ASUS predstavuje ExpertBook B9 OLED

Najľahší 14″ biznisový OLED notebook na svete, bez uhlíkovej stopy, a pritom s vojenskou odolnosťou a zabezpečením a prvkami umelej inteligencie

Autor
Dátum zverejnenia 27. septembra 2023
Obsahuje nasledovné témy

KĽÚČOVÉ BODY

·         Je vyrobený z prémiovej zliatiny horčíka a lítia, takže má iba 990 gramov, a pritom pevnosť vojenskej triedy

·         Ekologická výroba, balenie a energetické certifikáty minimalizujú uhlíkovú stopu a garantujú udržateľnosť počas celého životného cyklu výrobku

·         Reflektuje modernú podnikateľskú realitu, takže má extrémne fyzické a digitálne zabezpečenie na ochranu dôverných a súkromných údajov

·         13. generácia procesora Intel® Core vPro®, 64 GB RAM, displej OLED s pomerom strán 16 : 10 a potláčanie hluku s využitím umelej inteligencie

 

Spoločnosť ASUS uvádza na slovenský trh ExpertBook B9 OLED, najľahší 14-palcový biznisový notebook OLED na svete[1] s hmotnosťou iba 990 gramov.

ASUS ExpertBook B9 OLED bol navrhnutý tak, aby zvýšil nároky na to, ako moderný firemný notebook vyzerá a čo dokáže. Keďže manažéri cestujú viac ako kedykoľvek predtým, ExpertBook B9 OLED je maximálne ľahké, výkonné prémiové riešenie pre tých, ktorí pracujú na rôznych miestach.

Vďaka ekologickému dizajnu, brilantnému OLED displeju s pomerom strán 16 : 10, kamere s umelou inteligenciou a potlačením šumu, najnovšiemu procesoru Intel® Core vPro® a množstvu bezpečnostných funkcií podnikovej úrovne je ExpertBook B9 OLED dokonalým zariadením. Zvyšuje ekologické referencie a stanovuje nové kritérium pre elitné biznisové notebooky.

Program ASUS Carbon Partner Services[2] ponúka flexibilné možnosti kompenzácie uhlíkovej stopy počas celého životného cyklu produktu pomocou vysokokvalitných uhlíkových kreditov na prírodnej báze overených renomovanými organizáciami.

Iniciatíva ASUS Carbon Partner Services sa začala v roku 2023, počnúc práve notebookom ExpertBook B9 OLED, a signalizuje množstvo flexibilných možností kompenzácie emisií uhlíka, ktoré spoločnosť ASUS pripravuje na podporu udržateľnosti.

Dokonalá rovnováha medzi ľahkosťou, odolnosťou a remeselným spracovaním

ExpertBook B9 OLED je vyrobený z horčíka a lítia, najľahšej kovovej zliatiny na svete, má ultraľahký a odolný rám a špeciálnu povrchovú úpravu.

Napriek hmotnosti 990 gramov je však pozoruhodne robustný. Prešiel viacerými testmi, ktoré sa riadia prísnou americkou vojenskou normou MIL-STD-810H, a množstvu prísnych interných testov odolnosti ho podrobil aj jeho výrobca.

ExpertBook B9 OLED je Intel Evo overený notebook, takže zaručuje výnimočný výkon, efektivitu a konektivitu a poskytuje až jedenásť hodín používania na jedno nabitie.

Udržateľnosť počas celého životného cyklu notebooku

Výrobný proces ASUS ExpertBook B9 OLED využíva patentovanú techniku nazývanú Thixomolding, ktorá prináša dve výhody – zvýšenú hutnosť a lepšiu energetickú účinnosť, pričom odpad z materiálu sa znížil o 29 % a čas výroby sa skrátil až o 75 %. Notebook je zároveň zo 70 percent vyrobený z recyklovaného kovu. Všetky tieto vlastnosti maximalizujú energetickú účinnosť a ďalej znižujú vplyv notebooku ExpertBook B9 OLED na životné prostredie.

Konštruktéri spoločnosti ASUS tiež starostlivo zvážili spôsob balenia notebooku ExpertBook B9 OLED, aby bol produkt šetrný k životnému prostrediu. Obalový papier má certifikát FSC MIX, čo znamená, že je vyrobený zo zmesi materiálov z lesov s certifikátom FSC a recyklovaných materiálov. Časti obalu sú opätovne použiteľné, pričom škatuľa na príslušenstvo sa môže použiť ako stojan na notebook.

Vďaka využitiu ekologických materiálov, zvýšeniu energetickej účinnosti a ďalším faktorom získal notebook ExpertBook B9 OLED certifikát EPEAT Gold. ExpertBook prekonáva štandardy ENERGY STAR®, spotreba energie je až o 44 % nižšia, než vyžadujú požiadavky certifikácie.

Zabezpečenie na podnikovej úrovni na ochranu dôverných údajov

ASUS ExpertBook B9 OLED je vybavený robustnými, viacvrstvovými bezpečnostnými funkciami, ktoré zabezpečia, že dôverné a súkromné údaje neuniknú.

Platforma Intel vPro poskytuje prevádzkový rámec, ktorý odľahčuje zaťaženie IT oddelenia majiteľa notebooku a zlepšuje celkovú efektívnosť. Zabudované nástroje chránia pred hrozbami, manažujú ochranu identity a prístupu aj údajov a majetku. Platforma vPro umožňuje aj vzdialenú správu a automatizované riešenie problémov a pokročilú virtualizáciu, čím znižuje náklady na správu a zabezpečuje bezpečnosť údajov.

ExpertBook B9 OLED sa hrdí aj najlepšou biometrickou ochranou s integrovaným snímačom odtlačkov prstov a infračervenou kamerou s technológiou ASUS Adaptive Lock na prihlasovanie tvárou. K dispozícii je aj ochrana na hardvérovej úrovni proti malvéru a sofistikovaným kybernetickým útokom, ktorú posilňuje voliteľný čip TPM 2.0.

ExpertBook B9 OLED je vybavený ďalšími detailmi na maximalizáciu bezpečnosti a ochrany súkromia pri práci vrátane fyzického štítu webovej kamery.

Najlepšie zariadenie pre moderné pracoviská

Pri hodnotení technologickej výnimočnosti  ExpertBook B9 OLED sú premiantmi procesor Intel Core i7 vPro až 13. generácie a 64 GB rýchlej a efektívnej pamäte LPDDR5x.

Ohromujúci je aj displej OLED so živými farbami a nízkymi emisiami modrého svetla. Pomer obrazovky k telu veka je 90 % a pomer strán 16 : 10, takže vzniká rozsiahla pracovná plocha.

ExpertBook B9 OLED využíva intuitívny výkon systému Windows 11 Pro a je vybavený aktívnymi technológiami a pasívnymi inteligentnými funkciami, ktoré zabezpečia viac práce s minimálnym vyrušovaním. V porovnaní s predchádzajúcimi generáciami notebooku sa znížilo viacero parametrov –  prevádzková teplota až o 27 % vďaka systému inteligentného chladenia s dvoma ventilátormi, hlučnosť až o 32 % a aj celková spotreba energie.[3] Plocha touchpadu je o 26,8 % väčšia a poskytuje tak viac priestoru na pohodlnejšiu navigáciu.

ExpertBook B9 OLED optimalizuje profesionálne videokonferencie použitím technológií obojsmerného potlačenia šumu, ktorá využíva prvky strojového učenia na zabezpečenie krištáľovo čistej komunikácie na oboch stranách. Notebook je vybavený webovou kamerou ASUS AiSense, ktorá maximalizuje vizuálnu čistotu, znižuje obrazový šum, analyzuje okolité prostredie a aplikuje farebné tóny tak, aby používateľ vyzeral čo najlepšie. Automatické rámovanie udržiava tvár hovoriaceho počas videohovorov v strede, čo udržiava sústredenie všetkých účastníkov. Naopak, možnosť rozostrenia pozadia v reálnom čase zvyšuje každodenné súkromie.

Najnovšie možnosti pripojenia

Ultratenký profil ASUS ExpertBook B9 OLED nie je prekážkou pripojenia. Vstupno-výstupné porty zabezpečujú, že notebook je schopný prepojiť sa so širokou škálou moderných aj starších zariadení. Je tu dvojica najmodernejších portov Thunderbolt 4 typu C® s podporou USB Power Delivery 3.0 aj tradičný port USB 3.2 typu A pre zaručenú kompatibilitu s existujúcimi zariadeniami.

Integrovaný port HDMI® 2.1 s vyššie uvedenými portmi Thunderbolt 4 dokáže ExpertBook B9 OLED pripojiť až k trom externým displejom s rozlíšením 4K.

K dispozícii je aj 3,5 mm kombinovaný konektor na pripojenie externého mikrofónu, slúchadiel alebo headsetu.

Dostupnosť a cena

Biznis notebook ASUS ExpertBook B9 OLED – B9403 je na slovenskom trhu k dispozícii v cene od 1 849 eur.

 

Špecifikácie[4]

ASUS ExpertBook B9 OLED

Operačný systém Windows 11 Pro (ASUS odporúča Windows 11 Pro)

Windows 11 Home

CPU Procesor Intel® Core i7-1365U vPro® 1,8 GHz

Procesor Intel® Core i5-1345U vPro® 1,6 GHz

Intel vPro® Essentials s procesorom Intel® Core i7-1355U 1,8 GHz

Intel vPro® Essentials s procesorom Intel® Core i5-1335U 1,6 GHz

GPU Grafika Intel® Iris Xe
Pamäť Až 64 GB LPDDR5x 7500 MHz

Vstavaná: 8 / 16 / 32 GB LPDDR5 5200 MHz

64 GB LPDDR5x 7500 MHz

Úložisko 1 x M.2 SSD, až 2 TB PCIe® 4.0 SSD

512 GB / 1 TB M.2 PCIe® 4.0 Value SSD

512 GB / 1 TB / 2 TB M.2 PCIe® 4.0 Performance SSD

Zobrazenie 14,0″ 3K OLED (2880*1800), 16:10, širokouhlý, lesklý, 400 nitov, 100% sRGB, 100% DCI-P3
I/O porty 1 x USB 3.2 Gen 2 Type-A

2 x Thunderbolt 4.0 Type C®

1 x HDMI® 2.1 (TMDS)

1 x 3,5 mm kombinovaný audio konektor

1 x slot na zámok Nano Kensington ®

1 x Mini HDMI® prenos na RJ45

Videokamera 1080p FHD IR kamera, Webcam Shield
Bezdrôtové pripojenie Integrované bezdrôtové pripojenie

Bezdrôtová karta WiFi 6E (802.11ax) (dvojpásmová) 2*2 + Bluetooth® 5.3

Audio 2 x reproduktory

3 x viacúčelový mikrofón s formovaním lúča Intelligo

Technológia obojsmerného potlačenia hluku ASUS AI

Technológia inteligentného zosilňovača

Certifikát Dolby

Hmotnosť Od 990 g (s batériou 63 Wh)
Rozmery 31,1 x 21,5 x 1,578 cm
Batéria 63 Wh, 3-článková, Li-polymérová
Zabezpečenie Slot na zámok Nano Kensington®, snímač odtlačkov prstov, štít webovej kamery, TPM 2.0 (voliteľný), prihlásenie pomocou NFC
Klávesnica a touchpad Klávesnica plnej veľkosti so zdvihom kláves 1,5 mm; podsvietená; odolná proti poliatiu do 400 cm3*

*Kvantita použitá počas testovania v trvaní 3 minút

NumberPad Áno
Odporúčaný softvér ASUS Control Center (predáva sa samostatne), ASUS Business Manager, MyASUS
Sieťový adaptér USB typu C® , 65 W; výstup: 20 V DC, 3.25 A; Input: 100~240 V AC 50/60 Hz univerzálny
Dodržiavanie energetickej účinnosti EPEAT Gold, Energy Star 8.0, FSC MIX certifikovaný obal, WEEE, francúzsky index opraviteľnosti

 

 

 

[1] Od 7. mája 2023. Na základe internej analýzy trhu spoločnosti ASUS, ktorá porovnáva veľkosť a hmotnosť zvýrazneného notebooku ASUS s konkurenčnými výrobkami od výrobcov vrátane LG, HP, Dell a Lenovo. Skutočná hmotnosť sa môže líšiť v závislosti od špecifikácií.

[2] Služby ASUS Carbon Partner budú k dispozícii v 4. štvrťroku 2023. Pre ďalšie informácie nás kontaktujte.

[3] Vylepšenia sú založené na porovnaní s predchádzajúcou generáciou modelov ExpertBook. Skutočné výsledky sa môžu líšiť v závislosti od modelu a scenára používania.

[4] Špecifikácie, obsah a dostupnosť produktov sa môžu zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia a môžu sa v jednotlivých krajinách líšiť. Skutočný výkon sa môže líšiť v závislosti od aplikácií, používania, prostredia a ďalších faktorov. Úplné špecifikácie sú k dispozícii na stránke http://www.asus.com

Najnovšie

Vlajková ľod od systámu EOS R

Canon pripravuje uvedenie fotoaparátu EOS R1

Canon pripravuje uvedenie fotoaparátu EOS R1, ktorý bude prvou vlajkovou loďou systému EOS R. Nová technológia spracovania obrazu ešte viac zlepší automatické ostrenie a kvalitu obrazu

 

15. mája 2024

Vysokorýchlostný dvojpásmový adaptér pre lepšie pripojenie

TP-Link Archer T600UB Nano

Spoločnosť TP-Link, popredný svetový dodávateľ sieťových riešení a produktov inteligentnej domácnosti, predstavuje kompaktný Wi-Fi Bluetooth USB adaptér Archer T600UB Nano. Novinka zaistí flexibilné bezdrôtové pripojenie pre všetky zariadenia tak, aby fungovala s najnovším dvojpásmovým Wi-Fi routerom.

15. mája 2024

Huawei predstavil v Dubaji nové smart hodinky Watch FIT 3, vynovené Watch 4 Pro Space Edition a ďalšie inovatívne produkty

Vlajkové lode novej generácie – Objavte svet možností s Huawei

Spoločnosť Huawei dnes v Dubaji predstavila nové smart hodinky Huawei WATCH FIT 3 a Huawei WATCH 4 Pro Space Edition. Okrem týchto dlhoočakávaných produktov boli predstavené aj ďalšie novinky, vrátane vylepšeného notebooku Huawei MateBook X Pro a prvého tabletu Huawei s najnovšou generáciou PaperMatte Display, Huawei MatePad 11, ako aj mnoho ďalších nositeľných, audio a smart kancelárskych produktov.

 

9. mája 2024

Ponúka vynikajúcu kvalitu obrazu

Tlačiareň Epson SureColor P20500

Spoločnosť Epson uvádza na trh novú veľkoformátovú tlačiareň na profesionálnu tlač fotografií, umeleckých diel, plagátov a interiérových informačných nápisov

30. apríla 2024

Bez nutnosti mať u seba peňaženku alebo mobilný telefón

Zákazníci Home Creditu už môžu platiť aj hodinkami a náramkami Garmin a Xiaomi

Zákazníci spoločnosti Home Credit už môžu platiť aj inteligentnými hodinkami a fitnes náramkami Garmin a Xiaomi, čím spoločnosť rozširuje svoju ponuku k už dávnejšie fungujúcim digitálnym platobným službám Google Pay a Apple Pay. Vďaka tomu Home Credit pokrýva všetky najpoužívanejšie platobné metódy pre inteligentné zariadenia. Spoločnosť tak pokračuje v trende čoraz rozšírenejšej digitalizácie svojich služieb.

29. apríla 2024

UPGRADUJTE SVOJ POČÍTAČ!

Investujte do planéty a šetrite

Pokiaľ potrebujete zvýšiť výkon vášho počítača, UPGRADE pamäte a disku je určite správna cesta ako s relatívne menšou investíciou zvýšiť celkový výkon.

26. apríla 2024

v rozlíšení až 4K

Axis uvádza plne vybavené fixné kamery s vynikajúcou kvalitou obrazu

Spoločnosť Axis Communications prichádza s aktualizovaným radom kamier AXIS P13. Nové kamery sú ideálne pre rôzne situácie pri dohľade nad vnútornými priestormi. Na dosiahnutie maximálnej flexibility sú k dispozícii aj odľahčené základné jednotky, výmenné objektívy (s podporou i-CS) a široká škála montážneho príslušenstva. Interiérové modely sú navyše navrhnuté tak, aby sa vmestili aj do exteriérových krytov.

24. apríla 2024

TP-Link Omada ER706W-4G

Gigabitový AX3000 VPN router pre 4G+ sieť kedykoľvek a kdekoľvek

Spoločnosť TP-Link predstavuje nový gigabitový podnikový VPN router Omada ER706W-4G so vstavaným modemom pre 4G LTE pripojenie k internetu as AX3000 WiFi 6 prístupovým bodom pre bezdrôtové pripojenie užívateľov. Integráciu týchto funkcií do jediného zariadenia ocenia predovšetkým kancelárie či malé a stredné podniky.

23. apríla 2024

Huawei odkrýva stratégiu All Intelligence: Budúcnosť priemyslu s využitím umelej inteligencie

• O umelej inteligencii, jej implementácií v priemyselných odvetviach a o tom, kam smeruje informačno-komunikačný priemysel sa diskutovalo na Samite Analytikov Huawei. Podujatie spojilo viac ako 500 analytikov, výskumníkov a ďalších hostí z celého sveta.
• Počas podujatia Eric Xu, podpredseda a rotujúci predseda spoločnosti Huawei predstavil využitie umelej inteligencie spoločnosťou a stratégiu All Intelligence.

23. apríla 2024

Prvé video na YouTube

Dnes má už 19 rokov!

Úplne prvé video na YouTube sa volá „Me at the zoo“. Videonahrávka bola na web nahraná jeho spoluzakladateľom Jawedom Karimom 24. apríla 2005 o 03:27:12 UTC (5:27 nášho času), z používateľského účtu „jawed“. Viete koľko má LIKE? Ide o krátke 19 sekundové video zo ZOO v San Diegu so slonmi v pozadí, ktoré nemá práve najlepšiu […]

23. apríla 2024

Odporúčané

Pripravte sa na Wi-Fi 7 s routermi od TP-Link

Ešte vyššie rýchlosti a väčšia kapacita

V dnešnom svete je bezdrôtové pripojenie nevyhnutné na osobné aj profesionálne použitie. Od streamovania videí a hrania online hier až po vedenie obchodných rokovaní a prístup k dôležitým dokumentom, sa spoliehame na Wi-Fi, aby sme zostali v spojení a boli produktívni.

14. apríla 2024

Vysoká kvalita tlače

Výhody sublimácie: presná, odolná a všestranná potlač rôznych produktov

Sublimačná tlač sa stáva v dnešnom svete čoraz populárnejšou voľbou, a to nielen v profesionálnom, ale aj v domácom prostredí. Táto pokročilá technológia prináša množstvo výhod, ktoré ju robia atraktívnou možnosťou pre tlač rôznych typov produktov vhodných na osobné využitie alebo prezentáciu firmy.

19. marca 2024

Nočné videnie pre zlepšenie viditeľnosti v tme

Optika, ktorá zlepšuje viditeľnosť v náročných podmienkach

Vo svete plnom rôznorodých podmienok a prostredí je schopnosť vidieť v noci alebo za zhoršených svetelných podmienok neoceniteľnou výhodou. O jej využití v praxi nás dnes presviedča niekoľko unikátnych riešení v podobe pokročilých optických riešení. Dvomi najvýznamnejšími z nich sú termovízia a nočné videnie, na ktoré sa v tomto článku pozrieme bližšie, spomenieme si ich princípy fungovania a využitie v praxi.

19. marca 2024

Ktoré tonery a prečo najlepšie ochránia vašu tlačiareň?

Ktoré tonery a prečo najlepšie ochránia vašu tlačiareň?

Tonery, ktoré sú vyrobené priamo výrobcom vašej tlačiarne, sú často najlepšou voľbou pre zachovanie jej zdravia a životnosti. Tento doplnkový sortiment je navrhnutý a testovaný tak, aby dokonale zapadal do vášho tlačiaceho zariadenia a minimalizoval riziko poškodenia jeho mechanických častí, čo sa pri lacných alternatívnych verziách veľmi často stáva.

19. marca 2024

Pohodlie a jednoduchosť používania PlayStation

Hry na PC alebo PS: pre koho a ktoré sú lepšie?

V súčasnej dobe je ponuka hier na PC a PlayStation tak rozmanitá, že rozhodnutie medzi týmito dvoma platformami sa môže zdať náročné. Každá z nich ponúka jedinečné výhody a nevýhody, ktoré by ste mali zvážiť, aby ste našli pre seba alebo svojich blízkych to najlepšie riešenie. Ide o dôležité faktory, ktoré by ste mali brať do úvahy pri rozhodovaní sa medzi hraním na PC alebo PlayStation.

19. marca 2024

Nové zážitky s umelou inteligenciou

Najnovší prototyp OPPO Air Glass 3

OPPO predstavuje nové okuliare pre asistovanú realitu Air Glass 3 a ďalšie technologické inovácie

2. marca 2024

Náušnice? Nie, to sú revolučné slúchadlá Bose

Prvé kusy sú už na českom trhu exkluzívne vo vybraných predajniach a na e-shope iSTYLE.

16. februára 2024

Huawei FreeClip

Slúchadlá do každého ucha

V Huawei vyvinuli slúchadlá, ktoré skvele padnú do každého ucha. Na rozdiel od klasických slúchadiel sa totiž nevkladajú do uší, ale vďaka ergonomickému C-bridge designu držia na uchu pevne zvonku. Či už pri ich používaní sedíte za počítačom alebo cvičíte. Slúchadlá sú k dispozícii v dvoch štýlových farebných prevedeniach, v čiernej a fialovej farbe.

16. februára 2024

Inteligentné zásuvky Tapo P100M a Tapo P110M

Vylepšite si svoju domácnosť so šikovnými Wi-Fi zásuvkami Tapo

Chceli by ste začať s múdrou domácnosťou, ale neviete ako? Ideálna možnosť pre vstup do sveta internetu vecí sú múdre zásuvky. Ich cena sa pohybuje v rade nižších stoviek korún, a napriek tomu ponúka množstvo funkcií, ktoré môžete vyskúšať. Ako sami spoznáte, investícia do chytrého zariadenia sa môže rýchlo vrátiť napríklad v podobe usporenej energie. […]

7. februára 2024

8 hodín nepretržitého počúvania.

Slúchadlá FreeClip od Huawei

Inovatívny dizajn, vylepšený zvukový zážitok a potláčanie okolitého hluku

30. januára 2024