Zadný fotoaparát telefónu nova 9 v 4K

Ako sa vyvíjali fotoaparáty v smartfónoch Huawei?

Akú cestu musel model nova 9 prejsť, aby sa mohol pochváliť vynikajúcim fotoaparátom?

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 25. novembra 2021
Obsahuje nasledovné témy

Huawei predstavil množstvo prelomových technológií, ktoré definovali ďalší vývoj fotoaparátov v smartfónoch. Už pred rokmi napríklad začal využívať väčšie obrazové snímače, ako prvý uviedol v smartfóne systém troch objektívov, rovnako ako periskopový zoom objektív či fotoaparáty s väčším počtom megapixelov. Väčšina týchto prelomových funkcií bola až donedávna vyhradená pre prémiové vlajkové lode radu P a Mate. S cenovo dostupnou novinkou Huawei nova 9 sa však časy menia. Akú cestu musel model nova 9 prejsť, aby sa mohol pochváliť vynikajúcim fotoaparátom?

Ako sa zrodil RYYB

Pole farebného filtrovania RYYB bolo prvýkrát predstavené v roku 2019 v rade Huawei P30. Digitálne fotoaparáty po celé desaťročia spracovávajú farby v štandardnom vzorci RGGB (červená, zelená, zelenomodrá). Huawei si však položil otázku – prečo nevymeniť zelenú za žltú? Táto zmena dovoľuje filtru absorbovať viac svetelných informácií, čo mu umožňuje pojať výrazne viac svetla, ako tradičný RGGB senzor. Spôsob, akým Huawei P30 zhotovoval nočné snímky, šokoval nejedného mobilného nadšenca. Filtračné pole RYYB je taktiež súčasťou foto systému nedávno predstaveného smartfónu Huawei nova 9.

Ultra Vision a obrazový snímač

Huawei začal uprednostňovať používanie väčších senzorov už v roku 2017, a to s uvedením série Huawei Mate 10. Huawei nova 9 je vybavená „Ultra Vision“ 50 MP kamerovým systémom so štyrmi objektívmi, ktoré vám umožnia zhotovovať kvalitné snímky z veľkej vzdialenosti, alebo naopak, extrémnej blízkosti. Najdôležitejším prvkom tejto štvorice je 50MP hlavný fotoaparát, ktorý používa veľký 1/1,56 palcový snímač s poľom farebného filtrovania RYYB. Veľký obrazový snímač prináša mnoho výhod, vrátane väčšej schopnosti príjmu svetla a menšej hĺbky ostrosti pre prirodzený vzhľad na fotografiách.

Zo stovky na jednu – vďaka XD Fusion Engine

Komplexný softvérový algoritmus XD Fusion Engine vykonáva sémantickú analýzu na viacerých snímkach RAW zachytených na všetkých objektívoch. Zjednodušene povedané, ide o proces odohrávajúci sa pri zachytávaní fotografie. Fotoaparát s XD Fusion Engine okamžite zachytí sériu snímok s rôznou úrovňou expozície, potom ich dekonštruuje do kategórií a odošle do NPU (neurálna procesorová jednotka). Celý proces trvá iba zlomok sekundy a výsledkom je jedna snímka, ktorá obsahuje viac obrazových informácií ako obyčajná smartfónová fotografia. Vďaka tomu má snímka dynamický rozsah a mimoriadne ostré detaily. Táto technológia bola prvýkrát predstavená v sérii P40 minulý rok a nova 9 sa takisto pýši jej pôsobivou funkciou.

 Všetky inovácie v jednom telefóne

Vďaka dvom prelomovým technológiám, ktoré pomohli predchádzajúcim smartfónom Huawei získať uznanie, nova 9 redefinuje pohľad na vlajkovú loď najmä vďaka svojmu špičkovému fotoaparátu. Foto systém zahŕňa aj širokouhlý 8MP objektív, ktorého široké zorné pole umožňuje zhotovovanie veľkých skupinových fotografií alebo rozsiahle snímky krajiny. Dvojica senzorov, ktorá zachytáva informácie o hĺbke, dopĺňa systém „Ultra Vision” a posúva makrofotografie na novú úroveň.

Ak ste fanúšikom selfie, nova 9 s predným 32 MP fotoaparátom sa postará o tie najlepšie snímky vo vysokom rozlíšení, za akýchkoľvek svetelných podmienok. Predný objektív ponúka aj funkciu Dual-View video. Ide o nový režim snímania, ktorý umožňuje nahrávať ostré videozáznamy z dvoch kamier súčasne. Okrem iného predný aj zadný fotoaparát telefónu nova 9 podporuje natáčanie 4K videa a stabilizáciu videa AIS.

Najnovšie

Elac Concentro S 503

Najmladší z urodzeného rodu

Estetika je dôležitá, ale reprosústavy sú hlavne o zvuku

29. novembra 2021

Múdre LED žiarovky

SMART alebo tiež múdre LED žiarovky nie sú klasické LED žiarovky, ktoré len zapínate a vypínate vypínačom a idú maximálne stmievať. Chytré LED žiarovky dokážu veci, o ktorých ste možno nemali zatiaľ ani poňatia. Dovoľte nám teda predstaviť túto novinku v LED technológii. Prečo názov SMART LED žiarovky? Názov SMART alebo ak chcete chytré LED […]

26. novembra 2021

Dobré rady ako fotiť mobilom

Kvalite zrkadloviek sa síce mobilné foťáky nemôžu rovnať, ale keď viete ako na to, vykúzlite aj s telefónom snímky, ktoré ozdobia každý rámček nad krbovou rímsou. Prečítajte si osvedčené tipy, ako s mobilom fotiť ako profík. 1. Základom je správny úchop Mobil väčšinu času držíte v jednej ruke, ale pri fotení privolajte na pomoc aj […]

26. novembra 2021

Platenie mobilom pre začiatočníkov

Keď sme nedávno oznámili, že sa už púšťame do testovania platieb mobilom, niektorí z vás sa nám ozvali, že vôbec netušia, ako to bude fungovať. Pre nich sme pripravili stručný návod. Úplná jednoduchosť Zaplatiť mobilom bude jednoduchšie, než si možno myslíte. V praxi to bude vyzerať veľmi podobne ako platenie bezkontaktnou kartou alebo nálepkou – […]

26. novembra 2021

Praktický pomocník po celý deň

Inteligentná domácnosť – k čomu ju potrebujeme ?

Predstavte si, že nemusíte myslieť na to, že je potrebné vyvetrať. Inteligentný dom sa o to postará sám. To je možné vďaka prepojeniu jeho jednotlivých častí v dokonalý celok. Výsledkom je maximálny dôraz na Vaše zdravie a komfort a na čo najefektívnejšiu prevádzku bytu či budovy. Regulácia teploty Ráno sa prebudíte do teplého domova, v […]

26. novembra 2021

Zadný fotoaparát telefónu nova 9 v 4K

Ako sa vyvíjali fotoaparáty v smartfónoch Huawei?

Akú cestu musel model nova 9 prejsť, aby sa mohol pochváliť vynikajúcim fotoaparátom?

25. novembra 2021

Úspora času a energie

Niceboy prináša celý rad nových Smart Home výrobkov

Niceboy prináša nové inteligentné spotrebiče Niceboy ION a vstupuje do neho úplne nového segmentu Smart Home. Počas budúceho roka chce rad ION ďalej rozširovať a priniesť užívateľom kompletnú múdru domácnosť, ktorú je možné ovládať pomocou jednej jedinej aplikácie.

16. novembra 2021

ADRENALÍN V KYBERNETICKEJ BEZPEČNOSTI JE ZVYČAJNÝ JAV

Víťazom piateho ročníka kyberbezpečnostnej hry sa stal tím Esetu. Profesionálny turnaj Guardians pripravili slovenskí bezpečnostní odborníci a upozorňujú tak na podceňovanie kybernetickej bezpečnosti v spoločnosti na všetkých úrovniach.

5. novembra 2021

Novinka z dielne Huawei

Ultra Vision smartfónu Huawei nova 9 

Novinka z dielne Huawei, smartfón nova 9, splní všetky vaše sny o dokonalej fotografii. Smartfón sa pýši fotosystémom so štyrmi objektívmi a umelou inteligenciou, pričom využíva špičkovú technológiu fotoaparátu vlajkovej lode.

5. novembra 2021

Novinky od Huawei

Nové smart hodinky a jedinečné slúchadlá v tvare rúžu

Predstavenie dvoch zariadení z kategórie wearables – konkrétne nových hodiniek Watch GT 3 v dvoch verziách  a špeciálnej edície slúchadiel FreeBuds v elegantnom ženskom prevedení.

5. novembra 2021

Odporúčané

Dôležitá rola riadiaceho softvéru

Energetická istota pre dátové centrá od CyberPower

Benefitom riešenia od CyberPower je predovšetkým záruka, že pokiaľ dôjde k výpadku alebo poruche jednej UPS, druhá sa o zvyšnú záťaž postará.

29. novembra 2021

Kto meshuje ten ide

Stabilná wi-fi pre celú rodinu

Homeschooling a homeoffice sú pojmy, s ktorými sa väčšina z nás v minulosti mohla stretnúť len zriedka. Dnes ide naopak o každodennú realitu veľkej časti rodín, ktoré mnohokrát s prekvapením zistili, že internetové pripojenie v domácnosti nemajú len pre zábavu.

19. novembra 2021

Automatický záznam fotografií a videa

Malý, šikovný, používateľsky prívetivý fotoaparát

Canon predstavuje prvý smart fotoaparát, ktorý prinesie revolúciu do domáceho fotografovania. Prežite každý okamih naplno a nechajte PowerShot PX vytvárať vaše spomienky

28. októbra 2021

Mamibot EXVAC880 Wisor

Prestaňte strácať čas upratovaním a kúpte si kvalitný robotický vysávač

Upratovanie pre väčšinu ľudí nepatrí k obľúbeným činnostiam.

22. októbra 2021

Široké pokrytie

Mercusys: Moderné technológie za rozumnú cenu

Máte doma internet, ktorého kvalita je skôr k hnevu než k úžitku? Notebook alebo stolový PC vyčkáva pri odosielaní pošty a videa z YouTube sa zasekávajú alebo prehrávajú len na nízku kvalitu? Hľadáte informácie na Google a na každé vyhľadávanie čakáte desiatky sekúnd? A pri hovoroch s rodinou či priateľmi cez rôzne chatovacie platformy chytáte vždy iba pár slov?

14. októbra 2021

Dokonalé pokrytie domácnosti, firmy alebo záhrady

Užívajte internet bez obmedzenia prakticky všade

Prvý Wi-Fi mesh systém s VDSL a 4G pripojením má TP-Link

30. septembra 2021

Huawei prináša na Slovensko nový MateBook 14

Dotykový displej a skvelý výkon za menej ako tisícku

Spoločnosť Huawei uvádza na slovenský trh nového člena z rodiny notebookov, Huawei MateBook 14.

9. septembra 2021

Dotykové pero M-pen druhej generácie

Toto všetko prináša novinka Huawei MatePad 11

Prvý tablet s Harmony OS 2 prichádza na Slovensko

9. septembra 2021

5x gadgety (nielen) pre študentov

Návrat do všedných dní

Letné prázdniny sa definitívne skončili a preto je na čase oprášiť svoju „školskú výbavu“. Predstavíme vám zopár zaujímavých zariadení, ktoré vám pomôžu pri štúdiu, alebo aspoň trochu spríjemnia nadchádzajúce náročné školské obdobie.

2. septembra 2021

Váš osobný prekladateľ textov?

Stavte na „magický“ prekladač CARNEO VT3!

Zabudnite na nedorozumenia, dnes je jednoduché komunikovať aj v jazyku, ktorý ste nikdy nehovorili!

5. augusta 2021