ASUS predstavuje ExpertBook B9 OLED

Najľahší 14″ biznisový OLED notebook na svete, bez uhlíkovej stopy, a pritom s vojenskou odolnosťou a zabezpečením a prvkami umelej inteligencie

Autor
Dátum zverejnenia 27. septembra 2023
Obsahuje nasledovné témy

KĽÚČOVÉ BODY

·         Je vyrobený z prémiovej zliatiny horčíka a lítia, takže má iba 990 gramov, a pritom pevnosť vojenskej triedy

·         Ekologická výroba, balenie a energetické certifikáty minimalizujú uhlíkovú stopu a garantujú udržateľnosť počas celého životného cyklu výrobku

·         Reflektuje modernú podnikateľskú realitu, takže má extrémne fyzické a digitálne zabezpečenie na ochranu dôverných a súkromných údajov

·         13. generácia procesora Intel® Core vPro®, 64 GB RAM, displej OLED s pomerom strán 16 : 10 a potláčanie hluku s využitím umelej inteligencie

 

Spoločnosť ASUS uvádza na slovenský trh ExpertBook B9 OLED, najľahší 14-palcový biznisový notebook OLED na svete[1] s hmotnosťou iba 990 gramov.

ASUS ExpertBook B9 OLED bol navrhnutý tak, aby zvýšil nároky na to, ako moderný firemný notebook vyzerá a čo dokáže. Keďže manažéri cestujú viac ako kedykoľvek predtým, ExpertBook B9 OLED je maximálne ľahké, výkonné prémiové riešenie pre tých, ktorí pracujú na rôznych miestach.

Vďaka ekologickému dizajnu, brilantnému OLED displeju s pomerom strán 16 : 10, kamere s umelou inteligenciou a potlačením šumu, najnovšiemu procesoru Intel® Core vPro® a množstvu bezpečnostných funkcií podnikovej úrovne je ExpertBook B9 OLED dokonalým zariadením. Zvyšuje ekologické referencie a stanovuje nové kritérium pre elitné biznisové notebooky.

Program ASUS Carbon Partner Services[2] ponúka flexibilné možnosti kompenzácie uhlíkovej stopy počas celého životného cyklu produktu pomocou vysokokvalitných uhlíkových kreditov na prírodnej báze overených renomovanými organizáciami.

Iniciatíva ASUS Carbon Partner Services sa začala v roku 2023, počnúc práve notebookom ExpertBook B9 OLED, a signalizuje množstvo flexibilných možností kompenzácie emisií uhlíka, ktoré spoločnosť ASUS pripravuje na podporu udržateľnosti.

Dokonalá rovnováha medzi ľahkosťou, odolnosťou a remeselným spracovaním

ExpertBook B9 OLED je vyrobený z horčíka a lítia, najľahšej kovovej zliatiny na svete, má ultraľahký a odolný rám a špeciálnu povrchovú úpravu.

Napriek hmotnosti 990 gramov je však pozoruhodne robustný. Prešiel viacerými testmi, ktoré sa riadia prísnou americkou vojenskou normou MIL-STD-810H, a množstvu prísnych interných testov odolnosti ho podrobil aj jeho výrobca.

ExpertBook B9 OLED je Intel Evo overený notebook, takže zaručuje výnimočný výkon, efektivitu a konektivitu a poskytuje až jedenásť hodín používania na jedno nabitie.

Udržateľnosť počas celého životného cyklu notebooku

Výrobný proces ASUS ExpertBook B9 OLED využíva patentovanú techniku nazývanú Thixomolding, ktorá prináša dve výhody – zvýšenú hutnosť a lepšiu energetickú účinnosť, pričom odpad z materiálu sa znížil o 29 % a čas výroby sa skrátil až o 75 %. Notebook je zároveň zo 70 percent vyrobený z recyklovaného kovu. Všetky tieto vlastnosti maximalizujú energetickú účinnosť a ďalej znižujú vplyv notebooku ExpertBook B9 OLED na životné prostredie.

Konštruktéri spoločnosti ASUS tiež starostlivo zvážili spôsob balenia notebooku ExpertBook B9 OLED, aby bol produkt šetrný k životnému prostrediu. Obalový papier má certifikát FSC MIX, čo znamená, že je vyrobený zo zmesi materiálov z lesov s certifikátom FSC a recyklovaných materiálov. Časti obalu sú opätovne použiteľné, pričom škatuľa na príslušenstvo sa môže použiť ako stojan na notebook.

Vďaka využitiu ekologických materiálov, zvýšeniu energetickej účinnosti a ďalším faktorom získal notebook ExpertBook B9 OLED certifikát EPEAT Gold. ExpertBook prekonáva štandardy ENERGY STAR®, spotreba energie je až o 44 % nižšia, než vyžadujú požiadavky certifikácie.

Zabezpečenie na podnikovej úrovni na ochranu dôverných údajov

ASUS ExpertBook B9 OLED je vybavený robustnými, viacvrstvovými bezpečnostnými funkciami, ktoré zabezpečia, že dôverné a súkromné údaje neuniknú.

Platforma Intel vPro poskytuje prevádzkový rámec, ktorý odľahčuje zaťaženie IT oddelenia majiteľa notebooku a zlepšuje celkovú efektívnosť. Zabudované nástroje chránia pred hrozbami, manažujú ochranu identity a prístupu aj údajov a majetku. Platforma vPro umožňuje aj vzdialenú správu a automatizované riešenie problémov a pokročilú virtualizáciu, čím znižuje náklady na správu a zabezpečuje bezpečnosť údajov.

ExpertBook B9 OLED sa hrdí aj najlepšou biometrickou ochranou s integrovaným snímačom odtlačkov prstov a infračervenou kamerou s technológiou ASUS Adaptive Lock na prihlasovanie tvárou. K dispozícii je aj ochrana na hardvérovej úrovni proti malvéru a sofistikovaným kybernetickým útokom, ktorú posilňuje voliteľný čip TPM 2.0.

ExpertBook B9 OLED je vybavený ďalšími detailmi na maximalizáciu bezpečnosti a ochrany súkromia pri práci vrátane fyzického štítu webovej kamery.

Najlepšie zariadenie pre moderné pracoviská

Pri hodnotení technologickej výnimočnosti  ExpertBook B9 OLED sú premiantmi procesor Intel Core i7 vPro až 13. generácie a 64 GB rýchlej a efektívnej pamäte LPDDR5x.

Ohromujúci je aj displej OLED so živými farbami a nízkymi emisiami modrého svetla. Pomer obrazovky k telu veka je 90 % a pomer strán 16 : 10, takže vzniká rozsiahla pracovná plocha.

ExpertBook B9 OLED využíva intuitívny výkon systému Windows 11 Pro a je vybavený aktívnymi technológiami a pasívnymi inteligentnými funkciami, ktoré zabezpečia viac práce s minimálnym vyrušovaním. V porovnaní s predchádzajúcimi generáciami notebooku sa znížilo viacero parametrov –  prevádzková teplota až o 27 % vďaka systému inteligentného chladenia s dvoma ventilátormi, hlučnosť až o 32 % a aj celková spotreba energie.[3] Plocha touchpadu je o 26,8 % väčšia a poskytuje tak viac priestoru na pohodlnejšiu navigáciu.

ExpertBook B9 OLED optimalizuje profesionálne videokonferencie použitím technológií obojsmerného potlačenia šumu, ktorá využíva prvky strojového učenia na zabezpečenie krištáľovo čistej komunikácie na oboch stranách. Notebook je vybavený webovou kamerou ASUS AiSense, ktorá maximalizuje vizuálnu čistotu, znižuje obrazový šum, analyzuje okolité prostredie a aplikuje farebné tóny tak, aby používateľ vyzeral čo najlepšie. Automatické rámovanie udržiava tvár hovoriaceho počas videohovorov v strede, čo udržiava sústredenie všetkých účastníkov. Naopak, možnosť rozostrenia pozadia v reálnom čase zvyšuje každodenné súkromie.

Najnovšie možnosti pripojenia

Ultratenký profil ASUS ExpertBook B9 OLED nie je prekážkou pripojenia. Vstupno-výstupné porty zabezpečujú, že notebook je schopný prepojiť sa so širokou škálou moderných aj starších zariadení. Je tu dvojica najmodernejších portov Thunderbolt 4 typu C® s podporou USB Power Delivery 3.0 aj tradičný port USB 3.2 typu A pre zaručenú kompatibilitu s existujúcimi zariadeniami.

Integrovaný port HDMI® 2.1 s vyššie uvedenými portmi Thunderbolt 4 dokáže ExpertBook B9 OLED pripojiť až k trom externým displejom s rozlíšením 4K.

K dispozícii je aj 3,5 mm kombinovaný konektor na pripojenie externého mikrofónu, slúchadiel alebo headsetu.

Dostupnosť a cena

Biznis notebook ASUS ExpertBook B9 OLED – B9403 je na slovenskom trhu k dispozícii v cene od 1 849 eur.

 

Špecifikácie[4]

ASUS ExpertBook B9 OLED

Operačný systém Windows 11 Pro (ASUS odporúča Windows 11 Pro)

Windows 11 Home

CPU Procesor Intel® Core i7-1365U vPro® 1,8 GHz

Procesor Intel® Core i5-1345U vPro® 1,6 GHz

Intel vPro® Essentials s procesorom Intel® Core i7-1355U 1,8 GHz

Intel vPro® Essentials s procesorom Intel® Core i5-1335U 1,6 GHz

GPU Grafika Intel® Iris Xe
Pamäť Až 64 GB LPDDR5x 7500 MHz

Vstavaná: 8 / 16 / 32 GB LPDDR5 5200 MHz

64 GB LPDDR5x 7500 MHz

Úložisko 1 x M.2 SSD, až 2 TB PCIe® 4.0 SSD

512 GB / 1 TB M.2 PCIe® 4.0 Value SSD

512 GB / 1 TB / 2 TB M.2 PCIe® 4.0 Performance SSD

Zobrazenie 14,0″ 3K OLED (2880*1800), 16:10, širokouhlý, lesklý, 400 nitov, 100% sRGB, 100% DCI-P3
I/O porty 1 x USB 3.2 Gen 2 Type-A

2 x Thunderbolt 4.0 Type C®

1 x HDMI® 2.1 (TMDS)

1 x 3,5 mm kombinovaný audio konektor

1 x slot na zámok Nano Kensington ®

1 x Mini HDMI® prenos na RJ45

Videokamera 1080p FHD IR kamera, Webcam Shield
Bezdrôtové pripojenie Integrované bezdrôtové pripojenie

Bezdrôtová karta WiFi 6E (802.11ax) (dvojpásmová) 2*2 + Bluetooth® 5.3

Audio 2 x reproduktory

3 x viacúčelový mikrofón s formovaním lúča Intelligo

Technológia obojsmerného potlačenia hluku ASUS AI

Technológia inteligentného zosilňovača

Certifikát Dolby

Hmotnosť Od 990 g (s batériou 63 Wh)
Rozmery 31,1 x 21,5 x 1,578 cm
Batéria 63 Wh, 3-článková, Li-polymérová
Zabezpečenie Slot na zámok Nano Kensington®, snímač odtlačkov prstov, štít webovej kamery, TPM 2.0 (voliteľný), prihlásenie pomocou NFC
Klávesnica a touchpad Klávesnica plnej veľkosti so zdvihom kláves 1,5 mm; podsvietená; odolná proti poliatiu do 400 cm3*

*Kvantita použitá počas testovania v trvaní 3 minút

NumberPad Áno
Odporúčaný softvér ASUS Control Center (predáva sa samostatne), ASUS Business Manager, MyASUS
Sieťový adaptér USB typu C® , 65 W; výstup: 20 V DC, 3.25 A; Input: 100~240 V AC 50/60 Hz univerzálny
Dodržiavanie energetickej účinnosti EPEAT Gold, Energy Star 8.0, FSC MIX certifikovaný obal, WEEE, francúzsky index opraviteľnosti

 

 

 

[1] Od 7. mája 2023. Na základe internej analýzy trhu spoločnosti ASUS, ktorá porovnáva veľkosť a hmotnosť zvýrazneného notebooku ASUS s konkurenčnými výrobkami od výrobcov vrátane LG, HP, Dell a Lenovo. Skutočná hmotnosť sa môže líšiť v závislosti od špecifikácií.

[2] Služby ASUS Carbon Partner budú k dispozícii v 4. štvrťroku 2023. Pre ďalšie informácie nás kontaktujte.

[3] Vylepšenia sú založené na porovnaní s predchádzajúcou generáciou modelov ExpertBook. Skutočné výsledky sa môžu líšiť v závislosti od modelu a scenára používania.

[4] Špecifikácie, obsah a dostupnosť produktov sa môžu zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia a môžu sa v jednotlivých krajinách líšiť. Skutočný výkon sa môže líšiť v závislosti od aplikácií, používania, prostredia a ďalších faktorov. Úplné špecifikácie sú k dispozícii na stránke http://www.asus.com

Najnovšie

Jednoduché dotykové nastavenie hlasitosti siete

Nový ovládač hlasitosti od Axis

Axis predstavuje nový ovládač pre jednoduchšie nastavenie hlasitosti a zdroja zvuku v zónach

30. novembra 2023

Ročne ušetrí tisícky eur aj 400 ton emisií CO2

Bratislavská budova Tower 115 prešla zásadnou energetickou modernizáciou

Batériové úložisko využíva nehorľavé batérie so systémom správy batérií BMS. Už za 1,5 mesiaca činnosti „vymazalo“ svoju uhlíkovú úsporu z výroby a produkuje čistú úsporu CO2, ktorú si majiteľ môže vykázať vo forme carbon offsetu vo svojom ESG reporte.

27. novembra 2023

Honda prináša na trh 2. generáciu „Miimo“ - Inteligentné robotické kosačky

Inteligentné robotické kosačky

„Miimo je viac než len robotická kosačka; je to záväzok spoločnosti Honda predefinovať starostlivosť o trávnik. Náš nový rad Miimo stelesňuje precízne inžinierstvo a inovácie. S Miimo nekosíme len trávniky, ale formujeme budúcnosť vášho trávnika.“

27. novembra 2023

Ideálne pre firmy, ktoré chcú zvýšiť efektivitu a zlepšiť udržateľnosť

Nové vysokorýchlostné čiernobiele firemné tlačiarne od Epson

Spoločnosť Epson uvádza na trh nové kompaktné čiernobiele tlačiarne pre pracovné skupiny

23. novembra 2023

Prehľadnejšie a intuitívnejšie používateľské rozhranie

ColorOS 14

OPPO začalo s oficiálnou distribúciou globálnej verzie systému ColorOS 14 s dlhou sériou vylepšení

16. novembra 2023

Prieskum

Slováci stále milujú SMS-ky

U mladých je populárny Messenger aj Instagram, starší stále obľubujú Skype

16. novembra 2023

Kingston viedol rebríček aj v 2022

Poznáme najpredávanejšie SSD a najväčšieho výrobcu

Spoločnosť Kingston Digital Europe Co LLP, ktorá je výrobcom flash pamäťových zariadení a pobočkou Kingston Technology Company, svetového lídra v oblasti pamäťových produktov a technologických riešení, dnes oznámila, že ju spoločnosť TrendForce označila na prvej pozícii na trhu ako najväčšieho dodávateľa SSD diskov pre tretie strany za celý rok 2022. Podľa TrendForce pripadá na spoločnosť […]

15. novembra 2023

Súčasť širokej rodiny Galaxy

Filmovým fanúšikom pre radosť

Samsung Galaxy Tab A9 a Galaxy Tab A9+: výborné tablety na prácu i zábavu pre každého

9. novembra 2023

Dokonalý hybridný objektív s dvoma voliteľnými adaptérmi pre motorový zoom

Najkompaktnejší a najľahší ultraširokouhlý objektív

Canon predstavuje tri nové objektívy RF, ktoré nadšeným amatérom aj profesionálom prinášajú inováciu a nové koncepty

9. novembra 2023

20. rok po sebe

Kingston zostáva najväčším dodávateľom modulov DRAM

Spoločnosť Kingston Technology Europe Co LLP, ktorá je pobočkou Kingston Technology Company, svetového lídra v oblasti pamäťových produktov a technologických riešení, oznámila, že sa podľa najnovšieho hodnotenia príjmov vypracovaného analytickou firmou TrendForce znovu stala najväčším svetovým dodávateľom DRAM modulov. TrendForce uvádza, že spoločnosť Kingston zvýšila svoje príjmy medziročne o 4,6% na 13,5 miliardy USD, čo […]

2. novembra 2023

Odporúčané

Nové kamery Tapo toho ale vedia oveľa viac

Strážte si každý kút vašej domácnosti aj za tmy

Nové domáce Wi-Fi kamery Tapo C212, ktoré disponuje ethernetovým portom a Tapo C211, prvá Tapo kamera v čiernej farbe, v sebe ukrývajú osvedčené funkcie zabezpečenia, ale ponúkajú aj ďalšie vychytávky, ktoré oceníte v každodenných situáciách.

23. novembra 2023

Výnimočnou osobnosťou vedy na Slovensku sa stal Igor Lacík

Piaty ročník ESET Science Award pozná laureátky a laureátov ocenenia.

Medzinárodná komisia na čele s nobelistom Michelom Mayorom vybrala na základe komplexného hodnotiaceho procesu tohtoročné laureátky a laureátov ocenenia ESET Science Award. Laureátom v kategórii Výnimočná osobnosť vedy na Slovensku sa stal Igor Lacík, laureátom v kategórii Výnimočná osobnosť vedy do 35 rokov je Matej Baláž a laureátkou v kategórii Výnimočná osobnosť vysokoškolského vzdelávania sa stala Daniela Ostatníková. Vo […]

13. októbra 2023

Prístroje jednoducho ovládate z jedného miesta.

Spravujte domácnosť múdro

Produkty chytrej domácnosti nás obklopujú čoraz viac a dokážu nám významne uľahčiť každodenný život. Aké by teda vo vašej domácnosti nemali chýbať? Tu sú tri tipy, čo ušetria čas, peniaze aj starosti.

6. septembra 2023

Mimoriadne tenký dizajn

Spoločnosť Samsung Electronics predstavuje 98″ QLED TV

Super veľká obrazovka optimalizovaná pre váš domov

 

4. júla 2023

Najmenší a najľahší RF objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou

Zachyťte vzácne momenty na cestách s Canon EOS R100 a objektívom RF 28mm F2.8 STM  

EOS R100 je vybavený 24,1-megapixelovým APS-C snímačom, ktorý je niekoľkokrát väčší ako ten, ktorý sa nachádza v špičkových smartfónoch a poskytuje značný posun v kvalite obrazu a videa.

4. júla 2023

Top šampióni pre mobilné hry

Najlepšie herné telefóny roku 2023

Najlepšie herné telefóny sú tie, ktoré sú navrhnuté s ohľadom na hráča. Keď hľadáte herný telefón, ideálne zariadenie by malo mať mať rýchly výkon, veľkú obrazovku s vysokým rozlíšením, vysokou obnovovacou frekvenciou, dlhú výdrž batérie a funkcie, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre dokonalé hranie hier.

6. marca 2023

Ako vyberať komponenty

Ako na nový počítač?

Každý hráč vie, že novšie hry majú vysoké nároky na hardvér na ktorom bežia, zvlášť keď si ich chcete vychutnať naozaj naplno. Z toho vyplýva, že herný počítač je potrebné raz za niekoľko rokov vymeniť za novší a výkonnejší. Niekedy stačí upgradovať vybrané komponenty (zväčšiť pamäť RAM, disk alebo vymeniť grafickú kartu), inokedy je potrebný […]

15. februára 2023

Výhra je vecou náhody

Ako prebieha kontrola online herní

Las Vegas bolo postavené z peňazí hráčov. Keď sa pozriete na tie monumentálne stavby je zrejmé, že najviac peňazí v hazardných hrách vyhráva kasíno, no u takej rulety, kociek, alebo kartových hier vidíte, že vás nik nepodvádza a výhry sú právoplatné. Dnes však môžete hrať aj online… U online hier nevidíte ako to funguje za webovou […]

6. decembra 2022

Chytré centrum všetkého diania

Múdra domácnosť znižuje spotrebu energie

Rozmýšľate nad tým, ako znížiť a optimalizovať svoju spotrebu energie a kde sa dá najlepšie ušetriť? Samozrejme spôsobov existuje viac, ale nie všetky sú ihneď realizovateľné.

2. decembra 2022
TEST

Recenzia monitora AOC Q27 V5C 27″: Zapáčil sa nám natoľko, že sme si ho zadovážili aj my

Monitory značky AOC sme testovali už niekoľkokrát, napríklad zakrivený CU34G2X 34, klasický X24P1 so špičkovým zobrazovacím panelom IPS a tiež nápadný herný monitor C 27G2 ZU Curved Gaming Monitor. Tieto monitory vynikajú vysokou kvalitou obrazu a férovými cenami, ktoré dávajú vedieť o vyššom štandarde tejto značky, zároveň ju dostávajú aj do rúk neprofesionálov. Najnovšie sme […]

7. novembra 2022