AXIS P3738-PLE, P3737-PLE a P3735-PLE

Axis má nové multisenzorové kamery s umelou inteligenciou. Dokážu pokryť aj široké plochy v rozlíšení až 4×4K

Pre priaznivcov efektívnych riešení uvádza spoločnosť Axis Communications tri nové panoramatické kamery radu AXIS P37, ktoré ponúkajú štyri streamy v rozlíšení až do 4K na kanál a poskytujú tak vynikajúci prehľad aj detailné pokrytie. Sú určené na dohľad nad rozsiahlymi oblasťami, pretože disponujú ostrým obrazom so všetkými detailmi i pri nízkom osvetlení alebo vďaka 360° […]

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 16. novembra 2023
Obsahuje nasledovné témy

Pre priaznivcov efektívnych riešení uvádza spoločnosť Axis Communications tri nové panoramatické kamery radu AXIS P37, ktoré ponúkajú štyri streamy v rozlíšení až do 4K na kanál a poskytujú tak vynikajúci prehľad aj detailné pokrytie. Sú určené na dohľad nad rozsiahlymi oblasťami, pretože disponujú ostrým obrazom so všetkými detailmi i pri nízkom osvetlení alebo vďaka 360° IR prísvitu aj v úplnej tme.

Sieťové kamery s viacerými obrazovými senzormi sú flexibilné a cenovo výhodné, pretože na zabezpečenie niekoľkých uhlov záberu je potrebné nainštalovať iba jedno zariadenie s jediným káblom a jedinou IP adresou. Tomu zodpovedá tiež potreba jednej licencie na softvér pre správu videa (VMS), prípadne licencia pre akúkoľvek analytickú aplikáciu, ktorú sa rozhodnete nainštalovať.

Sieťová kamera AXIS P3735-PLE ponúka štyri nezávislé senzory s varifokálnymi objektívmi, pričom každý má rozlíšenie 2 Mpx a snímkovú frekvenciu 30 fps. Kamera s modelovým označením AXIS P3737-PLE ponúka vyššie rozlíšenie 4×5 MPx pri frekvencii 20 snímok za sekundu na kanál a posledná novinka AXIS P3738-PLE poskytuje vysoké rozlíšenie 4×4K pri 15 fps na kanál.

360° alebo 4 scény z jedného miesta

Všetky tri modely umožňujú rôzne spôsoby montáže. Možno ich napríklad inštalovať zapustené za účelom diskrétneho video dohľadu alebo ich namontovať na strop pre zabezpečenie plného 360° pokrytia. Pozícia a smer pohľadu každého zo 4 obrazových senzorov je flexibilná, čo používateľom umožňuje monitorovať jedno konkrétne miesto v širokom uhle záberu a súčasne aj v konkrétnom detaile, alebo z jedného miesta naraz sledovať 4 rôzne scény. V závislosti na potrebách v mieste inštalácie je možné kameru so štyrmi senzormi namontovať do rohu a využiť tak až 270° uhol pokrytia alebo je možné napr. pri montáži na stĺp na parkovisku jediným zariadením pokryť celé 360° pole.

Kamery sú vhodná aj pre nasadenie v exteriéri, pretože majú odolný kryt a integrovaný štít voči nepriaznivým poveternostným vplyvom so stupňom krytia IP66/IP67, ktoré zabezpečujú odolnosť voči dažďu, snehu i slnečnému žiareniu. Voliteľne je možné zakúpiť rôzne príslušenstvo pre jednoduchšiu montáž (napr. držiak na stĺp AXIS T91B67, držiak na stenu AXIS T91H61, teleskopický stropný držiak AXIS T91B50 a pod.), dymový (AXIS TP3815-E) alebo čierny (AXIS TP3) antivandal kryt pre optiku kamery, kryt pre zapustenú montáž do stropu (AXIS T94N01L) a ďalšie príslušenstvo pre jednoduchšiu inštaláciu kdekoľvek.

Analytika s AI a bezpečnosť

Nové vysoko výkonné kamery sú postavené na najnovšej platforme ARTPEC-8 a preto obsahujú aj procesorovú jednotku (DLPU), ktorá umožňuje analýzu založenú na hlbokom učení. Táto funkcia eliminuje potrebu nákladných serverov a zabezpečí pokročilú video analytiku tzv. na okraji (on edge), vďaka čomu bude váš systém rýchlejší a škálovateľnejší. S aplikáciou AXIS Object Analytics, ktorú je možné spúšťať na viacerých kanáloch súčasne, je potom možné spoľahlivo detekovať a klasifikovať osoby, vozidlá, alebo aj rôzne typy vozidiel – všetko na mieru konkrétnym potrebám danej inštalácie.

Nechýba ani nočný 360° IR prísvit pre nepretržitý dohľad 24 hodín denne s individuálne ovládateľnými LED diódami a automatickým IR filtrom. Kamera tak prináša jasné zábery bez odrazov a s vynikajúcou obrazovou kvalitou aj v úplnej tme. Ďalšie technológie spoločnosti Axis Lightfinder 2.0 a Axis Forensic WDR umožňujú kamerám snímať farebný obraz aj pri nedostatočnom svetle a zvládať extrémne náročné svetelné podmienky, napríklad keď slnkom zaliaty záber obsahuje súčasne veľmi jasné oblasti aj veľmi tmavé miesta v tieňoch.

Samozrejmosťou u Axis sú aj spoľahlivé funkcie kybernetickej bezpečnosti, ktoré pomáhajú zabrániť neoprávnenému prístupu a zabezpečiť systém ako celok.

Medzi kľúčové vlastnosti AXIS P3738-PLE, P3737-PLE a P3735-PLE patria:

Nové kamery budú k dispozícii prostredníctvom distribučných kanálov spoločnosti Axis koncom novembra 2023.

Najnovšie

Hudba a varenie

Harmónia nielen pre vaše chuťové poháriky

Varenie je rituál, pri ktorom môžete nielen zdokonaľovať svoje umenie, ale aj nájsť pokoj a odreagovanie. Hľadáte ten správny soundtrack k vareniu? Hudba môže mať významný dopad na atmosféru v kuchyni a dokonca aj na chuť vašich jedál. Perfektná melódia do vašej kuchyne Varenie a hudba sú ako soľ a čierne korenie – dokonalo sa dopĺňajú. […]

16. februára 2024

Spoločnosť Epson ako prvá uviedla na trh základnú DTG tlačiareň s bielym atramentom na potlač tmavého textilu  

DTG tlačiareň s bielym atramentom na potlač tmavého textilu

Základná DTG tlačiareň Epson SC-F1000 je prvá, ktorá poskytuje nadšencom, maloobchodníkom a malým podnikom cenovo dostupný spôsob tlače vysoko kvalitných obrázkov na tmavý textil

30. januára 2024

Stále sa zlepšujúci výkon

AGON by AOC predstavuje ďalší krok v hernej evolúcii

AOC GAMING 24G4X a 27G4X debutujú so 180 Hz a novým odvážnym dizajnom

30. januára 2024

Pokročilé funkcie, 4MPx a 10× zoom

Cenovo dostupná PTZ kamera Axis na použitie v interiéri aj v exteriéri

Spoločnosť Axis Communications uvádza novú cenovo dostupnú a flexibilnú otočnú kameru AXIS M5526-E, ktorá je kompatibilná so všetkými PTZ úchytmi Axis a hodí sa na inštaláciu ako do interiéru, tak aj do exteriéru. Kamera ponúka pokročilú analytiku s hlbokým učením a tiež skvelú kvalitu obrazu vo vysokom rozlíšení s veľkým optickým priblížením.

25. januára 2024

Nový rok je príležitosťou začať žiť zdravší a plnohodnotnejší život.

Zdravý životný štýl na dosah ruky aj vďaka týmto aplikáciám

Ak aj vy práve v týchto dňoch rozmýšľate, že zdravý životný štýl jednoducho nie je nič pre vás, vedzte, že jediné, čo vás udrží na správnej ceste, je motivácia.

24. januára 2024

Najrozšírenejším malvérom na Slovensku bol Tofsee

Vydieračský softvér je na vzostupe. Pomáha mu umelá inteligencia

Z pohľadu kybernetickej bezpečnosti dominujú vo svete ransomvérové útoky zamerané na vydieranie, hacktivizmus a umelá inteligencia.

24. januára 2024

Hokej z nemožného uhla

Pozrite sa na experiment s kamerou Axis, ktorú na štadióne zamrazili do ľadu

Ľad, oheň a vibrácie – to je len zopár príkladov náročných podmienok, ktorým musia kamerové systémy čeliť. Spoločnosť Axis Communications, líder v oblasti sieťového videa, v novom experimente predviedla ako jej kamera dokáže zvládať takmer čokoľvek – napríklad aj keď je zamrazená do vnútra ľadu na hokejovom štadióne. Vďaka tomu zachytila doteraz nevídaný záber.

16. januára 2024

ASUS nanovo definuje hranice výkonu revolučnými prémiovými produktmi, ktoré sprevádzajú nové udržateľné riešenia a umelá inteligencia

Novinky od Asus ore rok 2024

ASUS predstavil najnovšie inovácie a produkty na konferencii In Search of Incredible: Transcendence na CES 2024

11. januára 2024

Terapia hudbou

Hudba ako kľúč k ukladaniu spomienok

Vedci z Kalifornskej univerzity zistili, ako dokáže hudba ovplyvňovať emócie. Terapia hudbou by mohla pomôcť ľuďom s posttraumatickou stresovou poruchou aj ľuďom, ktorí majú problémy s pamäťou.

11. januára 2024

Až 2 týždne na jedno nabitie

Huawei Watch GT 4

Štýlové a výkonné smart hodinky, s ktorými zabudnete, kde je nabíjačka

3. januára 2024

Odporúčané

Nové zážitky s umelou inteligenciou

Najnovší prototyp OPPO Air Glass 3

OPPO predstavuje nové okuliare pre asistovanú realitu Air Glass 3 a ďalšie technologické inovácie

2. marca 2024

Náušnice? Nie, to sú revolučné slúchadlá Bose

Prvé kusy sú už na českom trhu exkluzívne vo vybraných predajniach a na e-shope iSTYLE.

16. februára 2024

Huawei FreeClip

Slúchadlá do každého ucha

V Huawei vyvinuli slúchadlá, ktoré skvele padnú do každého ucha. Na rozdiel od klasických slúchadiel sa totiž nevkladajú do uší, ale vďaka ergonomickému C-bridge designu držia na uchu pevne zvonku. Či už pri ich používaní sedíte za počítačom alebo cvičíte. Slúchadlá sú k dispozícii v dvoch štýlových farebných prevedeniach, v čiernej a fialovej farbe.

16. februára 2024

Inteligentné zásuvky Tapo P100M a Tapo P110M

Vylepšite si svoju domácnosť so šikovnými Wi-Fi zásuvkami Tapo

Chceli by ste začať s múdrou domácnosťou, ale neviete ako? Ideálna možnosť pre vstup do sveta internetu vecí sú múdre zásuvky. Ich cena sa pohybuje v rade nižších stoviek korún, a napriek tomu ponúka množstvo funkcií, ktoré môžete vyskúšať. Ako sami spoznáte, investícia do chytrého zariadenia sa môže rýchlo vrátiť napríklad v podobe usporenej energie. […]

7. februára 2024

8 hodín nepretržitého počúvania.

Slúchadlá FreeClip od Huawei

Inovatívny dizajn, vylepšený zvukový zážitok a potláčanie okolitého hluku

30. januára 2024

Nové kamery Tapo toho ale vedia oveľa viac

Strážte si každý kút vašej domácnosti aj za tmy

Nové domáce Wi-Fi kamery Tapo C212, ktoré disponuje ethernetovým portom a Tapo C211, prvá Tapo kamera v čiernej farbe, v sebe ukrývajú osvedčené funkcie zabezpečenia, ale ponúkajú aj ďalšie vychytávky, ktoré oceníte v každodenných situáciách.

23. novembra 2023

Výnimočnou osobnosťou vedy na Slovensku sa stal Igor Lacík

Piaty ročník ESET Science Award pozná laureátky a laureátov ocenenia.

Medzinárodná komisia na čele s nobelistom Michelom Mayorom vybrala na základe komplexného hodnotiaceho procesu tohtoročné laureátky a laureátov ocenenia ESET Science Award. Laureátom v kategórii Výnimočná osobnosť vedy na Slovensku sa stal Igor Lacík, laureátom v kategórii Výnimočná osobnosť vedy do 35 rokov je Matej Baláž a laureátkou v kategórii Výnimočná osobnosť vysokoškolského vzdelávania sa stala Daniela Ostatníková. Vo […]

13. októbra 2023

Prístroje jednoducho ovládate z jedného miesta.

Spravujte domácnosť múdro

Produkty chytrej domácnosti nás obklopujú čoraz viac a dokážu nám významne uľahčiť každodenný život. Aké by teda vo vašej domácnosti nemali chýbať? Tu sú tri tipy, čo ušetria čas, peniaze aj starosti.

6. septembra 2023

Mimoriadne tenký dizajn

Spoločnosť Samsung Electronics predstavuje 98″ QLED TV

Super veľká obrazovka optimalizovaná pre váš domov

 

4. júla 2023

Najmenší a najľahší RF objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou

Zachyťte vzácne momenty na cestách s Canon EOS R100 a objektívom RF 28mm F2.8 STM  

EOS R100 je vybavený 24,1-megapixelovým APS-C snímačom, ktorý je niekoľkokrát väčší ako ten, ktorý sa nachádza v špičkových smartfónoch a poskytuje značný posun v kvalite obrazu a videa.

4. júla 2023