Všestranná a jednoduchá kamera

Canon predstavuje nové broadcastové produkty pre prácu v 4K a 8K

Spoločnosť Canon Europe dnes oznámila uvedenie dvoch produktov pre vysielanie a produkciu

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 24. augusta 2021
Obsahuje nasledovné témy

Spoločnosť Canon Europe dnes oznámila uvedenie dvoch produktov pre vysielanie a produkciu – kompaktnú a výkonnú profesionálnu 4K kameru XF605, a zoomový objektív 10×16 KAS S 8K BCTV. Výkonná prenosná kamera XF605 stavia na obľúbenom rade XF. Je navrhnutá pre sólovú reportážnu prácu a štúdiovú výrobu. Tieto nové produkty spĺňajú odborové štandardy a ponúkajú produkčným tímom súbor riešení, ktorý im umožňuje dosiahnuť vysokú obrazovú kvalitu pri natáčaní za akýchkoľvek podmienok.

XF605: nekompromisný výkon

XF605 predstavuje novú generáciu výkonných a funkčne veľmi dobre vybavených kamier radu XF, ktorá v malom tele ponúka obrazovú kvalitu 4K 60p/50p s 10-bitovou farebnou hĺbkou 4:2:2 a rozlíšenie FHD pri snímkovej frekvencii až 120P. Je osadená snímačom typu 1.0 CMOS a procesorom DIGIC DV7. Vďaka tomu podáva najvyššie výkony, aké dnešní profesionáli požadujú. Ponúka rad možností vlastného prispôsobenia obrazu podľa rôznych potrieb a vysokú mieru flexibility pri postprodukcii aj v teréne, vrátane podpory HDR (HLG/PQ), Canon Log3 a používateľsky definovaných vzhľadov (Look Files).

Využíva ten istý systém päťosovej stabilizácie obrazu, aký nájdeme v prístrojoch radu Canon XF a XA. Ten zabezpečuje plynulý a neroztrasený obraz aj v náročných situáciách. K dispozícii sú štyri režimy IS kombinujúce rôzne nastavenia – Štandardný, Dynamický a Aktívny IS – ktoré používateľovi umožňujú zvoliť najvhodnejší a najúčinnejší variant prevádzky IS pre dané podmienky. S objektívmi 4K série L s veľkým zväčšením dosahuje kamera XF605 15-násobný optický zoom v 4K a 30-násobný pokročilý zoomu vo FHD, je teda ideálnym nástrojom na filmovanie vzdialených objektov.

XF605 využíva rýchly a presný systém ostrenia Canon Dual Pixel CMOS, ktorý prvýkrát v prípade radu XF ponúka funkciu automatického ostrenia na oči Eye AF a inteligentnú detekciu a sledovanie hlavy EOS ITR AF X. Tento pokročilý systém ostrenia udržuje osobu dokonale zaostrenú, aj keď sa otočí tvárou od kamery. Nové používateľské rozhranie Direct Touch umožňuje rýchlo a intuitívne zvoliť objekty, na ktoré sa má ostriť, upravovať na displeji nastavenia, prechádzať menu a ovládať prehrávanie.

Všestranná a jednoduchá kamera pre zjednodušené pracovné postupy

XF605 je praktická ručná kamera, ktorá uľahčuje natáčanie v teréne. Váži cca 2 kg a je približne o 10% menšia a o 600 g ľahšia ako model XF705[1]. Je navrhnutá pre obsluhu jednou osobu, ľahko prenosná a vybavená novými multifunkčnými sánkami, prostredníctvom ktorých je možné rozšíriť jej schopnosti pomocou príslušenstva, ktoré budú postupne uvádzané na trh. Medzi prvými bude mikrofónny XLR adaptér CA-XLR2d-C značky TEAC. Adaptér umožňuje priradiť vstupy XLR všetkým štyrom audio kanálom, ktoré XF605 ponúka a poskytuje tak väčšiu flexibilitu pri zázname zvuku. Kamera tiež reaguje na rozmach živých online prenosov v uplynulom roku. Podporuje IP streaming rôznymi protokolmi, diaľkové ovládanie viacerých kamier v zapojení s kamerami Canon rady PTZ a prevádzku v režime UVC pre použitie ako jednoduchá webkamera cez USB-C.

 

XF605 je flexibilný kamera, ktorú možno ľahko integrovať do existujúcich pracovných postupov. Dva sloty na SD karty a široké možnosti záznamu umožňujú súbežný zápis do rôznych formátov súborov, v rôznych rozlíšeniach, s rôznym farebným vzorkovaním a s rôznymi typmi proxy súborov na samostatné karty. Možný je taktiež súbežný obrazový výstup prostredníctvom 12G-SDI a HDMI na ľubovoľnú kombináciu monitorov, vysielacích a záznamových systémov na účely živých prenosov aj prípravy predvyrobených príspevkov. XF605 je ideálna pre natáčanie v teréne, a to vďaka kompatibilite s novou aplikáciou Canon Content Transfer Mobile (CTM)[2], ktorá používateľom umožňuje editovať spravodajské metadáta pred natáčaním a po ňom, importovať nahrávky z kamery do telefónu a okamžite ich prenášať napríklad na vysielací servery.

 

10×16 KAS S: výkonný a ľahko prenosný

Objektív 10×16 KAS S spĺňa nároky športovej a dokumentárnej produkcie vo vysokom rozlíšení 8K a je dôkazom mimoriadnej kvality optiky značky Canon. Kompaktný objektív 10×16 KAS S ponúka dokonalú obrazovú kvalitu a rozširuje rad televíznych objektívov Canon s ultra vysokým rozlíšením 8K pre kamery so snímačom 1.25 „, ktorý zahŕňa objektívy UHD-DIGISUPER 51 a 7×10.7 KAS S. Obsahuje špeciálne sklenené optické členy, vrátane fluoritových Hi -UD šošoviek a veľkopriemerových asférických šošoviek, ktoré obmedzujú výskyt farebných odchýlok, guľových vád a iných nežiaducich javov, ktoré znižujú kvalitu obrazu. Objektív 10×16 KAS S s hmotnosťou iba 2,94 kg je konštruovaný s ohľadom na podporu 8K v odolnom a prenosnom prevedení. V celom rozsahu ohniskových vzdialeností 16-160 mm dosahuje pri konštantnej svetelnosti f/2.8 konzistentnú obrazovú kvalitu. Zaradením objektívu 10×16 KAS S do portfólia objektívov 8K spolu s ucelenou ponukou televíznych objektívov 4K spoločnosť Canon spĺňa dnešné požiadavky televíznej produkcie a vychádza v ústrety aj budúcim potrebám.

 

Hlavné funkcie a vlastnosti profesionálnej kamery XF605:

 

Hlavné funkcie a vlastnosti zoomového objektívu 10×16 KAS:

[1] Údaj o hmotnosti sa týka len samotného tela.

[2] K dispozícii len pre iPhone.

Najnovšie

UMELÁ INTELIGENCIA V ROLI „ÚPRIMNEJ KLAMÁRKY“?

Stáva sa umelá inteligencia nástrojom dehumanizácie?

Nenechajme sa zmiasť neistým štartom umelej inteligencie. Už dnes nám mení životy, naučila sa pomáhať, ale aj klamať a podvádzať.

17. marca 2023

Inteligentný senzor, ktorý meria kvalitu vzduchu v interiéri 

IKEA uvádza na trh VINDSTYRKA

Najškodlivejšie znečisťujúce látky, pevné častice (PM2,5), nie je možné vidieť voľným okom. Displej senzora VINDSTYRKA bude zobrazovať úrovne PM2,5, vlhkosť a teplotu vzduchu a TVOC**.

10. marca 2023

Tipy a triky, ako ho využiť na maximum

Vyhľadávač Petal Search

Nástroj Petal Search, ktorý zaiste poznajú všetci majitelia Huawei smartfónov, nie je len obyčajný vyhľadávač: ide o skvelý spôsob, ako hľadať aplikácie a hry na platforme AppGallery. Už menej známe sú však jeho ďalšie užitočné funkcie.

7. marca 2023
TEST

Prenosný monitor na tablet i počítač

Recenzia Philips 16B1P3302: Prenosný FullHD monitor nepotrebuje elektrickú zásuvku

Prenosný monitor je šikovným riešením pre každého, kto potrebuje pracovať na cestách alebo zvykne meniť pracovné prostredie.

27. februára 2023

Výnimočná produktivita tlačového zariadenia ProStream

Ultrarýchla digitálna produkcia komerčných tlačových úloh s ProStream 3000 od spoločnosti Canon

Spoločnosť Canon predstavuje novú generáciu vysokorýchlostných atramentových tlačových strojov ProStream 3000. Je postavená na zavedenej technologickej platforme ProStream, poskytuje konzistentnú kvalitu ofsetovej tlače a prináša širší výber substrátov, a to vrátane papiera s vysokou gramážou. Ďalšou výhodou je rýchlosť tlače, ktorá umožňuje ultrarýchlu digitálnu produkciu širšieho spektra komerčných tlačových úloh.

 

27. februára 2023

do rizikových lokalít ako Zóna/Divízia 2

Axis uvádza prvú kameru na svete s ochranou proti výbuchu

Spoločnosť Axis Communications predstavuje novú sieťovú kameru s ochranou proti výbuchu AXIS P1468-XLE s tzv. bullet dizajnom. Táto robustná kamera je ako prvá na svete navrhnutá špecificky tak, aby bola podľa medzinárodných noriem (ATEX, IECEx, NEC) vhodná pre nasadenie v prostrediach označovaných ako Zóna 2, 22 a Trieda I/II/III Divízie 2.

27. februára 2023

Alebo návod „Ako si nastaviť Wi-Fi“ aj pre úplných laikov

Wi-Fi si dnes nastaví každý, kto má v ruke mobil

Ak sa chystáte zaobstarať si domov Wi-Fi sieť a bojíte sa, aby ste ju správne nastavili, tak nemusíte. Asi vás tiež napáda mnoho ďalších otázok. Aký typ routera si vybrať? Je lepšie zvoliť klasický router alebo mesh systém? A čo Wi-Fi 5, Wi-Fi 6 a Wi-Fi 7? A čo bude potom, keď to prinesiem domov? V tomto článku vám poskytneme odpovede.

24. februára 2023

Nabíjanie bez starostí: Až 50 % za niečo vyše 8 minút

vivo prináša na Slovensko svoju novú vlajkovú loď X90 Pro

Novinka prináša hlavný obrazový snímač s veľkosťou 1 palec, špecializovaný čip na spracovanie obrazu, ako aj ultrarýchle nabíjanie – až 50 % len za osem minút

23. februára 2023

Maximálna viditeľnosť

Nový rad displejov Philips High Bright 4000

Nový 4K displej Philips s ultra vysokým jasom pre vnútorné a čiastočne vonkajšie prostredie

22. februára 2023

Canon EOS R8 poskytuje fotografom nástroje pre kreatívnejšiu plnoformátovú tvorbu

Canon predstavuje najľahší plnoformátový fotoaparát systému EOS R

Spoločnosť Canon Europe predstavuje nový plnoformátový bezzrkadlový fotoaparát s výmennými objektívmi EOS R8, ktorý preberá niektoré technológie špičkového fotoaparátu EOS R6 Mark II. Vďaka kompaktnému prevedeniu podobnému fotoaparátu EOS RP, ponúka tento výkonný fotografický a filmový prístroj nadšencom a študentom nástroj, aký potrebujú na to, aby sa vo svojej záľube posunuli na vyššiu úroveň.

14. februára 2023

Odporúčané

Top šampióni pre mobilné hry

Najlepšie herné telefóny roku 2023

Najlepšie herné telefóny sú tie, ktoré sú navrhnuté s ohľadom na hráča. Keď hľadáte herný telefón, ideálne zariadenie by malo mať mať rýchly výkon, veľkú obrazovku s vysokým rozlíšením, vysokou obnovovacou frekvenciou, dlhú výdrž batérie a funkcie, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre dokonalé hranie hier.

6. marca 2023

Radíme čitateľom

Akú RAMku kúpiť do PC alebo notebooku?

Zatiaľ čo napríklad pri SSD sa vám pravdepodobne nestane, že by nebolo kompatibilné (ak naň máte zodpovedajúci voľný konektor), v prípade RAM je dôležité overiť si množstvo parametrov.

7. decembra 2022

Výhra je vecou náhody

Ako prebieha kontrola online herní

Las Vegas bolo postavené z peňazí hráčov. Keď sa pozriete na tie monumentálne stavby je zrejmé, že najviac peňazí v hazardných hrách vyhráva kasíno, no u takej rulety, kociek, alebo kartových hier vidíte, že vás nik nepodvádza a výhry sú právoplatné. Dnes však môžete hrať aj online… U online hier nevidíte ako to funguje za webovou […]

6. decembra 2022

Chytré centrum všetkého diania

Múdra domácnosť znižuje spotrebu energie

Rozmýšľate nad tým, ako znížiť a optimalizovať svoju spotrebu energie a kde sa dá najlepšie ušetriť? Samozrejme spôsobov existuje viac, ale nie všetky sú ihneď realizovateľné.

2. decembra 2022
TEST

Recenzia monitora AOC Q27 V5C 27″: Zapáčil sa nám natoľko, že sme si ho zadovážili aj my

Monitory značky AOC sme testovali už niekoľkokrát, napríklad zakrivený CU34G2X 34, klasický X24P1 so špičkovým zobrazovacím panelom IPS a tiež nápadný herný monitor C 27G2 ZU Curved Gaming Monitor. Tieto monitory vynikajú vysokou kvalitou obrazu a férovými cenami, ktoré dávajú vedieť o vyššom štandarde tejto značky, zároveň ju dostávajú aj do rúk neprofesionálov. Najnovšie sme […]

7. novembra 2022
TEST

AUDIOTECHNIKA

Recenzia Truune Eight (8): Najprv šokujú vás aj celé okolie, potom sa ich kvalita stane novým štandardom

Domáci zvuk v štúdiovej kvalite a priamo zo Slovenska? To je Truune Eight (8).

3. novembra 2022

Bezpečie a stabilita vašich zariadení

Recenzia: Záložný batériový zdroj CyberPower VP1000ELCD-FR

Dôležitou úlohou záložného zdroja CyberPower VP1000ELCD-FR je ochrániť počítače a ďalšiu elektroniku pred nečakaným výpadkom energie, prepätím či špičkami v elektrickej sieti a preklenúť krátkodobé výpadky napájania z elektrickej siete.

26. októbra 2022
TEST

POROVNÁVACÍ TEST

Nextbase Dash Cam 622GW a 322GW: Ktorú autokameru si vybrať do auta?

Medzi 4K a Full HD rozlíšením je podstatný rozdiel, ale rozhodne dnes neplatí, že za polovičnú cenu dostanete len polovičnú kvalitu.

17. októbra 2022
TEST

Horúca novinka od DJI

Recenzia: DJI Mini 3 Pro je úžasný malý dron a robí malé zázraky

Dron vhodný ako pre začiatočníka, tak pre pokročilého.

12. októbra 2022

Výhody štandardu Wi-Fi 6

Späť do školy: Preraďte rýchlosť na Wi-Fi 6

Komplexné portfólio sieťových riešení na prechod na Wi-Fi 6 má vo svojej ponuke spoločnosť TP-Link.

29. augusta 2022