Všestranná a jednoduchá kamera

Canon predstavuje nové broadcastové produkty pre prácu v 4K a 8K

Spoločnosť Canon Europe dnes oznámila uvedenie dvoch produktov pre vysielanie a produkciu

OFICIÁLNE
Autor
Dátum zverejnenia 24. augusta 2021
Obsahuje nasledovné témy

Spoločnosť Canon Europe dnes oznámila uvedenie dvoch produktov pre vysielanie a produkciu – kompaktnú a výkonnú profesionálnu 4K kameru XF605, a zoomový objektív 10×16 KAS S 8K BCTV. Výkonná prenosná kamera XF605 stavia na obľúbenom rade XF. Je navrhnutá pre sólovú reportážnu prácu a štúdiovú výrobu. Tieto nové produkty spĺňajú odborové štandardy a ponúkajú produkčným tímom súbor riešení, ktorý im umožňuje dosiahnuť vysokú obrazovú kvalitu pri natáčaní za akýchkoľvek podmienok.

XF605: nekompromisný výkon

XF605 predstavuje novú generáciu výkonných a funkčne veľmi dobre vybavených kamier radu XF, ktorá v malom tele ponúka obrazovú kvalitu 4K 60p/50p s 10-bitovou farebnou hĺbkou 4:2:2 a rozlíšenie FHD pri snímkovej frekvencii až 120P. Je osadená snímačom typu 1.0 CMOS a procesorom DIGIC DV7. Vďaka tomu podáva najvyššie výkony, aké dnešní profesionáli požadujú. Ponúka rad možností vlastného prispôsobenia obrazu podľa rôznych potrieb a vysokú mieru flexibility pri postprodukcii aj v teréne, vrátane podpory HDR (HLG/PQ), Canon Log3 a používateľsky definovaných vzhľadov (Look Files).

Využíva ten istý systém päťosovej stabilizácie obrazu, aký nájdeme v prístrojoch radu Canon XF a XA. Ten zabezpečuje plynulý a neroztrasený obraz aj v náročných situáciách. K dispozícii sú štyri režimy IS kombinujúce rôzne nastavenia – Štandardný, Dynamický a Aktívny IS – ktoré používateľovi umožňujú zvoliť najvhodnejší a najúčinnejší variant prevádzky IS pre dané podmienky. S objektívmi 4K série L s veľkým zväčšením dosahuje kamera XF605 15-násobný optický zoom v 4K a 30-násobný pokročilý zoomu vo FHD, je teda ideálnym nástrojom na filmovanie vzdialených objektov.

XF605 využíva rýchly a presný systém ostrenia Canon Dual Pixel CMOS, ktorý prvýkrát v prípade radu XF ponúka funkciu automatického ostrenia na oči Eye AF a inteligentnú detekciu a sledovanie hlavy EOS ITR AF X. Tento pokročilý systém ostrenia udržuje osobu dokonale zaostrenú, aj keď sa otočí tvárou od kamery. Nové používateľské rozhranie Direct Touch umožňuje rýchlo a intuitívne zvoliť objekty, na ktoré sa má ostriť, upravovať na displeji nastavenia, prechádzať menu a ovládať prehrávanie.

Všestranná a jednoduchá kamera pre zjednodušené pracovné postupy

XF605 je praktická ručná kamera, ktorá uľahčuje natáčanie v teréne. Váži cca 2 kg a je približne o 10% menšia a o 600 g ľahšia ako model XF705[1]. Je navrhnutá pre obsluhu jednou osobu, ľahko prenosná a vybavená novými multifunkčnými sánkami, prostredníctvom ktorých je možné rozšíriť jej schopnosti pomocou príslušenstva, ktoré budú postupne uvádzané na trh. Medzi prvými bude mikrofónny XLR adaptér CA-XLR2d-C značky TEAC. Adaptér umožňuje priradiť vstupy XLR všetkým štyrom audio kanálom, ktoré XF605 ponúka a poskytuje tak väčšiu flexibilitu pri zázname zvuku. Kamera tiež reaguje na rozmach živých online prenosov v uplynulom roku. Podporuje IP streaming rôznymi protokolmi, diaľkové ovládanie viacerých kamier v zapojení s kamerami Canon rady PTZ a prevádzku v režime UVC pre použitie ako jednoduchá webkamera cez USB-C.

 

XF605 je flexibilný kamera, ktorú možno ľahko integrovať do existujúcich pracovných postupov. Dva sloty na SD karty a široké možnosti záznamu umožňujú súbežný zápis do rôznych formátov súborov, v rôznych rozlíšeniach, s rôznym farebným vzorkovaním a s rôznymi typmi proxy súborov na samostatné karty. Možný je taktiež súbežný obrazový výstup prostredníctvom 12G-SDI a HDMI na ľubovoľnú kombináciu monitorov, vysielacích a záznamových systémov na účely živých prenosov aj prípravy predvyrobených príspevkov. XF605 je ideálna pre natáčanie v teréne, a to vďaka kompatibilite s novou aplikáciou Canon Content Transfer Mobile (CTM)[2], ktorá používateľom umožňuje editovať spravodajské metadáta pred natáčaním a po ňom, importovať nahrávky z kamery do telefónu a okamžite ich prenášať napríklad na vysielací servery.

 

10×16 KAS S: výkonný a ľahko prenosný

Objektív 10×16 KAS S spĺňa nároky športovej a dokumentárnej produkcie vo vysokom rozlíšení 8K a je dôkazom mimoriadnej kvality optiky značky Canon. Kompaktný objektív 10×16 KAS S ponúka dokonalú obrazovú kvalitu a rozširuje rad televíznych objektívov Canon s ultra vysokým rozlíšením 8K pre kamery so snímačom 1.25 „, ktorý zahŕňa objektívy UHD-DIGISUPER 51 a 7×10.7 KAS S. Obsahuje špeciálne sklenené optické členy, vrátane fluoritových Hi -UD šošoviek a veľkopriemerových asférických šošoviek, ktoré obmedzujú výskyt farebných odchýlok, guľových vád a iných nežiaducich javov, ktoré znižujú kvalitu obrazu. Objektív 10×16 KAS S s hmotnosťou iba 2,94 kg je konštruovaný s ohľadom na podporu 8K v odolnom a prenosnom prevedení. V celom rozsahu ohniskových vzdialeností 16-160 mm dosahuje pri konštantnej svetelnosti f/2.8 konzistentnú obrazovú kvalitu. Zaradením objektívu 10×16 KAS S do portfólia objektívov 8K spolu s ucelenou ponukou televíznych objektívov 4K spoločnosť Canon spĺňa dnešné požiadavky televíznej produkcie a vychádza v ústrety aj budúcim potrebám.

 

Hlavné funkcie a vlastnosti profesionálnej kamery XF605:

 

Hlavné funkcie a vlastnosti zoomového objektívu 10×16 KAS:

[1] Údaj o hmotnosti sa týka len samotného tela.

[2] K dispozícii len pre iPhone.

Najnovšie

Vlajková ľod od systámu EOS R

Canon pripravuje uvedenie fotoaparátu EOS R1

Canon pripravuje uvedenie fotoaparátu EOS R1, ktorý bude prvou vlajkovou loďou systému EOS R. Nová technológia spracovania obrazu ešte viac zlepší automatické ostrenie a kvalitu obrazu

 

15. mája 2024

Vysokorýchlostný dvojpásmový adaptér pre lepšie pripojenie

TP-Link Archer T600UB Nano

Spoločnosť TP-Link, popredný svetový dodávateľ sieťových riešení a produktov inteligentnej domácnosti, predstavuje kompaktný Wi-Fi Bluetooth USB adaptér Archer T600UB Nano. Novinka zaistí flexibilné bezdrôtové pripojenie pre všetky zariadenia tak, aby fungovala s najnovším dvojpásmovým Wi-Fi routerom.

15. mája 2024

Huawei predstavil v Dubaji nové smart hodinky Watch FIT 3, vynovené Watch 4 Pro Space Edition a ďalšie inovatívne produkty

Vlajkové lode novej generácie – Objavte svet možností s Huawei

Spoločnosť Huawei dnes v Dubaji predstavila nové smart hodinky Huawei WATCH FIT 3 a Huawei WATCH 4 Pro Space Edition. Okrem týchto dlhoočakávaných produktov boli predstavené aj ďalšie novinky, vrátane vylepšeného notebooku Huawei MateBook X Pro a prvého tabletu Huawei s najnovšou generáciou PaperMatte Display, Huawei MatePad 11, ako aj mnoho ďalších nositeľných, audio a smart kancelárskych produktov.

 

9. mája 2024

Ponúka vynikajúcu kvalitu obrazu

Tlačiareň Epson SureColor P20500

Spoločnosť Epson uvádza na trh novú veľkoformátovú tlačiareň na profesionálnu tlač fotografií, umeleckých diel, plagátov a interiérových informačných nápisov

30. apríla 2024

Bez nutnosti mať u seba peňaženku alebo mobilný telefón

Zákazníci Home Creditu už môžu platiť aj hodinkami a náramkami Garmin a Xiaomi

Zákazníci spoločnosti Home Credit už môžu platiť aj inteligentnými hodinkami a fitnes náramkami Garmin a Xiaomi, čím spoločnosť rozširuje svoju ponuku k už dávnejšie fungujúcim digitálnym platobným službám Google Pay a Apple Pay. Vďaka tomu Home Credit pokrýva všetky najpoužívanejšie platobné metódy pre inteligentné zariadenia. Spoločnosť tak pokračuje v trende čoraz rozšírenejšej digitalizácie svojich služieb.

29. apríla 2024

UPGRADUJTE SVOJ POČÍTAČ!

Investujte do planéty a šetrite

Pokiaľ potrebujete zvýšiť výkon vášho počítača, UPGRADE pamäte a disku je určite správna cesta ako s relatívne menšou investíciou zvýšiť celkový výkon.

26. apríla 2024

v rozlíšení až 4K

Axis uvádza plne vybavené fixné kamery s vynikajúcou kvalitou obrazu

Spoločnosť Axis Communications prichádza s aktualizovaným radom kamier AXIS P13. Nové kamery sú ideálne pre rôzne situácie pri dohľade nad vnútornými priestormi. Na dosiahnutie maximálnej flexibility sú k dispozícii aj odľahčené základné jednotky, výmenné objektívy (s podporou i-CS) a široká škála montážneho príslušenstva. Interiérové modely sú navyše navrhnuté tak, aby sa vmestili aj do exteriérových krytov.

24. apríla 2024

TP-Link Omada ER706W-4G

Gigabitový AX3000 VPN router pre 4G+ sieť kedykoľvek a kdekoľvek

Spoločnosť TP-Link predstavuje nový gigabitový podnikový VPN router Omada ER706W-4G so vstavaným modemom pre 4G LTE pripojenie k internetu as AX3000 WiFi 6 prístupovým bodom pre bezdrôtové pripojenie užívateľov. Integráciu týchto funkcií do jediného zariadenia ocenia predovšetkým kancelárie či malé a stredné podniky.

23. apríla 2024

Huawei odkrýva stratégiu All Intelligence: Budúcnosť priemyslu s využitím umelej inteligencie

• O umelej inteligencii, jej implementácií v priemyselných odvetviach a o tom, kam smeruje informačno-komunikačný priemysel sa diskutovalo na Samite Analytikov Huawei. Podujatie spojilo viac ako 500 analytikov, výskumníkov a ďalších hostí z celého sveta.
• Počas podujatia Eric Xu, podpredseda a rotujúci predseda spoločnosti Huawei predstavil využitie umelej inteligencie spoločnosťou a stratégiu All Intelligence.

23. apríla 2024

Prvé video na YouTube

Dnes má už 19 rokov!

Úplne prvé video na YouTube sa volá „Me at the zoo“. Videonahrávka bola na web nahraná jeho spoluzakladateľom Jawedom Karimom 24. apríla 2005 o 03:27:12 UTC (5:27 nášho času), z používateľského účtu „jawed“. Viete koľko má LIKE? Ide o krátke 19 sekundové video zo ZOO v San Diegu so slonmi v pozadí, ktoré nemá práve najlepšiu […]

23. apríla 2024

Odporúčané

Pripravte sa na Wi-Fi 7 s routermi od TP-Link

Ešte vyššie rýchlosti a väčšia kapacita

V dnešnom svete je bezdrôtové pripojenie nevyhnutné na osobné aj profesionálne použitie. Od streamovania videí a hrania online hier až po vedenie obchodných rokovaní a prístup k dôležitým dokumentom, sa spoliehame na Wi-Fi, aby sme zostali v spojení a boli produktívni.

14. apríla 2024

Vysoká kvalita tlače

Výhody sublimácie: presná, odolná a všestranná potlač rôznych produktov

Sublimačná tlač sa stáva v dnešnom svete čoraz populárnejšou voľbou, a to nielen v profesionálnom, ale aj v domácom prostredí. Táto pokročilá technológia prináša množstvo výhod, ktoré ju robia atraktívnou možnosťou pre tlač rôznych typov produktov vhodných na osobné využitie alebo prezentáciu firmy.

19. marca 2024

Nočné videnie pre zlepšenie viditeľnosti v tme

Optika, ktorá zlepšuje viditeľnosť v náročných podmienkach

Vo svete plnom rôznorodých podmienok a prostredí je schopnosť vidieť v noci alebo za zhoršených svetelných podmienok neoceniteľnou výhodou. O jej využití v praxi nás dnes presviedča niekoľko unikátnych riešení v podobe pokročilých optických riešení. Dvomi najvýznamnejšími z nich sú termovízia a nočné videnie, na ktoré sa v tomto článku pozrieme bližšie, spomenieme si ich princípy fungovania a využitie v praxi.

19. marca 2024

Ktoré tonery a prečo najlepšie ochránia vašu tlačiareň?

Ktoré tonery a prečo najlepšie ochránia vašu tlačiareň?

Tonery, ktoré sú vyrobené priamo výrobcom vašej tlačiarne, sú často najlepšou voľbou pre zachovanie jej zdravia a životnosti. Tento doplnkový sortiment je navrhnutý a testovaný tak, aby dokonale zapadal do vášho tlačiaceho zariadenia a minimalizoval riziko poškodenia jeho mechanických častí, čo sa pri lacných alternatívnych verziách veľmi často stáva.

19. marca 2024

Pohodlie a jednoduchosť používania PlayStation

Hry na PC alebo PS: pre koho a ktoré sú lepšie?

V súčasnej dobe je ponuka hier na PC a PlayStation tak rozmanitá, že rozhodnutie medzi týmito dvoma platformami sa môže zdať náročné. Každá z nich ponúka jedinečné výhody a nevýhody, ktoré by ste mali zvážiť, aby ste našli pre seba alebo svojich blízkych to najlepšie riešenie. Ide o dôležité faktory, ktoré by ste mali brať do úvahy pri rozhodovaní sa medzi hraním na PC alebo PlayStation.

19. marca 2024

Nové zážitky s umelou inteligenciou

Najnovší prototyp OPPO Air Glass 3

OPPO predstavuje nové okuliare pre asistovanú realitu Air Glass 3 a ďalšie technologické inovácie

2. marca 2024

Náušnice? Nie, to sú revolučné slúchadlá Bose

Prvé kusy sú už na českom trhu exkluzívne vo vybraných predajniach a na e-shope iSTYLE.

16. februára 2024

Huawei FreeClip

Slúchadlá do každého ucha

V Huawei vyvinuli slúchadlá, ktoré skvele padnú do každého ucha. Na rozdiel od klasických slúchadiel sa totiž nevkladajú do uší, ale vďaka ergonomickému C-bridge designu držia na uchu pevne zvonku. Či už pri ich používaní sedíte za počítačom alebo cvičíte. Slúchadlá sú k dispozícii v dvoch štýlových farebných prevedeniach, v čiernej a fialovej farbe.

16. februára 2024

Inteligentné zásuvky Tapo P100M a Tapo P110M

Vylepšite si svoju domácnosť so šikovnými Wi-Fi zásuvkami Tapo

Chceli by ste začať s múdrou domácnosťou, ale neviete ako? Ideálna možnosť pre vstup do sveta internetu vecí sú múdre zásuvky. Ich cena sa pohybuje v rade nižších stoviek korún, a napriek tomu ponúka množstvo funkcií, ktoré môžete vyskúšať. Ako sami spoznáte, investícia do chytrého zariadenia sa môže rýchlo vrátiť napríklad v podobe usporenej energie. […]

7. februára 2024

8 hodín nepretržitého počúvania.

Slúchadlá FreeClip od Huawei

Inovatívny dizajn, vylepšený zvukový zážitok a potláčanie okolitého hluku

30. januára 2024