Všestranná a jednoduchá kamera

Canon predstavuje nové broadcastové produkty pre prácu v 4K a 8K

Spoločnosť Canon Europe dnes oznámila uvedenie dvoch produktov pre vysielanie a produkciu

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 24. augusta 2021
Obsahuje nasledovné témy

Spoločnosť Canon Europe dnes oznámila uvedenie dvoch produktov pre vysielanie a produkciu – kompaktnú a výkonnú profesionálnu 4K kameru XF605, a zoomový objektív 10×16 KAS S 8K BCTV. Výkonná prenosná kamera XF605 stavia na obľúbenom rade XF. Je navrhnutá pre sólovú reportážnu prácu a štúdiovú výrobu. Tieto nové produkty spĺňajú odborové štandardy a ponúkajú produkčným tímom súbor riešení, ktorý im umožňuje dosiahnuť vysokú obrazovú kvalitu pri natáčaní za akýchkoľvek podmienok.

XF605: nekompromisný výkon

XF605 predstavuje novú generáciu výkonných a funkčne veľmi dobre vybavených kamier radu XF, ktorá v malom tele ponúka obrazovú kvalitu 4K 60p/50p s 10-bitovou farebnou hĺbkou 4:2:2 a rozlíšenie FHD pri snímkovej frekvencii až 120P. Je osadená snímačom typu 1.0 CMOS a procesorom DIGIC DV7. Vďaka tomu podáva najvyššie výkony, aké dnešní profesionáli požadujú. Ponúka rad možností vlastného prispôsobenia obrazu podľa rôznych potrieb a vysokú mieru flexibility pri postprodukcii aj v teréne, vrátane podpory HDR (HLG/PQ), Canon Log3 a používateľsky definovaných vzhľadov (Look Files).

Využíva ten istý systém päťosovej stabilizácie obrazu, aký nájdeme v prístrojoch radu Canon XF a XA. Ten zabezpečuje plynulý a neroztrasený obraz aj v náročných situáciách. K dispozícii sú štyri režimy IS kombinujúce rôzne nastavenia – Štandardný, Dynamický a Aktívny IS – ktoré používateľovi umožňujú zvoliť najvhodnejší a najúčinnejší variant prevádzky IS pre dané podmienky. S objektívmi 4K série L s veľkým zväčšením dosahuje kamera XF605 15-násobný optický zoom v 4K a 30-násobný pokročilý zoomu vo FHD, je teda ideálnym nástrojom na filmovanie vzdialených objektov.

XF605 využíva rýchly a presný systém ostrenia Canon Dual Pixel CMOS, ktorý prvýkrát v prípade radu XF ponúka funkciu automatického ostrenia na oči Eye AF a inteligentnú detekciu a sledovanie hlavy EOS ITR AF X. Tento pokročilý systém ostrenia udržuje osobu dokonale zaostrenú, aj keď sa otočí tvárou od kamery. Nové používateľské rozhranie Direct Touch umožňuje rýchlo a intuitívne zvoliť objekty, na ktoré sa má ostriť, upravovať na displeji nastavenia, prechádzať menu a ovládať prehrávanie.

Všestranná a jednoduchá kamera pre zjednodušené pracovné postupy

XF605 je praktická ručná kamera, ktorá uľahčuje natáčanie v teréne. Váži cca 2 kg a je približne o 10% menšia a o 600 g ľahšia ako model XF705[1]. Je navrhnutá pre obsluhu jednou osobu, ľahko prenosná a vybavená novými multifunkčnými sánkami, prostredníctvom ktorých je možné rozšíriť jej schopnosti pomocou príslušenstva, ktoré budú postupne uvádzané na trh. Medzi prvými bude mikrofónny XLR adaptér CA-XLR2d-C značky TEAC. Adaptér umožňuje priradiť vstupy XLR všetkým štyrom audio kanálom, ktoré XF605 ponúka a poskytuje tak väčšiu flexibilitu pri zázname zvuku. Kamera tiež reaguje na rozmach živých online prenosov v uplynulom roku. Podporuje IP streaming rôznymi protokolmi, diaľkové ovládanie viacerých kamier v zapojení s kamerami Canon rady PTZ a prevádzku v režime UVC pre použitie ako jednoduchá webkamera cez USB-C.

 

XF605 je flexibilný kamera, ktorú možno ľahko integrovať do existujúcich pracovných postupov. Dva sloty na SD karty a široké možnosti záznamu umožňujú súbežný zápis do rôznych formátov súborov, v rôznych rozlíšeniach, s rôznym farebným vzorkovaním a s rôznymi typmi proxy súborov na samostatné karty. Možný je taktiež súbežný obrazový výstup prostredníctvom 12G-SDI a HDMI na ľubovoľnú kombináciu monitorov, vysielacích a záznamových systémov na účely živých prenosov aj prípravy predvyrobených príspevkov. XF605 je ideálna pre natáčanie v teréne, a to vďaka kompatibilite s novou aplikáciou Canon Content Transfer Mobile (CTM)[2], ktorá používateľom umožňuje editovať spravodajské metadáta pred natáčaním a po ňom, importovať nahrávky z kamery do telefónu a okamžite ich prenášať napríklad na vysielací servery.

 

10×16 KAS S: výkonný a ľahko prenosný

Objektív 10×16 KAS S spĺňa nároky športovej a dokumentárnej produkcie vo vysokom rozlíšení 8K a je dôkazom mimoriadnej kvality optiky značky Canon. Kompaktný objektív 10×16 KAS S ponúka dokonalú obrazovú kvalitu a rozširuje rad televíznych objektívov Canon s ultra vysokým rozlíšením 8K pre kamery so snímačom 1.25 „, ktorý zahŕňa objektívy UHD-DIGISUPER 51 a 7×10.7 KAS S. Obsahuje špeciálne sklenené optické členy, vrátane fluoritových Hi -UD šošoviek a veľkopriemerových asférických šošoviek, ktoré obmedzujú výskyt farebných odchýlok, guľových vád a iných nežiaducich javov, ktoré znižujú kvalitu obrazu. Objektív 10×16 KAS S s hmotnosťou iba 2,94 kg je konštruovaný s ohľadom na podporu 8K v odolnom a prenosnom prevedení. V celom rozsahu ohniskových vzdialeností 16-160 mm dosahuje pri konštantnej svetelnosti f/2.8 konzistentnú obrazovú kvalitu. Zaradením objektívu 10×16 KAS S do portfólia objektívov 8K spolu s ucelenou ponukou televíznych objektívov 4K spoločnosť Canon spĺňa dnešné požiadavky televíznej produkcie a vychádza v ústrety aj budúcim potrebám.

 

Hlavné funkcie a vlastnosti profesionálnej kamery XF605:

 

Hlavné funkcie a vlastnosti zoomového objektívu 10×16 KAS:

[1] Údaj o hmotnosti sa týka len samotného tela.

[2] K dispozícii len pre iPhone.

Najnovšie

Space Tycoon je virtuálny priestor

Virtuálne ihrisko Samsung Space Tycoon

Samsung predstavuje zážitkové virtuálne ihrisko Space Tycoon na platforme Roblox

2. augusta 2022

S každým praním šetríte energiu, vodu aj pracie prostriedky

Bespoke AI, inteligentné a udržateľné riešenie pre každodenné pranie

Samsung predstavuje práčku a sušičku Bespoke AI, inteligentné a udržateľné riešenie pre každodenné pranie

2. augusta 2022

Xbox pre smart televízory Samsung

Microsoft spustil aplikáciu Xbox pre smart televízory a monitory Samsung

28. júla 2022

Tenký a ľahký 16" notebook so špičkovým výkonom

Herný notebook ROG Flow X16

Republic of Gamers spustil predaj herného notebooku ROG Flow X16

28. júla 2022

Vitajte v novej dobe hrania

Aurora Collection od Logitech G

Spoločnosť Logitech G dnes predstavila Aurora Collection – novú kolekciu obsahujúcu bezdrôtový hráčsky headset G735, bezdrôtovú hráčsku klávesnicu G715, hráčsku klávesnicu G713, bezdrôtovú hráčsku myš G705 a osem používateľských doplnkov. Nová kolekcia bola navrhnutá tak, aby bola genderovo inkluzívna, riešila potreby a priania žien-hráčiek a zároveň oslovila všetkých, čo hľadajú hravý dizajn a nevšedné zážitky. Aurora […]

27. júla 2022

Výkon a produktivita kedykoľvek a kdekoľvek

Prenosný monitor Philips 16B1P3302

Prenosný monitor Philips 16B1P3302 bol vyrobený pre dnešný aktívny životný štýl na cestách

26. júla 2022

Využite mimoriadny potenciál pretaktovania s rodinou pamätí Kingston FURY Renegade DDR5

Kingston FURY

Certifikát Intel® XMP 3.0 –
Vyladené pre maximálny výkon – Nastaviteľné dynamické RGB svetelné efekty

18. júla 2022

Pokročilá technológia pre väčšiu tvorivú slobodu

Canon predstavuje nové RF objektívy

Svet zo širšej perspektívy s novými kompaktnými širokouhlými objektívmi Canon radu RF – prenosné a všestranné objektívy RF 24 mm F1.8 MACRO IS STM a RF 15-30 mm F4.5-6.3 IS STM zachytia obraz s mimoriadnymi detailmi

13. júla 2022

Bezpečný a odolný, stvorený pre moderné firmy

Zoznámte sa s novým smartfónom Galaxy XCover6 Pro

Galaxy XCover6 Pro so svojimi pokročilými funkciami pre zvýšenie produktivity, rýchlejším procesorom a 5G a Wi-Fi 6E konektivitou podporuje lepšiu spoluprácu a výkon zamestnancov.

8. júla 2022

Noc ako kulisa pre úžasné príbehy

Samsung Electronics predstavuje krátky film

Samsung Electronics predstavuje krátky film na motívy seriálu Stranger Things, natočený telefónom Galaxy S22 Ultra

8. júla 2022

Odporúčané

TEST

Horúca novinka od DJI

Recenzia: DJI Mini 3 Pro je úžasný malý dron a robí malé zázraky

Dron vhodný ako pre začiatočníka, tak pre pokročilého.

28. júla 2022

Ako vytvoriť stabilnú Wi-Fi na záhrade?

TP-Link vyrába spoľahlivé zariadenia, a preto na ne poskytuje päťročnú záruku

26. júla 2022

Dokonale sfarbený svet s technológiou Quantum Dot

Ponorte sa do sveta farieb

Hráči majú zmysel pre realizmus; ak ste hráč, takmer určite rozpoznáte niečo podozrivé na míle ďaleko. Či už je to pokles FPS uprostred duelu alebo nekonzistentný dizajn sveta. Nič nezostane bez povšimnutia. Zatiaľ čo vývojári hier sa snažia dosiahnuť skutočný fotorealizmus v hrách s novými enginmi, ako je Unreal Engine 5, zobrazovacia technológia sa snaží držať krok vlastnými pokrokmi…..

16. júna 2022

Ergonomické produkty Logitech

TEST: Keď sa lepšie cítite, dokážete aj lepšie a efektívnejšie pracovať

Ergonómia (z gréčtiny: ergon´= práca + nomos = zákony) je veda zaoberajúca sa vzťahmi vznikajúcimi medzi človekom a prostredím, ktoré ho obklopuje – či už sa jedná o tvary, materiály, osvetlenie, rozmery a pod. Cieľom je vytvoriť také pracovné podmienky, ktoré podporujú optimálny výkon človeka a jeho pohodu. To mi pripomína moju nepohodu, keď pozerám […]

10. júna 2022

Množstvo vylepšení, exkluzívne materiály a vyšperkovaný dizajn

Huawei Watch GT 3 Pro prichádzajú

Huawei prichádza s hodinkami pre dámy a pánov, ktoré sa vyznačujú nielen bohatou technologickou výbavou, ale aj prestížnymi materiálmi, ako je keramika či titán, ktoré sú v hodinárskom svete považované za luxusné.

19. mája 2022

Alebo ako sa nespáliť pri realizácii záložných systémov

Napájanie pod kontrolou

Čo na nasadzovanie UPS v skutočných podmienkach hovoria sami zákazníci a čoho sa obávajú implementační partneri? A aké sú možnosti pre manažment UPS? Vyspovedali sme profesionálov slovenskej spoločnosti TCX, ktorá sa zaoberá integračnými projektmi pre veľké spoločnosti a subjekty štátnej správy a ich skúsenosti nájdete nižšie.

28. apríla 2022

Siréna alebo semafor

Axis uvádza prvú IP zábleskovú sirénu na svete

Svetovou novinkou v oblasti IP zariadení je nová stroboskopická siréna AXIS D4100-E, umožňujúca vysielať svetelné i zvukové výstražné signály. Siréna je postavená na otvorených štandardoch, takže môže byť ľahko pripojená k akémukoľvek zariadeniu Axis, prípadne k VMS spoločnosti Axis alebo VMS tretích strán. Farebné svetlo a/alebo výstražné zvuky sirény možno konfigurovať podľa potreby pre účely varovania, či upozornenia.

6. apríla 2022

Energia na cestách

Vyrobte si elektrinu, ktorú vám nezdražia

V dnešnej dobe sa v rôznych pádoch skloňuje energetická nezávislosť. Je to logické – zo všetkých strán počujeme o kríze, ktorá energia, bežne dostupná v „systéme“, zdražuje. Čím viac ľudí bude do budúcnosti energeticky sebestačných, tým lepšie. Takže čo k takejto energetickej sebestačnosti ideálne potrebujete?

28. marca 2022

Preventívne opatrenie

Ponúkame obciam a mestám bezodplatné konzultácie v kybernetickej bezpečnosti

Najväčšie ohrozenie samosprávy predstavujú prieniky do siete

1. marca 2022

Dlhý dosah ľahko prenosného objektívu

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy

Canon uvádza na trh dva nové RF objektívy. Jeden z nich ponúkne najdlhšiu ohniskovú vzdialenosť zo všetkých objektívov s automatickým ostrením pre bezzrkadlové systémy[1]

24. februára 2022