Bezkonkurenčná ostrosť

Bezzrkadlovka Canon EOS R6 Mark II

Nepoľavujte zo svojich ambícií a podmaňte si svet fotografie a videa s najrýchlejšou bezzrkadlovkou Canon EOS R6 Mark II

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 2. novembra 2022
Obsahuje nasledovné témy

Spoločnosť Canon predstavila EOS R6 Mark II, doposiaľ najrýchlejšiu a najpokročilejšiu plnoformátovú bezzrkadlovku, ktorá rozširuje priekopnícky systém EOS R. Prístroj s bajonetom typu RF dokáže snímať rýchlosťou 40 snímok za sekundu, mimoriadne presne automaticky ostriť aj pri slabom osvetlení a filmovať vo formátoch 6K RAW 4K UHD. EOS R6 Mark II je najnovším modelom radu prístrojov pre fotografickú a filmovú prácu. Využíva výhody bajonetu RF a latku nastavenú modelom EOS R6 zvyšuje jedinečnou kombináciou špičkového výkonu, mimoriadnej rýchlosti, stability a profesionálnych filmových funkcií.

 Bezkonkurenčná ostrosť

EOS R6 Mark II využíva tú istú technológiu procesora DIGIC X, ktorá je jadrom modelov EOS R5, EOS R6 a obľúbeného EOS-1D X Mark III. Procesor spolupracuje so snímačom typu CMOS s rozlíšením 24,1 milióna bodov. To všetko spolu s novou generáciou technológie automatického ostrenia so zdvojenými bodmi Dual Pixel CMOS AF II zvyšuje rýchlosť a spoľahlivosť na bezkonkurenčnú úroveň.

EOS R6 Mark II dokáže sledovať a udržať zaostrené objekty aj pri pohybe po scéne. Pomocou vylepšenej umelej inteligencie s hĺbkovým učením rozpoznáva osoby, vozidlá[1] – teraz vrátane lietadiel a vlakov – a zvieratá, ktorých rady sa novo rozrástli o kone a zebry[2]. Typ objektu, ktorý má byť detekovaný, je možné zvoliť v ponuke, alebo je možné ponechať detekciu na automatike podľa toho, v akých situáciách fotograf pracuje. Pri funkcii sledovania očí môže používateľ zvoliť, ktoré oko (ľavé alebo pravé) má mať pri ostrení prioritu a ak nemožno oči detekovať, tak EOS R6 Mark II sa namiesto toho zameria na tvár. Aj keď sa fotografovaná osoba na moment odvráti, systém stále sleduje jej hlavu, a pokiaľ nie je hlava viditeľná, sleduje telo.

EOS R6 Mark II sa môže pochváliť najúčinnejšou stabilizáciou obrazu na svete, a to až o 8 expozičných hodnôt[3]. S využitím kombinovaného systému stabilizácie – v objektíve a v tele prístroja – umožňuje fotografovať dlhé expozície z ruky s extrémnou čistotou a ostrosťou. Fotografi môžu zachytiť celkovú atmosféru bez ohľadu na podmienky – vďaka schopnosti ostriť bez záchvevov pri hladine osvetlenia až -6.5 EV[4] a rozsahu citlivosti až do ISO 102 400.

Nový rýchlostný rekord systému EOS R

EOS R6 Mark II je doposiaľ najrýchlejším modelom radu EOS spoločnosti Canon[5]. Dokáže nepretržite snímať rýchlosťou až 40 snímok za sekundu[6] – s možnosťou voľby 20 snímok za sekundu alebo 5 snímok za sekundu pri elektronickej závierke – a až 12 snímok za sekundu pri mechanickej závierke. Umožňuje teda zachytiť okamihy, ktoré ľudské oko sotva zaznamená. V porovnaní s modelom EOS R6 obmedzuje nový senzor skreslenia obrazu pri snímaní vplyvom tzv. efektu Rolling Shutter, takže je možné používať elektronickú uzávierku na zmrazenie rýchlo sa pohybujúcich objektov.

EOS R6 Mark II vychádza v ústrety potrebám fotografov aj možnosťou záznamu pred stlačením spúšte v režime RAW Burst s polsekundovým predstihom, čo predstavuje veľkou výhodou pri fotografovaní nepredvídateľných objektov, od tenistov po batoľatá. Režim RAW Burst sníma nepretržite rýchlosťou 30 snímok za sekundu až 191 snímok, ktoré zaznamenáva do jediného súboru CR3, všetko pri automatickom ostrení so sledovaním objektu. Jednotlivé snímky je možné následne extrahovať pomocou softvéru Canon Digital Photo Professional alebo vo fotoaparáte a uložiť ich samostatne vo formáte JPEG, HEIF alebo RAW.

Zdokonalené možnosti videa podľa požiadaviek používateľov

EOS R6 Mark II je jediný fotoaparát vo svojej triede[7], ktorý dokáže snímať video vo formáte 4K 60p UHD na plnú šírku snímača so súčasným automatickým zaostrovaním Dual Pixel CMOS AF II. Všetky zábery v 4K vznikajú prevzorkovaním z 6K výstupu zo snímača, jeho výsledkom je vynikajúca obrazová kvalita. Pre nezávislých filmárov, ktorí požadujú ešte lepšie výsledky, ponúka EOS R6 Mark II výstup 6K RAW prostredníctvom HDMI, ktorý je možné zaznamenať na rekordér Atomos Ninja V+ vo formáte ProRes RAW. Tým získavajú detailnejšie prekreslený obraz a možnosť v postprodukcii upravovať parametre ako napríklad vyváženie bielej.

 

V režime videa je možné aktivovať záznam v predstihu 3 alebo 5 sekúnd – v takom prípade fotoaparát v pohotovostnom režime nepretržite sníma, takže umožňuje zachytiť akciu ešte pred stlačením spúšte. Ideálne pre neopakovateľné okamihy alebo nepredvídateľné scény.

EOS R6 Mark II má vylepšenú konštrukciu elektronických obvodov umožňujúcu dlhšiu dobu nahrávania, a to viac ako 40 minút prevzorkovaného videa v 4K 60p alebo až 6 hodín 4K 30p v závislosti od okolitej teploty, miesta na pamäťovej karte a životnosti batérie[8]. Bol teda odstránený skorší limit 29 minút 59 sekúnd maximálnej dĺžky záznamu.

 

Inovatívny fotoaparát EOS R6 Mark II umožňuje tvorcom obsahu uspokojovať rastúci dopyt po atraktívnych statických snímkach a videu. Dokáže okrem iného produkovať pôsobivé spomalené zábery s podporou AF vo formáte Full HD rýchlosťou až 179,82 snímok za sekundu. Pri filmovaní je možné použiť tzv. False Colors ako usmerňovač na úpravu expozície. Táto funkcia je obzvlášť užitočná za podmienok, pri ktorých obvykle vznikajú prepaly. Vďaka podpore HDR podľa štandardov PQ spolu s populárnou gama krivkou Canon Log 3 môžu filmári zachytiť pôsobivé, realistické video a využiť širšie možnosti tvorivého vyjadrenia, aby diváka vtiahli do obrazu. Pri použití s ​​podporovanými objektívmi EOS R6 Mark II tiež kompenzuje zmeny veľkosti objektu pri preostrení (tzv. Focus Breathing), ktoré pôsobia rušivo obzvlášť pri filmovaní.

Inteligentné pripojenie na dodávanie obsahu

Vďaka aktualizovanému Bluetooth v.5 a Wi-Fi (5 GHz) je možné EOS R6 Mark II ľahko pripojiť k smartfónu a sieťam a zdieľať alebo prenášať súbory vysokou rýchlosťou cez FTP/FTPS/SFTP – čo uľahčuje úpravy a odovzdávanie snímok aj v teréne. Fotoaparát je možné tiež diaľkovo ovládať pomocou aplikácií Camera Connect a EOS Utility pri prepojení s počítačom PC alebo Mac, prípadne chytrým telefónom cez Wi-Fi alebo vysokorýchlostné USB-C. Pre poloprofesionálnych fotografov a tvorcov obsahu je odovzdávanie diela rovnako dôležité ako snímanie obrazu a videa. EOS R6 Mark II podporuje automatický prenos obrazových súborov zo zariadenia na cloudovú platformu image.canon, odkiaľ ich je možné ľahko zdieľať a tlačiť.

EOS R6 Mark II je možné používať ako webovú kameru na počítačoch PC a Mac s aplikáciami pre videohovory ako je Skype, Zoom alebo Teams bez toho, aby bolo nutné inštalovať ďalší softvér. Táto funkcia plug-and-play pracuje so štandardnými ovládačmi USB Video Class (UVC) a USB Audio Class (UAC), ktoré sú súčasťou operačných systémov Windows a macOS. Fotoaparát poskytuje lepšiu kvalitu obrazu v porovnaní so štandardnými počítačovými webkamerami, čo je ideálne na vytvorenie dobrého dojmu pri videohovoroch.

Nástroj na vyjadrenie tvorivého zámeru

EOS R6 Mark II zachováva komfortné a ergonomické ovládanie prístrojov systému EOS a EOS R, takže prechod na nový model bude pre existujúcich používateľov úplne jednoduchý. Multifunkčné sánky s rozhraním novej generácie umožňujú používať fotoaparát EOS R6 Mark II s novým radom príslušenstva vrátane novo uvedeného blesku SPEEDLITE EL-5. Toto príslušenstvo je možné použiť bez káblov a v niektorých prípadoch aj bez batérií.

Telo je vysoko odolné, ako je pri prístrojoch značky Canon zvykom, a dokáže vzdorovať nepriaznivým poveternostným podmienkam. Elektronický hľadáčik s vysokým rozlíšením 3,69 milióna bodov a snímkovou frekvenciou 120 sn./s poskytuje krištáľovo čistý obraz pri fotografovaní aj filmovaní. Okrem toho EOS R6 Mark II zdedil od modelu EOS R3 asistenčnú funkciu zobrazenia imitujúceho optický hľadáčik, ktorá poskytuje prirodzený obraz s detailmi v tieňoch aj svetlách, s dobrou viditeľnosťou v tmavých oblastiach a gradáciou. EOS R6 Mark II je tiež kompatibilný s rovnakými batériami LP-E6 a batériovým gripom ako používa model EOS R6, ale s výdržou batérie predĺženou približne o 50% pri použití LCD displeja.

Aplikácia Canon Camera Connect

Okrem uvedenia fotoaparátu EOS R6 Mark II spoločnosť Canon oznamuje aj aktualizáciu aplikácie Camera Connect, ktorá má nový vzhľad, vylepšené pripojenie a jednoduché ovládanie. Tretia verzia z aplikácie vytvára centrálny portál, odkiaľ má používateľ ľahký prístup k ďalšiemu softvéru a službám spoločnosti Canon, vrátane aplikácie pre tlač alebo cloudové služby image.canon. Z aplikácie môžu používatelia pripojiť svoj fotoaparát Canon k smartfónu alebo tabletu a používať ich ako diaľkové ovládanie, upravovať, sťahovať a zdieľať snímky v teréne, a dokonca sťahovať aktualizácie firmvéru pre svoj fotoaparát[9].

Spoločnosť Canon dnes na trh uvádza aj teleobjektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou RF 135 mm F1.8L IS USM, ktorý je ideálny na fotografovanie portrétov pri slabom osvetlení, a vysoko výkonný blesk SPEEDLITE EL-5 na fotografovanie svadieb a iných akcií.

 

Cena novinky Canon EOS R6 Mark II bude 2 890 EUR s DPH za samotné telo. K dispozícii budú aj bundle balenia s RF objektívmi.

Hlavné funkcie a vlastnosti bezzrkadlovky Canon EOS R6 Mark II:

 

[1] Vozidlá zahŕňajú automobily, motorky, vlaky a lietadlá.

[2] Zvieratá zahŕňajú psy, mačky, vtáky a kone.

[3] 8,0 expozičných hodnôt pri stranovom natočení a výškovom náklone podľa štandardu CIPA s objektívom RF 24-105mm F4 L IS USM pri zaostrovacej vzdialenosti 105 mm.

[4] S objektívom f/1.2, stredovým ostriacim bodom a jednorazovým AF pri teplote 23 °C a ISO 100. Okrem objektívov RF s povlakom na zjemnenie oblastí mimo hĺbky ostrosti (DS).

[5] Platí od 2. novembra 2022.

[6] Rýchlosť nepretržitého snímania môže byť nižšia v závislosti na objekte a fotografických podmienkach, nastavení fotoaparátu, použitom objektíve atď. Podrobnosti nájdete v Pokročilej používateľskej príručke. Informácie o objektívoch, ktoré podporujú maximálnu rýchlosť nepretržitého snímania s funkciou Servo AF, nájdete v doplnkových informáciách k fotoaparátu EOS R6 Mark II na webových stránkach „cam.start.canon“. V závislosti na povahe objektu alebo fotografických podmienkach môže dochádzať k skresleniu obrazu vplyvom uzávierky.

[7] Podľa výskumu spoločnosti Canon k 1. novembra 2022.

[8] Ak to umožňuje batéria a pamäťová karta.

[9] Táto funkcia je možná iba pri vybraných prístrojoch. Ďalšie informácie nájdete na stránke aplikácie Camera Connect App.

Najnovšie

Hudba a varenie

Harmónia nielen pre vaše chuťové poháriky

Varenie je rituál, pri ktorom môžete nielen zdokonaľovať svoje umenie, ale aj nájsť pokoj a odreagovanie. Hľadáte ten správny soundtrack k vareniu? Hudba môže mať významný dopad na atmosféru v kuchyni a dokonca aj na chuť vašich jedál. Perfektná melódia do vašej kuchyne Varenie a hudba sú ako soľ a čierne korenie – dokonalo sa dopĺňajú. […]

16. februára 2024

Spoločnosť Epson ako prvá uviedla na trh základnú DTG tlačiareň s bielym atramentom na potlač tmavého textilu  

DTG tlačiareň s bielym atramentom na potlač tmavého textilu

Základná DTG tlačiareň Epson SC-F1000 je prvá, ktorá poskytuje nadšencom, maloobchodníkom a malým podnikom cenovo dostupný spôsob tlače vysoko kvalitných obrázkov na tmavý textil

30. januára 2024

Stále sa zlepšujúci výkon

AGON by AOC predstavuje ďalší krok v hernej evolúcii

AOC GAMING 24G4X a 27G4X debutujú so 180 Hz a novým odvážnym dizajnom

30. januára 2024

Pokročilé funkcie, 4MPx a 10× zoom

Cenovo dostupná PTZ kamera Axis na použitie v interiéri aj v exteriéri

Spoločnosť Axis Communications uvádza novú cenovo dostupnú a flexibilnú otočnú kameru AXIS M5526-E, ktorá je kompatibilná so všetkými PTZ úchytmi Axis a hodí sa na inštaláciu ako do interiéru, tak aj do exteriéru. Kamera ponúka pokročilú analytiku s hlbokým učením a tiež skvelú kvalitu obrazu vo vysokom rozlíšení s veľkým optickým priblížením.

25. januára 2024

Nový rok je príležitosťou začať žiť zdravší a plnohodnotnejší život.

Zdravý životný štýl na dosah ruky aj vďaka týmto aplikáciám

Ak aj vy práve v týchto dňoch rozmýšľate, že zdravý životný štýl jednoducho nie je nič pre vás, vedzte, že jediné, čo vás udrží na správnej ceste, je motivácia.

24. januára 2024

Najrozšírenejším malvérom na Slovensku bol Tofsee

Vydieračský softvér je na vzostupe. Pomáha mu umelá inteligencia

Z pohľadu kybernetickej bezpečnosti dominujú vo svete ransomvérové útoky zamerané na vydieranie, hacktivizmus a umelá inteligencia.

24. januára 2024

Hokej z nemožného uhla

Pozrite sa na experiment s kamerou Axis, ktorú na štadióne zamrazili do ľadu

Ľad, oheň a vibrácie – to je len zopár príkladov náročných podmienok, ktorým musia kamerové systémy čeliť. Spoločnosť Axis Communications, líder v oblasti sieťového videa, v novom experimente predviedla ako jej kamera dokáže zvládať takmer čokoľvek – napríklad aj keď je zamrazená do vnútra ľadu na hokejovom štadióne. Vďaka tomu zachytila doteraz nevídaný záber.

16. januára 2024

ASUS nanovo definuje hranice výkonu revolučnými prémiovými produktmi, ktoré sprevádzajú nové udržateľné riešenia a umelá inteligencia

Novinky od Asus ore rok 2024

ASUS predstavil najnovšie inovácie a produkty na konferencii In Search of Incredible: Transcendence na CES 2024

11. januára 2024

Terapia hudbou

Hudba ako kľúč k ukladaniu spomienok

Vedci z Kalifornskej univerzity zistili, ako dokáže hudba ovplyvňovať emócie. Terapia hudbou by mohla pomôcť ľuďom s posttraumatickou stresovou poruchou aj ľuďom, ktorí majú problémy s pamäťou.

11. januára 2024

Až 2 týždne na jedno nabitie

Huawei Watch GT 4

Štýlové a výkonné smart hodinky, s ktorými zabudnete, kde je nabíjačka

3. januára 2024

Odporúčané

Náušnice? Nie, to sú revolučné slúchadlá Bose

Prvé kusy sú už na českom trhu exkluzívne vo vybraných predajniach a na e-shope iSTYLE.

16. februára 2024

Huawei FreeClip

Slúchadlá do každého ucha

V Huawei vyvinuli slúchadlá, ktoré skvele padnú do každého ucha. Na rozdiel od klasických slúchadiel sa totiž nevkladajú do uší, ale vďaka ergonomickému C-bridge designu držia na uchu pevne zvonku. Či už pri ich používaní sedíte za počítačom alebo cvičíte. Slúchadlá sú k dispozícii v dvoch štýlových farebných prevedeniach, v čiernej a fialovej farbe.

16. februára 2024

Inteligentné zásuvky Tapo P100M a Tapo P110M

Vylepšite si svoju domácnosť so šikovnými Wi-Fi zásuvkami Tapo

Chceli by ste začať s múdrou domácnosťou, ale neviete ako? Ideálna možnosť pre vstup do sveta internetu vecí sú múdre zásuvky. Ich cena sa pohybuje v rade nižších stoviek korún, a napriek tomu ponúka množstvo funkcií, ktoré môžete vyskúšať. Ako sami spoznáte, investícia do chytrého zariadenia sa môže rýchlo vrátiť napríklad v podobe usporenej energie. […]

7. februára 2024

8 hodín nepretržitého počúvania.

Slúchadlá FreeClip od Huawei

Inovatívny dizajn, vylepšený zvukový zážitok a potláčanie okolitého hluku

30. januára 2024

Nové kamery Tapo toho ale vedia oveľa viac

Strážte si každý kút vašej domácnosti aj za tmy

Nové domáce Wi-Fi kamery Tapo C212, ktoré disponuje ethernetovým portom a Tapo C211, prvá Tapo kamera v čiernej farbe, v sebe ukrývajú osvedčené funkcie zabezpečenia, ale ponúkajú aj ďalšie vychytávky, ktoré oceníte v každodenných situáciách.

23. novembra 2023

Výnimočnou osobnosťou vedy na Slovensku sa stal Igor Lacík

Piaty ročník ESET Science Award pozná laureátky a laureátov ocenenia.

Medzinárodná komisia na čele s nobelistom Michelom Mayorom vybrala na základe komplexného hodnotiaceho procesu tohtoročné laureátky a laureátov ocenenia ESET Science Award. Laureátom v kategórii Výnimočná osobnosť vedy na Slovensku sa stal Igor Lacík, laureátom v kategórii Výnimočná osobnosť vedy do 35 rokov je Matej Baláž a laureátkou v kategórii Výnimočná osobnosť vysokoškolského vzdelávania sa stala Daniela Ostatníková. Vo […]

13. októbra 2023

Prístroje jednoducho ovládate z jedného miesta.

Spravujte domácnosť múdro

Produkty chytrej domácnosti nás obklopujú čoraz viac a dokážu nám významne uľahčiť každodenný život. Aké by teda vo vašej domácnosti nemali chýbať? Tu sú tri tipy, čo ušetria čas, peniaze aj starosti.

6. septembra 2023

Mimoriadne tenký dizajn

Spoločnosť Samsung Electronics predstavuje 98″ QLED TV

Super veľká obrazovka optimalizovaná pre váš domov

 

4. júla 2023

Najmenší a najľahší RF objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou

Zachyťte vzácne momenty na cestách s Canon EOS R100 a objektívom RF 28mm F2.8 STM  

EOS R100 je vybavený 24,1-megapixelovým APS-C snímačom, ktorý je niekoľkokrát väčší ako ten, ktorý sa nachádza v špičkových smartfónoch a poskytuje značný posun v kvalite obrazu a videa.

4. júla 2023

Top šampióni pre mobilné hry

Najlepšie herné telefóny roku 2023

Najlepšie herné telefóny sú tie, ktoré sú navrhnuté s ohľadom na hráča. Keď hľadáte herný telefón, ideálne zariadenie by malo mať mať rýchly výkon, veľkú obrazovku s vysokým rozlíšením, vysokou obnovovacou frekvenciou, dlhú výdrž batérie a funkcie, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre dokonalé hranie hier.

6. marca 2023