S každým praním šetríte energiu, vodu aj pracie prostriedky

Bespoke AI, inteligentné a udržateľné riešenie pre každodenné pranie

Samsung predstavuje práčku a sušičku Bespoke AI, inteligentné a udržateľné riešenie pre každodenné pranie

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 2. augusta 2022
Obsahuje nasledovné témy

Práčka a sušička Bespoke AI s výnimočnou kapacitou a vysokým výkonom uľahčia aj prácu s „veľkou bielizňou“

Spoločnosť Samsung Electronics predstavila rad Bespoke AI, teda najinteligentnejšiu, najekologickejšiu a najúčinnejšiu práčku a sušičku tejto značky v histórii. Oba spotrebiče sa vyznačujú výnimočne veľkou kapacitou a zároveň priestorovo úsporným prevedením. Ponúkajú vysoký výkon a spoľahlivú prevádzku a zároveň úsporu energie, prostriedkov i celkových nákladov. Podobne ako iná biela technika radu Bespoke sa aj nová práčka a sušička vyznačujú elegantným dizajnom a vysokou funkčnosťou.

Práčky sú k dispozícii vo variantoch čierna práčka s čiernym panelom, biela práčka s čiernym panelom, biela práčka so strieborným panelom, biela práčka so svetlomodrým panelom a biela práčka s bielym panelom. Odporúčaná maloobchodná cena začína pri modeli WW11BGA046AELE na 609 eur a končí pri modeli WW11BB944DGHS7 na 1019 eur. Odporúčaná maloobchodná cena sušičiek sa pohybuje od 799 eur pri modeli DV90BBA245AELE po 1179 eur pri modeli DV90BB9445GHS7. Na slovenskom trhu budú tieto spotrebiče dostupné od septembra.

S každým praním šetríte energiu, vodu aj pracie prostriedky

Oba modely, práčka aj sušička Samsung Bespoke s predným plnením a umelou inteligenciou, sa vyznačujú pohodlným ovládaním a vysokou účinnosťou, takže zákazníci šetria vodou, energiou aj pracími prostriedkami.

Práčka Bespoke AI je vybavená technológiou AI Ecobubble, ktorá robí z pracieho prostriedku bubliny prenikajúce rýchlo a hlboko do bielizne. Pomocou tejto technológie sa znižuje využitie energie až o 70 %[1], pričom účinnosť prania zostáva rovnaká dokonca aj pri nižšej teplote vody. Okrem toho táto technológia vylepšuje odstraňovanie nečistôt o 24 %[2] a tiež o 45,5 %[3] zlepšuje starostlivosť o bielizeň. Každá várka je teda čistejšia ako predtým a zakaždým sa bielizni dostane lepšia starostlivosť.

K úspore energie pomáha aj inteligentná funkcia AI Wash Cycle, ktorá pri praní pomáha šetriť vodou aj pracími prostriedkami, a pritom neuberá na dôkladnosti. Práčka vďaka nej automaticky zistí hmotnosť a mäkkosť bielizne v každej várke a podľa toho nastaví intenzitu prúdenia vody. Zároveň po celú dobu prania monitoruje stav znečistenia bielizne. Pomocou funkcie Auto Dispense presne nastaví množstvo vody aj pracieho prostriedku a priebežne upravuje dobu namáčania, plákania i žmýkania. Výsledkom je optimálny čas aj intenzita prania podľa skutočných podmienok.

Spomínaná funkcia Auto Dispense je ideálna predovšetkým k presnému odváženiu pracieho prostriedku aj zmäkčovadla pre danú várku, takže už ho pri praní nemusíte odhadovať. Zásobník môžete navyše naplniť pracími prostriedkami až na mesiac dopredu[4], takže pre ne nepotrebujete siahať pri každej várke zvlášť.

Aj pri sušení s modelom Bespoke AI sa môžete tešiť na úsporu energie. Technológia s tepelným čerpadlom šetrí energiu aj náklady, a samotné sušenie prebieha spôsobom šetrným k oblečeniu. Sušička patrí do energetickej triedy A+++[5], na čom má zásluhu predovšetkým ekologický motor s technológiou Digital Inverter Compressor – ten sušenie maximálne urýchľuje a dodáva mu na účinnosti. Technológia AI Dry neustále monitoruje teplotu a vlhkosť vo vnútri sušičky a nastavuje jednotlivé parametre sušenia tak, aby bielizeň bola usušená optimálne a žiadna energia neprišla nazmar. Využívaním recyklovaného horúceho vzduchu sa znižujú aj náklady na prevádzku sušičky a jej uhlíková stopa.

Oba nové modely radu Bespoke sú navyše podobne ako ďalšie spotrebiče tohto radu súčasťou ekosystému SmartThings, takže ich majitelia môžu prostredníctvom systému SmartThings Energy ovplyvňovať ich spotrebu aj sami. Systém umožňuje nielen sledovať a spravovať využitie energie, ale tiež odporúča spôsoby, ako dosiahnuť vyššiu účinnosť, takže sa každý môže podieľať na udržateľnejšej prevádzke domácnosti. Technológia SmartThings Clothing Care zase umožňuje optimalizovať pranie a sušenie podľa typu bielizne a životného štýlu používateľov. Práčka a sušička vďaka nej berú do úvahy materiály, z ktorých je oblečenie vyrobené, typické spôsoby využitia a taktiež aktuálne ročné obdobie. Podľa toho potom systém odporučí optimálnu prácu a sušiace cykly, ale tiež umožňuje plánovanie prania vopred, ponúka možnosť objednávky pracích prostriedkov v internetových obchodoch a pod.

Spotrebiče pre každý životný štýl

Kúpeľňa alebo práčovňa v dome môže pôsobiť funkčne a štýlovo zároveň. Práčka aj sušička Bespoke AI v tomto ohľade nezaprú príslušnosť k obľúbenému radu Bespoke, ku ktorému patrí elegantný dizajn a zároveň priestorovo úsporné prevedenie.

Veľkú zásluhu na tom má technológia SpaceMax, ktorá maximalizuje vnútorný priestor – vďaka šikovnému usporiadaniu dokázali výrobcovia zväčšiť bubny oboch zariadení bez toho, aby sa menili ich vonkajšie rozmery. Kapacita práčky tak dosiahla skvelých 11 kg – žiadne iné zariadenie vo veľkostnej kategórii 600 mm toľko neponúka. Oba spotrebiče sa navyše vyznačujú moderným dizajnom s plochou prednou stenou, takže výborne zapadnú do každého interiéru. Štýlovo pôsobia aj okrúhle dvierka kryté temperovaným sklom, zároveň je však na prvý pohľad jasné, že niečo vydržia. Jednoduché a esteticky čisté prevedenie práčky aj sušičky Bespoke AI™ sa skrátka výborne hodí do každej domácnosti.

Obe zariadenia patria do dizajnového radu Bespoke Flat Design, čo rozširuje možnosti pri ich inštalácii. Vyzerajú dobre, či už ich postavíme na seba alebo vedľa seba. K dispozícii sú navyše v niekoľkých farebných variantoch – strieborné, čierne a modré, takže si vyberie každý, nech má kúpeľňu alebo práčovňu zariadenú akokoľvek.

Výkon, ktorému môžete veriť

Zakúpenie práčky či sušičky predstavuje nepochybne značnú investíciu a tým aj od daného spotrebiča chceme, aby nejaký čas vydržal bez problémov. A Samsung v tomto ohľade ide zákazníkom v ústrety niekoľkými spôsobmi. Na rozdiel od tradičných motorov využíva technológia Digital Inverter Motor v práčke aj sušičke Bespoke AI silné magnety kvôli výkonnejšej a tichšej prevádzke pri súčasnej úspore energie. Nové motory sú mimoriadne trvanlivé a odolné, na čom má zásluhu aj využitie vysoko kvalitných komponentov bez kief, ktoré sa časom opotrebujú. Vďaka tomu môže Samsung ponúknuť na motor typu Digital Inverter u práčok a sušičiek predávaných v Európe a v Spojených štátoch dvadsaťročnú záruku[6]. Udržateľnosť je skrátka jedným z našich hlavných cieľov.

[1] Testované podľa normy IEC 60456-2010 / hmotnosť bielizne 4 kg / režim Super Eco Wash cold (WF80F5E5U4W) vs. Cotton 40 °C bez režimu Ecobubble (WF0702WKU). Výsledky jednotlivých meraní sa môžu líšiť.

[2] Testované podľa normy IEC 60456-2010 / hmotnosť bielizne 4 kg / režim Super Eco Wash cold (WF80F5E5U4W) vs. Cotton 40 °C bez režimu Ecobubble (WF0702WKU). Výsledky jednotlivých meraní sa môžu líšiť.

[3] Testované podľa normy IEC 60456-2010 / hmotnosť bielizne 4 kg / režim Super Eco Wash cold (WF80F5E5U4W) vs. Cotton 40 °C bez režimu Ecobubble (WF0702WKU). Výsledky jednotlivých meraní sa môžu líšiť.

[4] V režime Auto Dispense je možné v práčke skladovať prací prostriedok až na 1 mesiac prania, pri frekvencii 2 až 3 prania týždenne (várka 5 kg / štandardné využitie). Výsledky sa môžu líšiť v závislosti od várky a nastavení.

[5] Certifikát A+++ podľa regúl Európskej komisie.

[6] Dvadsaťročná záruka sa týka iba produktov predaných v Európe a USA. Pri produktoch predaných v USA platí táto záruka len pre modely s motorom Digital Inverter Motor montovaných v USA a zakúpených 7. januára 2022, prípadne neskôr. Pri reklamácii sa vyžaduje nákupný doklad s dátumom nákupu. Môžu sa uplatniť aj ďalšie obmedzenia, viď záručný list.

Najnovšie

Nový SuperWide monitor Philips je uvedený na trh s cieľom nahradiť zostavu dvoch obrazoviek

Nový monitor Philips 45B1U6900C

Philips 45B1U6900C je vybavený veľkou obrazovkou s uhlopriečkou 44,5 palcov (113 cm) a rozlíšením 5120 x 1440 a niekoľkými ďalšími funkciami, ktoré sú navrhnuté tak, aby napomáhali profesionálom pri multitaskingu. Je vybavený USB-C dokovacou stanicou s RJ45 a 32:9 SuperWide zakrivenou obrazovkou s pozorovacími uhlami 178/178 stupňov.

30. marca 2023

Inteligentné senzory a kvalitný obraz vo dne aj v noci

O bezpečie vášho domova sa postarajú oči od Niceboy

Značka Niceboy vstupuje do segmentu bezpečnostných kamier hneď s dvoma novinkami

30. marca 2023

Kingston FURY

Nové atraktívne a štýlové biele chladiče

Kingston FURY, divízia spoločnosti Kingston Technology Company, svetového lídra v oblasti pamäťových produktov a technologických riešení, dnes oznámila rozšírenie svojho oceňovaného radu pamäťových modulov Kingston FURY DDR5 o verziu s bielym chladičom. Poskytuje tým viac možností všetkým, čo si chcú zostaviť systém, ktorý by nad ostatnými vynikal nielen výkonom, ale aj štýlovým vzhľadom.

27. marca 2023

Intel XMP 3.0 certifikované

Kingston FURY pridáva do svojho portfólia pretaktovateľné serverové pamäte DDR5

Kingston FURY, divízia spoločnosti Kingston Technology Company, svetového lídra v oblasti pamäťových produktov a technologických riešení, rozširuje svoj rad pamätí DDR5 uvedením Kingston FURY Renegade Pro DDR5 RDIMM, nového radu pretaktovateľných serverových pamätí navrhnutých tak, aby spĺňali výkonnostné požiadavky novej generácie pracovných staníc a stolových počítačov.

20. marca 2023

UMELÁ INTELIGENCIA V ROLI „ÚPRIMNEJ KLAMÁRKY“?

Stáva sa umelá inteligencia nástrojom dehumanizácie?

Nenechajme sa zmiasť neistým štartom umelej inteligencie. Už dnes nám mení životy, naučila sa pomáhať, ale aj klamať a podvádzať.

17. marca 2023

Inteligentný senzor, ktorý meria kvalitu vzduchu v interiéri 

IKEA uvádza na trh VINDSTYRKA

Najškodlivejšie znečisťujúce látky, pevné častice (PM2,5), nie je možné vidieť voľným okom. Displej senzora VINDSTYRKA bude zobrazovať úrovne PM2,5, vlhkosť a teplotu vzduchu a TVOC**.

10. marca 2023

Tipy a triky, ako ho využiť na maximum

Vyhľadávač Petal Search

Nástroj Petal Search, ktorý zaiste poznajú všetci majitelia Huawei smartfónov, nie je len obyčajný vyhľadávač: ide o skvelý spôsob, ako hľadať aplikácie a hry na platforme AppGallery. Už menej známe sú však jeho ďalšie užitočné funkcie.

7. marca 2023
TEST

Prenosný monitor na tablet i počítač

Recenzia Philips 16B1P3302: Prenosný FullHD monitor nepotrebuje elektrickú zásuvku

Prenosný monitor je šikovným riešením pre každého, kto potrebuje pracovať na cestách alebo zvykne meniť pracovné prostredie.

27. februára 2023

Výnimočná produktivita tlačového zariadenia ProStream

Ultrarýchla digitálna produkcia komerčných tlačových úloh s ProStream 3000 od spoločnosti Canon

Spoločnosť Canon predstavuje novú generáciu vysokorýchlostných atramentových tlačových strojov ProStream 3000. Je postavená na zavedenej technologickej platforme ProStream, poskytuje konzistentnú kvalitu ofsetovej tlače a prináša širší výber substrátov, a to vrátane papiera s vysokou gramážou. Ďalšou výhodou je rýchlosť tlače, ktorá umožňuje ultrarýchlu digitálnu produkciu širšieho spektra komerčných tlačových úloh.

 

27. februára 2023

do rizikových lokalít ako Zóna/Divízia 2

Axis uvádza prvú kameru na svete s ochranou proti výbuchu

Spoločnosť Axis Communications predstavuje novú sieťovú kameru s ochranou proti výbuchu AXIS P1468-XLE s tzv. bullet dizajnom. Táto robustná kamera je ako prvá na svete navrhnutá špecificky tak, aby bola podľa medzinárodných noriem (ATEX, IECEx, NEC) vhodná pre nasadenie v prostrediach označovaných ako Zóna 2, 22 a Trieda I/II/III Divízie 2.

27. februára 2023

Odporúčané

Top šampióni pre mobilné hry

Najlepšie herné telefóny roku 2023

Najlepšie herné telefóny sú tie, ktoré sú navrhnuté s ohľadom na hráča. Keď hľadáte herný telefón, ideálne zariadenie by malo mať mať rýchly výkon, veľkú obrazovku s vysokým rozlíšením, vysokou obnovovacou frekvenciou, dlhú výdrž batérie a funkcie, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre dokonalé hranie hier.

6. marca 2023

Ako vyberať komponenty

Ako na nový počítač?

Každý hráč vie, že novšie hry majú vysoké nároky na hardvér na ktorom bežia, zvlášť keď si ich chcete vychutnať naozaj naplno. Z toho vyplýva, že herný počítač je potrebné raz za niekoľko rokov vymeniť za novší a výkonnejší. Niekedy stačí upgradovať vybrané komponenty (zväčšiť pamäť RAM, disk alebo vymeniť grafickú kartu), inokedy je potrebný […]

15. februára 2023

Výhra je vecou náhody

Ako prebieha kontrola online herní

Las Vegas bolo postavené z peňazí hráčov. Keď sa pozriete na tie monumentálne stavby je zrejmé, že najviac peňazí v hazardných hrách vyhráva kasíno, no u takej rulety, kociek, alebo kartových hier vidíte, že vás nik nepodvádza a výhry sú právoplatné. Dnes však môžete hrať aj online… U online hier nevidíte ako to funguje za webovou […]

6. decembra 2022

Chytré centrum všetkého diania

Múdra domácnosť znižuje spotrebu energie

Rozmýšľate nad tým, ako znížiť a optimalizovať svoju spotrebu energie a kde sa dá najlepšie ušetriť? Samozrejme spôsobov existuje viac, ale nie všetky sú ihneď realizovateľné.

2. decembra 2022
TEST

Recenzia monitora AOC Q27 V5C 27″: Zapáčil sa nám natoľko, že sme si ho zadovážili aj my

Monitory značky AOC sme testovali už niekoľkokrát, napríklad zakrivený CU34G2X 34, klasický X24P1 so špičkovým zobrazovacím panelom IPS a tiež nápadný herný monitor C 27G2 ZU Curved Gaming Monitor. Tieto monitory vynikajú vysokou kvalitou obrazu a férovými cenami, ktoré dávajú vedieť o vyššom štandarde tejto značky, zároveň ju dostávajú aj do rúk neprofesionálov. Najnovšie sme […]

7. novembra 2022
TEST

AUDIOTECHNIKA

Recenzia Truune Eight (8): Najprv šokujú vás aj celé okolie, potom sa ich kvalita stane novým štandardom

Domáci zvuk v štúdiovej kvalite a priamo zo Slovenska? To je Truune Eight (8).

3. novembra 2022

Bezpečie a stabilita vašich zariadení

Recenzia: Záložný batériový zdroj CyberPower VP1000ELCD-FR

Dôležitou úlohou záložného zdroja CyberPower VP1000ELCD-FR je ochrániť počítače a ďalšiu elektroniku pred nečakaným výpadkom energie, prepätím či špičkami v elektrickej sieti a preklenúť krátkodobé výpadky napájania z elektrickej siete.

26. októbra 2022
TEST

POROVNÁVACÍ TEST

Nextbase Dash Cam 622GW a 322GW: Ktorú autokameru si vybrať do auta?

Medzi 4K a Full HD rozlíšením je podstatný rozdiel, ale rozhodne dnes neplatí, že za polovičnú cenu dostanete len polovičnú kvalitu.

17. októbra 2022
TEST

Horúca novinka od DJI

Recenzia: DJI Mini 3 Pro je úžasný malý dron a robí malé zázraky

Dron vhodný ako pre začiatočníka, tak pre pokročilého.

12. októbra 2022

Výhody štandardu Wi-Fi 6

Späť do školy: Preraďte rýchlosť na Wi-Fi 6

Komplexné portfólio sieťových riešení na prechod na Wi-Fi 6 má vo svojej ponuke spoločnosť TP-Link.

29. augusta 2022