká spolupráca, priateľské prostredie či vyššia motivácia a energia. Štúdia Journal of Environmental Psychology z roku 2018 upozorňuje ale aj na nevýhody spojené s rušivými zvukmi. Podľa výsledkov zamestnanca v otvorených kanceláriách obťažuje hluk, vrátane konverzácie spolupracovníkov. To vedie k zvýšenému stresu a zníženej schopnosti sústredenej práce. Rovnaká situácia nastáva počas home office. Máte pocit, že sa tento problém týka aj vás?

Málokto má možnosť zvoliť si iné pracovné prostredie. Čo však možno zmeniť, je spôsob práce a návyky, ktoré vám môžu pomôcť uvedené problémy vyriešiť. Čo môže byť teda kľúčom k efektívnejšej práci aj k tomu, aby ste plynulejšie prechádzali od jednej úlohy k ďalšej?
Tu je návod, ako vám môžu pomôcť slúchadlá s technológiou aktívneho potlačenia okolitých zvukov (ANC), ako sú napríklad Noise Canceling Headphones 700 alebo QuietComfort 45 od priekopníka tejto technológie Bose.

Začnite tým, že si slúchadlá nasadíte hneď ráno – nasadené slúchadlá „oznamujú“ ostatným v otvorenej kancelárii alebo na home office, že sa chcete sústrediť. Technológia potlačenia okolitých ruchov slúchadiel detekuje a zároveň pomocou elektroniky aktívne eliminuje zvuky z vášho okolia.
Minimalizovať rozptyľovanie pôsobené okolím môžete navyše pustením obľúbeného zoznamu skladieb (pre čo najintenzívnejšie sústredenie vyskúšajte dobre známu hudbu bez vokálov).

Niektorým vyrušeniam sa samozrejme nevyhnete. Keď vás príde šéf požiadať o váš názor, kolega potrebuje vyriešiť rýchlu otázku alebo sa deti počas home prídu opýtať, kedy bude desiata, treba reagovať. V podobných situáciách nemusíte ani dávať dole slúchadlá z hlavy – stačí, keď ich prepnete do režimu „konverzácie“.
Jednoduchým prejdením prstom cez náušník prestane byť aktívne potlačenie okolitých ruchov, pozastaví sa prehrávanie hudby a slúchadlá naopak prepustia pomocou elektroniky a vstavaných mikrofónov zvuk z okolia do uší (platí pre slúchadlá Bose Headphones 700).
Vďaka tomu môžete vnímať vonkajší svet rovnako, ako keby ste slúchadlá vôbec nemali. Keď budete neskôr potrebovať telefonovať, mikrofóny zabudované do náušníkov rozpoznajú váš hlas od domáceho či kancelárskeho hluku a ten, s kým budete hovoriť, začuje vďaka tomu váš hlas čisto, bez smiechu kolegov alebo detí vo vedľajšej izbe.
Podobné funkcie zaistia aj druhé uvedené slúchadlá Bose QuietComfort 45, ktoré sú priamym nástupcom modelu, ktorý celú kategóriu ANC slúchadiel preslávil.
Pokiaľ si vyberiete tie správne bezdrôtové Bluetooth slúchadlá s potlačením okolia, môžete získať aj počas home office alebo práce v otvorenej kancelárii pokoj pre sústredenú prácu.

Najnovšie

Vysoko kvalitné snímky a videozáznam na cestách

Spoločnosť Canon Europe predstavuje prvé APS-C bezzrkadlovky systému EOS R – EOS R7 a EOS R10

Inovatívny systém Canon EOS R prichádza aj vo formáte APS-C, a to v podobe dvoch nových bezzrkadloviek EOS R7 a R10

24. mája 2022

Štýlové ultratenké a ľahké notebooky

Nové Zenbooky – prepracovaný dizajn a vyšší výkon

ASUS predstavil nové notebooky radu Zenbook 2022 a Vivobook 2022

16. mája 2022

Najnovšia technológia pre každého

Na slovenský trh vstúpila značka TECNO

Značka smartfónov TECNO prichádza na slovenský trh rovno s piatimi modelmi smartfónov

14. mája 2022

Titulu Royal Warrant,

Opätovné získanie titulu Royal Warrant

Samsung je oficiálnym dodávateľom elektroniky pre britskú kráľovskú rodinu

11. mája 2022

 Lepší výkon

Trvanlivejšie karty s vyššou kapacitou

Samsung predstavuje nové pamäťové karty PRO Endurance  určené najmä pre bezpečnostné a automobilové kamery

11. mája 2022

Plnohodnotný notebook za bagateľ

Dokonalý študentský notebook?

MateBooky Huawei série D vsádzajú na výkon, dizajn a výdrž batérie až 9 hodín

11. mája 2022

Odolný voči pádu, vode aj prachu

Odolný prenosný SSD disk Samsung T7 Shield

Nový externý SSD disk veľkosti kreditnej karty umožňuje bleskurýchle dátové prenosy a je odolný voči pádu, vode aj prachu, takže sa výborne hodí do terénu.

10. mája 2022

PlayGoSmart pokračuje vo svojich ambicióznych expanzných plánoch

Akvíziciu herného špecialistu Gamescenter pod krídla PlayGoSmart

PlayGoSmart posilňuje svoju pozíciu v slovenskej hráčskej komunite

9. mája 2022

Prémiový výkon

ASUS oznámil úplne nový Zenbook 14 Flip OLED (UN5401)

Všestranný prémiový konvertibilný 14″ notebook je vybavený 16 : 10 OLED HDR PANTONE Validated displejom so 100 % pokrytím farebného priestoru DCI-P3

3. mája 2022

Prvýkrát budú prezentované naše projektory radu PU1000 a L700.

Víta vás Epson: navštívte nás v Hale 3 v stánku 3J100

Epson na veľtrhu ISE 2022 predstaví svoju najnovšiu generáciu projektorov 3LCD s vysokou svietivosťou

3. mája 2022

Odporúčané

Množstvo vylepšení, exkluzívne materiály a vyšperkovaný dizajn

Huawei Watch GT 3 Pro prichádzajú

Huawei prichádza s hodinkami pre dámy a pánov, ktoré sa vyznačujú nielen bohatou technologickou výbavou, ale aj prestížnymi materiálmi, ako je keramika či titán, ktoré sú v hodinárskom svete považované za luxusné.

19. mája 2022

Alebo ako sa nespáliť pri realizácii záložných systémov

Napájanie pod kontrolou

Čo na nasadzovanie UPS v skutočných podmienkach hovoria sami zákazníci a čoho sa obávajú implementační partneri? A aké sú možnosti pre manažment UPS? Vyspovedali sme profesionálov slovenskej spoločnosti TCX, ktorá sa zaoberá integračnými projektmi pre veľké spoločnosti a subjekty štátnej správy a ich skúsenosti nájdete nižšie.

28. apríla 2022

Ergonomické produkty Logitech

TEST: Keď sa lepšie cítite, dokážete aj lepšie a efektívnejšie pracovať

Ergonómia (z gréčtiny: ergon´= práca + nomos = zákony) je veda zaoberajúca sa vzťahmi vznikajúcimi medzi človekom a prostredím, ktoré ho obklopuje – či už sa jedná o tvary, materiály, osvetlenie, rozmery a pod. Cieľom je vytvoriť také pracovné podmienky, ktoré podporujú optimálny výkon človeka a jeho pohodu. V ergonómii sa používajú poznatky z antropológie, […]

12. apríla 2022

Logitech SIGNATURE M650

Univerzálna myš pre pravákov, ľavákov, malú aj veľkú ruku a v rôznych farbách

Logitech spravil veľmi zaujímavú vec. Uviedli totiž jeden model, resp. modelový rad myší, z ktorého by si mohol vybrať každý používateľ počítača. Myši sú dostupné v prevedení pre malú až stredne veľkú ruku a aj vo verzii pre veľkú ruku, všetky modely sú dostupné v troch rôznych farbách a navyše aj vo verzii LEFT – […]

8. apríla 2022

Siréna alebo semafor

Axis uvádza prvú IP zábleskovú sirénu na svete

Svetovou novinkou v oblasti IP zariadení je nová stroboskopická siréna AXIS D4100-E, umožňujúca vysielať svetelné i zvukové výstražné signály. Siréna je postavená na otvorených štandardoch, takže môže byť ľahko pripojená k akémukoľvek zariadeniu Axis, prípadne k VMS spoločnosti Axis alebo VMS tretích strán. Farebné svetlo a/alebo výstražné zvuky sirény možno konfigurovať podľa potreby pre účely varovania, či upozornenia.

6. apríla 2022

Energia na cestách

Vyrobte si elektrinu, ktorú vám nezdražia

V dnešnej dobe sa v rôznych pádoch skloňuje energetická nezávislosť. Je to logické – zo všetkých strán počujeme o kríze, ktorá energia, bežne dostupná v „systéme“, zdražuje. Čím viac ľudí bude do budúcnosti energeticky sebestačných, tým lepšie. Takže čo k takejto energetickej sebestačnosti ideálne potrebujete?

28. marca 2022

Preventívne opatrenie

Ponúkame obciam a mestám bezodplatné konzultácie v kybernetickej bezpečnosti

Najväčšie ohrozenie samosprávy predstavujú prieniky do siete

1. marca 2022

Dlhý dosah ľahko prenosného objektívu

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy. Jeden z nich ponúkne najdlhšiu ohniskovú vzdialenosť zo všetkých objektívov s automatickým ostrením pre bezzrkadlové systémy[1]

24. februára 2022

Kto meshuje ten ide

Stabilná wi-fi pre celú rodinu

Homeschooling a homeoffice sú pojmy, s ktorými sa väčšina z nás v minulosti mohla stretnúť len zriedka. Dnes ide naopak o každodennú realitu veľkej časti rodín, ktoré mnohokrát s prekvapením zistili, že internetové pripojenie v domácnosti nemajú len pre zábavu.

9. februára 2022

Zožeňte si nové sieťové vybavenie!

Ako pripojiť svoje elektronické darčeky on-line?

Možno patríte medzi tých, ktorých ich blízki na uplynulé Vianoce obdarovali množstvom elektronických darčekov. Lenže ste možno za tých niekoľko týždňov zistili, že to vaša domáca sieť jednoducho nezvláda.

28. januára 2022