Ultrarýchla produkcia

Atramentové tlačové stroje ProStream 2000 pre komerčnú tlač

Canon ukázal nové vysokorýchlostné atramentové tlačiarne ProStream 2000 pre komerčnú a obchodnú komunikáciu a novú vlajkovú loď ProStream 3160

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 28. marca 2024
Obsahuje nasledovné témy

Spoločnosť Canon predstavila nový rad atramentových tlačových strojov ProStream 2000 pre komerčnú tlač a poskytovateľov služieb v oblasti firemnej komunikácie, ktorí sa usilujú o mimoriadne výhodný pomer výkon/cena pre aplikácie na médiá s gramážou až 150 g/m2 a na nenatierané papiere. Modely radu ProStream 2000, ktoré tlačia rýchlosťou až 133 m/min na štandardné ofsetové natierané aj nenatierané médiá a médiá optimalizované pre atramentovú tlač od 28 g/m2 do 150 g/m2, ponúkajú lepší pomer výkon/cena, sú o 20 % kratšie ako ProStream 3000 a spotrebujú o 10% menej energie[1].

Rad Canon ProStream 2000 zahŕňa dva modely: model 2080 s rýchlosťou 80 m/min a model 2133 s rýchlosťou 133 m/min.

Predstavený bol aj nový model ProStream 3160, vlajková loď radu ProStream 3000 s rýchlosťou tlače 160 m/min. Nová sada polymérových pigmentových atramentov, ktorá je tiež súčasťou radu ProStream 2000, zaisťuje vysokú, konzistentnú kvalitu tlače blízku ofsetovej tlači pri uvedenej rýchlosti a zároveň rozširuje rozsah gramáže médií a zvyšuje rýchlosť. Ako rad ProStream 2000, tak ProStream 3160 zaisťujú ultrarýchlu produkciu a umožňujú tlačiarenským firmám presunúť ešte väčšie objemy práce z ofsetových a starších technológií.

 Nový rad ProStream 2000 predstavuje ideálnu investíciu do atramentovej tlače pre poskytovateľov bežných aj špecializovaných komerčných tlačových služieb, ktorí produkujú prevažne vysoko kvalitné aplikácie na médiá s nižšou gramážou alebo na širokú škálu typov a gramáží médií a chcú prejsť pri veľkoobjemových zákazkách z ofsetu na digitálnu tlač. Oba modely podporujú tlač na médiá až do 300 g/m2 pri nižšej rýchlosti. Rad ProStream 2000 osloví aj tlačiarne kníh, ktoré tlačia prevažne na nenatierané médiá, ale chcú rozšíriť svoju ponuku o tlač na natierané médiá. Budú tiež vhodnou voľbou pre spoločnosti zaoberajúce sa komerčnou komunikáciou, ktoré chcú rozšíriť svoju ponuku tlačových zákaziek nad rámec tradičnej tlače, ako sú správy, faktúry a výkazy, o prémiový direct mail, brožúry a bulletiny vďaka nákladovo efektívnemu a flexibilnému spôsobu výroby.

Nový rad zahŕňa dva modely – ProStream 2080 s rýchlosťou tlače 80 m/min a ProStream 2133 s rýchlosťou tlače 133 m/min – a umožňuje obojstrannú tlač až 1 790 štvorfarebných strán A4 za minútu alebo 11 300 hárkov B2 za hodinu, čo zodpovedá 58 miliónom strán A4 za mesiac, a to na tlačový materiál so šírkou až 558 mm.

Rad ProStream 2000 zaručuje vysoko kvalitné aplikácie na natieraných aj nenatieraných médiách s atraktívnym pomerom výkon/cena.

Optimálnu kvalitu tlače aplikácií pri všetkých rýchlostiach zaisťujú piezoelektrické tlačové hlavy s rozlíšením 1200 dpi s technológiou Drop On Demand a riešením na úpravu papiera Canon Smart ColorGrip spolu s novou sadou polymérových pigmentových atramentov pre rozšírený farebný gamut (jasnejšiu červenú a tmavšiu čiernu), vynikajúcu odolnosť oderu a aplikácie pripravené na zdobenie lesklým lakom. K zabezpečeniu konzistentnej kvality od prvej do poslednej stránky prispieva aj systém Canon Inline Quality Control, vysoko výkonný kamerový systém, ktorý kontroluje kvalitu tlače a automaticky vykonáva zmeny v reálnom čase. Rad ProStream 2000 navyše disponuje systémami, ktoré zaisťujú stabilný, nepretržitý prísun atramentu pri tlači s vyšším pokrytím atramentom vysokou rýchlosťou, a zaručujú tak konštantnú, rovnomernú kvalitu tlače. Táto kvalita výstupu bola tiež nezávisle certifikovaná Výskumným ústavom pre mediálne technológie Fogra na najvyšší štandard „A“ v rámci certifikácie Fogra 51.

Rad ProStream 2000 je dôkazom, že sa spoločnosť Canon zameriava na znižovanie dopadu svojich produktov a činností na životné prostredie. Preto má tento rad o 29 % nižšiu spotrebu energie a produkuje o 36 % menej emisií a tepla ako predchádzajúci rad ProStream 1000 pri zachovaní rovnakého rozsahu rýchlostí a gramáže médií. Rovnako ako u ProStream 3000 je systém vysoko automatizovaný – vrátane automatického rozpoznania slepého pásu papiera – čo zaisťuje minimálne plytvanie a jednoduché používanie. Napájacia časť tlačiarní radu 2000 bola tiež presunutá tak, aby bola lepšie prístupná a umožňovala jednoduchší a rýchlejší servis.


Model ProStream 3160 dosahuje rýchlosť 160 m/min a je novou vlajkovou loďou radu ProStream 3000.

 

Hans Schmidbauer, riaditeľ marketingu a inovácií pre komerčnú tlač spoločnosti Canon v regióne EMEA, uviedol: „Spoločnosť Canon sa neustále snaží prinášať nové technológie, ktoré našim zákazníkom ponúkajú maximálnu hodnotu z hľadiska návratnosti ich investícií a umožňujú im prispôsobiť sa a uspieť v meniacich sa trhových podmienkach. V prípade technológie ProStream prinášajú inovácie, ktoré sme predstavili v posledných rokoch, poskytovateľom tlačových služieb výnimočnú kvalitu, produktivitu a nákladovú efektivitu pri veľkých objemoch aplikácií na vyžiadanie na rôznych typoch a gramážach médií. A s uvedením zariadenia ProStream 3160 s rýchlosťou tlače 160 metrov za minútu ďalej zvyšujeme rentabilitu a ponúkame zákazníkom ešte väčšiu hospodárnosť.

Chápeme, že neexistuje jedna univerzálna tlačiareň vhodná pre všetkých. Vďaka uvedeniu nového radu ProStream 2000 máme teraz k dispozícii ucelené portfólio atramentových produkčných tlačových strojov, hárkových aj rotačných, ktoré dokážu vyhovieť individuálnym potrebám z hľadiska aplikácií a objemov každej bežnej komerčnej a online tlačiarne, výrobcov kníh, špecialistov na fotografické produkty a tlačiarne obchodných oznámení. Rad ProStream 2000 s menšími rozmermi ponúka priaznivý pomer výkon/cena pre aplikácie tlačené na ľahšie papiere, či už natierané alebo nenatierané, a sprístupňuje výhody radu ProStream širšiemu okruhu komerčných tlačiarní. Rovnako tak je rad ProStream 2000 vhodnou voľbou pre spoločnosti zaoberajúce sa obchodnou komunikáciou, ktoré hľadajú flexibilné riešenie, ktoré im umožní rozšíriť portfólio o prémiovejšie produkty tlačené na natierané papiere alebo zaviesť výrobu takých produktov, ktoré predtým museli zadávať externým dodávateľom.“

Rad ProStream 2000 bude mať celosvetovú premiéru na veľtrhu drupa 2024 (28. mája – 7. júna 2024, Düsseldorf, Nemecko), kde predstaví v živom výrobnom procese širokú škálu tlačových aplikácií. Nový rad ProStream 2000 aj ProStream 3160 sú už v predaji priamo v spoločnosti Canon.

Ďalšie informácie o rade Canon ProStream 2000 nájdete na adrese: https://www.canon-europe.com/business/products/production-printers/digital-presses/prostream-2000-series/

Ďalšie informácie o rade Canon ProStream 3160 nájdete na adrese: https://www.canon-europe.com/business/products/production-printers/digital-presses/prostream-3000-series/

[1] Test spotreby energie vykonaný na papieri UPM FinesseMatt 115 g/m2 pre tlačovú úlohu s priemerným pokrytím atramentom na trhu s grafickými aplikáciami.

Najnovšie

Vlajková ľod od systámu EOS R

Canon pripravuje uvedenie fotoaparátu EOS R1

Canon pripravuje uvedenie fotoaparátu EOS R1, ktorý bude prvou vlajkovou loďou systému EOS R. Nová technológia spracovania obrazu ešte viac zlepší automatické ostrenie a kvalitu obrazu

 

15. mája 2024

Vysokorýchlostný dvojpásmový adaptér pre lepšie pripojenie

TP-Link Archer T600UB Nano

Spoločnosť TP-Link, popredný svetový dodávateľ sieťových riešení a produktov inteligentnej domácnosti, predstavuje kompaktný Wi-Fi Bluetooth USB adaptér Archer T600UB Nano. Novinka zaistí flexibilné bezdrôtové pripojenie pre všetky zariadenia tak, aby fungovala s najnovším dvojpásmovým Wi-Fi routerom.

15. mája 2024

Huawei predstavil v Dubaji nové smart hodinky Watch FIT 3, vynovené Watch 4 Pro Space Edition a ďalšie inovatívne produkty

Vlajkové lode novej generácie – Objavte svet možností s Huawei

Spoločnosť Huawei dnes v Dubaji predstavila nové smart hodinky Huawei WATCH FIT 3 a Huawei WATCH 4 Pro Space Edition. Okrem týchto dlhoočakávaných produktov boli predstavené aj ďalšie novinky, vrátane vylepšeného notebooku Huawei MateBook X Pro a prvého tabletu Huawei s najnovšou generáciou PaperMatte Display, Huawei MatePad 11, ako aj mnoho ďalších nositeľných, audio a smart kancelárskych produktov.

 

9. mája 2024

Ponúka vynikajúcu kvalitu obrazu

Tlačiareň Epson SureColor P20500

Spoločnosť Epson uvádza na trh novú veľkoformátovú tlačiareň na profesionálnu tlač fotografií, umeleckých diel, plagátov a interiérových informačných nápisov

30. apríla 2024

Bez nutnosti mať u seba peňaženku alebo mobilný telefón

Zákazníci Home Creditu už môžu platiť aj hodinkami a náramkami Garmin a Xiaomi

Zákazníci spoločnosti Home Credit už môžu platiť aj inteligentnými hodinkami a fitnes náramkami Garmin a Xiaomi, čím spoločnosť rozširuje svoju ponuku k už dávnejšie fungujúcim digitálnym platobným službám Google Pay a Apple Pay. Vďaka tomu Home Credit pokrýva všetky najpoužívanejšie platobné metódy pre inteligentné zariadenia. Spoločnosť tak pokračuje v trende čoraz rozšírenejšej digitalizácie svojich služieb.

29. apríla 2024

UPGRADUJTE SVOJ POČÍTAČ!

Investujte do planéty a šetrite

Pokiaľ potrebujete zvýšiť výkon vášho počítača, UPGRADE pamäte a disku je určite správna cesta ako s relatívne menšou investíciou zvýšiť celkový výkon.

26. apríla 2024

v rozlíšení až 4K

Axis uvádza plne vybavené fixné kamery s vynikajúcou kvalitou obrazu

Spoločnosť Axis Communications prichádza s aktualizovaným radom kamier AXIS P13. Nové kamery sú ideálne pre rôzne situácie pri dohľade nad vnútornými priestormi. Na dosiahnutie maximálnej flexibility sú k dispozícii aj odľahčené základné jednotky, výmenné objektívy (s podporou i-CS) a široká škála montážneho príslušenstva. Interiérové modely sú navyše navrhnuté tak, aby sa vmestili aj do exteriérových krytov.

24. apríla 2024

TP-Link Omada ER706W-4G

Gigabitový AX3000 VPN router pre 4G+ sieť kedykoľvek a kdekoľvek

Spoločnosť TP-Link predstavuje nový gigabitový podnikový VPN router Omada ER706W-4G so vstavaným modemom pre 4G LTE pripojenie k internetu as AX3000 WiFi 6 prístupovým bodom pre bezdrôtové pripojenie užívateľov. Integráciu týchto funkcií do jediného zariadenia ocenia predovšetkým kancelárie či malé a stredné podniky.

23. apríla 2024

Huawei odkrýva stratégiu All Intelligence: Budúcnosť priemyslu s využitím umelej inteligencie

• O umelej inteligencii, jej implementácií v priemyselných odvetviach a o tom, kam smeruje informačno-komunikačný priemysel sa diskutovalo na Samite Analytikov Huawei. Podujatie spojilo viac ako 500 analytikov, výskumníkov a ďalších hostí z celého sveta.
• Počas podujatia Eric Xu, podpredseda a rotujúci predseda spoločnosti Huawei predstavil využitie umelej inteligencie spoločnosťou a stratégiu All Intelligence.

23. apríla 2024

Prvé video na YouTube

Dnes má už 19 rokov!

Úplne prvé video na YouTube sa volá „Me at the zoo“. Videonahrávka bola na web nahraná jeho spoluzakladateľom Jawedom Karimom 24. apríla 2005 o 03:27:12 UTC (5:27 nášho času), z používateľského účtu „jawed“. Viete koľko má LIKE? Ide o krátke 19 sekundové video zo ZOO v San Diegu so slonmi v pozadí, ktoré nemá práve najlepšiu […]

23. apríla 2024

Odporúčané

Pripravte sa na Wi-Fi 7 s routermi od TP-Link

Ešte vyššie rýchlosti a väčšia kapacita

V dnešnom svete je bezdrôtové pripojenie nevyhnutné na osobné aj profesionálne použitie. Od streamovania videí a hrania online hier až po vedenie obchodných rokovaní a prístup k dôležitým dokumentom, sa spoliehame na Wi-Fi, aby sme zostali v spojení a boli produktívni.

14. apríla 2024

Vysoká kvalita tlače

Výhody sublimácie: presná, odolná a všestranná potlač rôznych produktov

Sublimačná tlač sa stáva v dnešnom svete čoraz populárnejšou voľbou, a to nielen v profesionálnom, ale aj v domácom prostredí. Táto pokročilá technológia prináša množstvo výhod, ktoré ju robia atraktívnou možnosťou pre tlač rôznych typov produktov vhodných na osobné využitie alebo prezentáciu firmy.

19. marca 2024

Nočné videnie pre zlepšenie viditeľnosti v tme

Optika, ktorá zlepšuje viditeľnosť v náročných podmienkach

Vo svete plnom rôznorodých podmienok a prostredí je schopnosť vidieť v noci alebo za zhoršených svetelných podmienok neoceniteľnou výhodou. O jej využití v praxi nás dnes presviedča niekoľko unikátnych riešení v podobe pokročilých optických riešení. Dvomi najvýznamnejšími z nich sú termovízia a nočné videnie, na ktoré sa v tomto článku pozrieme bližšie, spomenieme si ich princípy fungovania a využitie v praxi.

19. marca 2024

Ktoré tonery a prečo najlepšie ochránia vašu tlačiareň?

Ktoré tonery a prečo najlepšie ochránia vašu tlačiareň?

Tonery, ktoré sú vyrobené priamo výrobcom vašej tlačiarne, sú často najlepšou voľbou pre zachovanie jej zdravia a životnosti. Tento doplnkový sortiment je navrhnutý a testovaný tak, aby dokonale zapadal do vášho tlačiaceho zariadenia a minimalizoval riziko poškodenia jeho mechanických častí, čo sa pri lacných alternatívnych verziách veľmi často stáva.

19. marca 2024

Pohodlie a jednoduchosť používania PlayStation

Hry na PC alebo PS: pre koho a ktoré sú lepšie?

V súčasnej dobe je ponuka hier na PC a PlayStation tak rozmanitá, že rozhodnutie medzi týmito dvoma platformami sa môže zdať náročné. Každá z nich ponúka jedinečné výhody a nevýhody, ktoré by ste mali zvážiť, aby ste našli pre seba alebo svojich blízkych to najlepšie riešenie. Ide o dôležité faktory, ktoré by ste mali brať do úvahy pri rozhodovaní sa medzi hraním na PC alebo PlayStation.

19. marca 2024

Nové zážitky s umelou inteligenciou

Najnovší prototyp OPPO Air Glass 3

OPPO predstavuje nové okuliare pre asistovanú realitu Air Glass 3 a ďalšie technologické inovácie

2. marca 2024

Náušnice? Nie, to sú revolučné slúchadlá Bose

Prvé kusy sú už na českom trhu exkluzívne vo vybraných predajniach a na e-shope iSTYLE.

16. februára 2024

Huawei FreeClip

Slúchadlá do každého ucha

V Huawei vyvinuli slúchadlá, ktoré skvele padnú do každého ucha. Na rozdiel od klasických slúchadiel sa totiž nevkladajú do uší, ale vďaka ergonomickému C-bridge designu držia na uchu pevne zvonku. Či už pri ich používaní sedíte za počítačom alebo cvičíte. Slúchadlá sú k dispozícii v dvoch štýlových farebných prevedeniach, v čiernej a fialovej farbe.

16. februára 2024

Inteligentné zásuvky Tapo P100M a Tapo P110M

Vylepšite si svoju domácnosť so šikovnými Wi-Fi zásuvkami Tapo

Chceli by ste začať s múdrou domácnosťou, ale neviete ako? Ideálna možnosť pre vstup do sveta internetu vecí sú múdre zásuvky. Ich cena sa pohybuje v rade nižších stoviek korún, a napriek tomu ponúka množstvo funkcií, ktoré môžete vyskúšať. Ako sami spoznáte, investícia do chytrého zariadenia sa môže rýchlo vrátiť napríklad v podobe usporenej energie. […]

7. februára 2024

8 hodín nepretržitého počúvania.

Slúchadlá FreeClip od Huawei

Inovatívny dizajn, vylepšený zvukový zážitok a potláčanie okolitého hluku

30. januára 2024