Zadný fotoaparát telefónu nova 9 v 4K

Ako sa vyvíjali fotoaparáty v smartfónoch Huawei?

Akú cestu musel model nova 9 prejsť, aby sa mohol pochváliť vynikajúcim fotoaparátom?

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 25. novembra 2021
Obsahuje nasledovné témy

Huawei predstavil množstvo prelomových technológií, ktoré definovali ďalší vývoj fotoaparátov v smartfónoch. Už pred rokmi napríklad začal využívať väčšie obrazové snímače, ako prvý uviedol v smartfóne systém troch objektívov, rovnako ako periskopový zoom objektív či fotoaparáty s väčším počtom megapixelov. Väčšina týchto prelomových funkcií bola až donedávna vyhradená pre prémiové vlajkové lode radu P a Mate. S cenovo dostupnou novinkou Huawei nova 9 sa však časy menia. Akú cestu musel model nova 9 prejsť, aby sa mohol pochváliť vynikajúcim fotoaparátom?

Ako sa zrodil RYYB

Pole farebného filtrovania RYYB bolo prvýkrát predstavené v roku 2019 v rade Huawei P30. Digitálne fotoaparáty po celé desaťročia spracovávajú farby v štandardnom vzorci RGGB (červená, zelená, zelenomodrá). Huawei si však položil otázku – prečo nevymeniť zelenú za žltú? Táto zmena dovoľuje filtru absorbovať viac svetelných informácií, čo mu umožňuje pojať výrazne viac svetla, ako tradičný RGGB senzor. Spôsob, akým Huawei P30 zhotovoval nočné snímky, šokoval nejedného mobilného nadšenca. Filtračné pole RYYB je taktiež súčasťou foto systému nedávno predstaveného smartfónu Huawei nova 9.

Ultra Vision a obrazový snímač

Huawei začal uprednostňovať používanie väčších senzorov už v roku 2017, a to s uvedením série Huawei Mate 10. Huawei nova 9 je vybavená „Ultra Vision“ 50 MP kamerovým systémom so štyrmi objektívmi, ktoré vám umožnia zhotovovať kvalitné snímky z veľkej vzdialenosti, alebo naopak, extrémnej blízkosti. Najdôležitejším prvkom tejto štvorice je 50MP hlavný fotoaparát, ktorý používa veľký 1/1,56 palcový snímač s poľom farebného filtrovania RYYB. Veľký obrazový snímač prináša mnoho výhod, vrátane väčšej schopnosti príjmu svetla a menšej hĺbky ostrosti pre prirodzený vzhľad na fotografiách.

Zo stovky na jednu – vďaka XD Fusion Engine

Komplexný softvérový algoritmus XD Fusion Engine vykonáva sémantickú analýzu na viacerých snímkach RAW zachytených na všetkých objektívoch. Zjednodušene povedané, ide o proces odohrávajúci sa pri zachytávaní fotografie. Fotoaparát s XD Fusion Engine okamžite zachytí sériu snímok s rôznou úrovňou expozície, potom ich dekonštruuje do kategórií a odošle do NPU (neurálna procesorová jednotka). Celý proces trvá iba zlomok sekundy a výsledkom je jedna snímka, ktorá obsahuje viac obrazových informácií ako obyčajná smartfónová fotografia. Vďaka tomu má snímka dynamický rozsah a mimoriadne ostré detaily. Táto technológia bola prvýkrát predstavená v sérii P40 minulý rok a nova 9 sa takisto pýši jej pôsobivou funkciou.

 Všetky inovácie v jednom telefóne

Vďaka dvom prelomovým technológiám, ktoré pomohli predchádzajúcim smartfónom Huawei získať uznanie, nova 9 redefinuje pohľad na vlajkovú loď najmä vďaka svojmu špičkovému fotoaparátu. Foto systém zahŕňa aj širokouhlý 8MP objektív, ktorého široké zorné pole umožňuje zhotovovanie veľkých skupinových fotografií alebo rozsiahle snímky krajiny. Dvojica senzorov, ktorá zachytáva informácie o hĺbke, dopĺňa systém „Ultra Vision” a posúva makrofotografie na novú úroveň.

Ak ste fanúšikom selfie, nova 9 s predným 32 MP fotoaparátom sa postará o tie najlepšie snímky vo vysokom rozlíšení, za akýchkoľvek svetelných podmienok. Predný objektív ponúka aj funkciu Dual-View video. Ide o nový režim snímania, ktorý umožňuje nahrávať ostré videozáznamy z dvoch kamier súčasne. Okrem iného predný aj zadný fotoaparát telefónu nova 9 podporuje natáčanie 4K videa a stabilizáciu videa AIS.

Najnovšie

Space Tycoon je virtuálny priestor

Virtuálne ihrisko Samsung Space Tycoon

Samsung predstavuje zážitkové virtuálne ihrisko Space Tycoon na platforme Roblox

2. augusta 2022

S každým praním šetríte energiu, vodu aj pracie prostriedky

Bespoke AI, inteligentné a udržateľné riešenie pre každodenné pranie

Samsung predstavuje práčku a sušičku Bespoke AI, inteligentné a udržateľné riešenie pre každodenné pranie

2. augusta 2022

Xbox pre smart televízory Samsung

Microsoft spustil aplikáciu Xbox pre smart televízory a monitory Samsung

28. júla 2022

Tenký a ľahký 16" notebook so špičkovým výkonom

Herný notebook ROG Flow X16

Republic of Gamers spustil predaj herného notebooku ROG Flow X16

28. júla 2022

Vitajte v novej dobe hrania

Aurora Collection od Logitech G

Spoločnosť Logitech G dnes predstavila Aurora Collection – novú kolekciu obsahujúcu bezdrôtový hráčsky headset G735, bezdrôtovú hráčsku klávesnicu G715, hráčsku klávesnicu G713, bezdrôtovú hráčsku myš G705 a osem používateľských doplnkov. Nová kolekcia bola navrhnutá tak, aby bola genderovo inkluzívna, riešila potreby a priania žien-hráčiek a zároveň oslovila všetkých, čo hľadajú hravý dizajn a nevšedné zážitky. Aurora […]

27. júla 2022

Výkon a produktivita kedykoľvek a kdekoľvek

Prenosný monitor Philips 16B1P3302

Prenosný monitor Philips 16B1P3302 bol vyrobený pre dnešný aktívny životný štýl na cestách

26. júla 2022

Využite mimoriadny potenciál pretaktovania s rodinou pamätí Kingston FURY Renegade DDR5

Kingston FURY

Certifikát Intel® XMP 3.0 –
Vyladené pre maximálny výkon – Nastaviteľné dynamické RGB svetelné efekty

18. júla 2022

Pokročilá technológia pre väčšiu tvorivú slobodu

Canon predstavuje nové RF objektívy

Svet zo širšej perspektívy s novými kompaktnými širokouhlými objektívmi Canon radu RF – prenosné a všestranné objektívy RF 24 mm F1.8 MACRO IS STM a RF 15-30 mm F4.5-6.3 IS STM zachytia obraz s mimoriadnymi detailmi

13. júla 2022

Bezpečný a odolný, stvorený pre moderné firmy

Zoznámte sa s novým smartfónom Galaxy XCover6 Pro

Galaxy XCover6 Pro so svojimi pokročilými funkciami pre zvýšenie produktivity, rýchlejším procesorom a 5G a Wi-Fi 6E konektivitou podporuje lepšiu spoluprácu a výkon zamestnancov.

8. júla 2022

Noc ako kulisa pre úžasné príbehy

Samsung Electronics predstavuje krátky film

Samsung Electronics predstavuje krátky film na motívy seriálu Stranger Things, natočený telefónom Galaxy S22 Ultra

8. júla 2022

Odporúčané

TEST

Horúca novinka od DJI

Recenzia: DJI Mini 3 Pro je úžasný malý dron a robí malé zázraky

Dron vhodný ako pre začiatočníka, tak pre pokročilého.

28. júla 2022

Ako vytvoriť stabilnú Wi-Fi na záhrade?

TP-Link vyrába spoľahlivé zariadenia, a preto na ne poskytuje päťročnú záruku

26. júla 2022

Dokonale sfarbený svet s technológiou Quantum Dot

Ponorte sa do sveta farieb

Hráči majú zmysel pre realizmus; ak ste hráč, takmer určite rozpoznáte niečo podozrivé na míle ďaleko. Či už je to pokles FPS uprostred duelu alebo nekonzistentný dizajn sveta. Nič nezostane bez povšimnutia. Zatiaľ čo vývojári hier sa snažia dosiahnuť skutočný fotorealizmus v hrách s novými enginmi, ako je Unreal Engine 5, zobrazovacia technológia sa snaží držať krok vlastnými pokrokmi…..

16. júna 2022

Ergonomické produkty Logitech

TEST: Keď sa lepšie cítite, dokážete aj lepšie a efektívnejšie pracovať

Ergonómia (z gréčtiny: ergon´= práca + nomos = zákony) je veda zaoberajúca sa vzťahmi vznikajúcimi medzi človekom a prostredím, ktoré ho obklopuje – či už sa jedná o tvary, materiály, osvetlenie, rozmery a pod. Cieľom je vytvoriť také pracovné podmienky, ktoré podporujú optimálny výkon človeka a jeho pohodu. To mi pripomína moju nepohodu, keď pozerám […]

10. júna 2022

Množstvo vylepšení, exkluzívne materiály a vyšperkovaný dizajn

Huawei Watch GT 3 Pro prichádzajú

Huawei prichádza s hodinkami pre dámy a pánov, ktoré sa vyznačujú nielen bohatou technologickou výbavou, ale aj prestížnymi materiálmi, ako je keramika či titán, ktoré sú v hodinárskom svete považované za luxusné.

19. mája 2022

Alebo ako sa nespáliť pri realizácii záložných systémov

Napájanie pod kontrolou

Čo na nasadzovanie UPS v skutočných podmienkach hovoria sami zákazníci a čoho sa obávajú implementační partneri? A aké sú možnosti pre manažment UPS? Vyspovedali sme profesionálov slovenskej spoločnosti TCX, ktorá sa zaoberá integračnými projektmi pre veľké spoločnosti a subjekty štátnej správy a ich skúsenosti nájdete nižšie.

28. apríla 2022

Siréna alebo semafor

Axis uvádza prvú IP zábleskovú sirénu na svete

Svetovou novinkou v oblasti IP zariadení je nová stroboskopická siréna AXIS D4100-E, umožňujúca vysielať svetelné i zvukové výstražné signály. Siréna je postavená na otvorených štandardoch, takže môže byť ľahko pripojená k akémukoľvek zariadeniu Axis, prípadne k VMS spoločnosti Axis alebo VMS tretích strán. Farebné svetlo a/alebo výstražné zvuky sirény možno konfigurovať podľa potreby pre účely varovania, či upozornenia.

6. apríla 2022

Energia na cestách

Vyrobte si elektrinu, ktorú vám nezdražia

V dnešnej dobe sa v rôznych pádoch skloňuje energetická nezávislosť. Je to logické – zo všetkých strán počujeme o kríze, ktorá energia, bežne dostupná v „systéme“, zdražuje. Čím viac ľudí bude do budúcnosti energeticky sebestačných, tým lepšie. Takže čo k takejto energetickej sebestačnosti ideálne potrebujete?

28. marca 2022

Preventívne opatrenie

Ponúkame obciam a mestám bezodplatné konzultácie v kybernetickej bezpečnosti

Najväčšie ohrozenie samosprávy predstavujú prieniky do siete

1. marca 2022

Dlhý dosah ľahko prenosného objektívu

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy. Jeden z nich ponúkne najdlhšiu ohniskovú vzdialenosť zo všetkých objektívov s automatickým ostrením pre bezzrkadlové systémy[1]

24. februára 2022