Supertenký a superľahký

ASUS Zenbook S 13 OLED

ASUS Zenbook S 13 OLED, najtenší 13,3″ OLED notebook na svete,
je v predaji na Slovensku

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 31. mája 2023
Obsahuje nasledovné témy

Najtenší 13,3″ OLED notebook na svete je najekologickejší Zenbook všetkých čias. Ponúka ľahkú konštrukciu, trvalú udržateľnosť a viac výkonu v menšom tele

 

KĽÚČOVÉ BODY

 

Bratislava 25. máj 2023 – ASUS spustil na Slovensku predaj najtenšieho 13,3-palcového OLED notebooku na svete[i], modelu Zenbook S 13 OLED (UX5304). Ide tiež o najekologickejší Zenbook všetkých čias, ktorý posúva na novú úroveň charakteristické vlastnosti značky, ako je ultraprenosný dizajn, udržateľnosť a výkon na cestách, a presvedčivo dokazuje, že menej môže byť viac.

Zenbook S 13 OLED nerobí žiadne kompromisy z hľadiska výkonu, konektivity či výdrže batérie, a to aj napriek rekordne nízkej hrúbke iba 1 cm[ii] a hmotnosti iba 1 kg[iii]. Je stelesnením ultraprenosného dizajnu v úplne novej sivej farbe Basalt Gray alebo v klasickej modrej farbe Ponder Blue. Zenbook S 13 OLED je navrhnutý s ohľadom na životné prostredie a uhlíkovú neutralitu. Jeho šasi obsahuje recyklované kovy a plasty a dodáva sa v balení s certifikáciou FSC® Mix. Využíva bezhalogénovú elektroniku a v prípade modelu Basalt Gray aj úplne nový elegantný ekologický plazmokeramický hliník, vďaka čomu ide o najekologickejší Zenbook všetkých čias.

Notebooky radu Zenbook vždy prinášali bezkonkurenčný výkon na cestách a Zenbook S 13 OLED nie je výnimka. Využíva 13. generáciu procesora až do Intel Core i7 s 16 GB RAM typu LPDDR5 RAM a až 1 TB PCIe® 4.0 x4 SSD úložiskom. K dispozícii je plnohodnotná výbava I/O portov a 63 Wh batéria s dlhou výdržou.

Zenbook S 13 OLED ponúka pohlcujúce a verné vizuály vďaka úžasnému ASUS Lumina OLED displeju s pomerom strán 16 : 10, rozlíšením 2,8K (2 880 x 1 800) a certifikáciami Dolby Vision, Pantone® Validated a VESA DisplayHDR True Black 500.

Supertenký a superľahký

Zenbook S 13 OLED dosiahol supertenký dizajn s hrúbkou 1 cm a superľahkú hmotnosť 1 kg vďaka niekoľkým pokročilým technikám a materiálom, ktoré sa použili v rámci jeho dizajnu a konštrukcie s cieľom znížiť hmotnosť a rozmery v porovnaní s predchádzajúcou generáciou a bez toho, aby sa zhoršil výkon, konektivita alebo výdrž batérie.

Výsledkom je ultraprenosný notebook, ktorý nanovo definuje svoju kategóriu a posúva tenkosť a ľahkosť na úplne novú úroveň bez kompromisov. Výdrž dosahuje až 14 hodín streamovania videa a Zenbook S 13 OLED ponúka lepšie chladenie a vyšší výkon v porovnaní s predchádzajúcou generáciou a aj napriek rekordne kompaktným rozmerom si zachováva plnú použiteľnosť a komplexnú výbavu I/O portov.

Všestranná udržateľnosť

ASUS chce prostredníctvom Zenbooku dosiahnuť viac za menej. Zariadenie disponuje registráciou EPEAT® Gold a má pozitívny vplyv na životné prostredie počas celého životného cyklu, od použitých materiálov a výroby až po montáž, používanie a koniec životnosti. ASUS znížil jeho uhlíkovú stopu použitím recyklovaných materiálov a navrhnutím ekologickejšieho obalu.

Ide o doteraz najekologickejší Zenbook. V klávesnicovej časti, šasi a veku využíva PIR zliatinu horčíka a hliníka (recyklované materiály z priemyselnej činnosti), čo znižuje uhlíkovú stopu o viac ako 50 %[iv]. Klávesy a reproduktory obsahujú PCR plasty (plasty recyklované po spotrebe) a reproduktory sú vyrobené aj z plastov, ktoré by inak skončili v oceáne. ASUS tiež prepracoval balenie, aby bolo 100 % recyklovateľné a vyrobené z materiálov, ktoré sa dajú opakovane použiť a kompostovať. Vyrobené je zo 100 % FSC Mix papiera zo zodpovedne obhospodarovaných lesov, kontrolovaného dreva a recyklovaných zdrojov. Papierové vložky sa dajú ľahko použiť ako stojan na notebook. Zenbook S 13 OLED prekračuje aj normu energetickej účinnosti ENERGY STAR® o 43 %, čím znižuje spotrebu elektrickej energie. Cieľom uvedených udržateľných opatrení je dosiahnutie uhlíkovej neutrality.

ASUS prvýkrát použil špeciálny výrobný proces, aby vytvoril exkluzívny plazmokeramický hliník pre veko. Tento proces využíva čistú vodu a elektrinu a nevyžaduje organické zlúčeniny, silné kyseliny ani ťažké kovy. Metóda je založená na kúpeli, má nízky vplyv na životné prostredie a spôsobuje fyzikálnu a chemickú premenu hliníka. Výsledkom je zvýšená odolnosť proti opotrebovaniu, ochrana proti korózii, zlepšený tepelný manažment, tvrdosť[v] aj životnosť.

Vzhľad a pocit z tohto materiálu je podobný prírodnému kameňu, čo korešponduje s krédom série Zenbook a zároveň je vďaka nemu každé veko jedinečné. Žiadne dve nie sú rovnaké. Dlhšia životnosť notebooku znižuje dlhodobý odpad, a preto je Zenbook 13 S OLED prísne testovaný podľa najnovšej americkej vojenskej normy MIL-STD-810H, ktorá zahŕňa až 12 testovacích metód a 26 jednotlivých testov[vi] – ide o najprísnejšie testovanú odolnosť notebookov na svete.

Výkon na cestách

Zenbook S 13 OLED má certifikáciu Intel Evo a predstavuje dokonalé spojenie výkonu a prenosnosti. Vybavený je procesorom 13. generácie až do Intel Core i7, ktorého tepelný výkon (TDP) je možné zvýšiť až o 20 % na úroveň až 20 wattov. Dopĺňa ho 16 GB RAM typu LPDDR5, ultrarýchle 1 TB PCIe 4.0 x4 SSD úložisko a 63 Wh batéria s dlhou výdržou. WiFi 6E konektivita, ktorú zlepšuje technológia ASUS WiFi Master Premium, zabezpečuje rýchle a stabilné pripojenie.

Zenbook S 13 OLED ponúka aj napriek ultrakompaktnému šasi plnohodnotnú výbavu I/O portov, takže používatelia nemusia so sebou nosiť adaptéry či USB huby. Dva Thunderbolt 4 USB-C® porty podporujú rýchle nabíjanie, pripojenie 4K externých displejov a prenosové rýchlosti až do 40 Gbps. K dispozícii je tiež USB 3.2 Gen 2 Type-A port, HDMI® 2.1 port a 3,5 mm audio jack.

Na zlepšenie zážitkov z videokonferencií na cestách je FHD infračervená kamera vybavená vizuálnymi efektmi, ktoré poháňa umelá inteligencia, a technológiou potlačenia hluku pomocou umelej inteligencie. Kamera tiež podporuje rýchle a bezpečné prihlásenie tvárou pomocou funkcie Windows Hello. Výkonný audio systém s certifikáciou Harman Kardon a Dolby Atmos® zvukom využíva inteligentný zosilňovač s technológiou ASUS Audio Booster, ktorá zvyšuje hlasitosť až 5,25x.

Touchpad ASUS ErgoSense je o 9,5 % väčší a umožňuje jednoduchšiu navigáciu. Je hladký a pohodlný, umožňuje presné ovládanie a využíva ľahko čistiteľnú povrchovú úpravu, ktorá zabraňuje odtlačkom prstov.

ASUS Lumina OLED displej: Presnejší. Prispôsobivejší. Spoľahlivejší

Zenbook S 13 OLED ponúka pohlcujúci zážitok zo sledovania vďaka displeju ASUS Lumina OLED s pomerom strán 16 : 10. ASUS tento názov udeľuje iba špičkovým OLED displejom, ktoré spĺňajú jeho prísne kritériá kvality a ponúkajú presnejší, prispôsobivejší a spoľahlivejší vizuálny zážitok. ASUS Lumina OLED displeje predstavujú štandard vysokokvalitného vizuálneho riešenia pre najlepší zážitok z technológie OLED. Jeho názov zdôrazňuje jedinečné výhody a vynikajúci vizuálny zážitok, ktorý presahuje tradičné OLED displeje. ASUS Lumina OLED využíva exkluzívne technológie ASUS, ako sú ASUS Splendid a ASUS OLED Care, ako aj nové funkcie a vlastnosti – Delta E <1, úspora energie a ochrana panela. Integráciou týchto prvkov vytvoril ASUS vysokokvalitné riešenie, ktoré predstavuje vrchol technológie OLED.

ASUS Lumina OLED displej v notebooku Zenbook S 13 OLED prináša jasnejšie, čistejšie a živšie farby s rozlíšením 2,8K, odozvu 0,2 milisekundy a presnosť Delta E <1[vii]. Displej disponuje aj certifikáciami Dolby Vision, DisplayHDR True Black 500 pre brilantné zobrazenie bielej farby a dokonalé zobrazenie čiernej farby a Pantone Validated pre verné zobrazenie farieb. 100 % pokrytie farebného priestoru DCI-P3 poskytuje zážitok na filmovej úrovni s mimoriadne živými farbami, pričom technológia ASUS Splendid umožňuje používateľovi jednoducho sa prepínať medzi týmto farebným priestorom a gamutmi sRGB, Display-P3 a natívnym OLED gamutom.

Displej má aj certifikácie TÜV Rheinland a SGS pre starostlivosť o oči s o 70 % nižším vyžarovaním modrého svetla, čo zaručuje pohodlie pre oči používateľa aj počas dlhého sledovania. ASUS tiež poskytuje bezplatnú výmenu OLED obrazovky v prípade akýchkoľvek problémov s vypálením počas záručnej doby[viii].

 

CENA & DOSTUPNOSŤ

ASUS Zenbook S 13 OLED (UX5304) je v predaji na Slovensku za cenu od 1 299 eur.

 

ŠPECIFIKÁCIE[ix]

ASUS ZenBook S 13 OLED (UX5304)

Procesor Intel® Core i7 1355U

Intel® Core i5 1335U

Displej 13,3″ 16 : 10 2,8K (2 880 x 1 800) ASUS Lumina OLED NanoEdge displej s tenkými rámikmi a 85 % pomerom obrazovky k telu, maximálny jas 550 nitov, 100 % pokrytie farebného priestoru DCI-P3, certifikácia DisplayHDRTrue Black 500
Operačný systém Windows 11 Home
Grafický čip Intel® Iris® Xᵉ
Operačná pamäť Až do 16 GB LPDDR5 5200 MHz RAM
Úložisko Až do 1 TB PCIe® Gen 4 SSD
Konektivita WiFi 6E (802.11ax)

Až do Bluetooth® 5.2

Kamera FHD IR/3DNR/ALS kamera
I/O porty 2x Thunderbolt 4 Type-C®

1x USB 3.2 Gen 2 Type-A

1x HDMI® 2.1 (TMDS)

1x audio jack

Touchpad 129 x 81 mm ASUS ErgoSense Touchpad
Audio Zabudované reproduktory

Technológia inteligentného zosilňovača

Zabudovaný mikrofón

Harman Kardon certifikácia

Batéria 63 Wh
AC adaptér 65 W adaptér

Výstup: 5V~20V, 65 W

Vstup: 100~240 V AC, 50/60 Hz univerzálne

Rozmery 296,2 x 216,3 x 10,9 mm
Hmotnosť 1 kg

 

[i] Porovnanie celkovej hrúbky notebooku k 20. februáru 2023 na základe internej analýzy trhu spoločnosťou ASUS, ktorá porovnala Zenbook S 13 OLED (UX5304) s konkurenčnými produktmi v danej kategórii (notebooky s OLED displejom s uhlopriečkou 13,3 palca) od výrobcov, ako sú Acer, Apple, HP, Huawei, Lenovo, Microsoft a Samsung.

[ii] Rozmery: 296,2 x 216,3 x 10,9 mm; hrúbka sa môže odlišovať v závislosti od špecifikácií.

[iii] Hmotnosť sa môže odlišovať v závislosti od špecifikácií.

[iv] Porovnanie sa zameriava na samotný kov PIR v porovnaní so šasi zo 100 % čistého kovu za predpokladu, že ostatné faktory, ktoré môžu ovplyvniť emisie CO2, sú rovnaké.

[v] Testy tvrdosti vykonal ASUS 30. augusta 2022. Testovacia konfigurácia: Zenbook UX5304VA Basalt Gray. Testovacie nastavenia: 765 g ceruzka na poškriabanie šasi, pričom hrot ceruzky a povrch notebooku tvoria uhol 45°. Na povrchu nezostali žiadne viditeľné škrabance.

[vi] Vybrané produkty sa testujú podľa rozšírených vojenských noriem odolnosti MIL-STD-810H s 12 testovacími metódami a 26 testovacími postupmi, aby sa zabezpečila mimoriadna odolnosť. Na základe interného prieskumu trhu spoločnosti ASUS s využitím dostupných informácií a testovacích správ z webových stránok hlavných značiek notebookov zo dňa 28. októbra 2022 používajú spotrebiteľské notebooky ASUS režim pozostávajúci z 26 testovacích postupov, čo je najprísnejší a najrozsiahlejší testovací režim v odvetví spotrebiteľských notebookov pre normu MIL-STD-810H.

[vii] Priemerné výsledky testov nastavení MyASUS Splendid Display P3 a sRGB: Delta-E < 1, +/- 0.5; môže sa odlišovať v závislosti od špecifikácií.

[viii] Záručná doba sa odlišuje v závislosti od krajiny.

[ix] Špecifikácie, obsah balenia a dostupnosť produktu sa môžu zmeniť bez upozornenia a môžu sa líšiť podľa krajiny. Aktuálny výkon sa môže odlišovať v závislosti od aplikácií, používania, prostredia a ďalších faktorov. Kompletné špecifikácie sú k dispozícii na http://www.asus.com

 

Najnovšie

Prvá jesenná novinka Bose na slovenskom trhu

Bose QuietComfort Headphones

Kalendárny príchod jesene sa tento rok takmer presne zišiel s oznámením noviniek spoločnosti Bose. Prvá z nich, ktorá bude v ČR a na Slovensku dostupná už 10. októbra, sú slúchadlá Bose QuietComfort Headphones, na trhu postupne nahradia populárny model QC 45. Novinka si zachováva nezameniteľný ikonický dizajn, ktorý tvoril históriu slúchadiel s aktívnym potlačením okolitých […]

27. septembra 2023

Kvalitný zvuk, výdrž až 9 hodín a cena pod 50 eur

Bezdrôtové slúchadlá Huawei FreeBuds SE 2

Spoločnosť Huawei nedávno uviedla na náš trh nové slúchadlá FreeBuds SE 2, najnovší prírastok do rodiny bezdrôtových slúchadiel kategórie TWS (True Wireless Stereo – skutočne bezdrôtové slúchadlá).

27. septembra 2023

Ľahký kompaktný notebook

Najnovší Pavilion Plus 14 a Pavilion Plus 16[

Spoločnosť HP predstavuje najnovší 14-palcový notebook HP Pavilion Plus a úplne nový 16-palcový notebook HP Pavilion Plus.

27. septembra 2023

ASUS predstavuje ExpertBook B9 OLED

Najľahší 14″ biznisový OLED notebook na svete, bez uhlíkovej stopy, a pritom s vojenskou odolnosťou a zabezpečením a prvkami umelej inteligencie

27. septembra 2023

Predstavujeme prvý prenosný herný monitor AOC GAMING 16G3.

Hrajte na cestách s novým monitorom AOC GAMING 16G3: kraľujte každej hre s výrazným IPS panelom s obnovovacou frekvenciou 144 Hz

27. septembra 2023

Mercusys MR60X

Nový router s podporou Wi-Fi 6 pre širšiu, silnejšiu a priepustnejšiu sieť

Výrobca sieťových zariadení Mercusys prichádza na slovenský trh s úplne novým routerom s podporou štandardu Wi-Fi 6. Jednotka MR60X umožňuje efektívne pripojiť viac zariadení súčasne a zároveň rozšíriť dosah siete so zachovaním rýchlych a kvalitných dátových prenosov.

27. septembra 2023

TP-Link Tapo C520WS

Bezpečnostná Wi-Fi kamera s precíznym nočným snímaním

Šikovný AI režim dokáže rozpoznávať osoby, domácich miláčikov či vozidlá.

27. septembra 2023

Hodinky, ktoré sa prispôsobia vášmu životnému štýlu

Huawei Watch GT 4

Huawei Watch GT 4: Hodinky, ktoré sa prispôsobia vášmu životnému štýlu Počas celého života si budujeme rutiny. Chodíme do školy a do práce, trénujeme vo fitness centrách, a neustále hľadáme nové, zdravšie spôsoby, ako sa stravovať. Nájsť zdravú rovnováhu medzi týmito aktivitami však nie je ľahká úloha. Aby sme si vybudovali vyvážený zdravý životný štýl, […]

26. septembra 2023

Kingston IronKey D500S

Kingston rozširuje ochranu mobilných dát o zabezpečenie na armádnej úrovni

Kingston Digital Europe Co LLP uvádza na trh Best-in-Class šifrované USB flash disky Kingston IronKey D500S, s hardvérovým šifrovaním na armádnej úrovni pre zabezpečenie tranzitu utajovaných dát. D500S má certifikát FIPS 140-3 Level 3 (v procese schvaľovania) s novými vylepšeniami od inštitútu NIST, ktoré pre vládne a vojenské použitie vyžadujú zabezpečený upgrade mikroprocesorov pre ešte silnejšiu […]

14. septembra 2023

Canon predstavuje nové inovatívne modely tlačiarní pre domácnosti a firmy

Canon MAXIFY GX1040 / MAXIFY GX2040

Túto jeseň budú k existujúcemu radu inovatívnych tlačiarní Canon MAXIFY GX pridané nové modely Canon MAXIFY GX1040/GX2040 so zásobníkmi atramentu MegaTank pre hybridných pracovníkov a domáce kancelárie.

11. septembra 2023

Odporúčané

Prístroje jednoducho ovládate z jedného miesta.

Spravujte domácnosť múdro

Produkty chytrej domácnosti nás obklopujú čoraz viac a dokážu nám významne uľahčiť každodenný život. Aké by teda vo vašej domácnosti nemali chýbať? Tu sú tri tipy, čo ušetria čas, peniaze aj starosti.

6. septembra 2023

Mimoriadne tenký dizajn

Spoločnosť Samsung Electronics predstavuje 98″ QLED TV

Super veľká obrazovka optimalizovaná pre váš domov

 

4. júla 2023

Najmenší a najľahší RF objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou

Zachyťte vzácne momenty na cestách s Canon EOS R100 a objektívom RF 28mm F2.8 STM  

EOS R100 je vybavený 24,1-megapixelovým APS-C snímačom, ktorý je niekoľkokrát väčší ako ten, ktorý sa nachádza v špičkových smartfónoch a poskytuje značný posun v kvalite obrazu a videa.

4. júla 2023

Top šampióni pre mobilné hry

Najlepšie herné telefóny roku 2023

Najlepšie herné telefóny sú tie, ktoré sú navrhnuté s ohľadom na hráča. Keď hľadáte herný telefón, ideálne zariadenie by malo mať mať rýchly výkon, veľkú obrazovku s vysokým rozlíšením, vysokou obnovovacou frekvenciou, dlhú výdrž batérie a funkcie, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre dokonalé hranie hier.

6. marca 2023

Ako vyberať komponenty

Ako na nový počítač?

Každý hráč vie, že novšie hry majú vysoké nároky na hardvér na ktorom bežia, zvlášť keď si ich chcete vychutnať naozaj naplno. Z toho vyplýva, že herný počítač je potrebné raz za niekoľko rokov vymeniť za novší a výkonnejší. Niekedy stačí upgradovať vybrané komponenty (zväčšiť pamäť RAM, disk alebo vymeniť grafickú kartu), inokedy je potrebný […]

15. februára 2023

Výhra je vecou náhody

Ako prebieha kontrola online herní

Las Vegas bolo postavené z peňazí hráčov. Keď sa pozriete na tie monumentálne stavby je zrejmé, že najviac peňazí v hazardných hrách vyhráva kasíno, no u takej rulety, kociek, alebo kartových hier vidíte, že vás nik nepodvádza a výhry sú právoplatné. Dnes však môžete hrať aj online… U online hier nevidíte ako to funguje za webovou […]

6. decembra 2022

Chytré centrum všetkého diania

Múdra domácnosť znižuje spotrebu energie

Rozmýšľate nad tým, ako znížiť a optimalizovať svoju spotrebu energie a kde sa dá najlepšie ušetriť? Samozrejme spôsobov existuje viac, ale nie všetky sú ihneď realizovateľné.

2. decembra 2022
TEST

Recenzia monitora AOC Q27 V5C 27″: Zapáčil sa nám natoľko, že sme si ho zadovážili aj my

Monitory značky AOC sme testovali už niekoľkokrát, napríklad zakrivený CU34G2X 34, klasický X24P1 so špičkovým zobrazovacím panelom IPS a tiež nápadný herný monitor C 27G2 ZU Curved Gaming Monitor. Tieto monitory vynikajú vysokou kvalitou obrazu a férovými cenami, ktoré dávajú vedieť o vyššom štandarde tejto značky, zároveň ju dostávajú aj do rúk neprofesionálov. Najnovšie sme […]

7. novembra 2022
TEST

AUDIOTECHNIKA

Recenzia Truune Eight (8): Najprv šokujú vás aj celé okolie, potom sa ich kvalita stane novým štandardom

Domáci zvuk v štúdiovej kvalite a priamo zo Slovenska? To je Truune Eight (8).

3. novembra 2022

Bezpečie a stabilita vašich zariadení

Recenzia: Záložný batériový zdroj CyberPower VP1000ELCD-FR

Dôležitou úlohou záložného zdroja CyberPower VP1000ELCD-FR je ochrániť počítače a ďalšiu elektroniku pred nečakaným výpadkom energie, prepätím či špičkami v elektrickej sieti a preklenúť krátkodobé výpadky napájania z elektrickej siete.

26. októbra 2022