Ako vyčistiť škvrny od atramentu z tlačiarní

Dnes sa síce už zriedkakedy  stane, že sa pri manipulácii s atramentovou cartridge zašpiníte. Ak vám kvapne pár kvapiek zo starej kazety na ruky, nič hrozné sa nedeje a pomôže aj obyčajné mydlo. Čo však, ak sa neopatrnosťou dostane pár kvapiek atramentu na šaty? Škvrny od atramentu nie sú veľkou hrozbou, ak sa hneď vyčistia […]

Dnes sa síce už zriedkakedy  stane, že sa pri manipulácii s atramentovou cartridge zašpiníte. Ak vám kvapne pár kvapiek zo starej kazety na ruky, nič hrozné sa nedeje a pomôže aj obyčajné mydlo. Čo však, ak sa neopatrnosťou dostane pár kvapiek atramentu na šaty? Škvrny od atramentu nie sú veľkou hrozbou, ak sa hneď vyčistia a nenecháte ich zaschnúť.

Ak máte k dispozícii čistiaci sprej na alkoholovej báze alebo čistiaci roztok na zaschnuté atramentové trysky, môžete ich použiť.
Najprv však škvrny zotrite navlhčenou obrúskom alebo handrou, aby sa čo najviac atramentu dostalo z látky odevu.  Nakoniec miesto pretrite alebo opláchnite znovu čistou vodou. Na bielej látke môžete použiť aj klasické bielidlá na báze chlóru.
Ak nemáte nič špeciálneho a čistiaceho po ruke, môžete si pomôcť aj bežne dostupnými domácimi surovinami. Osvedčila sa sóda bikarbóna, kuchynská soľ a citrón, ale aj mydlová voda.

Jedlá sóda (sóda bikarbóna)
Sódu zmiešajte so studenou vodou a vytvorte si tak čistiace pastu, ktorú naneste na zašpinené miesto. Nechajte chvíľu reagovať a vyčistite. Po aplikácií stačí zašpinené miesto opláchnuť vodou.

Kuchynská soľ s citrónom aj bez
Rovnaký postup môžete zvoliť aj s kuchynskou soľou. Môžete ju zmiešať s vodou do ktorej látku namočíte, alebo nasypte na znečistené miesto. V niektorých prípadoch pomôže aj soľ zmiešaná s vodou a citrónom. V prípade núdze použiť môžete aj zubnú pastu.

Ak nemáte k ničomu z predošlých tipov prístup, môžete skúsiť aj klasický prostriedok na umývanie riadu. Ten sa nájde v každej domácnosti, ale aj vo firme. Najprv látku očistite pod tečúcou chladnou vodou, aby čo najviac atramentu vyplavilo a potom naneste prostriedok.

Ako je to s tonerovým práškom a tankovým zásobníkom
Toner je uzavretý spôsobom, že pri výmene sa prášok nedostane von z kazety. Preto vám nehrozí, že sa ušpiníte. Atramentové cartridge vám pri vkladaní nespôsobí problém. Väčšina takýchto nehôd sa stane pri vyberaní starej prázdnej kazety. Tá síce už neobsahuje vnútri atrament, ale aj tak je treba byť obozretný.

Vysypaný toner je pre človeka, ktorý má na starosti upratovanie celej tej spúšte, malou katastrofou. Hrozí nebezpečenstvo jeho vdýchnutia, pri najmenšom závane prievanu sa prach dostane aj do miest, kde ho budete nachádzať ešte v budúcom kvartáli a dostať ho z oblečenia sa zdá ako nadľudská úloha. Predo skôr odporúčame opatrnosť s manipuláciou. V opačnom prípade vám radíme si zaobstarať kvalitný priemyselný vysávač s filtrom na to určeným

Pri tankových atramentových tlačiarňach sa atrament z náhradných fľaštičiek s atramentom dávkuje do nádržky v zásobníku systémom, ktorý je bezpečný voči rozliatiu a zašpineniu atramentom.

Zašpiniť sa môžete aj od farby na pečiatky, popisovače, fixky alebo ceruzkového pera. V takom prípade môžete použiť alkohol, kolínsku vodu alebo iný liehový roztok. Reagovať treba rýchlo, pretože pri takomto type škvŕn je úplne odstránenie z niektorých hlavne syntetických materiálov skoro nemožné.

Tip pre vás
Škvrnu nečistite pod prúdom horúcej vody. Rovnako ako pri zašpinení krvi je nutné použiť chladnú vodu. Čistite ju, čo najskôr po nehode, kým neuschne a nezažerie sa do látky.

Čítajte aj ďalšie podobné články:

Najnovšie

Space Tycoon je virtuálny priestor

Virtuálne ihrisko Samsung Space Tycoon

Samsung predstavuje zážitkové virtuálne ihrisko Space Tycoon na platforme Roblox

2. augusta 2022

S každým praním šetríte energiu, vodu aj pracie prostriedky

Bespoke AI, inteligentné a udržateľné riešenie pre každodenné pranie

Samsung predstavuje práčku a sušičku Bespoke AI, inteligentné a udržateľné riešenie pre každodenné pranie

2. augusta 2022

Xbox pre smart televízory Samsung

Microsoft spustil aplikáciu Xbox pre smart televízory a monitory Samsung

28. júla 2022

Tenký a ľahký 16" notebook so špičkovým výkonom

Herný notebook ROG Flow X16

Republic of Gamers spustil predaj herného notebooku ROG Flow X16

28. júla 2022

Vitajte v novej dobe hrania

Aurora Collection od Logitech G

Spoločnosť Logitech G dnes predstavila Aurora Collection – novú kolekciu obsahujúcu bezdrôtový hráčsky headset G735, bezdrôtovú hráčsku klávesnicu G715, hráčsku klávesnicu G713, bezdrôtovú hráčsku myš G705 a osem používateľských doplnkov. Nová kolekcia bola navrhnutá tak, aby bola genderovo inkluzívna, riešila potreby a priania žien-hráčiek a zároveň oslovila všetkých, čo hľadajú hravý dizajn a nevšedné zážitky. Aurora […]

27. júla 2022

Výkon a produktivita kedykoľvek a kdekoľvek

Prenosný monitor Philips 16B1P3302

Prenosný monitor Philips 16B1P3302 bol vyrobený pre dnešný aktívny životný štýl na cestách

26. júla 2022

Využite mimoriadny potenciál pretaktovania s rodinou pamätí Kingston FURY Renegade DDR5

Kingston FURY

Certifikát Intel® XMP 3.0 –
Vyladené pre maximálny výkon – Nastaviteľné dynamické RGB svetelné efekty

18. júla 2022

Pokročilá technológia pre väčšiu tvorivú slobodu

Canon predstavuje nové RF objektívy

Svet zo širšej perspektívy s novými kompaktnými širokouhlými objektívmi Canon radu RF – prenosné a všestranné objektívy RF 24 mm F1.8 MACRO IS STM a RF 15-30 mm F4.5-6.3 IS STM zachytia obraz s mimoriadnymi detailmi

13. júla 2022

Bezpečný a odolný, stvorený pre moderné firmy

Zoznámte sa s novým smartfónom Galaxy XCover6 Pro

Galaxy XCover6 Pro so svojimi pokročilými funkciami pre zvýšenie produktivity, rýchlejším procesorom a 5G a Wi-Fi 6E konektivitou podporuje lepšiu spoluprácu a výkon zamestnancov.

8. júla 2022

Noc ako kulisa pre úžasné príbehy

Samsung Electronics predstavuje krátky film

Samsung Electronics predstavuje krátky film na motívy seriálu Stranger Things, natočený telefónom Galaxy S22 Ultra

8. júla 2022

Odporúčané

TEST

Horúca novinka od DJI

Recenzia: DJI Mini 3 Pro je úžasný malý dron a robí malé zázraky

Dron vhodný ako pre začiatočníka, tak pre pokročilého.

28. júla 2022

Ako vytvoriť stabilnú Wi-Fi na záhrade?

TP-Link vyrába spoľahlivé zariadenia, a preto na ne poskytuje päťročnú záruku

26. júla 2022

Dokonale sfarbený svet s technológiou Quantum Dot

Ponorte sa do sveta farieb

Hráči majú zmysel pre realizmus; ak ste hráč, takmer určite rozpoznáte niečo podozrivé na míle ďaleko. Či už je to pokles FPS uprostred duelu alebo nekonzistentný dizajn sveta. Nič nezostane bez povšimnutia. Zatiaľ čo vývojári hier sa snažia dosiahnuť skutočný fotorealizmus v hrách s novými enginmi, ako je Unreal Engine 5, zobrazovacia technológia sa snaží držať krok vlastnými pokrokmi…..

16. júna 2022

Ergonomické produkty Logitech

TEST: Keď sa lepšie cítite, dokážete aj lepšie a efektívnejšie pracovať

Ergonómia (z gréčtiny: ergon´= práca + nomos = zákony) je veda zaoberajúca sa vzťahmi vznikajúcimi medzi človekom a prostredím, ktoré ho obklopuje – či už sa jedná o tvary, materiály, osvetlenie, rozmery a pod. Cieľom je vytvoriť také pracovné podmienky, ktoré podporujú optimálny výkon človeka a jeho pohodu. To mi pripomína moju nepohodu, keď pozerám […]

10. júna 2022

Množstvo vylepšení, exkluzívne materiály a vyšperkovaný dizajn

Huawei Watch GT 3 Pro prichádzajú

Huawei prichádza s hodinkami pre dámy a pánov, ktoré sa vyznačujú nielen bohatou technologickou výbavou, ale aj prestížnymi materiálmi, ako je keramika či titán, ktoré sú v hodinárskom svete považované za luxusné.

19. mája 2022

Alebo ako sa nespáliť pri realizácii záložných systémov

Napájanie pod kontrolou

Čo na nasadzovanie UPS v skutočných podmienkach hovoria sami zákazníci a čoho sa obávajú implementační partneri? A aké sú možnosti pre manažment UPS? Vyspovedali sme profesionálov slovenskej spoločnosti TCX, ktorá sa zaoberá integračnými projektmi pre veľké spoločnosti a subjekty štátnej správy a ich skúsenosti nájdete nižšie.

28. apríla 2022

Siréna alebo semafor

Axis uvádza prvú IP zábleskovú sirénu na svete

Svetovou novinkou v oblasti IP zariadení je nová stroboskopická siréna AXIS D4100-E, umožňujúca vysielať svetelné i zvukové výstražné signály. Siréna je postavená na otvorených štandardoch, takže môže byť ľahko pripojená k akémukoľvek zariadeniu Axis, prípadne k VMS spoločnosti Axis alebo VMS tretích strán. Farebné svetlo a/alebo výstražné zvuky sirény možno konfigurovať podľa potreby pre účely varovania, či upozornenia.

6. apríla 2022

Energia na cestách

Vyrobte si elektrinu, ktorú vám nezdražia

V dnešnej dobe sa v rôznych pádoch skloňuje energetická nezávislosť. Je to logické – zo všetkých strán počujeme o kríze, ktorá energia, bežne dostupná v „systéme“, zdražuje. Čím viac ľudí bude do budúcnosti energeticky sebestačných, tým lepšie. Takže čo k takejto energetickej sebestačnosti ideálne potrebujete?

28. marca 2022

Preventívne opatrenie

Ponúkame obciam a mestám bezodplatné konzultácie v kybernetickej bezpečnosti

Najväčšie ohrozenie samosprávy predstavujú prieniky do siete

1. marca 2022

Dlhý dosah ľahko prenosného objektívu

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy. Jeden z nich ponúkne najdlhšiu ohniskovú vzdialenosť zo všetkých objektívov s automatickým ostrením pre bezzrkadlové systémy[1]

24. februára 2022