S každým praním šetríte energiu, vodu aj pracie prostriedky

Bespoke AI, inteligentné a udržateľné riešenie pre každodenné pranie

Samsung predstavuje práčku a sušičku Bespoke AI, inteligentné a udržateľné riešenie pre každodenné pranie

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 2. augusta 2022
Obsahuje nasledovné témy

Práčka a sušička Bespoke AI s výnimočnou kapacitou a vysokým výkonom uľahčia aj prácu s „veľkou bielizňou“

Spoločnosť Samsung Electronics predstavila rad Bespoke AI, teda najinteligentnejšiu, najekologickejšiu a najúčinnejšiu práčku a sušičku tejto značky v histórii. Oba spotrebiče sa vyznačujú výnimočne veľkou kapacitou a zároveň priestorovo úsporným prevedením. Ponúkajú vysoký výkon a spoľahlivú prevádzku a zároveň úsporu energie, prostriedkov i celkových nákladov. Podobne ako iná biela technika radu Bespoke sa aj nová práčka a sušička vyznačujú elegantným dizajnom a vysokou funkčnosťou.

Práčky sú k dispozícii vo variantoch čierna práčka s čiernym panelom, biela práčka s čiernym panelom, biela práčka so strieborným panelom, biela práčka so svetlomodrým panelom a biela práčka s bielym panelom. Odporúčaná maloobchodná cena začína pri modeli WW11BGA046AELE na 609 eur a končí pri modeli WW11BB944DGHS7 na 1019 eur. Odporúčaná maloobchodná cena sušičiek sa pohybuje od 799 eur pri modeli DV90BBA245AELE po 1179 eur pri modeli DV90BB9445GHS7. Na slovenskom trhu budú tieto spotrebiče dostupné od septembra.

S každým praním šetríte energiu, vodu aj pracie prostriedky

Oba modely, práčka aj sušička Samsung Bespoke s predným plnením a umelou inteligenciou, sa vyznačujú pohodlným ovládaním a vysokou účinnosťou, takže zákazníci šetria vodou, energiou aj pracími prostriedkami.

Práčka Bespoke AI je vybavená technológiou AI Ecobubble, ktorá robí z pracieho prostriedku bubliny prenikajúce rýchlo a hlboko do bielizne. Pomocou tejto technológie sa znižuje využitie energie až o 70 %[1], pričom účinnosť prania zostáva rovnaká dokonca aj pri nižšej teplote vody. Okrem toho táto technológia vylepšuje odstraňovanie nečistôt o 24 %[2] a tiež o 45,5 %[3] zlepšuje starostlivosť o bielizeň. Každá várka je teda čistejšia ako predtým a zakaždým sa bielizni dostane lepšia starostlivosť.

K úspore energie pomáha aj inteligentná funkcia AI Wash Cycle, ktorá pri praní pomáha šetriť vodou aj pracími prostriedkami, a pritom neuberá na dôkladnosti. Práčka vďaka nej automaticky zistí hmotnosť a mäkkosť bielizne v každej várke a podľa toho nastaví intenzitu prúdenia vody. Zároveň po celú dobu prania monitoruje stav znečistenia bielizne. Pomocou funkcie Auto Dispense presne nastaví množstvo vody aj pracieho prostriedku a priebežne upravuje dobu namáčania, plákania i žmýkania. Výsledkom je optimálny čas aj intenzita prania podľa skutočných podmienok.

Spomínaná funkcia Auto Dispense je ideálna predovšetkým k presnému odváženiu pracieho prostriedku aj zmäkčovadla pre danú várku, takže už ho pri praní nemusíte odhadovať. Zásobník môžete navyše naplniť pracími prostriedkami až na mesiac dopredu[4], takže pre ne nepotrebujete siahať pri každej várke zvlášť.

Aj pri sušení s modelom Bespoke AI sa môžete tešiť na úsporu energie. Technológia s tepelným čerpadlom šetrí energiu aj náklady, a samotné sušenie prebieha spôsobom šetrným k oblečeniu. Sušička patrí do energetickej triedy A+++[5], na čom má zásluhu predovšetkým ekologický motor s technológiou Digital Inverter Compressor – ten sušenie maximálne urýchľuje a dodáva mu na účinnosti. Technológia AI Dry neustále monitoruje teplotu a vlhkosť vo vnútri sušičky a nastavuje jednotlivé parametre sušenia tak, aby bielizeň bola usušená optimálne a žiadna energia neprišla nazmar. Využívaním recyklovaného horúceho vzduchu sa znižujú aj náklady na prevádzku sušičky a jej uhlíková stopa.

Oba nové modely radu Bespoke sú navyše podobne ako ďalšie spotrebiče tohto radu súčasťou ekosystému SmartThings, takže ich majitelia môžu prostredníctvom systému SmartThings Energy ovplyvňovať ich spotrebu aj sami. Systém umožňuje nielen sledovať a spravovať využitie energie, ale tiež odporúča spôsoby, ako dosiahnuť vyššiu účinnosť, takže sa každý môže podieľať na udržateľnejšej prevádzke domácnosti. Technológia SmartThings Clothing Care zase umožňuje optimalizovať pranie a sušenie podľa typu bielizne a životného štýlu používateľov. Práčka a sušička vďaka nej berú do úvahy materiály, z ktorých je oblečenie vyrobené, typické spôsoby využitia a taktiež aktuálne ročné obdobie. Podľa toho potom systém odporučí optimálnu prácu a sušiace cykly, ale tiež umožňuje plánovanie prania vopred, ponúka možnosť objednávky pracích prostriedkov v internetových obchodoch a pod.

Spotrebiče pre každý životný štýl

Kúpeľňa alebo práčovňa v dome môže pôsobiť funkčne a štýlovo zároveň. Práčka aj sušička Bespoke AI v tomto ohľade nezaprú príslušnosť k obľúbenému radu Bespoke, ku ktorému patrí elegantný dizajn a zároveň priestorovo úsporné prevedenie.

Veľkú zásluhu na tom má technológia SpaceMax, ktorá maximalizuje vnútorný priestor – vďaka šikovnému usporiadaniu dokázali výrobcovia zväčšiť bubny oboch zariadení bez toho, aby sa menili ich vonkajšie rozmery. Kapacita práčky tak dosiahla skvelých 11 kg – žiadne iné zariadenie vo veľkostnej kategórii 600 mm toľko neponúka. Oba spotrebiče sa navyše vyznačujú moderným dizajnom s plochou prednou stenou, takže výborne zapadnú do každého interiéru. Štýlovo pôsobia aj okrúhle dvierka kryté temperovaným sklom, zároveň je však na prvý pohľad jasné, že niečo vydržia. Jednoduché a esteticky čisté prevedenie práčky aj sušičky Bespoke AI™ sa skrátka výborne hodí do každej domácnosti.

Obe zariadenia patria do dizajnového radu Bespoke Flat Design, čo rozširuje možnosti pri ich inštalácii. Vyzerajú dobre, či už ich postavíme na seba alebo vedľa seba. K dispozícii sú navyše v niekoľkých farebných variantoch – strieborné, čierne a modré, takže si vyberie každý, nech má kúpeľňu alebo práčovňu zariadenú akokoľvek.

Výkon, ktorému môžete veriť

Zakúpenie práčky či sušičky predstavuje nepochybne značnú investíciu a tým aj od daného spotrebiča chceme, aby nejaký čas vydržal bez problémov. A Samsung v tomto ohľade ide zákazníkom v ústrety niekoľkými spôsobmi. Na rozdiel od tradičných motorov využíva technológia Digital Inverter Motor v práčke aj sušičke Bespoke AI silné magnety kvôli výkonnejšej a tichšej prevádzke pri súčasnej úspore energie. Nové motory sú mimoriadne trvanlivé a odolné, na čom má zásluhu aj využitie vysoko kvalitných komponentov bez kief, ktoré sa časom opotrebujú. Vďaka tomu môže Samsung ponúknuť na motor typu Digital Inverter u práčok a sušičiek predávaných v Európe a v Spojených štátoch dvadsaťročnú záruku[6]. Udržateľnosť je skrátka jedným z našich hlavných cieľov.

[1] Testované podľa normy IEC 60456-2010 / hmotnosť bielizne 4 kg / režim Super Eco Wash cold (WF80F5E5U4W) vs. Cotton 40 °C bez režimu Ecobubble (WF0702WKU). Výsledky jednotlivých meraní sa môžu líšiť.

[2] Testované podľa normy IEC 60456-2010 / hmotnosť bielizne 4 kg / režim Super Eco Wash cold (WF80F5E5U4W) vs. Cotton 40 °C bez režimu Ecobubble (WF0702WKU). Výsledky jednotlivých meraní sa môžu líšiť.

[3] Testované podľa normy IEC 60456-2010 / hmotnosť bielizne 4 kg / režim Super Eco Wash cold (WF80F5E5U4W) vs. Cotton 40 °C bez režimu Ecobubble (WF0702WKU). Výsledky jednotlivých meraní sa môžu líšiť.

[4] V režime Auto Dispense je možné v práčke skladovať prací prostriedok až na 1 mesiac prania, pri frekvencii 2 až 3 prania týždenne (várka 5 kg / štandardné využitie). Výsledky sa môžu líšiť v závislosti od várky a nastavení.

[5] Certifikát A+++ podľa regúl Európskej komisie.

[6] Dvadsaťročná záruka sa týka iba produktov predaných v Európe a USA. Pri produktoch predaných v USA platí táto záruka len pre modely s motorom Digital Inverter Motor montovaných v USA a zakúpených 7. januára 2022, prípadne neskôr. Pri reklamácii sa vyžaduje nákupný doklad s dátumom nákupu. Môžu sa uplatniť aj ďalšie obmedzenia, viď záručný list.

Najnovšie

Space Tycoon je virtuálny priestor

Virtuálne ihrisko Samsung Space Tycoon

Samsung predstavuje zážitkové virtuálne ihrisko Space Tycoon na platforme Roblox

2. augusta 2022

S každým praním šetríte energiu, vodu aj pracie prostriedky

Bespoke AI, inteligentné a udržateľné riešenie pre každodenné pranie

Samsung predstavuje práčku a sušičku Bespoke AI, inteligentné a udržateľné riešenie pre každodenné pranie

2. augusta 2022

Xbox pre smart televízory Samsung

Microsoft spustil aplikáciu Xbox pre smart televízory a monitory Samsung

28. júla 2022

Tenký a ľahký 16" notebook so špičkovým výkonom

Herný notebook ROG Flow X16

Republic of Gamers spustil predaj herného notebooku ROG Flow X16

28. júla 2022

Vitajte v novej dobe hrania

Aurora Collection od Logitech G

Spoločnosť Logitech G dnes predstavila Aurora Collection – novú kolekciu obsahujúcu bezdrôtový hráčsky headset G735, bezdrôtovú hráčsku klávesnicu G715, hráčsku klávesnicu G713, bezdrôtovú hráčsku myš G705 a osem používateľských doplnkov. Nová kolekcia bola navrhnutá tak, aby bola genderovo inkluzívna, riešila potreby a priania žien-hráčiek a zároveň oslovila všetkých, čo hľadajú hravý dizajn a nevšedné zážitky. Aurora […]

27. júla 2022

Výkon a produktivita kedykoľvek a kdekoľvek

Prenosný monitor Philips 16B1P3302

Prenosný monitor Philips 16B1P3302 bol vyrobený pre dnešný aktívny životný štýl na cestách

26. júla 2022

Využite mimoriadny potenciál pretaktovania s rodinou pamätí Kingston FURY Renegade DDR5

Kingston FURY

Certifikát Intel® XMP 3.0 –
Vyladené pre maximálny výkon – Nastaviteľné dynamické RGB svetelné efekty

18. júla 2022

Pokročilá technológia pre väčšiu tvorivú slobodu

Canon predstavuje nové RF objektívy

Svet zo širšej perspektívy s novými kompaktnými širokouhlými objektívmi Canon radu RF – prenosné a všestranné objektívy RF 24 mm F1.8 MACRO IS STM a RF 15-30 mm F4.5-6.3 IS STM zachytia obraz s mimoriadnymi detailmi

13. júla 2022

Bezpečný a odolný, stvorený pre moderné firmy

Zoznámte sa s novým smartfónom Galaxy XCover6 Pro

Galaxy XCover6 Pro so svojimi pokročilými funkciami pre zvýšenie produktivity, rýchlejším procesorom a 5G a Wi-Fi 6E konektivitou podporuje lepšiu spoluprácu a výkon zamestnancov.

8. júla 2022

Noc ako kulisa pre úžasné príbehy

Samsung Electronics predstavuje krátky film

Samsung Electronics predstavuje krátky film na motívy seriálu Stranger Things, natočený telefónom Galaxy S22 Ultra

8. júla 2022

Odporúčané

TEST

Horúca novinka od DJI

Recenzia: DJI Mini 3 Pro je úžasný malý dron a robí malé zázraky

Dron vhodný ako pre začiatočníka, tak pre pokročilého.

28. júla 2022

Ako vytvoriť stabilnú Wi-Fi na záhrade?

TP-Link vyrába spoľahlivé zariadenia, a preto na ne poskytuje päťročnú záruku

26. júla 2022

Dokonale sfarbený svet s technológiou Quantum Dot

Ponorte sa do sveta farieb

Hráči majú zmysel pre realizmus; ak ste hráč, takmer určite rozpoznáte niečo podozrivé na míle ďaleko. Či už je to pokles FPS uprostred duelu alebo nekonzistentný dizajn sveta. Nič nezostane bez povšimnutia. Zatiaľ čo vývojári hier sa snažia dosiahnuť skutočný fotorealizmus v hrách s novými enginmi, ako je Unreal Engine 5, zobrazovacia technológia sa snaží držať krok vlastnými pokrokmi…..

16. júna 2022

Ergonomické produkty Logitech

TEST: Keď sa lepšie cítite, dokážete aj lepšie a efektívnejšie pracovať

Ergonómia (z gréčtiny: ergon´= práca + nomos = zákony) je veda zaoberajúca sa vzťahmi vznikajúcimi medzi človekom a prostredím, ktoré ho obklopuje – či už sa jedná o tvary, materiály, osvetlenie, rozmery a pod. Cieľom je vytvoriť také pracovné podmienky, ktoré podporujú optimálny výkon človeka a jeho pohodu. To mi pripomína moju nepohodu, keď pozerám […]

10. júna 2022

Množstvo vylepšení, exkluzívne materiály a vyšperkovaný dizajn

Huawei Watch GT 3 Pro prichádzajú

Huawei prichádza s hodinkami pre dámy a pánov, ktoré sa vyznačujú nielen bohatou technologickou výbavou, ale aj prestížnymi materiálmi, ako je keramika či titán, ktoré sú v hodinárskom svete považované za luxusné.

19. mája 2022

Alebo ako sa nespáliť pri realizácii záložných systémov

Napájanie pod kontrolou

Čo na nasadzovanie UPS v skutočných podmienkach hovoria sami zákazníci a čoho sa obávajú implementační partneri? A aké sú možnosti pre manažment UPS? Vyspovedali sme profesionálov slovenskej spoločnosti TCX, ktorá sa zaoberá integračnými projektmi pre veľké spoločnosti a subjekty štátnej správy a ich skúsenosti nájdete nižšie.

28. apríla 2022

Siréna alebo semafor

Axis uvádza prvú IP zábleskovú sirénu na svete

Svetovou novinkou v oblasti IP zariadení je nová stroboskopická siréna AXIS D4100-E, umožňujúca vysielať svetelné i zvukové výstražné signály. Siréna je postavená na otvorených štandardoch, takže môže byť ľahko pripojená k akémukoľvek zariadeniu Axis, prípadne k VMS spoločnosti Axis alebo VMS tretích strán. Farebné svetlo a/alebo výstražné zvuky sirény možno konfigurovať podľa potreby pre účely varovania, či upozornenia.

6. apríla 2022

Energia na cestách

Vyrobte si elektrinu, ktorú vám nezdražia

V dnešnej dobe sa v rôznych pádoch skloňuje energetická nezávislosť. Je to logické – zo všetkých strán počujeme o kríze, ktorá energia, bežne dostupná v „systéme“, zdražuje. Čím viac ľudí bude do budúcnosti energeticky sebestačných, tým lepšie. Takže čo k takejto energetickej sebestačnosti ideálne potrebujete?

28. marca 2022

Preventívne opatrenie

Ponúkame obciam a mestám bezodplatné konzultácie v kybernetickej bezpečnosti

Najväčšie ohrozenie samosprávy predstavujú prieniky do siete

1. marca 2022

Dlhý dosah ľahko prenosného objektívu

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy. Jeden z nich ponúkne najdlhšiu ohniskovú vzdialenosť zo všetkých objektívov s automatickým ostrením pre bezzrkadlové systémy[1]

24. februára 2022