Supertenký a superľahký

ASUS Zenbook S 13 OLED

ASUS Zenbook S 13 OLED, najtenší 13,3″ OLED notebook na svete,
je v predaji na Slovensku

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 31. mája 2023
Obsahuje nasledovné témy

Najtenší 13,3″ OLED notebook na svete je najekologickejší Zenbook všetkých čias. Ponúka ľahkú konštrukciu, trvalú udržateľnosť a viac výkonu v menšom tele

 

KĽÚČOVÉ BODY

 

Bratislava 25. máj 2023 – ASUS spustil na Slovensku predaj najtenšieho 13,3-palcového OLED notebooku na svete[i], modelu Zenbook S 13 OLED (UX5304). Ide tiež o najekologickejší Zenbook všetkých čias, ktorý posúva na novú úroveň charakteristické vlastnosti značky, ako je ultraprenosný dizajn, udržateľnosť a výkon na cestách, a presvedčivo dokazuje, že menej môže byť viac.

Zenbook S 13 OLED nerobí žiadne kompromisy z hľadiska výkonu, konektivity či výdrže batérie, a to aj napriek rekordne nízkej hrúbke iba 1 cm[ii] a hmotnosti iba 1 kg[iii]. Je stelesnením ultraprenosného dizajnu v úplne novej sivej farbe Basalt Gray alebo v klasickej modrej farbe Ponder Blue. Zenbook S 13 OLED je navrhnutý s ohľadom na životné prostredie a uhlíkovú neutralitu. Jeho šasi obsahuje recyklované kovy a plasty a dodáva sa v balení s certifikáciou FSC® Mix. Využíva bezhalogénovú elektroniku a v prípade modelu Basalt Gray aj úplne nový elegantný ekologický plazmokeramický hliník, vďaka čomu ide o najekologickejší Zenbook všetkých čias.

Notebooky radu Zenbook vždy prinášali bezkonkurenčný výkon na cestách a Zenbook S 13 OLED nie je výnimka. Využíva 13. generáciu procesora až do Intel Core i7 s 16 GB RAM typu LPDDR5 RAM a až 1 TB PCIe® 4.0 x4 SSD úložiskom. K dispozícii je plnohodnotná výbava I/O portov a 63 Wh batéria s dlhou výdržou.

Zenbook S 13 OLED ponúka pohlcujúce a verné vizuály vďaka úžasnému ASUS Lumina OLED displeju s pomerom strán 16 : 10, rozlíšením 2,8K (2 880 x 1 800) a certifikáciami Dolby Vision, Pantone® Validated a VESA DisplayHDR True Black 500.

Supertenký a superľahký

Zenbook S 13 OLED dosiahol supertenký dizajn s hrúbkou 1 cm a superľahkú hmotnosť 1 kg vďaka niekoľkým pokročilým technikám a materiálom, ktoré sa použili v rámci jeho dizajnu a konštrukcie s cieľom znížiť hmotnosť a rozmery v porovnaní s predchádzajúcou generáciou a bez toho, aby sa zhoršil výkon, konektivita alebo výdrž batérie.

Výsledkom je ultraprenosný notebook, ktorý nanovo definuje svoju kategóriu a posúva tenkosť a ľahkosť na úplne novú úroveň bez kompromisov. Výdrž dosahuje až 14 hodín streamovania videa a Zenbook S 13 OLED ponúka lepšie chladenie a vyšší výkon v porovnaní s predchádzajúcou generáciou a aj napriek rekordne kompaktným rozmerom si zachováva plnú použiteľnosť a komplexnú výbavu I/O portov.

Všestranná udržateľnosť

ASUS chce prostredníctvom Zenbooku dosiahnuť viac za menej. Zariadenie disponuje registráciou EPEAT® Gold a má pozitívny vplyv na životné prostredie počas celého životného cyklu, od použitých materiálov a výroby až po montáž, používanie a koniec životnosti. ASUS znížil jeho uhlíkovú stopu použitím recyklovaných materiálov a navrhnutím ekologickejšieho obalu.

Ide o doteraz najekologickejší Zenbook. V klávesnicovej časti, šasi a veku využíva PIR zliatinu horčíka a hliníka (recyklované materiály z priemyselnej činnosti), čo znižuje uhlíkovú stopu o viac ako 50 %[iv]. Klávesy a reproduktory obsahujú PCR plasty (plasty recyklované po spotrebe) a reproduktory sú vyrobené aj z plastov, ktoré by inak skončili v oceáne. ASUS tiež prepracoval balenie, aby bolo 100 % recyklovateľné a vyrobené z materiálov, ktoré sa dajú opakovane použiť a kompostovať. Vyrobené je zo 100 % FSC Mix papiera zo zodpovedne obhospodarovaných lesov, kontrolovaného dreva a recyklovaných zdrojov. Papierové vložky sa dajú ľahko použiť ako stojan na notebook. Zenbook S 13 OLED prekračuje aj normu energetickej účinnosti ENERGY STAR® o 43 %, čím znižuje spotrebu elektrickej energie. Cieľom uvedených udržateľných opatrení je dosiahnutie uhlíkovej neutrality.

ASUS prvýkrát použil špeciálny výrobný proces, aby vytvoril exkluzívny plazmokeramický hliník pre veko. Tento proces využíva čistú vodu a elektrinu a nevyžaduje organické zlúčeniny, silné kyseliny ani ťažké kovy. Metóda je založená na kúpeli, má nízky vplyv na životné prostredie a spôsobuje fyzikálnu a chemickú premenu hliníka. Výsledkom je zvýšená odolnosť proti opotrebovaniu, ochrana proti korózii, zlepšený tepelný manažment, tvrdosť[v] aj životnosť.

Vzhľad a pocit z tohto materiálu je podobný prírodnému kameňu, čo korešponduje s krédom série Zenbook a zároveň je vďaka nemu každé veko jedinečné. Žiadne dve nie sú rovnaké. Dlhšia životnosť notebooku znižuje dlhodobý odpad, a preto je Zenbook 13 S OLED prísne testovaný podľa najnovšej americkej vojenskej normy MIL-STD-810H, ktorá zahŕňa až 12 testovacích metód a 26 jednotlivých testov[vi] – ide o najprísnejšie testovanú odolnosť notebookov na svete.

Výkon na cestách

Zenbook S 13 OLED má certifikáciu Intel Evo a predstavuje dokonalé spojenie výkonu a prenosnosti. Vybavený je procesorom 13. generácie až do Intel Core i7, ktorého tepelný výkon (TDP) je možné zvýšiť až o 20 % na úroveň až 20 wattov. Dopĺňa ho 16 GB RAM typu LPDDR5, ultrarýchle 1 TB PCIe 4.0 x4 SSD úložisko a 63 Wh batéria s dlhou výdržou. WiFi 6E konektivita, ktorú zlepšuje technológia ASUS WiFi Master Premium, zabezpečuje rýchle a stabilné pripojenie.

Zenbook S 13 OLED ponúka aj napriek ultrakompaktnému šasi plnohodnotnú výbavu I/O portov, takže používatelia nemusia so sebou nosiť adaptéry či USB huby. Dva Thunderbolt 4 USB-C® porty podporujú rýchle nabíjanie, pripojenie 4K externých displejov a prenosové rýchlosti až do 40 Gbps. K dispozícii je tiež USB 3.2 Gen 2 Type-A port, HDMI® 2.1 port a 3,5 mm audio jack.

Na zlepšenie zážitkov z videokonferencií na cestách je FHD infračervená kamera vybavená vizuálnymi efektmi, ktoré poháňa umelá inteligencia, a technológiou potlačenia hluku pomocou umelej inteligencie. Kamera tiež podporuje rýchle a bezpečné prihlásenie tvárou pomocou funkcie Windows Hello. Výkonný audio systém s certifikáciou Harman Kardon a Dolby Atmos® zvukom využíva inteligentný zosilňovač s technológiou ASUS Audio Booster, ktorá zvyšuje hlasitosť až 5,25x.

Touchpad ASUS ErgoSense je o 9,5 % väčší a umožňuje jednoduchšiu navigáciu. Je hladký a pohodlný, umožňuje presné ovládanie a využíva ľahko čistiteľnú povrchovú úpravu, ktorá zabraňuje odtlačkom prstov.

ASUS Lumina OLED displej: Presnejší. Prispôsobivejší. Spoľahlivejší

Zenbook S 13 OLED ponúka pohlcujúci zážitok zo sledovania vďaka displeju ASUS Lumina OLED s pomerom strán 16 : 10. ASUS tento názov udeľuje iba špičkovým OLED displejom, ktoré spĺňajú jeho prísne kritériá kvality a ponúkajú presnejší, prispôsobivejší a spoľahlivejší vizuálny zážitok. ASUS Lumina OLED displeje predstavujú štandard vysokokvalitného vizuálneho riešenia pre najlepší zážitok z technológie OLED. Jeho názov zdôrazňuje jedinečné výhody a vynikajúci vizuálny zážitok, ktorý presahuje tradičné OLED displeje. ASUS Lumina OLED využíva exkluzívne technológie ASUS, ako sú ASUS Splendid a ASUS OLED Care, ako aj nové funkcie a vlastnosti – Delta E <1, úspora energie a ochrana panela. Integráciou týchto prvkov vytvoril ASUS vysokokvalitné riešenie, ktoré predstavuje vrchol technológie OLED.

ASUS Lumina OLED displej v notebooku Zenbook S 13 OLED prináša jasnejšie, čistejšie a živšie farby s rozlíšením 2,8K, odozvu 0,2 milisekundy a presnosť Delta E <1[vii]. Displej disponuje aj certifikáciami Dolby Vision, DisplayHDR True Black 500 pre brilantné zobrazenie bielej farby a dokonalé zobrazenie čiernej farby a Pantone Validated pre verné zobrazenie farieb. 100 % pokrytie farebného priestoru DCI-P3 poskytuje zážitok na filmovej úrovni s mimoriadne živými farbami, pričom technológia ASUS Splendid umožňuje používateľovi jednoducho sa prepínať medzi týmto farebným priestorom a gamutmi sRGB, Display-P3 a natívnym OLED gamutom.

Displej má aj certifikácie TÜV Rheinland a SGS pre starostlivosť o oči s o 70 % nižším vyžarovaním modrého svetla, čo zaručuje pohodlie pre oči používateľa aj počas dlhého sledovania. ASUS tiež poskytuje bezplatnú výmenu OLED obrazovky v prípade akýchkoľvek problémov s vypálením počas záručnej doby[viii].

 

CENA & DOSTUPNOSŤ

ASUS Zenbook S 13 OLED (UX5304) je v predaji na Slovensku za cenu od 1 299 eur.

 

ŠPECIFIKÁCIE[ix]

ASUS ZenBook S 13 OLED (UX5304)

Procesor Intel® Core i7 1355U

Intel® Core i5 1335U

Displej 13,3″ 16 : 10 2,8K (2 880 x 1 800) ASUS Lumina OLED NanoEdge displej s tenkými rámikmi a 85 % pomerom obrazovky k telu, maximálny jas 550 nitov, 100 % pokrytie farebného priestoru DCI-P3, certifikácia DisplayHDRTrue Black 500
Operačný systém Windows 11 Home
Grafický čip Intel® Iris® Xᵉ
Operačná pamäť Až do 16 GB LPDDR5 5200 MHz RAM
Úložisko Až do 1 TB PCIe® Gen 4 SSD
Konektivita WiFi 6E (802.11ax)

Až do Bluetooth® 5.2

Kamera FHD IR/3DNR/ALS kamera
I/O porty 2x Thunderbolt 4 Type-C®

1x USB 3.2 Gen 2 Type-A

1x HDMI® 2.1 (TMDS)

1x audio jack

Touchpad 129 x 81 mm ASUS ErgoSense Touchpad
Audio Zabudované reproduktory

Technológia inteligentného zosilňovača

Zabudovaný mikrofón

Harman Kardon certifikácia

Batéria 63 Wh
AC adaptér 65 W adaptér

Výstup: 5V~20V, 65 W

Vstup: 100~240 V AC, 50/60 Hz univerzálne

Rozmery 296,2 x 216,3 x 10,9 mm
Hmotnosť 1 kg

 

[i] Porovnanie celkovej hrúbky notebooku k 20. februáru 2023 na základe internej analýzy trhu spoločnosťou ASUS, ktorá porovnala Zenbook S 13 OLED (UX5304) s konkurenčnými produktmi v danej kategórii (notebooky s OLED displejom s uhlopriečkou 13,3 palca) od výrobcov, ako sú Acer, Apple, HP, Huawei, Lenovo, Microsoft a Samsung.

[ii] Rozmery: 296,2 x 216,3 x 10,9 mm; hrúbka sa môže odlišovať v závislosti od špecifikácií.

[iii] Hmotnosť sa môže odlišovať v závislosti od špecifikácií.

[iv] Porovnanie sa zameriava na samotný kov PIR v porovnaní so šasi zo 100 % čistého kovu za predpokladu, že ostatné faktory, ktoré môžu ovplyvniť emisie CO2, sú rovnaké.

[v] Testy tvrdosti vykonal ASUS 30. augusta 2022. Testovacia konfigurácia: Zenbook UX5304VA Basalt Gray. Testovacie nastavenia: 765 g ceruzka na poškriabanie šasi, pričom hrot ceruzky a povrch notebooku tvoria uhol 45°. Na povrchu nezostali žiadne viditeľné škrabance.

[vi] Vybrané produkty sa testujú podľa rozšírených vojenských noriem odolnosti MIL-STD-810H s 12 testovacími metódami a 26 testovacími postupmi, aby sa zabezpečila mimoriadna odolnosť. Na základe interného prieskumu trhu spoločnosti ASUS s využitím dostupných informácií a testovacích správ z webových stránok hlavných značiek notebookov zo dňa 28. októbra 2022 používajú spotrebiteľské notebooky ASUS režim pozostávajúci z 26 testovacích postupov, čo je najprísnejší a najrozsiahlejší testovací režim v odvetví spotrebiteľských notebookov pre normu MIL-STD-810H.

[vii] Priemerné výsledky testov nastavení MyASUS Splendid Display P3 a sRGB: Delta-E < 1, +/- 0.5; môže sa odlišovať v závislosti od špecifikácií.

[viii] Záručná doba sa odlišuje v závislosti od krajiny.

[ix] Špecifikácie, obsah balenia a dostupnosť produktu sa môžu zmeniť bez upozornenia a môžu sa líšiť podľa krajiny. Aktuálny výkon sa môže odlišovať v závislosti od aplikácií, používania, prostredia a ďalších faktorov. Kompletné špecifikácie sú k dispozícii na http://www.asus.com

 

Najnovšie

nepretržite a v 4K

Sledujte cez novú kameru hlavnú stanicu v Prahe

Svetovú premiéru v živom streame mala dnes v programe SlowTV nová kamera Axis Communications. Model AXIS Q1808-LE ponúka vďaka objektívu Canon a 4/3” obrazovému snímaču vynikajúcu obrazovú kvalitu v 4K rozlíšení a vysokú citlivosť na svetlo. Nočný záber na pražskú hlavnú stanicu je len malou ukážkou využitia tejto kamery s tzv. bullet dizajnom.

28. marca 2024

Zámer stať sa kľúčovým dodávateľom na trhu s obalmi.

Canon potvrdzuje plán stať sa významným hráčom v oblasti digitálne tlačených etikiet a obalov

Na veľtrhu drupa 2024 v Düsseldorfe Canon potvrdí svoje odhodlanie stať sa významným a dôveryhodným partnerom na trhu etikiet a obalov a predvedie nový digitálny tlačový stroj a koncepty produktov, ktoré potvrdzujú jasný pokrok na ceste k tomuto cieľu. Etikety a obaly predstavujú strategickú oblasť, preto bude prebiehať vo vyhradenej zóne na stánku Canon živá výroba etikiet, vlnitej lepenky a skladacích kartónov.

28. marca 2024

Technologické inovácie

Canon predstaví na veľtrhu drupa 2024 komplexné riešenie pre poskytovateľov tlačových služieb

Spoločnosť Canon na veľtrhu drupa 2024 predstaví pod heslom „The Power to Move“, efektívne prepojenie technologických inovácií, odborných tímov, podporných služieb a dynamickej spolupráce, ktorá umožňuje poskytovateľom tlačových služieb transformovať ich podnikanie. Predstaví sa celé portfólio produkčných tlačových technológií Canon, vrátane hárkových atramentových a tonerových tlačových strojov, vysokorýchlostných kontinuálnych atramentových produkčných liniek, veľkoformátových tlačiarní typu flatbed a roll-to-roll a digitálnych tlačiarní štítkov.

28. marca 2024

200 metrov za minútu

Canon rozširuje portfólio vysokorýchlostných atramentových rotačných tlačiarní o rad ColorStream 8110 a 8200

Spoločnosť Canon nadväzuje na doterajší úspech radu vysokorýchlostných atramentových tlačových strojov ColorStream 8000 a rozširuje ju o dva nové modely ColorStream 8200 a 8110. Model ColorStream 8200 je teraz najproduktívnejším modelom radu s maximálnou rýchlosťou až 200 metrov za minútu. Model ColorStream 8110 s rýchlosťou 110 metrov za minútu je ideálny pre poskytovateľov tlačových služieb, ktorí chcú investovať do nového tlačového stroja ColorStream a zároveň zachovať existujúce dokončovacie zariadenia.

 

28. marca 2024

Ultrarýchla produkcia

Atramentové tlačové stroje ProStream 2000 pre komerčnú tlač

Canon ukázal nové vysokorýchlostné atramentové tlačiarne ProStream 2000 pre komerčnú a obchodnú komunikáciu a novú vlajkovú loď ProStream 3160

28. marca 2024

Navrhnuté s ohľadom na životné prostredie

Canon predstavil rad flatbed tlačiarní Arizona 2300 s technológiou FLXflow

Na trh bola uvedená aj najnovšia verzia 2.1 systému PRISMAelevate XL, ktorá zdvojnásobuje výšku tlače reliéfnych tlačových aplikácií na podporovaných flatbed tlačiarňach Arizona na 4 mm, a tým pomáha používateľom vytvárať pôsobivé, na dotyk výrazné hmatové kresby či umelecké diela.

28. marca 2024

rad vysoko kvalitných Industrial SSD diskov

Kingston Digital predstavuje i-Temp

Spoločnosť Kingston Digital Europe Co LLP, ktorá je výrobcom flash pamäťových zariadení a pobočkou Kingston Technology Company, svetového lídra v oblasti pamäťových produktov a technologických riešení, dnes oznámila, že vyvinula rad pevných diskov Industrial Temp špeciálne pre výrobcov systémov a konštruktérov, ktorí vyžadujú širší rozsah prevádzkových teplôt pre extrémne prostredia. Tieto SSD disky sú okrem […]

28. marca 2024

Adrenalínové aktivity

Toto sú jarné aktivity, ktoré vás dostanú do pohybu

Dlhšie dni, slnečné lúče a vyššie teploty znamenajú len jedno. Jar je oficiálne tu! Je čas vyraziť na prechádzku, zabehať si do prírody, či vydať sa na túru. Či už ste vášnivý turista, alebo s outdoorovými aktivitami ešte len začínate, práve jarné počasie má ideálne podmienky pre širokú škálu športov. Prinášame zopár tipov, ako aktívne využiť jarné dni, a nielen to – pomocou nositeľných technológií zaznamenáte váš progres a namotivujete sa k zlepšovaniu.

26. marca 2024

Monitory Philips 24E1N1100A, 27E1N1100A a 27E1N1600AE sú viacúčelové monitory

Monitory Philips

Rad monitorov Philips E1 predstavuje tri nové viacúčelové modely pre hybridnú a vzdialenú prácu

26. marca 2024

Nové stolné gigabitové PoE+ prepínače Mercusys MS105GP a MS108GP

Spoločnosť Mercusys, výrobca sieťových zariadení, predstavuje nové modely kompaktných prepínačov s podporou PoE+ napájania. Päťportový Mercusys MS105GP a osemportový MS108GP.

26. marca 2024

Odporúčané

Vysoká kvalita tlače

Výhody sublimácie: presná, odolná a všestranná potlač rôznych produktov

Sublimačná tlač sa stáva v dnešnom svete čoraz populárnejšou voľbou, a to nielen v profesionálnom, ale aj v domácom prostredí. Táto pokročilá technológia prináša množstvo výhod, ktoré ju robia atraktívnou možnosťou pre tlač rôznych typov produktov vhodných na osobné využitie alebo prezentáciu firmy.

19. marca 2024

Nočné videnie pre zlepšenie viditeľnosti v tme

Optika, ktorá zlepšuje viditeľnosť v náročných podmienkach

Vo svete plnom rôznorodých podmienok a prostredí je schopnosť vidieť v noci alebo za zhoršených svetelných podmienok neoceniteľnou výhodou. O jej využití v praxi nás dnes presviedča niekoľko unikátnych riešení v podobe pokročilých optických riešení. Dvomi najvýznamnejšími z nich sú termovízia a nočné videnie, na ktoré sa v tomto článku pozrieme bližšie, spomenieme si ich princípy fungovania a využitie v praxi.

19. marca 2024

Ktoré tonery a prečo najlepšie ochránia vašu tlačiareň?

Ktoré tonery a prečo najlepšie ochránia vašu tlačiareň?

Tonery, ktoré sú vyrobené priamo výrobcom vašej tlačiarne, sú často najlepšou voľbou pre zachovanie jej zdravia a životnosti. Tento doplnkový sortiment je navrhnutý a testovaný tak, aby dokonale zapadal do vášho tlačiaceho zariadenia a minimalizoval riziko poškodenia jeho mechanických častí, čo sa pri lacných alternatívnych verziách veľmi často stáva.

19. marca 2024

Pohodlie a jednoduchosť používania PlayStation

Hry na PC alebo PS: pre koho a ktoré sú lepšie?

V súčasnej dobe je ponuka hier na PC a PlayStation tak rozmanitá, že rozhodnutie medzi týmito dvoma platformami sa môže zdať náročné. Každá z nich ponúka jedinečné výhody a nevýhody, ktoré by ste mali zvážiť, aby ste našli pre seba alebo svojich blízkych to najlepšie riešenie. Ide o dôležité faktory, ktoré by ste mali brať do úvahy pri rozhodovaní sa medzi hraním na PC alebo PlayStation.

19. marca 2024

Nové zážitky s umelou inteligenciou

Najnovší prototyp OPPO Air Glass 3

OPPO predstavuje nové okuliare pre asistovanú realitu Air Glass 3 a ďalšie technologické inovácie

2. marca 2024

Náušnice? Nie, to sú revolučné slúchadlá Bose

Prvé kusy sú už na českom trhu exkluzívne vo vybraných predajniach a na e-shope iSTYLE.

16. februára 2024

Huawei FreeClip

Slúchadlá do každého ucha

V Huawei vyvinuli slúchadlá, ktoré skvele padnú do každého ucha. Na rozdiel od klasických slúchadiel sa totiž nevkladajú do uší, ale vďaka ergonomickému C-bridge designu držia na uchu pevne zvonku. Či už pri ich používaní sedíte za počítačom alebo cvičíte. Slúchadlá sú k dispozícii v dvoch štýlových farebných prevedeniach, v čiernej a fialovej farbe.

16. februára 2024

Inteligentné zásuvky Tapo P100M a Tapo P110M

Vylepšite si svoju domácnosť so šikovnými Wi-Fi zásuvkami Tapo

Chceli by ste začať s múdrou domácnosťou, ale neviete ako? Ideálna možnosť pre vstup do sveta internetu vecí sú múdre zásuvky. Ich cena sa pohybuje v rade nižších stoviek korún, a napriek tomu ponúka množstvo funkcií, ktoré môžete vyskúšať. Ako sami spoznáte, investícia do chytrého zariadenia sa môže rýchlo vrátiť napríklad v podobe usporenej energie. […]

7. februára 2024

8 hodín nepretržitého počúvania.

Slúchadlá FreeClip od Huawei

Inovatívny dizajn, vylepšený zvukový zážitok a potláčanie okolitého hluku

30. januára 2024

Nové kamery Tapo toho ale vedia oveľa viac

Strážte si každý kút vašej domácnosti aj za tmy

Nové domáce Wi-Fi kamery Tapo C212, ktoré disponuje ethernetovým portom a Tapo C211, prvá Tapo kamera v čiernej farbe, v sebe ukrývajú osvedčené funkcie zabezpečenia, ale ponúkajú aj ďalšie vychytávky, ktoré oceníte v každodenných situáciách.

23. novembra 2023