So špičkovými funkciami a 21× zoomom

Axis uvádza na slovenský trh všestranný kamerový „kváder“

Nový model AXIS Q1715 je tzv. block kamera, prispôsobená svojim dizajnom na všestranné použitie s rôznymi úchytmi, krytmi a puzdrami. Ponúka ultimátny výkon zvlášť pri dohľade na väčšie vzdialenosti – aj vďaka 21-násobnému optickému zoomu a analytike na báze umelej inteligencie. Spoločnosť Axis Communications uvádza na trh na Slovensku a v Českej republike ultimátnu block […]

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 15. februára 2022
Obsahuje nasledovné témy

Nový model AXIS Q1715 je tzv. block kamera, prispôsobená svojim dizajnom na všestranné použitie s rôznymi úchytmi, krytmi a puzdrami. Ponúka ultimátny výkon zvlášť pri dohľade na väčšie vzdialenosti – aj vďaka 21-násobnému optickému zoomu a analytike na báze umelej inteligencie.

Spoločnosť Axis Communications uvádza na trh na Slovensku a v Českej republike ultimátnu block kameru AXIS Q1715, ktorá ponúka HDTV rozlíšenie 1080p pri 60 snímkach za sekundu a 21-násobný optický zoom na zachytenie skvelých detailov na veľké vzdialenosti. Vďaka procesorovej jednotke hlbokého učenia (DLPU) je možné používať priamo v kamere aplikácie založené na umelej inteligencii. Na rozpoznávanie a analýzu záznamu alebo živého obrazu potom možno využiť aplikácie tretích strán od väčšiny dodávateľov na trhu, či už ide o softvér nainštalovaný na serveroch alebo priamo v kamere .

Predinštalované analytické aplikácie

Priamo v kamere sú zadarmo predinštalované dve aplikácie. AXIS Live Privacy Shield zabezpečí pokročilé dynamické maskovanie scény v reálnom čase a ochranu súkromia ľudí pri monitorovaní videa v interiéri aj exteriéri. Aplikácia AXIS Object Analytics potom umožňuje vysoko diferencovanú klasifikáciu objektov (rozlišovanie ľudí a vozidiel, vrátane ich typov, napríklad osobných vozidiel, autobusov, nákladných áut, motocyklov, či bicyklov). Obe tieto aplikácie tak môžu byť ľahkým zdrojom analytických metadát založených na hlbokom učení, alebo slúžiť na spoľahlivú pokročilú detekciu s menším počtom falošných poplachov.

Všestranné použitie vďaka block designu

K všestrannosti tejto kamery prispieva aj široké spektrum montážnych doplnkov, vrátane krytov a puzdier, vďaka ktorým sa kamera AXIS Q1715 prispôsobí každému prostrediu. Jej súčasťou je aj sériový port pre ovládanie polohovacej jednotky AXIS T99A10 alebo motorov na otáčanie a nakláňanie. Vďaka rozhraniu I2C je možné ovládať aj infračervený prísvit pri montáži do voliteľného puzdra AXIS TQ1809-LE. S pomocou HDMI a HD-SDI výstupov je možné zobrazovať živé video priamo na monitore.

AXIS Q1715 disponuje technológiou širokého dynamického rozsahu s parametrami pre forenznú expertízu označovanú ako WDR – Forensic Capture a vďaka technológii Lightfinder 2.0 dokáže aj pri slabom osvetlení poskytnúť farebný obraz vynikajúcej kvality. Okrem vyššie uvedeného disponuje nová kamera kompresnou technológiou Axis Zipstream pre kodeky H.264 a H.265, ktorá významne redukuje dátový tok a nároky na úložisko bez toho, aby musela robiť kompromis v obrazovej kvalite.

Vstavané funkcie kybernetickej bezpečnosti zabraňujú neoprávnenému prístupu a chránia systém. Samozrejmosťou sú funkcie, ako je podpísaný firmware a mechanizmus Secure Boot, vďaka ktorým má používateľ záruku, že je nainštalovaný iba autorizovaný firmware a kamera je vždy chránená.

Kameru je možné napájať jednosmerným prúdom alebo prostredníctvom PoE vstupu, takže aj v prípade výpadku prúdu má kamera k dispozícii redundantné napájanie. Strážené vstupy navyše v prípade prerušenia spojenia odošlú varovanie.

Medzi kľúčové vlastnosti kamery AXIS Q1715 patria:

Nová kamera AXIS Q1715 je na Slovensku a v Českej republike vo februári 2022 k dispozícii prostredníctvom distribučných kanálov spoločnosti Axis.

Najnovšie

Space Tycoon je virtuálny priestor

Virtuálne ihrisko Samsung Space Tycoon

Samsung predstavuje zážitkové virtuálne ihrisko Space Tycoon na platforme Roblox

2. augusta 2022

S každým praním šetríte energiu, vodu aj pracie prostriedky

Bespoke AI, inteligentné a udržateľné riešenie pre každodenné pranie

Samsung predstavuje práčku a sušičku Bespoke AI, inteligentné a udržateľné riešenie pre každodenné pranie

2. augusta 2022

Xbox pre smart televízory Samsung

Microsoft spustil aplikáciu Xbox pre smart televízory a monitory Samsung

28. júla 2022

Tenký a ľahký 16" notebook so špičkovým výkonom

Herný notebook ROG Flow X16

Republic of Gamers spustil predaj herného notebooku ROG Flow X16

28. júla 2022

Vitajte v novej dobe hrania

Aurora Collection od Logitech G

Spoločnosť Logitech G dnes predstavila Aurora Collection – novú kolekciu obsahujúcu bezdrôtový hráčsky headset G735, bezdrôtovú hráčsku klávesnicu G715, hráčsku klávesnicu G713, bezdrôtovú hráčsku myš G705 a osem používateľských doplnkov. Nová kolekcia bola navrhnutá tak, aby bola genderovo inkluzívna, riešila potreby a priania žien-hráčiek a zároveň oslovila všetkých, čo hľadajú hravý dizajn a nevšedné zážitky. Aurora […]

27. júla 2022

Výkon a produktivita kedykoľvek a kdekoľvek

Prenosný monitor Philips 16B1P3302

Prenosný monitor Philips 16B1P3302 bol vyrobený pre dnešný aktívny životný štýl na cestách

26. júla 2022

Využite mimoriadny potenciál pretaktovania s rodinou pamätí Kingston FURY Renegade DDR5

Kingston FURY

Certifikát Intel® XMP 3.0 –
Vyladené pre maximálny výkon – Nastaviteľné dynamické RGB svetelné efekty

18. júla 2022

Pokročilá technológia pre väčšiu tvorivú slobodu

Canon predstavuje nové RF objektívy

Svet zo širšej perspektívy s novými kompaktnými širokouhlými objektívmi Canon radu RF – prenosné a všestranné objektívy RF 24 mm F1.8 MACRO IS STM a RF 15-30 mm F4.5-6.3 IS STM zachytia obraz s mimoriadnymi detailmi

13. júla 2022

Bezpečný a odolný, stvorený pre moderné firmy

Zoznámte sa s novým smartfónom Galaxy XCover6 Pro

Galaxy XCover6 Pro so svojimi pokročilými funkciami pre zvýšenie produktivity, rýchlejším procesorom a 5G a Wi-Fi 6E konektivitou podporuje lepšiu spoluprácu a výkon zamestnancov.

8. júla 2022

Noc ako kulisa pre úžasné príbehy

Samsung Electronics predstavuje krátky film

Samsung Electronics predstavuje krátky film na motívy seriálu Stranger Things, natočený telefónom Galaxy S22 Ultra

8. júla 2022

Odporúčané

TEST

Horúca novinka od DJI

Recenzia: DJI Mini 3 Pro je úžasný malý dron a robí malé zázraky

Dron vhodný ako pre začiatočníka, tak pre pokročilého.

28. júla 2022

Ako vytvoriť stabilnú Wi-Fi na záhrade?

TP-Link vyrába spoľahlivé zariadenia, a preto na ne poskytuje päťročnú záruku

26. júla 2022

Dokonale sfarbený svet s technológiou Quantum Dot

Ponorte sa do sveta farieb

Hráči majú zmysel pre realizmus; ak ste hráč, takmer určite rozpoznáte niečo podozrivé na míle ďaleko. Či už je to pokles FPS uprostred duelu alebo nekonzistentný dizajn sveta. Nič nezostane bez povšimnutia. Zatiaľ čo vývojári hier sa snažia dosiahnuť skutočný fotorealizmus v hrách s novými enginmi, ako je Unreal Engine 5, zobrazovacia technológia sa snaží držať krok vlastnými pokrokmi…..

16. júna 2022

Ergonomické produkty Logitech

TEST: Keď sa lepšie cítite, dokážete aj lepšie a efektívnejšie pracovať

Ergonómia (z gréčtiny: ergon´= práca + nomos = zákony) je veda zaoberajúca sa vzťahmi vznikajúcimi medzi človekom a prostredím, ktoré ho obklopuje – či už sa jedná o tvary, materiály, osvetlenie, rozmery a pod. Cieľom je vytvoriť také pracovné podmienky, ktoré podporujú optimálny výkon človeka a jeho pohodu. To mi pripomína moju nepohodu, keď pozerám […]

10. júna 2022

Množstvo vylepšení, exkluzívne materiály a vyšperkovaný dizajn

Huawei Watch GT 3 Pro prichádzajú

Huawei prichádza s hodinkami pre dámy a pánov, ktoré sa vyznačujú nielen bohatou technologickou výbavou, ale aj prestížnymi materiálmi, ako je keramika či titán, ktoré sú v hodinárskom svete považované za luxusné.

19. mája 2022

Alebo ako sa nespáliť pri realizácii záložných systémov

Napájanie pod kontrolou

Čo na nasadzovanie UPS v skutočných podmienkach hovoria sami zákazníci a čoho sa obávajú implementační partneri? A aké sú možnosti pre manažment UPS? Vyspovedali sme profesionálov slovenskej spoločnosti TCX, ktorá sa zaoberá integračnými projektmi pre veľké spoločnosti a subjekty štátnej správy a ich skúsenosti nájdete nižšie.

28. apríla 2022

Siréna alebo semafor

Axis uvádza prvú IP zábleskovú sirénu na svete

Svetovou novinkou v oblasti IP zariadení je nová stroboskopická siréna AXIS D4100-E, umožňujúca vysielať svetelné i zvukové výstražné signály. Siréna je postavená na otvorených štandardoch, takže môže byť ľahko pripojená k akémukoľvek zariadeniu Axis, prípadne k VMS spoločnosti Axis alebo VMS tretích strán. Farebné svetlo a/alebo výstražné zvuky sirény možno konfigurovať podľa potreby pre účely varovania, či upozornenia.

6. apríla 2022

Energia na cestách

Vyrobte si elektrinu, ktorú vám nezdražia

V dnešnej dobe sa v rôznych pádoch skloňuje energetická nezávislosť. Je to logické – zo všetkých strán počujeme o kríze, ktorá energia, bežne dostupná v „systéme“, zdražuje. Čím viac ľudí bude do budúcnosti energeticky sebestačných, tým lepšie. Takže čo k takejto energetickej sebestačnosti ideálne potrebujete?

28. marca 2022

Preventívne opatrenie

Ponúkame obciam a mestám bezodplatné konzultácie v kybernetickej bezpečnosti

Najväčšie ohrozenie samosprávy predstavujú prieniky do siete

1. marca 2022

Dlhý dosah ľahko prenosného objektívu

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy. Jeden z nich ponúkne najdlhšiu ohniskovú vzdialenosť zo všetkých objektívov s automatickým ostrením pre bezzrkadlové systémy[1]

24. februára 2022