Bezkonkurenčná ostrosť

Bezzrkadlovka Canon EOS R6 Mark II

Nepoľavujte zo svojich ambícií a podmaňte si svet fotografie a videa s najrýchlejšou bezzrkadlovkou Canon EOS R6 Mark II

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 2. novembra 2022
Obsahuje nasledovné témy

Spoločnosť Canon predstavila EOS R6 Mark II, doposiaľ najrýchlejšiu a najpokročilejšiu plnoformátovú bezzrkadlovku, ktorá rozširuje priekopnícky systém EOS R. Prístroj s bajonetom typu RF dokáže snímať rýchlosťou 40 snímok za sekundu, mimoriadne presne automaticky ostriť aj pri slabom osvetlení a filmovať vo formátoch 6K RAW 4K UHD. EOS R6 Mark II je najnovším modelom radu prístrojov pre fotografickú a filmovú prácu. Využíva výhody bajonetu RF a latku nastavenú modelom EOS R6 zvyšuje jedinečnou kombináciou špičkového výkonu, mimoriadnej rýchlosti, stability a profesionálnych filmových funkcií.

 Bezkonkurenčná ostrosť

EOS R6 Mark II využíva tú istú technológiu procesora DIGIC X, ktorá je jadrom modelov EOS R5, EOS R6 a obľúbeného EOS-1D X Mark III. Procesor spolupracuje so snímačom typu CMOS s rozlíšením 24,1 milióna bodov. To všetko spolu s novou generáciou technológie automatického ostrenia so zdvojenými bodmi Dual Pixel CMOS AF II zvyšuje rýchlosť a spoľahlivosť na bezkonkurenčnú úroveň.

EOS R6 Mark II dokáže sledovať a udržať zaostrené objekty aj pri pohybe po scéne. Pomocou vylepšenej umelej inteligencie s hĺbkovým učením rozpoznáva osoby, vozidlá[1] – teraz vrátane lietadiel a vlakov – a zvieratá, ktorých rady sa novo rozrástli o kone a zebry[2]. Typ objektu, ktorý má byť detekovaný, je možné zvoliť v ponuke, alebo je možné ponechať detekciu na automatike podľa toho, v akých situáciách fotograf pracuje. Pri funkcii sledovania očí môže používateľ zvoliť, ktoré oko (ľavé alebo pravé) má mať pri ostrení prioritu a ak nemožno oči detekovať, tak EOS R6 Mark II sa namiesto toho zameria na tvár. Aj keď sa fotografovaná osoba na moment odvráti, systém stále sleduje jej hlavu, a pokiaľ nie je hlava viditeľná, sleduje telo.

EOS R6 Mark II sa môže pochváliť najúčinnejšou stabilizáciou obrazu na svete, a to až o 8 expozičných hodnôt[3]. S využitím kombinovaného systému stabilizácie – v objektíve a v tele prístroja – umožňuje fotografovať dlhé expozície z ruky s extrémnou čistotou a ostrosťou. Fotografi môžu zachytiť celkovú atmosféru bez ohľadu na podmienky – vďaka schopnosti ostriť bez záchvevov pri hladine osvetlenia až -6.5 EV[4] a rozsahu citlivosti až do ISO 102 400.

Nový rýchlostný rekord systému EOS R

EOS R6 Mark II je doposiaľ najrýchlejším modelom radu EOS spoločnosti Canon[5]. Dokáže nepretržite snímať rýchlosťou až 40 snímok za sekundu[6] – s možnosťou voľby 20 snímok za sekundu alebo 5 snímok za sekundu pri elektronickej závierke – a až 12 snímok za sekundu pri mechanickej závierke. Umožňuje teda zachytiť okamihy, ktoré ľudské oko sotva zaznamená. V porovnaní s modelom EOS R6 obmedzuje nový senzor skreslenia obrazu pri snímaní vplyvom tzv. efektu Rolling Shutter, takže je možné používať elektronickú uzávierku na zmrazenie rýchlo sa pohybujúcich objektov.

EOS R6 Mark II vychádza v ústrety potrebám fotografov aj možnosťou záznamu pred stlačením spúšte v režime RAW Burst s polsekundovým predstihom, čo predstavuje veľkou výhodou pri fotografovaní nepredvídateľných objektov, od tenistov po batoľatá. Režim RAW Burst sníma nepretržite rýchlosťou 30 snímok za sekundu až 191 snímok, ktoré zaznamenáva do jediného súboru CR3, všetko pri automatickom ostrení so sledovaním objektu. Jednotlivé snímky je možné následne extrahovať pomocou softvéru Canon Digital Photo Professional alebo vo fotoaparáte a uložiť ich samostatne vo formáte JPEG, HEIF alebo RAW.

Zdokonalené možnosti videa podľa požiadaviek používateľov

EOS R6 Mark II je jediný fotoaparát vo svojej triede[7], ktorý dokáže snímať video vo formáte 4K 60p UHD na plnú šírku snímača so súčasným automatickým zaostrovaním Dual Pixel CMOS AF II. Všetky zábery v 4K vznikajú prevzorkovaním z 6K výstupu zo snímača, jeho výsledkom je vynikajúca obrazová kvalita. Pre nezávislých filmárov, ktorí požadujú ešte lepšie výsledky, ponúka EOS R6 Mark II výstup 6K RAW prostredníctvom HDMI, ktorý je možné zaznamenať na rekordér Atomos Ninja V+ vo formáte ProRes RAW. Tým získavajú detailnejšie prekreslený obraz a možnosť v postprodukcii upravovať parametre ako napríklad vyváženie bielej.

 

V režime videa je možné aktivovať záznam v predstihu 3 alebo 5 sekúnd – v takom prípade fotoaparát v pohotovostnom režime nepretržite sníma, takže umožňuje zachytiť akciu ešte pred stlačením spúšte. Ideálne pre neopakovateľné okamihy alebo nepredvídateľné scény.

EOS R6 Mark II má vylepšenú konštrukciu elektronických obvodov umožňujúcu dlhšiu dobu nahrávania, a to viac ako 40 minút prevzorkovaného videa v 4K 60p alebo až 6 hodín 4K 30p v závislosti od okolitej teploty, miesta na pamäťovej karte a životnosti batérie[8]. Bol teda odstránený skorší limit 29 minút 59 sekúnd maximálnej dĺžky záznamu.

 

Inovatívny fotoaparát EOS R6 Mark II umožňuje tvorcom obsahu uspokojovať rastúci dopyt po atraktívnych statických snímkach a videu. Dokáže okrem iného produkovať pôsobivé spomalené zábery s podporou AF vo formáte Full HD rýchlosťou až 179,82 snímok za sekundu. Pri filmovaní je možné použiť tzv. False Colors ako usmerňovač na úpravu expozície. Táto funkcia je obzvlášť užitočná za podmienok, pri ktorých obvykle vznikajú prepaly. Vďaka podpore HDR podľa štandardov PQ spolu s populárnou gama krivkou Canon Log 3 môžu filmári zachytiť pôsobivé, realistické video a využiť širšie možnosti tvorivého vyjadrenia, aby diváka vtiahli do obrazu. Pri použití s ​​podporovanými objektívmi EOS R6 Mark II tiež kompenzuje zmeny veľkosti objektu pri preostrení (tzv. Focus Breathing), ktoré pôsobia rušivo obzvlášť pri filmovaní.

Inteligentné pripojenie na dodávanie obsahu

Vďaka aktualizovanému Bluetooth v.5 a Wi-Fi (5 GHz) je možné EOS R6 Mark II ľahko pripojiť k smartfónu a sieťam a zdieľať alebo prenášať súbory vysokou rýchlosťou cez FTP/FTPS/SFTP – čo uľahčuje úpravy a odovzdávanie snímok aj v teréne. Fotoaparát je možné tiež diaľkovo ovládať pomocou aplikácií Camera Connect a EOS Utility pri prepojení s počítačom PC alebo Mac, prípadne chytrým telefónom cez Wi-Fi alebo vysokorýchlostné USB-C. Pre poloprofesionálnych fotografov a tvorcov obsahu je odovzdávanie diela rovnako dôležité ako snímanie obrazu a videa. EOS R6 Mark II podporuje automatický prenos obrazových súborov zo zariadenia na cloudovú platformu image.canon, odkiaľ ich je možné ľahko zdieľať a tlačiť.

EOS R6 Mark II je možné používať ako webovú kameru na počítačoch PC a Mac s aplikáciami pre videohovory ako je Skype, Zoom alebo Teams bez toho, aby bolo nutné inštalovať ďalší softvér. Táto funkcia plug-and-play pracuje so štandardnými ovládačmi USB Video Class (UVC) a USB Audio Class (UAC), ktoré sú súčasťou operačných systémov Windows a macOS. Fotoaparát poskytuje lepšiu kvalitu obrazu v porovnaní so štandardnými počítačovými webkamerami, čo je ideálne na vytvorenie dobrého dojmu pri videohovoroch.

Nástroj na vyjadrenie tvorivého zámeru

EOS R6 Mark II zachováva komfortné a ergonomické ovládanie prístrojov systému EOS a EOS R, takže prechod na nový model bude pre existujúcich používateľov úplne jednoduchý. Multifunkčné sánky s rozhraním novej generácie umožňujú používať fotoaparát EOS R6 Mark II s novým radom príslušenstva vrátane novo uvedeného blesku SPEEDLITE EL-5. Toto príslušenstvo je možné použiť bez káblov a v niektorých prípadoch aj bez batérií.

Telo je vysoko odolné, ako je pri prístrojoch značky Canon zvykom, a dokáže vzdorovať nepriaznivým poveternostným podmienkam. Elektronický hľadáčik s vysokým rozlíšením 3,69 milióna bodov a snímkovou frekvenciou 120 sn./s poskytuje krištáľovo čistý obraz pri fotografovaní aj filmovaní. Okrem toho EOS R6 Mark II zdedil od modelu EOS R3 asistenčnú funkciu zobrazenia imitujúceho optický hľadáčik, ktorá poskytuje prirodzený obraz s detailmi v tieňoch aj svetlách, s dobrou viditeľnosťou v tmavých oblastiach a gradáciou. EOS R6 Mark II je tiež kompatibilný s rovnakými batériami LP-E6 a batériovým gripom ako používa model EOS R6, ale s výdržou batérie predĺženou približne o 50% pri použití LCD displeja.

Aplikácia Canon Camera Connect

Okrem uvedenia fotoaparátu EOS R6 Mark II spoločnosť Canon oznamuje aj aktualizáciu aplikácie Camera Connect, ktorá má nový vzhľad, vylepšené pripojenie a jednoduché ovládanie. Tretia verzia z aplikácie vytvára centrálny portál, odkiaľ má používateľ ľahký prístup k ďalšiemu softvéru a službám spoločnosti Canon, vrátane aplikácie pre tlač alebo cloudové služby image.canon. Z aplikácie môžu používatelia pripojiť svoj fotoaparát Canon k smartfónu alebo tabletu a používať ich ako diaľkové ovládanie, upravovať, sťahovať a zdieľať snímky v teréne, a dokonca sťahovať aktualizácie firmvéru pre svoj fotoaparát[9].

Spoločnosť Canon dnes na trh uvádza aj teleobjektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou RF 135 mm F1.8L IS USM, ktorý je ideálny na fotografovanie portrétov pri slabom osvetlení, a vysoko výkonný blesk SPEEDLITE EL-5 na fotografovanie svadieb a iných akcií.

 

Cena novinky Canon EOS R6 Mark II bude 2 890 EUR s DPH za samotné telo. K dispozícii budú aj bundle balenia s RF objektívmi.

Hlavné funkcie a vlastnosti bezzrkadlovky Canon EOS R6 Mark II:

 

[1] Vozidlá zahŕňajú automobily, motorky, vlaky a lietadlá.

[2] Zvieratá zahŕňajú psy, mačky, vtáky a kone.

[3] 8,0 expozičných hodnôt pri stranovom natočení a výškovom náklone podľa štandardu CIPA s objektívom RF 24-105mm F4 L IS USM pri zaostrovacej vzdialenosti 105 mm.

[4] S objektívom f/1.2, stredovým ostriacim bodom a jednorazovým AF pri teplote 23 °C a ISO 100. Okrem objektívov RF s povlakom na zjemnenie oblastí mimo hĺbky ostrosti (DS).

[5] Platí od 2. novembra 2022.

[6] Rýchlosť nepretržitého snímania môže byť nižšia v závislosti na objekte a fotografických podmienkach, nastavení fotoaparátu, použitom objektíve atď. Podrobnosti nájdete v Pokročilej používateľskej príručke. Informácie o objektívoch, ktoré podporujú maximálnu rýchlosť nepretržitého snímania s funkciou Servo AF, nájdete v doplnkových informáciách k fotoaparátu EOS R6 Mark II na webových stránkach „cam.start.canon“. V závislosti na povahe objektu alebo fotografických podmienkach môže dochádzať k skresleniu obrazu vplyvom uzávierky.

[7] Podľa výskumu spoločnosti Canon k 1. novembra 2022.

[8] Ak to umožňuje batéria a pamäťová karta.

[9] Táto funkcia je možná iba pri vybraných prístrojoch. Ďalšie informácie nájdete na stránke aplikácie Camera Connect App.

Najnovšie

Profesionálne riešenie pre videokonferencie od Bose

Videobar VB-S vie nájsť hlasy a ostatné zvuky v miestnosti eliminovať

Elegantný Bose Videobar VB-S rieši najčastejšie problémy pri videokonferenciách a vďaka unikátnym technológiám zaisťuje čistý obraz aj zvuk, a to dokonca bez rušenia nežiaducimi zvukmi z miestnosti.

8. decembra 2022

Navrhnutý na dlhodobé používanie

Zenbook 17 Fold OLED

ASUS ohlásil predaj skladateľného notebooku Zenbook 17 Fold OLED na Slovensku

8. decembra 2022

Môžu pochváliť lepšou výdržou batérie

Najlepšie smart hodinky pre rok 2022

Ocenenie EISA za najlepšie smart hodinky pre rok 2022 – 2023 získavajú Huawei Watch GT 3 Pro

8. decembra 2022

Užite si každý tón bez rušenia vďaka Huawei FreeBuds Pro 2

Huawei FreeBuds Pro 2

Dokonalá kvalita hudby, hovory bez hluku z okolia a batéria, ktorá vás rozhodne nenechá v štichu. To všetko svojim užívateľom ponúka novinka na trhu, bezdrôtové slúchadlá Huawei FreeBuds Pro 2.

8. decembra 2022

Spoľahlivá batéria pre neprerušované hranie

4 dôvody, pre ktoré je Huawei nova Y70 skvelou voľbou pre mobilných hráčov

Účel smartfónu v dnešnej siaha omnoho ďalej, než je obyčajné volanie či esemeskovanie. Smart asistenti vo vreckách nám denne pomáhajú komunikovať, sledovať obľúbené relácie a filmy, zachytávať spomienky, počúvať hudbu a poskytujú možnosť zostať v spojení so svetom.

8. decembra 2022

Sprievodca najlepšími darčekmi pre hráčov od AGON by AOC

Čas dať trochu RGB na vianočný stromček

Hranie – lepšie vo vysokom rozlíšení, lepšie na veľkom plátne

8. decembra 2022

Dynabook rozširuje rad notebookov Satellite Pro C o dve nové zariadenia

Satellite Pro C40-K a notebook Satellite Pro C50-K s displejom s uhlopriečkou 15,6“.

Dynabook Europe GmbH predstavuje dva nové notebooky radu Satellite Pro C: 14“ prístroj Satellite Pro C40-K a notebook Satellite Pro C50-K s displejom s uhlopriečkou 15,6“.

8. decembra 2022

Tipy na darčeky – Vianoce 2022

Najzaujímavejšie slúchadlá – najlepšie potlačenie okolia či vyrovnanie následkov degradácie sluchu Bose QuietComfort Earbuds II – Slúchadlá s najlepším aktívnym potlačením okolia (ANC) Horúca novinka – nová generácia výnimočných slúchadiel legendárneho radu Bose QuietComfort. Slúchadlá si vždy pri nasadení zmerajú vlastnosti anatómie konkrétneho ucha a prispôsobia im reprodukciu. Okrem toho sú oceňované pre najlepšie potlačenie […]

8. decembra 2022

PPDS predstavila interaktívny displej Philips T-Line BDL3652T

Interaktívny displej Philips BDL3652T

Philips Professional Display Solutions (PPDS) rozširuje svoju ponuku o inovatívny interaktívny displej Philips BDL3652T patriaci do produktovej rady T-Line.

2. decembra 2022

Bose predstavuje Bose Music Amplifier

Bose Amplifier

centrum domáceho ozvučenia, ktoré prepojí svet digitálnej hudby aj zbierky tradičných hudobných nosičov

30. novembra 2022

Odporúčané

Výhra je vecou náhody

Ako prebieha kontrola online herní

Las Vegas bolo postavené z peňazí hráčov. Keď sa pozriete na tie monumentálne stavby je zrejmé, že najviac peňazí v hazardných hrách vyhráva kasíno, no u takej rulety, kociek, alebo kartových hier vidíte, že vás nik nepodvádza a výhry sú právoplatné. Dnes však môžete hrať aj online… U online hier nevidíte ako to funguje za webovou […]

6. decembra 2022

Chytré centrum všetkého diania

Múdra domácnosť znižuje spotrebu energie

Rozmýšľate nad tým, ako znížiť a optimalizovať svoju spotrebu energie a kde sa dá najlepšie ušetriť? Samozrejme spôsobov existuje viac, ale nie všetky sú ihneď realizovateľné.

2. decembra 2022
TEST

Recenzia monitora AOC Q27 V5C 27″: Zapáčil sa nám natoľko, že sme si ho zadovážili aj my

Monitory značky AOC sme testovali už niekoľkokrát, napríklad zakrivený CU34G2X 34, klasický X24P1 so špičkovým zobrazovacím panelom IPS a tiež nápadný herný monitor C 27G2 ZU Curved Gaming Monitor. Tieto monitory vynikajú vysokou kvalitou obrazu a férovými cenami, ktoré dávajú vedieť o vyššom štandarde tejto značky, zároveň ju dostávajú aj do rúk neprofesionálov. Najnovšie sme […]

7. novembra 2022
TEST

AUDIOTECHNIKA

Recenzia Truune Eight (8): Najprv šokujú vás aj celé okolie, potom sa ich kvalita stane novým štandardom

Domáci zvuk v štúdiovej kvalite a priamo zo Slovenska? To je Truune Eight (8).

3. novembra 2022

Bezpečie a stabilita vašich zariadení

Recenzia: Záložný batériový zdroj CyberPower VP1000ELCD-FR

Dôležitou úlohou záložného zdroja CyberPower VP1000ELCD-FR je ochrániť počítače a ďalšiu elektroniku pred nečakaným výpadkom energie, prepätím či špičkami v elektrickej sieti a preklenúť krátkodobé výpadky napájania z elektrickej siete.

26. októbra 2022
TEST

POROVNÁVACÍ TEST

Nextbase Dash Cam 622GW a 322GW: Ktorú autokameru si vybrať do auta?

Medzi 4K a Full HD rozlíšením je podstatný rozdiel, ale rozhodne dnes neplatí, že za polovičnú cenu dostanete len polovičnú kvalitu.

17. októbra 2022
TEST

Horúca novinka od DJI

Recenzia: DJI Mini 3 Pro je úžasný malý dron a robí malé zázraky

Dron vhodný ako pre začiatočníka, tak pre pokročilého.

12. októbra 2022

Výhody štandardu Wi-Fi 6

Späť do školy: Preraďte rýchlosť na Wi-Fi 6

Komplexné portfólio sieťových riešení na prechod na Wi-Fi 6 má vo svojej ponuke spoločnosť TP-Link.

29. augusta 2022

Ako vytvoriť stabilnú Wi-Fi na záhrade?

TP-Link vyrába spoľahlivé zariadenia, a preto na ne poskytuje päťročnú záruku

26. júla 2022

Dokonale sfarbený svet s technológiou Quantum Dot

Ponorte sa do sveta farieb

Hráči majú zmysel pre realizmus; ak ste hráč, takmer určite rozpoznáte niečo podozrivé na míle ďaleko. Či už je to pokles FPS uprostred duelu alebo nekonzistentný dizajn sveta. Nič nezostane bez povšimnutia. Zatiaľ čo vývojári hier sa snažia dosiahnuť skutočný fotorealizmus v hrách s novými enginmi, ako je Unreal Engine 5, zobrazovacia technológia sa snaží držať krok vlastnými pokrokmi…..

16. júna 2022