Extra výkon

ASUS notebooky na rok 2022 prinášajú najnovšie procesory Intel

Brilantný dizajn chladenia a pokročilé inžinierstvo šasi zabezpečujú najlepší možný výkon procesorov Intel Core H v najnovšej generácii tenkých a ľahkých EVO notebookov

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 8. júla 2022
Obsahuje nasledovné témy

KĽÚČOVÉ BODY

Portfólio tenkých a ľahkých notebookov ASUS Zenbook a Vivobook na rok 2022 obsahuje viac vysokovýkonných modelov s certifikáciou EVO ako kedykoľvek predtým. Tento úspech je výsledkom brilantného inžinierstva a výnimočných vlastností 12. generácie procesorov Intel® H s tepelným výkonom procesora (TDP) až do 45 W. Vďaka týmto inováciám sú aj cenovo dostupné notebooky ako Vivobook 14X/15X OLED (X1403/1503) vybavené výrazne vyšším výkonom v porovnaní s predchádzajúcimi generáciami.

Extra výkon – až 2,5-násobný v porovnaní s predchádzajúcou generáciou ASUS notebookov – znamená, že používatelia môžu naplno využiť zlepšenú produktivitu, kreativitu, hranie hier, čítanie elektronických kníh, kde hlavnou témou je ezoterika, či multimediálnu zábavu v notebookoch, ktoré nie sú o nič väčšie v porovnaní s predchodcami.

„Inovácie, ktoré inžinieri spoločnosti ASUS zakomponovali do najnovších notebookov v spolupráci s našimi partnermi z Intelu, nám v roku 2022 umožnili priniesť na trh skutočne výnimočné zariadenia. Ich práca na zlepšovaní chladiacich technológií a spracovaní šasi je veľmi dôležitá, avšak náročná úloha. Zlepšenia sú niekedy pre našich zákazníkov neviditeľné, avšak umožňujú nám prinášať neuveriteľný výkon pri zachovaní nízkej hmotnosti a hrúbky notebookov. A to je presne to, čo zákazníci očakávajú od svojho ďalšieho notebooku,“ povedal Benjamin Yeh, ASUS East EMEA General Manager.

Tenké a ľahké notebooky sa každým rokom tešia čoraz väčšej obľube u používateľov a vyriešiť otázku, ako zlepšiť výkon bez zväčšenia rozmerov notebooku, je veľká inžinierska výzva. Spotrebiteľské ASUS notebooky na rok 2022 využívajú inovatívne riešenia, ako sú technológie ASUS IceCool, AAS Ultra a 3D odparovacie komory, softvér s umelou inteligenciou a precízne spracovanie, aby tento cieľ splnili. Navyše, výnimočná energetická efektivita procesorov 12. generácie Intel Core zabezpečuje nielen nárast výkonu, ale aj predĺženú výdrž batérie v porovnaní s predchádzajúcimi modelmi.

Výkon je všetko

Najnovšia, 12. generácia procesorov Intel Core prináša viac výkonu a lepšiu úsporu energie ako kedykoľvek predtým, a to vďaka hybridnému dizajnu, ktorý kombinuje vysokovýkonné a energeticky efektívne jadrá. Tieto jadrá inteligentne zdieľajú výpočtové úlohy, aby zlepšili výkon pri hraní, streamovaní či multitaskingu. Vďaka ich energetickej efektivite ide o ideálne riešenie na dosiahnutie vysokého výkonu v segmente tenkých a ľahkých notebookov, ktoré používatelia každým rokom preferujú čoraz viac.

Výkonný notebook prináša používateľom aj dlhodobé výhody. Typická životnosť spotrebiteľského notebooku dosahuje až sedem rokov. Keďže sa však operačné systémy a softvér neustále vyvíjajú a sú čoraz náročnejšie, používatelia potrebujú notebooky s extra výkonom v zálohe. Procesory Intel Core H s  TDP až do 45 W – až trojnásobok v porovnaní s predchádzajúcou generáciou procesorov pre notebooky – ponúkajú dostatok výkonu do budúcnosti.

Chladná a spoľahlivá prevádzka

Na dosiahnutie maximálneho výkonu procesora v tenkom a ľahkom notebooku je nevyhnutné, aby bol procesor dobre chladený, a toto je vec, s ktorou môžu mať tenké a ľahké zariadenia problém. Najnovšie notebooky ASUS Zenbook a Vivobook disponujú zlepšenými chladiacimi technológiami, ako je nový dizajn ventilátorov ASUS IceBlade, dve tepelné trubice, zlepšený prieduch vzduchu a takisto – v prípade modelov Zenbook Pro 16X OLED a Zenbook Duo 14X OLED – 3D odparovacia komora s inovatívnym mechanizmom Active Aerodynamic System Ultra (AAS Ultra).

3D odparovacia komora je inovácia spoločnosti ASUS, ktorá ju zakrivila, aby dosiahla lepšie chladenie komponentov základnej dosky v porovnaní so štandardnou plochou odparovacej komory. AAS Ultra nadvihne zadnú časť klávesnice alebo druhého displeja na zvýšenie prietoku vzduchu zo šasi až o 30 %.

Vďaka týmto inováciám v chladení môžu inžinieri spoločnosti ASUS použiť špičkové komponenty, ako je procesor Intel Core i9 a grafická karta NVIDIA GeForce RTX 3060, vo veľmi tenkých notebookoch a bez toho, aby mali starosti s odvádzaním tepla.

 

Najnovšie

Space Tycoon je virtuálny priestor

Virtuálne ihrisko Samsung Space Tycoon

Samsung predstavuje zážitkové virtuálne ihrisko Space Tycoon na platforme Roblox

2. augusta 2022

S každým praním šetríte energiu, vodu aj pracie prostriedky

Bespoke AI, inteligentné a udržateľné riešenie pre každodenné pranie

Samsung predstavuje práčku a sušičku Bespoke AI, inteligentné a udržateľné riešenie pre každodenné pranie

2. augusta 2022

Xbox pre smart televízory Samsung

Microsoft spustil aplikáciu Xbox pre smart televízory a monitory Samsung

28. júla 2022

Tenký a ľahký 16" notebook so špičkovým výkonom

Herný notebook ROG Flow X16

Republic of Gamers spustil predaj herného notebooku ROG Flow X16

28. júla 2022

Vitajte v novej dobe hrania

Aurora Collection od Logitech G

Spoločnosť Logitech G dnes predstavila Aurora Collection – novú kolekciu obsahujúcu bezdrôtový hráčsky headset G735, bezdrôtovú hráčsku klávesnicu G715, hráčsku klávesnicu G713, bezdrôtovú hráčsku myš G705 a osem používateľských doplnkov. Nová kolekcia bola navrhnutá tak, aby bola genderovo inkluzívna, riešila potreby a priania žien-hráčiek a zároveň oslovila všetkých, čo hľadajú hravý dizajn a nevšedné zážitky. Aurora […]

27. júla 2022

Výkon a produktivita kedykoľvek a kdekoľvek

Prenosný monitor Philips 16B1P3302

Prenosný monitor Philips 16B1P3302 bol vyrobený pre dnešný aktívny životný štýl na cestách

26. júla 2022

Využite mimoriadny potenciál pretaktovania s rodinou pamätí Kingston FURY Renegade DDR5

Kingston FURY

Certifikát Intel® XMP 3.0 –
Vyladené pre maximálny výkon – Nastaviteľné dynamické RGB svetelné efekty

18. júla 2022

Pokročilá technológia pre väčšiu tvorivú slobodu

Canon predstavuje nové RF objektívy

Svet zo širšej perspektívy s novými kompaktnými širokouhlými objektívmi Canon radu RF – prenosné a všestranné objektívy RF 24 mm F1.8 MACRO IS STM a RF 15-30 mm F4.5-6.3 IS STM zachytia obraz s mimoriadnymi detailmi

13. júla 2022

Bezpečný a odolný, stvorený pre moderné firmy

Zoznámte sa s novým smartfónom Galaxy XCover6 Pro

Galaxy XCover6 Pro so svojimi pokročilými funkciami pre zvýšenie produktivity, rýchlejším procesorom a 5G a Wi-Fi 6E konektivitou podporuje lepšiu spoluprácu a výkon zamestnancov.

8. júla 2022

Noc ako kulisa pre úžasné príbehy

Samsung Electronics predstavuje krátky film

Samsung Electronics predstavuje krátky film na motívy seriálu Stranger Things, natočený telefónom Galaxy S22 Ultra

8. júla 2022

Odporúčané

TEST

Horúca novinka od DJI

Recenzia: DJI Mini 3 Pro je úžasný malý dron a robí malé zázraky

Dron vhodný ako pre začiatočníka, tak pre pokročilého.

28. júla 2022

Ako vytvoriť stabilnú Wi-Fi na záhrade?

TP-Link vyrába spoľahlivé zariadenia, a preto na ne poskytuje päťročnú záruku

26. júla 2022

Dokonale sfarbený svet s technológiou Quantum Dot

Ponorte sa do sveta farieb

Hráči majú zmysel pre realizmus; ak ste hráč, takmer určite rozpoznáte niečo podozrivé na míle ďaleko. Či už je to pokles FPS uprostred duelu alebo nekonzistentný dizajn sveta. Nič nezostane bez povšimnutia. Zatiaľ čo vývojári hier sa snažia dosiahnuť skutočný fotorealizmus v hrách s novými enginmi, ako je Unreal Engine 5, zobrazovacia technológia sa snaží držať krok vlastnými pokrokmi…..

16. júna 2022

Ergonomické produkty Logitech

TEST: Keď sa lepšie cítite, dokážete aj lepšie a efektívnejšie pracovať

Ergonómia (z gréčtiny: ergon´= práca + nomos = zákony) je veda zaoberajúca sa vzťahmi vznikajúcimi medzi človekom a prostredím, ktoré ho obklopuje – či už sa jedná o tvary, materiály, osvetlenie, rozmery a pod. Cieľom je vytvoriť také pracovné podmienky, ktoré podporujú optimálny výkon človeka a jeho pohodu. To mi pripomína moju nepohodu, keď pozerám […]

10. júna 2022

Množstvo vylepšení, exkluzívne materiály a vyšperkovaný dizajn

Huawei Watch GT 3 Pro prichádzajú

Huawei prichádza s hodinkami pre dámy a pánov, ktoré sa vyznačujú nielen bohatou technologickou výbavou, ale aj prestížnymi materiálmi, ako je keramika či titán, ktoré sú v hodinárskom svete považované za luxusné.

19. mája 2022

Alebo ako sa nespáliť pri realizácii záložných systémov

Napájanie pod kontrolou

Čo na nasadzovanie UPS v skutočných podmienkach hovoria sami zákazníci a čoho sa obávajú implementační partneri? A aké sú možnosti pre manažment UPS? Vyspovedali sme profesionálov slovenskej spoločnosti TCX, ktorá sa zaoberá integračnými projektmi pre veľké spoločnosti a subjekty štátnej správy a ich skúsenosti nájdete nižšie.

28. apríla 2022

Siréna alebo semafor

Axis uvádza prvú IP zábleskovú sirénu na svete

Svetovou novinkou v oblasti IP zariadení je nová stroboskopická siréna AXIS D4100-E, umožňujúca vysielať svetelné i zvukové výstražné signály. Siréna je postavená na otvorených štandardoch, takže môže byť ľahko pripojená k akémukoľvek zariadeniu Axis, prípadne k VMS spoločnosti Axis alebo VMS tretích strán. Farebné svetlo a/alebo výstražné zvuky sirény možno konfigurovať podľa potreby pre účely varovania, či upozornenia.

6. apríla 2022

Energia na cestách

Vyrobte si elektrinu, ktorú vám nezdražia

V dnešnej dobe sa v rôznych pádoch skloňuje energetická nezávislosť. Je to logické – zo všetkých strán počujeme o kríze, ktorá energia, bežne dostupná v „systéme“, zdražuje. Čím viac ľudí bude do budúcnosti energeticky sebestačných, tým lepšie. Takže čo k takejto energetickej sebestačnosti ideálne potrebujete?

28. marca 2022

Preventívne opatrenie

Ponúkame obciam a mestám bezodplatné konzultácie v kybernetickej bezpečnosti

Najväčšie ohrozenie samosprávy predstavujú prieniky do siete

1. marca 2022

Dlhý dosah ľahko prenosného objektívu

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy. Jeden z nich ponúkne najdlhšiu ohniskovú vzdialenosť zo všetkých objektívov s automatickým ostrením pre bezzrkadlové systémy[1]

24. februára 2022