„Noise cancelling“,funkcia, ktorá potláča rušivý šum a zvuky z okolia

Ako si vybrať bezdrôtové slúchadlá?

Ako však vybrať tie správne Bluetooth slúchadlá? Čítajte ďalej.

Čoraz viac ľudí uprednostňuje pred klasickými slúchadlami práve bezdrôtové slúchadlá založené na Bluetooth technológii. Hlavným dôvodom je, že sú pohodlnejšie, spratnejšie a nemôže sa stať, že by sa v taške či ruksaku zamotali. Takisto ich ocenia športovci pri behu, návšteve fitness centra alebo pri bicyklovaní.

Veľké slúchadlá cez hlavu

Pred kúpu bezdrôtových slúchadiel by ste mali zvážiť, či sú pre vás vhodnejšie veľké slúchadlá cez hlavu alebo naopak malé, do uší. Vášniví hráči a milovníci kvalitnej hudby zrejme viac ocenia tie cez hlavu, pretože majú čistý zvuk a bohaté basy. Nemusíte sa báť, že by vám boli nepohodlné, pretože slúchadlá majú mäkké vankúšiky, ktoré poskytujú komfort. Ďalšou výhodou je, že sa dajú jednoducho zložiť, a tak vám na cestách nebudú zaberať príliš veľa miesta v batohu či taške. Slúchadlá disponujú funkciou „noise cancelling“, ktorá potláča rušivý šum a zvuky z okolia. Vďaka tomu si môžete ešte lepšie vychutnať hudobný zážitok.

Zabudli ste si doma telefón?

To vôbec nevadí. Do niektorých slúchadiel je možné vložiť SD kartu s vašimi obľúbenými skladbami, ktoré je možné prehrať vďaka MP3 prehrávaču. V prípade, že by vás vaša hudba nudila, máte možnosť si zapnúť FM rádio.

Hovor s kamarátom? Žiadny problém!

Často sa stáva, že vás kamarát pri telefonovaní s káblovými slúchadlami slabo počuje. Ak sa chcete tomu problému vyhnúť, zvážte investíciu do kvalitných slúchadiel so všestranným mikrofónom. Vďaka nemu je zvuk jasný a telefonovanie s bezdrôtovými slúchadlami je maximálne pohodlné.

Malé slúchadlá do uší

Aktívnym a športovo založeným ľuďom budú viac vyhovovať štupľové bezdrôtové slúchadlá. Aj tento typ slúchadiel vyniká špičkovým, autentickým a čistým zvukom. Určite oceníte ich pohodlnosť, najmä ak sú vyrobené z kvalitného odolného materiálu. Pri tomto type slúchadiel si zistite, či k nim výrobca ponúka aj rôzne veľkosti nástavcov. Či už máte väčšie alebo menšie uši, určite sa tak nestane, že by vás tlačili alebo vypadli počas športovania z uší. Pred kúpou sa tiež presvedčte, či slúchadlá disponujú tlačidlami na ovládanie hovoru a prehrávanie skladieb.

Výdrž batérie a nabíjanie

Pri výbere bezdrôtových slúchadiel určite pozerajte aj na výdrž batérie. Pokiaľ patríte k ľuďom, ktorí nezložia slúchadlá z uší investujte do takých, ktoré majú krátku dobu nabíjania (napr. 1 hodina) a dobu prehrávania hudby a hovoru aj päť hodín. Na nabíjanie slúži USB kábel s 3,5 mm jackom. Niektoré druhy majú dlhšiu dobu nabíjania a budú vám vyhovovať, ak používate slúchadlá len príležitostne. Štupľové slúchadlá do uší dostanete v praktickom puzdre, ktoré zároveň funguje ako power banka, takže na dlhších cestách sa nestane, že by sa vybili. K power banke patrí tiež USB nabíjací kábel.

Či už sa rozhodnete pre štupľové slúchadlá alebo tie cez hlavu, stavte v prvom rade na kvalitu zvuku a mikrofónu, kompatibilitu s mobilným telefónom, odolnosť voči prachu a vlhkosti, výdrž batérie a v neposlednom rade aj materiál, z ktorého sú slúchadlá vyrobené.

 

Fotografia na titulke: depositphotos

Čítajte aj ďalšie podobné články:

Najnovšie

Ste SAFE?

Dnes je Európsky deň proti vlámaniu

Na dnešný deň, 16. júna 2021, pripadá Európsky deň proti vlámaniu. Európska únia, respektíve Európska sieť na prevenciu kriminality (EUCPN), sa nechala inšpirovať v Belgicku, kde má „deň proti vlámaniu“ dlhoročnú tradíciu. Tento rok si ho pripomíname vo chvíli, keď pod vplyvom postupného uvolňovania protiepidemických opatrení ľudia opúšťa svoje domovy a chystajú sa na dovolenky.

16. júna 2021

herná myš

Rozsvieťte svoj hráčsky brloh s tromi druhmi myší SureFire

SureFire, špecializovaná herná značka spoločnosti Verbatim Europe, uviedla na trh tri nové gamingové myši, čím ďalej rozširuje svoju ponuku periférií pre milovníkov počítačových hier.

15. júna 2021

Používajú staré verzie softvéru

Takmer dve tretiny zamestnancov si v IT oddelení presadí odloženie aktualizácií

Skoro štvrtina zamestnancov (23%) pripúšťa, že mala nedávno rozpor s IT oddelením firmy ohľadom dôležitosti alebo početnosti aktualizácií softvéru na svojich pracovných počítačoch a ďalších zariadeniach. Na tom by nebolo nič tak prekvapivého, keby si však podľa prieskumu spoločnosti Kaspersky väčšina zamestnancov nakoniec nepresadila svoje a mohla inštaláciu aktualizácií softvéru alebo operačného systému oddialiť alebo […]

15. júna 2021

Nová éra estetiky

V Huawei Next Design môžu umelci zabojovať o ceny za 200 000 dolárov

Spoločnosť Huawei spustila globálnu súťaž Next Design Awards, určenú komunite digitálnych umelcov a grafických dizajnérov. Súťaž dáva tvorcom možnosť prejaviť svoj talent a prostredníctvom digitálnych technológií sa zviditeľniť pred globálnym publikom. Umelci môžu zároveň zabojovať o atraktívne finančné výhry a ďalšie hodnotné ceny.

14. júna 2021

Častým omylom je, že slaná voda v bazéne je voda bez chlóru. To nie je pravda.

Bazén – je lepšia slaná alebo sladká voda?

S rastúcimi teplotami vzduchu sa zvyšuje teplota bazénovej vody a mení sa alkalita a hodnoty pH. A žiadny majiteľ bazéna netúži po tom, aby sa mu krásne čistá voda zakalila alebo zozelenala.

10. júna 2021

Aké aplikácie by vám v mobile nemali chýbať?

5 aplikácií, ktoré oceníte na horských túrach

Vždy nájdite tú správnu a bezpečnú cestu.

10. júna 2021

Smart kamery za super cenu

Testovali sme nové smart kamery od D-Link

Mám doma nového diskrétneho spoločníka. Nie, nebojte sa, nejde o to, na čo myslíte. Mám nový kamerový systém D-Link, ktorý testujem ako súčasť nového bezpečnostného systému a súčasť smarthome riešenia.

10. júna 2021

TP-Link Tapo C210 a 110

Ochrana domova vo vyššom rozlíšení

Spoločnosť TP-Link, popredný svetový dodávateľ sieťových produktov, predstavuje na trhu dve nové bezpečnostné kamery, ktoré patria do jeho radu zariadení pre inteligentnú domácnosť Tapo. Konkrétne sa jedná o modely Tapo C210 a Tapo C110, ktoré sa oproti svojim predchodcom (Tapo C200, respektíve Tapo C100) líšia predovšetkým vyšším rozlíšením obrazu.

10. júna 2021

Ako ich v lete využiť naplno a vyhnúť sa nepríjemnostiam?

Drony rastú na popularite aj medzi Slovákmi

Hitom tohtoročnej letnej sezóny sú drony a outdoorové kamery. Značka DJI, globálny líder v oblasti akčných gadgetov, prináša užitočné tipy, aby fanúšikov tejto novodobej zábavy neprekvapila pokuta a využili potenciál produktov naplno.

9. júna 2021

Prvá sieťová kamera na svete

HiSTÓRIA: Axis NetEye 200

Píše sa rok 1996. Počítače a internet po uvedení Windows 95 zažívajú obrovský boom. Moderným trendom sú siete, ktoré spájajú počítače – na komunikáciu sa používajú prevažne telefónne linky a analógové modemy. Prenos pár kilobajtov dát trvá minútku, takže prehrávať video cez modem nie je reálne. Existujú už síce webové kamery, no ich kvalita a […]

8. júna 2021

Odporúčané

Nie príliš smart zariadenia?

Najväčšie smart útoky na smart domácnosti

Hackeri v oblasti chytrých domácností sú neustále odvážnejší a prefíkanejší. Aby sme vám pomohli zorientovať sa, spísali sme pre vás najznámejšie útoky na smart domácnosti za ostatné roky.

16. júna 2021

Testovali sme

Akčné kamery NICEBOY – časť 2. NICEBOY VEGA X PRO

Akčné alebo outdoorové kamery NICEBOY zaujmú svojou cenou. V redakcii sme už mali možnosť vyskúšať základný model NICEBOY VEGA X PLAY a teraz sa pozrieme na robustnejší, vybavenejší a aj trochu drahší model VEGA X PRO.

8. júna 2021

Testovali sme

Akčné kamery NICEBOY – časť 1. NICEBOY VEGA X PLAY

Začína sa leto, čas dovoleniek a výletov. Väčšina ľudí dnes používa primárne na fotky a videá telefóny, kde sa kvalita kamery posunula pomaly na profi úroveň, lenže mobil sa môže ľahko rozbiť a preto ho používame len na tie krásne zábery z miesta.

1. júna 2021

„Noise cancelling“,funkcia, ktorá potláča rušivý šum a zvuky z okolia

Ako si vybrať bezdrôtové slúchadlá?

Ako však vybrať tie správne Bluetooth slúchadlá? Čítajte ďalej.

11. mája 2021
TEST

TEST/RECENZIA

Zakrivený monitor je nový ideál: AOC C27G2ZU (redakčný test)

Zakrivené monitory sú stále o niečo drahšie, no okrem výnimočnej estetiky majú aj doplnkové funkcie, ktoré využijete každý deň. A to aj vtedy, ak nie ste hráč či fanúšik filmového sci-fi.

10. mája 2021

Aké sú rozdiely medzi spôsobmi potlačenie ruchov?

Noise blocking, noise cancelling a noise masking

Ak uvažujete o nových slúchadlách, asi ste narazili na technické výrazy, ktoré znie na prvý pohľad veľmi podobne, ale v skutočnosti sa zásadne líšia.

4. mája 2021

Niceboy HIVE Pins 2 ANC

Do dažďa aj hlučnej kancelárie

Zvyknete telefonovať za volantom, ale nechcete či nemôžete prepojiť mobil s infotainmentom? Beháte či bicyklujete bez ohľadu na to, či je sucho alebo prší? Alebo sa počas práce zvyknete izolovať od okolitého hluku slúchadlami?

8. apríla 2021
TEST

Full HD je stále in

Recenzia Philips 243B1/00: Vysoká hodnota za veľmi rozumné peniaze

Zvažujete kúpu nového monitora? V takom prípade si určite prečítajte našu recenziu, venujeme sa praktickým veciam.

13. februára 2021
TEST

Redakčný test

Vodotesný Niceboy RAZE 2 Vertigo: Nič lepšie za túto cenu nekúpite

Bezdrôtový reproduktor od značky Niceboy je jedným z najzaujímavejších produktov u nás v redakcii. Na prvý pohľad vyzerá skôr jednoducho, ale práve v tom spočíva jeho schopnosť prekvapiť.

12. februára 2021

Disk je dnes najväčšou brzdou počítačov

Chcete rýchle PC? Kúpte si rýchly SSD!

Nie každý potrebuje v jednom momente pracovať so stovkami GB dát, no rýchly disk ocení naozaj každý kto pracuje s počítačom. Svoj podiel na rýchlosti má aj operačná pamäť a celkový výkon zostavy, ale najväčšou brzdou je dnes asi načítavanie dát z diskov.

21. decembra 2020