S každým praním šetríte energiu, vodu aj pracie prostriedky

Bespoke AI, inteligentné a udržateľné riešenie pre každodenné pranie

Samsung predstavuje práčku a sušičku Bespoke AI, inteligentné a udržateľné riešenie pre každodenné pranie

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 2. augusta 2022
Obsahuje nasledovné témy

Práčka a sušička Bespoke AI s výnimočnou kapacitou a vysokým výkonom uľahčia aj prácu s „veľkou bielizňou“

Spoločnosť Samsung Electronics predstavila rad Bespoke AI, teda najinteligentnejšiu, najekologickejšiu a najúčinnejšiu práčku a sušičku tejto značky v histórii. Oba spotrebiče sa vyznačujú výnimočne veľkou kapacitou a zároveň priestorovo úsporným prevedením. Ponúkajú vysoký výkon a spoľahlivú prevádzku a zároveň úsporu energie, prostriedkov i celkových nákladov. Podobne ako iná biela technika radu Bespoke sa aj nová práčka a sušička vyznačujú elegantným dizajnom a vysokou funkčnosťou.

Práčky sú k dispozícii vo variantoch čierna práčka s čiernym panelom, biela práčka s čiernym panelom, biela práčka so strieborným panelom, biela práčka so svetlomodrým panelom a biela práčka s bielym panelom. Odporúčaná maloobchodná cena začína pri modeli WW11BGA046AELE na 609 eur a končí pri modeli WW11BB944DGHS7 na 1019 eur. Odporúčaná maloobchodná cena sušičiek sa pohybuje od 799 eur pri modeli DV90BBA245AELE po 1179 eur pri modeli DV90BB9445GHS7. Na slovenskom trhu budú tieto spotrebiče dostupné od septembra.

S každým praním šetríte energiu, vodu aj pracie prostriedky

Oba modely, práčka aj sušička Samsung Bespoke s predným plnením a umelou inteligenciou, sa vyznačujú pohodlným ovládaním a vysokou účinnosťou, takže zákazníci šetria vodou, energiou aj pracími prostriedkami.

Práčka Bespoke AI je vybavená technológiou AI Ecobubble, ktorá robí z pracieho prostriedku bubliny prenikajúce rýchlo a hlboko do bielizne. Pomocou tejto technológie sa znižuje využitie energie až o 70 %[1], pričom účinnosť prania zostáva rovnaká dokonca aj pri nižšej teplote vody. Okrem toho táto technológia vylepšuje odstraňovanie nečistôt o 24 %[2] a tiež o 45,5 %[3] zlepšuje starostlivosť o bielizeň. Každá várka je teda čistejšia ako predtým a zakaždým sa bielizni dostane lepšia starostlivosť.

K úspore energie pomáha aj inteligentná funkcia AI Wash Cycle, ktorá pri praní pomáha šetriť vodou aj pracími prostriedkami, a pritom neuberá na dôkladnosti. Práčka vďaka nej automaticky zistí hmotnosť a mäkkosť bielizne v každej várke a podľa toho nastaví intenzitu prúdenia vody. Zároveň po celú dobu prania monitoruje stav znečistenia bielizne. Pomocou funkcie Auto Dispense presne nastaví množstvo vody aj pracieho prostriedku a priebežne upravuje dobu namáčania, plákania i žmýkania. Výsledkom je optimálny čas aj intenzita prania podľa skutočných podmienok.

Spomínaná funkcia Auto Dispense je ideálna predovšetkým k presnému odváženiu pracieho prostriedku aj zmäkčovadla pre danú várku, takže už ho pri praní nemusíte odhadovať. Zásobník môžete navyše naplniť pracími prostriedkami až na mesiac dopredu[4], takže pre ne nepotrebujete siahať pri každej várke zvlášť.

Aj pri sušení s modelom Bespoke AI sa môžete tešiť na úsporu energie. Technológia s tepelným čerpadlom šetrí energiu aj náklady, a samotné sušenie prebieha spôsobom šetrným k oblečeniu. Sušička patrí do energetickej triedy A+++[5], na čom má zásluhu predovšetkým ekologický motor s technológiou Digital Inverter Compressor – ten sušenie maximálne urýchľuje a dodáva mu na účinnosti. Technológia AI Dry neustále monitoruje teplotu a vlhkosť vo vnútri sušičky a nastavuje jednotlivé parametre sušenia tak, aby bielizeň bola usušená optimálne a žiadna energia neprišla nazmar. Využívaním recyklovaného horúceho vzduchu sa znižujú aj náklady na prevádzku sušičky a jej uhlíková stopa.

Oba nové modely radu Bespoke sú navyše podobne ako ďalšie spotrebiče tohto radu súčasťou ekosystému SmartThings, takže ich majitelia môžu prostredníctvom systému SmartThings Energy ovplyvňovať ich spotrebu aj sami. Systém umožňuje nielen sledovať a spravovať využitie energie, ale tiež odporúča spôsoby, ako dosiahnuť vyššiu účinnosť, takže sa každý môže podieľať na udržateľnejšej prevádzke domácnosti. Technológia SmartThings Clothing Care zase umožňuje optimalizovať pranie a sušenie podľa typu bielizne a životného štýlu používateľov. Práčka a sušička vďaka nej berú do úvahy materiály, z ktorých je oblečenie vyrobené, typické spôsoby využitia a taktiež aktuálne ročné obdobie. Podľa toho potom systém odporučí optimálnu prácu a sušiace cykly, ale tiež umožňuje plánovanie prania vopred, ponúka možnosť objednávky pracích prostriedkov v internetových obchodoch a pod.

Spotrebiče pre každý životný štýl

Kúpeľňa alebo práčovňa v dome môže pôsobiť funkčne a štýlovo zároveň. Práčka aj sušička Bespoke AI v tomto ohľade nezaprú príslušnosť k obľúbenému radu Bespoke, ku ktorému patrí elegantný dizajn a zároveň priestorovo úsporné prevedenie.

Veľkú zásluhu na tom má technológia SpaceMax, ktorá maximalizuje vnútorný priestor – vďaka šikovnému usporiadaniu dokázali výrobcovia zväčšiť bubny oboch zariadení bez toho, aby sa menili ich vonkajšie rozmery. Kapacita práčky tak dosiahla skvelých 11 kg – žiadne iné zariadenie vo veľkostnej kategórii 600 mm toľko neponúka. Oba spotrebiče sa navyše vyznačujú moderným dizajnom s plochou prednou stenou, takže výborne zapadnú do každého interiéru. Štýlovo pôsobia aj okrúhle dvierka kryté temperovaným sklom, zároveň je však na prvý pohľad jasné, že niečo vydržia. Jednoduché a esteticky čisté prevedenie práčky aj sušičky Bespoke AI™ sa skrátka výborne hodí do každej domácnosti.

Obe zariadenia patria do dizajnového radu Bespoke Flat Design, čo rozširuje možnosti pri ich inštalácii. Vyzerajú dobre, či už ich postavíme na seba alebo vedľa seba. K dispozícii sú navyše v niekoľkých farebných variantoch – strieborné, čierne a modré, takže si vyberie každý, nech má kúpeľňu alebo práčovňu zariadenú akokoľvek.

Výkon, ktorému môžete veriť

Zakúpenie práčky či sušičky predstavuje nepochybne značnú investíciu a tým aj od daného spotrebiča chceme, aby nejaký čas vydržal bez problémov. A Samsung v tomto ohľade ide zákazníkom v ústrety niekoľkými spôsobmi. Na rozdiel od tradičných motorov využíva technológia Digital Inverter Motor v práčke aj sušičke Bespoke AI silné magnety kvôli výkonnejšej a tichšej prevádzke pri súčasnej úspore energie. Nové motory sú mimoriadne trvanlivé a odolné, na čom má zásluhu aj využitie vysoko kvalitných komponentov bez kief, ktoré sa časom opotrebujú. Vďaka tomu môže Samsung ponúknuť na motor typu Digital Inverter u práčok a sušičiek predávaných v Európe a v Spojených štátoch dvadsaťročnú záruku[6]. Udržateľnosť je skrátka jedným z našich hlavných cieľov.

[1] Testované podľa normy IEC 60456-2010 / hmotnosť bielizne 4 kg / režim Super Eco Wash cold (WF80F5E5U4W) vs. Cotton 40 °C bez režimu Ecobubble (WF0702WKU). Výsledky jednotlivých meraní sa môžu líšiť.

[2] Testované podľa normy IEC 60456-2010 / hmotnosť bielizne 4 kg / režim Super Eco Wash cold (WF80F5E5U4W) vs. Cotton 40 °C bez režimu Ecobubble (WF0702WKU). Výsledky jednotlivých meraní sa môžu líšiť.

[3] Testované podľa normy IEC 60456-2010 / hmotnosť bielizne 4 kg / režim Super Eco Wash cold (WF80F5E5U4W) vs. Cotton 40 °C bez režimu Ecobubble (WF0702WKU). Výsledky jednotlivých meraní sa môžu líšiť.

[4] V režime Auto Dispense je možné v práčke skladovať prací prostriedok až na 1 mesiac prania, pri frekvencii 2 až 3 prania týždenne (várka 5 kg / štandardné využitie). Výsledky sa môžu líšiť v závislosti od várky a nastavení.

[5] Certifikát A+++ podľa regúl Európskej komisie.

[6] Dvadsaťročná záruka sa týka iba produktov predaných v Európe a USA. Pri produktoch predaných v USA platí táto záruka len pre modely s motorom Digital Inverter Motor montovaných v USA a zakúpených 7. januára 2022, prípadne neskôr. Pri reklamácii sa vyžaduje nákupný doklad s dátumom nákupu. Môžu sa uplatniť aj ďalšie obmedzenia, viď záručný list.

Najnovšie

Hudba a varenie

Harmónia nielen pre vaše chuťové poháriky

Varenie je rituál, pri ktorom môžete nielen zdokonaľovať svoje umenie, ale aj nájsť pokoj a odreagovanie. Hľadáte ten správny soundtrack k vareniu? Hudba môže mať významný dopad na atmosféru v kuchyni a dokonca aj na chuť vašich jedál. Perfektná melódia do vašej kuchyne Varenie a hudba sú ako soľ a čierne korenie – dokonalo sa dopĺňajú. […]

16. februára 2024

Spoločnosť Epson ako prvá uviedla na trh základnú DTG tlačiareň s bielym atramentom na potlač tmavého textilu  

DTG tlačiareň s bielym atramentom na potlač tmavého textilu

Základná DTG tlačiareň Epson SC-F1000 je prvá, ktorá poskytuje nadšencom, maloobchodníkom a malým podnikom cenovo dostupný spôsob tlače vysoko kvalitných obrázkov na tmavý textil

30. januára 2024

Stále sa zlepšujúci výkon

AGON by AOC predstavuje ďalší krok v hernej evolúcii

AOC GAMING 24G4X a 27G4X debutujú so 180 Hz a novým odvážnym dizajnom

30. januára 2024

Pokročilé funkcie, 4MPx a 10× zoom

Cenovo dostupná PTZ kamera Axis na použitie v interiéri aj v exteriéri

Spoločnosť Axis Communications uvádza novú cenovo dostupnú a flexibilnú otočnú kameru AXIS M5526-E, ktorá je kompatibilná so všetkými PTZ úchytmi Axis a hodí sa na inštaláciu ako do interiéru, tak aj do exteriéru. Kamera ponúka pokročilú analytiku s hlbokým učením a tiež skvelú kvalitu obrazu vo vysokom rozlíšení s veľkým optickým priblížením.

25. januára 2024

Nový rok je príležitosťou začať žiť zdravší a plnohodnotnejší život.

Zdravý životný štýl na dosah ruky aj vďaka týmto aplikáciám

Ak aj vy práve v týchto dňoch rozmýšľate, že zdravý životný štýl jednoducho nie je nič pre vás, vedzte, že jediné, čo vás udrží na správnej ceste, je motivácia.

24. januára 2024

Najrozšírenejším malvérom na Slovensku bol Tofsee

Vydieračský softvér je na vzostupe. Pomáha mu umelá inteligencia

Z pohľadu kybernetickej bezpečnosti dominujú vo svete ransomvérové útoky zamerané na vydieranie, hacktivizmus a umelá inteligencia.

24. januára 2024

Hokej z nemožného uhla

Pozrite sa na experiment s kamerou Axis, ktorú na štadióne zamrazili do ľadu

Ľad, oheň a vibrácie – to je len zopár príkladov náročných podmienok, ktorým musia kamerové systémy čeliť. Spoločnosť Axis Communications, líder v oblasti sieťového videa, v novom experimente predviedla ako jej kamera dokáže zvládať takmer čokoľvek – napríklad aj keď je zamrazená do vnútra ľadu na hokejovom štadióne. Vďaka tomu zachytila doteraz nevídaný záber.

16. januára 2024

ASUS nanovo definuje hranice výkonu revolučnými prémiovými produktmi, ktoré sprevádzajú nové udržateľné riešenia a umelá inteligencia

Novinky od Asus ore rok 2024

ASUS predstavil najnovšie inovácie a produkty na konferencii In Search of Incredible: Transcendence na CES 2024

11. januára 2024

Terapia hudbou

Hudba ako kľúč k ukladaniu spomienok

Vedci z Kalifornskej univerzity zistili, ako dokáže hudba ovplyvňovať emócie. Terapia hudbou by mohla pomôcť ľuďom s posttraumatickou stresovou poruchou aj ľuďom, ktorí majú problémy s pamäťou.

11. januára 2024

Až 2 týždne na jedno nabitie

Huawei Watch GT 4

Štýlové a výkonné smart hodinky, s ktorými zabudnete, kde je nabíjačka

3. januára 2024

Odporúčané

Náušnice? Nie, to sú revolučné slúchadlá Bose

Prvé kusy sú už na českom trhu exkluzívne vo vybraných predajniach a na e-shope iSTYLE.

16. februára 2024

Huawei FreeClip

Slúchadlá do každého ucha

V Huawei vyvinuli slúchadlá, ktoré skvele padnú do každého ucha. Na rozdiel od klasických slúchadiel sa totiž nevkladajú do uší, ale vďaka ergonomickému C-bridge designu držia na uchu pevne zvonku. Či už pri ich používaní sedíte za počítačom alebo cvičíte. Slúchadlá sú k dispozícii v dvoch štýlových farebných prevedeniach, v čiernej a fialovej farbe.

16. februára 2024

Inteligentné zásuvky Tapo P100M a Tapo P110M

Vylepšite si svoju domácnosť so šikovnými Wi-Fi zásuvkami Tapo

Chceli by ste začať s múdrou domácnosťou, ale neviete ako? Ideálna možnosť pre vstup do sveta internetu vecí sú múdre zásuvky. Ich cena sa pohybuje v rade nižších stoviek korún, a napriek tomu ponúka množstvo funkcií, ktoré môžete vyskúšať. Ako sami spoznáte, investícia do chytrého zariadenia sa môže rýchlo vrátiť napríklad v podobe usporenej energie. […]

7. februára 2024

8 hodín nepretržitého počúvania.

Slúchadlá FreeClip od Huawei

Inovatívny dizajn, vylepšený zvukový zážitok a potláčanie okolitého hluku

30. januára 2024

Nové kamery Tapo toho ale vedia oveľa viac

Strážte si každý kút vašej domácnosti aj za tmy

Nové domáce Wi-Fi kamery Tapo C212, ktoré disponuje ethernetovým portom a Tapo C211, prvá Tapo kamera v čiernej farbe, v sebe ukrývajú osvedčené funkcie zabezpečenia, ale ponúkajú aj ďalšie vychytávky, ktoré oceníte v každodenných situáciách.

23. novembra 2023

Výnimočnou osobnosťou vedy na Slovensku sa stal Igor Lacík

Piaty ročník ESET Science Award pozná laureátky a laureátov ocenenia.

Medzinárodná komisia na čele s nobelistom Michelom Mayorom vybrala na základe komplexného hodnotiaceho procesu tohtoročné laureátky a laureátov ocenenia ESET Science Award. Laureátom v kategórii Výnimočná osobnosť vedy na Slovensku sa stal Igor Lacík, laureátom v kategórii Výnimočná osobnosť vedy do 35 rokov je Matej Baláž a laureátkou v kategórii Výnimočná osobnosť vysokoškolského vzdelávania sa stala Daniela Ostatníková. Vo […]

13. októbra 2023

Prístroje jednoducho ovládate z jedného miesta.

Spravujte domácnosť múdro

Produkty chytrej domácnosti nás obklopujú čoraz viac a dokážu nám významne uľahčiť každodenný život. Aké by teda vo vašej domácnosti nemali chýbať? Tu sú tri tipy, čo ušetria čas, peniaze aj starosti.

6. septembra 2023

Mimoriadne tenký dizajn

Spoločnosť Samsung Electronics predstavuje 98″ QLED TV

Super veľká obrazovka optimalizovaná pre váš domov

 

4. júla 2023

Najmenší a najľahší RF objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou

Zachyťte vzácne momenty na cestách s Canon EOS R100 a objektívom RF 28mm F2.8 STM  

EOS R100 je vybavený 24,1-megapixelovým APS-C snímačom, ktorý je niekoľkokrát väčší ako ten, ktorý sa nachádza v špičkových smartfónoch a poskytuje značný posun v kvalite obrazu a videa.

4. júla 2023

Top šampióni pre mobilné hry

Najlepšie herné telefóny roku 2023

Najlepšie herné telefóny sú tie, ktoré sú navrhnuté s ohľadom na hráča. Keď hľadáte herný telefón, ideálne zariadenie by malo mať mať rýchly výkon, veľkú obrazovku s vysokým rozlíšením, vysokou obnovovacou frekvenciou, dlhú výdrž batérie a funkcie, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre dokonalé hranie hier.

6. marca 2023