Všestranná a jednoduchá kamera

Canon predstavuje nové broadcastové produkty pre prácu v 4K a 8K

Spoločnosť Canon Europe dnes oznámila uvedenie dvoch produktov pre vysielanie a produkciu

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 24. augusta 2021
Obsahuje nasledovné témy

Spoločnosť Canon Europe dnes oznámila uvedenie dvoch produktov pre vysielanie a produkciu – kompaktnú a výkonnú profesionálnu 4K kameru XF605, a zoomový objektív 10×16 KAS S 8K BCTV. Výkonná prenosná kamera XF605 stavia na obľúbenom rade XF. Je navrhnutá pre sólovú reportážnu prácu a štúdiovú výrobu. Tieto nové produkty spĺňajú odborové štandardy a ponúkajú produkčným tímom súbor riešení, ktorý im umožňuje dosiahnuť vysokú obrazovú kvalitu pri natáčaní za akýchkoľvek podmienok.

XF605: nekompromisný výkon

XF605 predstavuje novú generáciu výkonných a funkčne veľmi dobre vybavených kamier radu XF, ktorá v malom tele ponúka obrazovú kvalitu 4K 60p/50p s 10-bitovou farebnou hĺbkou 4:2:2 a rozlíšenie FHD pri snímkovej frekvencii až 120P. Je osadená snímačom typu 1.0 CMOS a procesorom DIGIC DV7. Vďaka tomu podáva najvyššie výkony, aké dnešní profesionáli požadujú. Ponúka rad možností vlastného prispôsobenia obrazu podľa rôznych potrieb a vysokú mieru flexibility pri postprodukcii aj v teréne, vrátane podpory HDR (HLG/PQ), Canon Log3 a používateľsky definovaných vzhľadov (Look Files).

Využíva ten istý systém päťosovej stabilizácie obrazu, aký nájdeme v prístrojoch radu Canon XF a XA. Ten zabezpečuje plynulý a neroztrasený obraz aj v náročných situáciách. K dispozícii sú štyri režimy IS kombinujúce rôzne nastavenia – Štandardný, Dynamický a Aktívny IS – ktoré používateľovi umožňujú zvoliť najvhodnejší a najúčinnejší variant prevádzky IS pre dané podmienky. S objektívmi 4K série L s veľkým zväčšením dosahuje kamera XF605 15-násobný optický zoom v 4K a 30-násobný pokročilý zoomu vo FHD, je teda ideálnym nástrojom na filmovanie vzdialených objektov.

XF605 využíva rýchly a presný systém ostrenia Canon Dual Pixel CMOS, ktorý prvýkrát v prípade radu XF ponúka funkciu automatického ostrenia na oči Eye AF a inteligentnú detekciu a sledovanie hlavy EOS ITR AF X. Tento pokročilý systém ostrenia udržuje osobu dokonale zaostrenú, aj keď sa otočí tvárou od kamery. Nové používateľské rozhranie Direct Touch umožňuje rýchlo a intuitívne zvoliť objekty, na ktoré sa má ostriť, upravovať na displeji nastavenia, prechádzať menu a ovládať prehrávanie.

Všestranná a jednoduchá kamera pre zjednodušené pracovné postupy

XF605 je praktická ručná kamera, ktorá uľahčuje natáčanie v teréne. Váži cca 2 kg a je približne o 10% menšia a o 600 g ľahšia ako model XF705[1]. Je navrhnutá pre obsluhu jednou osobu, ľahko prenosná a vybavená novými multifunkčnými sánkami, prostredníctvom ktorých je možné rozšíriť jej schopnosti pomocou príslušenstva, ktoré budú postupne uvádzané na trh. Medzi prvými bude mikrofónny XLR adaptér CA-XLR2d-C značky TEAC. Adaptér umožňuje priradiť vstupy XLR všetkým štyrom audio kanálom, ktoré XF605 ponúka a poskytuje tak väčšiu flexibilitu pri zázname zvuku. Kamera tiež reaguje na rozmach živých online prenosov v uplynulom roku. Podporuje IP streaming rôznymi protokolmi, diaľkové ovládanie viacerých kamier v zapojení s kamerami Canon rady PTZ a prevádzku v režime UVC pre použitie ako jednoduchá webkamera cez USB-C.

 

XF605 je flexibilný kamera, ktorú možno ľahko integrovať do existujúcich pracovných postupov. Dva sloty na SD karty a široké možnosti záznamu umožňujú súbežný zápis do rôznych formátov súborov, v rôznych rozlíšeniach, s rôznym farebným vzorkovaním a s rôznymi typmi proxy súborov na samostatné karty. Možný je taktiež súbežný obrazový výstup prostredníctvom 12G-SDI a HDMI na ľubovoľnú kombináciu monitorov, vysielacích a záznamových systémov na účely živých prenosov aj prípravy predvyrobených príspevkov. XF605 je ideálna pre natáčanie v teréne, a to vďaka kompatibilite s novou aplikáciou Canon Content Transfer Mobile (CTM)[2], ktorá používateľom umožňuje editovať spravodajské metadáta pred natáčaním a po ňom, importovať nahrávky z kamery do telefónu a okamžite ich prenášať napríklad na vysielací servery.

 

10×16 KAS S: výkonný a ľahko prenosný

Objektív 10×16 KAS S spĺňa nároky športovej a dokumentárnej produkcie vo vysokom rozlíšení 8K a je dôkazom mimoriadnej kvality optiky značky Canon. Kompaktný objektív 10×16 KAS S ponúka dokonalú obrazovú kvalitu a rozširuje rad televíznych objektívov Canon s ultra vysokým rozlíšením 8K pre kamery so snímačom 1.25 „, ktorý zahŕňa objektívy UHD-DIGISUPER 51 a 7×10.7 KAS S. Obsahuje špeciálne sklenené optické členy, vrátane fluoritových Hi -UD šošoviek a veľkopriemerových asférických šošoviek, ktoré obmedzujú výskyt farebných odchýlok, guľových vád a iných nežiaducich javov, ktoré znižujú kvalitu obrazu. Objektív 10×16 KAS S s hmotnosťou iba 2,94 kg je konštruovaný s ohľadom na podporu 8K v odolnom a prenosnom prevedení. V celom rozsahu ohniskových vzdialeností 16-160 mm dosahuje pri konštantnej svetelnosti f/2.8 konzistentnú obrazovú kvalitu. Zaradením objektívu 10×16 KAS S do portfólia objektívov 8K spolu s ucelenou ponukou televíznych objektívov 4K spoločnosť Canon spĺňa dnešné požiadavky televíznej produkcie a vychádza v ústrety aj budúcim potrebám.

 

Hlavné funkcie a vlastnosti profesionálnej kamery XF605:

 

Hlavné funkcie a vlastnosti zoomového objektívu 10×16 KAS:

[1] Údaj o hmotnosti sa týka len samotného tela.

[2] K dispozícii len pre iPhone.

Najnovšie

Idealna kamera na motocykel

Akčná kamera ako nenahraditeľný parťák na cesty

Rovnako ako je samozrejmé jazdiť na motorke v prilbe, kombinéze, správnej obuvi a ďalších nevyhnutnostiach, stáva sa nenahraditeľný aj pomocník v podobe akčnej kamery. Či už brázdite cesty na svojom superšporte, preháňate sa v teréne na endure, alebo si užívate kochanie prírodou na cestovnej motorke, obstaranie akčnéj kamery je vždy dobrá voľba. Kúpa akčnej kamery […]

24. septembra 2021

Hráči Rocket League a WOT pozor!

Štartuje Kingston Fury Grunex Masters

Nová sezóna, nové výzvy! Kingston Fury Grunex Masters nadviaže na úspešnú prvú sezónu Grunex Masters v hrách Rocket League a World of Tanks. Hráči Rocket League sa môžu opäť tešiť na najväčšiu ligu na Slovensku a v Českej republike. Milovníci plechových monštier iste ocenia nadupanú turnajovú sériu s Martym o prize money a výkonné pamäte  Kingston Fury.

21. septembra 2021

najľahší a najudržateľnejší

Logitech G predstavuje svoj nový bezdrôtový hráčsky headset

Logitech G dnes predstavuje nový, mimoriadne ľahký bezdrôtový headset pre hráčov Logitech G435 LIGHTSPEED, ktorý umožňuje hrať hry, počúvať hudbu alebo komunikovať s priateľmi na rôznych platformách. Je vyrábaný v troch nových farebných kombináciách, aby ste si mohli vybrať podľa vášho štýlu. Nový headset bude na Slovensku dostupný u všetkých distribútorov v priebehu septembra za […]

14. septembra 2021

Fotoaparát EOS R3

Čakanie skončilo

Na štartovaciu čiaru nastupuje nový športový šampión od spoločnosti Canon, aby predbehol všetkých ostatných

14. septembra 2021

Sleduje (len) podstatné detaily

Rozdiel je v detailoch

Nová otočná kamera Axis definuje štandard pre video dohľad v rozlíšení 4K

11. septembra 2021

16" displej v ultratenkom šasi

ROG Zephyrus M16

16-palcový herný notebook ROG Zephyrus M16 má ultratenké šasi a rozmery ako bežný 15-palcový notebook

10. septembra 2021

Prenosný monitor AOC I1601P

Zvýšte svoju produktivitu kedykoľvek a kdekoľvek

AOC uvádza na trh 15,6 „prenosný monitor I1601P s hybridným pripojením USB-C a USB-A

10. septembra 2021

vybavená umelou inteligenciou (AI)

D-Link predstavuje kameru 2K QHD

Spoločnosť D-Link oznámila najnovší prírastok do svojho portfólia inteligentných kamier mydlink v podobe vonkajšej 2K QHD Pan & Zoom Wi-Fi kamery (DCS-8635LH). Táto video dohľadová kamera vybavená umelou inteligenciou (AI), zachytáva v reálnom čase zábery vo vysokom rozlíšení a s 360-stupňovým pokrytím, ktoré možno centrálne spravovať na diaľku pomocou aplikácie mydlink kedykoľvek a kdekoľvek.

10. septembra 2021

Nikdy nie je neskoro naučiť sa niečo nové

Attila Végh a Milan Bez Mapy to zistili vďaka novinke od Huawei

Začiatok školského roka neznamená nový kolotoč povinností nie len pre školopovinných. Učíme sa predsa celý život, o čom sa presvedčili aj bloger Milan Bez Mapy a MMA zápasník Attila Végh. Nedávno spojili príjemné s užitočným a počas testovania nového notebooku od Huawei absolvovali aj grafický rýchlokurz. Ako to dopadlo? Úpravu obrázkov zvládol aj Attila Už […]

8. septembra 2021

Periférne zariadenia, ktoré vám dodajú herné výhodu

SureFire, špecializovaná herná značka spoločnosti Verbatim Europe, predstavila gaming rad periférnych zariadení na podporu hráčov všetkých typov a úrovní a doplnila tak svoje rozširujúce sa portfólio herných produktov.

6. septembra 2021

Odporúčané

Huawei prináša na Slovensko nový MateBook 14

Dotykový displej a skvelý výkon za menej ako tisícku

Spoločnosť Huawei uvádza na slovenský trh nového člena z rodiny notebookov, Huawei MateBook 14.

9. septembra 2021

Dotykové pero M-pen druhej generácie

Toto všetko prináša novinka Huawei MatePad 11

Prvý tablet s Harmony OS 2 prichádza na Slovensko

9. septembra 2021

Váš osobný prekladateľ textov?

Stavte na „magický“ prekladač CARNEO VT3!

Zabudnite na nedorozumenia, dnes je jednoduché komunikovať aj v jazyku, ktorý ste nikdy nehovorili!

5. augusta 2021
TEST

TEST/RECENZIA

Sony Xperia 1 má štyri kamery a 4K displej. Vyskúšali sme ju v praxi

Sony Xperia 1 nás dostala svojím displejom, vodotesným telom a skvelými kamerami. Pozrite si reálne fotografie bez úprav.

29. júla 2021

LASEROVÁ TLAČIAREŇ ZA PÁR DROBNÝCH

Test Xerox B205: Solídny štandard pre firmy, ktoré potrebujú spoľahlivé nástroje

„Na experimenty nie je čas, preto chcem len overené a spoľahlivé veci,“ znie jeden z hlavných argumentov, prečo je pre firmy Xerox B205 stále rozumnou voľbou.
Tlač je čiernobiela, ale skener farebný
So vstavaným Wi-Fi tlačí bez použitia kábla

20. júla 2021

Vyniká reprodukciou nízkych tónov a výkonom

Recenzia Sony SRS-XB23: Najlepší parťák na grilovačky a outdoor tréningy

Bluetooth reproduktor Sony SRS-XB23 nie je na trhu úplnou novinkou, ale najmä v tomto období pred letom si k nemu nachádza cestu viac a viac zákazníkov.

8. júla 2021

Testovali sme

Akčné kamery NICEBOY – časť 2. NICEBOY VEGA X PRO

Akčné alebo outdoorové kamery NICEBOY zaujmú svojou cenou. V redakcii sme už mali možnosť vyskúšať základný model NICEBOY VEGA X PLAY a teraz sa pozrieme na robustnejší, vybavenejší a aj trochu drahší model VEGA X PRO.

8. júna 2021

Testovali sme

Akčné kamery NICEBOY – časť 1. NICEBOY VEGA X PLAY

Začína sa leto, čas dovoleniek a výletov. Väčšina ľudí dnes používa primárne na fotky a videá telefóny, kde sa kvalita kamery posunula pomaly na profi úroveň, lenže mobil sa môže ľahko rozbiť a preto ho používame len na tie krásne zábery z miesta.

1. júna 2021

„Noise cancelling“,funkcia, ktorá potláča rušivý šum a zvuky z okolia

Ako si vybrať bezdrôtové slúchadlá?

Ako však vybrať tie správne Bluetooth slúchadlá? Čítajte ďalej.

11. mája 2021
TEST

TEST/RECENZIA

Zakrivený monitor je nový ideál: AOC C27G2ZU (redakčný test)

Zakrivené monitory sú stále o niečo drahšie, no okrem výnimočnej estetiky majú aj doplnkové funkcie, ktoré využijete každý deň. A to aj vtedy, ak nie ste hráč či fanúšik filmového sci-fi.

10. mája 2021